מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ג'

האתגר החדש של סמסונג גלקסי: 5 בלוגרים, 100 שעות ו-100 ביקורות לאפליקציות אנדרואיד שונות. החלק השלישי של מדריך האפליקציות המלא למערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל.

כחלק מקמפיין השקת מכשיר הסמסונג גלקסי, מכשיר האנדרואיד הראשון בישראל, חברת סמסונג בשיתוף חברת הפרסום מקאן דיגיטל וחברת Theffusion הציגו בפנינו את האתגר החדש של סמסונג גלקסי, בו צריכים קבוצה של 5 בלוגרים לסקר כ-100 אפליקציות שונות לפלטפורמת האנדרואיד בתוך 100 שעות. במסגרת האתגר, משתפים איתנו פעולה גם אלון שוורץ ואדם בניון אשר תורמים את הביקורות שלהם לטובת קוראי ניוזגיק.

geolifeGeolife – אפליקציה לניהול תזכורות. Geolife היא אפליקציה המאפשרת להצמיד את ניהול התזכורות אל תוך מערכת מפות המבוססת על Google Maps כך שהטלפון יוכל להזכיר לכם לבצע משימה מסוימת כאשר אתם מתקרבים אל המקום בו אתם אמורים לבצע אותה. לדוגמה, עם אחת המשימות שלכם היא לעשות קניות בסופר, כאשר תעברו באזור של הסופר, תקפוץ לכם התזכורת שתגיד שעכשיו זה זמן טוב לעשות קניות. השימוש באפליקציה הוא פשוט למדי והיא מאפשרת לכם לכתוב כל תזכורת ולאחר מכן להציב אותה על מיקום במפה בהתבסס על מערכת המפות שמגיעה עם המכשיר (Google Maps). הרעיון חמוד למדי, אך מצאתי כי תזכורות על בסיס מיקום הן לא בהכרח הדבר היעיל ביותר שיש. אם אני נמצא באזור הקניון כי אני בדרך לסרט עם החברה שלי, לא בטוח שזה יהיה זמן טוב במיוחד לעצור ולעשות קניות, גם אם אם הסופר בו אני עורך את הקניות שלי בדרך כלל נמצא באזור.
דירוג אפליקציה: 3 מתוך 5. (יניב פלדמן)

nesemuNESEMU – אפליקצית אמולטור למשחקי נינטנדו ישנים. אחד הדברים האהובים עלי בתור ילד היה לשחק בסופר נינטנדו במשחקים כגון Super Mario, Bomber Man ו-Lode Runner ו-NESEMU מחזירה כעת כל המשחקים האהובים אל פלטפורמת האנדרואיד. האפליקציה מגיעה מובנית עם המשחקים Super Mario, Contra, Circus Charlie, Bomber Man, Pac Man, Muscle, B-Wings, Battle City, Ice Climber, Antartic Adventure, Golf, Lode Runner, Binary Land,  ו- Donkey Kong בגרסאות משחק מלאות, מה שמעלה כמה שאלות בנוגע לחוקיות שלה. השליטה באפליקציה וגם במשחקים נעשית באמצעות מקלדת Touch מובנית באפליקציה, דבר שרק מפחית את יכולת השליטה במשחק. תקחו את העובדה שחסרים באפליקציה לא מעט פונקציות שהייתן מצפים למצוא בכל אמולטור או קונסולת משחקים ניידת סטנדרטית כגון שליטה בעוצמת הסאונד, שמירה וטעינה של משחקים ותוסיפו את העובדה שהאפליקציה נמצאת כעת בגרסת בטא (ההסבר ההגיוני היחיד המתקבל על הדעת לקריסות התכופוות שלה) ותקבלו אפליקציה שהייתה בהחלט יכולה להוות חלום לכל גיימר נוסטלגי המחזיק במכשיר מבוסס אנרואיד, אך לא מצליחה למלא את תכליתה כמו שצריך.
דירוג אפליקציה: 2 מתוך 5. (יניב פלדמן)

androidradioAndroid Radio –אפליקציית רדיו לפלטפורמת האנדרואיד. האפליקציה מאפשר להתחבר לתחנות רדיו אינטרנטיות שמשדרות ב-Streaming דרך הרשת ולהשמיע אותן באמצעות המכשיר. ממשק האפליקציה הוא פשוט יחסית והוא כולל רשימה של תחנות רדיו באינטרנט כאשר ניתן ללחוץ על כל אחת מהן ואז תקבלו מידע נוסף על התחנה ועל סוג המוזיקה שבדרך כלל היא משדרת במקביל לתחילת ה-Buffering לצורך השידור. קצת חבל לדעתי שהרשימה של תחנות הרדיו בעמוד הראשי של האפליקציה לא מסודרת לפי סדר מסוים ושלא קיימת אופציית חיפוש שתאפשר למצוא תחנות רדיו ספציפיות בצורה קלה יותר. הניסיון הפשוט לפצות על המחסור בחיפוש על-ידי היכולת לסמן את התחנות המועדפות ב-Bookmarks אולי מועיל חלקית לאלו שמקשיבים לתחנות זהות כל הזמן, אך הוא עדיין לא פותר את הצורך בחיפוש נוח יותר.
דירוג האפליציה: 3 מתוך 5. (יניב פלדמן)

aTwitter – אפליקציית טוויטר לפלטפורמת האנדרואיד. אפליקצית הטוויטר הפשוטה והקלילה ביותר שמצאתי עבור האנדרואיד. האפליקציה מסוגלת להציג את רשימת הטוויטים בפיד האישי, לשלוח טוויטים, לשלוח ולקבל הודעות ישירות (DM) ופחות או יותר זהו, כך שאם אתם מצפים לחוויית שימוש גבוהה או דומה למה שאתם מכירים מאפליקציות אחרות או אפילו השימוש בממשק ה-Web של טוויטר, צפויה לכם אכזבה קשה. מבחינת הקונפיגורציה של האפליקציה, אין יותר פשוט מלהכניס שם משתמש וסיסמא. פה מתחילות ומסתיימות כל ההגדרות הנדרשות (ולצורך העניין היחידות) לצורך העבודה עם האפליקציה. מספר הטוויטים שניתן לראות בחלון הראשי מוגבל לעד 100 הודעות, אך בלי היכולת ללחוץ על קישורים, לעקוב אחרי אנשים, לבחון פרופילים של אנשים או אפילו להוסיף למועדפים, זוהי כנראה אפליקציית הטוויטר הכי גרועה שהשתמשתי בה אי פעם.
דירוג האפליקציה: 1 מתוך 5. (יניב פלדמן)

astroASTRO – אפליקצית ניהול קבצים לפלטפורמת האנדרואיד. למי שלא מכיר, מכשיר האנדרואיד מבוסס על גרסה של לינוקס שרצה ברקע. מערכת ה-ASTRO מאפשרת לכם לצפות ולנהל את מערכת הקבצים הקיימת על-גבי המכשיר בשטח האחסון הפנימי ובשטח האחסון החיצוני על-גבי כרטיס ההרחבה מסוג SD. השימוש באפליקציה הוא פשוט למדי והוא מבוסס על מבנה עץ הקבצים הסטנדרטי שאנו מכירים מכל תוכנות ניהול הקבצים הקיימות. מספר האפשרויות הכוללות יצירת תיקיות, העתקה והעברה של קבצים, ניהול אפליקציות ואפילו עבודה עם ניהול Bookmarks, המאפשרים להגיע לתיקיות מועדפות בצורה מהירה יותר הופך את ASTRO לאפליקצית ניהול הקבצים הנוחה ביותר שמצאתי עבור האנדרואיד וכל משתמש שאוהב לחפור קצת יותר בתוך המכשיר, חייב אחת כזו על האנדרואיד שלו.
דירוג האפליקציה: 5 מתוך 5. (יניב פלדמן)

dailyhoroscopeDaily Horoscope – אפליקציית הורסקופ לפלטפורמת האנדרואיד. האפליקציה מספקת הורוסקופ יומי המתעדכן מול מאגר מידע באינטרנט אל מכשיר האנדרואיד שלכם. בתפריט הראשי של האפליקציה ניתן לראות את הסימנים של כל אחד משנים-עשר המזלות, אך אם שפר מזלכם ואינכם יודעים כיצד נראה הסמל של המזל שלכם, תצטרכו להתחיל במשחק הניחושים שכן לא הסמלים לא מסומנים בשמות או מלווים בטקסט כלשהו. בתוך כל עמוד בפנימי, יש את סמל המזל, תאריכי הלידה שלו, שמו המלא, הורוסקופ יומי קצר והמאפיינים המרכזיים של בני אותו המזל. הדבר היחיד שמשתנה בצורה יומית הוא החלק של ההורוסקופ ושאר החלקים ישארו סטטיים וסביר להניח שלא יעניינו אתכם לאחר קריאה חד-פעמית. האפליקציה מאפשרת בדיוק את מה שמצפים ממנה לעשות, לא פחות מזה וגם לא יותר.
דירוג האפליקציה: 4 מתוך 5. (יניב פלדמן)

qikQik – אפליקציית שיתוף וידאו לפלטפורמת האנדרואיד. שירות שיתוף הוידאו qik כבר מוכר מזה שנים באינטרנט ואפליקציות הצילום שלו נפוצות מאוד גם במכשירי אייפון ונוקיה. לפלטפורמת האנדרואיד הגיעה הגרסה הראשונה של qik רק ביוני 2009 וזכתה מאז לשני עדכוני גרסה ששיפרו משמעותית את הביצועים. מה ש-qik בעצם עושה, הוא לקחת את הוידאו המתקבל מהמצלמה ולהעלות אותו בשידור חי אל אתר האינטרנט, דרכו ניתן לשתף את השידור עם גולשים נוספים. כמו כן, השירות מספק שמירה של הסרטונים שצולמו לצורך שימוש מאוחר יותר. השימוש ב-qik דורש חשבון בשירות האינטרנט, אך במידה ואין לכם אחד כזה ניתן לעשות זאת גם מהאפליקציה בצורה קלה ונוחה. לאחר פתיחת החשבון, תוכלו לצלם סרטוני וידאו ואלו יועלו בצורה אוטומטית לחשבון שלכם באתר של qik ותוכלו גם לשתף אותם בזמן אמת במידה ויש לכם חשבון טוויטר\פייסבוק מחובר ומוגדר בחשבון ה-qik באתר. חשוב לציין כי האפליקציה נבדקה על חיבור הרשת של סלקום וכאשר ניסיתי לשדר ב-live באמצעות חיבור 3G, התוצאה בפועל הייתה עיכוב של בין 15 שניות לכמעט דקה בין הצילום ובין הצפייה בפועל. באמצעות חיבור WiFi ביתי, הצלחתי להגיע לתוצאות קצת יותר טובות שהגיעו במקרה הכי פחות טוב ל-20 שניות של עיכוב. לסיכום, אפליקציה שהיא חובה לכל משתמש עם מכשיר נייד שמעוניין לשמור ולשתף את הרגעים המרגשים בחיים בצורה ספונטנית בשידור חי עם כל החברים.
דירוג האפליקציה: 5 מתוך 5. (יניב פלדמן)

buzzoffBuzzoff – מכירים את זה שאתם נכנסים לסרט, משתיקים את הטלפון ואז שוכחים להחזיר אותו למצב צלצול? האפליקציה המתחרה, Locale, מספקת פתרון מתוחכם למצבים, על סמך מיקום גיאוגרפי ומגוון אפשרויות.  buzzoff מספקת פתרון פשוט ובסיסי הרבה יותר. באפליקציה אפשר להגדיר לאיזה מצב להכניס את הטלפון – שקט או רטט, לאיזה מצב להחזיר ומתי לשנות אותו, לפי פרק זמן או התרחקות ממיקום מסוים בטווח אותו ניתן להגדיר. אם ה- Locale מסובכת לכם מדי, BuzzOff היא חלופה בסיסית מבחינת הפונקציונאליות, אך פשוטה וידידותית.
לסיכום, אפליקציה בסיסית הנותנת מענה פשוט וידידותי לצורך פשוט ומומלצת לכל מי שה- Locale מורכבת מדי עבורו.
דירוג האפליקציה: 4 מתוך 5.

.

finance_androidFinance – אפליקציית מעקב אחר שוק ההון האמריקאי ותיקי ניירות ערך. האפליקציה מתבססת על Google Finance ומורכבת משלושה חלקים: Markets – הצגת גרף ונתוני מדדים מובילים, Portfolios – הצגת נתונים על תיק ניירות ערך ו-News – חדשות שוק ההון האמריקאי ממגוון מקורות, לדוגמא – Bloomberg) כאשר ניתן להגדיר את רשימת ניירות ערך אחריהם רוצים לעקוב, וכן ניתן לסנכרן את התיק מול אתר Google Finance. האפליקציה שימושית מאוד לפעילים בשוק ההון האמריקאי, ומאפשרת שליטה על תיק ניירות ערך מכף היד אך חבל שלא ניתן להוסיף ניירות ערך משווקים נוספים דוגמת ישראל. ממשק המשתמש עצמו מצוין ומאפשר מעבר בין הנתונים, ביצוע Drill Down ועוד וכל זאת בהתאמה לממשק מגע.
דירוג האפליקציה: 4.5 מתוך 5.

.

karlsmrtgagecalculatorKarl's Mortgage Calculator – מחשבון משכנתא מתקדם המציע מגוון אפשרויות חישובים, תחזיות  וכלים גרפיים. המחשבון מציע מעבר לקליטת נתונים סטנדרטית (סכום, ריבית, תקופה וכו') גם מגוון פרמטרים נוספים כמו סכום הביטוח, תאריך תחילת המשכנתא ועוד. גם הצגת התוצאות מגוונת מאוד וניתן למצוא בהן מעבר לסכום ההחזר החודשי השגרתי, גם את ההחזרים החודשיים הצפויים לאורך כל התקופה (אפילו 30 שנה) ברמה חודשית, שנתית, בחלוקה לריבית וקרן וכדומה. האפליקציה מאפשרת לצפות בגרפים שונים המציגים את התשלומים השנתיים בחלוקה לריבית וקרן, פאי המציג את היחס בינהם ומסך מסכם המציג את כל  הנתונים שתרצו לדעת כולל תאריכי תחילה וסוף המשכנתא, סכום כולל לתשלום וריביות. עבור מי שעתיד לרכוש דירה ורוצה לברר את סכומי ההחזר, או את יכולותיו מדובר בכלי שיתן תמונה כללית וממצה. מאידך, התאמה לשיטה הנהוגה בישראל (שיטות הצמדה וכו') יכולה להביא את המחשבון לשלמות (כמובן בהתייחס לשוק הישראלי). ממשק המשתמש עצמו נוח וקוהורנטי ומותאם לקלט באמצעות מסך המגע, תצוגת התוצאות והכלים הגרפיים מרשימים מאוד גם הם.
דירוג האפליקציה: 4 מתוך 5.

לחלקים נוספים של מדריך האפליקציות:

  1. מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק א'
  2. מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ב'
  3. מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ד'
  4. מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ה'

יניב פלדמן

לשעבר העורך הראשי של גיקטיים ומייסד שותף של האתר. יזם, טכנולוג, כלכלן בהשכלה והיסטוריון חובב. התחביב האהוב עליו הוא מציאת פתרונות מסובכים לבעיות פשוטות במיוחד.

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: