ה- PowerPivot עושה עליה

גרסת ה-R2 של SQL Server 2008 צפויה להגיע אלינו בעוד פחות מחודשיים, אך מומחי ה-SQL של Madeira כבר בחנו אותה לעומק וחזרו כדי לספר על היתרונות החדשים בתחום ה-BI של הגרסה החדשה.

PowerPivot_2PowerPivot for Excel 2010 שפרץ לעולמנו בגרסת ה- Trial שיצאה לפני כמה חודשים (ותושק באופן רשמי סביב חודש מרץ) הנו כלי לניתוח נתונים, המספק למשתמשים עוצמת מחשוב חסרת תקדים.  התהליך מתרחש, כמובן, ישירות בתוך היישום המוכר והאהוב- גיליון האקסל.  PowerPivot for Excel 2010 מאפשר להעצים את התובנות ואת תהליך קבלת ההחלטות, לשתף פעולה בביטחון ולסייע בשיפור היעילות של מחלקת ה- IT.

בין התכונות החדשות של ה-Power Pivot ניתן למצוא:

 • ניתוח In-Memory מבוסס Excel שמתגבר על המגבלות הקיימות של ניתוח נתונים בהיקפים גדולים בשולחן העבודה באמצעות אלגוריתמי דחיסה יעילים שטוענים גם את ערכות הנתונים הגדולות ביותר לתוך הזיכרון.
 • אספקת יכולות DAX (Data Analysis Expression) יחסיות למשתמשים הכבדים, אשר מעוניינים ליצור יישומי ניתוחים מתקדמים.
 • שילוב עם SharePoint מאפשר למשתמשים לשתף מודלים של נתונים, וניתוח ומשום שהפתרונות נמצאים ב- SharePoint , ניתן גם להגדיר מחזורי רענון שיבטיחו כי הנתונים יישארו מעודכנים באופן אוטומטי.
 • תמיכה בלתי מוגבלת במקורות נתונים, שמספקת את הבסיס לטעינה ולשילוב של נתוני מקור מכל מיקום לצורך ניתוח נתונים בהיקפים גדולים בשולחן העבודה.  הדבר כולל מסדי נתונים יחסיים, מקורות רב-ממדיים, שירותי ענן, הזנות נתונים, קבצי Excel, קבצי טקסט ונתונים מהאינטרנט.
 • PowerPivot Management Dashboard מאפשר למנהלי ה- IT לנטר ולנהל את היישומים המשותפים, בכדי לוודא אבטחה, זמינות גבוהה וביצועים.

בפועל, מספק הכלי למשתמשים יכולת ניתוח של כמויות עצומות של נתונים, ומאפשר למחלקות ה- IT לנטר ולנהל את האופן שבו המשתמשים משתפים פעולה, באמצעות שילוב פשוט וחלק עם SharePoint Server 2010 ועם Microsoft SQL Server 2008 R2.

העצמה של המשתמשים

הענקה של כלי העריכה והפרסום נוחים למשתמשים, בצורה שתאפשר להם לעבד כמויות עצומות של נתונים מכל מיקום. השימוש PowerPivot for Excel 2010 מאפשר עיבוד כמויות עצומות של נתונים בתוך שניות. ניתן לנצל את הדחיסה מבוססת הטורים, את מנוע הבינה העסקית המשולב בזיכרון שמסופקים עם PowerPivot for Excel ולהשתמש בביטויי DAX רבי עוצמה לביצוע ניתוחים מתקדמים. כמו כן, מאפשר הכלי פריסה ופילוח אינטראקטיביים כולל שימוש בתצוגות, בתרשימים ובכלי הפריסה המוכרים של PivotTable לצורך ניתוח אינטראקטיבי; מיון, סינון וגלילה דרך מיליוני שורות, תוך שמירה על רמת ביצועים כמעט זהה לזו המאפיינת כמות של אלפי שורות.

ה-Power Pivot מאפשר שילוב נתונים ממספר מקורות: שימוש בחוברות עבודה של PowerPivot כקובייה, על-ידי שימוש בגרסה החדשה של Analysis Services ושל Reporting Services (הכלולה ב- SQL Server 2008 R2), מאפשר איחוד מידע בעל משמעות משלל מקורות.  בין המקורות ניתן לנצל מסדי נתונים יחסיים, מקורות מרובי מימדים, שירותי ענן, הזנות נתונים, קבצי Excel, קבצי טקסט ונתונים מהאינטרנט, כך שהמשתמשים יוכלו להשתמש בהזנות נתונים שנחשפות דרך הדוחות של ה Reporting Services.

שיתוף פעולה ושיתוף מידע בפשטות בקרב המשתמשים

הכלי החדש מאפשר למשתמשים לעבוד בצוותא ושפר את התפוקה של הארגון כולו בצורה בטוחה וקלה:

 • ניתן להפיק תועלת מכל התכונות הזמינות של SharePoint, כגון אבטחה מבוססת תפקידים, זרימות עבודה וניהול גרסאות.
 • ישנה אפשרות להקצות אתרי SharePoint לצורך שיתוף מודלים של נתונים וניתוח. יצירת גלריה של PowerPivot עבור הצוות, תאפשר למשתמשים להעלות ולחפש ניתוחים, לעבוד בצורה חלקה דרך דפדפן אינטרנט וליהנות מממשק משתמש אטרקטיבי בתוך SharePoint, המבטיח גלישה במיטבה, כמו גם מביצועים ותכונות זהים לאלה שמאפיינים את לקוח ה- Excel.
 • קבלת ההחלטות מסתמכת הנתונים העדכניים ביותר, באמצעות תזמון יעיל של רענון נתונים אוטומטי עבור חוברות העבודה שב- SharePoint.
 • שיפור מהותי של התובנות העסקיות: שימוש חוזר ביישומים המשותפים הזמינים כמקורות נתונים ושימוש בהרשאות ובזרימות עבודה של SharePoint, יגביר את תיאום שיתוף המידע ושיתוף הפעולה של המשתמשים דרך פתרונותיהם האישיים.

הגברת יעילות ה- IT

ניתן לקדם ייעול במחלקת ה- IT על ידי ריכוז הניהול של הבינה העסקית והנתונים וכימוס (Encapsulation) של מקורות הנתונים הארגוניים:

 • אספקת גישה בלתי מוגבלת לנתונים למשתמשים: כימוס מקורות נתונים קריטיים למשימה של הארגון לצורך ניתוחי אד-הוק, מתבצע על ידי שימוש בהזנות נתונים של SQL Server Reporting Services ובחוברות עבודה של PowerPivot כמקורות נתונים.
 • יישומי הבינה העסקית הם קריטיים לעסקים בשירות עצמי. ניצול של PowerPivot Management Dashboard לצורכי ניטור היישומים המשותפים, מעקב אחר דפוסי השימוש לאורך זמן, סיעוף במטרה להשיג פרטים נוספים, איתור פתרונות קריטיים למשימה והקצאה של משאבי שרתים מתאימים כדי להבטיח זמינות גבוהה וביצועים- כל אלו יבטיחו נתונים מהימנים ומדויקים.

פוסט זה פורסם גם בביזגיק. המאמר נכתב על ידי צוות מומחי ה- SQL Server של Madeira המנהלים בלוג מקצועי ב: www.madeira.co.il.

Madeira

המומחים של Madiera מנהלים בלוג ב-http://www.madeira.co.il

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: