לרמי לוי יש סופרמרקט חדש ללא קופות. אז בדקתי אותו ובטעות גנבתי ביונד בורגר

מאות מוצרים, אבל בלי קופה אחת: רשת החנויות החדשה Q של רמי לוי ואבי כץ, היזם של קופיקס, היא הדבר הקרוב ביותר שיש לישראל ל-Amazon Go. אז יצאנו לקניות וחזרנו עם מסקנות ו-300 גרם רגשי אשמה

צילום: גיקטיים

שנים אנחנו שומעים על אמזון גו (ואפילו ביקרנו בסניף הראשון) וסופרים חכמים, שמציעים קניות ללא קופות או קופאים וקופאיות. אבל לצערנו דווקא הסטארטאפ ניישן נשארה מאחור בכל הקשור לתחום. כל זה משתנה היום (ג') עם ההשקה הרשמית של Q, המיזם המשותף של אבי כץ (היזם שמאחורי קופיקס), רמי לוי (כאילו שאתם צריכים שאני אגיד לכם מי זה) והסטארטאפ הישראלי CYB-ORG של ארז גור. היום הוזמנו להתנסות בקניות בסופר האמיתי הראשון בארץ שאין בו קופות, וחזרנו עם כמה רשמים (וכמה דברים שלא שילמנו עליהם).

תבואו רק עם אצבע (אחרי הפעם הראשונה)

עמדת הרישום בכניסה. צילום: גיקטיים

הסניף הראשון של Q הוקם ברחוב רוטשילד בתל אביב, ובכניסה חיכתה עמדת הרשמה בה הייתי צריך להקליד את השם שלי (באנגלית, בהצלחה להתמודד עם ההורים של חלק מאיתנו) ומספר הטלפון, ולהעביר כרטיס אשראי. עד כאן הכל נשמע סטנדרטי, אבל אז מגיעה השיטה היחסית ייחודית (ולא בהכרח לטובה) של Q: במקום אפליקציה, סריקת ברקודים בסמארטפון או אפילו זיהוי פנים, אתם צריכים לסרוק את טביעת האצבע שלכם בסורק מיוחד שמותקן בכניסה לחנות.

טביעת האצבע שלכם היא אמצעי הזיהוי הכמעט יחידי שלכם מעתה והלאה בסניפי Q. אתם לא צריכים להגיע עם ארנק, ואפילו לא עם הסמארטפון שלכם (אם כי תיכף תבינו למה כדאי שכן תבואו איתו). בכניסה לכל סניף, אחרי ההרשמה, פשוט צריך להקליד את מספר טלפון, להניח את האצבע, והדלתות יפתחו מעצמן. החוויה החדשנית ש-Q מנסה לשדר מתחילה כבר בכניסה, כשעל מסך גדול ניצבה עוזרת וירטואלית עלומת שם וברכה אותי בשמי (אמנם זה היה יותר 'איידן' ופחות 'עידן', אבל זרמתי). מכאן, הסופר היה לרשותי.

צילום: גיקטיים

ב-Q אין שום קופה. לא בשירות עצמי ולא בשירות מלא, וגם אין מדפים פתוחים או עמדות טעימות של זיתים (מישהו צריך להגיד ללקוחות בסופרים שהם אמורים לקנות שם, ולא לעצור לנשנוש, אבל זה נושא לשיחה אחרת). יש פשוט עשרות מקררים ומקפיאים. לצד כל מקרר או מקפיא יש מסך קטן (מדי לטעמי) שמראה את המוצר ואת המחיר שלו, אבל המקרר הזה נעול. כדי לפתוח אותו, אתם צריכים שוב לשים את האצבע שלכם. בסך הכל, זה עובד לא רע. הסורק לא מהיר כמו הסורק שיש לכם בסמארטפון שלכם (וחבל), אבל הוא לא היה איטי בצורה שתסכלה אותי נגיד לאורך הקנייה.

צילום: גיקטיים

נפתח המקרר? יופי. עכשיו אתם פשוט צריכים לקחת מהמדף את מה שאתם חפצים בו, ועל המסך המעט יותר גדול אתם תראו את החשבון שלכם והפריטים שכבר לקחתם מהמדפים. כל דבר שתיקחו מהמקרר מהרגע שפתחתם ועד שהוא יסגר, ירשם על החשבון שלכם. זה אומר שאם איזו גברת נחמדה ביקשה מכם לא לסגור את הדלת כי היא רוצה "רק לקחת משהו", כדאי שתזכרו שאתם אלו שהולכים לשלם על זה. כל הקונספט של Q דורש מכם קצת לשנות את ההרגלים והדברים שהתרגלתם אליהם ברכישות בסופר, אבל זה משהו שאני מאמין שרבים יבינו מהר מאוד ויתרגלו אליו.

אתם עוברים בין המקררים והמחלקות השונות, לוקחים קצת במבה, נייר טואלט, טישו, אלכוג'ל, פירות, ירקות (ארוזים, כמובן), וביציאה אתם שמים שוב את האצבע, הדלתות נפתחות, והחשבונית מחכה לכם ב-SMS. זהו. אין עוד מפגש עם בני אדם, אין קופות, אין מבצעי מועדון, אין אדון עם קופונים שהוא חייב לחתוך לאט או לשלם במזומן ואין עמדת אריזות.

אנחנו עוד נפגוש את הבורגר הזה. צילום: גיקטיים

מה בעצם קורה מאחורי הקלעים?

האמת שבניגוד למערכות המורכבות שיש בחנויות כמו אמזון גו, שנעזרות גם בעשרות מצלמות וראייה ממוחשבת, בכל מקרר של Q יש סט חיישנים ומצלמות, ולפי השיחה שלי עם ארז גור, מנכ"ל ומייסד CYB-ORG, שהיא בעצם המפתחת של הטכנולוגיה שמאחורי Q, רוב העבודה מתבצעת בעזרת חיישני המשקל. אתם מרימים מוצר ספציפי שרשום במערך שנשקל מבעוד מועד, והמערכת יודעת לזהות שאתם הרמתם את המוצר הספציפי הזה מהמדף ההוא.

ואם אני רוצה להחזיר?

אז לקחתי שקית של אורז. סגרתי את המקרר לאחר שראיתי שהיא נכנסה לחשבון שלי, ואחרי כמה דקות פתחתי את המקרר שוב והשבתי את האורז למקומו. לרוב זה עבד היטב וקיבלתי על המסך הודעה שפריט הוחזר, אבל פחות או יותר בכל העמדות של המקפיא, החיישנים לא עבדו כשורה. גור טען שמדובר במוצרים שלא הוזן להם המשקל כראוי, אבל זה חזר על עצמו בכמה וכמה עמדות. בקיצור, בשלב הזה יכול להיות שצריך להפעיל קצת יותר תשומת לב כשמחזירים משהו למדף. אולי זה קשור למשקלים השונים בין המוצר הקפוא לזה שחזר וכבר היה כמה גרמים פחות בגלל הקרח שנמס?

אגב, מאחר והפיצ'ר לא היה פעיל כשהייתי ב-Q, שאלתי את גור, על אחד מההרגלים של רבים וטובים בסופר. אם תחזירו את האורז למדף של העדשים למשל, אתם תקבלו התראה על המסך שמבקשת מכם להשיב אותו למקום הנכון. אם לא תעשו את זה, אתם גם תקבלו התראה ב-SMS, ואפילו שיחת טלפון רובוטית.

צילום: גיקטיים

ואם יש בעיה?

כשהחזרתי אריזה של שניצל עוף קפוא למקומה, ממש כמו ילד טוב, ובכל זאת החשבון שלי נשאר בשלו. שאלתי את גור על הבעיה, והוא הסביר לי שישנם "אדמינים" מטעם CYB-ORG שיושבים בזמן אמת על המערכות, ומסוגלים לזהות אנומליות שכאלו. בשביל לבדוק מה קרה, הוא טוען שהאדמינים יכולים לראות תמונות וסרטונים מתוך המקרר, ולראות שאתם אכן החזרתם או לקחתם מוצר, ולזכות אתכם בהתאם.

בכל מקרה שלא יהיה, ברגע שאתם נכנסים ל-Q אתם מקבלים SMS שאתם יכולים להשיב לו, ואחד ה"אדמינים" ישיב לכם בזמן אמת על בעיות. האם זה באמת עובד? במקרה של ההתנסות שלי היום, קשה לי להגיד, כיוון שפחות או יותר כל עובדי CYB-ORG נכחו באירוע הפתיחה, אז רק הזמן יגיד האם באמת יש מענה לבעיות.

מה לגבי אלכוהול?

אז ב-Q יש מקררים עם אלכוהול. ולמען האמת הם מצאו כאן פתרון מעניין ומעט מדאיג. במקררים הספציפיים הללו יש מצלמה בחזית, ובפעם הראשונה שתשתמשו בהם, אתם תצטרכו להציג את תעודת הזהות שלהם למצלמה ולהזין את תאריך הלידה שלכם. התמונה הזאת נשלחת לאדמין שיכול לראות אותה ואת הפרצוף שלכם מהכניסה לחנות ומהצגת התעודה, ולאשר שאתם זה אתם ואתם רשאים לרכוש אלכוהול. גור הסביר לי שמאותו רגע התמונה נמחקת ממאגרי החברה ואתם מאושרים מכאן ועד עולם לרכוש אלכוהול בסניפי Q.

כאן עולה כמובן שאלת האבטחה של כל הקונספט של Q. אתם שמים כאן את האצבע שלכם, כרטיס האשראי שלכם ואפילו את תעודת הזהות שלכם. גור נותן לי תשובה לא מספקת לטענה הזאת, ואומר שאם אני משתמש בפייסבוק, גוגל או דומיהן, הפרטיות שלי במילא מוטלת בספק. עם זאת, הוא טוען כי כל המידע מוצפן, פרטי האשראי לא נשמרים במערכת (אלא עובדים בשיטת טוקניזציה בדומה לתשלומי EMV אחרים) וטביעת האצבע שנסרקת היא שטחית באופן יחסי (ועל כל אתם מתבקשים להזין גם את הטלפון שלכם). האם זה מספק? קשה לי להגיד בשלב הזה.

אז מה חשבנו

צילום: גיקטיים

אני עשיתי את הקניות שלי ב-Q בצורה יחסית סטרילית. נכחו בחנות רק כמה עיתונאים ואנשי החברה שהגיעו בו זמנית לסניף החדש והלא כל כך גדול, אבל אני מתאר לעצמי שאם תגיעו לסניף כלשהו ביום שישי בבוקר או שעות עומס אחרות, התורים שאתם חוסכים לקופות עשויים לשחזר את עצמם דווקא במקררים. תחשבו על זה, בכל פעם שלקוח רוצה לקחת פריט כלשהו ממקרר, הוא צריך לסרוק את האצבע שלו במשך כמה שניות, לפתוח את המקרר, לקחת את מה שהוא רוצה, לראות במסך שהכל עבד כראוי, ואז לסגור את המקרר ולהמשיך. התהליך הזה אולי אורך כמה שניות עד עשרות שניות בכל פעם, אבל תכפילו את זה בכמות האנשים ש"רק רוצים לקחת חלב" מהמקרר, וקיבלתם תור פוטנציאלי, פשוט לא בקופות.

אם לא די בכך, אם מישהו רוצה סתם להסתכל על הרכיבים של מוצר ספציפי או להתלבט בין שני מוצרים דומים, עד שהוא לא יסיים, אף אחד אחר לא יכול לקחת שום דבר מהמדף. במובן הזה, הפורמט של Q פחות מתאים לדעתי לקניות המרכזיות שלכם, ויותר לקניות "על הדרך". כאלו שאתם עוברים בפיצוציה הסמוכה אליכם רק בשביל להשלים את מה ששכחתם או לא היה בסופר בקניות ואתם יודעים בדיוק מהו. זה לא הזמן להביט בערכים תזונתיים או להשוות משקלים של מצרכים.

ואז יש את עניין האצבע. כן, המומחים כרגע לא סבורים שווריאנטים למינהם עוברים במגע במשטחים, אבל למען האמת אני אישית שנאתי לגעת במשטחים שכאלו הרבה לפני שזה היה אופנתי, ועימי עוד לא מעט ג'רמופובים ואנשים שפשוט נגעלים מלגעת בכפתורי מעלית, לחצני עצור של אוטובוסים, לחצנים בתחנות דלק ושאר משטחים משותפים. אמנם יש עמדות חיטוי ברחבי הסניפים, אבל לי כל מה שעבר בראש זה כמה אלפי אצבעות עברו על חיישן טביעת האצבע של מקרר הגבינות – רגע לפני שאני נוגע בו.

צילום: גיקטיים

תראו, Amazon Go זה לא. באמזון אתם פשוט מזדהים בכניסה, לוקחים מוצרים מהמדף כאילו אתם בסופר רגיל, ופשוט יוצאים מהסופר. פה יש לכם הרבה יותר עבודה מצד אחד, אבל מצד שני, כמה סניפי Amazon Go יש בעולם? התשובה היא אגב כמה עשרות, ורק בארצות הברית ואנגליה.

ב-Q לעומת זאת, טוענים שהם רוצים להקים עד לסוף השנה יותר מ-100 סניפים שכאלו ברחבי הארץ: במרכזי ערים, במשרדים, שכונות, קיבוצים ובכל מקום. לטענת החברה, המערכת חסכונית מאוד מבחינת עלויות הקמה ותפעול, ורמי לוי בעצמו טען במסיבת העיתונאים כי זמן ההקמה של סניף שכזה הוא חודש בלבד.

רמי לוי באירוע ההשקה. צילום: גיקטיים

זה בעיקר אומר שבזמן שהרבה חברות ישראליות עושות עדיין פיילוטים עם שופרסל ורשתות אחרות, ואמזון רחוקה מכאן שנות אור, אתם עשויים להיתקל ב-Q כבר בחודשים הקרובים. זהו בכל זאת היום הראשון לפעילות של Q, ולכן אני מן הסתם אהיה קצת יותר סלחן בנוגע לבעיות הטכניות שנתקלתי בהן היום, אבל בסך הכל אי אפשר שלא להתרשם מהעובדה שזו חנות אמיתית, בעיר אמיתית, שפועלת באמת. האם היא עדיפה על סופר רגיל? לא בטוח. האם מדובר בהישג? בהחלט כן.

כמעט מכל הבחינות, Q מקיים את מה שהוא מבטיח: קניות בלי מפגש פיזי עם נותני שירות. קטפתי לי כמה מוצרים מהמדף, יצאתי מהחנות, ופשוט הלכתי הביתה. תענוג.

מה שקצת פחות תענוג הוא מה שגיליתי כשהגעתי הביתה. פרקתי את המוצרים שלקחתי, ובתחתית השקית שמתי לב שחיכתה לי אריזה של ביונד בורגר, הזהב המודרני אם תרצו. זוהי אריזה שהוצאתי מהמקפיא בערך ב-2 הדקות הראשונות ב-Q, וזרקתי לשקית הרב פעמית. איכשהו, האריזה הזו לא נקלטה במערכות של CYB-ORG ופשוט לא מופיעה בקבלה שקיבלתי בסוף מסע הקניות. אני יצאתי מרווח מכל העסק בכמה עשרות שקלים, אבל גם עם 300 גרם של תחושת אשמה.

אי אפשר שלא להרגיש שהסניף הראשון של Q הוא סוג של בטא מתקדמת. יש עדיין תקלות, זה עוד לא מושלם, אבל זה כאן וזה עובד. עם הפריסה והכיסים העמוקים של מי שעומדים מאחוריו, וכבר משתפים פעולה ברשת "סופר-קופיקס" – זה עשוי להתגלות כלהיט לא קטן.

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

45 תגובות על "לרמי לוי יש סופרמרקט חדש ללא קופות. אז בדקתי אותו ובטעות גנבתי ביונד בורגר"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
יוני שעל
Guest

אחי, בוא, זה חדר עם מלא vending machine זה הכל

פבל
Guest

בדיוק, עדיף כבר לשים מכונה כזאת עם מספר ליד כל מוצר ושהם יפלו למטה כמו במכונת חטיפים. יותר קל ויותר מהיר.

יצחק כהן
Guest
ב"ה נכון. בשלב זה, אבל מדובר בשלב בניים, מדובר על פרויקטים מורכבים שרק עכשיו מתחילים לצמוח גם אני חושב שעדיין זה רחוק מהיעד שההנהלה רואה אבל מניח שזה גירסת ה MVP של המוצר עכשיו להערות כדי להפוך את המוצר לנוח יותר אז א. הייתי מציע מודל פשוט וזול יותר באמצעות אפליקצייה ו NFC שמצמידים את המכשיר למקרר, ומתבצע זיהוי המשתמש. גם תהליך הרישום יוכל להיות באמצעות האפליקציה גם לפני ההגעה לחנות, ואת שלב אימות סופי הוא יעשה בחנות הפיזית מול מצלמת האבטחה וה NFC במכשיר אני אישית לא שם את האצבע שלי בשום מקום ובטח לא בתקופת הקורונה, גם אם… Read more »
כרובי
Guest

העתיד הוא לא דווקא זה, אלא רובוטים ורחפנים אוטונומיים שמביאים משלוחים אליך, בכל מקום שבו תהיה, ואולי גם תוספת של VR למי שרוצה מהבית סיור בסופר עצמו בזמן ההזמנה.

אבל אחרי שיפורים נוספים חנויות כאלה הם גם דבר נחמד.

ASD
Guest

כן וואו, איזה מביך

דניאל
Guest

אבי כץ לא אבי לוי

ירדן
Guest

אחלה כתבה אבל איך המחירים?? תעלה תמונה של החשבונית ????????

lillll
Guest

כתבה טובה.
ההתייחסות של גור לעניין הפרטיות פשוט מביכה וגם מדאיגה. גישה מזלזלת של 'סמוך על סמוך'.

ממש
Guest

ממש

משה
Guest

הרעיון אינו חדשני אלא מיושן. כבר לפני 50 שנים היו מכונות אוכל. הרעיון לשים המון מכונות אוכל במקום אחד הוא חכם ומתבקש. כבר מזמן טענתי שלא צריך קופאיות בסופר. פשוט מכונות אוטומטיות. אבל מה, צריך לייעל את כל תהליך הסלקציה, הבחירה והתורים (בתור למכונות עצמן). על ידי פריסת הרבה מכונות וייעול של הליך הבחירה. בסך הכל – זה הולך בכיוון הנכון. נמאס מהקופאיות, וגם לקופאיות נמאס מעצמן.

בייגל
Guest

אמ;לק.

מוגי
Guest

לך לטיקטוק אם כך.

אופיר
Guest

לתת את טביעת האצבע שלי לרמי לוי עם שם וכרטיס אשראי? …זה לא רציני.

קונה
Guest

קשה להתייחס ברצינות למישהו שקונה beyond meat
ובכל מקרה זה נשמע מחדל אבטחתי גדול לשמור יותר מידי דברים תחת טביעת אצבע שקל מאוד להעתיק

ASD
Guest

בוא תסביר איך קל מאוד להעתיק טביעת אצבע ולהשתמש בה במקרה הנ"ל

גרגמל
Guest

תראה סרטי ג'ימס בונד וסרטי בלשים.. הכל שם.

שאולי
Guest

"תראה קצת מדע בדיוני לפני שאתה סתם זורק נתונים"

קליקל
Guest

סביר להניח שצילום של האצבע יעבוד טוב כמנו האצבע עצמה.
כבר נבדק על הרבה מכשירי טביעות אצבע.

ASD
Guest

אז כל מה שצריך זה לצלם לבן אדם את האצבע ברזולוציה כזאת שתבחין בין הפסים של טביעת האצבע ואז להציג את זה למכונה וזה יעבוד?

נשמע הגיוני ופשוט.

מישהו
Guest

אם אתה מצליח לקבל תמונה מספיק טובה של הטביעה למה לא? זה בסך הכל pattern שאפשר לשחזר.

ניק
Guest

לא מספיק שיש מאגר ביומטרי של המדינה אז עכשיו גם מאגר ביומטרי של חברות פרטיות ? אני לא מבין למה צריך את השטות של טביעת האצבע. לדעתי שעון חכם, כרטיס אשראי או סמארטפון עדיפים בהרבה.
אפילו סתם קופות שניתן להעביר באופן עצמאי כמו בשופרסל. לדעתי סתם מתחכמים פה שלא לצורך.

ליאור
Guest

הצפיפות של קרח (919 גרם לליטר) נמוכה משל מים (919 גרם לליטר). לכן, אם משהו מפשיר אז הוא שוקל יותר לאחר ההפשרה.

עעע
Guest

נפח ומסה (או משקל) הם לא אותו דבר….

רועי
Guest

נכון אבל זה לא ממש קשור..

רועי
Guest

בעצם קצת קשור :) אולי בגלל זה הוא התבלבל.
קרח שמפשיר אולי יתפוס פחות נפח, כי הצפיפות תעלה, אבל המסה תשאר אותו דבר (אם לא ברחה קצת לצדדים).

רועי
Guest

משהו שהפשיר שוקל בדיוק אותו הדבר כמו לפני ההפשרה (אלא אם היה חור בשקית והמים המופשרים טיפטפו החוצה).

פסטיבל מספרי סיפורים
Guest
פסטיבל מספרי סיפורים

מישהו יודע מה עם החנות שטריגו הייתה אמורה לפתוח ?

בצל כחול
Guest

למיטב זכרוני טריגו לא מכוונים לשוק הישראלי אלא לאנגליה.
אולי אני מתבלבל…

תומר
Guest

אבל יש גם את חנות solico שבדיוק פתחה כזה דבר ראיתי בטיקטוק
וגם בתל אביב
וזה רעיון נחמד לדעתי, מי יעבור שם ולא יקנה

בצל כחול
Guest

מה נסגר עם התשובה ההזויה שלהם לגבי אבטחת המידע??
טוב שלא אמר "סמוך עלי יהיה בסדר"….

חוץ מזה נראה שהם ניסו בכח להכניס טכנולוגיה בצורה מיותרת ולא יותר מידי חדשנית.
אין פה שום דבר שובר שוק. מילא היו שמים סורקי ברקודים או משהו כזה. חיישן משקל פחות אמין. מה קורה אם אתה מחזיר את המוצר והוא לא יושב על החיישן בצורה טובה?
מה קורה אם לקחת מוצר שהוא רביעייה (נגיד יוגורט) ומחזיר למקרר זוג. הרי הוא יתריא לך שהמוצר שנלקח לא זהה למוצר שהוחזר….

יואב
Guest

אם חיות יכלו לדבר אף אחד לא היה אוכל אותן.

רביב
Guest

ביונד בורגר זה לא זהב אלא זהב שחור של טבעונים מנותקים. ערך תזונתי ואקולוגי מפוקפק ויש לזה טעם כמו של השטיחון שיש בכניסה לבית. בתכלס עשיתם לרמי לוי טובה.

ולגבי סופרמרקטים בלי עובדים – אם מחיר המוצרים יהיה גבוה יותר מסופר רגיל (והוא יהיה), אז מה יוצא לי מזה? מחיר גבוה, שרות גרוע ועוד מסמר בארון הקבורה של העבודה האנושית. תצאו מהסופר בלי העובדים ותיכנסו למונית בלי נהג והיא גם תיקח אתכם הביתה שם תהיו תקועים כי גם לכם לא תהיה עבודה.

הייטק שמייטק, תהיו בני אדם.

אני רובוט מהאילומינטי
Guest
אני רובוט מהאילומינטי

יש את מי שמפעיל את כל זה…

אאא
Guest

טכנטלוגיה גרועה שקיימת במכונות חטיפים ושטויות, לא מתאימה בכלל לסופר.
גם בחטיפים מסוכן להשתמש בזה כי פתאום החשבון שלך נשאר פתוח וקורעים אותך, או שהמוצר שלקחת מסומן כאחר…

אבי
Guest

"איידן", בגלל זה רושמים עידן עם E ולא עם I.
זה נראה ממש לא מקצועי שמכריחים אותך לכתוב באנגלית, אבל הטקסט שמופיע על המסך הוא השם באנגלית + הודעה בעברית.

ג\'רום
Guest
נו באמת. התחלתי לקרוא שצריך לשים טביעת אצבע. ועוד אצל רמי לוי. תגידו אתם שפויים? מי מנהל את האבטחה שם? נראה לכם שבשביל סופר אני אתן את הטביעת אצבע? אין לי דרכון ביומטרי, לא תעודת זהות חכמה. אני לא מאמין ביכולת של המדינה לשמור על המידע האישי שלי. אז לחברה כזאת ועוד הם מנסים להקטין את זה בכך שאומרים שמי שאין לו בעיה עם גוגל ופייסבוק. זה מה שאתם שואפים אליו?. נרגע קצת ונמשיך לתמונות, סופר?? בואו זה פשוט מלא מכונות של אוטומטיות. טוב שאני לא צריך לבחור שניצל עם הזרוע שמרימה את הדובי בקניונים. זה מרגיש כאילו אני גנב,… Read more »
גלעוד
Guest

עברתי שם ולדעתי זה ינחול כישלון חרוץ!
קודם כל יש היום שיטות יותר מתקדמות ונעימות כמו באושר עד שסורקים לבד מוצרים לעגלה ורואים בזמן אמת כמה עלה והאם ירדו המבצעים ובסוף העגלה נשקלת לסבירויות וזהו.
נכנסתי לשם וכמות המצלמות אפילו בחוץ – מינימום מוסד
שנית לא נראה חוקי לאסוף טביעות אצבע מאזרחים
שלישית לא נוח והמבחר לפחות מבחוץ לא נראה להיט
ארבע אם האצבע נפצעת כשאתה בפנים אתה לא יכול כנראה לצאת כי יציאה רק בטביעת אצבע
חמש לא נראה שהמחירים פגז
שש – נראה יותר גימיק ולא משהו אמיתי – אין חניה ולא מבחר ולא נוח ובקיצור חרטוט

סטארטפיסט
Guest

להשוות את זה לאמזון גו זה מביך. ממש גרוע ולדעתי בעומס רק יעשה יותר תור. תחשבו על כל פריט בסופר יהיה לכם תור ויש רק "קופה" אחת לפריט הזה חח בקיצור בדיחה

עודד
Guest

המכונה לא הוסיפה את הבורגר לחשבון אני בא

אני רובוט מהאילומינטי
Guest
אני רובוט מהאילומינטי

אני מסכים איתך

TRK
Guest

איזה מערכת מסורבלת!
הפתרון של שופיק הרבה יותר מוצלח.

עלוב כמו הכתבה
Guest
עלוב כמו הכתבה

דומה לאמזון Go כמו שסמארטפון דומה לטטריס

כרובי
Guest

אבל למה לחייב טביעת אצבע??
זו בעיה של אבטחת מידע: זה משהו שאם נגנב אז אי אפשר לשנות וזה ישמש פושעים לתמיד, וזה גם אומר שאם גנבו טביעת אצבע שלי ממקום בכלל אחר, אז יכולים לקנות על שמי בחנות הנ"ל.
זו בעיה בתקופת קורונה ובכלל: כבר התפרסמו מקרים שמנוול כלשהו שם חומר מזיק או רוק של חולה על חיישן דומה. וגם אם קורונה לא תמיד עוברת במגע, יש מחלות שכן עוברות.

יאיר
Guest

חווית קניה מהעתיד. היה ממש כיף וגם עבד חלק

יהונתן
Guest

למי שמחפש:) ממליץ על חברת ג'יי פי טרייד, הם מוכרים קופות רושמות וממחושבות
https://jptrade.co.il/

wpDiscuz

תגיות לכתבה: