אוזניות ה-Truly Wireless של B&O: כמו תכשיט עם סאונד מצוין [ביקורת]

האוזניות החדשות של B&O מראות מה קורה כשאוזניות יוקרתיות פוגשות סאונד משובח

B&O Beoplay E8

תמונה: גיקטיים

אוזניות ה-Truly Wireless משתלטות על שוק האוזניות, ובשנתיים האחרונות כל חברה כמעט השיקה את הגרסה שלה לרעיון של אוזניות אלחוטיות באמת, כאלו שאין ביניהן ולו חוט אחד ומאפשרות שימוש חופשי אמיתי. בדקנו את האוזניות האלחוטיות החדשות של החברה היוקרתית B&O, ה-Beoplay E8, כדי לראות אם יש גם משהו מאחורי היופי של החברה היוקרתית.

נראות כמו מיליון דולר, נשמעות כמו מיליון דולר

B&O יצרה לעצמם שם של חברה ששמה דגש על עיצוב יוקרתי ועל איכות סאונד גבוהה, ואכן מיד כשפותחים את האריזה מבחינים כי גם בתחום האוזניות האלחוטית היא מצליחה לחדש. האוזניות נראות כמו זוג תכשיטים יוקרתי, הן יפהפיות, נעימות למגע ומרשימות כבר ממבט ראשון. וגם לאחריו.

E8 Case

תמונה: גיקטיים

נרתיק העור (שנראה בעצמו כאילו אמור להכיל טבעות זהב) המטעין שמגיע עם המכשיר הוא מהיפים שראיתי בכל עולם האוזניות. הוא קומפקטי, קליל ונוח, ובואתו הזמן גם יוקרתי. הוא נסגר ונפתח באמצעות מגנטים, ומעולם לא נפתח בטעות. הקייס הוא בעל נורת חיווי קטנה שמעידה על הטענתו או על כך שהוא מטעין את האוזניות. האוזניות נצמדות למקומן הייעודי בקייס באמצעות מגנטים, כך שהן נכנסות בדיוק למקום שבו הן יכולות להתחיל להיטען. הן מסוגלות להשמיע מוזיקה ברציפות כמעט 4 שעות, וכאשר הקייס מוטען במלואו הוא מסוגל לספק עוד שתי הטענות מלאות, כלומר עוד כ-8 שעות של האזנה. לצערנו, הקייס עצמו נטען באמצעות חיבור Micro-USB, ואנחנו אומרים לצערנו כי מדובר בחיבור מיושן ואנחנו נמשיך להביא את מחאתנו נגדו.

למרות העיצוב המרשים והרושם הראשוני הנהדר, רובנו לא רוכשים אוזניות בתור אביזר אופנתי גרידא. במקרה של E8, לעומת זאת, העיצוב המוצלח רק מחביא מאחוריו איכות סאונד מוצלחת אף יותר. לאחר שתבחרו את האטם הנכון ותתחילו לשמוע מוזיקה, תגלו עומק סאונד יוצא דופן, כזה שאפשר לשקוע אליו ופשוט להתמסר למוזיקה. בכל אוזנייה יש דרייבר אלקטרו-דינמי 5.7 מ"מ, וטווח תדרים של 20-20,000 הרץ. אלה נתונים מרשימים למדי למכשיר כל כך קטן (אם כי לא חריגים בתחומם). כל דבר ששמעתי באוזניות בהגדרות ברירת המחדל שלהן נשמע על גבול השלמות: ממוזיקה אלקטרונית, לבלדות עדינות ועד לפודקאסטים. הכל נשמע מאוזן, עמוק ועשיר בצלילים נהדרים ונעימים.

אפליקציה שמאפשרת להתאים את הסאונד לטעמכם, בלי להכיר מושג אחד בסאונד

Beoplay App

תמונה: גיקטיים

ה-E8 יכולות להתחבר לסלולר שלכם באמצעות תהליך צימוד (Pairing) סטנדרטי, או באמצעות אפליקציית Beoplay, שהיא אחת מנקודות החוזקה של האוזניות. האפליקציה לא רק מאפשרת צימוד ויזואלי ומהיר, אלא בעיקר את אפשרות ה-ToneTouch שהיא מעין איקוולייזר ויזואלי שמאפשר לשלוט באלמנטים שונים בסאונד בלי להבין מושגים כמו DB, טרבל, מידים וכדומה. כל שעליכם לעשות הוא לגרור את העיגול לעבר האזור שמתאים לכם כרגע והשינוי מתבצע ממש תוך כדי הגרירה, כך שתוכלו לבחור בקלות את איזון הצלילים המושלם לשיר הנוכחי או למצב הרוח הנוכחי שלכם. ניתן אפילו להגדיל את טווח הבחירה באמצעות "צביטה", כדי להעצים או להחליש את אפקט הסאונד עוד יותר.

אפשרות שנייה שהאפליקציה מספקת היא שליטה על אפשרות ה"שקיפות" (Transparency). מכירים את הסיטואציה שבה אתם מסתובבים עם האוזניות, רק כדי שנודניק כלשהו פתאום יפנה אליכם ותצטרכו להוריד אותן? במקרה של אוזניות In-Ear הסבל הוא כפול בדרך כלל, גם כתוצאה מחוסר הנוחות של הוצאה והכנסה של אוזניות, וגם כי צריך להקשיב למישהו מדבר. ב-E8 טפיחה על האוזנייה השמאלית מפעילה את המיקרופונים שעל האוזניות כדי שתשמעו צלילים מהסביבה, תוך הנמכה משמעותית של המוזיקה (או עצירה זמנית שלה). אפשר לבחור בין מספר מצבים שמיועדים לסיטואציות שונות של קולות מבחוץ, והאפשרות עובדת בצורה טובה אם כי לא פשוט לנהל עימה שיחה. האפשרות הזו נוחה בעיקר כשאתם נמצאים בתחנת רכבת או פשוט רוצים לשמוע לרגע את המתרחש סביבכם.

נוחות בערך כמו שתכשיט נוח

E8 Inside the case

תמונה: גיקטיים

האוזניות של B&O הן באמת יפות, מרשימות ויוקרתיות כמו תכשיט, אבל הן לא נוחות לאורך זמן בעיקר משום שהן In-Ear, כלומר שצריך להכניס אותן אל תוך תעלת האוזן. בניגוד לאוזניות Truly Wireless של חברות בולטות כמו Jaybirds, ל-E8 אין שום אמצעי שיקבע אותן בצורה טובה יותר, כמו "סנפירים" (Fins). אמנם האוזניות קלות יחסית, אך גם גדולות בנפחן והנוכחות שלהן מורגשת באוזן.

בתוך הערכה ישנם ארבעה זוגות מתאמי סיליקון בגדלים שונים וזוג מתאמים מסוג Comply Foam (שנמכרים במחירים של כמעט 20 דולר לזוג), שהם סוג של ספוג שיש למעוך לפני ההכנסה לאוזן והוא מתנפח לאחר כמה שניות אם למבנה האוזן. השימוש במתאם הספוגי הפך את חוסר הנוחות לנסבל בהרבה, אך דרש מחיר של ספונטניות בהוצאת והכנסת האוזניות.

האוזניות עמידות למים ואבק, מה שאומר שתוכלו ללכת איתן בגשם או פשוט לפחד עליהן קצת פחות. זהו בונוס שנראה אולי זניח לחלק מהאנשים, אבל הוא מבורך במוצר יוקרתי ויקר כל כך. החברה מצהירה שאפשר להשתמש באוזניות בחדר הכושר, אבל ברגע שביצעתי מאמץ מינימלי שגרם להתכווצות קלה בשרירי האוזן, האוזניות החלו להידחס כלפי חוץ, ובעיקר הרגשתי את הנוכחות שלהן כל הזמן.

אסתייג ואומר שיש רבים שלא מרגישים חוסר נוחות בשימוש באוזניות מסוג זה, ואפילו מעדיפים אותן בשל אטימת הסאונד שהן מספקות. אם אתם לא חובבים של אוזניות In-Ear, סביר שהאוזניות האלה לא יגרמו לכם להתאהב בז'אנר.

מחוות שימוש חשובות בלי צורך באפליקציה

E8 Bud

תמונה: גיקטיים

בניגוד לאוזניות כמו ה-AirPods של אפל, ב-E8 הגדילו לעשות והוסיפו חיישן מגע על שתי האוזניות, שמאפשר לכם לשלוט פחות או יותר בכל מה שאתם צריכים לשלוט: באמצעות רצפי טפיחות שונים על כל אחת מהאוזניות ניתן לעצור ולהמשיך ניגון, להגביר את עוצמת השמע, להעביר שיר, לענות או לנתק שיחות, להפעיל את מצב השקיפות ואפילו לקרוא לעוזרת הקולית (בין אם סירי או העוזרת של גוגל). אפשרויות המגע על האוזניות הן דבר חשוב ומצוין, אבל כאשר משלבים פעולות של טפיחה על גבי אוזנייה שכבר נמצאת מספיק עמוק בתוך תעלות האוזן, מקבלים לעיתים מחוות שיוצרות אי נוחות ולפעמים גורמות לתחושה של ואקום באוזן. עם זאת, זוהי מגבלה של כל תחום אוזניות ה-In Ear, וטפיחה היא כנראה האפשרות הטובה ביותר שקיימת כרגע, לפחות לעומת כפתורים שקיימים באוזניות אחרות. ועדיין, הייתי שמח אם היה ניתן לבצע מחוות קצת שונות בשביל להגביר את עוצמת השמע למשל, ולאפשר מגע קצת יותר אינטואיטיבי.

ה-E8 לא רק נראות יוקרתיות, הן גם ממש יקרות. עם תג מחיר של כ-1,300 שקלים הן מהאוזניות היקרות ביותר שתוכלו למצוא בשוק בקטגוריית ה-Truly Wireless. תוספת של סכום לא גדול במיוחד תספק לכם את האוזניות הטובות ביותר בשוק האוזניות, כמו ה-QC35 של Bose או ה-WH-1000XM2 של סוני, שמספקות סאונד משובח אך משתייכות לקטגוריה אחרת לגמרי. אם אתם מחפשים אוזניות קומפקטיות שאפשר לקחת לכל מקום, מספקות סאונד מצוין ואפילו נראות טוב על הדרך, ואם האוזניים שלכם מסתדרות עם אוזניות In-Ear ואתם מוכנים לשלם את המחיר עבורן, ה-Beoplay הן בהחלט אפשרות מצוינת והן הופכות כל שיר וצליל לתענוג לאוזניים. הן יקרות, אבל נותנות תמורה למחיר, במיוחד עבור אלו שמחפשים את השילוב בין איכות בנייה לבין צליל מבריק.

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

1 תגובה על "אוזניות ה-Truly Wireless של B&O: כמו תכשיט עם סאונד מצוין [ביקורת]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
DOR
Guest

תעשו ביקורת לסמסונג GEAR ICONX החדשות! הקודמות היו נהדרות, רק סוללה חלשה – הדגם החדש אמור להיות סאונד טוב יותר, סוללה חזקה יותר, טעינה מהירה יותר ו-פחות מ-900 שקל.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: