כפתור ההתחל לא באמת חוזר ל-Windows ואתם גם לא באמת צריכים אותו [דעה]

העדרות כפתור ה”התחל” ב-Windows 8 הוא אחד הדברים הטובים שקרו לכם אלא שהקיבעון לא מאפשר לכם להבין עד כמה. גד מאיר משחרר קיטור ומסביר למה מדובר בשדרוג מבורך שמומלץ לאמץ.

windows start screen

אני כל פעם נתקל מחדש בבורים שמקטרים מעל כל אתר על הטעות האיומה שעשתה מיקרוסופט בזה ששינתה את מימשק המשתמש והעלימה את כפתור ה-Start שבלעדיו חיינו אינם חיים. והנה מלהגים הבורים עם הרבה שמחה לאיד, או טו טו, ב-Windows 8.1 יחזור אלינו הכפתור המהולל הזה, ורק אז נעשה טובה למיקרוסופט, ונסכים לשדרג את ה-XP הישן שלנו ל-Windows 8.1.

אז קודם כל שימו לב כל בעלי הדם חם, שלא אמרתי מטומטמים, או אהבלים, אלא בורים. טמטום זה לא משהו שניתן בדרך כלל לתקן, אבל בורות ניתן לתקן יחסית בקלות. כל מה שצריך לעשות כדי להפסיק להיות בור בנושא מסוים, זה להשלים את פער הידע באותו נושא (ללמוד, אם לא הבנת את זה עד כה).

אז לכל הבורים, בנושא מימשק המשתמש של חלונות, יש לי בשורה בשבילכם. תפריט ה”התחל” לא נעלם אף פעם, ולכן הוא גם לא יחזור ב-Windows 8.1. קודם כל בגלל העובדה הפשוטה שהוא היה שם תמיד, גם ב-Windows 8. הוא פשוט שינה צורה ושינה משמעות. והשינוי שהוא עבר, כפי שאני אסביר מיד, הוא כורח המציאות, וזה רק טוב לנו כמשתמשים.

שימו לב שהמילה Touch או מגע לא הוזכרה עד כה, ואני גם לא מתכוון לדון בהמשך בנושא מסכי המגע והטאבלטים. כשאני מדבר על מימשק המשתמש של חלונות, אני מדבר על עולם החלונות הישן והטוב, העולם של שולחן העבודה, אותו עולם שכולנו מכירים, או מהמחשב השולחני במקום העבודה שלנו או מהמחשב הביתי הרגיל, זה שנמצא ברוב הבתים בישראל. תפריט ה”התחל” לא “נעלם” בגלל נושא המגע, וה-“העלמות” שלו, רלוונטית יותר מתמיד, דווקא לסביבת שולחן העבודה, ואינה קשורה באופן ישיר להתפתחות העצומה שהתרחשה בשנים האחרונות בסביבת מסכי המגע והטאבלטים.

אז בואו ונתחיל מההתחלה, וההתחלה היא שולחן העבודה (ה-DeskTop בלע”ז). כדי שיהיה ברור על מה אני מדבר, להלן צילום מסך של שולחן העבודה (של Windows XP).

Desktop

לחצו להגדלה

מעתה והלאה כשאני מדבר על שולחן עבודה, אני מתכוון למסך הזה, שהמטפורה שמסתתרת מאחוריו היא שולחן העבודה של המשתמש האנושי, שעליו המשתמש מניח את מה שבדרך כלל מניחים על שולחן עבודה, מסמכים, תיקיות, כלי עבודה משרדיים (מחורר, שדכן, קליפים, כמה עפרונות, עטים, מוחקים, יומן פגישות וכו’). שולחן העבודה הינו ראי הנפש של המשתמש, ובמבט חטוף עליו אתה יכול לקבל הרבה תובנות על אופיו של המשתמש והחינוך שהוא קיבל. הראה לי את שולחן העבודה שלך, ואני אגיד לך באיזה מזל נולדת, מה היו החוויות המשמעותיות בחיים שלך, ומה חסר לך כדי להיות מאושר בחיים (סתאאם).

כדאי אולי לציין, בהערת אגב, שהמטפורה הזו קצת מיושנת. כי חוץ מכמה בתי ספר יסודיים באזורים סוציו אקונומיים נמוכים, ברוב סביבות הלימוד והעבודה, שולחן העבודה מורכב מהמחשב הנייד שמונח על הברכיים של המשתמש (תוך הקרנת תדר מיקרוגל רב עוצמה של 3 גיגה ישר לאזור החלציים ו/או השחלות של המשתמש/ת) או על שולחן הסלון, או שלחן בית הקפה. רק אם אין ברירה, תמצאו אותו מונח על שולחן העבודה האישי במשרד או על שולחן הכיתה. מחברות, עט ומחק, כבר כמעט ולא נמצאים בשימוש בסביבת העבודה. במקום לשדך מסמכים פשוט מצרפים אותם לדוא”ל. ברוב המדינות המתוקנות בולים זה משהו לאספנים, ודואר נייר אתה מקבל רק מהצבא ו/או ממשטרת התנועה. ופח זבל? למה צריך פח זבל אם אפשר לזרוק הכל על המדרכה ומישהו כבר ינקה את זה?

הרגל לא יעיל

עכשיו, לאחר שהבנו מה זה שולחן עבודה, בואו ונתקדם צעד אחד הלאה ונתחיל לחקור את כפתור ה”התחל”. השאלה העיקרית היא למה בכלל צריך אותו, והתשובה היא, שמשם מתחיל הכל. זה המפץ הגדול, בריאת העולם, והתחלת כל ההתחלות. על הלחצן הזה אנחנו לוחצים, כשאנחנו רוצים להפעיל משהו במחשב. כל התוכנות המותקנות על המחשב, נמצאות אי שם בהמשכו של תפריט ה”התחל”, ואם אנחנו רוצים להפעיל משהו אנחנו צריכים לעבוד דרכו. משהו כמו ביקורת גבולות, או צומת ראשית עמוסה במיוחד. וכמו כל צומת עמוסה, הרבה פעמים שם יש את פקק התנועה הגדול ביותר.

האם עץ מתפצל של תפריטים נפתחים הוא הדרך היעילה ביותר להגיע למשהו? בכלל לא בטוח. הדרך המהירה ביותר להגיע למשהו, זה אם יש לך קישור ישיר על שולחן העבודה, שלחיצה עליו מפעילה את מה שאתה רוצה להפעיל. אין דרך יותר קצרה מאשר להקליק על משהו שנמצא זמין על שולחן העבודה. רוב משתמשי Terminal Server בארגונים מכירים רק את הפתרון הזה ואין להם בכלל תפריט התחל. אבל שימוש מוגזם בקיצורי הדרך, גורמים לנו להיתקל בבעיה אחרת לגמרי, בעיה של נדל”ן. אם נשים את כל התוכנות שעל המחשב כקיצורים על שולחן העבודה, השולחן יגמר לנו מהר מאד, וקיצורי דרך יתחילו ליפול על הרצפה משפת השולחן. שלא לדבר על זה שזה “ילכלך” לנו את שולחן העבודה, וימלא אותו בזבל. שיפריע לנו למצוא את הזבל שאנחנו שמנו עליו. כך שלמרות שזה הפתרון המהיר ביותר להפעלה של תכנה, הוא לא הפתרון הנוח ביותר (לפחות לא אם יש לך כמויות גדולות של תכנה לנהל).

בנקודה הזו כדאי אולי להבהיר, שאנחנו דנים אך ורק בשימוש בעכבר ככלי להפעלה של תוכנות. וזה בגלל שתפריט ה”התחל” הוא ביסודו, מימשק שעושה שימוש בעכבר. העכבר מאד נוח וקל למשתמש המתחיל, אבל הוא אינו הכלי היעיל ביותר להפעלה של תוכנות למשתמש מיומן. העכבר דורש להוריד את היד מלוח המקשים, להעביר אותה לעכבר, לנווט את העכבר לנקודה המתאימה על המסך, ללחוץ על הכפתור המתאים בעכבר לחיצה אחת או לחיצה כפולה, ומשם בדרך כלל לנווט לנקודה הבאה ושוב ללחוץ לחיצה בודדת או כפולה, ולפעמים התהליך הזה חוזר על עצמו עוד כמה פעמים, ורק בסוף התהליך הזה המשתמש חוזר ללוח המקשים כדי להמשיך את מה שהוא רוצה לעשות.

כל גיימר יעדיף Joystick על עכבר, וכשאין Joystick הרבה שחקנים מקצועיים יעדיפו שימוש בקיצורי לוח מקשים על שימוש בעכבר. התופעה הזו אינה אופיינית רק לגיימרים, אם מירב העבודה שלך היא על לוח מקשים, ככל שאתה יותר מקצועי בשימוש בתכנה שלך, כך תשתמש יותר בקיצורי לוח מקשים, ופחות בעכבר. אבל אנחנו דנים בשאלה לאן נעלם תפריט ה”התחל”, אז בואו ונחזור אליו ואל העכבר.

יתרון מוגבל

לתפריט ה”התחל” יש יתרון בזה שהוא נותן פתרון לכמות העצומה של תוכנות שיש במחשב. הפתרון הוא לאגד את התוכנות בקבוצות. כל ייצרן פותח לך בדרך כלל תיקיה אחת (או יותר) בתפריט ה”התחל” ותחתיו הוא שם את התוכנות שלו. כך שאם אתה זוכר לאיזה קבוצה שייכת כל תכנה, אתה יכול למצוא את התכנה יחסית בקלות. לפתרון הזה יש כמה בעיות. הבעיה העיקרית עם הפתרון הזה היא שככל שיש יותר התקנות על המחשב, ככה יש יותר תיקיות בתפריט ה”התחל” ובאיזה שהוא שלב, בעיקר כאשר התפריט נהיה גדול יותר מגובה המסך, זה נהיה מאד לא נוח לשימוש. ובעולם שבו כל זב דם ומצורע כותב תוכנה ושם אותה בחנות היישומים, אתה מגיע למצב הזה הרבה יותר מהר מאשר בתקופות העתיקות יותר של עולם המחשוב.

ויש גם בעיה אחרת, מי אמר שחלוקה לפי יצרנים היא החלוקה הנכונה? זה אמנם נוח ליצרן התכנה, אבל לא תמיד מה שאתה כמשתמש היית רוצה. יש משתמשים שנוח להם לסדר את התוכנות שלהם לפי קבוצות שימוש, יש כאלה שמקבצים לפי אסוציאציות, כל אדם הוא עולם. אלה שיש להם נטיות פילוסופיות, יגידו שעצם זה שמישהו אחר קובע לך את ההקבצות של התוכנות שלך, הינה פגיעה בחופש האישי שלך להחליט על העולם שלך. אז בלי כל קשר לדעות הפילוסופיות שלך, העובדה היא, שברגע שכמות התוכנות המותקנות על המחשב עוברת גבול מסויים, כל היתרון הארגוני שנותן לך תפריט ה”התחל” נעלם, ואתה שוב לא מוצא את הידיים ואת הרגליים, ובטח לא את התכנה שאתה רוצה להשתמש בה. אלה מכם שהתקינו כל מיני תוספים שמאפשרים להם לסדר אייקונים בקבוצות על שולחן העבודה יודעים בדיוק על מה אני מדבר.

שני פתרונות התפתחו משך השנים לבעיה הזו. הפתרון הראשון והפחות טוב, הוא שהמערכת אוספת סטטיסטיקת שימוש של התוכנות שבהן אתה משתמש, ושמה את קיצורי הדרך של התוכנות שאתה משתמש בהן הכי הרבה, על המסך הראשון של תפריט ה”התחל”. אם זה מעניין מישהו, אז זו הייתה אחת הסיבות העיקריות למעבר לתפריט התחל ברוחב כפול, כדי לתת יותר “שטח” לקיצורים כאלה.

השיטה האוטומטית הוליכה לבעיה, שהתפריט היה משתנה כל הזמן לפי סטטיסטיקות השימוש, וכל שינוי כזה היה גורם למשתמש להפעיל בטעות את התכנה הלא נכונה, כי הכל היה זז שם בצורה פחות או יותר אקראית. הפתרון לתת הבעיה הזו, הוא כמובן לאפשר למשתמש לקבע את התוכנות שהוא רצה שיישארו בתפריט, כך שלא יזוזו לו יותר. גם הפתרון הזה לא היה מושלם, כי שטח המסך של האזור הזה היה קטן, ואם היו למשתמש הרבה תוכנות שימושיות, הוא היה צריך לבחור את מי מכל הילדים שלו הוא אוהב יותר, ואת מי הוא זורק מרשימת המועדפים. וכפי שיגידו לכם כל אבא ואמא במשפחות מרובות ילדים, זו החלטה מאד כואבת, בעיקר שיש לך הרבה תוכנות שאתה משתמש בהן על בסיס יומיומי. כך שהפתרון הזה לא צבר יותר מדי תאוצה. אבל הוא נתן חופש מסוים למשתמש לקבוע בעצמו את העולם שלו.

הפתרון השני שהתפתח משך השנים (בערך מתקופת הויסטה), הוא מתן אפשרות חיפוש בתוך תפריט ה”התחל”. הרעיון הוא שאתה מתחיל להקליד את האותיות הראשונות של התכנה שאתה רוצה להפעיל בתיבת החיפוש, ומקבל מיד את כל התוכנות המתאימות למחרוזת החיפוש שלך, ומשם זה רק ללחוץ על התכנה המתאימה כדי להפעיל אותה. חיפוש כזה לוקח בדרך כלל פחות זמן מלרוץ על התפריטים עם העכבר, ומה שיותר חשוב, אתה יכול להפעיל אותו ישירות מלוח המקשים, ללא צורך בהזזת היד מלוח המקשים לעכבר ובחזרה.

אז מה למדנו מכל זה עד עכשיו, בעיקר שתפריט ה”התחל” בצורתו המקורית, הוא פתרון שהיה אולי טוב בזמנו בתקופת ה-XP, אבל בעולם שבו יש כמויות עצומות של תכנה על כל מחשב הוא לא מסוגל לעמוד בדרישות או כמו שיגיד לכם כל מכונאי הוא פשוט “שופך לאגר”.

אז מה קרה ב-Windows 8 ? פשוט מאד, מיקרוסופט התקדמה צעד אחד קדימה, שילבה הכל ביחד לפתרון אחד, שבו הבעיות שדנו בהן עד כאן הצטמצמו והיתרונות של כל אחד מהפתרונות התחברו ביחד ונתנה לנו דרך הרבה יותר נוחה למשתמש והרבה יותר קלה ופשוטה לשימוש, כדי למצוא ולהפעיל הכי מהר שאפשר, את התכנה שאותה אנחנו מעוניינים להפעיל. ואני מזכיר לכם, שבסופו של דבר, זו הייתה כל מטרתו של תפריט ה”התחל”. אז הנה תפריט ה”התחל” החדש שלכם לאחר שעבר מתיחת פנים.

לחצו להגדלה

לחצו להגדלה

כן, אני יודע שחלק מכם מסתכלים בתמונה הזו ואומרים, זה לא תפריט התחל, זה מימשק המגע של המשתמש של ה-Tablet. אז טעיתם, זה תפריט ה”התחל” והוא בכלל לא קשור למסכי מגע או לכל דבר אחר שקשור למגע. מאיפה אני יודע ? כי בפינה השמאלית העליונה שלו כתוב Start שזה בתרגום לעברית “התחל”. ואם זה לא הוכחה מספקת, אז גם מיקרוסופט אומרים את זה בצורה מפורשת בתיעוד שלהם.

ישנם הרבה דרכים להגיע לתפריט ה”התחל” החדש. אתה יכול ללחוץ על מקש החלונות על לוח המקשים ואתה שם (לחיצה נוספת מחזירה אותך לשולחן העבודה), אתה יכול להזיז את העכבר לפינה השמאלית התחתונה של המסך וללחוץ על כפתור החלונות (בגירסא 8.1) או ללחוץ על הכפתור הדינמי של החלונות, שיופיע לך פתאום מהאין (בגירסה 8.0). או שאתה יכול להזיז את העכבר לצד ימין של המסך, וללחוץ על כפתור החלונות שמופיע באמצע הפס השחור הדינמי של ה”קסמים”.

כמו שאתה רואה, תפריט ה”התחל” תמיד היה בפינה השמאלית התחתונה, ממתין ללחיצה. השינוי היחידי שעשתה מיקרוסופט בין גירסה 8.0 ל-8.1 זה להשאיר אותו שם קבוע, במקום שהוא יופיע רק כשאתה צריך אותו. זה לא חזרה לתפריט ה”התחל” הישן אלא רק הדגשה (מיותרת לדעתי) שהוא שם.

מותאם אישית

בואו ונדון בשאלה למה תפריט ה”התחל” בגרסתו החדשה יותר טוב ממה שהיה לנו קודם. נתחיל בזה שאף אחד מאתנו, לא משתמש באופן קבוע, בכל התוכנות שיש על המחשב שלו. יש לנו תוכנות שאנחנו משתמשים בהם על בסיס קבוע, כאלה שמפעילים לפעמים, כאלה שלעיתים נדירות בלבד וכאלה שכנראה לא נפעיל אף פעם והם סתם נמצאות אי שם בדיסק מחכות לכוכב נולד או משהו כזה.

בתפריט ה”התחל” החדש, אתה קובע מה יהיה בתפריט. זה תפריט ה”התחל” האישי שלך. זרוק משם את מה שלא מעניין אותך, ושים שם את מה ששימושי לך. אתה המנהל, יש לך את החופש לקבוע את התצורה שלו, אתה יכול לסדר אותו בקבוצות שנוחות לך, והשטח שלו הוא אינסופי (שלא כמו השטח המוגבל שהיה לתכונה הזו בתפריט הישן). המשתמש (אתה) במרכז והמשתמש (אתה) בשליטה. לא עוד אוסף ענק של תת תפריטים מסודרים לפי שמות חברות, לא עוד שלוש לחיצות עכבר או יותר כדי להגיע לאן שאתה צריך, לחץ על מקש החלונות, והקלק על התכנה שאתה רוצה להפעיל. זה קצר יותר, זה מהיר יותר, ואתה קובע מה נמצא שם. ובעולם הענני, התפריט הזה גם יכול להסתנכרן אוטומטית בין כל המחשבים שלך ואתה מקבל את העולם שלך על כל המחשבים שלך ללא צורך לסדר כל אחד מהם בנפרד.

ומה אם התכנה שאתה רוצה להפעיל לא נמצאת בתפריט ה”התחל” שלך? אין בעיה, לחץ על מקש החלונות והתחל להקיש את שם (או חלק משם) התכנה שאתה מחפש, מיד נפתח לך חלון החיפוש, והתכנה שאתה מחפש תופיע תוך כמה לחיצות מקש. הפעל אותה ישירות, ואם זו תכנה שימושית, לחץ על המקש הימני של העכבר והכנס אותה בזה הרגע לתפריט ה”התחל” שלך, שים אותה בקבוצה שמתאימה לראיית העולם שלך, ובפעם הבאה היא תהיה זמינה מיידית. זה הרבה יותר מהיר, מלהתחיל לחפש את התכנה בתפריט ה”התחל” הישן.

בקיצור, כל הבעיות שדנו בהן באריכות בהתחלה, קיבלו פתרון שמאפשר לך לעבוד מהר יותר, יעיל יותר ונוח יותר. אבל אל תסמוך עלי בנקודה הזו, למה לך להסתמך על מישהו זר כדי להשתכנע שזה יותר מהיר ויותר נוח? נסה בעצמך ותחליט לבד. תתחיל בזה שתעשה סדר בתפריט ה”התחל” הראשוני שמיקרוסופט מספקת לך, זרוק משם את מה שלא שימושי לך (כמעט הכל), הכנס לשם את מה שאתה צריך על בסיס יומיומי, ארגן את הקבוצות כך שהשימושי ביותר נמצא בצד שמאל (או ימין אם אתה במערכת עברית) והשימושי פחות בצד השני, ותתחיל להשתמש. לאחר כמה שעות, לא תבין איך יכולת להסתדר אחרת.

לסיכום, העולם השתנה מאז ש-XP יצא לעולם, פתרונות שהיו טובים לזמנם, כבר לא יעילים באותה מידה כיום. תפריט ה”התחל” לא “נעלם”, הוא רק התאים את עצמו להיות יותר יעיל ונוח לסביבה שבה כמות התוכנות על המחשב רק הולכת וגדלה והמשתמש מקבל תפקיד יותר מרכזי בניהול של סביבת העבודה שלו. ואל תשכחו בבקשה, שלא דיברנו פה כמעט על Touch, אלא בעיקר על סביבת שלחן העבודה המסורתית. ה-Touch הוא עולם מעניין בפני עצמו, ו-Windows 8.X מוציא ממנו את המקסימום, אבל Touch אינו דרישת קדם להתקנה ולשימוש ב-Windows 8.X. ו-Windows 8.X עובד יפה מאד על מחשבים ללא Touch והוא כיום סביבת העבודה המועדפת עלי.

גד מאיר

גדי עוסק בתחום המחשבים כבר הרבה שנים, תחום העיסוק העיקרי שלו הוא שרברבות, ההתמחות שלו היא איתור בעיות מערכתיות בתהליכי פיתוח והטמעה (איתור סתימות ושיחרור חסמים). עיקר תפקידו הוא לנסות למנוע בעיות כאלה עוד בשלב תכנון הפרויקט. למרות שבדרך כלל, מזעיקים אותו לניתוח לאחר המוות. התפקיד האהוב עליו הוא ליווי פרויקטים כיועץ וכמנחה מקצועי, פעילות שחושפת אותו למגוון רחב של בעיות מעניינות להן הוא אמור למצוא פתרונות יצירתיים. גדי מקפיד להדריך מדי פעם, הוא משמש כמנהל מו"פ בחברת ידאג בע"מ www.idag.co.il ויש לו בלוג באתר הבלוגים של מיקרוסופט ישראל http://blogs.microsoft.co.il/blogs/gadim.

הגב

88 תגובות על "כפתור ההתחל לא באמת חוזר ל-Windows ואתם גם לא באמת צריכים אותו [דעה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
רונן
Guest

לא מבין למה עושים סיפור מכל דבר..

תתקינו את התוכנה Start8 בעלות סמלית,
ותחזירו את החוויה של ווינדוס הרגילה.

התקנתי ב-2 מחשבים עם ווינדוס 8 , יש לי כפתור התחל ואני כלל לא רואה את מסך האריחים, שכחתי שהוא קיים. חוויה זהה לווינדוס 7.

5 דולר למספר התקנות זה לא נורא וניתן 30 יום לבדוק בחינם.

גדי
Guest

אני מצטער, אבל פספסת לחלוטין את המסר שלי. נסה במקום לחזור לעבר, לנסות להתקדם קדימה ולנסות את המימשק החדש. תגלה שהוא יותר מהיר ויותר יעיל מהמימשק הישן.

Gil Naftali
Member

אני מסכים איתך על דבר אחד, שצריך להתקדם קדימה
אבל לאלו שעובדים מהמחשב העסקי זה הורס את כל החוויה.
הם חשבו רק על טאבלטים כי למי שאין טאץ במחשב השולחני וכמעט לכולם אין
זה מסרבל את העבודה בצורה מטורפת!
לדעתי לטבאלט זה מצוין! , ל PC זה גרוע מאוד, לפחות היו עושים את זה שונה למחשבים שולחניים
משהו יותר קליל , זה מאוד מאוד מסורבל לעבוד עם זה ללא טאץ!
זו דעתי.

גדי
Guest

אני עובד על מחשב עיסקי רוב הזמן. אני משתמש בעיקר בסביבת שולחן העבודה. אני משתמש ב Touch רק כשאני נייד בשטח עם מחשב מסוג Tablet. מהניסיון שלי, דווקא למשתמשי שולחן עבודה המימשק החדש יותר מהיר ונוח. שכח מה Touch, אני לא מרים את היד למסך כדי ללחוץ, אני משתמש כמעט תמיד בעכבר, כי הוא קרוב יותר ונגיש יותר.
הטריק הוא לסדר את מסך הריבועים לפי מה שאתה באמת צריך ואז להשתמש בו עם העכבר. נסה לעשות את זה וספר לי חוויות.

מיני
Guest

נראה לי שאף פעם לא השתמשת במסך האריחים של ווינדוס 8.

גדי
Guest

יש משהו במה שאת אומרת, אבל לא בדיוק מה שכנראה שהתכוונת. מאחר ורוב הזמן אני נמצא בשולחן העבודה, ואני עובר למסך האריחים (תפריט ה”התחל”) רק כשאני רוצה להפעיל משהו. אני באמת נמצא בו מעט מאד זמן. וככה זה גם צריך להיות, אצל כל מי שעובד בעיקר על שולחן העבודה.
אם התכוונת להשמיץ ולומר שאין לי ניסיון מספיק עם Windows 8.X, הצחקת אותי ואת כל מי שמכיר אותי. במקום להטיל ספק, תנסי את מה שהצעתי (בלי מגע, רק עכבר) וספרי לי חוויות.

א.א.
Guest
עם כל הכבוד, אדוני שכח להוסיף מילה אחת קריטית לכל הררי המלל שנשפכו כאן (בנימה מתנשאת משהו לטעמי, אבל ניחא) – “לדעתי”. כי אני, כבעל נייד שבא עם ווינדוס 8 ולא עובד עם עכבר אלא עם ה track pad, נאבק עם הממשק הארור הזה בכל פעם מחדש. לא, *לדעתי* זה ממש לא נוח להצטרך להיכנס למסך מיוחד בכל פעם בה אני רוצה להפעיל תוכנה, זה לא נוח לגלול בין אינספור אייקונים כדי לחפש בצורה ויזואלית, זה *מאוד* לא נוח להתחיל לטייל בין פינות המסך כדי לקבל פונק’ בסיסיות. הצעד ההגיוני היה לאפשר לי לבחור בין תפריט ההתחל (שלמרות מה שאמרת,… Read more »
גדי
Guest
תיקון טכני קטן (עם כל הכבוד ((-:)), בכותרת של הכתבה מופעה המילה [דעה]. אני מתנצל על זה שזה נשמע כמו התנשאות, אבל זה לא התנשאות אלא בטחון במסקנות שנובע מהרבה ניסיון בשטח. אני מעדיף שימוש בעכבר, אבל מה שהצעתי עובד גם עם TrackPad. זרוק מתפריט ה”התחל” החדש את כל הזבל, תשאיר שם רק את מה שאתה משתמש על בסיס יומיומי, לחץ על כפתור החלונות, ועם ה TrackPad נוע לתוכנה שאתה צריך, ולחץ. זה מהיר אפילו יותר מעכבר, כי היד נעה מרחק קטן יותר, ואם זרקת את הזבל מתפריט ה”התחל”, אתה גם לא צריך לגלול. נסה בעצמך וספר לי חוויות. אני… Read more »
א.א.
Guest

ניסיתי וזה יותר נוח מהמצב הקודם (בווינדוס 8, לא ב7), אך הבעיה שלי היא היציאה מהקונטקסט, זה משתלט לי על כל המסך ולטעמי זה מאוד מסיח דעת ופולשני. אגב, זה עדיין לא מהיר יותר מהשימוש בווינדוס 7. כיוון ש7 נפוצה מאוד, איני מוצא בכך כל שיפור, אולי לpower user, אך לא למשתמש הממוצע. מילא אם זה היה פיצ’ר בגרסת הPRO, אך זה לא. זה בפירוש נסיון לעשות familiarization של קהל לקוחות פוטנציאלי בשוק המובייל עם הממשק האחיד של מייקרוספט.

יואב
Guest
צודק לגמרי! אבל לא מפתיע כי ככה אנחנו הישראלים.. תשאל כל משתמש ביתי אם הוא היה מתקין WINDOWS 8 הוא יגיד לך “לא, מה אתה משוגע הוא על הפנים!!” אפילו אם הוא לא ראה אותו ובטח ישתמש בו חח.. בדיוק כמו שצויין, מסך האריחים אמנם דורש הסתגלות אך מביא לנו חווית שימוש יעילה יפה ויצירתית יותר, מבחינת מהירות העבודה אני חושב שאין שינוי מהותי. אפשרות החיפוש בתפריט ה”אריחים” עושה לנו חיים קלים ומהירים בחיפוש כל קובץ או אפליקציה שנחשק. מה שדי הפריע לי בWIN8, היא זכרון האפליקציות הפינה הימנית העליונה, הרבה פעמים כאשר אני בא ללחוץ על כפתור ה”סגור” (X)… Read more »
גדי
Guest

גם אני נתקל בבעיה הזו לפעמים (כבר למדתי להאט לפני שאני מגיע לסיבוב, אבל לפעמים אני מפספס ונכנס במהירות גבוהה מדי)
למה שלא תרשום את זה כ Bug באתר Connect ?
שלח לי קישור לאחר שתשים את זה שם ואני אצביע בעד.

יוסי
Guest
נראה שאף אחד מהמגיבים כאן לא באמת הבין את המסר שהכותב ניסה להעביר (מעלה תהיות האם בכלל טרחתם לקרוא את הכתבה?). גד, אחלה כתבה, מעבר לזה שאתה בהחלט צודק בכל מה שאתה אומר, היא כתובה בצורה מאוד טובה, עניינית ומשעשעת. חייב להודות שבתור אחד שהשתמש ב-Start 8 מההתחלה, אני עכשיו מסיר אותו ובוחר בדרך שמערכת הפעלה טבעית לעשות. דבר אחד שכן לדעתי עדיין בעייתי בכל הנושא הזה, שבסופו של דבר, אדם שעובד עם הרבה תוכנות משרדיות כמוני לדוגמה (המון תוכנות Desktop), ימלא את ההתחל שלו (בצורה שימושית ולא מיותרת כמובן) מההתחלה בתוכנות אלה. הבעיה שנוצרת היא, מה יקרה כאשר אני… Read more »
גדי
Guest

הבעיה שהעלית נכונה והפתרון לא מסובך למימוש (פרופיל משרד ופרופיל בית). גש לאתר Connect ותציע את זה. אם יהיו עוד כמה שיצביעו בעד ההצעה (אני אצביע בעד) יש סיכוי טוב שזה יכנס למוצר, שלח לי קישור להצעה ואני אפרסם את זה בבלוג שלי.

אלי
Guest

עשה לך פרופיל נוסף (בית/עבודה).

גדי
Guest

הי אלי,
איך בדיוק אתה עושה את זה מבלי לשנות משתמש ? אתה יכול לפרט יותר ?

אאא
Guest

וואייייי…… חפרררררררררררררתתתתתתתתתתתתת

גל
Guest

מתי לקלל ולגדף את הקוראיםפ שלך הפך למשהו שאמור לעודד מישהו להמשיך לקרוא?
אין עורכים פה??

גדי
Guest

הי גל,
איפה בדיוק קיללתי ? אנא האר את עיני כדי שאוכל להתנצל.

יואב גולן
Guest
אני מסכים איתך, גם לדעתי החלון החדש הוא שינוי מרענן, ואני באופן אישי מאוד אוהב אותו. יש לי רק שתי הערות: 1. הטון שלך מעט מתנשא – כיוון שאתה לא יודע מי הקוראים שלך, וגם אם דיעותיהם שונות משלך, אין לקרוא להם בורים – חווית משתמש היא חוויה אינדווידואלית. לא לכל משתמש וותיק ב PC קל לשנות משהו שהוא התרגל אליו מ 1995. 2. ובכל זאת מקרוסופט לא ביטלה את שולחן העבודה ואף הגדילה ועשתה ב8.1 ואיפשרה להתחיל משולחן העבודה. מה לדעתך מקומו של שולחן העבודה בסביבת העבודה החדשה ? הרי שולחן העבודה קיים מהגרסה הראשונה של חלונות. האם אי… Read more »
גדי
Guest
הי יואב, קודם כל בור זה לא קללה. זה בסדר גמור להיות בור, אני בור בהרבה נושאים ואני בכלל לא מתבייש בזה. איפה שאני חושב שזה נכון, אני משלים פערי ידע, ומפסיק להיות בור באותו נושא, מה שלא משנה את העובדה, שאני עדיין אשאר בור בהמון נושאים אחרים. כאשר אני נתקל בתגובות שמקרות על חוסר ידע, אני קורא לזה בורות, וזה ציון עובדה ולא התנשאות. הכתבה לא נועדה למי שכבר ידע את מה שכתוב בה, אלא לבורים שלא ידעו, ומאחר שלאחר הקריאה, הם כבר לא בורים, וזה נראה לי בסדר גמור. למרות שבכותרת צוין [דעה], זו לא דעה, מהירות העבודה… Read more »
רון
Guest

גדי, מי כמוני רוצה “להתקדם קדימה”. לא תמיד צריך להתקדם, כי המסך הזה הוא לא בהכרח קידמה אלא יותר חזרה לאחור. מסך ההתחל החדש פונה למפגרים, האדם רגיל לרזולוציה גבוהה עם עשרות אייקונים ומידע רב במסך אחד – יותר מחלון אחד (על כן השם “חלונות”) – אין סיבה להוריד אותו רמה לאייקונים ענקיים והרבה פחות מידע בחלון אחד.
מסך ההתחל החדש חד משמעית לא נוח – ואני אומר את זה בתור פאן בוי של מייקרוסופט.
זו עדין לא סיבה לפסוח על וינדוס 8 – שהוא מהיר ונוח לשימוש, לא כולל המסך הזה.

גדי
Guest

הי רון,
בוא נסכים שלא להסכים על כיוון התנועה.
לגבי כל ענייני הרזולוציה והפיגור, אני ממליץ לבדוק את התיאוריה שלך עם מומחה למימשק משתמש ולחוויית משתמש. אני די בטוח שלא כל סוגי המשתמשים יהיו מסוגלים להסתדר בנוחיות עם עשרות איקונים וקיצורי דרך בשטח קטן. לי אישית נוח יותר כשזה פחות צפוף.

ליאן
Guest

הלוואי שה-בעיה העיקרית של 8 הייתה התפריט “התחל”
יש בעיות אחרות הרבה יותר רציניות מזה
ולמה לכל הרוחות שינו את תפריט ה”התחל” גם לשרתים, נבצר ממני להבין את ההגיון של מייקרוסופט (חוץ מזה שהם רוצים אחידות עלק במערכות הפעלה).
ללקוחות עסקיים 8 ממש לא מתאים בשום דרך או צורה
רוב התוכנות שעובדים איתן לא יעבדו שם, ומדובר על נתח שוק דיי גדול
ועובדה שכל מנהלי ה-IT שאני מכירה (ואני מכירה לא מעט) לא שדרגו את העסק ל-8 וזה אומר לא מעט (ולא כסף זה לא הבעיה פה)

גדי
Guest
הי ליאן, אני לא יודע על מה את מדברת. כל התוכנות שמיועדות לשולחן עבודה שעובדות על Windows 7 ומעלה, עובדות על Windows 8 וזה נכון גם לרוב התוכנות שעובדות על XP. נתקלתי במעט מאד מיקרים שהתעוררו בעיות, ורובם טופלו דרך מימשק ההתאמה הרגיל (App Compatibility) של מערכת ההפעלה. אני הרצתי על ה Windows 8.1 שלי (גירסת ה Preview) את כל התוכנות שהייתי מעורב בפיתוח שלהם, ואני עושה את זה גם עבור לקוחות (מנהלי IT), שיש להם אוסף ענק של תוכנות ורוצים לבדוק מה תהיה המשמעות למעבר ל Windows 8. לא נתקלתי עדיין בתכנת DeskTop עיסקית שלא עובדת. יכול להיות שאת… Read more »
גל (אחר)
Guest
לא מסכים איתך בכלל. *לדעתי* הסרת כפתור הstart (וזו הסרה, לא “שינוי” כי הכפתור לא קיים) זו הייתה טעות. גם מיקרוסופט חושבים ככה אגב… לחיצה על Winkey מעבירה אותך לממשק אחר – ממשק המטרו. בממשק הזה מריצים אפליקציות, ומיקרוסופט הוסיפו את חנות האפליקציות שלהם. יש הפרדה בין ממשק האפליקציות וממשק הdesktop. אני וכל המשתמשים רגילים לממשק ה desktop. בשביל זה יש לי מחשב. בטאבלט ובטלפון אני עובד עם ממשק האפליקציות. יש לי עכבר ומקלדת בשביל ממשק הdesktop. אני כותב קוד וגולש באינטרנט בממשק הdesktop ולא בממשק האפליקציות. הפער מצטמצם אבל הוא עדיין קיים – כי כשאני עובד אני משתמש במספר… Read more »
ניב
Guest

הבחור צודק, אנשים רבים מתקשים ללא כפתור ההתחל…

גדי
Guest

הי גל (אחר),
תנסה להפסיק להתייחס למימשק המודרני (השם החדש של מימשק המטרו) כמשהו בעל משמעות, כאשר אתה נמצא רוב זמנך במחשב ללא מגע, ועובד בסביבת ה DeskTop (ששם נמצאים עדיין רובנו).
כאשר אתה נמצא בסביבת שולחן העבודה, אתה נמצא במטפורה אחרת מאשר בסביבת המגע. ובמטפורת שולחן העבודה, תפריט הקוביות הוא לא יותר מאשר שינוי צורה של תפריט ה”התחל”. אתה נכנס אליו רק שאתה רוצה להפעיל משהו ושוכח ממנו מיד אחרי זה.
ברגע שתקבל את הנקודה הזו, יהיה לך יותר קל לעבוד בסביבת שולחן העבודה עם Windows 8.X . וזו בדיוק הייתה מטרתו של המאמר הזה, להאיר את ההבדל בין המטפורות.

גל (אחר)
Guest
לא הבנת אותי. אני יודע שאתה התכוונת שזה “שינוי צורה של תפריט ההתחל”. אגב, המטרה של ממשק המטרו (או המודרני) היא לא “שינוי של תפריט ההתחל”. אתה מתחייס אליו כמו שינוי צורה של תפריט ההתחל, שבעצם זה מסך שלם במקום תפריט. אם נרצה לדייק – לא מדובר על “תפריט התחל” אלא “מסך התחל” (ככה הם קוראים לזה בMS). מיקרוסופט ביטלו!! את תפריט ההתחל ובמקומו הכניסו “מסך התחל”. המטרה היא לקרב את הwindows לטאבלטים וטלפונים. הוכחה לכך היא שילוב חנות האפליקציה – אתה קונה אפליקציה “בדיוק כמו בטאבלט או בטלפון”. ולגבי מסך ההתחל – אני פשוט אומר שהצורה הזו לא נוחה… Read more »
גדי
Guest

אני מאד נזהרתי לא להיכנס לנושא ה Touch אלא דיברתי רק על שולחן העבודה (שבתקופה הקרובה נראה לי הרבה יותר רלוונטי). לכן גם לא התייחסתי בכלל למימשק המשתמש ה”מודרני”.
יש מאחורי ה”התעלמות” הזו גם הגיון מעשי. מאחר ואתה (המשתמש) קובע איך יראה מסך הקוביות, יש להניח שאצל מי שנמצא רוב זמנו בסביבת שולחן העבודה, מסך הקוביות יראה מאד צר ופונקציונאלי עם ריבועים קטנים שנוחים לעכבר בעוד שאצל מי שמשתמש במחשב בעיקר כטאבלט, יהיו הרבה קוביות גדולות עם שימוש נרחב ב Live Tiles. האבחנה שלך מאד נכונה לעולם הזה, אבל לא לעולם ה DeskTop.
האם זה מבהיר את הנקודה ?

גל (אחר)
Guest
הנקודה ברורה אבל היא לדעתי לא נכונה. אני בכלל לא מדבר על טאבלטים. אני אומר דבר מאוד פשוט – השיטה הזו של המטרו לא מתאימה לdesktop. האבחנה שלי מדברת על עניין הdesktop בלבד. הרעיון של המטרו הוא נוח מאוד לטאבלטים ולאפליקציות, אבל הוא לא מתאים לdesktop. למי שמתשמש במחשב כdesktop זה פחות נוח. זה הכל. ממשק המטרו הוא נוח בתור דבר נוסף, בתור ממשק אחר. היה אפשר להוסיף את זה אבל לא במקום תפריט הstart. העובדה שכדי להפעיל תוכנה אני “עובר מסך” היא הבעיה. פשוט פחות נוח. זה לא שאני “צריך להסתכל על זה בצורה אחרת”. אין כאן על מה… Read more »
רן
Guest
אני מבין לגמרי את גל אני פשוט חושב שהוא לא הסביר את עצמו נכון. כשאני פותח את הchrome שיושב לי בdesktop הוא יפתח לי רגיל כמו שהיינו רגילים, לאחר מכן אפתח את הword ויפתח לי כמו שהיינו אני רגילים ( במערכות ההפעלה הקודמות) בשולחן העבודה ואני אוכל עם העכבר לעבור בניהם דרך הbar התחתון ואני אראה איזה תוכנות פתוחות לי. עכשיו במקום זה תלך לממשק ה”התחל” החדש ותלחץ על הריבוע ששמת שם של Chrome מה שיקרה יפתח לך הדפדפן בתצורה של “אפליקציה” שתתפוס לך את המסך כולו ולא בdesktop. ( חייב לציין שלא חקרתי לעומק ויתכן וניתן לגרום לו לפתוח… Read more »
גדי
Guest

הי גל (אחר),
אני רק רוצה לחזור על נקודה שכבר הזכרתי במאמר.
השינוי במימשק לא בא בלי סיבה. למימשק התפריטים הישן בסביבה מרובת תוכנות ויצרנים יש בעיות והוא נהיה מסורבל לשימוש.
המימשק החדש פותר חלק גדול מהן.
למה שלא תנסה את מה שאני מציע ותמדוד לבד אם זה עובד מהר יותר ?

גדי
Guest

הי רן,
אתה מחליט מה אתה מתקין על המחשב שלך ואתה מחליט מה הקיצורים שיופיעו בזמן שאתה לוחץ על כפתור החלונות.
אם ניקח את הדוגמא שלך, אתה לא חייב להשתמש בגירסה ה”מודרנית” של IE, מחק את הריבוע הזה ושים במקומו ריבוע שמפעיל את הגירסא השולחנית הרגילה.
ברגע שמפעילים תכנה שולחנית, אתה חוזר מיידית לשולחן העבודה כמו שתמיד היית רגיל. בשולחן העבודה, יש לך את ה Bar ואת כל הדברים שאתה מכיר.
אם רוב העבודה שלך היא ב DeskTop אין לך מה לעשות במסך הקוביות פרט להפעלה של תוכנות.
האם זה עונה לשאלה ?

טל
Guest
אני נהנה מאוד לקרוא כאן את הכתבות בניוזגיק, ואני תמיד אוהב לשמוע דעות שונות, אבל כבר מזמן לא קראתי מאמר דעה כל כך חסר טעם, כל כך מתנשא וכל כך לא בכיוון. להאשים את המשתמשים בכך שהם לא מצליחים להדביק את הקצב של מיקרוסופט, ולהגיד שזאת בעיה שלהם שהם אינם מבינים את העיצוב המודרני, שמתאים לזמננו, זאת פשוט שטות. העובדה היא שרוב המשתמשים, בכל הרמות, לא עושים שימוש בממשק האריכים החדש כמו שמיקרוסופט התכוונה, לכולם הייתה תקפות הסתגלות ממושכת מידי על מנת שיוכלו להתחיל לעשות את הדברים הבסיסיים במערכת ההפעלה, וגם לאחר תקופה זו עדיין העבודה עם ווינדוס 8 לא… Read more »
גדי
Guest

הי טל,
בוא ונתחיל מהסוף.
אם מגוון ענק של משתמשים מנסה לפתור בעיה בדרך הלא נכונה, אין ספק שהם לא יצליחו. המאמר בא להסביר לכל משתמשי שולחן העבודה (ורק להם, ולא למשתמשי המגע), איך להשתמש נכון בתפריט ה”התחל” החדש, כדי לעבוד יותר יעיל ומהר. תנסה את ההנחיות שהצעתי במאמר, ותבדוק לבד אם זה לא עובד יותר טוב. זה נראה לי כיוון יותר פרקטי מאשר להאשים את האתר שמארח את הכתבה, אותי, את המשתמשים, את מיקרוסופט או את מי שתכנן את המימשק. מהירות עבודה היא דבר מדיד, נסה את מה שהצעתי במקום להתווכח על תיאוריות ודעות.

בולי
Guest
אני עובד עם ווינדוס המון שנים ולא מצאתי גירסה שנותנת לי יותר כאב ראש מווינדוס 8. כפתור ההתחל זאת אחת הסיבות הגדולות שאני לא ממליץ לאף אחד לשדרג. אני לא באמת לוחץ עליו בווינדוס 7 אלא משתמש בכפתור ה winkey ומחפש מה שאני רוצה / או משתמש בתפריט במקרים אחרים. בווינדוס 8 החיפוש נוראי, הוא מחלק את זה לקטגוריות שצריך לזוז מבינהם וצריך להשתמש בחיצים. מיקרוסופט לא תפסה עדיין שתפריטים ב desktop צריכים להיות drop down list ובטאבלט בצורת grid. ניסיתי גם לעבוד עם Launchy תוכנה שלא מספקת את הסחורה. לכל מי שכתב על start8 אני לא מבין למה לשדרג… Read more »
גדי
Guest

תגיד בולי, עם יד על הלב, יש משהו שאתה כן מרוצה ממנו ?
אם תחליט אי פעם להשתמש ב Windows 8.X ואם רוב העבודה שלך היא בסביבת שולחן העבודה, אתה מוזמן לחזור למאמר הזה ולקרוא אותו שוב.

בולי
Guest
לצערי אני עובד בסביבה הזאת בעבודה וקראתי את המאמר שלך עד הסוף ואפילו כמה פעמים כי אני לא מגיב סתם כי בא לי. נראה כאילו לא קראת את התגובה שלי. מה עם ממשק החיפוש בווינדוס 8 ? למה צריך לדפדף בין קטגוריות ושלא יציג לי הכל ביחד כמו בחיפוש בווינדוס 7 ? מה עם זה שתצורת גריד היא לא נוחה למשתמשי עכבר ? אתה צריך לזוז מצד לצד במקום מלמעלה למטה. כמובן שהרבה יותר קל לנוע מלמטה למעלה. ממשק ה”צ’ארם” שלא הזכרתי הוא עוד דבר הזוי, כאילו לא מצאו איפה לשים את הקיצורים שהיו בהתחל עצמו והעבירו אותם למקום הזוי.… Read more »
גדי
Guest
הי בולי, אני לא התעלמתי ממה שכתבת, ואני מתנצל אם זה התפרש ככה. הסיבה שלא הגבתי על רוב הדברים שהעלית בתגובה שלך, היא שהם פשוט לא היו בתחום של הכתבה. מטרת הכתבה היתה להסביר לכל מי שהולך לעבוד עם Windows 8.X במוד של DeskTop (שהוא עדיין מוד העבודה הנפוץ), מה הוא צריך לעשות, כדי לקבל תפריט “התחל” יעיל ונוח לשימוש. נושא שיש לגביו פער ידע רחב בציבור. מאד נזהרתי שלא להיכנס לתחום מלחמת הדתות של מיקרוסופט מול יוניקס או מיקרוסופט מול אפל (תלוי מה הדת של המתווכחים). ויכוחים שלא כל כך מעניינים אותי כאיש טכני ובטח לא רלוונטיים לנושא הכתבה.… Read more »
שמואל
Guest

1) אתה מאד מתנשא. איך אתה מעז לקרוא לבקר אנשים על חווית משתמש בעוד האתר האישי שלך הוא לא פחות מקטסטרופלי בכל מה שנוגע לעיצוב וחווית משתמש.
2) הדיון הזה חסר טעם. מה שבאמת נוראי ב-Windows 8 זה לא שלקחו את כפתור ההתחל, אלא שניסו ליצור הכלאה כושלת בין טאבלטים למחשבים. כפתור ההתחל הוא רק קמצוץ מהבעיות שנוצרו בעקבות ההכלאה הזאת.
3) הלקוח תמיד צודק. אי אפשר לחנך מאות מיליוני לקוחות. אז קח אוויר ותרגע, לא שווה להתעצבן על שטויות כאלו.

גדי
Guest

הי שמואל,
אני לא מתנשא אלא מאד מדויק וחד בתחום שאני לומד מחדש כל יום.
הדרך היחידה לדעת אם אני מתנשא או לא, בהנחה שסביבת העבודה הטבעית שלך היא שולחן העבודה, היא להתקין Windows 8 במחשב שלך, לפעול לפי ההנחיות שנתתי במאמר, ולבדוק בפועל אם אני צודק או לא צודק בזה שזה עובד יותר מהר. אתה מוזמן לנסות ולהחליט לבד, כי בלי זה באמת אין טעם לדיון שלנו.

egab
Guest
היתרון העצום של חלונות זה מבחר התוכנות שהיא מריצה, והעובדה שניתן לשנות אותה. בהקשר לחלונות 8, למי שזה ממש מפריע – אפשר במקום להתלונן ולבכות פשוט להתקין תוכנת עזר שמוסיפה את התפריט האהוב. בדיוק כמו שמתקינים תוכנת זיפ או צריבה – למרות שיש למערכת אפשרות מובנת לדחיסה/צריבה. לגבי חלונות 8 – זה הימור – הימור שבעתיד הממשק העיקרי יהיה מגע – המסה העיקרית של האנשים ישתמשו בזה ככה – מיקרוסופט קפצו מאפס למאה, וזה עשה קצת בלאגן, אבל עם 8.1 הם קצת האטו את המעבר – אבל המעבר יהיה, וכבר כאן. סביר שהדסקטופ בחלונות 9 או 10 כבר יהיה תוכנה… Read more »
גדי
Guest

המאמר עוסק בדרך היעילה ביותר למשתמש שולחן עבודה לעבוד נכון עם תפריט ה”התחל” החדש. רוב מה שכתבת בתגובה לא קשורים לנושא הזה, אז ברשותך אתמקד בנקודה החשובה ביותר.
מסתבר שאתה משתמש בעיקר בשולחן העבודה בסביבת Windows 8 בדיוק כמוני, וכמו מי שנמצא בקהל היעד שאליו הכתבה הזו נכתבה. שתף אותנו בניסיון שלך בסגנון העבודה הזה ותן משוב מהשטח לגבי ההצעות שהצעתי.

egab
Guest
כתבתי… יש לי שלושה מחשבים בבית – על כולם יש חלונות 8 או 8.1. הראשון זה מחשב נייד אסוס בלי מסך מגע השני זה טאבלט סורפס rt השלישי מחשב מדיה מהרכבה אישית בסלון במחשב הנייד אני 80 אחוז בשולחן עבודה, “נעצתי” לשורת המשימות את עשרת התוכנות העיקריות שאני משתמש בהם, ואני מזניק אותם ע”י winkey+מספר – ממש לעיתים רחוקות אני מזניק תוכנות דסקטופ ממסך ההתחל. אני משתמש באקספלורר הקלאסי לגלישה כבדה ובעיקר משתמש בדסקטופ לעיבודי תמונה/ניהול קבצים/מסמכי אופיס ושאר משימות גדולות. אריחים של תוכנות דסקטופ בקושי נמצאים לי במסך ההתחל, ואלה שכן – ממש רחוק (קבוצה של בערך 15 תוכנות… Read more »
גדי
Guest
יש הרבה דמיון בין צורת העבודה שלך (במחשב העבודה) לצורת העבודה שלי. אני התרכזתי בכתבה רק בנושא תפריט ה”התחל” החדש ולא הרחבתי מעבר לזה, אבל עבודה יעילה עם ה DeskTop זה לא רק כיוונון נכון של תפריט ה”התחל”. בדומה לך, גם אני משתמש בקיצורי דרך בשורת המשימות, אני גם משתמש בנוסף בסרגלי כלים ייעודיים שחוסכים המון זמן. גם אצלי תפריט ה”התחל” כולל לא רק יישומי שולחן עבודה אלא גם יישומים עם Live Tiles, והוא משמש לי לא רק כתפריט התחל, אלא גם כמיני מרכז בקרה. גם אצלי כל שאר המשחקים, נמצאי אי שם בהמשך מסך הקוביות, ושאני רוצה לעשות איתם… Read more »
egab
Guest
יש רק נקודה חשובה אחת – גם בחלונות 7 בקושי השתמשתי בתפריט ההתחל, רוב התוכנות שלי היו נעוצות לשורת המשימות. ליתר דיוק, חלונות 8 בקושי שינתה לי את הרגלי העבודה בדסקטופ, ולכן המעבר אליה היה מבחינתי מאוד חיובי. השיפורים שלה לדסקטופ גם מאוד עוזרים (הקפאה זמנית של העתקת קבצים ומנהל משימות חדש טוב). למשתמש שהפעיל את תפריט ההתחל כל הזמן, אני מבין למה מסך ההתחל מציק – א. אתה משנה את כל סביבת העבודה בפחות משניה, וזה “כואב בעין” ב. אין אפשרות לגשת ל Jump Lists ממסך ההתחל ובעצם לגשת ישר למסמך ולא לתוכנה ג. יש יותר הזזת עכבר כדי… Read more »
גדי
Guest

מסכים איתך לחלוטין.

עדי
Guest
אני רואה שתי בעיות עיקריות בכתבה: 1. הטון המתנשא. אם כולם אומרים לך שאתה מתנשא, אז תאמין להם, אתה מתנשא. כשאתה קורא לאנשים בורים ומיד אחר כך מסביר להם שזו בעצם לא קללה אבל הם באמת בורים, זה מתנשא וצורם. 2. בשום מקום אתה לא מתייחס לעובדה הברורה והמתבקשת שיש הבדל – עצום – בין תפריט ה’התחל’ הקודם, שהיה, כמו שהשם שלו מרמז, תפריט. כלומר הוא היה אלמנט ממשקי קטן וזריז שעלה על המסך, בלי להסתיר לך את מה שאתה עובד עליו, עשה את העבודה שלו, ונסגר. ה’התחל’ החדש הוא לא תפריט – הוא מסך מלא. שמנתק אותך מהקונטקסט שבו… Read more »
גדי
Guest
הי עדי, תודה על זה שמצאת רק שתי בעיות עיקריות בכתבה, אני מבין שאתה לא מתנשא עלי בזה שאתה מחליט מה הבעיות בכתבה שלי, כי אתה הסמכות העליונה בתחום. הסיבה שפתחתי דווקא בנוסח הזה זה לא כדי להתנגח איתך או לעקוץ אותך, אלא כדי לשאול בכנות, איך אתה מבדיל בין מישהו שמתנשא, לבין מישהו שיודע יותר ממך בנושא ספציפי ומנסה להוציא אותך מבערותך באותו נושא ספציפי ? לי יש פתרון מעשי פשוט כדי שתוכל להחליט אם אני מתנשא או לא. לך ותתקין לך גירסת ניסיון של Windows 8, כוון את תפריט ה”התחל” לפי ההנחיות שהצעתי, והתחל להשתמש במערכת כמה ימים.… Read more »
משה
Guest

כרגיל, בלינוקס זה לא היה קורה.

תום
Guest

כבר שכחתי מזה כפתור..

עמי
Guest

יופי של סגנון כתיבה. שנון ולעניין

חכם בשמש
Guest

מר. גד מאיר היקר,

אם נסגור אם הדיון בכך שכל מי שלא מסכים עם הדעה שלך פשוט בור והרי ברור לכולנו שאם הוא יעשה משהו עם החיים האומללים שלו וישקיע קצת מחשבה, הוא יתחיל להבין את מה שאתה כבר הספקת לשכוח – אתה תהיה מרוצה?
אם כן, אז בוא נסגור את זה ככה.

לסיום אשמח אם תבקש מהאישה שעומדת מאחוריך לקחת 2 צעדים הצידה,
היא מסתירה לי את השמש שזורחת לך מהתחת.

תודה.

גדי
Guest

אני מסכים איתך לחלוטין (ואני מצטט), שאם תעשה משהו עם החיים האומללים שלך ותשקיע קצת מחשבה, אולי תתחיל להבין את מה שכבר הספקתי לשכוח. אבל אם לומר את האמת, אני לא אהיה מרוצה מזה, רק מאוכזב. ביקשתי מזוגתי שעומדת מאחורי כבר הרבה שנים, והיא מילאה את בקשתך וזזה הצידה, ואני מקווה שאתה נהנה מחום השמש. אין לי ספק שאתה לא בור, בורות ניתן לתקן, אבל את הבעיה שממנה אתה סובל, כנראה שכבר אי אפשר יהיה לתקן אף פעם. תחשוב על זה לקראת יום כיפור הבא.

בוריטו
Guest

טוב לדעת שאתה ממשיך לעשות אוונגליזם לmicrosoft
אלוקים יודע שהם ימשיכו לספק לך פרנסה עוד שנים רבות בדמות שרתים מגמגמים נופלים ונתקעים

אמיר
Guest
אני לא אחזור על מה שהעירו לכותב על הנימה (אני מסכים עם הביקורת על הכותב) אלא אתייחס לתוכן. כמי שמטמיע ועובד עם מערכות הפעלה אני רוצה לרגע קט להסיט את הדיון ולתת זווית קצת אחרת. אני עוסק בתמיכה למערכות מחשב מעל 17 שנים. אני חסיד של מערכות הפעלה מסוג לינוקס ומאוד אוהב את החופש שיש בעבודה איתן ומשתדל בכל מקום שאפשר לשלב לינוקס במערכות עסקיות או ביתיות. רבל למרות מה שכתבתי, רוב העיסוק שלי הוא בהתקנה, מתן תמיכה וטיפול במערכות הפעלה חלונאיות. הסיבה לכך איננה חוסר יכולת או חוסר תמיכה בעברית או חוסר יציבות או חוסר אבטחה או כל חוסר… Read more »
גדי
Guest

הי אמיר,
אחרי שאני מוריד מהתגובה שלך את כל מה שנובע מההטיה שלך שאני מאד מעריך את זה שהיית מספיק הוגן לציין אותה. אנחנו נשארים עם נושא אחד עיקרי שבו אנחנו חלוקים. וזה האם משתמש חדש דורש הדרכה או שמימשק המשתמש חייב להיות כזה שלא דורש הדרכה. גם אני הייתי שמח אם היה קיים מימשק כזה, אבל מאחר ולא הגענו לזה, הדרכה נכונה של המשתמש היא עדיין חובה.

אליקים
Guest

גדי!
כתבה מעולה.
גם הטיקבוק אחריה הוסיף לי ידע.
תכלס לא תמיד ידעתי מה לענות לאנשים שרוטנים על WIN8 , למרות שאני מאוד אהבתי.
עכשיו אני הרבה יותר שלם עם עצמי שמיקרוסופט עשו עבודה נפלאה.
כל הכבוד!
נ.ב
אל תתרגש מכל ה”מלעיגים”, הPC חי ובועט, וב”ה מיקרוסופט ממשיכה לשלוט בכיפה, להוציא מוצרים מעולים גם למשתמשי קצה וגם לנו המפתחים.

אור
Guest
מי אתה בכלל שאתה מרשה לעצמך לדבר ככה? סגנון הכתיבה הוולגרי והילדותי שלך מביך, למד צניעות מהי. אתה מאשים את קוראיך בקביעות מחשבה ובו זמנית אוטם את אוזניך לדעות שונות משלך. ועכשיו אחרי שהתייחסתי לשליש מהכתבה הזאת שעסקה בגידופים של כל הקוראים שלא מסכימים איתך – אפשר להגיב לתוכן, בקוצר הראוי לנושא כ”כ ברור שאפילו מיקרוסופט יודו בו: הממשק החדש נועד ל-Touch, מותאם ל-Touch, ולזה הוא טוב: אין שום סיבה שכל אפליקציה תתפוס מלבן כ”כ גדול בתפריט אלמלא צריך לאפשר לאצבע האנושית ללחוץ עליו (עכבר הרבה יותר מדוייק ומספיקה שורה קטנה). אין שום סיבה שתפריט ניווט/חיפוש יתפוס מסך מלא (בין… Read more »
גדי
Guest

אתה עושה את אותה טעות שאני מסביר בכתבה איך להימנע ממנה.
אתה ממשיך להתייחס למימשק הזה כמימשק מגע, בשעה שאם אתה עובד בעיקר על ה DeskTop במחשב שאין לו יכולות מגע, נושא המגע לא רלוונטי לך.
אז אם אתה משתמש במחשב ללא מגע ועיקר העבודה שלך היא ב DestTop, במקום להתייחס לסגנון ולהסביר שוב איך עובדים לא נכון, פשוט נסה בעצמך את מה שהצעתי ותחזור אלי עם המסקנות שלך.

אור
Guest
מה כבר הצעת? לסדר את האפליקציות שם? ברור שאפשר לסדר אותן. מה שאתה אומר בקצרה זה “נכון שזה מותאם רק ל-Touch, אבל אפשר להסתדר עם זה”. אז ברור שאני מסתדר עם זה – נאנסתי על ידי Asus כי הלפטופ הגיע עם Win8, ועכשיו אני חי עם זה. בכל מקרה השימוש שלי בתפריט הזה הוא שתי שניות להקלדת שם של תוכנה והפעלתה – אבל בשביל מה אני צריך שכל המסך שלי יכוסה? מספיק לי איזשהו שדרוג לפיצ’ר ה-Run, או עדיף כבר Start כמו שהיה פעם שתופס רק את פינת המסך. טוב, האמת שגם שיקרתי, על השימוש הקצרצר הזה תוסיף את כל… Read more »
גדי
Guest

אם היית מסדר לך את תפריט ה”התחל” לפי ההמלצה שלי, שאתה כל כך מזלזל בה, עד שאפילו לא ניסית אותה, לא היית מגיע למצב, שבו בטעות אתה לוחץ על משהו, שמפעיל יישום “מודרני” ולא היית צריך להיאבק, כדי לחזור בחזרה ל DeskTop. אז במקום לזלזל בהצעה שלי, למה שלא תנסה אותה ?
ודרך אגב, אם כבר נכנסת בטעות מה DeskTop ליישום “מודרני”, לחיצה על Alt+Tab מחזירה אותך מיידית לאיפה שהיית קודם ב DeskTop, בלי צורך במאבק. נסה את זה בפעם הבאה שזה יקרה לך.

עוזי
Guest

הבורים, כמובן, גם אשמים במכירות המאכזבות של חלונות שמונה.
מיקרוסופט כרגיל עשתה עבודה נהדרת וזה שמיליוני הבורים לא מבינים אותה זו לגמרי אחריותם.
כנראה שהלקוח תמיד טועה, כשמדובר בתאגידי ענק שמסרבים להתאים את עצמם למשתמש ומצפים שהמשתמש יתאים את עצמו למוצר.

Dodo
Guest

מטומטמים. אהבלים או בורים. לא משנה. אתה עדיין גס רוח!

תומר
Guest

בזיון שנותנים לך במה.
אתה פשוט טמבל, כן טמבל לא בור.

מה אתה מתלהב שאפשר לקסטם את מסך ההתחל כאילו שגילית את אמריקה. זו בכלל לא הבעיה. הבעייה שאתה יוצא מהקונטקסט שעליו אתה עובד. כתבו לך את זה כאן כבר כמה אנשים, אבל אתה כל כך בטוח שכולם מפגרים שאתה בכלל לא קורא מה שכותבים לך.

נ.ב ב8.1 הם באמת שיפרו את זה ומסך ההתחל שקוף ולכן ההחלפה פחות אגרסיבית ודומה לאיך שזה באובונטו.

מאחל לך יותר צניעות. כנראה שיש אנשים יותר חכמים ממך בעולם

גדי
Guest
הי תומר, בוא ונבחן את הטיעון שלך קצת יותר לעומק, כי יש בו סתירה פנימית. תפקידו של תפריט ה”התחל”, הוא להפעיל תכנה שלא מופעלת עדיין על שולחן העבודה שלך. מה שאומר, שברגע שאתה ניגש אליו, הכוונה שלך היא ממילא לשנות הקשר (קונטקסט) ולא להישאר באותו הקשר. המטרה של המשתמש בתהליך הזה, היא לעבור להקשר החדש כמה שיותר מהר. בעולם של ה DeskTop זה אומר לחזור לשולחן העבודה כמה שיותר מהר, כשהתוכנה המופעלת נמצאת עליו במיקוד. כל מטרתו של תפריט ה”התחל”, היא לקפוץ פנימה למינימום הזמן הנדרש כדי לאפשר לך להפעיל את התכנה שאתה רוצה, ולהעלם משם כמה שיותר מהר. תפריט… Read more »
תומר
Guest
בידיוק כל ההחלפות קונטקסט האלה זה מה שמפריע. אני עובד על תוכנה א’ רוצה לעבור לתוכנה ב’ למה אני צריך באמצע לעבור דרך מסך התחל? אתה בכלל עובד על וינדוס 8? כמו שכבר כתבתי לך מיקרוסופט מודים שזו טעות והם גם תיקנו אותה! ב8.1 המסך חצי שקוף וזה מה שעושה את כל ההבדל! אם הם מודים שזו טעות למה אתה ממשיך לטעון שזו לא? אתה פשוט לא יורד לשורש הבעייה, אתה מסתכל על סידור האיקונים וחושב שכולם מתלוננים על זה בעוד שהבעייה היא בכלל במקום אחר. נ.ב אתה כותב באתר של אנשים שמבינים במחשבים, יכול להיות שגם יותר ממך אז… Read more »
גדי
Guest

אתה חוזר על הטיעון הקודם שלך כאילו לא הסברתי למה תפריט זה לא החלפת הקשר. ואפילו לא ניסית, ומדדת בעצמך אם זה באמת עובד יותר מהיר כפי שהצעתי. אז מה חידשת בתגובה שלך ? עוד כמה העלבות אישיות ? למה שלא , לשם שינוי, תתיחס לגופו של טיעון ולא לגופו של אדם ?

תומר
Guest

טוב אתה ממשיך להתעלם מהטענות. זה כבר מביך. בהצלחה לך.

תומר
Guest
גדי
Guest
כן תומר, קראתי את הקישור בעיון רב, ואדריאן רק מחזק דברים שאמרתי בכתבה. גם אדריאן מסביר, בדיוק כמוני, שהמימשק החדש נועד לפתור בעיה שהייתה במימשק הישן, או אם לצטט אותו: “not the labyrinth of nested menus that it used to hide”, גם הוא מסביר שלחיצה על הפינה השמאלית התחתונה של המסך, על כפתור ה”התחל” מביאה אותך למסך הקוביות ולא לתפריט בסגנון הישן כך שהתפריט הישן לא חוזר. אם תפרט הקוביות חצי שקוף או לא חצי שקוף, לדעתי, זה לא הפרט החשוב (ואני נמצא בתחום המחשבים קצת יותר שנים מאדריאן). הסיבה היא שאם עיקר העבודה שלך היא ב DeskTop, השימוש היחידי… Read more »
ים מסיקה
Guest
אהלן גדי, קראתי את הכתבה בעיון ונהנתי. עם זאת, כמה דברים שאני חייב להודות שלא הצלחתי להסכים איתך לגביהם, ואני אשמח אם תתייחס: 1. משתמשים שאינם Power Users כנראה שלא יקראו כתבות שכאלו ויבדקו כיצד לייעל את העבודה באופן שבו זה יתאים להם. במקרה כזה, היתרונות שעלולים היו להיות לממשק כזה מתבזבזים. 2. עבור משתמשים שהם כן Power Users – ככל שצברתי ניסיון, הגעתי למצב שבו אני משתמש בעכבר באמת לעיתים רחוקות. במקרה כזה, GUI נוסף מעצבן שצריך לשלוט עליו עם העכבר רק מונע ממני ומאט עבורי את הפעילות שאני רוצה לעשות במערכת. WINKEY->Keyword->Enter (גם ב-WIN7, גם ב-Ubuntu עם ממשק… Read more »
גדי
Guest

אתה מעלה הרבה נקודות נכונות, אבל בהקשר רחב יותר מתחום המאמר.
אני התייחסתי במאמר הזה רק לנושא השימוש הנכון בתפריט ה”התחל”, למי שעיקר עבודתי בסביבת ה DeskTop. אני לא דנתי בכלל בנושא הרחב יותר, של שימוש יעיל בשולחן העבודה (ששימוש נכון בתפריט ה”התחל” הוא רק חלק קטן ממנו).
לגבי משתמשים שאינם Power Users. בהסתכלות שלי, אלה משתמשים שחייבים תמיד הדרכה והנחיה. זו האחריות המקצועית שלנו “להחזיק להם את היד” עד שהם מסוגלים “ללכת לבד” ושינוי של הרגלים לא טובים זה חלק מהתפקיד.
ולגבי אהבה ממבט ראשון, הרבה פעמים מבט שני, מעמיק יותר, עוזר ((-:))

ים מסיקה
Guest
Power Users ושימושיות: אני יודע שהמאמר המצויין לא דיבר על יעילות, אבל עבורי זה חלק בלתי נפרד מהדיל, ולכן עדיין קצת קשה להתעלם מהנקודה הזו ולהפריד אותה… גם בהנחה שהצלחת לקלוע ולהיות אהוב המשתמשים, אם אתה פוגע בפרודוקטיביות של ה-Power Users שלך, עלולים להיות למוצר Vibes ממש לא חיוביים בשוק. נסכים שלא להסכים לגבי ההדרכה וההנחייה של משתמשים פשוטים – החלום שלי זה לתת להורים שלי ממשק אינטואיטיבי ומגניב, שהם לא יצטרכו להסתבך ולהתבחבש עם תפריטים, ושהם לא יצטרכו לשאול “רגע… אז איפה זה?”. ברגע שנוכל ליצור ממשקים מהסוג הזה, ולא ממשקים שצריכים ללמוד אותם, אז נוכל ללכת לישון בשקט… Read more »
עומר
Guest

ראיתי שציינו את זה לפני, אבל אני מרגיש חובה לומר את דעתי על המאמר.
התוכן טוב, חותך, שנון וטוב.
אבל מאד מאד גס ובוטה.
מסוגה הדברים שלא הייתי מצפה להתקל מהם באתר שמחזיק מעצמו מקצועי.
אם הוא היה מעלה את זה בתוך בלוג פרטי שלו אז מילא… אבל באופן כזה- זה לא לעניין

אמיר
Guest

האיש שחצן וקשקשן בעליל. הבעיה היא שהוא חושב שהוא יותר חכם מאחרים ומתעלם מהסיבה האמיתית שמיקרוסופט שינתה את חלונות והיא שמשתמשים יתרגלו להשתמש בחלונות 8 שיהיה זהים גם לחלונות 8 מובייל.
הבעיה פה היא שחלונות מוביל שונה במהותה מחלונות “רגילה” למחשב נייח ונייד ללא טאץ’.
עובדה היא שגם אפל לא עברה לממשק טאץ’ שהוא אינו נוח לשימוש במחשבים שולחניים ובעצם גם בניידים כאשר המסך ניצב מול.
למיקרוסופט לא תהיה ברירה, בחלונות 9 היא תחזור לאחור ותיתן אפשרות לעבוד עם ממשק קודם.
אגב, כיום בתשלום של 20 ₪ ניתן להתקין Start8 הנפלא.

משתמש
Guest

יכול היה להיות מעניין עם היה כתוב אחרת. ניסוח מתנשא גורם לאי רצון לקרא עד הסוף ובטח לא לנסות את הכתוב. בקיצור אדם שאולי רצה להטיב וגרם נזק

אבי
Guest

כל המטרה במערכת הפעלה שיהיה נוח למשתמש למצא תוכנות וקבצים וכמה שיותר מהר שיעבדו מהר ושיהי נוח.
כל כמה שנים מכניסים לנו מערכת הפעלה בצורה אחרת , עד שאנחנו מתרגלים הם משנים אותה.
אנחנו יכולים לעבוד עם שולחן העבודה של חלונות3.0 בדיוק כמו עם חלונות 8 הבעיה שבחלונות 8 יקח לנו פי שניים זמן למצא כל דבר.
לכן כל שינוי בצורה של מערכת ההפעלה שהתרגלנו אליה זה רק יכול הליות גרוע יותר ורע יותר למשתמש!!!
אז למה הם עושים לנו את זה ?- זה פשוט מאד רק כדי לאלץ אותנו לפתוח את הארנק ולשלם.

גדי
Guest

הי אבי,
במערכת ההפעלה החדשה תמצא את מה שאתה מחפש יותר מהר והיא תעבוד יותר מהר. זה גם יותר נוח, כי תקופת ההתרגלות למימשק החדש קצרה יחסית וזניחה בהתייחס לזמן שבו תשתמש במערכת ההפעלה החדשה. כך שאם על הנקודות האלה אתה מבסס את הטיעון שלך, אז המסקנה שלך צריכה להיות בדיוק הפוכה, שזה יותר טוב למשתמש.
לגבי למה הם עושים את זה. אף אחד לא מאלץ אותך לפתוח את הארנק ולשלם, אתה יכול להישאר עם חלונות 3.0, אם מה שהיא מספקת מתאים לצרכים שלך. כך שלא נראה לי שזו הסיבה.

Shay
Guest
החוצפה, שבאמצע פרוייקט בשיא החלץ, מחליפים מחשב לחדש שבמגיע רק עם WIN8, לך תתרגל לעבוד עם הממשק החדש!!! אני בתחום ההיטק, מתכנת ומספיק זמן מחובר לעולם המחשבים! מה שMS עשו זה סוג של כפיה!!! אלה נם לא שינויים מינוריים של שיוף תצוגות, הוספת פונקציות , זאת מהפכה של ממש מבלי לשאול לדגום את הלקוחות!!!!! לך תדע על איזה נסיינים הם בדקו את הממשק החדש?! כמה אמריקאים מתלהבים שאוהבים גאד’טים? ^@%$#@%$#%# אם היה לי זמן ויכולת כלכלית הייתי מגיש תביעה יצוגית , גם החוצפה שצריך להוסיף כסף בשביל להתקין WIN7 במקום WIN8 כשקונים מחשב נייד חדש ! לא כולם סטגלנים כמוך… Read more »
גדי
Guest

הי שי,
אני מבין שאתה מאד כועס על מיקרוסופט על זה שהזיזו את הגבינה שלך, עד כדי כך שאתה לא שם לב, שהשינוי בצורת העבודה למשתמשי שולחן העבודה (כמוני וכמוך) הינו מינורי. חבל, זה בדיוק מה שניסיתי להסביר במאמר הזה.

יוסי
Guest

אתה אידיוט ושחצן

גדי
Guest

הי יוסי,
חשבת מה התגובה שלך אומרת עליך לפני שכתבת אותה ? כבר אמרו על זה חז”ל הפוסל במומו פוסל. תודה על המשוב.

מאיר
Guest

מזדהה עם כל מילה. גם אני תמיד לא הבנתי מה יש לאנשים נגד ה’התחל’ החדש, הסברת את העניין בצורה הכי טובה. כל הכבוד.
(העתק של מה שהגבתי דרך פייסבוק)

אלון
Guest

כתיבה גרועה לא מפוקסת ומתנשאת – שהיתה אמורה להסתכם בארבע שורות ומתפרשת עד אין סוף!!

גדי
Guest

הי אלון,
תודה על המשוב, אני תמיד שמח ללמוד ממומחים גדולים ממני בכתיבה, כיצד לכתוב דברים בצורה יותר ממוקדת (ופרובוקטיבית במידה הנכונה). האם תוכל בבקשה לעמוד מאחורי התגובה שלך ולסכם את המאמר שלי בארבע שורות ?

חשבן
Guest
היי גדי, קודם כל- סחטיין על הכתבה. פעם ראשונה שיש בעברית מאמר עמוק וארוך שנכנס לעניין בצורה רצינית ומלבן את העניין עד הסוף. תפריט ההתחל הוותיק הוא דבר מיושן ועתיק שאבד עליו הכלח. אני מדמה אותו יותר מכל למחסן מעופש מלא שמאטעס’ וחשוך. הכל דחוס וצפוף. אז למה אנשים מעדיפים אותו ממחסן חדש גדול ומאוורר? כי הם התרגלו מאז ומעולם לקיומו. זה הכל. אם כי, לטעמי MS פעלו בחוכמה בוונדוס 8.1. בווינדוס 8 המקורי- כל זמן שאייקון הכפתור לא הופיע, התחושה הנפשית הייתה די קשה. כאילו הגעת למטבח שלך בבית, והמקרר נעלם… תחושה של איבוד, של חוסר במשהו בסיסי. בכל… Read more »
גדי
Guest

הי חשבן, תודה על המשוב, אהבתי את הדימוי של המחסן :)

wpDiscuz

תגיות לכתבה: