סטארטאפ-ויקנד ירושלים 2012 : מרתון יזמות ברובע המדיה

ביום רביעי הגיעו 150 משתתפים להציג ולהשתתף באירוע היזמות הגדול בעיר – Startup weekend אשר נערך הפעם בירושלים. שלוש-עשר חברות סטארטאפ חדשות נולדו.

תמונות נוספות מסטארטאפ וויקאנד ירושלים מפורסמות בדף הפייסבוק של ניוזגיק

ביום רביעי האחרון התאספו לראשונה מעל ל-150 יזמים ברובע המדיה של JVP בירושלים, ביניהם מפתחים, מעצבים, אנשי אינטרנט, משקיעים ורעיונאים למרתון יזמות הגדול Startup Weekend. בערב הראשון של האירוע הציגו המשתתפים 60 רעיונות שונים, מהם נבחרו לבסוף 13 רעיונות, סביבם התחלקו המשתתפים לצוותים אשר עבדו על הרעיונות במהלך סוף השבוע המקוצר. (את התמונות תוכלו למצוא בדף הפייסבוק של ניוזגיק)

 אוויר הרים צלול כיין

כל מי שמגיע לירושלים יודע, שיש משהו מיוחד באוויר הירושלמי. זה, ביחד עם ההילה המיוחדת שיש לעיר, הפכה את החוויה של סטארטאפ וויקאנד ירושלים למיוחדת במינה.

עם חלוקת המשתתפים לקבוצות, פנתה כל קבוצה לאזור עבודה משלה והחלה לעבוד. מנטורים מרקעים שונים הסתובבו בין הקבוצות השונות ועזרו להם לפתח את הרעיון ולבחון את הדרך הטובה ביותר לקדם אותו במסגרת לוחות הזמנים הלחוצים.

אחרי יומיים ארוכים של עבודה, הצוותים הגיעו למצגת הסופית, חלקם גם עם מוצר עובד ונתנו הדגמה חיה של סטארטאפים שאפשר להקים בסוף השבוע. אלו הצוותים שהשתתפו בסטארטאפ וויקאנד ירושלים כפי שהוצגו במצגות של סיום האירוע:

הסטארטאפים של Startup Weekend ירושלים – מאי 2012

Feel’n

פלטפורמה סלולריות לשיתוף רגשות בין המשתמשים. כיום, אין מדיה חברתית טובה בה אנחנו יכולים להביע את הרגשות שלנו – וכאן נכנסת אפליקציית Feel’n שמאפשרת למשתמשים לבחור את הרגש שהכי מתאים להם, מבין סרטונים והבעות הקיימים בתוכה ולשתף אותו עם חבריהם. כמו כן, המשתמש יכול לערוך סרטונים עם מוזיקת רקע המביעים את התחושה שהם מרגישים כרגע ולשתף אותם על גבי רשתות חברתיות נוספות כגון פייסבוק וטוויטר.

צוות: Ayorbach Orbach, Atara orbach, Adi Hirsh, Oded Greenberg

B-Party

עד היום, כדי לארגן מסיבת אוזניות טובה (Silent party) היו נדרשים אמצעים יקרים והפקה יקרה. B-party החליטו לתת לחוגגים במסיבות מסוג זה לחגוג ביחד ולהאזין לאותה המוזיקה, פשוט באמצעות אפליקציה שנמצאת על גבי הסמארטפון שלהם. האפליקציה תאפשר להסתנכרן אוטומטית עם המוזיקה ‘הראשית’ ובכך למעשה להאזין לאותם השירים, באותו הקצב, למרות שכל אחד מחובר לסמארטפון האישי שלו.

צוות: אבישג אלבז, ערן יומטוביאן, גיא ברששת, צביקה אבנרי, אלישע שטרנגולד,הראל אביקסיס, אבירם מיכאלי, ג’ניה קלשניקוב, דוד ליבנשטיין

Friendvisor

אם אנחנו רוצים לרכוש מוצר חדש ורוצים חוות דעת אמינה, כל מה שאנחנו צריכים הוא להתייעץ עם החברים שלנו. באמצעות Friendvisor, אתר Web המתחבר לחשבון הפייסבוק שלנו, נוכל לקבל רשת חברתית חלופית בה יופיעו התשובות וההמלצות שאנחנו מחפשים. באמצעות האתר, נוכל לערוך השוואה בין מוצרים, לצפות בהעדפות של חברינו וכך למעשה לקבל החלטה מושכלת לגבי שירותים שונים ולקבל הערכה מה הרוב מעדיף והאם אנו נרצה להשתייך אליו.

צוות: רן, לאון , נדיה, אייל , שלומי , מורן

Teamz

למצוא צוות טוב זאת בעיה שכל סטארטאפיסט נתקל בה. Teamz הם למעשה ה-Match.com של שותפויות עסקיות. מדובר באתר שיאפשר למשתמשים לחפש את הצוות שמתאים להם, תוך כדי התחשבות במומחיות העסקיות שלהם, הקשרים החברתיים והאישיות וההמלצות. בעזרת האתר, תוכלו למצוא את השותפויות העסקיות שאתם מחפשים, להקים את הצוות המתאים לרעיון שלכם וכמובן להוציא לפועל את הרעיון עליו חשבתם כבר שנים.

צוות: Ayelet Batist, Stav Erez, Inbar Ziv, Derek Fattal, Jaafar Abusair, Alex Cohen, Shiran Cohen, Chen Fisher, Uriel Shuraki, Rami Sieed, Shlomo Levin, Shamir Ozery, Ofer Wald, Val Hoffman, Yonatan Mady, Omar Qasem

Nomonia

1.4 מיליון אנשים מתים מידי שנה מדלקת ריאות, זיהום שגורם להצטברות נוזלים בריאות. כיום, ניתן לאבחן את המחלה בשתי דרכים ושתיהן נעשות על ידי רופאים, מה שגוזל מאיתנו זמן – כמו גם שהבדיקות לא מאוד מדוייקות. הקבוצה פיתחה מכשיר שמסוגל לאבחן את המחלה, על ידי הצמדת המכשירים אל שתי הריאות ושליחת צלילים המוחזרים בטונים מסויימים, המעידים על האם הריאות מכילות נוזלים ובכך יכולים להעיד האם המשתמש חולה או לא. מדובר בדרך זולה לאבחן את המחלה בהקדם אפשרי, כל אחד בביתו.

צוות: Avi Kessler, Almog Woldenberg, Dan Aran, Israel Chasida, Marnina Herrmann, Mickael Rotnemer, Niels Kramer, Yechiel Bar-Yehuda

Programs Per Hour

ב-2011 פרסם BSA כי 42 אחוזים מכלל התוכנות ברחבי העולם הן פיראטיות ונתון זה נובע מכך שרכישת תוכנות לשימוש אישי יקרה מידי עבור משתמשי הקצה, שמעדיפים להוריד אותן בצורה לא חוקית. הפתרון של הקבוצה הוא הקמת בנק תוכנות, בו יוכלו המשתמשים למעשה לשכור את התוכנות לפרקי זמן מוקצבים (לפי שעה) ולשלם רק על תקופת השימוש. כך, יוכלו חברות קטנות כמו גם משתמשים אישיים לא להוציא הון על שימוש של מספר שעות במגוון תוכנות, כמו גם לקבל את המאגר במקום אחד, נוח ובממשק מבוסס Web.

צוות: Itay Huja, Yonatan Wagner, Tazhi Shnaider, Yoni Hazan

MapIT

MapIT מאפשרת להשתמש במערכות GPS בשיטה חדשה, באמצעותה יוכל המשתמש להוריד כל כתובת מכל אתר אינטרנט, כתובת אימייל או אפילו רשת חברתית – ישירות למכשיר ה-GPS בין אם מדובר באפליקציה על גבי הסמארטפון או במערכת GPS מובנת בתוך המכונית. באמצעות המוצר, המשתמש לא יצטרך להקליד את הכתובת, אלא פשוט לפתוח את אפליקציית MapIT ולהתחיל בנסיעה.

צוות: Eliav Oschry, Alon Chazan, Meir Liwer, Omer Zargarof, Daniel Gross, Emanuel Amini, Kobi Arielli

Shoot Something

גיימרים כיום רגילים לשבת מול המחשב, או מול המכשיר הסלולרי שלהם בזמן המשחק ולא לזוז יותר מידי. צוות Shoot Something מעוניין להציג לאותם שחקנים, או לכל מי שאוהב משחקי יריות, את השילוב בין משחק המתקיים במציאות רבודה לבין תזוזה פיזית במרחב. האפליקציה תאפשר למשתמשי אייפון לשחק אחד עם השני, באוויר הפתוח ולהוציא את האגרסיות שלהם – ישירות על מכשיר הסמארטפון שלהם. לטענת הצוות, מדובר בגרסה הספורטיבית והגיקית של המשחק המוכר, Draw Something.

צוות: Kfir Matza, Erik Zaadi, Yonatan Mor

Sms2all

מדובר בממשק שמאפשר למשתמשים לשלוח אימיילים, הודעות פקס ואפילו כרטיסי ביקור, פשוט באמצעות שליחת SMS. מדובר על מוצר שפונה למשתמשים שאינם מחזיקים בסמארטפון, או שאינם יודעים להפעיל אפליקציות שונות – אבל כן יודעים לשלוח הודעות. באמצעות מספרים קבועים מראש, יוכלו המשתמשים להשתמש במכשיר שלהם על מנת לבצע פעולות שונות, שכביכול אינם יכולים לבצע היום.

צוות: Yonatan Bazaq

Quest in the City

משחק משימות ואסטרטגיה ב-Real Life. מדובר באפליקציה לסמארטפון, שמאפשרת למשתמשים לשחק תוך כדי הליכה, שיטוט ולמעשה הכרת איזורים חדשים. האפליקציה מאפשרת למשתמשים לחפש הרפתקאות לפי מגבלות, קהל יעד או איזורים מסויימים, מציגה להם משימות או נקודות צין אליהם הם צריכים להגיע (והאישור נעשה באמצעות ה-GPS המובנה במכשיר). כך שבמהלך טיול השבת הסטנדרטי, תוכלו להרוויח נקודות, לגלות מקומות חדשים וכמובן – לשחק.

צוות: Dror Dim, Hilla Shaviv, Daniel Meller, Matan Zahari, Anat Slyper, David Surqai, Avital Bandel, Dimid Duchovny, Lior Zimmerman, Tomer Zimmerman

הזוכים בסטארטאפים וויקאנד ירושלים – מאי 2012

במקום הראשון:

SueThem

מידי יום, 16,000 תביעות בארצות הברית אינן מוגשות, מכיוון שמדובר בתהליך קשה ומסובך שלא הרבה רוצים להכנס אליו. SueThem היא אפליקציה מבוססת ווב ומובייל שמאפשרת הגשת תביעה בהקלקת כפתור ומקשרת ישירות בין הלקוחות לעורכי הדין המתאימים להם. לאחר פתיחת האפליקציה, תוצג למשתמש רשימה, אותה יהיה עליו למלא כדי להיות מסוגל להגיש תביעה,  ולאחר מכן ללחוץ על הכפתורבלחיצת כפתור לשלוח אל עורכי הדין המתאימים את המידע, ואלו יבחרו האם לקחת את המקרה או לא. עלות הגשת התביעה תהיה 10 דולרים.

צוות: Itamar Zabari, Eylon Dekoven, Rami Yushuvaev, Pola Adelman, Yoni Lederman, Issar Tsachor

ובמקום השני זכו שניים עם ניקוד זהה:

Pick 4 Me

עד היום, קניות באינטרנט לא הציגו למשתמשים את חווית השופינג, Pick 4 Me מעוניינים להביא את החוויה ישירות אל תוך המחשב, תוך כדי אפשרות לשתף את תהליך הקניה ולמעשה ‘לרכוש ביחד’ עם חברים ומשתמשים אחרים – כאשר כל אחד מהם יושב מול המחשב האישי שלו. לאחר בחירת מספר מוצרים, נוכל לשתף את הבחירות על גבי פייסבוק, שם יעזרו לנו לבחור את המוצר הטוב יותר, תוך כדי חשיפה של עוד משתמשים למוצרים השונים ופתיחת ‘תהליך’ הרכישה לכלל חברינו.

צוות: Shefa, Ari, Dudy, David, jonathan, sam tair, Idan, barak, yossi,David Datny

Very Fare

הבעיה איתה בחרה להתמודד הקבוצה, היא אחת שרובנו נתקלים בה על בסיס קבוע. בעת הזמנת מונית, אנחנו לא יודעים כמה היא עתידה לעלות לנו והאם, או כיצד נהג המונית ‘ידפוק’ אותנו בתשלום. הפתרון של הקבוצה מאפשר לנוסע, באמצעות אפליקציה פשוטה, להזין את נתוני הנסיעה שלו ולצפות בעלויות המשוערות שיהיה עליו לשלם, בהתחשב בשעה ביום, מצב התנועה וכמובן – המרחק. בנוסף, תאפשר האפליקציה לנהגי המוניות הנמצאים באיזור להציע תעריפים נמוכים יותר – וכך למעשה לפתוח את תהליך הנסיעה “לשוק חופשי” בו הנהגים יצטרכו להציע מחיר הוגן, על מנת לזכות בנוסע.

צוות:  ליאור אלפרוביץ’, ירון וייץ, גיא רונן, יצחק ספיר,ישי בארי, ארז רובינשטיין, גבריאל גולדנברג וערן אלפונטה.


נותני חסות  IPO לסטארטאפ וויקאנד ירושלים 2012

רובע המדיה של JVP בירושלים מהווה מרכז המשלב יזמות עסקית, חברתית ותרבותית ליצירת מציאות חדשה בחברה הישראלית. קרן הון הסיכון הירושלמית JVP הינה אחת מקרנות ההון סיכון המובילות בעולם, אשר נוסדה ב-1993 על ידי דר’ אראל מרגלית ומנהלת כיום למעלה מ-900 מיליון דולר, הצמיחה מעל 90 חברות ומימשה מעל 23 אקזיטים מהבולטים בישראל. ברובע המדיה, אשר הוקם ב–2008 במתחם בית המדפיס המנדטורי, יושבים כיום כ– 20 חברות ומעל  250 עובדים; החממה הטכנולוגיתJVP Media Labs  המשקיעה במיזמי מדיה בשלבים מוקדמים, הסטודיו לאנימציה, עמותת “JVP בקהילה” הפועלת לקידום שוויון הזדמנויות בחינוך הציבורי ובקהילה, מרכז התרבות והמוזיקה “זאפה ירושלים במעבדה” ועוד. המקום מהווה זירה בה נוצרות נקודות מפגש בין היזם העסקי ליזם החברתי, בין האמן למהנדס ובין היצירה לטכנולוגיה ותורם להתחדשות עירונית בירושלים.

שוורץ צדקיה הינו משרד רואי חשבון צעיר ודינמי המביא עימו משב רוח רענן ושונה מהמקובל בישראל בכל הקשור לתרבות העסקית ולרמת השירות הניתנת ללקוח. משרדנו מספק שרותי ראיית חשבון, יעוץ עסקי ומיסויי, לרבות ביקורת ועריכת דוחות כספיים, הנהלת חשבונות ושכר, שרותי חשבות ו- CFO מתקדמים כמו כן, אנו מטפלים במגוון רחב של חברות מכל רחבי הארץ ומתמחים בליווי וטיפול בחברות היי-טק וחברות הזנק (סטארט אפ).

הרשות לפיתוח ירושלים היא תאגיד סטטוטורי שהוקם על פי חוק בשנת 1988 ופועל שלא למטרות רווח. בין תפקידיה של הרשות: ליזום, לעודד, לתכנן, לתאם ולספק מידע הקשור ליוזמות ולמפעלים כלכליים בירושלים. הרשות לפיתוח ירושלים יוזמת ומקדמת מיזמים, המעצבים ומחזקים את כלכלת ירושלים, מתכננת שטחי ציבור מרכזיים ושטחים ירוקים בעיר ומשפיעה על התפתחותו העתידית של מטרופולין ירושלים.

בפעילותה, מקפידה הרשות על שילוב מאוזן בין המגזר הציבורי לבין המגזר הפרטי ועל יצירת תנאים מיטביים להתפתחותו של המגזר הפרטי. זאת, בכפוף לניצול יעיל של משאבי קרקע, פיתוח בצד שימור, כמו גם תכנון עתידי, המכבד את עברה ומורשתה של העיר ירושלים.

משרד עמית פולק מטלון ושות’ נוסד בשנת 1956 ומהווה אחד המשרדים המובילים בישראל בכל תחומי המשפט המסחרי. המשרד מונה צוות מקצועי ומיומן של מעל ל-70 עורכי דין מקומיים ובינלאומיים. מחלקת הייטק של המשרד מייצגת, בין היתר, חברות טכנולוגיה מובילות, עשרות רבות של סטארט-אפים, קרנות הון סיכון ישראליות וזרות, קרנות אקוויטי, אנג’לים וחממות בתחומי התוכנה, חומרה, תקשורת, אינטרנט, מדיה חדשה, בטחון לאומי, קלינטק, מדעי החיים ועוד.

המשרד מלווה את היזמים וחברות הייטק בפעילותם השוטפת החל משלב הרעיון דרך הקמת החברה, הסכמי מייסדים, הלוואות, הסכמי השקעות, קבלת תמריצים ממקורות ממשלתיים, קניין רוחני, הסכמים מסחריים, מיזוגים ורכישות, עסקאות אסטרטגיות ובינלאומיות ועוד.


נותני חסות  Series A לסטארטאפ וויקאנד ירושלים 2012


The Paris Region Economic Development Agency

המטרה של המועצה האזורית לפיתוח כלכלית של מחוז פריז בצרפתהיא לסייע לצרכים העסקיים של תושבי האזור במטרה ליצר ולשמר עבודות במחוז פריז, לייצר שיתופי פעולה כלכליים עם מדינות אחרות במטרה לתמוך בקהילה המקומית ולספק תמיכה כלכלית לאזורים המושפעים מתנודות הכלכלה. במסגרת שיתוף הפעולה בין Paris Region ו-Startup Weekend בישראל, המועצה תומכת באירועי יזמות שונים בישראל ומספקת חשיפה ליזמות הישראלית באזור צרפת ופריז.


שותפים בסטארטאפ וויקאנד ירושלים 2012


 קפיטל ג’יי פועלת ליצירת קהילה חיה ותוססת סביב הייטק ויזמות בירושלים, ומהווה במה ליצירת קשרים עסקיים וחברתיים בין עובדי הייטק, סטארטאפיסטים, משקיעים וסטודנטים למקצועות הטכנולוגיים והעסקיים בעיר.

.

   התעוררות בירושלים היא תנועה חברתית פוליטית, הפועלת להשארת הצעירים בירושלים, הבטחת העתיד הציוני הפלורליסטי והיצרני בעיר תוך התמקדות בתחומי התעסוקה הדיור התרבות התחבורה והחינוך.

.

.

  המרכז לעיצוב בירושלים הוקם ע”י הרשות לפיתוח ירושלים, מתוך מטרה להפוך את ירושלים למוקד משיכה למעצבים ולפעילויות בתחום העיצוב, בדגש על הערך הכלכלי, תרבותי וחברתי.

.

.

    רוח חדשה הינו ארגון הסטודנטים והצעירים הגדול ביותר בירושלים אשר קם מתוך שאיפה למנף את האוכלוסיה הצעירה והיצרנית ולהפוך אותה לכוח מוביל בעיר.

.

 .

  מרכז ירושלמי ללא מטרת רווח שמטרתו להגביר את הפיתוח הכלכלי של ירושלים באמצעות מינוף ההון האנושי הצעיר, המשכיל והיצירתי בעיר.

.

.

 

המכללה האקדמית להנדסה ירושלים היא מכללה  אקדמית מוכרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה המציעה שבע מחלקות לתואר ראשון, בוגר במדעים בתחומי ההנדסה.

.

.

אגודת הסטודטנטים של בית הספר למהל עסקים באוניברסיטה העברית תמוך בסטודנטים בדרך ליזמות מצליחה. אגודת הסטודנטים למדעי הטבע בגבעת רם מאמינה ביזמות גם בתחומי המדע.
.
.
.

תוכנית סטארטאפים ישראלית (Startup Accelerator Program) אשר הוקמה בשנת 2010 ומשלבת ליווי צמוד של צוות מנטורים מישראל וארה”ב ותמיכה אינטנסיבית של אנשי קרנות הון סיכון ויזמים מצליחים מתוך התעשיה המקומית.
.
 אגודת הסטודנטים למנהל עסקים וחשבונאות באוניברסיטה העברית, פועלת משנת 2007 בתמיכה הנהלת בית הספר והאגודה הכללית, ובאה לענות על צרכי הסטודנטים לתארים השונים מבחינה לימודית, חברתית, העשרה וחיבור עם העולם העסקי שמחוץ לאקדמיה.
.
.
.
.
  הוא ארגון היזמות של האוניברסיטה העברית, הממומן על ידי מרכז אספר ליזמות, ומטרתו לפתח אוריינטציה יזמית ויצירתית בקרב הסטודנטים. E-Club

נדב דופמן-גור וחן אידן

הגב

2 תגובות על "סטארטאפ-ויקנד ירושלים 2012 : מרתון יזמות ברובע המדיה"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Empeeric
Guest

אמפיריק FTW

Yonatan Mor
Guest

היה ממש כיף! תודה למארגנים

wpDiscuz

תגיות לכתבה: