כן, ה-Airpods של אפל לגמרי מצדיקות את הבאזז [סקירה]

האוזניות האלחוטיות החדשות של אפל הן קסם שארוז בעטיפה מוקפדת ומלווה בחווית משתמש שהתגעגענו אליה במוצרים האחרונים של החברה. על אף שאנחנו נוטים להמליץ ובחום, שני מרכיבים עדיין לא זוכים למענה והם מהותיים למדי

המכשיר ניתן לנו באדיבות iStore

בואו נתחיל מהסוף: הסיכוי שלכם להניח בימים אלו את ידיכם על אוזניות ה-Airpods החדשות של אפל אפסי. בבדיקה שערכנו ברשת חנויות הריטייל של אפל בארה״ב הן לא זמינות במלאי מהחוף המערבי עד למזרחי ובחנות האונליין של אפל מועד השילוח עומד נכון לרגע כתיבת שורות אלה על שישה שבועות.

זה כנראה בלתי נמנע, העובדה שקשה כל כך להשיג אותן רק מוסיפה לפופולאריות שלהן ויש להניח שזה לא נובע ממהלך מכוון של אפל, שכן החברה תשמח למכור כמה שיותר יחידות, להגדיל את רווחיה ולדווח על מספרים מנופחים בדו״ח הרבעוני הקרוב ועל במת אירוע ההכרזה הבא שתקיים. אלא שאפל לא ממש מצליחה לעמוד בביקוש וההשקה שהתקיימה ממש בלב תקופת החגים בארה״ב בוודאי לא תרמה לפתרון הבעיה.

אז האם הן באמת מצדיקות את ההיסטריה סביבן? ובכן, בקצרה: כן.

חווית משתמש מעולם אחר

שריד מעידן ג׳ובס

מה שהופך את ה-Airpods למוצר מוצלח כל כך נעוץ בראש ובראשונה בחווית המשתמש שהצליחה אפל לייצר. מרגע פתיחת האריזה ועד לשימוש השוטף, נראה כי הושקעה מחשבה בכל מילימטר בתכנון המוצר הכל כך מוקפד הזה.

כיאה לאפל, המוצר נמצא במוקד וכשפותחים את האריזה הוא הדבר הראשון שתגלו. אוזניות ה-Airpods מגיעות בתוך נרתיק פלסטיק קטנטן בגודל שמזכיר מעט קופסת טיק טק, המשמש גם כיחידת הטענה וגם מגן עליהן שלא ילכו לאיבוד.

את הסיוט השכיח שזכור לרובנו מאוזניות אלחוטיות ונוגע לסנכרון המתיש הכולל את הפעלתן ואיתורן בהגדרות הבלוטות׳ של מכשיר הסמארטפון, החליפה אפל בחוויה שקופה לחלוטין. פתיחת האריזה תוביל לקפיצת הודעה במכשיר האייפון שלכם המתריעה על זיהוי אוזניות Airpods חדשות. אפס התעסקות, אפס הגדרות – שני המכשירים מחוברים מבלי שתצטרכו לעשות דבר. במסך שיופיע מיד לאחר מכן כבר יופיעו נתונים מעודכנים לגבי מצב הסוללות של האוזניות ושל הנרתיק.

חשוב לציין: ה-Airpods מותאמות בראש ובראשונה לליין המוצרים של אפל. החיבור הכל כך אינטוטיבי הזה שמור למשתמשי האייפון, האייפד, האייפוד, המק, וה-Apple Watch. מאחר ובסופו של יום האוזניות עושות שימוש בקישוריות בלוטות׳, הרי שניתן להשתמש בהן גם במכשירי אנדרואיד וחלונות, אלא ששם חווית המשתמש כבר תהיה שונה בתכלית.

טעינה, חיווי וזמן סוללה

משך האזנה למוזיקה: 5 שעות, שיחה: שעתיים, משך הזמן שמספק הנרתיק: 24 שעות

נרתיק ה-Airpods כולל סוללה מובנת ובכל פעם שמחזירים את האוזניות לאחסון בו, הוא מטעין אותן. גם כאן הדבר נעשה באופן שקוף לחלוטין. בקצה של כל אוזנייה מצויים שני פסי מתכת דקיקים שמשמשים לטעינה וכשתקרבו את האוזניות למקום האחסון שלהן בנרתיק, מגנטים ישאבו אותן פנימה למקום המדוייק על מנת לוודא שהטעינה תתבצע ברקע.

השימוש השוטף שלי כלל נסיעה הלוך ושוב אל העבודה וסך הכל שעה וחצי של מוזיקה לכל כיוון. מאחר והאוזניות נשמרות בנרתיק שמספק להן 24 שעות עבודה סך הכל, ניתן לומר בבטחה שמשך זמן הסוללה הוא פרמטר שאתם יכולים להניח לו בצד ולא לדאוג בנוגע אליו. זאת ועוד, ש-iOS כוללת תצוגה ייעודית במיוחד ל-Airpods, כך שתוכלו בכל רגע נתון להבין בדיוק מה מצב הסוללה של האוזניות ושל הנרתיק.

הנרתיק כולל גם נורת חיוי אחת קטנטנה ועדינה, שנחבאת רוב הזמן והופכת גלויה רק כשצריכה לשמש כאינדיקטור למצבים השונים: האוזניות הוחזרו לנרתיק, הנרתיק בטעינה, הנרתיק סיים טעינה.

איכות השמע

ובכן, אף מוצר אינו מושלם

כן, אנחנו יודעים, מדובר בפרמטר החשוב ביותר כשבוחנים אוזניות חדשות. במידה ואתם אודיופילים או סתם משתמשים שהתרגלו למותגי אודיו חזקים כמו Bose, הגיע הזמן להוריד ציפיות. האוזניות האלחוטיות של אפל נשמעות בדיוק כמו האוזניות החוטיות שלהן – כלומר, בסדר. לא מעבר לזה.

איכות השמע מספקת ובוודאי היכולת לקיים באמצעותן שיחות קוליות. אבל מדובר באיכות בינונית למדי כשעורכים השוואה לאוזניות מקצועיות יותר ובמקומות רועשים הדבר ניכר ומשמעותית.

דבר אחד שחשוב להתייחס אליו נוגע למה שאנחנו לוקחים כמובן מאליו והוא דווקא מורכב למדי – הסנכרון שבין שתי אוזניות שאינן מחוברות זו לזו. אחת הטענות שהופנו כלפי אפל בדחיית השקת המוצר נגעה לעובדה שהתגלו לא מעט בעיות בנושא ואפל נאלצה לסיים סדרת בדיקות לפני שהיא משחררת את המוצר ללקוחות. ובכן, על מנת לייצר סנכרון מושלם בין שתי האוזניות עושה אפל שימוש בשבב שפיתחה בשם W1. השבב המצוי בכל אחת מהאוזניות אחראי ללא מעט קסמים שהן יודעות לעשות. בראש ובראשונה הוא אחראי לסנכרון השקוף שבין האייפון לבין האוזניות, מה שמבטל לנו את הצורך לגשת בכלל להגדרות הבלוטות׳ במכשירים השונים. כמו כן אחראי השבב לסנכרון שבין האוזנייה שמימין לזו שמשמאל כדי שנקשיב למוזיקה באופן אחיד בזמן אמת. לבסוף, אחראי ה-W1 לקסם אחד נוסף בשילוב עם מספר חיישנים שהטמיעה אפל בכל אחת מהאוזניות – היכולת שלהן לפעול ולהכבות ברגע שהן נמצאות על האוזן וברגע שהוסרו ממנה. כל אוזניה עובדת באופן עצמאי וכוללת מיקרופון מובנה כך שתוכלו לנהל שיחה עם אוזנייה אחת ולפנות את האוזן הנוספת כדי להקשיב לרחשי הסביבה. הסרה של אוזניה מהאוזן תכבה אותה באופן מידי וברגע שתחזירו אותה לאוזן היא תשוב לפעול. נחמד לגלות שברגע ששתי האוזניות מוסרות מהאוזן האייפון שב להשמיע צלילים מהרמקול במכשיר באופן אוטומטי – שוב ללא כל צורך להתעסק בהגדרות.

סירי על חשבון העדר שליטה

סירי כן, ווליום לא

החסרון המשמעותי ביותר של ה-Airpods הוא ללא ספק העדר כפתורי השליטה. בעוד האוזניות של אפל מאפשרות לשנות את עוצמת הווליום, לעצור או להעביר שיר ולקרוא לסירי, ה-Airpods מאפשרות פונקציה אחת בלבד הנתונה לבחירתכם – או לפנות לסירי או לעצור\להמשיך להקשיב לשיר.

כל אוזנייה כוללת למעשה חיישן מגע שיודע להמיר הטחת אצבע כפולה לפעולה. ברירת המחדל היא הפנייה לסירי, אלא שניתן להחליף אותה בפונקציה אחרת: לעצור או להמשיך להשמיע שיר. מכל מקום – היכולת להעביר שירים או לשנות את עוצמת ההשמעה נעדרים מיכולות השליטה המובנות של האוזניות ומדובר הרי בשתי אפשרויות שכיחות למדי בזמן האזנה למוזיקה.

ניתן רק להעריך שאפל תמצא פתרון בדגם הבא של המכשיר, ובנתיים יאלצו המשתמשים שנהנים מיכולת אלחוטית – להיות תלויים למדי במכשיר המקושר אליהם.

פתרון זמני אך מסורבל למדי הוא לפנות לסירי על מנת לבצע פעולות כמו לעצור שיר או להעביר שיר, אלא שכאן כבר מדובר בפגיעה משמעותית בחווית המשתמש.

כאילו מישהו חתך את החוטים (צילום: גיקטיים)

איך הן יושבות על האוזן?

כן, זה נראה מוזר, אבל תנו לזה מספר חודשים וכולם יתרגלו למראה

יתכן ואלו הימים הראשונים, יכול להיות שזה בעיקר פסיכולוגי ובשלב כלשהו יעלם, אבל מאחר ומדובר בשתי אוזניות שאין דבר שמקשר ביניהן, חלק מהאנשים שנתתי להם להשתמש באוזניות דיווחו על תחושה שהן עוד שנייה נופלות אבל בפועל, גם כשניערו את הראש וקפצו – הן נותרו במקום.

לתחושתי הן דווקא היו נוחות למדי – הן ישבו בדיוק במקום, לא הרגשתי שהן הולכות ליפול, והן עמדו גם בריצה קלה בחדר הכושר. עם זאת, הן לא בדיוק האוזניות האולטימטיביות לפעילות גופנית ולא הייתי לוקח את הסיכון שאחת מהן תיפול במהלך אימון בחוץ.

אגב, במידה ואחת מהן תלך לכם לאיבוד אפל כן מציעה פתרון. בקופרטינו צופים את האפשרות שאביזר קטנטן שכזה עשוי להעלם ואפל מוכרת יחידה בודדת תמורת 69 דולרים. לא מחיר שהייתם רוצים להוציא שלא לצורך ולכן מוטב שתקפידו להחזיר אותן לנרתיק בסיום השימוש.

אריזת ה-Airpods כוללת שלושה פריטים: אוזניות, נרתיק שמשמש כמטען וכבל לייטינג לטעינה. צילום: גיקטיים

שווה את המחיר?

159 דולר בארה״ב (לא כולל מיסים) המחיר הצפוי בארץ: 799 ש״ח

סוגיית המחיר עולה כמעט תמיד כשמדובר במוצרים של אפל. הנחת היסוד של אפל היא שלאיכות ולחווית משתמש יש תג מחיר והיא לא יודעת להתפשר על מוצרים בינוניים.

כשעורכים השוואה לאוזניות אחרות הזמינות בשוק ומציעות פונקציונאליות דומה טווח המחירים נע סביב ה-200 דולרים. מאחר וכך, המחיר שמציעה אפל הוא דווקא תחרותי למדי ביחס לשוק, גם אם חלקנו רואים בו כמוגזם. הבעיה כרגע היא פחות המחיר כמו העובדה שאפל מתקשה בכלל לעמוד בביקוש והן לא זמינות כמעט במלאי.

לארץ צפויות ה-Airpods להגיע לקראת סוף החודש, במרחק של בין שבועיים לשלושה שבועות מהיום, אלא שיתכן מאוד והמלאי הראשוני יהיה מצומצם.

אם אתם מחזיקים במוצרים של אפל ונוהגים להאזין דרכם לתכנים שונים ממוזיקה, לוידאו, פודקסטים וכדומה, חווית המשתמש כאן בהחלט שווה את ההשקעה. במידה ואתם מחזיקים באוזניות מקצועיות ואיכות השמע חשובה לכם – לא בטוח שתגלו כאן את הפתרון האידיאלי עבורכם. אנחנו בכל מקרה, נתקשה מאוד להחזיר אותם.

המכשיר ניתן לנו באדיבות iStore

רועי לטקה

גיק טכנולוגי עם נגיעות של תפוח, עדיף שיגיע נגוס. חי נושם וצורך טכנולוגיה באופן אובססיבי אך מדוד. קרימינולוג בהשכלתו, לוחם בפשע ובממסד באופן סימולטני. חובב כתיבה וקריאה, ונהנה לבחון באופן מדוקדק כל דבר שניתן לפרק לגורמים, ממוצרי טכנולוגיה ועד נפש האדם.

הגב

19 תגובות על "כן, ה-Airpods של אפל לגמרי מצדיקות את הבאזז [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
עידו
Guest

צר לי לאכזב אתכם אבל יש אוזניות שבנויות באותה צורה עם איכות שמע טובה והמחיר…. לא רואה את המוצר של אפל ממטר. 50 דולר!! אז תעשו עוד קצת סקר שוק להבא.

Regvertal
Guest

לא שאני תומך באפל או במוצריה, אבל כל הרעיון של הכתבה זה לסקר את האוזניות החדשות של אפל. זה שיש מוצרים יותר טובים וזולים זה ידוע אבל הם לא קשורים לפה. אין סיבה לבקר אותם ככה

ROY
Guest

אבל לטעון שבאוזניות של אפל מצדיקות את הבאז והמחיר נו באמת..

יוסי
Guest

אבל לעשות העתק הדבר לקישור לאוזניות הפלא האלה זו ממש מלאכה קשה ומסובכת.
קשקשן.

Paki0
Guest

"האוזניות האלחוטיות של אפל נשמעות בדיוק כמו האוזניות החוטיות שלהן"
Best I can do is 6.99$…
200$… חח הרגו אותי.

אורן
Guest

אז מה היה לנו: סאונד בינוני ומטה, שימושיות נוראית (דרך סירי? כנראה לא רלוונטי ל99% מהישראלים), צורה מוזרה, מחיר מופקע. אין ספק שהשורה התחתונה ״לגמרי מצדיקות את הבאזז״ עובדת מעולה פה. (נוט…)
אה כן, איך שכחתי, התקנה פשוטה, טוב, זה כבר מסביר הכל.

משה
Guest

צורה מוזרה זה עניין של טעם. מחיר מופקע? כבר הוכח שהוא תחרותי. סאונד בינוני אבל מספק ל-90% מהאנשים, ולמה שימושיות נוראית? כל כך הרבה פיצ׳רים נוחים. אז נכון שחסר שם משהו חשוב (נושא הווליום) אבל בהחלט שימושיות. מאוד. (קרא סקירות של משתמשים).
ולמה סירי לא רלוונטי ל-99% מהאנשים? יש סירי בעברית שעובדת לא רע (אבל אכן טעונה שיפור)

מיכאל
Guest

סתם לידע כללי יש סירי בעברית.
סאונד בינוני לשימוש יום יומי זה אחלה.
שימושיות נוראית? יש אפשרות להעביר שירים דרך האייפון בסך הכל, אז יש להם גם חיסרון, אבל אף אחד לא מכריח אותך לקנות אותם ולא את האוזנוית החוטיות. יש טריידאופים בחיים וזה לגיטימי. אלחוטיות תמורת שני כפתורים.
לא רק התקנה פשוטה, יש גם את כל העניין שהם מכבות את עצמן ומסתנכרנות אוטומטית עם ההוצאה מהנרתיקמהאוזן…
קיצר קל למתוח ביקורות, אבל סך הכל כתבה טובה וכנראה שהמוצר, כיאה לחברה שמכבדת את עצמה כאפל, לא מאכזב.

בובי
Guest

יח״צ של אפל לא מאכזבים כהרגלם…

המוצר נקטל בהמון אתרים בחול אבל בוא ספרו לנו עוד על למה אנחנו צריכים לקנות אןתן.

blabla
Guest

איזה ערך יש לסקירה למוצר של אפל שהסוקר רושם על עצמו: "גיק טכנולוגי עם נגיעות של תפוח, עדיף שיגיע נגוס."?

דניאל
Guest

סופר ערך, הכותב של הסקירה גם כתב את זה לפני כמה חודשים… הוא פשוט אובייקטיבי, זה הכל https://www.geektime.co.il/microsoft-won-against-apple/

צבי
Guest

אני לא מבין על מה יצא הקצף.
מה מציק למגיבים היקרים על כך שאפל הוציאו את האוזניות האלו.
בדגם הבא של סמסונג, הם גם הולכים ככל הנראה (על פי מה שמתפרסם בימים האחרונים) לבטל את היציאה לאוזניות, ואז גם שם יצטרכו להשתמש רק באוזניות אלחוטיות או עם חיבור USB, וגם הם ייצרו אוזניות דומות פחות או יותר לאלו של אפל, עם תג מחיר די זהה.
כך שאני לא רואה כל סיבה וכל צורך להתלהם.

john
Guest

ברור שלא, ככה זה כשאתה מקבל משכורת מאפל.

Tómer
Guest

בינתיים, איך שה נראה, המגיבים השליליים ממומנים ע"י סתמשוונג…

דרור
Guest
טוב זה די מדהים מה שכתוב פה. מצד אחד, אפל כהרגלם עשו עבודה מדהימה מבחינת הגימור של המוצר. נרתיק ההטענה נראה ייחודי ונוח לשימוש, הקישור לטלפון הוא שקוף לחלוטין, הטכנולוגיה לסנכרון בין שתי האוזניות נשמעת מעולה וחיי הסוללה מרשימים. אז למה אני לא באמת מתלהב? ובכן, כי עד לפני כמה חודשים כל הדברים המרשימים שכתבתי לא היו קיימים בכלל, כי היתה אופציה לחבר אוזניות עם חוט שלא זקוקות להטענה, קישור, סנכרון או סוללה. פשוט לחבר ולשמוע. ועכשיו אין אופציה. (כלומר יש, אבל עם מתאם יקר ולא נוח בעליל) ב800 ש"ח אפשר לקנות אוזניות מקצועיות עם סאונד ברמה הכי גבוהה שיש.… Read more »
איתמר
Guest

לפי המאמר של החברה מ- ifixit האוזניות גרועות ומלאות בחומרי הדבקה בצורה מרושלת ומזלזלת (הן במחיר והן באיכות המצופה מאפל)
מצרף את המאמר לעיונכם- https://www.ifixit.com/Teardown/AirPods+Teardown/75578
מהסקירות שראיתי במספר אתרים ברשת הרבה אומרים שהרבה באז על כלום והמחיר כרגע מופקע ולא מצדיק את האיכות.. באתרים אחרים הגדילו ראש והציגו השוואה בין האוזניות האלו של אפל לבין מוצרים אחרים מתחרים ובאיכות האוזניות האלו נופלות מאוד.

AAA
Guest

נשמע מעניין ההשוואות, אפשר קישור?

פאןבויפאג
Guest

כתב פאן בוי של אפל

איתן
Guest

בסוף מה שבאמת מעניין אותי זה איכות הסאונד,אם הן באיכות של החוטיות של אפל אז לא שווה בכלל,כמו כן אם אין צורך להתעסק בקישור שלהן למכשיר אז כל אייפון שיהיה בקרבת מקום יוכל להתחבר אליהן באופן אוטומטי?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: