מחכים לאייפד 2

בשבועות האחרונים עקבנו בקפידה אחר שלל השמועות שיוחסו להשקת דגמו השני של מכשיר האייפד. ממועד ההשקה ועד לחיישנים ולרזולוציית המכשיר, ליקטנו את כלל הדיווחים שהתפרסמו במטרה לייצר תמונה קרובה ככל הניתן לזו שעתידה לבסוף להתקיים במציאות. את המידע שנאסף בחנו לאור ניסיון העבר של אותו מקור. שמועות שהגיעו ממקורות שאינם אמינים נותרו בחוץ, אלו שזכו לביסוס והעידו על רף מהימנות גבוה נכנסו לשיקלול הסופי.

צילום: flickr, cc-by, Tom Raftery

שנה חלפה לה מאז הציג מנכ”ל אפל, סטיב ג’ובס, את מחשב הלוח החדש של החברה. מה שזכה ליחס ציני בתחילת הדרך מצד אתרי הטכנולוגיה התחלף במהרה בהיסטריה שיווקית ובמכירה של 3 מיליון מכשירים תוך פחות משלושה חודשים.

מעט אחרי שננעל כנס האלקטרוניקה השנתי (CES) שנערך בתחילת החודש הנוכחי בלאס ואגס, ניתן להצהיר כבר באופן גלוי, השנה הנוכחית שמורה ללא ספק לשוק מחשבי הלוח וכבר ברבעון הראשון אנו עדים לזכות לשורת השקות שתבהיר לכולם את המגמה החדשה בשוק.

אך בזמן שמרבית החברות ניסו להתחרות על אור הזרקורים בכנס האחרון, החליטה אפל לעמוד מהצד ולא להשתתף בחגיגה. כבר שנים שבוחרת החברה שלא ליטול חלק בכנסי האלקטרוניקה הבינלאומים, שנים שהיא מקיימת כנסים עצמאיים משלה, חושפת את מוצריה בזמן שנוח לה וגונבת את כל ההצגה.

קנאית לחיסיון מוצריה

ההקפדה הקנאית של אפל בכל הקשור לחיסיון מוצריה הוביל עם השנים להתעניינות מוגברת בכל פריט מידע אודות מוצרים חדשים שעתידה החברה לחשוף במסיבות עיתונאים אותם מקיימת לאורך השנה.

מקריאה מדוקדקת של שורות קוד המרכיבות את עדכוני מערכת ההפעלה ועד למעקב צמוד אחר המפעלים המייצרים את רכיבי החומרה של מוצריה, הפכה תעשיית השמועות המתייחסת לאפל למכונה משומנת שיודעת להפוך כל דיווח לנתון ויראלי תוך זמן קצר.

במהלך השנים צברו מספר אתרים ובלוגים טכנולוגים מעמד של כבוד בתוך קהילת השמועות המיוחסת למוצריה של אפל. אישוש הדיווחים הצליח להפריד את אלו שמצליחים לדייק למול אלו שבעיקר יורים באפלה. את המידע המהימן ביותר מספקת לבסוף אפל עצמה, רמזים הנמצאים בתוך תוכנות ועדכונים שמשיקה החברה למוצריה השונים מעניקים לא אחת גילויים מפתיעים שבועות וחודשים לפני שהמוצרים זוכים להשקה המיוחלת.

עקבנו בקפידה בשבועות האחרונים אחר שלל השמועות שיוחסו להשקת דגמו השני של מכשיר האייפד. ממועד ההשקה ועד לחיישנים ולרזולוציית המכשיר, ליקטנו את כלל הדיווחים שהתפרסמו במטרה לייצר תמונה קרובה ככל הניתן לזו שעתידה לבסוף להתקיים במציאות. את המידע שנאסף בחנו לאור ניסיון העבר של אותו מקור, ואלו הן :

עיצוב מחודש, מצלמה קדמית ואחורית

צילום: flickr, cc-by, blakespot

עיצוב מחודש למכשיר האייפד נחשבת לאחת השמועות הנפוצות ביותר אודות דגמו הבא של המכשיר. נרתיקים שהפיצו מספר יצרניות במזרח המיועדים לכאורה לדגם החדש נחשבים בדרך כלל למקור לא מהימן במיוחד. עם זאת, מספר נרתיקים שהושקו כבר מטעם מספר יצרניות חושפים עיצוב דק יותר שמזכיר במתכונתו את זה המוכר לנו מדגם האייפוד טאצ’ האחרון שהשיקה אפל שנה שעברה.

על מנת לייישר קו עם סדרת מכשירי ה-iDevices האחרים (אלו המריצים את מערכת ההפעלה iOS), אין כמעט ספק שדגמו השני של מכשיר האייפד יציג מצלמה קדמית עבור קיומן של שיחות וידאו באמצעות שירות FaceTime שהוצג לראשונה עם הכרזתו של מכשיר האייפון 4. גם נתונים שנתגלו בעדכון מערכת ההפעלה iOS בגרסה 4.3 שהופצה מוקדם יותר החודש עבור מפתחים מלמדים כי האייפד הבא יכלול לכל הפחות מצלמה קדמית מובנת.

רזולוציית מסך זהה לדגם הנוכחי

חשיפתו של מסך הרטינה עבור מכשירי האייפון 4 ומאוחר יותר גם עבור מכשירי האייפוד טאצ’ הובילה להתעסקות כמעט אובססיבית בנוגע לחדות המסך של האייפד הבא. בעניין זה קיימת מחלוקת שטרם יושבה. בשני הצדדים מתבצרים להם מקורות אמינים במיוחד שטוענים את ההפך המוחלט. בלוג הטכנולוגיה המוביל Engadget מציג עדויות מתוך עדכון מערכת ההפעלה המכיל תמונות מסך בעלות רזולוציה המותאמת למסך הרטינה אלא שמנגד הצהיר שבוע שעבר בלוגר הטכנולוגיה ג’ון גרובר (John Gouber) כי מסך האייפד ישאר בדיוק כפי שהוא כעת גם בדגם הבא. במקרה זה אנו נוטים לאמץ דווקא את תחזיותיו של גרובר, מקורותיו נוטים לדייק באופן כמעט מחשיד בכל הקשור למוצריה העתידיים של אפל.

נתוני חומרה

גם כאן אין כמעט ספק כי דגם האייפד הבא יציג מעבד מהיר יותר מזה הנוכחי וזיכרון פנימי גבוה יותר מזה שניתן לאתר בו כעת.

הצצה אל מחשבי הלוח הצפויים להשקה במהלך החודשים הקרובים מגלה סטנדרט של 1.2GHz וזיכרון פנימי RAM הגבוה מ-512MB. אנו מניחים שאפל לא תרצה להשאר מאחור ותתייחס לנתונים אלה כנתוני מינימום במכשיר הבא. האייפד הבא צפוי להיות מהיר יותר ויאפשר מעבר חלק יותר בין יישומים הפתוחים על גבי מערכת ההפעלה.

חיישנים, חיבורים ויציאות

flickr, cc-by, Rego - twitter.com/w3bdesign

אחד הנתונים המסקרנים שניתן למצוא בגרסתה הבאה של מערכת ההפעלה iOS מתייחס לשינוי הגדרות המאפשר לבצע שימוש בחיישן עתידי על מנת לקבוע את הדלקתו של המכשיר עם חשיפה למקור אור.

הוספת אפשרות שכזו תאפשר למכשיר האייפד לכבות את המסך אוטומטית כשנרתיק ייעודי יכסה אותו ולחילופין להפעיל את המסך ברגע שהנרתיק לא יכסה עוד את המסך.

נציין שחיישן תאורה כבר מצוי בדגם הנוכחי של מכשיר האייפד ומאחר וכך יתכן שמדובר בעדכון תוכנתי בלבד שיאפשר לבצע שימוש זהה גם בדגם הראשון של המכשיר.

דיווחים נוספים המתייחסים למספר יציאות וחיבורים בדגם הבא של מכשיר האייפד מציעים חריץ עבור קריאת כרטיסי SD. מהלך שכזה איננו אופייני עבור אפל ואנו נוטים להתייחס אליו בספקנות.

רכיב אחרון שיופיע ככל הנראה באייפון ה-5 ועתיד אולי לזכות להופעת בכורה מוקדמת באייפד הוא שבב NFC. מדובר בטכנולוגיית אלחוט בתדרים גבוהים עבור טווחים קצרים שיכולה בין היתר לשמש כאמצעי תשלום או מנגנון לקבלת נתונים מתגים חכמים המולבשים על גבי מוצרים. בעוד רכיב שכזה רלוונטי עבור מכשירי האייפון, הוא רלוונטי מעט פחות עבור מחשב לוח גדול מימדים.

מועד ההשקה

אולי השאלה המסקרנת ביותר. קווין רוז (Kevin Rose), מייסד Digg ואושייה טכנולוגית בפני עצמה, דיווח בבלוג האישי שלו לפני כשבועיים כי השקתו של מכשיר האייפד תתרחש במהלך חודש פברואר. עדויות התומכות בהצהרתו של רוז ניתן לאתר באופן מעט מסתורי גם בעדכון האחרון של מערכת ההפעלה iOS.

תמונת שולחן העבודה שאותרה על גבי מערכת ההפעלה המעודכנת של iOS חושפת את התאריך ה-9 לפברואר. נתון חסר משמעות לכאורה, אלא שמכשירי האייפון הקודמים הושקו בדיוק בתאריכים שנמצאו על גבי שולחן העבודה של עדכוני iOS הקודמים. כך היה עם דגם האייפון 4 ואפילו עם דגם האייפון 3G.

נתון נוסף שעשוי אולי לתמוך אף הוא בתאריך ההשקה קשור להכרזתו של המתחרה של HP ופאלם במכשיר האייפד שצפוי לזכות להכרזה באותו תאריך בדיוק באמצעות מסיבת עיתונאים שתקיים החברה בארה”ב.

אף על פי כן, השקתו של מכשיר האייפד בפברואר איננה תואמת למדיניות החברה. אפל נוהגת לסיים את מחזור החיים של מוצריה בתום שנה ועל כן סביר יותר להניח שהאייפד יושק דווקא בחודש אפריל הקרוב.

נתון אחד מצער כבר זכה לאישוש. הכרזתו של האייפד בדגמו החדש לא תתקיים על ידי מנכ”ל החברה. סטיב ג’ובס הודיע מוקדם יותר החודש כי הוא פורש לחופשת מחלה ויעדר ככל הנראה מכנסיה הקרובים של אפל עד להודעה חדשה.

פורסם לראשונה ב-NRG

רועי לטקה

גיק טכנולוגי עם נגיעות של תפוח, עדיף שיגיע נגוס. חי נושם וצורך טכנולוגיה באופן אובססיבי אך מדוד. קרימינולוג בהשכלתו, לוחם בפשע ובממסד באופן סימולטני. חובב כתיבה וקריאה, ונהנה לבחון באופן מדוקדק כל דבר שניתן לפרק לגורמים, ממוצרי טכנולוגיה ועד נפש האדם.

הגב

6 תגובות על "מחכים לאייפד 2"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אלירן
Guest

רועי??
אתה מלך.
רק בגללך אני מכור לאתר הזה!

ליאור
Guest

הי רועי, תיקון מילה: בהקשר ל-NFC, “טווחים קצרים” או “מרחקים קצרים” ולא “תדרים קצרים”.
אגב, אם מדברים על תדרים, אז מדובר בתדרים גבוהים עפ”י ויקיפדיה:

http://en.wikipedia.org/wiki/Near_field_communication

בלונים ליום הולדת
Guest

ממש בית ספר לשיווק קלאסי:
קודם כל מוצאים I PAD אותו יקנו כל הגיקים וחובבי הגדטים – וגורפים את כל המשנת והכסף.
שלב ב – מכניסים את כל הדברים השווים (מצלמות וכו ושות’) שהיה ניתן להכניס כבר במכשיר הראשון – אבל למה? אם אפשר להוציא אותם בגירסה 2 ולגרוף עוד כסף.
לגימטימי לא?
תלוי באיזה צד אתה. . .

אבי
Guest

ומה עדיף? שיעבדו קשה ויוציא מוצר שלהם עולה יקר מאוד, אבל לא ברור אם יהיה לו ביקוש?
אחרי 15 מיליון מכירות, ברור שיש לו ביקוש, ואפשר להמשיך בתוכנית הפיתוח.

במקרה יש לי אייפד, ואני יכול להגיד שלא חסר לו כלום, למעט קצת זיכרון פנימי (שתוספת של זיכרון תהפוך אותו למוצר מושלם מבחינתי).

wpDiscuz

תגיות לכתבה: