כך תעברו מאייפון לאנדרואיד בשלום ומבלי לאבד מידע

מאנשי קשר, להודעות וואטסאפ ותמונות. המעבר בין iOS ל-Android מעלה חששות בפני הרבה משתמשים שמפחדים לאבד מידע, בדיוק בשבילכם הכנו את המדריך השלם הזה

iPhone and Android

תמונה: Apple, Google

מזה שנים הייתי משתמש אפל כבד. החזקתי כמעט בכל המכשירים שלהם, ונהנתי מאוד מהאקו-סיסטם שהחברה מציעה, אך בשנה האחרונה יחסינו עלו על שרטון, והחלטתי לעבור לפיקסל 2. המכשיר שנראה לי כמו החוויה הכי קרובה לדברים שאני אוהב באפל, אך באנדרואיד. הימים הראשונים לפני ואחרי המעבר היו מלאים בחששות רבים ובחוסר רצון לאבד מידע. אך לאחר מחקר ושימוש במספר כלים, אני יכול להגיד לכם שהמעבר לאנדרואיד מאייפון הוא קל הרבה יותר ממה שאתם חושבים, אם רק תבינו איך לעשות זאת. אמנם הפיקסל 2 ומכשירים נוספים מגיעים עם מתאם שמעביר לא מעט מידע מהאייפון למכשיר החדש, אך מכשירים רבים יוצאים מנקודת הנחה שאתם כבר באנדרואיד או פשוט מבינים איך לבצע את המעבר, ורובם לא מעבירים מידע קריטי כמו הודעות וואטסאפ. במידה ואתם חוששים, או לא בטוחים איך לבצע את המעבר בין iOS לאנדרואיד, אנחנו כאן.

1. איך מעבירים את אנשי הקשר?

Icloud main screen

תמונה: צילום מסך

אחד החששות הגדולים ביותר של משתמשים בסמארטפונים הוא איבוד של רשימת אנשי הקשר (אלוהים יודע למה. אתם לא מתקשרים לעשירית מהם אף פעם). אם אתם משתמשים באייפון, רוב הסיכויים שאנשי הקשר שלכם מגובים ב-iCloud (אם הם מגובים בחשבון הגוגל שלכם, הרי שהם כבר מסונכרנים למכשיר החדש), וזה אומר שאתם במרחק של מספר צעדים בודדים מלהעביר את כל אנשי הקשר שלכם אל האנדרואיד הבא שלכם.

הכנסו לפורטל iCloud דרך המחשב, ועברו ל-Contacts (אנשי קשר) בחלון זה סמנו את כל אנשי הקשר שאתם מעוניינים להעביר לחשבון הגוגל שלכם, לחצו בתחתית המסך על גלגל השיניים ובחרו "Export vCard". לאחר כמה שניות יחל תהליך הורדה של קובץ בודד שמכיל את כל פרטי אנשי הקשר. לאחר מכן הכנסו ל-Google Contacts (אל תשכחו לוודא שאתם מחוברים לחשבון הג'ימייל הרצוי), לחצו על More ו-Import. מצאו את קובץ ה-vCard שהורדתם קודם לכן למחשב ובחרו בו.

iCloud Contacts Export

תמונה: צילום מסך

 

Gmail Import

תמונה: צילום מסך

זהו. כל אנשי הקשר שלכם יעלו לחשבון ה-Google שלכם. במידה ותפעילו את החשבון הזה במכשיר האנדרואיד שלכם, אנשי הקשר יופיעו גם שם ומעתה יסונכרנו לחשבון הגוגל.

2. איך מעבירים את הודעות הוואטסאפ?

אם בעבר פחדנו בעיקר לאבד אנשי קשר, היום נראה שאנחנו מפחדים יותר מכל לאבד הודעות וואטסאפ. לצערנו, אפל וגוגל לא מדברות אחת עם השניה בכל הנוגע לגיבוי וואטסאפ, כך שגם אם הוואטסאפ שלכם מגובה כולו ל-iCloud באייפון, באנדרואיד ניתן לשחזר מגיבוי שנמצא רק ב-Google Drive. זהו ככל הנראה השלב ה"מסובך" ביותר בהעברת המידע שלכם מהאייפון לאנדרואיד, וגם היחיד שכרוך בתשלום קל.

בכדי להעביר את כל השיחות (וגם את המדיות שלכם, אם תרצו) מהוואטסאפ באייפון אל המכשיר החדש, תצטרכו לבצע מספר שלבים: ראשית, גבו ל-iTunes את האייפון שלכם באופן ידני (על ידי החיבור שלו למחשב, ובתוכנה בחרו Back Up Now). לאחר מכן השתמשו בתוכנה לחילוץ קבצים מתוך הגיבוי המקומי (תוכנה חינמית, פשוטה ומומלצת לכך לדוגמא נקראת iBackup). דרך האפליקציה גשו לתיקיית הגיבויים על המחשב שלכם (שנמצאת לרוב ב-Users\(username)\AppData\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup\) ופתחו את קובץ הגיבוי הלא מוצפן שלכם. לחצו על Raw Files, או על כל לחצן אחר באפליקציה שמאפשר לכם לראות את כל הקבצים אשר מגובים, מצאו את התיקייה בשם "net.whatsapp.WhatsApp.shared", ובתוכה בחרו את הקובץ ChatStorage.sqlite ולחצו על Extract או כל לחצן אחר שמאפשר לכם לחלץ את הקובץ מתוך הגיבוי לתיקייה במחשב.

iBackup Viewer

תמונה: צילום מסך

במידה ואתם מעוניינים לחלץ גם את כל קבצי המדיה שלכם מהוואטסאפ הישן, הכנסו באמצעות אפליקציית החילוץ לתיקיית "AppDomain-net.whatsapp.WhatsApp", משם הכנסו ל-Library ובחרו את תיקיית Media וחלצו אותה אל המחשב.

כעת הורידו אל מכשיר האנדרואיד את אפליקציית WazzapMigrator, שעלותה היא כ-12 שקלים (אנחנו לא הצלחנו למצוא שירות חינמי שהצליח לבצע את הפעולות הללו). זוהי לא אפליקציה רשמית של וואטסאפ, אלא פתרון צד שלישי שנועד להפוך את גיבוי הצ'אט והמדיה שלכם למזוהה כגיבוי על ידי אפליקציית האנדרואיד של וואטסאפ.

WazzapMigrator

תמונה: צילום מסך

חברו את מכשיר האנדרואיד שלכם אל המחשב בו מאוחסנים קבצי הגיבוי, העבירו אותו למצב העברת קבצים והעתיקו את קובץ ה-ChatStorage אל תיקיית WazzapMigrator שאמורה להופיע בו (ואת תיקיית המדיה במלואה במידה ואתם מעוניינים בכך). במידה והתיקייה לא מופיעה, בצעו ריסט למכשיר שלכם והיא אמורה להיווצר. לאחר ההעתקה, הכנסו לאפליקציית WazzapMigrator במכשיר האנדרואיד שלכם, והיא אמורה למצוא בעצמה את קובץ הגיבוי שלכם. במידה והיא לא עושה זאת, בחרו ב-"Select iPhone Archive" והפנו את האפליקציה לקובץ ה-ChatStorage על גבי המכשיר שלכם. אם אתם מעוניינים לשחזר גם את תיקיית המדיה, לחצו על לחצן שלוש הנקודות בצד האפליקציה ובחרו "Select Media Folder" והפנו את האפליקציה לתיקיית המדיה שגיביתם. לאחר מכן לחצו על כפתור הפליי והאפליקציה תעבד את הנתונים ותודיע לכם שההמרה התבצעה ותציע להעביר את הארכיון החדש אל התיקייה הייעודית בוואטסאפ. אשרו לה לבצע זאת וכעת נעבור לשלב האחרון והמיוחל.

Whatsapp restore

תמונה: צילום מסך

שימו לב שאת הצעדים לשחזור הצ'אט יש לבצע כאשר לא סיימתם את תהליך ההרשמה לוואטסאפ במכשיר האנדרואיד החדש. במידה וכבר נכנסתם לחשבון שלכם, מחקו את האפליקציה והתקינו אותה מחדש (וקחו בחשבון שכל השיחות שביצעתם באנדרואיד עד כה ימחקו).

כעת, הכנסו לאפליקציית וואטסאפ באנדרואיד, במהלך תהליך ההרשמה האפליקציה תשאל אתכם האם אתם מעוניינים לשחזר את היסטוריית ההתכתבויות שלכם מקובץ גיבוי מקומי שהיא מצאה. אשרו את השחזור ולאחר כמה דקות התהליך יסתיים ותוכלו לראות את כל הודעות העבר שלכם באפליקציה. לאחר השחזור המוצלח, ניתן למחוק כליל את תיקיית WazzapMigrator מן המכשיר, כיוון שכל המידע הרלוונטי נמצא כעת באפליקציית וואטסאפ עצמה. כעת אתם יכולים להשתמש בשמחה בוואטסאפ על מכשיר האנדרואיד החדש שלכם מבלי שאיבדתם כל הודעה שהיא (ולעיתים, חבל שכך).

3. איך מעבירים את התמונות מהאייפון שלי?

Icloud photo library

תמונה: Apple

אחד השירותים המוצלחים ביותר בגוגל הוא Google Photos. שירות התמונות של גוגל שמאפשר לכם לאחסן את התמונות שלכם בענן, כך שגם אם המכשיר שלכם נגנב, אבד או נהרס, התמונות שלכם זמינות עבורכם דרך חשבון הגוגל שלכם. השירות מאפשר להעלות תמונות באיכות המקורית והמלאה שלהן אשר תופסות מקום בענן (כגודל נפח האחסון שלכם ב-Google Drive שמתחיל ב-15 גיגה), או להעלות את התמונות באיכות גבוהה, לאחר דחיסה של גוגל שמורידה את נפח התמונה אך שומרת על איכות גבוהה למדי, וללא כל הגבלה שהיא. בכדי להעלות את התמונות שנמצאות על גבי האייפון שלכם אתם צריכים לוודא פרט חשוב: האם כל התמונות שלכם נמצאות על המכשיר?

אם אתם משתמשים ב-iCloud Photo Library, אתם צריכים לוודא האם הגדרתם באייפון שלכם שהתמונות שצילמתם ישמרו פיזית על גבי המכשיר או יאוחסנו רק בענן. בכדי לעשות זאת הכנסו ל-Settings, משם עברו ל-Photos. בחלון זה תמצאו שתי אפשרויות: הראשונה היא Optimize iPhone Storage שבמידה והיא מסומנת, סימן שהתמונות שלכם נמצאות כרגע ב-iCloud, והאפשרות השניה היא Download and Keep Originals, כלומר התמונות שלכם נמצאות על גבי המכשיר כרגע, ועותק מלא שלהן נמצא בענן. וודאו שהאפשרות השניה היא זו שמסומנת בכדי שכל התמונות יהיו על גבי המכשיר שלכם לצורך ההעברה.

Google Photos

תמונה: Google

לאחר שווידאתם כי כל התמונות שלכם נמצאות על גבי האייפון, הורידו את אפליקציית Google Photos מה-App Store. לאחר שתכנסו אליה ותזינו את פרטי חשבון הגוגל שלכם, האפליקציה תשאל אתכם האם לבצע גיבוי לתמונות ובאיזו איכות. בחרו האם אתם מעוניינים לאחסן אותן באיכות מלאה (על חשבון נפח האחסון שלכם ב-Drive), או האם אתם מעוניינים לאחסן אותן באיכות גבוהה (ללא הגבלה). תהליך הגיבוי מתארך ככל שיש ברשותכם יותר תמונות, אך בסיומו תוכלו לראות שכל התמונות שהיו על גבי האייפון עברו בהצלחה ל-Google Photos, ובכך גם למכשיר החדש שלכם.

אם אתם רוצים לקצר את התהליך, אתם יכולים לחבר את האייפון אל מחשב באמצעות כבל, להוריד את התמונות אל המחשב ולאחר מכן לחבר את מכשיר האנדרואיד ולהעביר אליו את התמונות, אך כמות התיקיות משנה שתיווצר לכם היא די גדולה, וכמו כן תמונות "חיות" (Live Photos) יעלו כסרטונים קצרים במקום כחלק מהתמונה.

4. ומה קורה לאפל מיוזיק?

אם אתם אוהבים מוזיקה, ויש לכם אייפון, ישנו סיכוי סביר שיש לכם מנוי ל-Apple Music, שירות המוזיקה הנהדר של אפל. יתכן וכבר צברתם רשימות השמעה, שירים אהובים ואלבומים מוצלחים שמצאתם בשירות, ואתם כמובן לא רוצים לאבד אותם. אפל השיקה את Apple Music גם לאנדרואיד, ומאחר ומדובר בשירות סטרימינג, החוויה היא כמעט זהה. כל שעליכם לעשות הוא להוריד את אפליקציית Apple Music מה-Google Play, להזין את פרטי חשבון ה-Apple ID שלכם וכל המידע שהיה לכם ב-Apple Music באייפון יופיע לכם גם באנדרואיד. פשוט וקל.

ישנם עוד דברים שאתם רוצים להעביר לחשבון הגוגל שלכם בטרם מעבר לאנדרואיד ואתם לא בטוחים איך? יש לכם עוד טיפים למעבר נוח? כתבו לנו בתגובות.

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

31 תגובות על "כך תעברו מאייפון לאנדרואיד בשלום ומבלי לאבד מידע"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Israel
Guest

יש אפשרות להעביר הודעות SMS?

מפתח
Guest

אני בספק……

אריאל
Guest

אם המעבר הוא לסמסונג יש את smart switch שמעבירה כמעט הכל(חוץ מואטסאפ) לרבות אסמסים ותמונות.

אלין
Guest

ניתן להעברה ישיררה בכבל. היום אנדרואיד עם סמסונג סמארט בכל אופן, מאפשרים חיבור כבל בין שני המכשירים והכלללל עובר כולל סמסים. וזה עוד בין אייפון לגלאקסי! (המשיח בדרך חחחח)

גוגל
Guest

סוף העולם הגיע שצריך לעבור מאייפון לאנדרואיד?

דני
Guest

סוף העולם שלך כבר כאן מאז שקנית את האייפון הראשון שלך

גוגל
Guest

מעולם לא רכשתי אייפון – בעצם מאז שנות השבעים לא רכשתי טלפון – אבל אנדרואיד? %{#}%%*{#$*

אלין
Guest

מדוייקקקקקקק! עכשיו עברתי מאייפון אחרי שנים, לאנדרואיד. כל תהליך ההעברה היה עינוי סיני אך מי שמתמיד לא מתייאש. חח
אפל קושרים למשתמשים שלהם את הידיים והרגליים. וכל מה שיש לך על הנייד, או באייקלאוד- פשוט מולאם לטובתם. אין לך סיכוי לגשת למידע הזה. תודה לאל על החבר'ה פה ושכמותם שבכל זאת מוצאים דרכים לעקוף את החוצפה התפוחית הזאת.

Tumar
Guest

אני מתחבר לכותב מהבחינה שאם הייתי צריך לשדרג השנה הייתי עובר לאנדרואיד אחרי הרבה שנים עם אייפון. המחיר של האייפון X זה פשוט בדיחה, ועוד נטו בשביל יישור קו חומרתי.. בלי שום חידוש

אנדרואיד
Guest

השבוע עברתי מאנדרואיד לאייפון, איזו טעות

Roi
Guest

ibackup viewer לא טובה כי היא בגירסא חינמית ולא נותנת לחלץ כלום מהגיבוי

Ben
Guest

היי איך אני מעביר את כל התמונות מהענן אייקלאוד לענן של גוגל או לגלקסי החדש שרכשתי?

עובר
Guest

מדריך מצוין, עזר במעבר, תודה

Sergei Bulatov
Guest

מה זה התוכנה הזאת ibackup האנטיוירוס שלי חוסם אותה ואין איזה אפליקציה חינמית מה אנחנו משפחת רוטשילד… ניסיתי את copy my data אבל גם היא לא מגבה וואטסאפ איפה כל הסטארטאפיסטים כשצריך אותם

WONDERING
Guest

כיצד מעבירים מידע ששמור בפתקים באייפון? כיצד מעבירים מידע ששמור בלוח השנה

Noga Zabari
Member

שלום עידן,
לאחר שכבר כמעט נואשתי מהעברת ווטסאפ מאיפון לאנדרואיד, אחרי שכולם אמרו לי שאין אפשרות כזו, מצאתי את האתר הזה. פעלתי לפי ההוראות והצליח לי. אז קודם תודה רבה.
האם באותה דרך ניתן להעביר את פתקים? אם כן, איזה קובץ צריך לחלץ?
תודה מראש,
נוגה.

דוש
Guest

פתקים מגובים בג'ימייל שלך

Noga Zabari
Member

שלום,
החלק הזה של האתר עדיין פעיל?

sigal
Guest

שלום האם ניתן להעביר ה- NOTES מהאייפון לסמסונג ?
תודה

ימית
Guest

תודה רבה! הצלחתי להעביר את האישי קשר והתמונות. מה עם כל האפליקציות שהורדתי? צריך להוריד אותן שוב?

ימית
Guest

תודה רבה! ומה עם האפליקציות שהורדתי באייפון? צריך להוריד את כולן שוב?

ליה
Guest

הורדתי את ibackup הוא דורש תשלום

יוני
Guest

אני באמצע המעבר מאייפון לאנדרואיד. לגבי הוואצאפ, הכל הולך חלק עד לרגע שנכנסים לוואצאפ הרגיל ע"מ שימצא את קובץ הגיבוי ואצלי הוא לא מוצא.
אחרי שאני מדלג על האופציה לשחזור מגוגל הוא לא מראה את הגיבוי המקומי שהיה אמור להיות.
יש מישהו שיודע מה אפשר לעשות?

שגיא
Guest

האם מצאת פתרון? יש לי אותה בעיה!

רעות
Guest

תיקון קטן שעיכב אותי המון- המדיה נמצאת תחת אותה תיקיה של הצ'ט-> message->
ואז media
ותודה רבה!!! עזרתם לי מאוד מאוד מאוד!!

אלין
Guest

ההערה הזו הצילהההה אותי! כמעט והתייאשתי! לקח לי מיליון פעמים לנסות ולמחוק ולגבות ולהעביר שוב ושוב ושוב וכשכמעט התייאשתי החלטתי ששווה להסתכל בהערות. לא יודעת מה הייתי עושה אילולא ההערה שלך! לא מבינה למה לא מתקנים את הפוסט הזה. תודההה לך!

מניסיון
Guest

מחיר האפליקציה iBackup הוא 24₪ ולא 12.
כדי להשתמש ב-WazzapMigrator יש צורך בגירסה ישנה של וואטסאפ, יש באפליקציה הסבר איך להוריד את הגירסה הישנה עם קישור להןרדה, אבל מסתבר שוואטסאפ לא אוהבים את הרעיון הזה והם השהו אותי ל-20 דקות כשהם זיהו שימוש באפליקציה לא מקורית. אחרי ה-20 דקות עשיתי מהר גיבוי של הצ׳אטים ואז התקנתי מחדש את הוואטסאפ (הגירסה המקורית) וזה עבד.

חיה
Guest

היי
אני עוברת מאנדרואיד לאייפון,כמעט מיואשת שכולם אומרים שאין אפשרות להעביר וואצאפ,מה שהסברת למעלה זה אפשרי גם לאופציה ההפוכה? אנדרואיד לאייפון? תודה

אבנר
Guest

אני יכול להעביר ווצאפ באופן מלא ובטוח מאנדרואיד לאייפון ומאייפון לאנדרואיד ועוד מלא פתרונות.
כתבה מעולהה.

אבנר
Guest

ניתן ליצור איתי קשר במייל [email protected]

עמי
Guest

אפשרי להעביר פתקים מאייפון לאנדרואיד?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: