הבוט הזה יעזור לכם לגייס כסף ממשקיעים

Pitchbot.vc ישאל אתכם את השאלות שכל משקיע שואל יזם שמעוניין לגייס ממנו כסף. הוא מתבסס על 20 הבלוגים של קרנות ההון סיכון הגדולות בעולם ויעזור לכם לבוא מוכנים יותר לסבב הגיוס הבא

מקור: צילום מסך אתר pithbox.vc

הבוטים מתגייסים למען הסטארטאפיסטים. אם מישהו היה מבקש מיזם או יזמת לדרג את הדברים המלחיצים בחייהם, להתכונן לפיץ’ מול משקיעים פוטנציאליים בוודאי היה מתברג בחמשת המקומות הראשונים. לעמוד מול מי שיכריע אם לחברה ייכנס הכסף הדרוש, אם תצליחו לקחת אותה לשלב הבא, ולשכנע אותם שאתם, מכל שאר הסטארטאפים שהם פוגשים מדי יום, שווים את ההון והסיכון, זו משימה קשה. ההזדמנות היא לרוב חד פעמית וצריך לדעת לבוא מוכנים – מי קהל היעד ומה גודל השוק, אילו משקיעים כבר השקיעו בכם, מה סכום ההשקעה שאתם זקוקים לו ולאן בדיוק הוא יוביל את החברה, איזה ניסיון יש לכם ומי המתחרים? את השאלות האלו כל משקיע פוטנציאלי ישאל, ולכם צריכות להיות התשובות הנכונות.

משקיע וירטואלי

Pitchbot.vc, כשמו כן הוא, הוא בוט שיעזור לכם להתכונן לפיץ’ מול סוגים שונים של משקיעים. בדף הבית תוכלו לבחור את סוג המשקיע שממנו אתם רוצים לגייס הון – אנג’ל, קרנות הון סיכון, אינקובטורים ומשקיעי seed. אחרי שבחרתם הבוט ישאל אתכם שורה ארוכה של שאלות רב ברירה על המוצר שלכם. מאיפה הבוט יודע מה לשאול? הוא מבוסס על 20 הבלוגים של המשקיעים הבולטים ביותר, כמו הקרנות סקויה ו-Y Combinator, ומדמה את אותן שאלות שהמשקיעים המובילים בתעשייה שואלים את היזמים שבאים אליהם.

בצד ימין של המסך תוכלו לראות את הנושאים שעליהם שואל הבוט – על חבריכם למיזם, על השוק, היתכנות המוצר ועוד. מהבחינה הזו פיצ’בוט הוא כלי לימוד ממש אפקטיבי – תוכלו לקבל מושג על השאלות שמשקיעים שואלים יזמים, על הנושאים השונים ולפי התשובות של הבוט גם מה ואיך כדאי לענות, כך שכשתגיעו לפגישה מול משקיעים לא וירטואליים יהיה לכם קצת יותר ניסיון ומושג לגבי מה הם מחפשים.

מה הבעיה? השאלות לפעמים חוזרות על עצמן, הוא יציע לכם לשכור עובדים מאתר מיוחד שהוא עובד איתו, וזה קצת ממכר. 20 דקות עם הבוט הזה וכבר המצאנו כמה מוצרים שלא קיימים רק כדי לבדוק איזה משקיע יסכים לפתח אותו. בקיצור, בקרוב תוכלו למצוא פסיפלורה חכמה על מדפי המכולת שליד ביתכם.

רונה חזקיה

עיתונאית כבר 10 שנים, עורכת וכותבת על כל תחום חוץ מכדורגל. בעלת תואר ראשון בספרות ולשון עברית, ומגיהה גם את הגב של אריזת הקורנפלקס. כתבת מגזין והעורכת המסחרית של גיקטיים

הגב

Be the First to Comment!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
wpDiscuz

תגיות לכתבה: