100+ תכונות ושינויים בגרסה 3.0 של אייפון

אחד הדברים שאפל הצהירה עליהם בעת שחרור מערכת ההפעלה הוא כי המערכת מכילה מאות עדכונים ושיפורים שונים מאז הגרסה הקודמת. את התכונות העיקריות (כגון תוספת תמיכה בשפות, שליחת הודעות MMS, חיבוריות למחשבים ניידים וכדומה) היא פרטה בעת ההכרזה על המכשיר, אך מאות שינויים ועדכונים נוספים, לא הוכרזו באופן רשמי. המשתמש bndoarn מהפורום MacRumors פרסם השבוע רשימה מפורטת של כל התכונות והשינויים החדשים שהוא וגולשי הפורום הצליחו למצוא, שרובם הגדול לא נחשפו באופן ישיר עד היום על-ידי אפל.

iphone-os-preview-hero20090317אחד הדברים שאפל הצהירה עליהם בעת שחרור מערכת ההפעלה הוא כי המערכת מכילה מאות עדכונים ושיפורים שונים מאז הגרסה הקודמת. את התכונות העיקריות (כגון תוספת תמיכה בשפות, שליחת הודעות MMS, חיבוריות למחשבים ניידים וכדומה) היא פרטה בעת ההכרזה על המכשיר, אך מאות שינויים ועדכונים נוספים, לא הוכרזו באופן רשמי. המשתמש bndoarn פרסם השבוע רשימה מפורטת של כל התכונות והשינויים החדשים, בפורום MacRumors, שהוא וגולשי הפורום הצליחו למצוא, שרובם הגדול לא נחשפו באופן ישיר עד היום על-ידי אפל.

בין הדברים שנמצאים ברשימה:

 1. אין הגבלה למספר האפליקציות שניתן להתקין על המכשיר (חוץ מהגבלה של מקום אחסון). ברגע שהגעתם להגבלה של האפליקציות שיכולות להופיע במסך הבית של המכשיר, עדיין תוכלו להתקין אפליקציות חדשות אך האייקון שלהם לא יופיע במסך הבית וניתן יהיה למצוא ולהפעיל אותן רק באמצעות Spotlight. כמו כן, ניתן להשתמש ב-Feature הזה כדי להסתיר את האפליקציות השונות של אפל המגיעות עם המכשיר (כגון מניות ומזג האוויר).
 2. הגבלת מסכי הבית גדלה מ-9 ל-11 מסכים.
 3. נוספה דרך חדשה לסגור ב"כוח" אפליקציות שנתקעו. עד היום היינו צריכים לבצע אתחול למכשיר על-ידי לחיצה על כפתור ה-Home יחד עם כפתור ה-Power למשך כמה שניות ואז היה מופיע המסך המאפשר לנו לכבות את המכשיר. בגרסה החדשה ניתן יהיה ללחוץ שוב על כפתור ה-Home לאחר הופעת מסך הכיבוי ואז תסגר רק האפליקציה שבה נמצא המשתמש (Force Close).
 4. רשימות השמעה המתחילות בתווי רווח ומקפים כבר לא מופיעות בראש הרשימה, אלא במיקומם היחסי בהתאם לאות שנמצאת אחרי התו הראשון.
 5. נוספה היכולת למזג את ה-Favorites באפליקצית ה-YouTube על המכשיר עם ה-Favorites בחשבון ה-YouTube באינטרנט.
 6. המכשיר נותן חיווי בעת תהליך התחברות לרשתות Wifi על-ידי האפרת המסך וכתיבת המילה Connecting.
 7. ניתן להוריד אפליקציות שעולות כסף באמצעון קופונים דרך המכשיר ישירות ולא רק באמצעות iTunes, כפי שהיה נהוג עד היום.
 8. כאשר מפעילים את תכונת "העברת שיחה" (Call Forwarding), מופיע אייקון המסמל זאת ליד שם המפעיל בראש המכשיר.
 9. המקשים במקלדת בגרסה החדשה קטנים יותר בכמה פיקסלים בעוד הרווחים ביניהם גדלו בכמה פיקסלים.
 10. ניתן לבצע שיתוף לאנשי קשר כאשר צופים בפרטים שלהם באמצעות אפליקציית אנשי הקשר או אפליקציית הטלפון.
 11. במידה ואתם מתחילים לראות סרטון כלשהו ב-Streaming באמצעות WiFi ואתם יוצאים מטווח הקליטה של ה-WiFi, המערכת תמשיך אוטומטית את הורדת הסרטון באמצעות חיבור 3G.
 12. כאשר אתם מצרפים תמונה למייל, בין עם באמצעות פונקציית ה-Share ובין עם באמצעות פונקציית ה-Copy Paste החדשה, ניתן להגדיל ולסובב אותה גם בתוך אפליקצית המייל.
 13. נוסף חיווי על התחברות לאתרים מאובטחים (https) בעת הגלישה אליהם באמצעות הסאפארי. שורת הכתובת הופכת לירוקה ולידה מופיע מנעול (בהנחה לאתר יש Certificate תקין).
 14. בעת גישה לאתרים המוכרים כאתרי Phising תופיע בראש הדפדפן אזהרה על אתר מסוכן.
 15. ניתן כעת לסגור אפליקציות גם כשהם עדיין בתהליך הטעינה. בגרסאות הקודמות הייתם חייבים לחכות עד שהאפליקציה תסיים להיטען ורק אז ניתן היה לסגור אותה.
 16. בהגדרות הקונפיגורציה של כפתור ה-Home במכשיר ניתן כעת להגדיר גם להפעלת תכונת החיפוש (Spotlight) החדשה או להפעלת המצלמה.
 17. לאפליקציית ה-Notes נוספה אפשרות להשתמש בלינקים. האפליקציה מזהה לינקים לאתרים, מספרי טלפון, כתובות מייל וכתובות אמיתיות.
 18. כאשר שיחת טלפון נכנסת באמצע שימוש ביישום מסויים, לאחר שהשיחה תסתיים המכשיר יחזור אוטומטית לאותו יישום.
 19. באפליקציית האייפוד, לאחר סיום סרטון וידאו המערכת תמשיך לנגן את סרטון הוידאו הבא בתיקיית ה-Video במכשיר באופן אוטומטי.
 20. כאשר מוצגים מקשי ה-Playback (כברירת מחדל באמצעות הקשה פעמיים על מקש ה-Home בעת שהמכשיר נעול), לחיצה על מקש ה-Play תפעיל Shuffle אוטומטית בין כלל השירים במכשיר ולא תתחיל לנגן את השירים לפי רשימת ה-ABC כמו בגרסאות הקודמות.
 21. בגרסה החדשה, ניתן יהיה לצפות בסרטונים גם במצב מאונך בניגוד לגרסה הקודמת שתמכה אך ורק בצפייה בסרטים במאוזן.
 22. פונקציית ה-Zoom בתוך אפליקציית המצלמה מאשפר לבצע Zoom גדול יותר מאשר מה שהיה ניתן בגרסה הקודמת.
 23. אפליקציית ה-Appstore מציגה את שם המשתמש שלכם בתחתית עמוד החיפוש.
 24. הורחבה התמיכה בשימוש ב-Global Address Book של Exchange. המערכת תומכת עכשיו בחיפוש באמצעות LDAP ומציגה את אנשי הקשר הרלוונטים כבר בעת הקלדת שמם באפליקציית המייל ובאפליקציית אנשי הקשר ובכך מאפשר גם לחייג ישירות לאנשי קשר המופיעים ב-Global Address Book ללא צורך להוסיפם לרשימת אנשי הקשר האישית.
 25. ניתן ליצור ולהקליד הודעת SMS נוספת בזמן שההודעה הראשונה עדיין נמצאת בתהליך שליחה.
 26. נוספה תמיכה ב-iCal. כאשר תקליקו על קישור לקובץ iCal, המכשיר ישאל אתכם אם אתם מעוניינים להירשם ל-Calander המדובר.
 27. ניתן לשלוט במהירות ה-Forward וה-Rewind באפליקציית ה-iPod באמצעות גלילה אנכית של האצבע (למעלה יותר מהר, למטה יותר לאט) לאחר לחיצה על כפתור ה-Forward או ה-Rewind.
 28. לאפליקציית ה-iPod נוספה האפשרות של Shake על-מנת לנגן את רשימת השירים ב-Shuffle.
 29. כאשר יוצרים אירוע חדש בלוח השנה ומוסיפים מספר טלפון רלוונטי להערות של אותו אירוע, ניתן להקליק על המספר ולבצע שיחת טלפון ישירות מתוך אפליקציית לוח השנה.
 30. ניתן כעת לבצע עריכה של אנשי קשר גם מאפליקציות נוספות לעומת גרסאות הקודמות, בהן כל הפנייה לאנשי הקשר נתנה רק את האפשרות לראות את הפרטים ולא לערוך אותם.
 31. התנהגות המקלדת בהחלפה בין מקלדת האותיות ומקלדת המספרים השתנתה. בגרסאות הקודמות, כאשר הייתם עוברים למקלדת המספרים ולוחצים על מקש הרווח, המכשיר היה חוזר אוטומטית למקלדת האותיות. בגרסה הנוכחית, המכשיר יתנהג באופן דומה רק במידה והקשתם על אחד התווים במקלדת האותיות. במידה ולא, המכשיר ישאר במקלדת האותיות גם לאחר הקשה על מקש הרווח (Space).
 32. האופצייה ללחיצה ממושכת נוספת למקשים שונים במקלדת הסימנים. לחיצה ממושכת על מקש הנקודה תהפוך אוטומטית לשלוש נקודות, לחיצה ממושכת על מקש המקף תהפוך למקף ארוך יותר ולחיצה ארוכה על מקשי המרכאות תוסיף אפשרות לעבור בין מרכאות ישרות (ר"ת) לבין מרכאות עגולות (ציטוט).
 33. ניתן לשנות את חשבון ה-ITunes ישירות מהמכשיר ולא רק מה-iTunes עצמו בעת חיבור למחשב.
 34. ניתן לשתף, להעתיק, להדביק ולמחוק מספר רב של תמונות בפעולה אחת על-ידי לחיצה על האייקון שמופיע בפינה התחתונה מצד שמאל ובחירת התמונות עליהן רוצים לבצע את הפעולה. מספר התמונות שניתן לשתף בפעולה אחת עדיין מוגבל ל-5.
 35. אפליקציית ה-GoogleSync בגרסה החדשה מאפשרת סנכרון של עד 25 לוחות שנה שונים, בניגוד להגבלת ה-5 שהייתה עד היום.

הרשימה המקורית ארוכה הרבה יותר מזאת ומופיעים בה מעל ל-100 תכונות ועדכונים. אם נתקלתם בעדכון\שינוי\תכונה נוספת שלא מצויינים ברשימה (מעבר לתכונות המקוריות שהוכרזו על-ידי אפל) אתם מוזמנים להוסיף אותה כאן בהערות.

יניב פלדמן

לשעבר העורך הראשי של גיקטיים ומייסד שותף של האתר. יזם, טכנולוג, כלכלן בהשכלה והיסטוריון חובב. התחביב האהוב עליו הוא מציאת פתרונות מסובכים לבעיות פשוטות במיוחד.

הגב

4 תגובות על "100+ תכונות ושינויים בגרסה 3.0 של אייפון"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
שחר ה
Guest

יש לך אייפון? די בי מחלקים נוקיות…

שחר ה
Guest

מה שלי חשוב:
חיפוש… (בטח יפשט את החיוג לאנשי קשר)
COPY & PASTE
סנכרון NOTES ל OUTLOOK
הצגת מסך לרוחב ברוב האפליקציות (קודם היה רק בספארי). ככה גם המקלדת גדלה ונוחה יותר

מצד שני לא יהיה את המקלדת עברית בלי אותיות סופיות ב OPENHEBREW

כרגע עוד אין פריצה ודיווחים על באגים בזיהוי שיחה נכנסת במספרים בארץ אז לא הייתי ממהר

שחר

yanivf
Guest

בעל הבית השתגע, עכשיו מקבלים אייפונים :-)
סתם… אני עם מכשיר שקניתי ב-EBAY…

RG
Guest

האם יש פתרון לסנכרון TASK של OUTLOOK לא EXCHANGE ?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: