מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ב'

האתגר החדש של סמסונג גלקסי: 5 בלוגרים, 100 שעות ו-100 ביקורות לאפליקציות אנדרואיד שונות. בחלק השני של מדריך האפליקציות המלא למערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל, הצטרפו אלינו אדם בניון ואלון שוורץ, ויחד כתבנו על כמה אפליקציות ששווה לכם לבדוק.

כחלק מקמפיין השקת מכשיר הסמסונג גלקסי, מכשיר האנדרואיד הראשון בישראל, חברת סמסונג בשיתוף חברת הפרסום מקאן דיגיטל וחברת Defusion הציגו בפנינו את האתגר החדש של סמסונג גלקסי, בו צריכים קבוצה של 5 בלוגרים לסקר כ-100 אפליקציות שונות לפלטפורמת האנדרואיד בתוך 100 שעות. בהמשך לחלק הראשון, מתארחים אצלינו הפעם אלון שוורץ ואדם בניון שתרמו את הביקורות שלהם לטובת קוראי ניוזגיק.

audiomanagerAudioManager Console – לאחר כמה פאדיחות בישיבות (קולות יריות הבוקעים מהטלפון) , הבנתי שלא כמו בנוקיה הקודם שלי מגוון עוצמות שמע, ולא רק כפתור ווליום אחד בצד המכשיר. טוב, איך שולטים על כולם?  מה – כל פעם צריך להיכנס להגדרות ? לא הגיוני.
AudioManager Console היא בעצם אפליקציה המוסיפה ווידג'ט אשר מציג את עוצמת הסאונד במכשיר הטלפון, כאשר לחיצה עליו פותחת קונסולת שליטה המאפשרת לכוון את כל רמות העוצמה במכשיר (בדומה למחשב האישי). הווידג'ט עצמו מציג את העוצמות בעמוד הבית של המכשיר וניתן להציגו בגודל מלא (1X4) או בגודל קטן (1X2). לחיצה קצרה על הווידג'ט פותחת קונסולה המאפשרת כיוון עוצמות של : שעון מעורר (Alarm), מוסיקה, התראות, צלצול, מערכת ההפעלה ועצמת השמע בשיחות טלפון (Voice Call) והכיוונון עצמו מתבצע בצורה פשוטה מאוד : הזזה של הסקאלה ימינה ושמאלה.
באופן כללי, זוהי אפליקציה גם שימושית וגם אפקטיבית. ממשק המשתמש פשוט ואינטואטיבי , במיוחד ביחס לחלופה הגנרית של מערכת ההפעלה. עיצוב הויידג'ט כאקווליזר מגניב וכך גם עיצוב פקדי כיוון העוצמה.
דירוג האפליקציה: 5 מתוך 5 (אלון שוורץ).

gmoteGmote – אפליקציה אשר הופכת את הסמסונג גלאקסי לשלט רחוק למחשב. האפליקציה מאפשרת השמעת מוסיקה, הקרנת סרטים והצגת תמונות במחשב, הזרמת מוסיקה, תמונות ווידאו מהמחשב והצגה בטלפון והפעלת מצגות Power Point, קבצי PDF. השליטה באפליקציה מופעלת באחת מ-3 מצבים: מצב שלט רחוק, המפעיל פונקציות על-גבי מכשיר אלקטרוני מרוחק, מצב Touchpad המחליף את העכבר והמקלדת של המחשב (הקלדה באמצעות מקדלת וירטואלית)  ומאפשר בעצם להפעיל כל דבר במחשב ומצב גלישה באינטרנט, אחת מאופציות הפחות מרשימות לדעתי הכוללת הפעלת דפדפן בסיסי בטלפון, אפשרות להקפצת דפדפן במחשב לכתובת שהוקלדה בטלפון. מדובר בגרסת בטא, לא ממש מרשימה או שימושית. האפליקציה תומכת ב- Windows, Mac ו- Linux אך לאחר הורדת האפליקציה לטלפון, יש צורך בהורדת אפליקציית שרת למחשב הנשלט. לאחר התקנה זריזה והגדרה בסיסית ביותר, העסק עובד די בקלות והמחשב מזוהה באמצעות רשת ה- Wifi, כך שאם יש מספר מחשבים בבית אפשר לשלוט על כולם.
ההגדרה והשימוש פשוטים מאוד בכל האמור לשליטה על מדיה, והזרמת מדיה לטלפון. השימוש לגלישה לא מבריק, ונראה גם מיותר למדי.
לסיכום, אפליקציה חובה לבעלי מדיה סנטר, מומלצת גם לכאלו שסתם רוצים לשלוט על המחשב ממרחק.
דירוג האפליקציה: 4.5 מתוך 5 (אלון שוורץ).

imeemImeem mobile – ביום הארור הזה שהחליטו להחליף את השירים בblip.fm בשירים באורך 30 שניות מבית imeem, החלטתי להאשים את השירות בכל דבר רע אפשרי. למרות סלידתי הרבה מהשירות החלטתי בכל מקרה לתת לזה ניסיון והורדתי את האפליקציה, והופתעתי.
ממשק המשתמש מאוד אינטואיטיבי נוח לשימוש. מסך הפתיחה של האפליקציה נותנת למשתמש אפשרות להתחיל להאזין לתחנות נבחרות, ולאחר מספר האזנות השירות מצליח להביא תוצאות די נעימות לאוזן (בדומה לפנדורה). הדבר היחידי שקצת מאפיל על החוויה הנעימה של השירות הם הרמקולים היחסית לא מאוד איכותיים של המכשיר.
דירוג האפליקציה: 4 מתוך 5 (אדם בניון).

.

waze_androidWaze – שרות סלולרי קהילתי המאפשר לנהגי הרשת לייצר, לשתף ולקבל מידע בזמן אמת ישר מהסלולרי. ל-Waze נחשפתי עוד בימי ה-71E  ומאז התאהבתי באפליקציה. האפשרות לנווט בישראל ללא כל עלות פשוט קנתה אותי (בשונה מ-google maps אשר לא מספקים את מפות ישראל בסלולרי). הנקודה החזקה ביותר של האפליקציה היא הקהילה שלה. כל דיווחי התנועה, מיקומי המשטרה ועוד דברים רבים מדווחים בזמן אמת על ידי משתמשים אחרים של Waze, מה שהופך את האפליקציה לרלוונטית ביותר. ממשק השימוש באפליקציה הוא יחסית פשוט לשימוש. כדי לנווט לנקודה מסוימת, עליכם להכניס כתובת בלבד והאפליקציה תחשב לכם את המרחק ואת הדרך הטובה ביותר, אך ניווט ברחובות ירושלים עלול להוציא את האפליקציה מאיפוס.
דירוג האפליקציה: 5 מתוך 5 (אדם בניון).

.

twidroidTwidroid – כפי שהשם אולי מרמז זוהי אפליקצית Client לשירות המיקרו-בלוגינג טוויטר. חווית השימוש באפליקציה הינה הטובה ביותר שנתקלתי באפליקציית טוויטר על מכשיר סלולרי, אך חשוב לציין כי ההשוואה שי נעשית על-בסיס הניסיון הקודם עם ה-E71 ולדעתי, אין מה להשוות בין אפליקציות של ה71E לאפליקציות של גוגל אנדרואיד. ממשק המשתמש של האפליקציה נקי, קריא וסקסי והכפתורים בתחתית המסך מאפשרים לנווט בין מספר המסכים של טוויטר (All Messages, Replies, Direct Messages, Favorites וחיפוש) בקלות רבה והקלות הבלתי נסבלת בשליחת טוויטים הופכים את האפליקציה למאוד ממכרת. אולי אחד הדברים היחידים שיכולים להוציא אותי משלוותי הן ההתרעות הקוליות הרבות כאשר האפליקציה רצה ברקע, אותם ניתן לכבות דרך תפריט ההגדרות של האפליקציה.
דירוג האפליקציה: ציון 4.5 מתוך 5 (אדם בניון).

.

connectbotConnectbot – אפליקציית Secure Shell הרצה על פלטפורמת אנדרואיד (בדומה ל-putty של ה71E). מטרת העל שלה היא לאפשר חיבור מאובטח שבאמצעותו תוכלו להשתמש ב-Shell על גבי מחשב מרוחק או להעביר קבצים בצורה מאובטחת. האפליקציה הזאת לא מכילה הרבה הפתעות מאחר ואפליקציית shell לא אמורה להיות מסובכת מדיי אלא דווקא מאוד קלה לשימוש (מסך שחור ופקודות עושים לכם את זה?). מה שכן אהבתי באפליקציה היא האפשרות לשמור מספר פרופילים על מנת להתחבר בצורה מהירה לשרתים. יכול להיות הפתרון האולטימטיבי במידה והשרת שלכם קרס באמצע הלילה ואיך לכם הרבה קח לקום מהמיטה רק בשביל להתחבר ולבדוק מה התקלה. הבעיה היחידה שמצאתי באפליקציה וגם היא עניין של נוחות, היא העובדה שעליכם להשתמש במקלדת וירטואלית אשר תתפוס כחצי מסך.
דירוג האפליקציה: 3.5 מתוך 5 (אדם בניון).

googleskymapGoogle sky map – אפליקציית ה-Sky Map של גוגל מאפשרת לכם לגלות ולעיין בשמי הלילה רק על-ידי הפניית מכשיר הטלפון כלפי השמיים הפתוחים. באמצעות הטלפון וחיישני נטייה, אתם יכולים לראות מפת כוכבים, לחקור כוכבי לכת שונים ולסמן קבוצות כוכבים על-גבי המכשיר.  בדומה לאפליקציות רבות אחרות ששוחרו השנה, גם ה-Skymap משתמשת בטכנולוגיה המבוססת על Augmented Reality על-מנת לחבר את תמונה המצלמה של המכשיר עם בסיס הנתונים של האפליקציה. האפשרות להציב את הפלאפון ולהזיזו על מנת לראות איך הכוכבים נגלים לעיניכם הוא דבר נחמד אבל מעבר לכך אין שימושיות רבה לאפליקציה למי שאינו אסטרונום חובב. מה שכן,  תמיד תוכלו להרשים את בני הזוג שלכם בידע הרב שצברתם. אף על פי השימושיות המצומצמת שלה, זוהי עדיין אחת האפליקציות היותר מרשימות בגוגל אנדרואיד
דירוג האפליקציה: 3.5 מתוך 5 (אדם בניון).

.

scrobbleScrobble Droid – אפליקציה המחברת את נגן המוזיקה של המכשיר עם חשבון המשתמש ב-Last.fm. האפליקציה בעצם עובדת ברקע של המכשיר ומסנכרנת את רשימת ההשמעה במכשיר מול חשבון ה-Last.fm של המשתמש כך שכל החברים שלכם יוכלו לצפות ברשימת השירים האחרונים ששמעתם באמצעות המכשיר. האפליקציה עצמה פשוטה יחסית לשימוש ולאחר ההגדרות הראשוניות של החשבון ב-Last.Fm היא פועלת ברקע בזמן הפעלת הנגן המובנה של המכשיר. בזמן השמעת השירים, תראו הודעה על המסך שמציינת כי האפליקציה מבצעת עדכון של רשימת השירים שלכם ב-Last.Fm ובזה פחות או יותר מסתיימת ההתעסקות לאחר ההגדרה הראשונית. נקודה חשובה לציון היא שבמידה ואתם משתמשים באפליקציה שהיא לא האפליקציה המובנית של אנדרואיד לניגון מדיה, הסנכרון לא יבוצע שכן האפליקציה מנטרת רק את נגן המדיה הרגיל.
דירוג אפליקציה: 3 מתוך 5 (יניב פלדמן).

speaking_padSpeaking Pad – אפליקציה אשר מקריאה את הטקסט הנכתב בתוכה באמצעות השימוש במכשיר. זוהי אחת מהאפליקציות הכי לא ברורות שהתקנתי על המכשיר שכן לאחר הקלדת הטקסט לתוך האפליקציה לא ניתן לבצע שמירה שלו בשום מקום ולכן כל מה שהקלדתם הולך לאיבוד בכל סגירה של האפליקציה. השימוש באפליקציה הוא פשוט יחסית וניתן להגדיר בה אם אתם רוצים שהאפליקציה תקריא את המילים תוך כדי הקלדה (בסוף כל מילה) או רק לאחר סיום הקלדת הטקסט ולחיצה על מקש ה-Speak וניתן אף להגדיר את מהירות ההקראה. כמובן שהאפליקציה תומכת באנגלית בלבד, אך גם במקרה הזה, נתקלתי בכמה מילים יותר מסובכות שהאפליקציה לא באמת ידעה לבטא כמו שצריך. בפועל, לא הצלחתי למצוא את השימושיות האמיתית של האפליקציה, חוץ ממתיחות טלפוניות בהם יכול להקריא המכשיר טקסטים כתובים מראש בכל של מישהו אחר.
דירוג אפליקציה: 2 מתוך 5 (יניב פלדמן).

postbotPostbot – אפליקציית WordPress לפלטפורמת האנדרואיד. אפליקציה פשוטה המאפשרת להעלות פוסטים בקלות לכל בלוג המבוסס על WordPress, גם אם הוא לא מאורח ב-Wordpress.com/org. מה שאהבתי באפליקציה זה שבניגוד לאפליקציות דומות אחרות בהן ניתן למצוא את שדה הנושא וטקסט חופשי להכניס לפוסט, ב-Postbot ניתן לנהל בלוגים שונים ולבחור לאיזה מהם אתם מעוניינים להעלות את הפוסט, לנהל את הפוסטים הקיימים ולערוך אותם, להעלות קישורים ותמונות ואפילו ליצור קטגוריות ותגיות. האפליקציה עצמה היא אחת מהיותר אינטואיטיביות שפגשתי באנדרואיד וכל בלוגר שהעלה אי פעם פוסטים בוורדפרס ידע להתמצא בה די מהר. הממשק ברור ונקי, היא עובדת מהר (בהנחה והשרתים עליהם יושבים הבלוגים שלכם עובדים כמו שצריך) ובסך הכל היא כל חובה לכל בלוגר בדרכים.
דירוג אפליקציה: 5 מתוך 5 (יניב פלדמן).

לחלקים נוספים של מדריך האפליקציות:

  1. מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק א'
  2. מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ג'
  3. מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ד'
  4. מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ה'

יניב פלדמן

לשעבר העורך הראשי של גיקטיים ומייסד שותף של האתר. יזם, טכנולוג, כלכלן בהשכלה והיסטוריון חובב. התחביב האהוב עליו הוא מציאת פתרונות מסובכים לבעיות פשוטות במיוחד.

הגב

3 תגובות על "מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ב'"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
trackback

[…] האפליקציות לאנדרואיד – חלק א' מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ב' מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ג' מתויג כ: Android, Android […]

trackback

[…] שאני משתמשת בהן במכשיר הן לא רבות. קצת טוויטדרואיד לצייץ לכם מדי פעם, אפליקציה לפייסבוק, דפדפן האופרה […]

trackback

[…] האפליקציות:מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק א'מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ב'מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ג'מדריך האפליקציות […]

wpDiscuz

תגיות לכתבה: