Vicomi: הדור הבא של הטוקבקים [סטארטאפ]

אם מערכת התגובות הקיימת באתרי התוכן כיום אינה עונה על הצרכים שלכם כטוקבקטיסים או אפילו כבעלי אתרי תוכן, בואו להכיר את החברה שמעוניינת להגדיר מחדש את התגובות ברשת.

מקור: יח"צ

מקור: יח"צ

האינטרנט מהווה עבור משתמשים רבים לא רק מקור לחדשות ועדכונים מרשתות חברתיות, אתרי חדשות או אתרי ספורט, אלא מקום מפלט בו יכולים להביע את דעותיהם, לפגוש משתמשים בעלי דעות דומות וכמובן, לצעוק ווירטואלית על כל מי שלא מסכים איתם.

אך עם כל הכבוד לתגובות הארוכות והמושקעות שאנו כותבים לכתבות והידיעות השונות, לעיתים נראה כי כל העבודה שלנו הושקעה לחינם, כשאנחנו מופיעים אי שם במקום ה-300 בתגובות ונראה כי אף אחד לא יגלול עד לתחתית העמוד רק כדי להתעניין במה שיש לנו להגיד. את הבעיה הכואבת הזאת מעוניינת לפתור חברת הסטארטאפ הישראלית Vicomi, שרוצה להגדיר מחדש את מנגנון התגובות המוכר.

משדרגים את המצב הקיים

הרעיון מאחורי Vicomi נולד ב-2012, כאשר מייסד החברה אלי קן-דרור, טייל בחו"ל ונכנס אל אחד מאתרי החדשות הישראלים במטרה להתעדכן במה נעשה בישראל, וגילה על שחרורו של גלעד שליט. אלי רצה להביע את שמחתו בצורה ההגיונית ביותר, באמצעות טוקבק, ולאחר שהשקיע, ניסח, כתב ושלח את התגובה, ראה שהיא מופיעה במקום 193 מתוך 400. כלומר, סביר להניח שמעט מאוד גולשים קראו את התגובה שלו, והוא מבחינתו לא קיבל פידבק למרות ההשקעה והמאמץ מצידו.

מה שקרה לאלי קורה לכל גולש ממוצע, לאור העובדה שמערכת התגובות כפי שאנו מכירים אותה מבוססת אך ורק על טקסט, ללא ממשק משתמש מעוצב וללא תוספות מיוחדות מלבד הדגשות הטקסט בצבעים שונים. גם הגעתן של התגובות החברתיות לא שיפרה את המצב יותר מידי, אלא רק הוסיפה את תמונת המשתמש לצד תגובתו, שעדיין נדחקה לתחתית העמוד במידה וגילה את המאמר מאוחר מידי.

כתוצאה מכך, הבין אלי כי מערכת התגובות הנוכחית אינה מעניקה את הפידבק המלא המגיע למשתמשים המעוניינים להביע את דעותיהם ורגשותיהם ולקבל הכרה על כך, ואולי אפילו לזכות לתגובות נוספות. כתוצאה מכך החל לפתח מערכת טוקבקים חדשה המאפשרת לא רק להתבטא בצורה ברורה יותר, אלא לקבל את ההזדמנות להופיע בראש העמוד עם תגובה חדשה ומעניינת גם עברו כתבות שפורסמו לפני מספר שעות, ימים ואפילו שבועות.

מעצבים את התגובות מחדש

הדבר הראשון בו ניתן להבחין במערכת התגובות של Vicomi היא שינוי ויזואלי משמעותי לעומת הפורמט הקיים. לצד העובדה שהתגובות מקבלות הרבה יותר פוקוס, אנו יכולים לצפות בארבע תגובות מומלצות שקיבלו התייחסות או ציונים גבוהים במיוחד, ובאמצעות אמוטיקונים להבין את הרגש שנבע מצד הקוראים לאחר קריאתה של הכתבה.

כלומר, במידה וקראתם ידיעה שהכעיסה אתכם במיוחד, גלילה אל מערכת התגובות תוכל להציג לכם מיידית כמה אחוזים מהקוראים כעסו גם כן, לצד רגשות נוספים ומגוונים, בהתאם לתכנים שמציג האתר, קהל היעד שלו וכמובן דרישותיהם של בעלי אתר התוכן.

בנוסף, בעת מעבר על התגובות הקיימות תוכלו להביע את דעתכם אודותיהן גם מבלי לנסח תגובה טקסטואלית מלאה ומושקעת, אלא על ידי לחיצה על אחד מהאמוטיקונים המופיעים לצידה. במקום לגדף את הטוקבקיסטים שאינכם מסכימים איתם, תוכלו להביע זאת בצורה מעט יותר מתורבתת, שכמובן תשפיע על "הציון הסופי" של התגובה ותקבע היכן תופיע מבחינה היררכית בשרשור התגובות.

האלגוריתם בו משתמשת החברה מסוגל להמליץ לכל קורא וקורא על התגובות המתאימות לו אישית, ובכך למעשה הופכת גם את חווית התגובות למותאמת אישית מצד אחד, וכזאת המאפשרת לבעלי האתרים ולקוראיהם להחשף ליותר מידע מצד שני.

בעוד שהרעיון העומד מאחורי המערכת נראה ככזה שיכול לשפר את חווית קריאת וכתיבת התגובות באתרי תוכן שונים, אנו חייבים להודות שהעיצוב האגרסיבי הצליח להרתיע גם אותנו בהתחלה. במקום אותן שורות טקסט מינימליות אנו מוצפים בצבעים ואמוטיקונים שונים, ואנו בטוחים שמשתמשים רבים לא יאהב אותו או את השימוש בו – בעיקר לאור העובדה שתגובת "אני ראשון" כבר לא תהיה רלוונטית.

החברה השיקה את מערכת התגובות במצב בטא לפני מספר חודשים, ורק לאחרונה הושקה המערכת כפתוחה לשימוש על ידי כל אתר תוכן המעוניין בכך, החברה פונה אל בעלי אתרים גדולים וקטנים המעוניינים להעניק ערך מוסף לקהל קוראיהם באמצעות מערכת תגובות מחודשת, ומצד שני מעוניינת להעניק לבעלי האתרים מקורות הכנסה נוספים – הן מצד מערכת ההמלצות והן מצד הפרסומות המוצגות באתרם.

נכון להיום השירות מונה למעלה מ-5 מיליון אינטרקציות וצפיות מצד מאות אתרים ברחבי העולם, הכוללים אתרים בארצות הברית, אירופה, המזרח הרחוק, אפריקה ואסיה.

ממשק התגובות המשופר. מקור: יח"צ

ממשק התגובות המשופר. מקור: יח"צ

מעוניינים לכבוש את שוק התגובות

Vicomi אינה נמצאת לבדה בשוק המעוניין לשנות את כלי התגובות באתרי התוכן השונים, וניתן למצוא מגוון חברות מוכרות יותר ופחות לצד תוספים וכלים שנועדו לשפר את המראה והשימושיות של התגובות. בראיון לגיקטיים הסביר אלי כי הפתרון של Vicomi טוב יותר בזכות כך שמאפשר למשתמשים להביע את רגשותיהם, לצד חווית משתמש מעוצבת יותר שאינה שמה את כל הדגש על הטקסטואליות.

עוד מוסיף אלי כי בזכות העובדה שהמערכת ממליצה על תכנים ותגובות מעניינות בצורה אישית לכל אחד מהגולשים, היא זאת שמעשירה את החוויה והופכת אותה לשונה וייחודית עבור כל משתמש ומשתמש. לבסוף, החברה מציעה גם אפשרות חברתית המאפשרת לשמור את ההודעות בפרופיל אישי, וכמובן לעקוב אחר משתמשים ומגיבים מעניינים ולהציע לאחרים לעקוב אחריהם.

המודל העסקי של החברה מאפשר ללקוחותיה לייצר הכנסות נוספות ממערכת המלצת התכנים והתגובות, וכמובן מפרסומות המוצגות בתוך המערכת. כמו כן החברה פתחה בתוכנית שותפים (Affiliates) המאפשרת לאתרים להתקין את מערכת התגובות, ולחלוק ברווחים עם אתרי תוכן אחרים. נכון להיום החברה כבר מייצרת הכנסות מלקוחותיה, ונמצאת במגעים מתקדמים עם אתרים גדולים בארצות הברית ובאירופה להתקנת המערכת שלה.

בשורה התחתונה, לנו קצת קשה להאמין שאתרי התוכן הגדולים ימהרו להחליף את מנגנון התגובות הקיים שלהם, במיוחד אם הוא מייצר כבר עכשיו כמות מרשימה של תגובות והערות ועלול "להבריח" את קהל הטוקבקיסטים הקיים. מצד שני, סביר להניח שהשינוי יגיע בסופו של דבר, ואנו נשמח אם אכן יהיה משודרג ומותאם אישית לכל קורא או מגיב.

וידאו: Vicomi – Visual Comments

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

19 תגובות על "Vicomi: הדור הבא של הטוקבקים [סטארטאפ]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אלעד
Guest

מה חדש כאן בדיוק?

קיים שנים ב Disqus וגם ב Livefyre

יריב
Guest

שתי החברות שאתה מציין נותנות את אותה מערכת בדיוק. כל אחת העתיקה מהשניה וכל אחת משעממת….
תראה את התגובה שלך פה ותבין מה חדש.. חחח. הח'ברה האלה נותנים מערכת מעוצבת, יפה, ואישית..
מצדיע לסטארט-אפ הזה, סוף סוף אחד שבא עם משהו מקורי לעולם שלא השתנה כל כך הרבה שנים!

עדי
Guest

ענק, אהבתי…בהחלט משהו מרענן וחדש שיחקתם אותה!!!!

שוץ
Guest

רעיון גדול, לא ידעתי את הסיפור שהצית את הדמיון של אלי, אבל פשוט חוויה אחרת, צעירה ומעניינת. אין ספק – טוקבקים -הדור הבא !!!
וכמובן, עושים כבוד למדינה

דניאל
Guest

מגניב כל הסיפור הזה חבל שאין פה באתר את הפלטפורמה לעשות ניסוי ולראות איך זה עובד על המשתמשים :)

יוסי
Guest

באמת שינוי מרענן! נראה מעולה, כל הכבוד לסטארט-אפ היצירתי הזה. אני מקווה שיצליחו לעשות איזה שינוי.. ואני מדבר בתור אחד שקורא כל יום מלאאא טוקבקים..

גולי
Guest

רעיון מדליק, נכנסתי לאתר שלכם וזה ממש נראה טוב, למה אי אפשר גם לעשות את זה כאן? זה נראה הכי יעיל שראיתי בינתיים, וכן… רעיון ופיתוח ישראלי. כל הכבוד.

דין
Guest

וואו, כמה תגובות מכורות :|

מיכל
Guest

למה לא לפרגן קצת אולי? סטארט אפ ישראלי. אולי זה הוויז הבא.. למה קשה לך לפרגן לחברה ישראלית?

LIVE DEMO
Guest
David
Guest

Do you take care for moderation as well? why does the article doesn't cover about it as well? How is the moderation process is going?

חמי רוטנר
Guest

אפשר בבקשה אולי לינק לאתר שלהם? אחרת מה שווה כל הכתבה הזאת ?!?!

אמיר
Guest

ממש טכנולוגיה חדשנית. טופס עם 5 כפתורים. הכי נוגע ללב הוא זה (שברור לגמרי מאיפה בא, חברה זה שקוף מדי, תרגעו שם) שהעיז להשוות את זה לוויז. אתם כל כך תמימים/אהבלים (מחק את המיותר והוסף מה שבא לך) שלא יודעים להבדיל בין אפליקציה חדשנית, מתוחכמת ומורכבת, לבין גימיק טפשי שכל אחד יכול להעתיק בדקה?

אביחי
Guest

אני חייב להודות שעד vicomi לא כתבתי טוקבק מעולם, זה תמיד נראה מיותר ושאף אחד לא יקרא בכל מקרה.
כל הכבוד על החדשנות, היצירתיות, ההשקעה.
גם הטריגר לרעיון הזה הוא מקסים
המון בהצלחה, מגיע לכם

אלעד
Guest

כיאה לכתבה על מערכת תגובות, הרבה תגובות :-) מישהו פה לפני כבר ביקש את הלינק לאתר.. מישהו יכול לתת אותו בקשה אולי?

רונן
Guest

http://www.vicomi.com
קצת תחשוב.. לא יזיק :-)

חמי
Guest

לא נתתם סקירה מלאה..
האם המערכת נתונת אנטי-טרולינג?
האם יש אנטי ספאם?
האם צריך לשלם עליה לפני שמתקינים?
כמה כסף אני יכול לעשות מהתקנת המוצר שלהם?
האם יש מודרציה?
על איזו טכנולוגיה הם עובדים?

יותם
Guest

יש את הכל וניסיתי והתקנתי..
לגבי הטכנולוגיה אני לא יודע עדיין, לא מצויין באתר שלהם

יותם
Guest

האם הם מצליחים להעלות את איכות הטוקבקים בזכות המערכת? מעניין..

wpDiscuz

תגיות לכתבה: