חלונות 7: הסטטיסטיקה משקרת

מארק טווין אמר פעם שיש שלושה סוגים של שקרים: שקרים רגילים, שקרים מגונים וסטטיסטיקה. אז הסקרים אומרים שחלונות 7 תהיה רק ב-41% מהארגונים עד סוף 2010? מי אמר שזה רע?

windows7_installזוכרים את הסקר של ScriptLogic שאמר שרק 41% מהארגונים יאמצו את חלונות שווה עד סוף שנה הבאה בעוד 59% מהארגונים יעדיפו לחכות? נראה כי רוב הכתבים שבחרו להזכיר את הסקר בידיעותיהם על חלונות 7 בחרו לדלג על ההקדמה של הסקר ולהתמקד בעיקר דווקא בחלק השני בהדגשה כי ארגונים רבים לא מעוניינים להשקיע כרגע את המשאבים על-מנת להנות מהיתרונות המסופקים של המערכת החדשה.

מסתבר שיש גם צד שני לסקר. אד בוט, כתב טכנולוגי בעל וותק של 20 שנה בחר להסתכל דווקא על הצד הראשון של המטבע והוא טוען שהסקר הזה לא הובן כמו שצריך על-ידי תעשית המדיה הטכנולוגית. “התגובה הראשונה שלי כשראיתי את המספרים הייתה: אלוהים, זה חתיכת מספר גדול”. כאשר בוחנים את המספרים לעומק מגלים שבהשוואה לקצב האימוץ של חלונות XP (שהיה בין 12% ל-14% בשנה הראשונה), 41% נראים כמו חלום רטוב. העובדה שכמעט מחצית מהארגונים מתכננים שדרוג שדרוג כלשהו במהלך 2009-2010 מצביעה על מוכנות מאוד גבוהה של העסקים הקטנים והבינוניים, כפי שמצויין בהקדמה של הסקר של ScriptLogic. בוט מציין שהטרואמה של פוסט-ויסטה עשתה דווקא טובה גדולה למיקרוסופט מכיוון שעסקים לא הספיקו לבצע השקעה ניכרת בהחלפת התשתית מאז חלונות XP, חברות דווקא פחות מהססות לעשות את ההשקעה הכרוכה במעבר לטכנולוגיה חדשה דווקא עכשיו, כשמגיעה מערכת בשלה יותר לשוק. אם נבחן סקר אחר שנעשה בידי IDC, נגלה כי לפי התחזיות, חלונות 7 אמורה להיות המערכת השולטת ב-95% מבתי העסק עד סוף שנת 2013.

מארק טווין אמר פעם שיש שלושה סוגים של שקרים: שקרים רגילים, שקרים מגונים וסטטיסטיקה. אז בין עם הולכים על התחזיות האופטימיות יותר על הפסימיות יותר, נראה כי חלונות 7 מגיעה כדי להישאר בניגוד לאחותה הגדולה שחלפה עוד על-פני השוק עוד לפני שהספקנו להגיד ג’ק רובינזון.

יניב פלדמן

צ’יף-גיק ועורך ראשי. יזם, סטטיסטיקאי חובב, טכנולוג בדם, בעל תואר ראשון במנהל עסקים ו-Microsoft MVP בתחום אבטחת מידע. התחביב האהוב עליו הוא מציאת פתרונות מסובכים לבעיות פשוטות במיוחד.

הגב

Be the First to Comment!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
wpDiscuz

תגיות לכתבה: