מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק א'

האתגר החדש של סמסונג גלקסי: 5 בלוגרים, 100 שעות ו-100 ביקורות לאפליקציות אנדרואיד שונות. אם אנחנו לא עובדים קשה, למה שאתם לא תרוויחו מזה? החלק הראשון של מדריך האפליקציות המלא למערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל.

samsunggalaxy1כחלק מקמפיין השקת מכשיר הסמסונג גלקסי, מכשיר האנדרואיד הראשון בישראל, חברת סמסונג בשיתוף חברת הפרסום מקאן דיגיטל וחברת Defusion הציגו בפנינו את האתגר החדש של סמסונג גלקסי, בו צריכים קבוצה של 5 בלוגרים לסקר כ-100 אפליקציות שונות לפלטפורמת האנדרואיד בתוך 100 שעות. האתגר החדש החל היום ובקבוצה הבלוגרים המשתתפת באתגר חברים אדם בניון, אלון שוורץ, אלון כרמל, הילל פולד ואנוכי. במשך ארבעת הימים הקרובים נביא אליכם כ-100 ביקורות אפליקציה עבור אפליקציות שונות ומשונות אשר רצות על-גבי פלטפורמת האנדרואיד. ראוי לציין שבמידה ונעמוד באתגר, יקבל כל אחד מהבלוגרים המשתתפים מכשיר סמסונג גלקסי חדש ובמידה ולא נעמוד ברף ה-100 ביקורות, אף אחד מאיתנו לא יקבל מכשיר. אף על פי כן, כל האפליקציות אשר יסוקרו בימים הקרובים נבחרו על-ידי הכותבים וכל אחת מהסקירות נכתבה בצורה אובייקטיבית ואינה מושפעת משום גורם חיצוני.

כל הביקורות שנכתבו על-ידי במסגרת האתגר יפורסמו בניוזגיק ובנוסף לביקורות שלי, נפל בחלקינו הכבוד להיות הדף עבור עטי הביקורת של אדם בניון ואלון שוורץ שיפרסמו גם הם את הביקורות שלהם מעל לדפי הבלוג שלנו. במקביל לפרסום אצלינו ובבלוגים הנוספים של חברי הצוות, כלל הביקורות יפורסמו בבלוג האתגר של סמסונג גלקסי.

להלן המקבץ הראשון:

hausbarnHausbarn – אפליקציה אשר תהפוך את הטלפון שלכם למכשיר היחיד שתצטרכו כדי למצוא נכסי נדלן למכירה באזור שלכם. האפליקציה מאפשר להוסיף ולערוך מידע, תמונות וסרטוני וידאו על בתים למכירה ואפילו ליצור ולהעלות מודלים תלת ממדיים של הבניינים. האפליקציה עצמה נוחה לשימוש ומגיעה עם מדריך המסביר באופן פשוט וברור על היכולות השונות ועל צורת העבודה איתה. אחד הדברים המיוחדים באפליקציה הוא השימוש שלה ביכולות המצלמה, ה-GPS וה-Accelerometer על-מנת לבנות בצורה אוטומטית מודל תלת-ממדי מעוצב של הנכס ועדכונו במערכת על-מנת שכל המשתמשים האחרים באפליקציה יוכלו להנות מתכנים. לצערי השימוש באפליקציה בארץ יחסית מוגבל למרות שהמערכת מתבססת על Google Maps, אך כמעט ולא ניתן למצוא מידע על נכסים בארץ מאחר והשימוש באפליקציה ובפלטפורמת האנדרואיד בישראל עדיין מצומצם יחסית.
דירוג האפליקציה: 4 מתוך 5.

ringdroidRingdroid – אפליקציה חינמית המאפשרת למשתמשים ליצור רינגטונים למכשיר הטלפון המבוסס על אנדרואיד ישירות מהמכשיר. מאחר ובמכשירים מבוססי אנדרואיד, לא ניתן להפוך כל קובץ בפורמט סטנדרטי דוגמת MP3 לצלצול, ה-Ringdroid מאפשר למשתמש לחתוך וליצור צלצולים למכשיר מקבצי Wav, Mp3 ו-ARM הנמצאים על כרטיס הזכרון של המכשיר. כמו כן, מאפשרת התוכנה להקליט קובץ קול באמצעות המיקרופון של המכשיר ולהפוך אותו לתוך קובץ קולי אותו ניתן לערוך ולהפוך לצלצול. הממשק האינטואטיבי של האפליקציה הופך את משימת סימון החלקים מהקובץ אותם אנחנו רוצים כצלצול לפשוטה על-ידי גרירה של החיצים על-גבי מסך ה-Touch של המכשיר. המכשיר מאפשר לבצע זום ב-5 רמות על-מנת להגיע לרמת דיוק מקסימלית בחיתוך הקבצים ומאפשר לנגן רק את החלק המסומן או את כלל השיר בכל שלב, מה שהופך את תהליך יצירת הצלצול לפשוט משמעותית. לאחר חיתוך הזמן המתאים מהקובץ, ניתן לשמור את הקובץ החדש כקובץ מוזיקה, כצלצול (Ringtone), כצליל שעון מעורר (Alarm) או כצליל התראה (Notification).
דירוג האפליקציה: 5 מתוך 5.

pingdroidPingdroid – אפליקצית ה-Client של השירות Ping.fm עבור מכשירי אנדרואיד. למי שלא מכיר, שירות Ping.fm הוא שירות חברתי המאפשר לכם לעדכן את הסטטוס שלכם במעל ל-30 רשתות חברתיות שונות כולל טוויטר, פייסבוק, פרינדפיד, פלקסו, מייספייס, בלוגר ועוד. לאחר ההתקנה של האפליקציה, תגלו שבמידה ואין לכם חשבון ב-Ping.fm ותרצו ליצור אחד חדש באמצעות האפליקציה, אין לכם אפשרות אמיתית ונוחה לעשות זאת. על-מנת להשתמש באפליקציה, יש צורך לפתוח חשבון בשירות באמצעות ממשק ה-Web (ניתן לעשות זאת באמצעות גלישה מהמכשיר) ולאפשר את השימוש בעדכונים מה-Mobile. לאחר מכן, תקבלו בדואר אלקטרוני קוד Mobile Key אותו תצטרכו להכניס לאפליקציה על-מנת שתוכלו לבצע עדכונים דרך המכשיר. לאחר שעברתם את תהליך ההרשמה הארוך, השימוש השוטף באפליקציה הוא פשוט למדי והוא מאפשר לעדכן את הסטטוס ב-Ping.fm (ומשם לשאר הרשתות החברתיות) בצורה פשוטה ונוחה. האפליקציה מאפשרת שימוש ב-GPS לצורך הוספת המיקום הנוכחי שלך לעדכוני הסטטוס ומאפשרת גם הוספה של תמונות מהמצלמה או מכרטיס הזכרון. באופן מפתיע, בהתחשב בתכונות החסרות באפליקציה, בחרו החברים ב-Ping.fm להוסיף את האפשרות לצפות בסטטוס העדכון של הסטטוסים שלכם ברשתות השונות (כדי שחס וחלילה העדכון האחרון לא יגיע לפייסבוק בלבד ולא לטוויטר) ולבצע שליחה מחודשת במידה ואחד העדכונים נכשל.
דירוג האפליקציה: 2 מתוך 5.

parallelkingdomParallel Kingodm – אפליקציית משחק OMRPG (קיצור חדש ל-Online Mobile-based Role Playing Game) בגרסת האנדרואיד. המשחק עושה שימוש במפות וב-GPS הבנויים במכשיר על-מנת ליצור שכבה וירטואלית מעל העולם האמיתי אשר בה כל שחקן יכול לפגוש שחקנים אחרים, לכרות משאבים, לבנות בניינים, לגדל חיות וגידולים חקלאיים, ליצור כלי נשק, להחליף סחורות, להילחם בשחקנים אחרים, לכבוש ממלכות ולחקור את העולם באופן כללי. בתור שחקן שהתמכר בקלות למשחקי MMORPG דוגמת World of Warcraft, ציפיתי שהחיבור של משחק RPG ופלטפורמת ניידת, מה שאומר שהמשחק יהיה זמין לי בכל מקום שבו יש לי זמן פנוי, יצטרף לרשימת בזבוזי הזמן העיקריים שלי בתקופה הקרובה אך לצערי המשחק לא התקרב לציפיות. אף על פי שרוב האלמנטים שהייתם מצפים ממשחק מהסוג הזה קיימים בו והעובדה המשחק עובד גם על פלטפורמות מובייל נוספות כגון אייפון ובלאקברי, מה שאומר שצריך להיות מגוון שחקנים רחב יחסית, היה קשה לי להתחבר אליו וממשק השליטה המסורבל יחסית בגרסת האנדרואיד (לא בדקתי את הגרסאות האחרות) לא בדיוק הקל על העבודה. מאחר והמשחק מבוצע רובו ככולו בחיבור Online, הוא אוכל את הסוללה של המכשיר מאוד מהר, מה שגרם להבנה מאוד מהירה שאם אני רוצה לשחק במשחק כשאני מחוץ לבית, כדאי מאוד שאסחוב איתי גם את המטען של המכשיר.
דירוג האפליקציה: 3 מתוך 5.

xliveXlive – אפליקציית Chat ו-Instant Messaging עבור האנדרואיד. בניגוד למתחרות אחרות, Xlive מאפשרת להתחבר לשירותי ICQ ו-GTalk בלבד, אך מפצה על כך בהוספת תמיכה בקבלת מיילים באמצעות באמצעות בפרוטקולי SSL, IMAP, POP3 ו-SMTP וקריאת RSS Feeds. באופן כללי, לכל אחת מהפונקציות השונות באפליקציה, יש מתחרים ייעודיים שעושים אותה יותר הרבה יותר טוב, אך לא מצאתי אפליקציות נוספות שמנסות לשלב את כל השלושה. באופן כללי, הממשק של האפליקציה יחסית פשוט ונוח לשימוש והמעבר בין היכולות הפשוטות נעשה על-ידי הטאבים השונים. אני מכיר את המתודולוגיה של לנסות ולאפשר כמה שיותר פונקציונאליות קשורה (Related) במקום אחד, ובמקרה שלנו באפליקציה אחת, אבל ההשוואה הכי טובה שהצלחתי למצוא ל-Xlive היא מכשיר חשמלי שיספק פונקציונאליות של טוסטר, מקרר ובלנדר במכשיר אחד.
דירוג האפליקציה: 1 מתוך 5.

Handcent Keyboard – אפליקציה המוסיפה מקלדת נוספת לאנדרואיד הניתנת לשימוש בכל אחת מהאפליקציות הדורשות הקלדה של טקסט. המקלדת החדשה תומכת באנגלית וב-10 שפות נוספות, אך עברית איננה בינהן. הנושא אינו מהווה בעייה מכיוון שניתן להחליף את המקלדת האנגלית במקלדת של Handcent דרך תפריט ההגדרות ולהשאיר את מקלדת העברית הקיימת של האנדרואיד במקביל. המקלדת של Handcent נוחה משמעותית מהמקלדת שמגיעה עם האנדרואיד והיא מציגה כפתורים גדולים יותר, מה שמאפשר דיוק גדול יותר משמעותית בעת ההקלדה. באג קטן שמצאתי בגרסה הנוכחית של האפליקציה, גורם לה להתרסק להציג הודעת שגיאה במידה ומנסים להפעיל חלק מהתויים המיוחד כגון גרשיים או גרש בודד, אך באופן כללי מצאתי כי השילוב של הכפתורים הגדולים יחד עם מילון ה-T9 באנגלית המובנה במקלדת הופך את חוויית כתיבת ה-SMSים לנוחה משמעותית ממה שמציעה מערכת ההפעלה כחלק ממנה.
דירוג אפליקציה – 4 מתוך 5.

handcentHandcent SMS – אפליקציה המספקת ממשק משתמש משופר לשליחת הודעות SMS ו-MMS. האפליקציה של Handcent מגיעה כחלק ממשפחת האפליקציות וכוללת תמיכה ב-Handcent Keyboard וחבילת הפונטים של Hancent. אפליקצית ה-SMS של Handcent מוסיפה מגוון רחב של פונקציונאליות למכשיר כגון שליחת הודעות MMS, חלונית Preview להודעות SMS נכנסות (בדומה לפונקציה המובנית הקיימת במכשירי האייפון) ושליחת הודעות MMS ו-SMS קבוצתיות תוך שימוש בקבוצות הקיימות באנשי הקשר של המכשיר. הממשק של האפליקציה מאוד פשוט ונוח לשימוש ואף מכיל מספר שלוש תצוגה שונות לתצוגת ההודעות: תצוגת אנדרואיד סטנדרטית, תצוגת אייפון (אשר מציגה את ההתכתבות בתצוגת צ'אט דמוי בועות כמו באייפון) ותצוגת Handcent. כמו כן, רמת הפירוט אליה ניתן להגיד בביצוע הגדרות אישיות באפליקציה הוא מדהים. ניתן להגיד צלצול שונה, רטט (מודלק או כבוי), רקע לתצוגת ההודעות, חתימה (בכל הודעה) ואת סגנון התצוגה של ההודעות עצמן עבור כל אחד מאנשי הקשר במכשיר. האפליקציה תומכת ב-10 שפות שונות, אך עברית לצערי הרב, אינה ביניהן. אף על פי כן, לדעתי זוהי אפליקצית ה-SMS הטובה ביותר שמצאתי עבור פלטפורמת האנדרואיד.
דירוג אפליקציה: 4 מתוך 5 (בגלל המחסור בעברית בלבד).

compareeverywhereCompare Everywhere – אפליקציית השופינג האולטימטיבית. Compare Everywhere משתמשת במלצמה של המכשיר על-מנת לסרוק את הברקוד של מוצרים שונים ולהציג עליהם מידע מתוך מסד הנתונים הקיים של החברה הכולל מידע על המוצר, מחירים בחנויות שונות ואפילו המיקום של החנויות עם המחיר הזול ביותר ביחס למיקום הנוכחי שלך. על הטכנולוגיה של סריקת ברקודים באמצעות המכשיר הסלולרי שמעתי כבר מזמן, אך לא יצא לי להתקל עד היום במכשיר שבאמת עושה את זה, כך שכאשר המערכת הצליחה באמת לזהות מוצר מסוים ולהציג עליו מידע בפעם הראשונה, היא זכתה להיות האפליקציה הראשונה שהוציע ממני כל התפעלות אמיתי. לצערי הרב, מאחר ומסד הנתונים של החבר ההמתפעלת את האפליקציה מוגבל יחסית, גם כאשר מדברים על מוצרים בתחום ארצות הברית, אך בטח כאשר מדברים על מוצרים שמסתובבים מחוצה לה, קשה יהיה למצוא שימוש רב לאפליקציה הזאת בארץ עד שמישהו יחליט לעדכן במסד הנתונים של החברה גם מוצרים ישראליים. אף על פי כן, השימוש באפליקציה כזאת בעת מסע שופינג ניו-יורקי קצר באחד מסופי השבוע, יכול לשדרג את חווית הקניות של כל חולת קניות ישראלית (ויסלחו לי הגברים חולי השופינג) ישירות לליגת ה-NBA.
דירוג אפליקציה: 4 מתוך 5.

wefi1WeFi – לאלו מאיתנו שאין חשבון סלולרי בלתי מוגבל, הגלישה באינטרנט באמצעות המכשיר הסלולרי הופכת לטיול של קפיצות בין האתרים השונים המאפשרים חיבור לרשת אלחוטית. אז נכון, היום כמעט בכל בית קפה יש אינטרנט אלחוטי ויש גם מספיק שכנים טובים שפשוט שכחו לאבטח את הרשתות האלחוטיות וניתן להתחבר אליהם, אבל WeFi מספק את הפתרון האולטימטיבי למציאת רשתות אלחוטיות בסביבה הקרובה שלכם. בהתבסס על שירות Google Maps מציגה האפליקציה את הפריסה של הרשתות האלחוטיות בסביבה הקרובה שלכם על-גבי המפה וכוללת פירוט על סוג הרשת, האם היא פרטית ומוגנת בסיסמה או ציבורית וניתנת לחיבור חופשי. ולפני שאתם שואלים, אז התשובה היא כן. האפליקציה עובדת באופן מלא גם בישראל מאחר והיא נסמכת על השירות של חברת הסטארט-אפ הישראלית WeFi, אשר מספקת שירות זהה באפליקציות לכל הפלטפורמות הסלולריות וגם באמצעות אתר האינטרנט שלה. השימוש בגרסת האנדרואיד של האפליקציה הוא אינטואטיבי ולא דורש הסברים. המערכת יודעת לאתר באופן עצמאי את המיקום שלכם על-ידי שימוש ברכיב ה-GPS המובנה במכשיר והיא תציג באופן אוטומטי את המיקום שלכם על המפה יחד עם הרשתות האלחוטיות הנמצאות סביבכם והטווח שלהם כדי שתדעו כמה בדיוק נשאר לכם ללכת כדי להגיע לנקודת האינטרנט הקרובה. יש רק דבר אחד באפליקציה שעדיין קצת מטריד אותי: בהנחה ואין נקודת אינטרנט אלחוטי זמינה שממנה ניתן להתחבר לאינטרנט ולהשתמש בשירות הנפלא של WeFI, האין זה אומר שצריך לבצע את החיבור, קצר ככל שיהיה, על גבי הרשת הסלולרית? האם זה לא בדיוק אחד מהדברים שרצינו לחסוך?
דירוג אפליקציה: 4 מתוך 5.

callfreqCallFreq – אפליקצית חייגן חכמה. CallFreq היא אפליקציית חייגן אשר לומדת את תבניות השיחה של המשתמש במכשיר ויוצרת מסכי חיוג שונים הכוללים את האנשים אליהם חייג המשתמש הכי הרבה ו\או חייגו אליו הכי הרבה במטרה לפשט את תהליך החיוג ולספק למשתמש גישה לאנשי הקשר אליהם הוא מעוניין להתקשר בצורה הנוחה ביותר. בגרסה הנוכחית של המוצר קיימים ארבעה לשוניות המאפשרות לבצע את ניתוח השיחות המדובר ביחס לפרקי זמן של שעה, יום, שבוע וחודש. נושא החייגן ואנשי הקשר באנדרואיד הוא נושא קשה בפני עצמו. הדפדוף הלא נוח וחוסר יכולת החיפוש יכולים להביא כל משתמש רגיל לידי תסכול בעת חיפוש אחר משתמשים וגם אם רוב השימוש שלכם במכשיר מתבסס על יצירת שיחות למספר אנשים מצומצם, סביר להניח שאלו משתנים באופן תדיר ולכן הצורך להוסיף ולהוריד אנשים מהמועדפים רק מוסיף לצרכי התחזוקה השותפת של המכשיר. באופן כללי, השימוש האפליקציה ומסכי החיוג הפשוטים והיפים שהיא יוצרת בשילוב עם תמונות אנשי הקשר אכן משפרים את צורת העבודה השותפת עם המכשיר, אך בסופו של יום Callfreq לא הצליחה להחליף את אפליקציית החייגן המובנית במכשיר, בעיקר עקב העובדה שלפעמים גם קיים הצורך להתקשר למישהו שאתה לא מתקשר אליו כל יו,. וכשתרצו לעשות את זה, Callfreq לא ממש תקל עליכם את העבודה.
דירוג אפליקציה: 3 מתוך 5.

לחלקים נוספים של מדריך האפליקציות:

  1. מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק א'
  2. מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ב'
  3. מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ג'
  4. מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ד'
  5. מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ה'

יניב פלדמן

לשעבר העורך הראשי של גיקטיים ומייסד שותף של האתר. יזם, טכנולוג, כלכלן בהשכלה והיסטוריון חובב. התחביב האהוב עליו הוא מציאת פתרונות מסובכים לבעיות פשוטות במיוחד.

הגב

8 תגובות על "מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק א'"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Diego
Guest

שאפו על הסיקורים.
HTC G1 בבעלותי.

twitdroid, shazam, qik, chompsms, taskiller, androidVNC, AndFTP, boozeMeter, Call List, ConnectBot, Ringdroid, Sky Map

Locale הוא האחרון שהתקנתי. חובה.

אלה האפליקציות שאני משתמש

trackback

[…] נוספים בסדרה: מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק א' מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ב' מדריך האפליקציות […]

אריאל
Guest

הי, האם מישהו יודע איך מוחקים אפליקציות שהגיעו עם המכשיר? כגון MYSPACE המעצבן שכל הזמן עולה?

izhak
Guest

אשמח לקבל עזרה למצוא אליקציות תורניות לאנדרואיד
0508505360
או
[email protected]

בברכה רבה יצחק

trackback

[…] שונות לפלטפורמת האנדרואיד בתוך 100 שעות. בהמשך לחלק הראשון, מתארחים אצלינו הפעם אלון שוורץ ואדם בניון שתרמו את […]

trackback

[…] האפליקציה: 4 מתוך 5.לחלקים נוספים של מדריך האפליקציות:מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק א'מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ב'מדריך האפליקציות […]

trackback

[…] 4 מתוך 5 (אדם בניון).לחלקים נוספים של מדריך האפליקציות:מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק א'מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ב'מדריך האפליקציות […]

trackback

[…] סוללה: 1500mAh קרינה:0.24W/kg SARמחפשים אפליקציות לאנדרואיד?מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק א'מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ב'מדריך האפליקציות […]

wpDiscuz

תגיות לכתבה: