מכשירי סמסונג זוכים לחוסם פרסומות מובנה

סמסונג הודיעה על שחרור גרסה לדפדפן האינטרנט המובנה שלה, שלראשונה יאפשר למשתמשים ליהנות מגלישה נטולת פרסומות גם בסמארטפון

לפני ואחרי Adblock Fast

זמן הטעינה לפני ואחרי Adblock Fast

בשורה משמחת עבור משתמשי אנדרואיד; סמסונג הוסיפה תמיכה בחסימת תוכן ומודעות פרסומיות בדפדפן האינטרנט שלה המותקן מראש במכשירי אנדרואיד (Samsung Internet for Android). גרסת הדפדפן המעודכנת אשר רלוונטית עבור משתמשי מערכת ההפעלה לוליפופ ומעלה, תאפשר למשתמשים להתקין יישומים שיעזרו להם לחסום מודעות מאתרים בהם מבקרים, בדומה לאופן בו חוסם הפרסומות עובד בדפדפן ספארי של אפל ב-iOS 9. מעבר לסדר בעיניים שעושים אותם חוסמי פרסומות, ביכולתם גם לקצר פלאים את זמני טעינת העמודים ואת השימוש בנתונים ניידים.

הראשונה שמיהרה לנצל את ה-API החדש היא Adblock Fast, אשר זמינה גם עבור משתמשי iOS, כרום ואופרה בגרסת הדסקטופ. היישום החינמי המבוסס קוד פתוח מתגאה בכמות משתמשים מכובדת של 200,000 המתפרשים על פני הפלטפורמות השונות. לטענת החברה, הדפדפן מתוצרתה מקצץ את העומס על הדפדפן בשיעור ממוצע של 51%.

ההבדלים בין גלישה עם חוסם פרסומות לבלי.

יותר משתמשים יעברו לדפדפן של סמסונג?

ממחקר שפורסם לאחרונה על ידי חברת PageFair עולה כי בשמונת החודשים הראשונים של 2015 איבדו אתרי התוכן השונים סכום של 22 מיליארד דולר, כתוצאה מהשימוש בחוסמי הפרסומות השונים. לשם השוואה, סך ההכנסות השנתיות של פייסבוק מפרסום עומד על 3 מיליארד דולר. בעוד שהשימוש בחוסמי פרסומות למיניהם בגרסאות דסקטופ של דפדפנים הפך נפוץ במיוחד, מרבית האנשים לא ׳מתגוננים׳ מפני אותן מודעות בגלישה דרך המובייל, בעיקר כי אין דרך נוחה לעשות זאת, והאופציות לרוב מסתכמות בהורדת דפדפן שונה לגמרי מזה שהתרגלנו אליו.

מכיוון שכרגע האופציה להשתמש בחוסם פרסומות רלוונטי רק לאלו המשתמשים בדפדפן המובנה של סמסונג, לא כל כך ברור מה תהיה ההשפעה שלו, והאם באמת למפרסמים השונים יש ממה לחשוש. בהתחשב בכך שמרבית המשתמשים כן בוחרים להשתמש בדפדפן המובנה של סמסונג, לא מפתיע שלפי הערכות כמות ההורדות של היישום מסתכם ב-50 מיליון, לא מעט משתמשים שהמפרסמים השונים מפספסים.

בחודש ספטמבר האחרון (2015) התחילה אפל לעדכן עשרות מיליוני אייפונים בעולם למערכת ההפעלה החדשה שלה, iOS 9. אחד החידושים הגדולים בהם נתקלו המשתמשים הוא האפשרות להתקין תוסף לספארי, שמאפשר להם למעשה לחסום פרסומות באתרים השונים. בניגוד למערכות הפעלה קודמות של אפל, בהן המשתמשים היו צריכים לעשות שמיניות באוויר כדי להתקין תוכנות לחסימת פרסומות, iOS 9 תומכת בדפדפן של Adblock Plus.

אז מה צפוי לכל אותם מפרסמים והרשתות החברתיות השונות שמודל הכנסתן העיקרי מתבסס על פרסומות? ובכן, לא היינו דואגים יותר מידי שכן בפניהן עומדות שתי דרכים להתגונן; האחת – לגבש כללי פרסום ידידותיים יותר למשתמש, עם פרסומות שלא יטרידו ולא יציקו למשתמשים, או לעבור לאפליקציות, גם במחשבי הדסקטופ. אחרי הכל, מערכות הפעלה כמו חלונות 10 שכובשת בהצלחה נתח שוק גדול כבר מטשטשת את הגבולות בין טאבלט ובין דסקטופ, ולכן, לא יהיה מופרך לגלות כי בעתיד נתחיל לקרוא את האתרים הגדולים ישירות דרך אפליקציה במחשב האישי.

להורדת Adblock Fast

הילה חיימוביץ׳

כתיבה הייתה עבורי מאז ומתמיד הרבה מעבר לתחביב, אך את חיבתי העזה לגאדג׳טים וטכנולוגיה גיליתי יחסית באיחור. כנראה שהגיקית שבי הייתה חבויה זמן רב, ורק חיכתה לרגע הנכון לפרוץ. בכל מקרה – היא כאן, ובכל הכוח.

הגב

5 Comments on "מכשירי סמסונג זוכים לחוסם פרסומות מובנה"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
שלומי
Guest

יש לי סמסונג s5 ומופיע לי שהאפליקציה אינה תואמת למכשיר שלי..

אא
Guest

“לגבש כללי פרסום ידידותיים יותר למשתמש, עם פרסומות שלא יטרידו ולא יציקו למשתמשים” כאילו שהתוסף יגיד לעצמו “ואי איזה אתר נחמד ומתחשב אני לא יחסום אותו”

roy9674
Guest

Asus היו הראשונים לשלב את חוסם הפרסומות בדפדפן המובנה שלהם
Samsung מעתיקים מהם [ או הלכו בעקבותיהם במילים עדינות ]

אושרי
Guest

הם הורידו את האפליקציה מהחנות או מה? אני הורדתי אותה מהראשונים עכשיו היא בכלל לא נמצאת בחנות…למישהו יש הסבר מה קרה ולמה?

arik100
Guest

הם הורידו אותה..

wpDiscuz

תגיות לכתבה: