סיכום חודשי: הסטארטאפים שגייסו במרץ 2013

לא הספקתם לעקוב אחרי כל מה שקרה החודש? בסיכום חודשי מיוחד, ניוזגיק אסף עבורכם את כל ההשקעות והגיוסים של חודש מרץ 2013

מקור: flickr, cc-by 401(K) 2012

אומת הסטארטאפים צומחת ומצטיינת ברעיונות טכנולוגיים רבים, אך לא תמיד כולם מצליחים לקחת את הרעיון ולהפוך אותו למציאות בלי השקעה. בטור החודשי הזה נביא סיכום של חברות הסטארטאפ הישראליות שגייסו החודש השקעות מקרנות, אנג'לים ואפילו מהמדינה.

<<< הגיוסים של חודש פברואר

יש לכם סטארטאפ ואתם רוצים לספר לנו עליו? אתם מוזמנים לשלוח מייל אל info AT geektime.co.il

Scringo מגייסת 700 אלף דולרים

סקרינגו (Scringo) האחראית לפלטפורמה חברתית למפתחים, הודיעה על השלמת סבב סיד בגובה 700 אלף דולרים. את סבב הגיוס הובילה קרן ההון סיכון Inimiti, אנג'לים ומשקיעים פרטיים נוספים.

החברה הוקמה באפריל 2012 על ידי המייסדים אילון גכט, עופר קליסקי ורן אברהמי. החברה מעסיקה חמישה עובדים, וממוקמת ברעננה. גירסאת הבטא של סקרינגו הושקה באוגוסט האחרון וצברה, על פי החברה יותר מ-1000 מפתחים אשר נרשמו ל-SDK. כמו כן, החברה הגיעה אל ידיים של יותר ממיליון משתמשים אשר הורידו את האפליקציות המשתמשות בממשק המוניטיזציה של סקרינגו.

Roomer מגייסת 2 מיליון דולר

Roomer, המפתחת פלטפורמה אינטרנטית שמאפשרת לאנשים לסחור בחדרי מלון שהושכרו ובוטלו, הודיעה על השלמת סבב גיוס ראשון בגובה של 2 מיליון דולר. הכסף גויס באמצעות קרן ההשקעות הפרטית BRM וישמש את החברה להמשיך לצמוח ולפתח את המיזם. עוד דווח, כי אל דירקטוריון החברה הצטרף אורי לוין, נשיא ומייסד חברת Waze, המפתחת את אפליקציית הניווט הישראלית הפופולרית.

Roomer הוקמה בשנת 2011 על ידי המייסדים גון בן דוד, בן פרומין ועדי זלנר כחלק מתכנית היזמות Zell Entrepreneurship Program, כיום החברה מעסיקה בצוות הפיתוח של הפרוייקט 8 עובדים וממוקמת ביהודה הלוי, תל אביב.

MyPermissions מגייסת מיליון דולר

MyPermissions, המעוניינת לעזור למשתמשים לשמור על פרטיותם בפייסבוק, השלימה סבב גיוס ראשון על סך מיליון דולרים. את סבב הגיוס הובילה קרן 500 Startups האמריקאית של דייב מקלור, המוכרת מאוד בוואלי, וזו הפעם הראשונה בה משקיעה בחברה ישראלית. עוד השתתפו בסבב הגיוס קרן לול, ממנה נוצרה החברה, ביחד עם 2B Angels, Plus Ventures והאנג'ל רובי היקוויץ (Robby Hilkowitz).

את MyPermissions הקימו אוליביר עמר ודויד חבושה באוקטובר 2012, במטרה לעזור למשתמשים החברתיים להגן על עצמם ולהפוך את הרשת החברתית למאובטחת יותר. המטרה העיקרית של החברה היא להפוך "לאנטי וירוס" של הרשתות החברתיות, ולהיות החברה העיקרית האחראית על הענקת חותמת אישור לאפליקציות חברתיות, במטרה להבהיר למשתמשים האם הן בטוחות לפרטיותם, או לא.

Innovid מגייסת 11 מיליון דולרים

אינוביד (Innovid), אשר מפתחת פלטפורמה טכנולוגית להטמעת פרסומות בתכני וידאו, הודיעה על השלמת סבב גיוס בגובה 11 מיליון דולרים. בסבב הגיוס השתתפו המשקיעים הקיימים בחברה – קרן הון הסיכון סקויה קפיטל, ג'נסיס פרטנרס ודויטשה טלקום, אליהם הצטרפה חברת ההשקעות וינטג' כשותפה לגיוס.

על פי החברה, הכסף ישמש לצורך המשך הצמיחה הגלובאלית שלה והפיכת הטכנולוגיה שמפתחת החברה לנגישה במכשירים רבים ככל האפשר. בין לקוחות החברה ניתן למצוא חברות מוכרות כגון טויטה, ניסאן, קרייזלר, סוני, איביי, טי מובייל ועוד. הצמיחה המהירה של החברה מתבטאת בגידול בהכנסות של 450 אחוזים משנה לשנה.

Innovid הוקמה בשנת 2007 על ידי המייסדים צביקה נטר, טל חלוזין וזק זיגדון. החברה מעסיקה כ-100 עובדים, מתוכם כ-40 במשרדי החברה בישראל ובחודשים האחרונים פתחה Innovid משרדים נוספים בארצות הברית, בריטניה ואוסטרליה אשר הרחיבו את הזרוע השיווקית של החברה.

Tracx מגייסת 3.5 מיליון דולרים

Tracx, אשר מפתחת חבילת כלי תוכנה המאפשרים לחברות וארגונים למנף את הפוטנציאל הגלום במדיה החברתית בתוך הארגון, הודיעה על השלמת סבב גיוס בגובה 3.5 מיליון דולרים. את סבב הגיוס הובילה חברת ההשקעות Flybridge Capital Partners, יחד עם שאר החברות שהשקיעו ב-Tracx בסבבי הגיוס הקודמים של החברה, Revel Partners ו-Rutledge Partners.

Tracx נוסדה על ידי ניב זינגר, נועם זינגר, יניב בן-אריה, אסף שטקלר ועופר פורט. נכון להיום, Tracx פועלת באמצעות שלוחות בארצות הברית, אירופה, אוסטרליה, ברזיל, ארגנטינה וישראל. לחברה רשומים יותר מ-250 בתי עסק ברחבי העולם שהפקידו את ניהול וניתוח המדיה החברתית בארגון בידיה. במהלך שנת 2012, ההכנסות של Tracx צמחו פי ארבע מהשנה הקודמת וצוות העובדים של החברה הוכפל.

Nipendo הישראלית מגייסת 8 מיליון דולרים

ניפנדו (Nipendo) העומדת מאחורי פלטפורמת ענן ליצירת קהילת מסחר אלקטרוני בין עסקים, הודיעה על השלמת סבב גיוס בסך 8 מיליון דולרים. את סבב הגיוס הובילה Horizon Ventures, בבעלות לי קאשינג. מדובר בסבב הגיוס השני של החברה, לאחר שב-2009 גייסו 3 מיליון דולרים מקרן ההון סיכון מאגמה וונצ'רס.

ניפנדו נוסדה ב-2007 על ידי האחים אייל ואלון רוזנברג. הגיוס מיועד לעזור לחברה לקדם את התרחבות הפעילות השיווקית ולתמוך במהלך החדירה לשוק האמריקאי, כאשר במסגרתו מתכננת לחנוך את מטה החברה שיפעל בבוסטון. המטה החדש יצטרף לנוכחי הממוקם בנתניה – המונה כ-50 עובדים האחראים לפיתוח, כספים ותפעול בחברה.

במסגרת סבב הגיוס יצטרף גלעד נוביק, מנהל טכנולוגיות ראשי ב-Horizons Ventures לדירקטוריון החברה. נוביק יצטרף לארבעת חברי הדירקטוריון המכהנים, הכוללים את מודי רוזן מחברת מאגמה, אבנר שניאור, מייסד ומנכ"ל לשעבר של חברת Emptoris ומייסדי ניפנדו, אייל רוזנברג ואלון רוזנברג.

Briefcam מגייסת 6.5 מיליון דולרים

Briefcam, אשר מפתחת מערכת ייחודית לאינדוקס וקיצור תכני וידאו המופקים על ידי מצלמות אבטחה, הודיעה על השלמת סבב גיוס בגובה 6.5 מיליון דולרים. זהו סבב הגיוס השלישי של החברה, לאחר שבשנת 2009 גייסה 3.6 מיליון דולרים בסבב גיוס ראשון בהובלת קרן אביב. בתחילת 2011, השלימה Briefcam סבב גיוס שני בהובלת קרן Rimage בגובה 5.2 מיליון דולרים.

את סבב הגיוס הובילה קרן ההשקעות של מוטורולה סולושנס, אשר הצטרפה למשקיעים הקיימים בחברה, ביניהם גם מספר משקיעים מתחום האבטחה מישראל ומחו"ל, הכוללים את קרן הפנסיה של האוניברסיטה העברית, HTS, צוות 3, אברון מערכות ויו"ר פסגות אריק שטיינברג וברק קפיטל. שלושת סבבי הגיוס שהשלימה החברה הביאו אותה אל סכום השקעה כולל בגובה 15.3 מיליון דולרים.

Briefcam הוקמה בסוף 2007 על ידי המייסדים שמואל פלג, גדעון בן צבי וירון כספי. החברה מפעילה 2 סניפי שיווק, תמיכה ומכירה בקונטיקט ובשנחאי, שם מועסקים 10 עובדים כאשר מרכז הפיתוח נמצא בנווה אילן בו מועסקים 20 עובדים.

Pyramid Analytics מגייסת 11.5 מיליון דולרים

Pyramid Analytics, המפתחת מערכות לניתוח חכם של מידע בקנה מידה גדול ובצורה מודולרית עבור ארגונים בינונייים וגדולים, הודיעה על השלמת סבב גיוס בגובה 11.5 מיליון דולרים. זהו סבב הגיוס הראשון של החברה אותו הובילה קרן ההון סיכון סקויה קפיטל. את הכסף תשקיע Pyramid Analytics בהגברת פעילות הפיתוח בשווקים הגלובאליים והפעילות השיווקית שלה ברחבי העולם, בעיקר בארצות הברית. כמו כן, הגיוס יעזור להמשך הצמיחה של החברה והגדלת מספר מפתחי התוכנה שלה בצורה משמעותית.

Pyramid Analytics הוקמה ב-2008 על ידי עומרי קוהל ועד כה התמקדה בעיקר במחקר ופיתוח של מוצריה. מוצרי הניתוח של החברה מבוססים על פלטפורמת ה-Azure של מיקרוסופט, ונבחרה על-ידי מיקרוסופט לתוכנית BizPark One. החברה פועלת מאז הקמתה באמצעות מימון עצמי (Bootstrapping), וכבר בעלת תזרים מזומנים חיובי.

לחברה משרדים בהולנד, בריטניה, ארצות הברית ומשרדים ראשיים ברמת גן בהם היא מעסיקה כ-20 עובדים. היקף הפעילות מורגש בכל העולם, כולל במדינות ברית המועצות לשעבר, אסיה, ומדינות רבות נוספות. כבר היום משרתת החברה עשרות אלפי לקוחות ברחבי העולם, כולל לקוחות בעלי מאגרי מידע בנפח של כמה טרה-בייטים. בין לקוחות החברה ניתן למצוא שמות כגון Walmart, BlueCross, Idaho ועוד.

7ThingsMedia משקיעה ב-Fashion Traffic הישראלית

Fashion Traffic, המפתחת פלטפורמה לקישור בין חנויות אופנה לבלוגרים ובעלי דעה ברשת הודיעה על גיוס השקעה מחברת 7ThingsMedia הבריטית. במסגרת ההשקעה, המוערכת במיליוני דולרים בודדים, 7ThingsMedia תרכוש למעשה חלק מהמניות מבעלי המניות הקיימים בחברה ותהפוך לחלק פעיל בהנהלת החברה.

החברה הוקמה על ידי המייסדים חנן מעיין ושי רזניק ויושבת בתל אביב. בין לקוחותיה של החברה, ניתן למצוא מותגים מוכרים כמו ASOS, Farfetch.com, Forever21, ModCloth, Neiman Marcus ו-Yoox.com.

בהיותה לקוחה של Fashion Traffic, חברת 7ThingsMedia החליטו למעשה להיות מעורבים באופן עמוק יותר במוצר שמפתחת החברה ולהשפיע על הדרך שבה הוא יפותח בעתיד, כאשר הכסף שגויס לחברה ישמש אותה לצורך הקמה של משרדי מכירות בניו יורק ולונדון. כמו כן, הוסכם במסגרת ההשקעה כי כריס בישופ, מייסד ומנכ"ל 7ThingsMedia יוביל את הבורד של Fashion Traffic.

Vasona Networks הישראלית מגייסת 12 מיליון דולרים

Vasona Networks, המפתחת טכנולוגיות עיצוב תנועה אשר מטרתן להקל על העברת שירותים אלחוטיים, הודיעה על השלמת סבב גיוס בגובה 12 מיליון דולרים. את סבב הגיוס הובילה קרן ההון סיכון Bessemer Venture Partners, בנוסף להשתתפותן של קרן ההון סיכון New Venture Partners ומשקיעים אסטרטגיים נוספים.

זהו סבב הגיוס השני של החברה, כאשר בינואר 2010 גייסה כ-10 מיליון דולרים במסגרת סבב גיוס ראשון. סבב הגיוס מציב את סך כל הכספים שגייסה החברה אל סכום כולל של כ-22 מיליון דולרים, כאשר כלל המשקיעים שהשתתפו בסבב הגיוס השתתפו גם בסבב הקודם של Vasona Networks.

Vasona Networks הוקמה ב-2010 על ידי המייסדים בירן סוד ונרי שטרסמן, שעבדו יחדיו בחברת Bigband אשר נרכשה כזכור על ידי Arris לפי שווי משוער של 172 מיליון דולרים. החברה, אשר עבדה עד כה על פיתוח המוצרים שלה בשקט תעשייתי ומתחת לרדאר התקשורתי, מחזיקה מרכז פיתוח בישראל ומעסיקה כ-30 עובדים.

Glide הישראלית מגייסת מאנג'לים

Glide, המציעה פלטפורמה לשליחה וקבלה של הודעות וידאו למשתמשי iOS הודיעה על השקתה הרשמית של המוצר החדש שלה, לצד השלמת סבב גיוס ראשון בהיקף של שבע ספרות. את סבב הגיוס הובילו מספר משקיעים פרטיים, כאשר בין בעלי המניות ניתן למצוא את אורי גילים, לשעבר מנכ"ל iCQ ו-AOL IM ופיליפ שוורץ, מייסד והמנכ"ל לשעבר של חברת ooVoo, המציעה גם היא שירות סרטונים.

החברה, שנוסדה במאי 2012 על ידי ארי רויזמן, יונתן קאראס ואדם קורבל פיתחה את מוצר הדגל שלה מהצורך האישי של היזמים לתקשר עם חבריהם ובני משפחותיהם הנמצאים באיזורי זמן שונים, בצורה האידיאלית ביותר. כתוצאה מכך, החליטו השלושה להקים את המוצר האידיאלי עבורם, הכולל אפשרות לשיחות וידאו, הודעות וידאו והודעות טקסט – באפליקציה אחת ויחידה.

SiteBlackBox מגייסת 4.5 מיליון דולרים

SiteBlackBox, המפתחת פלטפורמה לניהול וניטור תנועה באתרי אינטרנט, הודיעה היום על השלמת סבב גיוס בגובה 4.5 מיליון דולרים. את הכסף תשקיע החברה בהמשך הצמיחה של המוצר, הכנסת פיצ'רים חדשים אשר זוהו כנדרשים על ידי הלקוחות וצוות הפיתוח של המוצר והתרחבות אל שווקים חיצוניים והתמקדות בפעילות שיווקית ברחבי ארצות הברית בשנה הבאה.

זהו סבב הגיוס השני של החברה, לאחר שבינואר 2010 גייסה החברה 600 אלף דולרים מ-TheTime ומשקיעים פרטיים נוספים במסגרת סבב הסיד. הגופים הבולטים שהובילו את סבב הגיוס הנוכחי נכנסו בתור משקיעים חדשים אל SiteBlackBox, כאשר החברה מצידה מקווה לגייס כ-400 אלף דולרים נוספים כפתח אחרון למשקיעים המעוניינים להיכנס בכל זאת לסבב הגיוס הנוכחי.

את סבב הגיוס הובילו חברת האחזקות KEC Holdings, אשר השקיעה בחברה כשני מיליון דולרים, קרן הון הסיכון OurCrowd של ג'ון מדבד המתמקדת בהשקעות בחברות ישראליות שהשקיעה מיליון דולרים ו-Lazarus Investments Partners אשר השקיעה חצי מיליון דולרים. בנוסף לחברות ההשקעה הגדולות אשר הצטרפו כמשקיעות חדשות אל סבב הגיוס האחרון של החברה, השלימו את הסבב גם חברת TheTime של אילן שילוח ומשקיעים פרטיים נוספים אשר היו מושקעים לפני כן בחברה.

SiteBlackBox נוסדה בסוף שנת 2008 על ידי המייסדים שי רפפורט וארז עזריה. כיום, מעסיקה החברה כ-16 עובדים ויושבת בחממת TheTime שברמת החייל. בזמן הקרוב וכחלק מהצמיחה של החברה בעקבות הגיוס המוצלח, תעבור למשרדים חדשים ברמת החייל גם כן. בין לקוחותיה הבולטים של החברה ניתן למצוא שמות מוכרים ברחבי הארץ והעולם כגון יד2 אשר השתתפה במסגרת הבטא של המוצר, דפי זהב, EBay Classified, Monster.com ו-Manta.com.

אנחנו מאחלים לכל החברות המגייסות המון בהצלחה. יש לכם סטארטאפ ואתם רוצים לספר לנו עליו? אתם מוזמנים לשלוח מייל אל info AT geektime.co.il

אבישי בר

מנהל מוצר. מפתח Web ו-React Native, חולה גאדג'טים, הולך נגד הזרם ואוהב את כל מה שקשור לגוגל, לאנדרואיד ולקוד פתוח. עיסוקו העיקרי הוא לפרק לחלקים כל צעצוע חדש שמגיע למשרד ואז לכתוב עליו מדריך.

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: