סיכום חודשי: הסטארטאפים וקרנות ההון סיכון שגייסו בפברואר 2013

לא הספקתם לעקוב אחרי כל מה שקרה החודש? בסיכום חודשי מיוחד, ניוזגיק אסף עבורכם את כל ההשקעות והגיוסים של חודש פברואר 2013

מקור: flickr, cc-by 401(K) 2012

מקור: flickr, cc-by 401(K) 2012

אומת הסטארטאפים צומחת ומצטיינת ברעיונות טכנולוגיים רבים, אך לא תמיד כולם מצליחים לקחת את הרעיון ולהפוך אותו למציאות בלי השקעה. בטור החודשי הזה נביא סיכום של חברות הסטארטאפ הישראליות שגייסו החודש השקעות מקרנות, אנג'לים ואפילו מהמדינה.

החודש, בצעד יוצא דופן צירפנו גם את הגיוסים של קרנות ההון סיכון מאגמה ו-Battery Ventures, אשר הגיוסים המשמעותיים שלהן בנוסף לגיוסים קודמים של קרנות ההון סיכון האחרות נתנו את הטון להתאוששות בשוק ההון סיכון הישראלי בתקופה האחרונה, לאחר שלא הצליחו לגייס כספים בשנים האחרונות.

<<< הגיוסים של חודש ינואר

יש לכם סטארטאפ ואתם רוצים לספר לנו עליו? אתם מוזמנים לשלוח מייל אל info AT geektime.co.il

Ravello הישראלית מגייסת 26 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית Ravello, המפתחת דרך חדשה להפעלת יישומים בענן, השלימה סבב גיוס שני בגובה 26 מיליון דולרים. את סבב הגיוס הנוכחי הובילה קרן סקויה קפיטל, יחד עם Norwest Venture Partners ו-Bessemer Venture Partners.

Ravello נוסדה ב-2011 על ידי צמד היזמים בני שניידר ורמי תמיר, הידועים בזכות חברת הווירטואליזציה שהקימו יחדיו, קומראנט, שנמכרה ב-2008 לענקית התוכנה RedHat תמורת 115 מיליון דולרים. זהו סבב הגיוס השני של החברה שלמעשה התחלק לשני חלקים, כאשר 11 מיליון דולרים גוייסו כבר באמצע 2012, ו-15 מיליון הדולרים הנוספים הגיעו בסוף השנה. את סבב הסיד הראשוני של החברה הובילו היזמים עצמם, יחד עם מספר גורמים נוספים, כאשר סכום הסבב עמד על מיליון דולרים.

Upstream Commerce מגייסת 3 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית Upstream Commerce, אשר מפתחת פתרונות מקוונים אוטומטיים לניהול וניתוח מחירים במודל SaaS שמסייע לקמעונאים לשנות את המחירים בצורה מהירה ויעילה בהתאם לטרנדים בשוק, הודיעה על סבב גיוס בהיקף של 3 מיליון דולרים. את סבב הגיוס הובילו חברות ההשקעה YL Venturesו-Bright Capital, בנוסף למשקיעים פרטיים נוספים. זהו סבב הגיוס השני של החברה, לאחר שבפברואר 2011 השלימה סבב גיוס ראשון בהיקף 1.25 מיליון דולרים בהובלת YL Ventures גם כן.

המערכת שמפתחת החברה מבצעת חיפושים ומנתחת את פעילות המתחרים עבור החברות, על מנת לאפשר להן להגיב בזמן אמת לשינויים במחירי מוצרים שונים כדי להשאר "עם האצבע על הדופק" ולהציע ללקוחות את המחירים הטובים ביותר ואת המוצרים הפופולאריים ביותר. בין לקוחותיה של החברה, ניתן למצוא רשימה של חברות מרחבי העולם, כולל חברת הצעצועים הקמעונאית הגלובאלית Toys R US וחברת הציוד המשרדי Staples. כיום, מאגר הנתונים של החברה כולל מיליוני מוצרים ומיליארדי נקודות נתונים מודיעיניות.

קרן מאגמה מגייסת קרן חדשה בהיקף של 100 מיליון דולר

קרן ההון סיכון הישראלת מאגמה (Magma Venture Capital), המנוהלת על ידי השותפים יהל זילקה ומודי רוזן, השלימה את הגיוס של הקרן השלישית שלה בהיקף כולל של מעל ל-100 מיליון דולרים.

קרן מאגמה, הוקמה ב-1999 ונחשבת לאחת מהקרנות הגדולות בישראל בתחום ההיי-טק ומנהלת כיום כספי השקעות בגובה של למעלה מ-300 מיליון דולר. הקרן משקיעה בתחומי ה-Information, Communications and Technology ומתמקדת בהשקעות בתחום המדיה הדיגיטלית, SaaS (תוכנה כשירות) ותחום המוליכים-למחצה (Fabless Semiconductors). שוויין של חברות הפורטפוליו של מאגמה שנרכשו בשנים באחרונות מוערך בהיקף של כמיליארד דולר. בין החברות שנמכרו ומאגמה היתה הראשונה להשקיע בהן, ניתן למנות את Provigent, שנרכשה על ידי ברודקום, Wintegra, שנרכשה על ידי PMC-Sierra, ו-DesignArt שנרכשה על ידי קוואלקום בשלהי 2012.

Getonic מגייסת 625 אלף דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית גטוניק (Getonic), המציעה פלטפורמה לבניית חנויות מקוונות, השלימה סבב גיוס שני על סך 625 אלף דולרים. את הגיוס הובילה קרן ההשקעות הסינגפורית Rutledge Vine Capital שכבר השקיעה בעבר במספר חברות סטארטאפ ישראליות. עוד השתתפו בגיוס חברת ההשקעות TheTime, שהשתתפה גם בסבב הגיוס הראשון של החברה, והמשקיע הפרטי מורטימור סינגר (Mortimer Singer) נשיא חברת Marvin Traub Associates, המתעסקת בייעוץ ואסטרטגיה בתחום הקמעוני. סך ההון שגייסה החברה עד היום עומד על 1.3 מיליון דולרים.

חנויות האינסטנט שמציעה החברה, להן היא קוראת POPshop, מאפשרת לכם להעלות את המוצרים השונים אותם אתם מוכרים, בין אם מדובר במוצרים פיזיים ובין אם מדובר במוצרים דיגיטליים, כמו מוזיקה, ולהתחיל להפיץ את הבשורה לקהל הרחב. בצד הטכני, גטוניק מטפלת לא רק בהקמת החנות, אלא גם בתהליך הרכישה באמצעות שיתוף פעולה עם PayPal, המאפשר לא רק תפוצה רחבה של רוכשים פוטנציאליים, אלא גם הצגה של סכום הרכישה בהתאם למטבע המקומי של הרוכש.

טבולה מגייסת 15 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית טבולה (Taboola), המפתחת פלטפורמה להמלצות ווידאו באינטרנט, השלימה סבב גיוס הון בהיקף של 15 מיליון דולרים. את סבב הגיוס הנוכחי הובילה קרן ההון סיכון Pitango Venture Capital בהשתתפות המשקיעים הקיימים בחברה – Evergreen Venture Partners,WGI Group ו-Marker. את הכסף שגייסה טבולה צפויה החברה להשקיע בהתרחבות למדינות כמו אוסטרליה וצרפת, ולפיתוח הדור הבא של הפצת תוכן.

טבולה הוקמה בשנת 2007 על ידי אדם סינגולדה והיא עוסקת בפיתוח ויישום טכנולוגיה המציעה המלצות וידאו ברשת הזמינים ללמעלה מ-200 מיליון משתמשים ייחודים מידי חודש. המערכת שפיתחה החברה מפענחת את מעורבות הגולש, תוך כדי הצפייה שלו בסרטונים על גבי הרשת. כך, ניתן לנתח את הסרטונים הרלוונטים ביותר עבור כל גולש במהירות, ולהציע לו לא רק תכנים נוספים המתאימים לו, אלא גם תכנים המתאימים לאתרים בהם הוא גולש. על מנת לעשות זאת, בנתה החברה מדד חדש הנקרא EngageRank, שמכיל את הפרמטרים השונים הזקוקים על מנת להציע את התכנים למשתמשיה.

פנטלום טכנולוגיות מגייסת 5.5 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית פנטלום טכנולוגיות (Pentalum Technologies), המפתחת מערכת חישה מרחוק של פרופיל הרוח, השלימה סבב גיוס שלישי בסך 5.5 מיליון דולרים. את סבב הגיוס הובילה קרן ההון סיכון ברייט קפיטל, ומדובר בהשקעה הראשונה שלה בסצינה הישראלית. עוד השתתפו בסבב הגיוס המשקיעים הקיימים של החברה: קרן סידר, קרן אוורגרין השוויצרית ו-DFJ האמריקאית.

המערכת של החברה, העוסקת בתחום אנרגיית הרוח, מסוגלת למדוד את פרופיל הרוח בגבהים בין 30 ועד 200 מטרים באמצעות קרני לייזר, המסוגלות לזהות את תנועת חלקיקי האבק באוויר הנעים במהירות הרוח, לפענח את המידע ולהציג את הפרמטרים הנחוצים. הייחוד של המערכת הוא שניתן להגדיר עד 10 גבהים שונים בהתאם לדרישות הלקוח, וניתן לפרוס מספר מערכות בו זמנית באתר אחד בודד.

קרן ההון סיכון Battery Ventures מגייסת קרן חדשה של 900 מיליון דולר

קרן ההון סיכון Battery Ventures, המפעילה שלוחה ישראלית שזכתה להצלחה משמעותית בשנים האחרונות, השלימה גיוס 2 קרנות חדשות בסכום כולל של 900 מיליון דולרים. לפי הפרסום, הקרן החדשה תחולק ל-2 קרנות: קרן ראשית בגובה של 650 מיליון דולרים וקרן שנייה בגובה 250 מיליון דולרים. קרן ההון סיכון, המשקיעה על פני מגזרי טכנולוגיה שונים בשלבים שונים של החברות, גייסה לפני כן קרן בגובה 750 מיליון דולרים בשנת 2010.

שנת 2012 הייתה שנה מוצלחת במיוחד עבור חברות הפורטפוליו של Battery Ventures כולל לא פחות מארבע הנפקות ו-9 אקזיטים מוצלחים, ביניהן 2 חברות ישראליות, XtremeIO שנמכרה ל-EMC בלא פחות מ-450 מיליון דולר וכמובן עסקת הענק של אפל ואנוביט, בה נרכשה אנוביט תמורת כ-400 מיליון דולרים.

Social Studios מגייסת 700 אלף דולר

חברת הסטארטאפ הישראלית Social Studios, המפתחת אפליקציה ליצירת תכנית טלוויזיה מפרופיל הפייסבוק של המשתמשים, השלימה סבב גיוס בגובה 700 אלף דולרים. זהו סבב הגיוס הראשון של החברה, אשר הובל על ידי משקיעים פרטיים ששמותיהם לא נחשפו.

המוצר הראשי שמציעה החברה, Your Show, מכיל אלגוריתם שפיתחה החברה, אשר אוסף נתונים מגוונים מהניוז פיד של פרופיל הפייסבוק של המשתמשים, מערבב אותו עם קטעי וידאו מוכנים מראש אשר בהם מככבת השחקנית והדוגמנית נועה תשבי ומכין מכל הנתונים הללו סרטון וידאו באורך כ-7 דקות. הסרטון נעשה בסגנון תכנית טלוויזיה בידורית ודומה מאוד בביצוע שלה למקטע מתוכניות הסלבריטאים השונות.

JethroData מגייסת 4.5 מיליון דולר

חברת הסטארט אפ הישראלית JethroData, השלימה סבב הגיוס ראשון בהיקף של 4.5 מיליון דולר מקרן ההון סיכון פיטנגו. JethroData, המספקת מסד נתונים אנליטי שרץ ישירות מעל פלטפורמת Hadoop, מצטרפת לאחד מהתחומים החמים ביותר בשנה האחרונה, ה-Big Data. החברה נוסדה לפני כשנה על ידי בועז ראופמן, רונן עובדיה ואלי זינגר ומעסיקה 8 עובדים במשרדיה בנתניה.

JethroData מציעה מהפכה באופן שבו חברות יוכלו להשתמש ב- Big Data. החדשנות הטכנולוגית של JethroData מציעה מסד נתונים שמאחסן את המידע ב-Hadoop במבנה טורי ובונה אינדקס לכל אחד מהטורים. מסד הנתונים של JethroData מאפשר תשובות מהירות לשאילתות אנליטיות מורכבות, ומאפשר שימוש ב-Big Data – בזמן אמת, ללא הוצאות כספיות מיותרות על תחזוקה של שתי מערכות שונות. המוצר נמצא כעת בשלב בדיקות ראשוניות בגרסת אלפא עם הלקוח הראשון וצפוי להיכנס לבטא כבר ברבעון הבא.

אנחנו מאחלים לכל החברות המגייסות המון בהצלחה. יש לכם סטארטאפ ואתם רוצים לספר לנו עליו? אתם מוזמנים לשלוח מייל אל info AT geektime.co.il

אבישי בר

מנהל מוצר. מפתח Web ו-React Native, חולה גאדג'טים, הולך נגד הזרם ואוהב את כל מה שקשור לגוגל, לאנדרואיד ולקוד פתוח. עיסוקו העיקרי הוא לפרק לחלקים כל צעצוע חדש שמגיע למשרד ואז לכתוב עליו מדריך.

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: