מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ה'

האתגר החדש של סמסונג גלקסי: 5 בלוגרים, 100 שעות ו-100 ביקורות לאפליקציות אנדרואיד שונות. החלק החמישי של מדריך האפליקציות המלא למערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל.

כחלק מקמפיין השקת מכשיר הסמסונג גלקסי, מכשיר האנדרואיד הראשון בישראל, חברת סמסונג בשיתוף חברת הפרסום מקאן דיגיטל וחברת Theffusion הציגו בפנינו את האתגר החדש של סמסונג גלקסי, בו צריכים קבוצה של 5 בלוגרים לסקר כ-100 אפליקציות שונות לפלטפורמת האנדרואיד בתוך 100 שעות. במסגרת האתגר, משתפים איתנו פעולה גם אלון שוורץ ואדם בניון אשר תורמים את הביקורות שלהם לטובת קוראי ניוזגיק.

saymynameSayMyName – אפליקציה פשוטה הקוראת את שם האדם המתקשר אליכם. זו אחת האפליקציות האהובות עליי, במיוחד לאחר שהשתמשתי בה שנים רבות ב-E71 (פונקציה מובנת בכל המכשירים של נוקיה). הבעיות היחידות שמתעוררות הם שבמהלך ההתקנה יהיה עליכם להתקין עוד אפליקציה נוספת כדרישת קדם, מה שהופך את תהליך ההתקנה ללא כל כך אינטואיטיבי. הקול המופק מהאפליקציה מתכתי ואינו של בן אנוש ואינו מסתדר עם שמות קשים להגיה או ארוכים מדיי, מה שיכול ליצור בסיס מעניין להתערבויות עם סובבים באשר זהותו של האדם המתקשר. האפליקציה הזו תיהיה מאוד שימושית במידה ותרצו לדעת מי מתקשר כאשר אתם נוהגים או נמצאים רחוק מהמכשיר.
דירוג האפליקציה: 3.5 מתוך 5 (אדם בניון).

.

advancedtaskkillerAdvanced Task Killer Android App – האפליקציה מאפשרת לכם לסיים תהליכי רקע או אפליקציות בזיכרון. אחת התכונות המרכזיות של מערכת ההפעלה של גוגל הינה האפשרות להריץ מספר תהליכי רקע בו זמנית (מה שבעיקר מונע ממני לקנות אייפון כרגע) וזו יכולה להיות בהחלט אחת הנקודות החזקות ביותר של המערכת הפעלה מחד, אך זו גם התכונה שמאיטה את המערכת באופן משמעותי מאידך. האפליקציה הזו תאפשר לכם להרוג את כל אותן אפליקציות או תהליכי רקע שעדיין פועלים למרות שסגרתם את האפליקציות. היא מעט יותר מעוצבת מאפליקציה אחרת בשם Taskiller free ומעט יותר שימושית היות וניתנת לכם האפשרות להרוג מספר אפליקציות בו זמנית, להוסיף אותן לרשימת ignore או להציב אייקון בשורת ההתרעות שמאפשר להפעיל את האפליקציה במהירות. כמה תכונות שחסרות לי הן האפשרות לראות קצת יותר מידע לגבי אותן אפליקציות (כגון זיכרון או כוח עיבוד שהן תופסות במערכת).
דירוג אפליקציה: 4 מתוך 5 (אדם בניון).

sportypalSportyPal – אפליקציה המאפשרת לכם לשפר את ביצועי האימון שלכם. לאחר יצירת הפרופיל שלכם יש לכם אפשרות לבחור מבין 4 אופציות ובחירה בין 5 סוגי אימונים: אימון חדש , אימונים קודמים, סטאטיסטיקות של כל האימונים הקודמים והפרופיל שלכם (אפשרות לראות ולשנות את הפרופיל שלכם). זו בהחלט אחת מאפליקציות הספורט היותר מתקדמות לפלטפורמה אנדרואיד אשרמסוגלת לעקוב אחרי המסלול שלכם ולייצר גרפים מהפעילות שלכם. האפליקציה מסוגלת לעקוב אחרי המסלול שלכם, מספר הקלוריות ששרפתם באימון, את המהירות שלכם ועוד מספר נתונים אשר יעזרו לכם להבין את מצבכם. בכל כל רגע נתון תוכלו לעבור למפה ולראות את המרחק שרצתם על מנת להבין את המסלול שלכם.
דירוג האפליקציה: 5 מתוך 5 (אדם בניון).

freshfaceFreshface – אפליקציה המאפשרת לכם לשנות את המראה של המכשיר הסלולרי. מכירים את מסכי הגלילה לצדדים? עם freshface יש לכם אפשרות להוסיף עד 9 מסכים בתוספת סימון באיזה מסך הינכם נמצאים. באמצעות מסך האדמיניסטרציה אתם יכולים להוריד מספר תבניות מוכנות מראש מהאינטרנט ולהתקין אותן או ליצור אחת משלכם. בנוסף מתווספות לרשימת הווידג'טים שאתם יכולים להציב על הדסקטופ מספר רב של ווידג'טים כגון: יומן, ESPN, quick note, quick twit, RSS reader ועוד רבים אחרים. במקור האפליקציה הזו תוכננה לעבוד על המכשיר myTouch ולכן אין לנו אפשרות להבטיח שהאפליקציה תרוץ ללא בעיות על כל מכשיר אנדרואיד, אבל במידה וכן אתם תגלו שהשמיים הם הגבול בכל מה שנוגע בשינוי מראה המכשיר שלכם. דירוג אפליקציה: 3 מתוך 5 (אדם בניון).

.

contactownerContact owner – האפליקציה הזו אולי לא שווה את 100 התווים של סקירה זו אבל במידה והמכשיר שלכם יילך לאיבוד (במדינה אוטופית כמובן) יש סיכויי שהוא יוחזר אליכם בעזרת דבר אחד קטן שהאפליקציה הזאת כן מאפשרת: תצוגה על-גבי המסך את פרטי הקשר שלכם. כל מה שעליכם לעשות הוא לבחור מתוך רשימת אנשי הקשר את ה-Contact שלכם עם מספר אלטרנטיבי (מאחר ואיבדתם את המכשיר שלכם לא ניתן יהיה להתקשר לסלולרי שלכם) ויש לכם גם אפשרות לכתוב טקסט חופשי עם הנחיות למוצא. האפליקציה הזו מאוד נוחה להתקנה ולאחר בחירת ה-Contact שלכם, רוב הסיכויים שלעולם לא תצטרכו להשתמש בה עוד.
דירוג האפליקציה: 4.9 מתוך 5 (אדם בניון).

.

heatHeat – סימולטור חום גוף למכשיר האנדרואיד. מכשיר האנדרואיד הופך באמצעות האפליקציה ללוח ציור, כאשר במקום מכחול אנו משתמשים בחום הגוף על-ידי לחיצה עם האצבע. כל נגיעה, בהתאם לעוצמת הלחץ המופעל על המסך גורמת לתגובה צבעונית על המסך – צבעים ואפקטים שונים ומגוונים. האפקט הנוצר כתוצאה מהלחיצה מזכיר את האפקט בסרט הטורף. האפליקציה מספקת אפקטים שונים המבוססים על מצבי רגישות (לחיצה בעוצמות שונות מניבה ציור בצבע שונה), יכולת הגדרת האפקטים השונים (מה האפקט המופיע בעקבות לחיצה), תבניות מוכנות מראש המכילות תשעה צבעים ואת היכולת לשמור צילומי מסכים לכרטיס הזיכרון המאפשר הגדרת רקעים. באופן כללי, הגרפיקה מרשימה וממשק המשתמש מספק ואינטואיטיבי – האצבע היא המכחול. בסך הכל זוהי אפליקציה משעשעת למדי (אם אתה גיק מצוי) המאפשרת להרשים את החברים ביצירות אומנות פסיכדליות.
דירוג אפליקציה: 3.5 מתוך 5 (אלון שוורץ).

cestosCestos – משחק לוחמה ייחודי בין הראשונים והיחידים בפלטפורמה המאפשר משחק מרובה משתמשים ברשת עם חברים מכל העולם. אחד מהמאפיינים הייחודים במשחק היא השימוש ברשת ייעודית המאפשרת משחק מרובה משתמשים עם שניים עד ארבעה שחקנים בו זמנית. במסגרת זו גם משולב צ'אט המאפשר לתקשר בין השחקנים ואפשרות להגדרת אווטאר אישי אשר נפתחת עם ההתקדמות במשחק. מטרת המשחק בגדול היא להעיף את הגולות של המתחרים לחלל דרך החלון. זה מתבצע על-ידי כיוון הגולות באמצעות האצבע במטרה לפגוע בגולות של היריב תוך כיוון הגולה והגדרת עוצמת התעופה. בכל סיבוב יש טיימר וכאשר מסתיים הזמן, הגולות מתעופפות להן. בדרך יש גם שדות מוקשים שעלולים גם הם להעיף את הגולות לחלל. המשחק מאפשר גישות שונות של משחקיות כגון אגרסיביות, הגנתיות, פאסיביות ומכיל מספר מפות משחק: חור שחור (Black Hole) – המפה המתחילה את המשחק ומשמשת לשני שחקנים, Stoplight המשמשת לשלושה שחקנים, שדה מוקשים (Minefield) – מפה לארבע שחקנים, ו- Speedball – מפה מהירה לשני שחקנים. המשחקיות מהנה ומאתגרת, והעודה כי מדובר במשחק מרובה משתתפים ברשת, מחזקת את האתגר עוד ואת אפקט ההתמכרות שלו. עיצוב המשחק בסיסי, ואינו כולל אפקטי סאונד  מיוחדים או שימוש ב- Accelerometer וממשק המשתמש אינו אינטואיטיבי בהתחלה וללא קריאה מוקדמת של ההערות, יהיה קשה מאוד להבין מה עושים פה.
דירוג האפליקציה: 4.5 מתוך 5 (אלון שוורץ).

pregnancytickerPregnancy Ticker – גלגל ההיריון האנדרואידי. האפליקציה הזו תאפשר גם לגברים להישאר בתמונת ההריון של בת הזוג ולהפגין רמת מעורבות וידע גבוהה. עם הכניסה להיריון לאפליקציה תגדירו את תאריך לידה המשוער, או את תאריך תחילת ההיריון ומכאן פשוט כל כניסה תציג את המידע על ההיריון. האפליקציה מספקת מעקב יום-יומי אחר מצב ההיריון (מה תאריך הלידה המשוער), מעקב שבועי – באיזה שבוע אנחנו נמצאים, כולל המחשה ויזואלית של התינוק המתאימה לשבוע, מידע על השליש הרלוונטי בו נמצאים, מידע שימושי ועובדות המתואמות לתקופה כגון מצב האם, התפתחות התינוק ורקעים שונים לצורך התאמה אישית. באופן כללי זוהי אפליקציה נחמדה מאוד אם כי בסיסי למדי. כמה מאפיינים חסרים שהיו משפרים אותה מאוד : ווידג'ט המציג כבר בעמוד הבית את מצב ההיריון, אפשרות מתן שם , שיתופיות עם חברים ועוד.
דירוג האפליקציה: 3 מתוך 5 (אלון שוורץ).

thecubeThe Cube – הקובייה ההונגרית חוזרת לחיים במכשיר האנדרואיד, באפליקציה תלת מימדית מבוססת ממשק מגע. המשחק מאפשר לפתור את הקוביה ההונגרית על-ידי הזזה פיסית באמצעות גרירה של החלקים הנכונים. ישנן מספר רמות קושי – מילדים ועד ל- Chaos, וכן האפשרות לשחק עם הקוביה בצורה עצמאית  ולסדר אותה לאחר מכן. יש גם מגוון אפשרויות מסובכות אפילו יותר למתקדמים בעלי ראש המתמטי המריצים אלגוריתמים בראש. המשחק מהנה מאוד אך יכול להיות קצת מתסכל למתקשים. הוא מאפשר לדור הצעיר יותר להיחשף למשחק, וגם למנוסים ולאלו המכירים – לחזור לחוויה, עם אפשרויות כמו מדידת זמנים למשל. העיצוב מצויין, וכך גם השימושיות וממשק המשתמש. פשוט להזיז את חלקי הקוביה אף על פי העובדה שזה דורש תרגול מסוים (לי זה לקח שתי דקות עד שהתרגלתי) ולסדר אותה. ניתן להגדיר גם תבניות עיצוב במקום צבעים בסיסיים.
דירוג האפליקציה: 4 מתוך 5 (אלון שוורץ).

tubthumperTub Thumper – מכונת תופים. אפליקציית ה- Tub Thumper היא מערכת תופים וירטואלית למכשיר האנדרואיד. הגרפיקה נאה ומציגה ערכת תופים יפה (יש גם ערכה נוספת).  הסאונד עצמו איכותי ונאמן למקור וניתן לבחור בין שלושה סוגי תופים:  Classic,  Hip Hop ו –Electro. איך זה עובד? פשוט לוחצים עם האצבעות על התופסים במסך ומתופפים. לאפליקציה יש כמה חסרונות, ביניהן החוסר באפשרות ללחוץ על כמה תופים בו זמנית, המחסור ביכולת הקלטה ואי קיום אנימציה בעת לחיצה על התופים השונים (אף על פי שניתן להגדיר רטט). באופן כללי, מדובר על אפליקציה מופשטת למדי עם פוטנציאל לא ממומש. ניתן אולי לחשוב על שילוב עם אפליקציות מוסיקליות נוספות כמו למשל  RockOut או Robotic Guitarist  וליצור להקת רוק קטנה מבוססת מכשירי אנדרואיד.
דירוג האפליקציה: 2.5 מתוך 5 (אלון שוורץ).

לפוסטים נוספים בסדרה:
מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק א'
מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ב'
מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ג'
מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ד'

יניב פלדמן

לשעבר העורך הראשי של גיקטיים ומייסד שותף של האתר. יזם, טכנולוג, כלכלן בהשכלה והיסטוריון חובב. התחביב האהוב עליו הוא מציאת פתרונות מסובכים לבעיות פשוטות במיוחד.

הגב

3 תגובות על "מדריך האפליקציות לאנדרואיד – חלק ה'"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
trackback

[…] פה כבר מעל ל-1000 מילה על סמסונג גלאקסי והאנדרואיד, וכבר סקרנו פה מאות אפליקציות המתאימות לו, אין לי שורה תחתונה אמיתית לומר עליו. הוא מכשיר נוח, […]

אייל
Guest

saymyname לא תומך כתב בעברית

אבי
Guest

נשמח לקבל עוד המלצות לאפליקציות – ההמלצות כאן נהדרות!
אם אתם כותבים עוד המלצות – נשמח לקבל את זה למייל.

תודה וחג שמח!

wpDiscuz

תגיות לכתבה: