כך תחסכו ברכישת משחקים / המדריך המלא

מחירי המשחקים בארץ יקרים משמעותית ביחס לאלו שתאתרו מעבר לים. יבוא אישי מחו”ל אינו מסובך ועשוי להתגלות כמשתלם במיוחד. אז כיצד תוכלו בכל זאת לרכוש לעצמכם משחק במחיר שפוי?

צילום: flickr, cc-by, DeclanTM

לא רק קוטג’, דירות ועגלות – עוד תחום שסובל ממחירים מופרכים בארץ הם משחקי הוידאו. בכל פעם שתקראו באתר החדשות החביב עליכם כתבה על פיראטיות, תמצאו תגובות זועמות שמצדיקות את הפיראטיות כל זמן שמשחק עולה 400 ש”ח.

לפיראטיות אמנם אין הצדקה, אך הזעם מגיע ממקום צודק בהחלט – מחירי המשחקים בארץ פשוט גבוהים מדי, והם גבוהים בהרבה ממחיריהם בחו”ל. מי שידע איפה לחפש ימצא כמה חנויות עם מחירים סבירים למדי, ובניגוד לקוטג’ ולדירות (ובדומה לעגלות), ייבוא אישי מחו”ל הוא לא מסובך ועשוי להתגלות כמשתלם. אז כיצד תוכלו בכל זאת לרכוש לעצמכם משחק במחיר שפוי?

לשחק ב-PC

שוק המשחקים בימינו ממוקד בקונסולות. משחקים יוצאים קודם עבורן, ומשחקים לא מעטים כלל לא יוצאים בגרסה המותאמת למחשב האישי. מחשב חזק שיאפשר לשחק במשחקים חדישים גם בעוד כמה שנים יעלה לכם כמעט כמו שלוש קונסולות משחק מתקדמות ותצטרכו לשדרג אותו הרבה לפני שתצטרכו לקנות קונסולה חדשה, ועדיין, יש למשחק ב-PC מספר יתרונות לא מבוטלים – הגרפיקה עדיפה בצורה משמעותית ביותר, סגנונות משחק מסויימים, כמו משחקי אסטרטגיה, עובדים הרבה יותר טוב עם עכבר ומקלדת, וגם המשחקים זולים יותר.

למשל, אם נבדוק ברשת מחשבים ידועה בארץ, נראה שהמשחק האחרון בסדרת Call of Duty הפופולארית עולה 330 ש”ח בגרסת המחשב, ו-370 ש”ח בגרסת הקונסולות. במשחקים ישנים ההבדל בולט אפילו יותר – ביושוק 2 בגרסת קונסולות יעלה 200-250 ש”ח, ובגרסת המחשב – 100 ש”ח בלבד. ההבדלים במחירים נשמרים גם אם קונים את המשחקים בחנויות עם מחירים הגיוניים יותר. בנוסף, למחשבים זמינות לא מעט חנויות מקוונות, כמו Steam, Good old Games ורבות אחרות, שמוכרות משחקים במחירים אחידים לכל העולם, ולעיתים קרובות עורכות מכירות חיסול בהנחות ניכרות.

לקנות בחנויות זולות

צילום: צילומסך, Call Of Duty

לא תאמינו, אבל יש בארץ מספר חנויות שמוכרות משחקי וידאו במחירים הגיוניים לגמרי, ואפילו קרובים למדי למחירים בחו”ל. אם ניקח לדוגמא את Call of Duty, שעולה ברשת ידועה 330 או 370 ש”ח, בחנות Pcgames תוכלו לקנות אותו ב-150 ש”ח לגרסת ה-PC או ב-250 ש”ח לגרסת הקונסולות, איתה תקבלו גם חבילת מפות בשווי 15$. חשבתם ש-100 ש”ח עבור ביושוק 2 הוא מחיר הוגן? תחשבו שוב – כאן תקנו אותו ב-45 ש”ח בלבד. את גרסת הפלייסטיישן 3 שתמורתה תיאלצו לוותר על 250 ש”ח ברשת המוכרת תוכלו לקנות כאן ב-80 ש”ח, ואם בכל זאת יש לכם 200 ש”ח מיותרים – תוכלו לרכוש באמצעותם את גרסת האספנים. כן, ב-50 ש”ח פחות תקבלו את המשחק בתוספת פוסטרים, חוברות אומנות ושני עותקים של הפסקול – אחד על קומפקט דיסק ואחד על תקליט ויניל.

עוד חנות זולה היא צעצועי שגיב שבחולון, שם תוכלו לרכוש את גרסת הקונסולות של Call of Duty ב-180 ש”ח בלבד. נכון, לא תקבלו כאן את חבילת המפות בשווי 15$, אבל אם החבילה הזאת לא מעניינת אתכם, מדובר בחיסכון גדול מאוד.

חנות זולה נוספת בימים כתיקונם היא זול-גיימס, שמוכרת בעיקר משחקים ישנים יותר במחירים נמוכים, אלא שבזמן האחרון האתר שלהם סגור והם מספקים סחורה לחנויות בלבד. שווה לעקוב אחריהם למקרה שיחזרו לספק גם לאנשים פרטיים.

לקנות ברשת

קיימות שתי אפשרויות לרכישת משחקים ברשת. הראשונה היא באמצעות חנויות מקוונות כמו Steam ו-Good old Games שכבר הוזכרו. גם עבור קונסולות המשחק קיימות חנויות דומות, אלא שהמחירים של משחקים מלאים לרוב לא מפתים במיוחד באותן חנויות – בדרך כלל ניתן להשיג עותק פיזי במחיר נמוך מזה של החנויות המקוונות. עבור קונסולת הפלייסטיישן הנושא צורם במיוחד, מכיוון שנראה שמדיניות המחירים שם מוכתבת על ידי היבואן הרשמי. כך למשל, את המשחק Mass Effect 2 שעולה בחנויות כ-180 ש”ח בגרסת הפלייסטיישן 3 תוכלו לקנות בחנות המקוונת תמורת 360 ש”ח – פי 2 בדיוק. גם במקרה של Assassin’s Creed ההבדל דומה – במקום 90 ש”ח בחנות, תיאלצו להיפרד מ-170 ש”ח כדי ליהנות מעותק דיגיטלי.

אפשרות נוספת לרכישה ברשת היא דרך חנויות אשר מבצעות משלוחים לארץ. בארה”ב לא תמצאו הרבה חנויות כאלה, אבל בקנדה יש חנות פופולארית בקרב רוכשים מהארץ, באנגליה יש מספר לא מבוטל של חנויות ששולחות לארץ, ואפילו אמזון גרמניה תשלח פריטים מסוימים לארץ. הדרך הזאת רלוונטית גם למשחקי PC, כמובן. החנות הקנדית vgp.ca אמנם לא משתלמת כל כך במשחקים חדשים לגמרי – היא גובה עבורם 60 דולר קנדי, ועוד 7.5 דולר קנדי דמי משלוח, מה שמעמיד את המחיר הסופי על 250 ש”ח, אבל במשחקים ישנים יותר היא בהחלט עשויה להשתלם. בנוסף, אם יש ברשותכם קונסולת אקסבוקס אמריקאית, סביר להניח שזאת החנות היחידה שתתאים לכם.

בחנות shopto.net תוכלו לחסוך כמה שקלים לעומת המחירים בארץ – גרסאות הקונסולה של Call of Duty ושל ביושוק 2 יעלו לכם 175 ש”ח ו-70 ש”ח, בהתאמה. חיסכון של 5-10 ש”ח לעומת המחיר בחנויות הזולות בארץ – בהחלט לא מצדיק את ההמתנה למשחק. עדיין, לעתים קרובות ניתן למצוא שם משחקים שעברו הוזלה בחו”ל ובארץ עדיין לא, או משחקים עם הפרשים גדולים יותר במחיר. הם גם מקבלים תשלומים באמצעות paypal, כך שאין צורך לחשוש מגניבות או רמאות.

בחנות Blahdvd יורידו לכם את המע”מ הבריטי מהמחיר, מה שהוריד את המחיר של Call of Duty לסביבות ה-165 ש”ח ואת ביושוק 2 ל-60 ש”ח – ההפרשים מהמחירים בארץ עדיין נמוכים, אבל כבר מתחילים להיות כאלה שיצדיקו את זמן ההמתנה. כדאי לזכור גם שהמשלוחים מאנגליה נוטים להגיע לארץ תוך זמן קצר באופן יחסי, כך שאלמלא תבצעו איסוף עצמי מהחנויות בארץ, ייתכן שההפרש בזמן ההמתנה לא יהיה גדול.

צילום: צילומסך

נזכיר גם את הסניף הגרמני של אמזון בו תוכלו להתמצא בקלות יחסית אם אתם מכירים היטב את המבנה של אמזון, ובמקרה הגרוע ביותר – תוכלו להשתמש באתר תרגום כלשהו. הם אמנם לא שולחים משחקים בדרך כלל, אבל הם כן שולחים פריטי חומרה שונים. תוכלו לקנות אצלם תופים למשחק הקצב רוק בנד ב-200 ש”ח כולל משלוח לארץ, או את הקלידים עבור המשחק השלישי בסדרה תמורת 345 ש”ח – לעומת 470 ש”ח שהם יעלו לכם בארץ באחת החנויות המומלצות.

לבעלי הסבלנות, כדאי להעיף מבט גם באיביי. לא כל הסחורה שם משומשת (וגם אין סיבה לחשוש מרכישה של משחקים משומשים, אבל עוד על זה בהמשך), ואם יש לכם סבלנות להשתתף במכירות פומביות אמיתיות, ולא רק ללחוץ על buy it now, סביר להניח שתוכלו להשיג שם את המחירים הטובים ביותר באינטרנט.

לשחק במשחקים משומשים

להרבה משחקים אין ערך אחרי שסיימתם אותם פעם אחת, ואנשים רבים בוחרים לא להמשיך להחזיק במשחקים, אלא למכור אותם כדי לממן באמצעותם את המשחקים הבאים בהם ישחקו. בארץ תוכלו למצוא מגוון פורומים שבהם ניתן למכור, לקנות ולהחליף משחקים משומשים. לאתרי מכירות יד שניה מומלץ לגשת בחשדנות – אנשים רבים מוכרים שם משחקים שנמכרו בארץ במחירים מופקעים, ומבקשים תמורתם סכום שנראה להם הגיוני, כשלמעשה הוא גבוה משמעותית מעלות משחק חדש. אחרים דווקא מודעים למחירים הריאליים של המשחקים, ומוכרים שם ביוקר משחקים שקנו בזול, בידיעה שבאתרים הללו מסתובבים גם אנשים שלא מכירים את כל החנויות הזולות.

נקודה שכדאי לזכור כשמחליפים משחקים משומשים היא שמפיצות המשחקים לא רוצות שנקנה עותקים משומשים, ומנסות להתגונן נגד התופעה. למשחקים שונים יש קוד חד פעמי אותו ניתן להזין בחנות המקוונת הרלוונטית ולקבל תוכן נוסף או גישה למשחק הרשת בתמורה. אם תרכשו משחק משומש, סביר להניח שאותו קוד יהיה משומש, ואם התמורה לאותו קוד מעניינת אתכם, תהיו מוכנים להיפרד מ-10$ נוספים כדי לרכוש קוד נוסף בחנות המקוונת.

להחליף בספריה

האפשרות האחרונה היא לגשת לספריית ההחלפות הקרובה למקום מגוריכם ולהחליף משחקים. יש מגוון חנויות בארץ שמבצעות החלפות של עותקים משומשים, אבל זה לא בהכרח משתלם – הנוהל בארץ הוא שתמורת משחק משומש ניתן לקבל משחק בערך דומה, וההחלפה עצמה תעלה לכם 50 ש”ח – סכום לא נמוך בכלל, במיוחד כשחנויות בחו”ל מוכרות מגוון משחקים חדשים לגמרי במחירים לא הרבה יותר גבוהים. יש גם אפשרויות אחרות – באתר Game2Rent תוכלו לרכוש מנוי שיאפשר לכם להחליף כמה משחקים שתרצו כל זמן שהמנוי שלכם בתוקף. אם יש לכם מספיק זמן פנוי למשחקים, זה בהחלט ישתלם. אם הזמן שלכם יקר ואתם משחקים מעט שעות בשבוע, עדיף לרכוש את המשחקים.

ישנו גם האתר: ספריית ההחלפות, שהוא ספריית החלפה פרטית, לא למטרות רווח. כל מצטרף חדש מפקיד את המשחקים שהוא מעוניין לתרום לספריה ופיקדון כספי. לכל משחק ניתן ציון המבוסס על גילו ועל ממוצע ציוני הביקורות שלו. על פי הציונים של המשחקים שתרמתם, מוקצבות לכם נקודות, ובכל זמן נתון תוכלו להחזיק במשחקים עם ציונים שמסתכמים בכמות הנקודות שעומדת לרשותכם. זה נשמע מורכב, אבל זה בעצם פשוט מאוד. אם יימאס לכם, תמיד תוכלו לקחת בחזרה את המשחקים והפיקדון.

בסך הכל, נראה שאפילו בארץ יש דרכים להשיג משחקים במחירים סבירים בהחלט. הדוגמאות שניתנו כאן הן רק טעימה על קצה המזלג. אם תחפשו בפורומים שונים, תוכלו למצוא עוד מגוון חנויות, בארץ ובחו”ל, שמוכרות משחקים במחירים משתלמים או מכירות קבוצתיות שנערכות לעתים לקראת השקת משחקים מבוקשים.

(פורסם לראשונה במעריב עסקים 24.8.2011)

Avatar

איתי חורב

אני איתי, וביליתי למעלה מ80% מחיי במשחקים. משחקי מחשב כשהייתי ילד, משחקי תפקידים (לא כאלה!) בגיל מאוחר יותר, ועכשיו משחקי קונסולות. יש לי PS3 ו XBOX360 ואני לא חושש להשתמש בהם!

הגב

10 תגובות על "כך תחסכו ברכישת משחקים / המדריך המלא"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אור
Guest

מילה אחת – Steam. אם אתם באמת רוצים לקנות בזול, כל הזמן יש הנחות על משחקים מסויימים, פשוט צריכים לחכות שזה יהיה על משהו שאתם רוצים.

עידן זיירמן
Guest

אם כבר לפרסם ספריות החלפת משחקים פרטיות, זה המקום גם לפרסם ספריה להחלפת משחקי Xbox 360, אם אתם חפצים בכך. פרטים ב- gamepad.co.il . :)

Anonymous
Guest
“מחשב חזק שיאפשר לשחק במשחקים חדישים גם בעוד כמה שנים יעלה לכם כמעט כמו שלוש קונסולות משחק מתקדמות ותצטרכו לשדרג אותו הרבה לפני שתצטרכו לקנות קונסולה חדשה” משפט שהוא נכון רק אם יש לך אובססיה להריץ כל משחק על מקסימום הגדרות. מחשב משחקים טוב אפשר לקנות ב4000-5000 וכל שנתיים שלוש לשדרג כרטיס מסך והוא יחייה לא פחות שנים מקונסולה. מכיוון שמחשב זה משהו שבכל מקרה יש לנו בבית, אז מדובר בהוצאה של כ 2000 ש”ח מעבר למחשב “רגיל”, כך שהעלות היא זהה לזו של פלייסטיישן 3 (לפי זאפ, בכל מקרה). אם תוסיף על כך את עלות המשחקים שהיא משמעותית יותר… Read more »
אבשי
Guest

(יצאתי אנונימי בטעות. סליחה)

אלרון
Guest

אני בדרך כלל קונה משחקים מלאים מPC Games, הם הכי זולים!
ואם יש שדרוגים למשחקים אז אני קונה דרך Steam. (חבילת-מפות לדוגמא, שלא מוציאים בדיסקים…)

topbuy
Guest

עדיף בהחלט לקנות דרך האינטרנט.. צריך לחכות שבוע או קצת יותר אבל לפחות המחירים שפויים!

אהוד
Guest

ארקדיה סניפים תל אביב , חיפה ואשדוד

יניב
Guest

אתר מעולה לקניית משחקים במחירים אטרקטיביים: https://www.g2a.com/r/home_page
תהנו

Daniel
Guest

אתר טוב ואמין לקניית משחקים במחיר זול https://www.g2a.com/r/user-573afb7c50e5f

ירון
Guest

חנות משחקים ישראלית, יותר זולה ממה שפרסמתם כאן –
http://gamekeys.co.il/

wpDiscuz

תגיות לכתבה: