התחלה חדשה: למה אעזוב השנה את iOS לטובת אנדרואיד? [דעה]

אחרי שנים של הערצה כמעט עיוורת לאפל, ודווקא אחרי השקת ה-iPhone X, הגיע הזמן אולי לשקול מעבר לאנדרואיד

תמונה: Apple

זה מתבשל אצלי כבר הרבה זמן. לא קל לי להגיד את זה. אבל אני חושב שאני מוכן לשינוי. אני חושב שהשנה אני עומד להשבר באופן סופי ולעבור מ-iOS לאנדרואיד.

זה לא שאני לא אוהב את האייפון שלי. האייפון 7 פלוס שאני משתמש הוא עדיין עובד כמו ביום הראשון. לא האט, לא גמגם, המצלמה שלו צילמה תמונות חתונה באמת מדהימות של אשתי ושלי. הוא מכשיר כמעט מושלם. אין לי שום בעיה עם החומרה שלו, ו-iOS היא עדיין מערכת ההפעלה האהובה עליי. אבל בפעם הראשונה מזה שנים אני חושב שאני מוכן לעבור צד. אבל המעבר הזה מלווה בחששות כבדים.

זה גם לא שלא השתמשתי באנדרואיד בעבר. לאחר שאפל השיקה את ה-iPhone 4s חשתי אכזבה אמיתית מהחברה האהובה עליי, וזאת רק שנה לאחר שהתאהבתי באייפון 4, שעדיין נחשב בעיניי לאחד מפלאי הטכנולוגיה שיצא לי לחוות בחיי (בזמנו כמובן). הרגשתי לראשונה שאפל נכשלה בדבר שהיא הבטיחה לעשות: לרגש אותי. וכך נטשתי בפעם הראשונה בחיי את האייפון לטובת Samsung Galaxy S2. בשבועות הראשונים לשימוש התלהבתי מול כולם: השתמשתי במילים כמו "לקסטם" ו-"Root" יותר משהשתמשתי במכשיר עצמו, הדגמתי לאנשים איך אני יכול להעביר ב-USB קבצים מהמכשיר ולמכשיר תוך שניות, ובעיקר התלהבתי מהשינוי. תוך כמה חודשים הגיעו הבעיות של המכשיר. הוא התחיל להכבות לי באמצע השימוש, הסוללה צנחה מ-90% ל-16% ברגע, המגע של המסך היה לא אחיד, הוא נהיה איטי ואפליקציות לא הפסיקו לקרוס. עדכוני תוכנה חדשים של גוגל לא הגיעו למכשיר שלי גם לאחר חצי שנה, והתחלתי להיות מתוסכל. פחות משנה הספיקה לי כדי לחזור על ארבע ל"גן הסגור" של אפל. ומאז לא הסתכלתי אחורה. בכל פעם שסקרתי או התנסתי במכשיר אנדרואיד, נהנתי, אבל רציתי לחזור לבית החם והמוכר. הבנתי שלא צריך להסתכל במה שיש בקנקן, אלא על החוויה הסופית שהקנקן נותן לך.

"היי סירי, את יכולה לשלוט בנורות חכמות שלא עולות אלף שקלים?"

תמונה: Apple

האקוסיסטם של אפל הוא הסיבה העיקרית לקניית אייפון. אין כמעט מערכת נוחה ויציבה כל כך. כזאת שאתה מרגיש שעובדת בשבילך ולא אתה בשבילה. כזו שמתממשקת כל כך טוב עם מוצרים אחרים שלה. ככל שקניתי יותר מוצרים של אפל, כך שקעתי טוב יותר לגן הסגור ונהנתי ממנו יותר. אבל האקוסיסטם של אפל הוא גם הסיבה לעזוב אותה. בעוד העולם מתקדם לכיוון של בית חכם ו-IOT, אפל נשארת מאחור. במידה ואתם לא יודעים, מכשירים אשר רוצים להתממשק אל מול אפליקציית הבית החכם ("Home") של אפל, ובכך גם אל מול סירי, עוזרת האישית, צריכים לתמוך ב-HomeKit, שהוא חלק ממשפחת Made For iPhone שידועה גם כ-MFI.

כאשר חברת אביזרים צד-שלישי רוצה לייצר אביזר שיתמך באופן רשמי על ידי מכשירי iOS, היא צריכה לקבל מאפל רישיון עבור השימוש בלוגו של MFI, רכיבים אלקטרוניים, תמיכה טכנית ועוד. כל הדברים הללו עולים לחברות הללו כסף, שהולך כמובן לאפל. מאחר והחברות צריכות לשלם לא מעט כסף בכדי לייצר אביזרים למוצרי אפל, הם ממתגים אותם כיוקרתיים יותר לרוב, ובסופו של דבר מגלגלים את העלות אל המשתמש. כך למשל, בשביל לשלוט בנורות חכמות על ידי סירי, צריך לשלם כמה מאות ואלפי שקלים בעד ערכה בסיסית של נורות.

אז כן, מוצרי MFI אמורים להיות יותר אמינים, מותאמים בצורה מושלמת לסירי, יותר בטוחים ויותר מאובטחים, אבל המחיר שמתבקש בעבורם הוא לא פרופורציונלי, ובעיקר מגביל את המשתמש במבחר המוצרים העומדים לפניו. רוצים לשלוט בנורה החכמה של שיאומי שעולה 50 שקלים דרך סירי? חבל. כי תמיכה שכזו לא מתאפשרת נכון לעכשיו. רוצים לשלוט בדוד המים שלכם באמצעות הרמקול החכם של אפל (שגם הוא עומד לעלות לא מעט)? אי אפשר.

בזמן שכל העולם עובר לשליטה קולית ולעוזרות חכמות שעובדות טוב מתמיד, אפל נשארת עם הראש בחול. הרי ברור שזה עניין של שנה-שנתיים עד שהיא תאפשר כניסה יותר קלה ל-HomeKit, אבל נמאס לי לחכות.

תנו לי להטעין את הרב-קו בשקט

תמונה: רב קו אונליין

במשך שנים משתמשי iOS חיכו להטמעה של רכיב NFC באייפונים, ובאייפון 6 זה סופסוף קרה. אפל השיקה את Apple Pay שמאפשר לקרב את האייפון/שעון לקוראי כרטיסי אשראי ייעודיים ולשלם באופן מיידי. זאת כמובן מתבצע על ידי שימוש ברכיב NFC, אך אפל במהלך "אפלי" מתמיד, נעלה לחלוטין את השימוש ברכיב לטובת אפל פיי בלבד. בזמנו עוד הסכמתי לספוג את העובדה הזו מתוך ידיעה שאפל "תשחרר" את ה-NFC בגירסאות עתידיות. ההימור שלי היה נכון, בערך. בגירסאת iOS 11 ששוחררה ממש השבוע, אפל מאפשרת סופסוף לאפליקציות צד שלישי להשתמש ברכיב ה-NFC, אך בצעד מעצבן, לצורך קריאה בלבד.

כן, שמעתם נכון. עד שאפל הועילה בטובה לשחרר את הרכיב הכל כך בסיסי הזה, היא לא נותנת "לכתוב" לו. ההשערה שלי היא שאם אפל תשחרר את הרכיב לחלוטין, הוא יאפשר תשלום גם דרך Samsung Pay ו-Google Wallet, ולכן החברה נמנעת ממתן האפשרות. אבל מי נפגע כתוצאה מהמהלך החד צדדי הזה? כרגיל, לקוחות אפל.

מה כבר ביקשתי? להטעין את הרב-קו שלי מהבית או מהדרך? אני בסך הכל לא רוצה להסתובב עם כסף קטן ושטרות ולעבור בדרך נהגי אוטובוס חסרי סבלנות ועודף. או להמנע מתורים למכונות התשלום של הרכבת. יש לנו מחשב כל כך משוכלל כמעט בכל כיס, למה אנחנו לא יכולים להשתמש בו עם מוצרים ושירותים נוספים? תמיכה של אפל בתקן כלשהו, מכניסה אותו למיינסטרים. ברגע שאפל מציעה טכנולוגיה מתקדמת, זה הופך להיות הסטנדרט של התעשייה ופיצ'ר בסיסי בכל טלפון חדש (גם אם היא לא הראשונה לבצע אותו), ברגע שאפל תומכת בתקן מסוים, היא מקדמת אותו עשרים צעדים קדימה. רק לאחרונה היא הכריזה על תמיכה מלאה בתקן Qi , מה שרוב הסיכויים יוביל לגל של פיתוחים ומוצרים חדשים בתחום הטעינה האלחוטית. זה לא טוב רק למשתמשי אפל, זה טוב לכולם. ברגע שרוב המכשירים שנמצאים בשוק תומכים ב-NFC, רשתות לא יכולות להתעלם מזה, משרדים לא יכולים להתעלם מזה, תשתיות כמו רכבת ואוטובוסים לא יכולים להתעלם מזה.

אז לא, ה-NFC הוא לא באמת נקודת השבירה שלי, אבל הוא ו-HomeKit מסמלות את הדבר העיקרי שלא טוב במדיניות של אפל: חוסר היכולת לתת למשתמש לבחור. אני לא מדבר על קוסטימיזציה ווידג'טים. אני מדבר על בחירה הרבה יותר בסיסית מבחינה צרכנית. לגיטימי לחלוטין שיהיו נורות ב-1000 שקלים אם יש קהל שמוכן לשלם, אבל "בית חכם" הוא כבר לוקסוס ששמור רק לעשירון העליון, וקיימים מוצרים זולים וטובים בשוק. תנו לי לבחור את המוצרים שאני רוצה אחרי שאני משלם אלפי שקלים בשביל להשתמש בסירי. זה כל מה שאני מבקש.

למה אני לא אקנה את ה-iPhone X

אירועי השקות של אפל תמיד היו מבחינתי כמו ערב חג. יום שבו אני עוצר הכל, וצופה בהתלהבות בחשיפות ובחידושים של אפל לתקופה הקרובה. גם באירוע החשיפה של האייפון X התלהבתי מאוד. אין ספק שמדובר באחד המכשירים הכי מתקדמים בשוק. גם אם אפל נזכרה מאוחר מדי להוסיף טעינה אלחוטית, וגם אם אפל נזכרה מאוחר מדי לייצר מכשיר עם מסך מקצה לקצה, הוא עדיין מכשיר מרשים בפני עצמו. אבל בפעם הראשונה מזה חמש שנים, אני לא מוכן לשלם הפעם 1000$ לפחות (לפני מיסים) בשביל לצמצם לעצמי את האפשרויות שוב. בטח לא בשביל 64 גיגה ללא אפשרות הרחבה, רק כדי לשקוע עוד יותר באקוסיסטם המצוין והמפתה של אפל. הוא יקר ויוקרתי, אבל הוא מגביל אותי יותר ממה שאני מוכן בימינו. מאז האייפון 5 אני רוכש מדי שנה את האייפון החדש (גם כדי לשמור על הערך שלו, תירגעו), אבל השנה אני עומד לוותר.

אז מה החלופה?

שנים הייתי על תקן שגריר של אפל, ואני עדיין מתכנן להיות כזה, ושנים שסירבתי להתלהב ממכשירי אנדרואיד חדשים, אבל משהו השתנה בשנים האחרונות. אנדרואיד היא כבר לא המערכת המסובכת והבעייתית שהיא הייתה לפני שלוש שנים. מערכת ההפעלה "אוריאו" כבר מאפשרת שליטה הרבה יותר טובה מבעבר על פרטיות המשתמש, הרשאות לאפליקציות, יציבות מערכת ואפילו עיצוב נורמלי. מעבר לזה, גוגל השיקה סופסוף Picture-In-Picture, פיצ'ר כל כך בסיסי כשבימינו יש לנו בכיס מכשירים עם מסך כל כך גדול ומוצלח. אני רוצה לשבת באוטובוס ולראות משהו ב-Plex תוך כדי שאני גולל ב-Feed שלי בפייסבוק. ביקשתי משהו מוגזם?

האקוסיסטם של גוגל נהייתה אחת מהטובות בשוק. עם שירות ותשלום אחד אפשר לקבל איחסון אינסופי לתמונות באיכות מלאה, איחסון ענק לקבצים ב-Drive, שירות ניווט אחד, מערכת דמויית Office מצוינת ועוד. כל אלו מתקשרים אחד עם השני, וחשוב יותר, מתקשרים עם אפליקציות אחרות.

המכשיר שאני כרגע מצפה לו יותר מכל, הוא ה-Pixel 2. אני לא רוצה מכשיר שעמוס ב-Bloatware, או ממשקים סבוכים עם אפליקציות ייעודיות של יצרניות, ובעיקר: אני רוצה חווית אקוסיסטם קרובה כמה שניתן לאפל. אין מה לעשות, אפל הפכו אותי למפונק. אני לא מוכן לחכות יותר חצי שנה או נצח לעדכוני תוכנה ואבטחה קריטיים. אני רוצה לקבל פיצ'רים חדשים כשהם מושקים באירועים ולא לקנא במכשירים שקיבלו אותם לפניי. רוב הסיכויים שגוגל ישיקו מכשיר מעט "משעמם", בדומה לאפל. בלי הרבה גימיקים או חידושים שישנו את כל התעשייה, אבל עם ממשק נכון וחומרה מותאמת שמספקים חוויה נוחה, מהירה ובטוחה יותר למשתמש. רק תשיקו אותו עם עמידות למים ואני שלכם.

הדבר שאני עדיין חושש ממנו במעבר לאנדרואיד, הוא בעיקר אפליקציות. בעוד שרוב האפליקציות שאני משתמש בהן לאייפון הן יפהפיות ונוחות לשימוש, האפליקציות לאנדרואיד לא נראות מספיק טוב. מרוב גדלי מסכים שונים, אפליקציות נותרות לא מותאמות למסכים ומקבלות גירסאות מרוחות ומפוקסלות של עצמן על גבי מכשירים שעולים לעיתים לא פחות מאייפונים. הדבר השני שמדאיג אותי הוא אבטחת המכשיר והמידע שעליו: בעוד שבאייפון אני מרגיש שהמידע שלי מבוצר ומוגן על ידי הגן הסגור, באנדרואיד אני מרגיש כאילו אני נותן את המפתחות לבית שלי לגוגל ולאפליקציות זדוניות. אין לי כוח או רצון לדאוג למושגים כמו Ram או וירוסים במהלך העבודה שלי על מכשיר שאמור לשרת אותי. לא התעסקתי עם הדברים האלה ב-iOS ובוודאי שאין לי יותר מדי רצון או צפייה להתעסק בזה באנדרואיד. קשה לי למכור את המידע שלי לגוגל ולתת להם לעשות איתו מה שהם רוצים, אבל אם המחיר הוא לקבל פרסומות שאמורות להיות מותאמות יותר עבורי, זה מחיר שאני מוכן לשלם בימינו.

הגיע הזמן לשינוי

זהו. נראה לי שאני מוכן לשינוי. השנה החדשה הזאת עומדת להפתח עם ההשקה המצופה של ה-Pixel 2, ואם הכל ילך כשורה, אני ארכוש אותו ואצטרף לצד האנדרואידי של עולם הסמארטפונים. יש מצב סביר שאחרי שאפל יתאפסו על עצמם ויחזרו לחשוב על המשתמש, הם ימשיכו את המגמה של השנים האחרונות ויפתחו את המערכת שלהם בצורה טובה ובטוחה. אולי נגיע בגירסה הבאה כבר לאיזון המבורך, וברור לי שבעתיד אפל תהיה יותר נגישה וגמישה, אבל בקצב ההתפתחות הטכנולוגית של עוזרות קוליות, בית חכם והתממשקות בינהם, אני לא מוכן לחכות להם יותר. הגיע הזמן לחשוב אחרת.

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

27 תגובות על "התחלה חדשה: למה אעזוב השנה את iOS לטובת אנדרואיד? [דעה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Shimbuk
Guest

ה- Pixel 2 זאת החלופה היחידה לאייפון לדעתי

Guy F
Member

"אין לי כוח או רצון לדאוג למושגים כמו Ram או וירוסים במהלך העבודה שלי על מכשיר שאמור לשרת אותי." פרנואידי לחלוטין. בPC שלך (במידה ואתה לא משתמש במק) אין לך אנטיו ירוס בשביל להגן עליך? אנדרואיד = PC. אל תתקין דברים שאתה לא מכיר, אל תאשר כל מה ששולחים לך, תתקין אפליקצית הגנה ונגמר הסיפור.

אוסקר
Guest

המלצה חמה samsung galaxy note 8 מה שאתה עושה עם העט שווה מיליונים והיה לי אייפון 4 ומשם עברתי ל נוט 4 ומאז אין מצב לטלפון בלי העט

Max
Guest

1. כל היתרונות של האוקוסיסטם של גוגל יש לך גם באייפון.
2.google now לא תומך בעברית(סירי כן). לא ברור איך תגיד לו לכבות/ להדליק משהו.
3. אם תקרא קצת לגבי עולם ה IOT, תראה שהעולם הזה מלא בבעיות אבטחה. המוצרים שעובדים עם אפל הרבה יותר חסינים.
4. ה nfc משגע אותי גם.
5. המחיר של ה x הולך להיות דומה מאוד למה ששילמת על ה 7 פלוס. (ירד המס קניה מאז)
6. הפיקסל מכוער רצח.

בהצלחה במעבר?

User
Guest

מאוד מדוייק.

עמית
Guest
הדבר השני שמדאיג אותי הוא אבטחת המכשיר והמידע שעליו: בעוד שבאייפון אני מרגיש שהמידע שלי מבוצר ומוגן על ידי הגן הסגור, באנדרואיד אני מרגיש כאילו אני נותן את המפתחות לבית שלי לגוגל ולאפליקציות זדוניות. לחדש לך שבערך משנה שעברה מכשירי האייפון כבר עברו את מכשירי האנדרואיד בחולשות וביכולת החדירה אליהם? (במיוחד בעקבות מהלך העדכונים החודשיים של גוגל) חוץ מזה הגיע הזמן ששתפכח, רואים שהיית Apple Fan Boy כבר יותר מדי זמן אין שום בעיה עם תאימות של אפליקציות למכשירים אם המפתח של האפליקציה הוא מפתח רציני, אפליקציות קיקיוניות לא ייכנסו בכלל ל Apple Store והן לא ייראו טוב באנדרואיד, מה… Read more »
מישהו
Guest

1. כבר כמה שנים שיש וירוסים ל-iOS ולא רק זה, אפל הורידה את אפליקציות האנטי וירוס עכשיו מהחנות ככה שאנדרואיד בטוחה יותר.
2. דווקא המכשירים של סמסונג מאובטחים יותר מהאנדרואידים האחרים

מישהו
Guest

אפל הורידה את אפליקציות האנטי וירוס בגלל שהן לא אפקטיביות. לשום אפליקציה אין אפשרות לגשת לשום קובץ באייפון, ככה ששום אנטי וירוס לא פועל ב-iOS, וגם ככה רוב הווירוסים הם בגלל פריצה של האייפון ואין שום דבר שאפקטיבי מולם.

User
Guest

אין וירוס או תוכנה שתהיה לה האפשרות לגשת לקבצים ומכאן אין וירוסים באפל ומכאן אין צורך באנטי וירוס

ארנון
Guest

יש לא מעט וירוסים לאייפון שמגיעים מאפליקציות ואפילו מקישורים נגועים
יש כמה חברות ישראיות חזקות מאד בתחום, אתה מוזמן לקרוא…

User
Guest
לדעתי, אנחנו משתמשי אפל הישנים והטובים כבר מפונקים, מחפשים להתרגש בכל הכרזה וקל לנו מאד להתרפק על מה שאין לנו.. גם שהתפעלתי מהמסך החדש של סמסונג ידעתי שאין מצב שאעבור למערכת אנדראויד כי השינויים הקוסמטיים האלו, הם אינם חדשנות, עמידות למים היא אינה חדשנות… בתור משתמש אפל אתה יודע שכשיש לך פיצ'ר אז יש לך פיצ'ר כמו ה 3D טאצ' וטאצ' איידי – כלכך קל לקחת אותם כמובנים מאליהם כי הם עובדים מושלם. אם אתה גם מק יוזר אז בכלל קשה להשוות לכל מחשב בעולם. שורה תחתונה אני יודע שאני משלם יקר, אני יודע שיש דברים שמגיעים באיחור אבל כשאני… Read more »
Tal Koren
Member
1. למק ועוד איך יש וירוסים 2. אתה משקר לעצמך ולנו אם אתה אומר שלא נתקע לך שום דבר. מספיק לעדכן 2-3 גרסאות iOS כדי לראות איך כל הממשק נתקע, ולכן גם הטיעון של "יש לי מכשיר לשנים עם החווית משתמש הכי נוחה בעולם" זה בולשיט. 3. "באיזו תדירות אתה מטעין רבקו"? זה אשכרה הטיעון שלך? עניין אינדיוידואלי לחלוטין, ו-NFC ממש לא בא לידי ביטוי רק ברב-קו אלא באינסוף דרכים אחרות ומוצרים אחרים. אפל משאירים אותך מאחור מבחינה טכנולוגית ואתה מקבל את זה בכיף רק כדי להצדיק את הכסף שזרקת על הכלא המהלך הזה. אני מספיק אובייקטיבי כדי לומר שיש… Read more »
User
Guest

זה שבחרתי באייפון ובמק זה לא בעיה של אף אחד!!!!

פיירפוקס
Guest

בתור משתמש חלונות 10 חלונות 7 מק אואס על שלל גרסאותיו אנדרואיד פיקסל גלאקסי נוט ושלל סיניים אייפון אייפד ולינוקס על שלל ההפצות, לכל מערכת הפעלה ומכשיר יש את היתרונות והחסרונות שלו ללא פשרה מסויימת.
לא זול כל זה, אבל מה לעשות שרוצים להנות ולהשתמש בהכל.

בתשמאל
Guest

תסביר למסכנות שכמותנו מה הביג פאקינג דיל בלעבור אקו-סיסטם? מי ישמע איזו חתונה קתולית… הקאנו ובלענו והקאנו מחדש את הבינאריות של אפל/המתחרה. אתה מוזמן לחזור אליי בשבוע הבא לטור שבוא אפרט מדוע בשנה החדשה אזיז את הישבן הכבד שלי מצדה הקערורי של הספה לצדה האחר והבתול.

איש אנדרואיד מאוכזב
Guest
איש אנדרואיד מאוכזב

מצחיק, אני עושה בדיוק מעבר הפוך.
יש לי נקסוס 6p. ולפני זה נקסוס 5.
אחרי שגם אני סבלתי מסמסונג (גלקסי 3),בתור חובב אנדרואיד מושבע,
הבנתי שאפשר במכשירי נקסוס להיות מעודכן תמיד. ככה חשבתי לפחות. נכון שה6p תכף מפסיק לקבל תמיכה, אבל הוציאו 8.0 עבורו.. אין סיבה שלא, הוא עדיין מכשיר חזק.
אבל… אף יכולת חדשה לא עובדת, לא תמונה בתוך תמונה, לא דחיית נוטיפיקציות (אני דוחה, הן פשוט חוזרות), לא חיבור לwifi על סמך מיקום.
שלא לדבר על זה שלא מוכרים עד היום פיקסל בארץ במחיר נורמלי.
אכזבו. אז אני אישית, לא הייתי ממהר.

דוד
Guest

בתור משתמש חובב של אנדרואיד אני חייב לומר שלא השתכנעתי מטיעונייך מדוע לעבור דווקא עכשיו לאנדרואיד. מה שונה המצב עכשיו מלפני שנתיים?
אנדרואיד תמיד הייתה פתוחה נוחה ונגישה יותר למשתמש הממוצע. ההתממשקות שלה עם מחשבים ומערכת חלונות הוא טובה בהרבה מאשר המוצרים של אפל שרק דוחפים אותך לתלות בשאר מוצרי החברה. התמיכה של אנדרואיד בכל הטכנולוגיות החדשניות ביותר הגיעה לפני שהגיעה לאפל. גם כל הפיצ'רים החדשים כולם הגיעו קודם לאנדרואיד לפני שהגיעו לאפל. מה שנותר מאפל זה מותג חזק ומוצר אמין אבל לא משתלם ולא נוח.

סטיב גייטס
Guest

הטעות שלך מתחילה כשאתה קונה מותג – ולא מוצר. גמישות מחשבתית והימנעות מקיבעון הן תכונות אישיות, ואת זה, נכון להיום ,אף חברה איננה מוכרת.

Oren
Guest

איחלתי לחייל הצלחה בהמשך דרכו …

lionel lista
Guest

אחלה כתבה פשוטט מעולה

Rabel
Guest
אח יקר, כנראה שאתה לא כזה מכיר את מוצרי אפל כדי לדעת שהם שחררו את הפרוטוקול של ה HomeKit לציבור ועכשיו ניתן בקלות להוסיף מכשירים ולשלוט עליהם דרך סירי!!! יש לי כבר כמה צרכנים שאני שולט עליהם בעלות כוללת של 50 שקלים בלבד!! אחרי שניסיתי המון מערכות iot ללא ספק הפרוטוקול של ה HomeKit עובד בצורה הכי טובה שיכולה להיות כמו שרק אפל יודעת לעשות. ידידי היקר, אתה ממש אבל ממש לא מכיר את אפל והיכולות שלה כנראה שאתה סתם חובבן שמחפש להחליף רקעים ווידג׳טים כמו ילד מתלהב. אז לך ולאנשי האנדרובאג היקרים שאפשר לפרוץ לכם ב sms לטלפון באופן… Read more »
עידן
Guest

תשמע, שכנעת אותי (לא)

ישראל
Guest

על איזה פרסומות אתה מדבר? אלו שמכסים את המסך באייפון באמצע משחק או אפליקציה וסופרות 5 שניות לאחורה כדי לבטלן?

משצק
Guest

הכי חשוב לי שאפשר יהיה לטעון אצל כל אחד. באייפון זה לא מתאפשר.

דבר אחר
Guest

Picture-In-Picture זו הפונקציה הכי מיותרת ודבילית אי פעם. הסיכוי שתצליח להפנות קשב בו זמנית לפיד פייסבוק ולסרטון מ PLEX זהה לסיכוי שתהפך לחד קרן.

זה שימושי לפוזלים עם אונות מפוצלות, אולי.

רן
Guest
כמשתמש לשעבר של אייפון 4 (איזה מכשיר!), עברתי לאנדרואיד ולו רק משום שלא יכולתי להרחיב את הזיכרון הפנימי (כרטיס זיכרון, דבר שהיום דיי נפתר עי מוצרים צד 3 לאפל), וגם בשל המחיר. עברתי לפני 4 שנים לנוט 3 , אחלה חומרה, מערכת הפעלה לא רעה אפילו דיי תוססת, אבל התמיכה של היצרנים איומה ונוראה. לאחר כשימוש של חצי שנה המערכת החלה לעבוד לאט. התחלתי עם גרסה 442 ולאחר שנה וחצי "קיבלתי" עדכון ל5.0.0. סמסונג כמעט לא מעדכנת מעבר לגרסה 0. יכול להיות שמישהו יתקן אותי על כך, אני טרם ראיתי. לאחר שימוש של כשנה וחצי המכשיר ממש עבד לאט, ונאלצתי… Read more »
אברהם חכם
Guest

אני כשאני משתמש במכשיר אפל אני מרגיש בטוח על כל אתר כי עצלם הכל יציב נוח ומסודר ושלא לדבר על האקוסיסטם שהוא תענוג בפני עצמו ואיך שהחברה מסתכל על האנשים בתור לקוחות ולא כמו מוצר (כמו חברות רבות) אפל זה התמורה הכי טובה שיש למה שמשלמים

wpDiscuz

תגיות לכתבה: