מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ד'

האתגר החדש של סמסונג גלקסי: 5 בלוגרים, 100 שעות ו-100 ביקורות לאפליקציות אנדרואיד שונות. החלק הרביעי של מדריך האפליקציות המלא למערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל.

כחלק מקמפיין השקת מכשיר הסמסונג גלקסי, מכשיר האנדרואיד הראשון בישראל, חברת סמסונג בשיתוף חברת הפרסום מקאן דיגיטל וחברת Defusion הציגו בפנינו את האתגר החדש של סמסונג גלקסי, בו צריכים קבוצה של 5 בלוגרים לסקר כ-100 אפליקציות שונות לפלטפורמת האנדרואיד בתוך 100 שעות. במסגרת האתגר, משתפים איתנו פעולה גם אלון שוורץ ואדם בניון אשר תורמים את הביקורות שלהם לטובת קוראי ניוזגיק.

voicerecorderVoice Recorder – טייפ מנהלים למכשיר האנדרואיד. תכנה קטנה ופשוטה מאפשרת הקלטת סאונד, ניהול ומשלוח קבצים מוקלטים. בכניסה לאפליקציה מוצג כפתור הקלטה, מונה זמן הקלטה וכן רשימה של קבצי הקלטות קודמים שביצענו. ביצוע ההקלטה מתבצע על-ידי לחיצה על הכפתור ועוצמת ההקלטה נקבעת אוטומטית. במספר הקלטות שביצעתי לצרוך בדיקת האפליקציה, איכות ההקלטה נשמעת מצויינת. עם סיום ההקלטה ניתן לקבוע שם להקלטה ולשמור, או לשלוח לכתובת מייל או למשתמש מרשימת אנשי הקשר. אפשרות נוספת היא האפשרות להגדיר הקלטות מתוזמנות מראש (זמן תחילת ההקלטה ומשך ההקלטה). ממשק המשתמש בסיסי ואינטואיטיבי, ובהחלט מספק לסוג האפליקציה אך החיסרון המרכזי באפליקציה הוא פורמט ההקלטה (3gp)  הלא סטנדרטי המקשה על שיתוף הקבצים במועד מאוחר יותר.
דירוג אפליקציה: 4 מתוך 5 (אלון שוורץ).

colorixColorix – בין המשחקים המוצלחים לאנדרואיד לטעמי. שילוב מעניין בין טטריס ל-Marbles, עם ממשק מגע. ראו הוזהרתם – פוטנציאל התמכרות גבוה הנובע מהמשחקיות, מגוון האפשרויות והשלבים. בדומה לטטריס, מטרת המשחק היא לסדר את החלקים ברצפים. החלקים מורכבים משלושה עיגולים בצבעים שונים. השליטה מאפשרת להפוך את הסדר שלהם, ולהזיזם ימינה או שמאלה. כאשר נוצרים רצפים של לפחות שלושה צבעים זהים (אנכי, אופקי או באלכסון), הם נעלמים. יש גם אפשרויות מורכבות יותר – רצפים ב- 90 מעלות, חלקים בצבעים מורכבים ועוד, המזכים בניקוד גבוה יותר. באופן כללי, הגרפיקה, הסאונד וממשק משתמש מצויינים, משחקיות ממכרת ומאתגרת, משחק שאפשר לשחק בו שוב ושוב, בלי שימאס.
דירוג אפליקציה: 5 מתוך 5 (אלון שוורץ).

memmem – משחק זיכרון המתבסס על המשחק הוותיק Simon. המשחק פשוט מאוד ומטרתו היא  לחזור על רצפי צלילים בסדר קושי עולה. המשחק בוחן את יכולת הריכוז והזיכרון שלכם, ויכול להיות מאוד מהנה, או לחילופין מאוד מתסכל אם הזיכרון שלכם כבר לא כזה להיט. ההתקדמות במשחק היא פשוטה – כאשר מצליחים לחזור על רצף הצלילים, מתווסף צליל נוסף לרצף כאשר השיא האישי שלי הוא רצף של 13 צלילים. ממשק המשתמש פשוט ואנטואיטיבי, העיצוב בסיסי, אך האמת היא שלא נדרש מעבר לכך וניתן להוריד סקינים נוספים לגיוון. פוטניאל ההתמכרות של המשחק גבוה למדי, במיוחד לילדים ויש בהחלט עניין לחזור ולשחק בו מפעם לפעם.
דירוג אפליקציה: 4 מתוך 5 (אלון שוורץ).

ledscrollerLED Scroller 2 – להפוך את המכשיר לבאנר הודעות מבוסס תאורת לדים. נכון שחיפשתם כלי שיאפשר לכם לתקשר עם החברה במהלך מסיבה, לשלוח מספר טלפון בבאר שצורה מקורית ? ובכן – זה הכלי בשבילכם. האפליקציה מיועדת לדבר אחד בלבד – הצגת טקסטים מוארים וגדולים (כמו טיקרים של מניות ו/או שלטי תנועה וכו), הנראים בצורה טובה למרחוק, במיוחד בחושך. בדומה לאפליקציית my name is, גם כאן מדובר באפליקציה לחלוטין לא שימושית אך משעשעת ביותר.  האפליקציה מציעה מגוון גדול של אפשרויות והגדרות – החל בתוכן ההודעה כמובן ועד לקביעת כל פרמטר אפשרי – פונט, צבע, ניגודיות, גודל, מהירות ועוד. ממשק משתמש בסיסי אך מספק, התוצר עצמו (תצוגת התוכן) נאה ומשעשע.
דירוג אפליקציה: 3 מתוך 5 (אלון שוורץ).

BUKA – משחק חמוד המנצל בצורה טובה את יכולות האנדרואיד ובעיקר את מסך המגע של המכשיר. BUKAbuka היא ייצור חביב, עם דיבור קצת מעצבן אשר  עומדת בפני מתקפה של עשרות Baddies המפריעים לה להגיע חזרה הביתה. במשחק תוכלו להזיז את בוקה ימינה ושמאלה במסך ומה שהכי חשוב – לפוצץ את ה- Baddies באמצעות לחיצות על המסך, לפני שהם מגיעים אליה. המתקפות הולכות ומתגברות ככל שמתקדמים במשחק, כאשר ה-Baddies מתחילים להתפצל וכמות הלחיצות על המסך הופכת להיות תכופה יותר ויותר. עיצוב המשחק מרשים למדי למרות הפשטות היחסית שלו – הדמויות נאות, הפיצוצים ריאליסטיים מאוד, והסאונד משובח. ממשק המשתמש גם הוא מעולה ומנצל בצורה מעולה את מרבית יכולות המכשיר – ה- accelerometer יכול לשמש להזזת בוקה, לחיצות על המסך גורמות לפיצוצים המלווים גם ברטט. לסיכום, אחד המשחקים הטובים לפלטפורמת האנדרואיד. משחקיות, עיצוב ושליטה מעולים ואתגר הולך ומתגבר הגורמים לרצות להמשיך לשחק עוד ועוד.
דירוג אפליקציה: 4.5 מתוך 5 (אלון שוורץ).

robodefenseRobo Defense – זהו משחק מז'אנר ה- Tower defense, תכנון אמצעי הגנה מפני פלישת אויב. במשחק עליכם למנוע מכוחות האויב להגיע לשטח שלנו, וזאת על ידי הצבת אמצעי הגנה. אמצעי ההגנה מגוונים ומורכבים משלושה סוגים מרכזיים ועוד שדרוגים נוספים כגון תותחים, טילים, מרגמות, להביורים ועוד. הכלים התוקפים גם הם מגוונים ומורכבים מכוחוח רגלים, ג'יפים, טנקים, רובוטים, מסוקים ואף מפציצים כבדים. כאמור, המשחק אינו ייחודי לפלטפורמה, אך היישום מצויין. הצבת אמצעי הגנה מתבצעת על ידי גרירתם והצבתם, השדרוג מתבצע על-ידי לחיצה על הרובוט עצמו. במשחק שלבים רבים ורמות קושי מגוונות, שיכולים לספק שעות ארוכות של אתגר. המשחק המושלם לאנדרואיד, אם אתם אוהבים את הז'אנר.
דירוג אפליקציה: 5 מתוך 5 (אלון שוורץ).

zebrapaintZebra Paint – בין מגוון האפליקיות לילדים, ה- Zebra Paint היא בהחלט בין הבולטות והאיכותיות. מדובר באפליקצית דפי צביע המציעה עשרות ציורים ומגוון צבעים. השימוש באפליקציה פשוט מאוד ומתאים מאוד לילדים. בשלב הראשון בוחרים את הציור מתוך מגוון של כעשרים ציורים ולאחר מכן פשוט בוחרים את הצבע, כאשר ניתן להשתמש במגוון של צבעים נוספים מעבר לפלטה הבסיסית ומניחים את האצבע באזור אותו רוצים לצבוע. הילדים יהנו מהאפשרות ליצור ולצבוע, המבוגרים יהנו מהעובדה שהצביעה לא היתה מעולם כה נקיה ובלי לכלוך. ממשק המשתמש בסיסי וידידותי לילדים (קהל היעד של האפליקציה), אך בהחלט יש מקום לשיפור, כמו אפשרות להעלות או ליצור דפי צביעה חדשים, אפשרות לשלוח ולשתף ציורים ועוד.
דירוג אפליקציה: 3 מתוך 5 (אלון שוורץ).

smspopupSMS popup – מכירים את זה שאתם מקבלים הודעה ועליכם ללחוץ על שורת ההתראות על מנת לפתוח את ההודעה? זה תמיד דורש 2-3 קליקים במיוחד, דבר שיכול להיות מעיק למדי כשאתם באמצע התכתבות מאוד אינטנסיבית עם חבר. SMS popup היא אפליקציה קטנה אשר עושה דבר אחד בלבד: היא מציגה את ההודעה הנכנסת בחלון פופ-אם על המסך ברגע שהיא נכנסת בדיוק כמו האחהגדול, האייפון. פה נשאלת השאלה, מדוע זו לא פונקציה מובנית במערכת ההפעלה מתלכתחילהבמכשירי? חשוב לציין כי יש לאפליקציה כמה תכונות נחמדות כגון אפשרות לטשטש את הרקע או לא להראות את התוכן מיידית על מנת לשמור על פרטיות.
דירוג האפליקציה: 5 מתוך 5 (אדם בניון).

Sms Commander – כמה פעמים חיפשתם את המכישר הסלולרי שלכם ולא הצלחתם למצוא אותו? כמה מעצבן שהמכשיר נמצא על רטט ולהתקשר אליו לא עוזר? נשמע מוכר? יש לנו פתרון. Sms commander היא אפליקציה מאוד שימושית אשר מאפשרת לכם לשלוט במספר פונקציות במכשיר באמצעות שליחת הודעות SMS אל המכשיר.  כל מה שעליכם לעשות הוא לקבוע ססמא ולאחר מכן לשלוח למכשירכם פקודות כגון get location או ringer loud. במידה ואתם לא זוכרים איפה שמתם את הטלפון שלכם (והוא על שקט) או במידה ואתם רוצים לבדוק האם המכשיר הגנוב שלכם עבר את קו הירוק, sms אחד ויש פתרון. למרות שהאפליקציה הזו מאוד שימושית, הודעות שנשלחות עדיין נחשפות למשתמש ואין אפשרות לעקוב אחרי ילדיכם ללא ידיעתם במידה וחשתם לעשות זאת.
דירוג האפליקציה: 3.5 מתוך 5 (אדם בניון).

thepigcanflyThe pig can fly site monitor – כמה פעמים קיבלתם טלפון מלקוח בשלוש בבוקר שמעדכן אתכם שהשרת שלכם קרס ואינו זמין. במידה והסיטואציה מוכרת לכם סימן שהאפליקציה הבאה מתאימה לכם. האפליקציה מאפשרת לכם לבדוק לבדוק שהאתר שלכם הינו זמין לאינטרנט ואף מרחיבה מעבר ובודקת האם האתר הופיע בקישור בחדשות באתרים מרכזיים כגון reddit או Slashdot הידועים כאתרים שמחוללים תנועה גבוהה לאתרים. האפליקציה מאוד קלה לשימוש ובמידה ותרצו לעקוב אחרי אתר מסוים או מספר אתרים, כל שתצטרכו לעשות הוא להוסיף את הכתובת ה-URL שלהם לאפליקציה.   במידה והאתר אותו אתם בודקים אינו זמין, תקבלו התראה מיידית בשורת ההתראות ובנוסף ניתן גם לקבוע את המרווחים שבהם האפליקציה בודקת את האתר. תוספות נחמדות נוספות לאפליקציה הן האפשרויות לעשות ping וwhois לדומיין מסוים. האפליקציה הזו שימושית אבל ברמה בסיסית ביותר ואינה מהווה תחליף לכלים יותר מתקדים ולשירות חברת האחסון.
דירוג האפליקציה: 4 מתוך 5 (אדם בניון).

לחלקים נוספים של מדריך האפליקציות:

  1. מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק א'
  2. מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ב'
  3. מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ג'
  4. מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ה'

יניב פלדמן

לשעבר העורך הראשי של גיקטיים ומייסד שותף של האתר. יזם, טכנולוג, כלכלן בהשכלה והיסטוריון חובב. התחביב האהוב עליו הוא מציאת פתרונות מסובכים לבעיות פשוטות במיוחד.

הגב

11 תגובות על "מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ד'"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אודי שגב
Guest

סליחה שאני מטריד אתכם.
רכשתי סמסונג גלקסי ושאלתי איך אפשר להגדיל את האותיות בהודעות (נכנסות ויוצאות).
תודה מראש על העזרה
אודי

מורן בר
Member

אתה לא מטריד כלל וכלל! אך לצערנו, לא הצלחנו גם אנחנו למצוא אופציה של הגדלת האותיות. במידה ונדע על אפליקציה כזו, ניידע אותך בהקדם כמובן.

אודי שגב
Guest

תודה!
חשבתי שאפשר להשאיר את המשקפים בבית..

אודי שגב
Guest

שאלה נוספת ברשותכם.
יש לי תיבת דואר בגוגל apps. תיבת דואר עם הדומיין שלי (כפי שמופיע בתיבה החבויה) .
אני לא מצליח לסנכרן את הכתובת שלי ל "תיבת דואר" בגלקסי שלי. התמיכה בסלקום לא מבינה מימינה ומשמאלה. (הכוונה לא לאייקון gmail שאיתו אין בעיה אלא דרך האייקון "דואר אלקטרוני").
לאחר הכנסת הנתונים מקבל הודעה שאי אפשר ליצור קשר.
מישהו יכול להנחות אותי ?
תודה

אודי שגב
Guest

לא להאמין. התמיכה בסלקום לא הבינה על מה אני מדבר ולא שמעה מעולם על google apps כולל התומכים הבכירים.
יצרתי קשר עם מומחה מחשבים שהעביר לי סירטון יעודי לנושא זה שמדריך אותך צעד אחרי צעד מה לעשות ותוך 3 דקות המייל שלי סונכרן ועובד כמו שעון שוויצרי.

העניין האחרון שנשאר לי פתוח זה פתיחת קבצי הוורד והפידיאף. הורדתי מחנות האפליקציות תוכנה חינמית בשם documents to go אבל זה לא פותח לי את הקבצים המצורפים.אודה אם יש לכם רעיון אחר או אפליקציה אחרת כיצד לפתוח קבצים מצורפים (עדיף תוכנה חינמית)… !!!
מצ"ב את הסירטון אם למישהו יש צורך בכך.

http://androidandme.com/2009/08/news/how-to-setup-a-secondary-google-apps-email

אודי שגב
Guest

היי
מהם לדעתכם האפליקציות הממומלצות להארכת זמן הדיבור/שימוש/המתנה בגלקסי ?
תודה

עומרי
Guest

יש לי סמסונג גלקסי ונרשמתי למרקט הזה אבל בה אומר לי עכשיו שלא ניתן להתחבר אליו מה לעשות?

trackback

[…] – חלק א'מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ג'מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ד'מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ה'תגים: Android, Android […]

אסף כרמי
Guest

תגידו אני מחפש תוכנת רדיו טובה לסמסונג גלקסי . מישהו יודע?

אלדד
Guest

שלום.
אני מחפש תוכנה לחיוג מהיר מהסוג הישן והקלאסי, כמו במכשירים מהדור הישן, ללא הגבלת מספר החיוגים המהירים כך שאוכל להקליד למשל 99 ו- send או 210 send ללא צורך לחפש א תשם המנוי. האם יש תוכנה כזו לסמסונג גלקסי?
תודה.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: