מצלמת ה-360 של LG היא גאדג׳ט שישדרג את החופשה הבאה שלכם [סקירה]

סביר להניח שהמצלמה הקטנה הזו תגרום לכם להיות הדבר הכי חם בפיד בפייסבוק, אבל ממש לא בטוח שזה מצדיק את המחיר

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

מצלמת ה-360 של LG הושקה בצמוד למכשיר הדגל החדש של החברה, בתור עוד אחת ׳מהחברות׳ של הסמארטפון (׳LG Friends׳). יחד עם זאת, חשוב לציין שמדובר במוצר עצמאי לחלוטין שאינו דורש שימוש ספציפי ב-G5, שכן הוא פועל בעזרת אפליקציה ייעודית הזמינה הן למשתמשי האייפון והאייפד (iOS 8 ומעלה) ולמשתמשי אנדרואיד (5.0 ומעלה). המצלמה של LG היא ממש לא הראשונה מסוגה, אבל תג המחיר שלה (200$ בארה״ב, 1,200 ש״ח בישראל) הופך אותה ואת האופציה ליצור סרטים ב-360 מעלות לנגישים הרבה יותר.

קטנה קטנה אבל בולטת בשטח

הפעם הראשונה שבה נחשפנו למצלמת ה-360 הייתה במסגרת תערוכת MWC בברצלונה שנערכה לפני כשלושה חודשים, אולם אז לא יצא לנו להתנסות בה יותר מידי. בשבועות האחרונים יצאנו להשתעשע עם המצלמה אבל בעיקר סובבנו לא מעט ראשים של אנשים שלא הבינו למה אנחנו נראים כמו פסל החירות מהלך על שתיים. מצלמת ה-360 של LG מעוצבת בצורה די פשוטה, מינימליסטית ותכליתית. כדי לשמור על גופה היא מגיעה עם כיסוי פלסטיק קשיח שגם משמש כמנשא נוח יותר לאחיזה של המצלמה בצורה גבוהה יותר, בין היתר כדי שהציפורניים שלכם לא יתפסו את כל הפריים. כדי לתעד את הסביבה באופן אידיאלי עליכם להרים את היד כמה שיותר גבוה, מה שמסביר את האמרה שלנו לפיה הרגשנו כמו פסל החירות כאשר הסתובבנו עם המצלמה. (אבל איך אומרים – ׳המטרה מקדשת את האמצעים׳).

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

תפעול המצלמה מאוד פשוט, אולי אפילו פשוט מידי, שכן היא כוללת רק כפתור אחד להפעלה וכיבוי, וכפתור נוסף לצילום וידאו וסטילס. כדי לצלם תמונת סטילס יש לבצע לחיצה קצרה על הכפתור המעוגל שנמצא מתחת לאחת העדשות, בעוד שלחיצה ארוכה יותר תפעיל את מצב הוידאו.

בלי סודות

מה שבאמת מגניב בצילום ב-360 מעלות הוא שאי אפשר להסתיר שום דבר, הכל גלוי. בעוד שבתמונה ׳רגילה׳ אנחנו יכולים להתמקד ספציפית רק בחלק המסודר של הבית כדי לצלם תמונה לאינסטגרם, בצילום 360 אין הנחות. רואים הכל.

בסופו של דבר איכותה של המצלמה נמדדת באיכות הצילום, אז אתם בטח תוהים לגביה; ובכן, כמו מרבית המצלמות המצויות כיום בסמארטפונים, במצבי תאורה אידיאליים הצילום בהחלט מספק ומעביר את החוויה באופן כמעט מוחשי (גם ללא משקפי מציאות מדומה). תמונות הסטילס באיכות של 16 מגה פיקסל (5,660×2,830) בשעות היום יוצאות מעניינות גם כאשר צופים בהם בצורה ׳גולמית׳ ופנורמית. יחד עם זאת בשעות חשיכה המצלמה מגמגמת ויוצרת תמונות מרוחות, מגורענות ורוויות ׳הילות׳ סביב גופי תאורה למיניהם, גם כאשר מצב הלילה הופעל. כמו כן שמנו לב ׳שאיחוד׳ התמונות שנלכדו בעזרת שתי העדשות לא תמיד יוצא חלק, מה שיוצר מעין כתמים מטושטים יותר או פחות והופך את התוצר לקצת גימיקי.

צילום: גיקטיים

לחיצה כפולה לצפייה בתמונה בגודל מלא. צילום: גיקטיים

lgg

לחיצה כפולה לצפייה בתמונה בגודל מלא. צילום: גיקטיים

lg11

לחיצה כפולה לצפייה בתמונה בגודל מלא. צילום: גיקטיים

השימוש במצלמה הופך למעניין באמת כאשר מחברים אותה לסמארטפון באמצעות האפליקציה. כדי לעשות זאת יש להוריד את האפליקציה, ולחבר את הסמארטפון ל-WiFi המובנה של המצלמה באמצעות סיסמת ה-WiFi של המצלמה. ברשימת הרשתות הזמינות עליכם לחפש את ההתקן שכל עוד לא שיניתם את שמו יתחיל פשוט ב-LG כך שקשה לפספס אותו. סיסמת ברירת המחדל מורכבת מ-8 ספרות: תחילה 00, ולאחר מכן מספר ה-Serial של המצלמה עצמה, מספר המופיע על מדבקה בצידה של המצלמה. לאחר שתהיה התאמה תבחינו מיד בתצוגת מסך הבקרה, בו ניתן לשחק עם הגדרות המצלמה ולראות את החומר המצולם בזמן אמת.

הפעולה הטריוויאלית ביותר שניתן לבצע באמצעות האפליקציה היא צילום תמונה או וידאו בלחיצת כפתור על האייקון המתאים. לחצן ההגדרות (גלגל שיניים) כוללת שליטה בסאונד (5.1 או 2), אופציה לתיוג הלוקיישן של הצילום, טיימר ובחירת איכות התמונה או הוידאו. האופציות הן תמונה באיכות של 5, 8 או 16 מגה פיקסל, ווידאו באיכות של 1280×640, 1920×960 או 2560×1280, שהם בעצם 2K.

lg1

ניתן לשחק עם הגדרות המצלמה דרך האפליקציה. מקור: צילום מסך

לצד כפתור ההגדרות מופיע כפתור ה-MODE – לחיצה עליו מאפשרת לכם לבחור בצילום בתנאי חשיכה, בחוץ, בזמן פעולה, בחדר מואר או לתת למצלמה להחליט לבד מה טוב בשבילה במצב האוטומטי. לחיצה על הכפתור השלישי בשורה מראה לכם מה בדיוק כל אחת מעדשות המצלמה מצלמת, בעוד שעם הכפתור הבא תוכלו לבחור האם לצלם ב-360 או צילום פנורמי יותר של 180 מעלות. הכפתור האחרון והמעניין ביותר מציע את האפשרות לעבור לצלם במצב ידני. כאשר מצב זה מופעל תוכלו לשחק עם האיזון הלבן, החשיפה, מהירות התריס וה-ISO.

חסרון משמעותי

במצלמה זו אין כל אופציה פיזית (באמצעות כפתור) לעבור ממצב צילום של 180 מעלות ל-360 מעלות, אלא רק בעזרת האפליקציה. כמובן שמצב זה הפיך, אבל – יש כאן אבל גדול. כאמור, האפליקציה רלוונטית רק לגרסאות מאוד ספציפיות, ולכן אם ברשותכם מכשיר עם מערכת הפעלה קצת יותר מיושנת – You are doomed. במילים אחרות – אם הסמארטפון שלכם לא תומך באפליקציה ובטעות שכחתם את המצלמה על מצב 180 מעלות, תיאלצו לשכנע חבר להתקין את האפליקציה עבורכם או להמתין עד שתחזרו הביתה.

2.jpg3

צילום: גיקטיים

43

צילום: גיקטיים

כנראה שגם LG הבינו שיש כאן תקלה די רצינית, ולכן באתר החברה מופיע דגם כמעט זהה של המצלמה, רק שהוא כולל אייקונים שונים המעידים על מצב הצילום. כדי לעבור בין המצבים (180 או 360 מעלות) יש לבצע לחיצה ארוכה על כפתור ההפעלה, מה שכאמור לא רלוונטי בדגם הנוכחי שקיבלנו.

360

אין אחסון פנימי

מבחינת המפרט הטכני המצלמה מגיעה עם שתי עדשות מסוג ״עין הדג״ של 13 מגה פיקסל ו-206 מעלות וסוללת mAh מובנית. בחלק התחתון נמצאת יציאת ה-USB C עבור טעינה וסנכרון, כמו גם חריץ לכרטיס ה-MicroSD שיכל להגיע עם נפח מקסימלי של 2 טרה בייט. ההמלצה שלנו היא להצטייד בכרטיס זכרון עם נפח מינימלי של 32GB ומהיר (קלאס 10). הסיבה לכך היא כי המצלמה לא מגיעה עם אחסון פנימי לכן בלי כרטיס זיכרון היא חסרת תועלת, גם כאשר היא מחוברת לסמארטפון דרך האפליקציה. ה-LG 360 לא כוללת יציאה למיקרופון או אוזניות והסאונד כולו נקלט באמצעות שלושת המיקרופונים המובנים שהם אמנם סבירים, אך לא מספקים עבור שימוש מקצועי יותר.

זמן צילום הוידאו המקסימלי מסתכם ב-20 דקות, וסוללת המצלמה הספיקה לנו ל-2-3 סשנים של צילומים בין הטענה להטענה (משהו כמו שעה נטו של צילום כל פעם), לא רע. כמו כן העובדה שהמצלמה מגיעה עם חיבור Type C מאוד נוחה אם ברשותכם סמארטפון יחסית חדש שכן ניתן להטעין אותה גם בעזרת המטען ברכב.

2

צילום: גיקטיים

היה נחמד אילו המצלמה הייתה תומכת בכרטיס SD רגיל ולא מיקרו, שכן כדי להעביר את הקבצים ישירות למחשב צריך מתאם. שימו לב כי אם בחרתם להעביר את הקבצים דרך המחשב (הרבה יותר מהיר מאשר ה-WiFi של המצלמה), הסרטון לא יוצג בצורה הנכונה שכן הוא צריך לעבור התאמה. יחד עם זאת, ניתן להוריד תוכנות לצפיה בסרטוני 360 כגון Kolor Eyes של גו פרו שעובדת נפלא במחשב. סוגיה שקצת מסרבלת את הליך השיתוף בתמונות ובסרטונים היא הצורך להוריד את התמונה קודם כל למכשיר, ורק לאחר מכן נפתחת האפשרות לשתף אותו. זה קצת אבסורד שכן מופיע אייקון המעיד על האופציה לשיתוף, אך כאשר לוחצים עליו תתבקשו להוריד קודם כל את הקובץ למכשיר.

כדי לשתף בסרטון 360 מומלץ לעשות זאת ישירות דרך האפליקציה בסמארטפון, שכן אחרת הסרטון אמנם יוטמע בהצלחה בפייסבוק או ביוטיוב, אבל ממש לא בצורה מוצלחת. כשקצת זזים עם העכבר או הסמארטפון ניתן להבחין בבורות שחורים שנוצרו כתוצאה ׳מהדבקה׳ לא מושלמת של החומר המצולם בעזרת שתי העדשות. המסקנה היא – צילמתם סרטון או תמונה ב-360 מעלות ואתם רוצים להשוויץ לחברים? תהיו סבלניים ותעשו זאת ישירות דרך האפליקציה של LG.

גזר הדין

יתרונות:

  • מצלמת כיס.
  • מאוד פשוטה לשימוש.
  • עושה את העבודה ומאפשרת להעביר ולשתף בחוויות בצורה קצת אחרת (לפחות בינתיים, כשמצלמות ה-VR לשימוש פרטי נמצאות רק בתחילת דרכן).

חסרונות:

  • אפליקצית הסמארטפון הכרחית להגדרה הראשונית (ובתכלס גם לאורך כל השימוש).
  • אין זיכרון מובנה.
  • איכות הצילום לא משהו.

אמ;לק: הקונספט בהחלט מגניב. לוקח זמן להתרגל לכך שלא צריך להסתובב באופן פיזי כדי לצלם משהו ספציפי, שכן זה בעצם הרעיון של מצלמת ה-360. יחד עם זאת, איכות התמונה ו/או הוידאו לא מוצלחים במיוחד, אבל זה ממש לא מוריד ׳מהמגניבות׳ של התוצר. בגלל שמדובר בדגם הראשון של החברה כמובן שלא מאוד מפתיע שהוא עדיין לא מושלם, אבל מכאן יש רק לאן להשתפר.

מחיר: 1,200 ש״ח דרך היבואן הרשמי.

הילה חיימוביץ׳

גיקית, Deal With It

הגב

6 תגובות על "מצלמת ה-360 של LG היא גאדג׳ט שישדרג את החופשה הבאה שלכם [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
גיא
Guest

איך הופכים 200 דולר ל1200 שח (עם המע"מ)? ולמה אתם לא שואלים שאלות כאלה בסקירה כשאתם מקבלים מוצר "להתנסות"?

חסוי ו?
Guest

האמת שזה לא כזה פער גדול שחושבים על זה.
200 דולר אלה 800 ש"ח.
מע"מ זה 17% שהם בערך 163 ש"ח.
סה"כ 963.
פער של 237 ש"ח לעומת ארצות הברית.

אגב, ההשוואה האמיתית היא מול אירופה,לא מול ארצות הברית.

חסוי ו?
Guest

וואו, זה מוצר גרוע ויקר לאין שיעור.

גיא
Guest

לי יצא 908 שח כולל מעמד, מה שאומר 32% מעל המחיר בארהב. גם הספקים בארהב מרוויחים על המוצר. את המחיר באירופה אני לא מכיר. עדיין נשמע לי מוגזם לחלוטין.

עדן בנימין
Guest

אישית אני מחכה לgear 360, אמור להיות טוב יותר

אנונימי
Guest

הילה, יופי של לק :)

wpDiscuz

תגיות לכתבה: