המדריך המקוצר (והמעודכן) לויזת עבודה לארצות הברית

זה מעט מסורבל אבל בהחלט ניתן להבנה. כל מה שרציתם לדעת על ויזת עבודה לארצות הברית בעידן טראמפ

קרדיט צלם\תמונה: KTSFotos, Getty Images Israel

מאת לירן יעקב רוזנפלד

לקראת ליל כל הקדושים אותו יחגגו בארצות הברית בסוף החודש הנוכחי, קבלו מאמר באווירת Trick or Treat for your Immigration to the US. מאמר זה יהפוך אתכם למומחים בטריקים להגירה לארה״ב ויעזור לכם במציאת עבודה, קבלת ויזת עבודה ואף השגת גרין קארד.

הגירה למייסדי סטארטאפ ועובדיהם הפכה לנושא ארכאי, חדור פחד ומסועף. אולם זה פחות גרוע ממה שזה נראה. מובאות בפניכם עצות שימושיות במיוחד, אשר עורכי הדין העוסקים בהגירה אינם רוצים שתכירו.

ניתן לבחור באחת משלוש קטגוריות:

  1. תעסוקה לעובדים של יזמים: מעבר מויזה 1-J לגרין קארד, או העלאת סיכויי ההגרלה של ויזת ה-H-1B מ-30% ל-80%.
  2. לפאונדרים: היכולת הנפלאה של ויזות מסוג 1-O, 1-EB, ו-2-EB: האם אתה מוכן לעבוד קשה על מנת להתאים לקריטריונים?
  3. לפאונדרים: להפוך למשקיע: ויזות משקיעים נעות בין 50,000$ לבין 500,000$ ומעלה. ניתן להתחיל עם השקעה של 20,000$.

כיצד ניתן להטות את הגרלת ויזת ה H-1B, להכפיל ואף לשלש את סיכויי הזכייה?

ויזה מסוג H-1B היא הפופולרית והידועה ביותר, אשר זכתה להופיע לא מעט בתקשורת לאחרונה. ויזה זו תקפה למספר שנים, ואף ניתנת להארכה למספר שנים נוספות.

תמיד חשבתי כי ויזת ה-H-1B היא סיכון גדול. מדוע להשקיע זמן ומאמצים, כאשר סיכויי הזכייה בהגרלה הם 30%?

עובדה: רק 30% מהאנשים אשר הגישו בקשה לויזה מסוג H-1B, נענו בחיוב. מצאנו את הדרך להעלאת סיכויי הזכייה. באופן חוקי, ניתן להגיש את הבקשה לויזה מסוג H-1B שלוש פעמים עם שלושה מעסיקים שונים. כל שעליכם לעשות הוא למצוא מעסיקים רבים יותר אשר מוכנים לכבד את החסות של ה-H-1B שלכם. כאשר אתם מאושרים עבור חברה אחת, תמיד תוכל ״להחליף מעסיק״, ולהעביר את ויזת ה H-1B המאושרת שלכם למעסיק אחר לבחירתכם.

ניתן להגיש בקשה לויזה מסוג H-1B בין החודשים ינואר לאפריל. לרוב מתקבלות התשובות בין סוף מאי לתחילת יוני. נסו למצוא מעסיק לפני תום התקופה, וודאו כי בקשתכם לויזה נשלחת עד לתאריך 30 באפריל.

מעבר מויזת 1-J לגרין קארד

ויזה מסוג 1-J עדיין תקפה למרות הדיווחים הסותרים בתקשורת. ויזה זו נועדה למתלמדים ומתמחים, אולם בפועל, ויזה זו מעניקה הזדמנות עבודה בארה״ב, לאנשים צעירים ללא נסיון לתקופה של בין 12 ל- 18 חודשים. עורך דין הגירה טוב יכול לסייע כמעט לכל אדם לקבל ויזה מסוג 1-J, אולם לאחר התקופה המאושרת, תאלצו לעזוב את ארצות הברית. מה גם שקבלת ויזת J-1 הינה דבר יקר לכן רק J-1 זה לא תמיד משתלם.

דרך ידועה להתגבר על מגבלות ויזת ה-J-1, היא הגשת בקשה למסמך הקרוי Perm ביום בו מגיעים לארצות הברית. Perm הינו גרין קארד המבוסס על תעסוקה.

רשויות ההגירה, USCIS, הן גוף נפרד מסוכנות 1-J, המנפיקה את ויזת ה 1-J. רבים מעורכי הדין העוסקים בהגירה, מגישים בקשת Perm לרשויות ההגירה, ביום בו נחתו לקוחותיהם, המחזיקים בויזה 1-J, בארצות הברית.

הטעות הנפוצה בקרב יזמים היא אי-הגשה בזמן של בקשת ה-Perm. תהליך האישור של ה-Perm אורך כ-18 חודשים, כך שבתום תקופת ה-1-J, ניתן לקבל גרין קארד.

עברנו מחוסר אופציות לויזת עבודה התקפה ל-18 חודשים וגרין קארד. נחמד, נכון?

קבלת ה-Perm מותנית ביחסים טובים עם המעסיק. רק מייסדי חברת סטארט אפ צעירים, ייתנו Perm לעובדיהם, בזמן שתאגידים גדולים נוטים לשכוח עד כמה נושא זה חשוב לעובדיהם הזרים.

קרדיט צלם\תמונה: Shan Shui, Getty Images Israel

ויזות לאנשים מיוחדים: O-1A, O-1B, EB-1 and EB-2, NIW, וכיצד להתאים להן

כל אדם בעל ניסיון נרחב בתחום בו הוא עוסק, יכול להגיש בקשה לויזה מסוג 1-O. ויזה זו היא הפופולרית ביותר בקרב אומנים ומייסדי סטארטאפים. עליכם למצוא את הראיות שמוכיחות שאתם מתאימים לויזה. הקישור הזה יעזור לכם לבדוק האם אתם עומדים בקריטריונים לויזה 1-O.

במקרים מסויימים ניתן לעבור ישירות להגשת בקשה לגרין קארד מסוג 1-EB במקום להגיש בקשה לויזת 1-O. הקריטריונים לויזת 1-O דומים לקריטריונים לגרין קארד מסוג 1-EB, על אף שנראה כי קשה יותר לעמוד בקריטריונים ל-EB-1. במקרים מסויימים קל יותר ליזמים לקבל גרין קארד מאשר ויזה מסוג 1-O ואז לגשת שוב לגרין קארד. זה כפול עבודה וכפול כסף.

עורכי דין העוסקים בהגירה אינם רוצים שתדעו זאת מאחר ויפסידו כסף, ברגע שיגישו את הבקשה לגרין קארד. מדוע לא להגיש בקשה לויזת 1-O ואחר כך להאריך את הבקשה ורק לבסוף להגיש את הבקשה לגרין קארד מסוג 1-EB.

שתי עובדות חשובות:

  • ויזה מסוג 1-O אינה מתירה לבן זוגכם לעבוד בארצות הברית.
  • ויזה מסוג 1-O דורשת שיהיה לכם נותן חסות, בעוד ש-1-EB מאפשרת לכם לעמוד ברשות עצמכם ללא נותן חסות.

עבור מהגרים משכילים כגון מייסדי הסטארטאפ, בעלי תעודות דוקטור (Ph.D) הניתנות להוכחה, קיימת האפשרות 2-EB (NIW) ללא מעסיק. כל שעליכם לעשות הוא להוכיח שבכוונתכם לגרום לשינוי לטובה בארצות הברית. עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום ההגירה ידע כיצד לטפל במקרה כזה. עד כה במהלך שנת 2017 חלו שיפורים משמעותיים שמאפשרים ליזמים בעלי חברות לקבל גרין קארד על בסיס EB-2- NIW

ויזות משקיעים: ויזת 2-E או 5-EB? אינכם צריכים להיות מיליונרים על מנת לקבל ויזת משקיע

ישראל עדיין לא ברשימת המדינות אשר זכאיות לאפשר לאזרחיה להגיש בקשה לויזת ה-E-2 למרות שיש סיכוי גבוה שבמהלך החודשים הקרובים ישראל תכנס לרשימה. כיום, לישראלי עם דרכון זר או דרך בן/בת הזוג, יש אפשרות להגיש ויזת E-2.

באמצעות השקעה נמוכה של 50,000$, תוכל להגיש בקשה לויזת 2-E. אולם השקעה של 100,000$ בעלת סיכויים גבוהים יותר להיות מאושרת, ולכן עדיפה. אינכם חייבים להשקיע את כל הסכום הזה. ניתן לפתוח חברה בארצות הברית, לאחר מכן לפתוח חשבון בנק תאגידי, ולהכניס את כל הכסף לחשבון זה.
הסוד הוא שעליכם להוציא אך ורק 20% מכל הכסף המושקע.

כלומר 20,000$ יכולים לעזור לכם לקבל ויזת משקיע. תוכלו לבצע זאת מהמדינה בה אתם מתגוררים או כתייר במהלך ביקור בארצות הברית.

פתיחת עסק בארצות הברית, פתיחת חשבון בנק בארצות הברית, ואף קבלת מספר מס לחברה (בדומה למספר עוסק מורשה) הן אפשרויות הקיימות למייסדי סטארט-אפ זרים, אשר מגיעים כתיירים או אף מארץ מגוריהם. על מנת להתחיל אין צורך בקבלת מספר ביטוח לאומי.
מומלץ להגיש את הבקשה לויזת 2-E מהארץ. ישנן שתי אפשרויות:

  1. תהליך קונסולרי (consular processing) – הגשת הבקשה לויזת 2-E מארץ ישראל..
  2. תהליך USCIS – הגשת הבקשה כאשר נמצאים בארצות הברית דרך רשויות ההגירה.

הדרך הראשונה היא המומלצת יותר, מפני שלרוב הויזה מונפקת ליותר שנים.

ויזת 2-E מאפשרת לך להביא שני עובדים חיוניים לעסק

ויזת 2-E היא נהדרת מאחר והיא מאפשרת להביא שני עובדים (הנקראים עובדים חיוניים לעסק). עובדים אלה יכולים להגיע גם מארץ המוצא של הדרכון. עבור הגשת בקשה לויזה 2-E דרושה תוכנית עסקית המנוסחת בהתאם לדרישות הליך ההגירה. כאשר הגיע הזמן לחדש את ויזת ה 2-E, צריך להוכיח, כי הינכם מייצרים עבודות בארצות הברית. עורך דין טוב עשוי להזהירכם מפני אופציה זאת, וינסה למצוא עבורכם פתרון לקבלת גרין קארד בטרם יהיה מאוחר מדי.

ישנה גם ויזת משקיעים למיליונרים, הקרויה 5-EB. אין בכוונתי להרחיב לגביה, מאחר ולדעתי זוהי אינה ויזה טובה. אולם, אם הנכם מגיעים מרשימת המדינות אשר אינן רשאיות להגיש בקשה לויזת 2-E, ויש לכם את האמצעים הכספיים הדרושים, עליכם לשקול את ויזת 5-EB. זו למעשה איננה ויזה אלא גרין קארד.

כיצד לפתוח משרד בארצות הברית ולהגיש בקשה לויזת L-1A?

הסבר ורשימה מסודרת עבור כל הנדרש לפתיחת בקשה לויזת משרד חדש L-1A ניתן למצוא בקישור הבא L-1A. לפני שתתחילו זכרו שני פרטים חשובים:

  1. חברתכם בארץ המקור חייבת למנות לפחות שבעה עובדים.
  2. החברה חייבת להיות קיימת לפחות שנה, וחייבת להראות החזרי מס שיוכלו להוכיח כי החברה בארצות הברית יכולה לעמוד בזכות עצמה ולממן את עצמה.

ויזת יבוא יצוא – E-1 Visa

אם הנכם עוסקים ביבוא ויצוא סחורות, ואף נותנים שירותי IP בין ארצות הברית לבין ארץ מגוריכם, עליכם לשקול הגשת בקשה לויזת E-1.

בתי תוכנה שרוצים להשאיר עובד באמריקה לעשות פיתוח עסקי, יכולים להשיג ויזה כזו יחסית בקלות.
על מנת לקבל ויזת E-1 עליכם להוכיח כי ביצעתם סחר יותר ממספר מקרים ספורים. הנכם יכולים לפתוח חברת משלוחים קטנה, ואם ישנה פעילות מספר פעמים לאורך שישה חודשים, תוכלו להגיש בקשה לויזת 1-E.

הכותב הינו מנכ״ל Shop Immigration Inc. המופיע במאמר זה אינו מהווה עצה משפטית.

לקריאה נוספת: קבלת ויזה לארצות הברית הפכה הלילה למייגעת הרבה יותר

כתב אורח

אנחנו מארחים מפעם לפעם כותבים טכנולוגים אורחים, המפרסמים כתבות בתחומי התמחות שלהם. במידה ואתם מעוניינים לפרסם פוסט בשמכם, פנו אלינו באמצעות טופס יצירת קשר באתר.

הגב

2 תגובות על "המדריך המקוצר (והמעודכן) לויזת עבודה לארצות הברית"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
נתנאל
Guest

אחד המאמרים הכי מושקעים שקראתי, כיצד ניתן לקבל ממך ייעוץ אישי בנושא?

נאורר
Guest

למעשה להגיש את אותה הבקשה 3 פעמים לא מכפיל או משלש את סיכויי הזכייה כלל.. הסיכוי לזכות נשאר 30% בכל אופן….

wpDiscuz

תגיות לכתבה: