התאהבנו ב-BOSE QC-35: לא רק בזכות הסאונד ששמענו, אלא בזכות הסאונד שלא שמענו

האוזניות של BOSE התפרסמו בזכות טכנולוגיית ביטול הרעשים האקטיבית שלהן; לאחרונה השיקה החברה את Quiet Comfort 35, האוזניות האלחוטיות הראשונות של החברה שכוללות גם ביטול רעשים. לקחנו אותן לסקירה וחזרנו עם מסקנה ברורה

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

רבים מזהים ביטול רעשים בכלל וביטול רעשים באוזניות בפרט עם חברת הסאונד הפופולארית BOSE. לפני מספר שבועות חשפה BOSE את ה-QuietComfort 35 או QC35 בקיצור, אוזניות אלחוטיות עם טכנולוגיית ביטול הרעשים המוכרת של החברה. אז איך הן והאם הן שוות את תג המחיר האסטרונומי שלהן? לקחנו אותן לבדיקה.

מה בקופסה

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

מייד עם פתיחת הקופסה התרשמנו מהקייס האיכותי שבו הן מגיעות. המארז, שעשוי מגומי מוקשח ומרופד, מאפשר לכם לקחת איתכם את האוזניות, הכבלים והמתאמים שלה לכל מקום בנוחות, מבלי לדאוג שהן יימחצו בתוך התיק.

חוץ מהאוזניות כללה BOSE גם כבל טעינה סטנדרטי, שמתחבר לאוזניה בעזרת חיבור MicroUSB ולמקור החשמל בעזרת חיבור USB; כבל אודיו, שמאפשר לכם לשמוע את הסאונד, בחיבור חוטי רגיל (נגיע אליו בהמשך); ומתאם שימושי לחיבור הדו-ראשי שמוכר לנו ממטוסים ויאפשר לכם להתחבר למערכת הסאונד של המטוס.

מאסט בטיסות ארוכות. צילום: גיקטיים

מאסט בטיסות ארוכות. צילום: גיקטיים

עיצוב ונוחות

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

אוקיי. אי אפשר להאשים את המעצבים של BOSE ביצירתיות-יתר. למעשה, למעט שינויים קלים ביותר בגימור ובעיצוב, ה-QC35 דומות מאוד ל-QC25 הותיקות יותר, וזה בסדר גמור, כי אתם יודעים, אם זה לא שבור, אז למה לתקן.

האוזניות עצמן קלות מאוד ושוקלות כ-235 גרם. הקשת המחברת של האוזניות עשויה פלסטיק גמיש ואיכותי למדי עם ריפוד דמוי-עור, שבהחלט מרגיש נעים על הראש בזמן השימוש. גם האוזניות עצמן נראות היטב, עם ספוג נעים למגע ולהרכבה על האוזן, שמקיף את האוזן מכל הכיוונים ותורם כך למניעת חדירת רעשים. האוזניות מסתובבות על צירן, כך שניתן התחושה הנוחה נשארת גם אחרי יותר משעתיים רצופות של האזנה, מה שהופך אותן לאידיאליות לטיסות או נסיעות ארוכות.

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

באוזניה הימנית נמצא את הכפתור הבורר בין הפעלת ביטול הרעשים והפסקתו; בנוסף, נמצא לא פחות מ-3 מיקרופונים שמקליטים את רעשי הסביבה ומשמשים את מערכת ביטול הרעשים; בתחתית נמצא את נורית החיווי של מצב האוזניות ותוספת הכרחית כשאתם עם אוזניות אלחוטיות – כפתורי השליטה: כפתור PLAY/PAUSE וכפתורי עוצמת הווליום. לידם, נמצא את שקע הטעינה של האוזניות – מסוג Micro-USB, כשלדעתנו, היה עדיף ש-BOSE לא היתה משאירה אותו ללא כיסוי – חשוף לאבק וללחות.

האוזנייה הימנית. צילום: גיקטיים

האוזנייה הימנית. צילום: גיקטיים

האוזניה השמאלית עמוסה פחות וכוללת בעיקר את שקע האודיו, שיאפשר לכם לחבר אליו כבל אודיו, ולהאזין למוסיקה כשהסוללה נגמרת למשל.

חיבור של כבל אודיו, יסדר לכם עוד 8-10 שעות שימוש. צילום: גיקטיים

חיבור של כבל אודיו, יסדר לכם עוד 8-10 שעות שימוש. צילום: גיקטיים

לריפוד וספוג איכותיים. צילום: גיקטיים

לריפוד וספוג איכותיים. צילום: גיקטיים

ביטול רעשים

קודם כל הסבר קצר על הטכנולוגיה. אודיופילים ואנשי סאונד מוזמנים לדלג לפסקה הבאה.

הקול מגיע אלינו בצורה של גלים, כשכל סאונד כולל צורת גל ייחודית, למשל גלי סינוס במופע חיובי (פאזה) או שלילי (אנטי-פאזה). אם נשדר במקביל לאותו קול שמגיע אלינו, גל הופכי – האנטי-פאזה – הגלים יאפסו למעשה אחד את השני, מה שיוביל לאפקט של ביטול הרעש. במילים אחרות, אפשר לחשוב על זה כמו חיבור של 3 ועוד 3-, שייתנו לנו 0. אוזניות בעלות מערכת ביטול רעשים טובה יוכלו להפחית עד 80 דציבלים של רעש – נגיד, רעש המנועים של מטוס, כפי שהוא נשמע מתוך תא הנוסעים.

האוזניות של Bose פועלות באותה דרך: המיקרופונים שמשולבים באוזניות קולטים את הסאונד החיצוני; המעבד הזעיר שבתוכן מנתח את גל הקול ופולט בדיליי קצר את הגל ההופכי מה שמבטל כמעט את כל רעשי הרקע ומאפשר לכם להאזין למוסיקה, ללא הפרעות חיצוניות.

בבדיקה שלנו ראינו שביטול הרעשים ב-QC35 עובד נפלא. מרגע שהפעלנו את מתג ביטול הרעשים השתרר שקט כמעט מוחלט, מהסוג שהזכיר לנו אולפן סאונד. חשוב להדגיש שלא מדובר בבידוד מוחלט מהעולם החיצון, ועדיין יכלנו לשמוע אנשים שמדברים בחדר – אם כי ברבע מהעוצמה. עם זאת, בלחיצה אחת נעלמו כל הרעשים הסטאטיים המוכרים לנו כמו רעשים של תנועה, מזגנים ומחשבים פועלים ויכלנו ליהנות מהמוסיקה נטו.

מה שבעיקר הלהיב אותנו היה דווקא ההאזנה למוסיקה בעוצמה נמוכה. הרי כששומעים באוזניות מוסיקה בעוצמה גבוהה, גם ככה אתם לא שומעים את הרעשים החיצוניים; ה-QC35 לעומת זאת מאפשרים האזנה גם למוסיקה בעוצמה נמוכה, ללא רעשים חיצוניים. מהבחינה הזו מדובר בפתרון מצוין לאופן-ספייס וללימודים. פשוט שימו את המוסיקה האהובה עליכם – והתעלמו מהעולם.

סאונד

כדי לבדוק את איכות הסאונד האזנו למקבץ קטעי אודיו מסרטים וכן מוסיקה מסגנונות שונים: החל בביצועי אקפלה מינימליסטיים, דרך מוסיקה אקוסטית, דאבסטאפ והאוסים ועד קטעים ייעודיים לבדיקת מערכות סאונד, כמו סאב-וופרים. השורה התחתונה: איכות הסאונד של האוזניות טובה מאוד.

בהשוואה לדור הקודם של האוזניות ה-QC25. צילום: גיקטיים

בהשוואה לדור הקודם של האוזניות ה-QC25. צילום: גיקטיים

כן, היא לא מושלמת, ואודיופילים אולי ישימו לב לכל מיני ניואנסים, אבל אנחנו נהנינו מצלילים נמוכים מרשימים למדי עם בס בועט שמרגיש ממש כאילו אנחנו ניצבים ליד סאבוופר; כשגם בגזרת הצלילים הגבוהים נהנינו מסאונד חד וברור. גם בסרטים, האפקטים לא הולכים לאיבוד והדיאלוגים נשמעים בחדות ובבהירות. איכות הסאונד הזכירה לנו מאוד את ה-ATH-M50X המצויינים של Audio Technica. גם בבדיקה השוואתית שערכנו מול ה-QC25 החוטיות גילינו שהצליל זהה ולא זיהינו אובדן כלשהו בגלל השימוש ב-Bluetooth. חיבור ה-Bluetooth לסמארטפון מאפשר לכם גם לבצע שיחות.

בנוסף, לא שמנו לב להבדלים בין האזנה למוסיקה ב-Bluetooth לבין האזנה עם כבל אודיו, אם כי כן נתקלנו מדי פעם בדיליי שמאפיין לעיתים אוזניות Bluetooth. הסאונד נשמע חד וברור ברחבי חדר וגם כאשר עברנו לחדרים ליד. עם זאת, כאשר התרחקנו לחדר עם יותר קירות מפרידים, ולמרחק שעולה על 15 מטרים, התחילו להופיע גמגומים ולא ניתן היה להאזין למוסיקה.

התקנה, Bluetooth וכל השאר

פשוט הקישו עם הטלפון על האוזניות. ה-NFC יקח את זה מכאן. צילום: גיקטיים

לחיבור, פשוט הקישו עם הטלפון על האוזניות. ה-NFC יקח את זה מכאן. צילום: גיקטיים

מכיוון שהסמארטפון שלנו כולל שבב NFC, ההתקנה היתה פשוטה למדי. פשוט הצמדנו את המכשיר לאוזניות, אישרנו את בקשת החיבור ותוך שניות התחלנו לשמוע מוסיקה. גם בחיבור רגיל דרך הגדרות ה-Bluetooth אתם לא צריכים להתאמץ יותר מדי ותוך שניות תוכלו להשתמש באוזניות. במהלך ההתקנה, ובכל פעם שתדליקו אותן, האוזניות יספקו לכם חיווי קולי, סטייל סירי, שכולל בין השאר פידבק על סטטוס החיבור ב-Bluetooth ומצב הסוללה באחוזים. עם זאת, ראוי לציין שבשלב כלשהו התחלנו להרגיש שזה קצת מעיק ואולי היה עדיף שהאוזניות יספקו את המידע הזה, רק כשנרצה ולא בכל פעם שנדליק אותו.

אגב, בחיבור ללפטופ שמריץ חלונות 10, נתקלנו בבעיות והאוזניות לא הופיעו ברשימת ההתקנים; הבעיה נפתרה לאחר שחיברנו את האוזניות למחשב בעזרת חיבור ה-USB ועדכנו את הקושחה שלהן.

סוללה

עולם הדימויים שלנו צר למדי ומבחן זמן הסוללה שלנו בכל מה שקשור לאוזניות לצלוח טיסה טרנס-אטלנטית. במובן זה, ה-QC35 מצליחות לספק את הסחורה, ויאפשרו לכם ליהנות מ-20 שעות האזנה רצופה של מוסיקה אלחוטית או כ-35-40 שעות עם חיבור חוטי.

זמן ההמתנה של הסוללה לא רע בכלל ועומד על 10 אחוזי סוללה לכל 7 שעות המתנה. עם זאת, התאכזבנו לגלות שלאוזניות אין פיצ'ר של כיבוי אוטומטי, כך שאם במקרה שכחתם לכבות אותן, אתם עלולים לגלות הפתעה לא נעימה כשתפתחו את המארז.

לסיכום

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

אוזניות ה-BOSE QC-35 הן אוזניות מצוינות ומנגנון ביטול הרעשים של החברה מספק תוצאות מרשימות, בלי יותר מדי תחרות, לפחות עד שנבחן את ה-MDR-1000X המסקרנות, עליהן הכריזה סוני בתערוכת IFA האחרונה. כשמוסיפים לכך את היותן אלחוטיות, רמת הגימור הגבוהה, העיצוב וחיי הסוללה אנחנו מקבלים אוזניות מרשימות למדי עם חיסרון אחד מרכזי: תג המחיר. האוזניות נמכרות בישראל תמורת מחיר מומלץ של 2,400 ש"ח, זאת לעומת 350 דולר בארצות הברית, לא כולל מיסים ומשלוח.

אין ספק שמדובר במחיר גבוה, ובמחיר דומה תוכלו לרכוש אוזניות פרימיום עם סאונד טוב יותר. מצד שני, אם אתם מחפשים אוזניות Bluetooth עם ביטול רעשים מעולה וסאונד טוב, ה-QuietComfort 35 של BOSE הם בחירה מצוינת.

אמ;לק:

אהבנו: איכות חומרים, איכות סאונד, חיי סוללה, ביטול רעשים, מארז

לא אהבנו: מחיר

סקירת וידאו ב-60 שניות: BOSE QC35

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים. יש לכם רעיון לכתבה? טיפ סודי? הדלפה? מחכה לכם ב[email protected]

הגב

14 תגובות על "התאהבנו ב-BOSE QC-35: לא רק בזכות הסאונד ששמענו, אלא בזכות הסאונד שלא שמענו"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
ארז
Guest

נראה אש אבל למה ככ יקר?
איך 350 דולר הופכים ל2400 שח?

Efi Brenner
Member

מדינת ישראל
עדיף לרכוש מחו"ל

תומר
Guest

האמת שגם 350$ זה יקר מאד.
ככה זה BOSE – חברה יקרנית בלי שום פרופרוציות.
ויש לה מספיק מתחרים, אין צורך ללכת אליה

רון
Guest

יקר מאוד בלי הצדקה. איכות סאונד בינונית ונשמעת סביר רק כאשר בידוד הרעשים פועל
ובלי קשר דאבסטפ זה לא מוזיקה זה רעשי רקע. האוזניות צריכות לבטל אותם

Efi Brenner
Member

חחחחחחחחחח

Efi Brenner
Member

"אין ספק שמדובר במחיר גבוה, ובמחיר דומה תוכלו לרכוש אוזניות פרימיום עם סאונד טוב יותר. "
יניב כדאי שניתן המלצה

אודיופוב
Guest

ניתן להגדיר כיבוי אוטומטי עם האפליקציה. כמו כן, ניתן בעזרתה לבטל את ההתראות הקוליות.

בבב
Guest

אין היום בעולם חברה שיש לה ביטול רעשים ברמה של BOSE.

הבאסה שעם מחיר כזה היית מצפה לסאונד הרבה הרבה יותר טוב. סאונד ברמה של אוזניות של 80 דולר.

הייתי ממליץ רק אם אתם פריקים של ביטול רעשים ולא סובלים רעשי רקע.

עומרי
Guest

כל המגיבים פה, מגיבים מתוך ניסיון עם האוזניות או סתם כי נראה להם?
יש לי את האוזניות (QC 25) מזה 3 חודשים ומעולם לא קיבלתי מוצר בכזאת איכות, מהבניה דרך סינון הרעשים ועד איכות הסאונד… חבר רכש עכשיו את הQC 35 והתגובות שלו דומות לשלי, מוצר מדהים במחיר שמשקף את רמתו…

יואב
Guest

הוצאת לי את המילים מהפה. אנשים שחושבים שביטס זה איכות
אני כבר יותר מחצי שנה עם ה-QC25 והסינון רעשים שלהם מדהים.
מקווה שעוד כמה חודשים ירד המחיר של ה-QC35 ואז אני קונה,
כי הקטע של הבלותוט הוא חזק

אביב
Guest

2400 ש"ח זה רק המחיר הרשמי
בפועל קניתי לפניי שבועיים את ה QC35 בחנות BOSE בדיזינגוף סנטר במחיר של 1800 ש"ח

אריק
Guest

בתור בעלים של BOSE QC15 (האבא שך הדור הנוכחי, בצבע כסוף) מזה 5 שנים ועשרות (אולי מאות) טיסות, הQC של BOSE לא רק נותנים לשמוע מוסיקה או סרטים במטוס בשקט בלי להחריש את האוזן עם צליל כ"כ חזק שמתגבר על ה72db של תא הנוסעים. היתרון בזה מבחינתי פשוט מבטל כאבי ראש ועייפות של הטיסה, עוזר (עם כרית צוואר) להעביר טיסות ארוכת בלי ג'טלג כמעט, להנות מהסרטים ולישון בנוחיות.
מבחינתי שוות כל שקל ואיכות גבוהה, לא מתקלקלות (חבר עם beats audio סבל מצד אחד שהתקלקל אחרי שנה) ועושות את החיים קלים יותר

Bring Disqus Back
Guest

חבל שאתם לא עם Disqus..

גילעד
Guest

חשוב לדעת:
היו לי את הqc25 במשך שנה וחצי, אין ספק היו מעולות. אך לפתע אחת הרמקולים הפסיק לפעול וכבר הייתי אחר האחריות. ואני יודע על עוד חבר'ה שזה קרה להם עם הqc35.
קיצור לא כל כך ממליץ.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: