10 הסטארטאפים הישראלים שישנו את עולם המוזיקה

במסגרת אירועי הקיץ של ירושלים המתקיימים בשבוע הבא, עשרה סטארטאפים מתחום המוזיקה יקבלו הזדמנות להציג את הפיתוחים החדשים שלהם המחברים את עולם הטכנולוגיה והמדיה אל עולם המוזיקה. בואו להכיר אותם לפני כולם

עשרה סטארטאפים ישראלים מתחום המוזיקה יקבלו בשבוע הבא הזדמנות להציג את הפיתוחים החדשים שלהם המחברים את עולם הטכנולוגיה והמדיה אל עולם המוזיקה ואף ‘למכור’ את עצמם, במסגרת מרתון מיוחד שיתקיים כחלק מאירועי הקיץ בבירה. רגע לפני האירוע, בואו להכיר את הסטארטאפים והמוצרים שצפויים להופיע שם.

הבירה מתחממת

במהלך השבוע הבא, בין ה-27 ועד ה-31 באוגוסט תתקיים בירושלים ועידת המוזיקה הבינלאומית, בשיתוף עם רובע המדיה JVP. ביום שלישי, ה-28 לאוגוסט בשעה 14:00 יתקיים במועדון ה”זאפה ירושלים במעבדה” מרתון, בו יעניקו לכל אחד מהסטארטאפים חמש דקות על מנת להציג את המיזם הייחודי שלהם בפני עשרות בכירים בתעשייה הכוללים אמנים, אנשי ניו מדיה, משקיעים, יזמים ועוד.

את הפאנל ינחה אורי אדוני, שותף בחממת JVP ומי שעתידים להופיע הם 10 סטארטאפים שסומנו כמבטיחים בתחום המוזיקה. רגע לפני שהם עולים על הבמה ומנסים להתבלט ולתפוס את תשומת ליבם של המשקיעים, אנו מעניקים לכם הזדמנות להכיר ולהביע את דעתכם על מגוון החברות.

מקור: אתר החברה

JoyTunes

המטרה העיקרית של חברת Joytunes היא לפתור בעיה הקיימת אצל 85 אחוזים מהאוכלוסיה: האכזבה על כך שלא למדו לנגן על אף כלי, מכיוון שלא הצליחו להתגבר על השלבים הראשונים והמתסכלים של הלמידה עצמה. לשם כך, פיתחה החברה תוכנה שנועדה לעזור בשלבים הראשוניים של לימודי הנגינה ומיועדת לילדים ומבוגרים כאחד.

האפליקציה מעניקה לתלמידים המתחילים גירויים ומעודדת אותם להמשיך להתאמן, גם אם עדיין לא יודעים לקרוא תווים או שפשוט צריכים להתאמן על הקואורדינציה שלהם. הטכנולוגיה שפיתחה, המוגנת בפטנט, מיועדת להגביר את המוטיבציה אצל הלומדים ואף לקצר את תהליך הלמידה.

כיום המוצר של החברה זמין רק למשתמשי iOS ורק לאלה הנמצאים בשלבים הראשוניים. בעתיד, מקווה החברה להמשיך להתרחב ולהציע שיעורי עזר גם לנגנים הבינוניים ואף המתקדמים, על מגוון רחב של כלי נגינה וכמובן על מגוון פלטפורמות נוספות.

מקור: אתר החברה

Vidit

הרעיון העומד מאחורי חברת Vidit, הוא לאפשר למשתמשים לחיות מחדש אירועים מסויימים – על ידי יצירתם מחדש. החברה פיתחה אלגוריתם סנכרון ייחודי, המסוגל לאסוף מגוון סרטוני וידאו שצולמו על ידי מספר רב של משתמשים באירוע אחד, לסנכרן ולערוך אותם על מנת להציג מוצר אחד מוגמר, הכולל את שלל הסרטונים מהתחלת האירוע ועד סופו, ממגוון זוויות שונות.

החברה למעשה עושה שימוש במודל חוכמת ההמונים על מנת ליצור ולערוך את סרטוני הוידאו, שכן סומכים על הקהל הרחב שיצלם ויעלה את המידע אל הרשת – שם יוכלו למצוא, לקחת, לערוך ולהציג אותו מחדש. הטכנולוגיה שפיתחה החברה מסוגלת לזהות את החלקים הויזואליים והקוליים הטובים ביותר בכל סרטון, להצמיד אותם בנקודות המתאימות – ולאפשר למשתמשים לצפות בכל האירוע המדובר.

החברה מסבירה כי המוצר מיועד לשימוש בכל מסגרת, החל ממסיבת הגן של הילד, דרך טקס קבלת תארים באוניברסיטה ועד הופעת מוזיקה גדולה במיוחד. לצד הסרטים המותאמים אישית, מציעה החברה גם שילוב של תכנים פרסומיים בסרטונים. את ההשקעה הראשונית בחברה, המוערכת בכמה מאות אלפי דולרים, ביצע ג’ף פולבר – אישיות מוכרת בתחום הסטארטאפים והטכנולוגיה.

מקור: אתר החברה

Serendip

עבור מי שאוהב להאזין למוזיקה, אך אינו יודע איזה שיר לבחור, השירות של Serendip מציע שילוב ייחודי בין רשת חברתית לשירות מוזיקלי. הפלייליסט המושמע נוצר בזמן אמת, בהתאם למה שמשתפים חבריו המוזיקלים של המשתמש על גבי הרשתות החברתיות, כמו פייסבוק וטוויטר. המוצר מסוגל לאסוף את השירים משורה של שירותים פופולאריים כגון יוטיוב, וימאו, סאונדקלאוד ובנדקמפ ולהוסיף אותם לרשימת ההשמעה.

בנוסף לרדיו החברתי המוצע למשתמשים, במידה ועוקבים אחר דפי אמנים בפייסבוק – שיריהם יתווספו אוטומטית ורנדומלית אל הפלייליסט של המשתמש, כך שיכול להיות בטוח שבמהלך ההאזנה יהיו לפחות מספר שירים מוכרים ואהובים מהאמנים המועדפים עליו.

מלבד ההאזנה החופשית של המשתמשים, השירות מתמקד בחיבור המתבסס על טעמם המוזיקלי ומאפשר להוסיף די.ג’ייז לרשימה, גם במידה ואינם מופיעים ברשימת החברים של המשתמש. כך יכולים להפוך את חווית ההאזנה למעניינת אפילו יותר – מבחינה מוזיקלית ומבחינה חברתית.

מקור: אתר החברה

Instrumagic

חברת InstruMagic היא העומדת מאחורי אפליקציית Zap Guitar המאפשרת לכל אחד לנגן על גיטרה, גם אם אינו יודע תווים, אקורדים או כלל כיצד לנגן. האפליקציה הופכת את מכשיר הטאבלט של המשתמש לגיטרה, המסוגלת לנגן כל שיר שרק ירצה, תוך כדי הצגת המילים והאקורדים המתאימים.

בדומה למשחק הקונסולות הפופולארי Guitar Hero, גם כאן מסתתר טריק – מפרט קטן הנמצא בחלקו התחתון של הטאבלט. בזמן שהמשתמש פורט על מיתרי הגיטרה הוירטואלים, עליו ללחוץ על המפרט הקטן על מנת לעבור מאקורד לאקורד, וכך למעשה נוצרת המנגינה המתאימה, בהתאם לשיר שבחר המשתמש.

האפליקציה מאפשרת למשתמשים לשתף ולהציג את ‘היכולות החדשות’ שלהם על גבי הרשתות החברתיות, ואף לנגן בהרמוניה ביחד את אותו השיר, בשני סולמות שונים. האפליקציה עדיין לא זמינה לקהל הרחב, אך ככל הנראה תהיה מיועדת רק לטאבלטים – בשל גודל הממשק הנחוץ.

מקור: אתר החברה

Stagee

כיום, נדמה כי כל מי שיש לו כשרון כלשהו, יכול תוך שניות להתפרסם פשוט על ידי העלאת קטע קול או וידאו לאחת מהרשתות הרבות המאפשרות זאת כגון יוטיוב, וימאו או אפילו פייסבוק וטוויטר. ואכן, חלק נרחב מהכוכבים המופיעים על מסכי הטלוויזיה שלנו, מושמעים ברדיו או אפילו אלה המככבים על במות התיאטרון התגלו בזכות האינטרנט.

Stagee מעוניינת לעזור לאותם משתמשים המעוניינים להציג את הכשרון שלהם לקהל הרחב, ומציגה רשת חברתית המיועדת לאומנים, בעזרתה יכולים להגיע אל קהל חדש, לפגוש משתמשים באותו המקצוע וכמובן לצפות ולהתרשם ממשתמשים בעלי כשרון מכל רחבי העולם.

מבחינת החברה, האידיאל מבחינתה הוא שבעוד תקופה לא ארוכה הרשת החברתית תשמש גם את מפיקי הטלוויזיה עצמם, כמקור לגילוי ומציאת הכוכבים הגדולים הבאים שיככבו על גבי המסכים.

מקור: אתר החברה

YouLicense

במידה ואתם מוזיקאים, אתם בוודאי כבר יודעים כמה קשה לשווק ואף למכור את היצירות השונות עליהן אתם עובדים ימים ולילות. YouLicense מעוניינת לפתור בעיה זאת ולקשר ישירות בין המוזיקאים למשתמשים המעוניינים לרכוש את המוזיקה, על ידי הצגת זירת קנייה ומכירה עבורם.

המוצר, המתפקד כמעין eBay לכל מי שעוסק בתחום המוזיקה, כגון כותבים, מלחינים, זמרים, ואף מפרסמים ולייבלים להתחבר למי שמעוניין לשלם על היצירות הללו. החברה מציעה תשתית דרכה יכולים אותם יוצרים למכור עותקים בודדים של ‘מוצריהם’ על פי המחיר אותו הם קובעים, ואף למכור רשיונות לשימוש בהם.

במסגרת העסקה, האתר נוטל עמלת מכירה בסך 9 אחוזים ישירות מהאמן, לאחר שהעסקה אושרה.

מקור: אתר החברה

AnyClip

ב-AnyClip אוהבים סרטים. הם כל כך אוהבים אותם שהם לקחו את הסרטים כפרויקט, והחליטו להוסיף לסרטים תגיות, כדי שיהיה קל לחפש בהם. התגיות כוללות כל דבר שניתן לעלות על הדעת, החל מציטוטים מפורסמים, דרך חפצים ושחקנים המופיעים על המסך. החברה יכולה לבצע את התיוגים הללו בזכות חוזים בלעדיים שיש לה עם האולפנים הגדולים של הוליווד, בינהם גם אולפן יוניברסל.

בזכות שיתוף הפעולה עם האולפנים, AnyClip נטלה את מאגר הסרטים הגדול של הוליווד והחלה להחיות אותו מחדש באמצעות תגים. התגים של החברה מאפשרים לנו לאחר מכן לחפש דברים בתוך הסרטים. יכול להיות שאנחנו זוכרים ציטוט, אבל לא זוכרים מהיכן, יכול להיות שאנחנו מחפשים דמות או חפץ מסוים ורוצים לדעת היכן הוא הופיע.

החברה יוצרת מאגר מידע גדול על כל אחד מהסרטים, המכיל אלפי קטעי מידע. החיפוש במאגר הזה יאפשר לנו למצוא את אותו חפץ, אובייקט או שחקן בכל הפעמים בהם הוא מופיע בסרטים שבמאגר.

מקור: אתר החברה

JamStar

חברות סטארטאפ רבות פונות אל המשתמשים שאינם יודעים כיצד לנגן על כלי, אבל עדיין מעוניינים ללמוד. גם JamStar פונה לקהל זה וספציפית לאלה המעוניינים ללמוד לנגן על גיטרה. האפליקציה שפיתחה החברה מעניקה למשתמש ממשק אינטרקטיבי המסוגל להאזין לנגינה של המשתמש ולהעניק לו פידבק מיידי – חיובי או שלילי.

המטרה של החברה היא לאפשר לכלל האוכלוסיה ללמוד נגינה בקלות ובפשטות, על ידי מכשיר הסמארטפון או הטאבלט ש(ככל הנראה) כבר יש ברשותם. בעזרת האפליקציה, לומדים המשתמשים היכן להניח את האצבעות, את השמות של האקורדים השונים עד שלבסוף יכולים לנגן שיר שלם – ולקבל פידבק של 100 אחוזים.

האפליקציה זמינה למשתמשי אנדרואיד באמצעות Samsung Apps וגם כאפליקציה לדפדפן, אך חשוב לציין שדורשת כי למשתמש תהיה גיטרה – שכן אמנם הלמידה היא באמצעות מורה וירטואלי, אך מיועדת ליישום על גיטרה פיזית.

מקור: אתר החברה

PlayMyTone

חברת PlayMyTone מעוניינת למעשה להיות הטוויטר של המוזיקה, על ידי הוספת מימד חדש לאינטרקציה עם מוזיקה דיגיטלית. המטרה של החברה היא לקחת שיר – שהוא בעצם סיפור שלם בפני עצמו, כמו רשומה בבלוג או הודעה בטוויטר, להוציא ממנו את “140 התווים” המעניינים ביותר – משמע, המקטע המוזיקלי הכי מעניין ולשלוף אותו עבור המשתמש.

החברה עושה זאת באמצעות שימוש באלגוריתם חכם, המסוגל להאזין למוזיקה ולנתח אותה. לאחר מכן, האפליקציה תציג שלושה מקטעים מעניינים עבור המשתמש, מהם יוכל לבחור אחד ולהתחיל ליצור את המקטע החדש שלו, בהתאמה אישית באמצעות אפקטים של סאונד ולופים – עליהם האפליקציה תמליץ עבורו.

תהליך הגזירה והיצירה גוזלים זמן קצר בלבד ובסופן תהיה למשתמש יצירה חדשה ומקורית, גם במידה והוא נטול כשרון מוזיקלי לחלוטין. את היצירה החדשה, יוכל לשתף על גבי הרשתות החברתיות כגון פייסבוק וטוויטר – על מנת שגם חבריו יהנו מהמקטע החדש שיצר.

מקור: אתר החברה

MuseLinked

בניגוד לפייסבוק או גוגל פלוס, MuseLinked הינה רשת חברתית שמעניקה מענה לצרכים הייחודיים של המוזיקאים ברשת, כגון שיווק עצמי, חיפוש נגנים, מכירת וקניית ציוד ועוד. במיוזילינקד יש לכל משתמש עמוד פרופיל יצירתי וייחודי, באמצעותו יכול האמן לייצג את עצמו על ידי העלאת לוגו, בחירת רקע, משחק עם הפונטים ועוד.

הפרופילים האישיים עתירי המידע פותרים גם את הצורך לעשות שימוש בלוחות. בעזרתם כל מוזיקאי יכול פשוט להגדיר את סוג הנגן שהוא מחפש, למשל “חצוצרן”, ולקבל מייד רשימה של כל החצוצרנים, עם תצוגת ז’אנרים, גיל, מיקום ואפילו סרטון, להתרשמות. כך יוכל המחפש להחליט בצורה מושכלת מי מתאים לו, ולפנות לאנשים הנכונים.

בנוסף, המערכת מאפשרת למוזיקאים לנהל מכירה וקנייה של ציוד מוזיקלי משומש, על מנת להעניק למשתמשיה סוג של One Stop Shop לכל צרכיו המוזיקלים.

מידע נוסף אודות האירוע, לוח הזמנים המלא ורישום לפאנלים ולשואוקייסים תמצאו באתר הועידה.


.
בחסות StartTWS – כנס הסטארטאפים הגדול בישראל
.


בחודש אוקטובר הקרוב ייערך אירוע הסטארטאפים הבינלאומי הגדול ביותר בישראל, StartTWS שיכלול הרצאות ופאנלים בנושא סטארטאפים והון סיכון ואת ה-Startup Arena, תחרות הסטאטראפים הבינלאומית הראשונה שנערכת בישראל. השנה, בנוסף לאירוע עצמו, תערך מסיבה מיוחדת וסגורה למוזמנים בלבד בערב שלאחר הכנס. 100 הראשונים שירכשו כרטיסים במסגרת מבצע ה-Early Bird, יקבלו גם כרטיס כניסה למסיבה, יחד עם הכרטיס לכנס, ללא תוספת מחיר!

יש לכם סטארטאפ ואתם לפני השקה רשמית של המוצר? אולי תוכלו לחשוף אותו על הבמה ב-Startup Arena ולזכות לחשיפה למדיה הטכנולוגית בכל העולם. ההרשמה ל-Startup Arena נסגרת בעוד זמן קצר ועל כן מומלץ להזדרז ולהגיש את המועמדות שלכם בעמוד ההרשמה באתר האירוע.

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

2 תגובות על "10 הסטארטאפים הישראלים שישנו את עולם המוזיקה"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
רומן
Guest

שכחתם את http://www.you-tab.com

עוז צופי
Guest

הייתי בטוח שטונרה תהיה פה.
http://tonara.com/

wpDiscuz

תגיות לכתבה: