המדריך השלם לפריצת אייפון – חלק ג' – פתיחת מכשירי אייפון לכרטיסי SIM "זרים"

אחרי שהסביר בחלקים הקודמים של המדריך מהי פריצת מכשיר אייפון ועל סוגי הפריצות השונות, שחר דומאי מסביר לנו כיצד פותחים את המכשיר לשימוש Simfree, עם כרטיסי SIM "זרים".

הערה חשובה: אין להשתמש בתוכנות השונות בטרם קראתם בעיון רב את ההוראות, האזהרות וההגבלות של התוכנה בה אתם נעזרים והבנתם בדיוק מה אתם עושים. שימוש לא נכון יכול להפוך את המכשיר ללא שמיש. כמו כן, התוכנות מתעדכנות כל הזמן (כמו גם העדכונים של אפל) ויש לוודא שהתוכנה מתאימה לסוג המכשיר וגרסאות הקושחה שבידיכם. כמו כן, סביר להניח שפריצת אייפון או אייפוד תסיר את האחריות על מכשירכם. כמו כן, לעתים תהליך הפריצה עשוי להיתקע באמצע (מסיבות שונות), מה שיכול במקרים נדירים לגרום למכשיר שלא לתפקד. לכן איננו ממליצים על פריצה אלא מביאים את המידע לצרכים לימודיים בלבד.

אחרי שהסברנו בחלקים הקודמים של המדריך מהי פריצת מכשיר אייפון ועל סוגי הפריצות השונות, חלק ג' של המדריך מסביר לנו כיצד פותחים את המכשיר לשימוש Simfree, עם כרטיסי SIM "זרים".

פתיחת מכשירי אייפון לכרטיסי סים "זרים"

פתיחת המכשיר לכרטיסי סים "זרים" מתבצעת באייפון "פרוץ" שנפתח לאפליקציות צד ג', באמצעות האפליקציות הבאות:

Ultrasn0w – אפליקציה שניתן להתקינה דרך Cydia. מתאימה רק לבייסבנד לא יאוחר מגרסה 04.26.08 (לא משנה מה גרסת הקושחה). כלומר – מתאים למכשירים בקושחות עד 3.0.1 או קושחות חדשות יותר שנפרצו מבלי לעדכן בייסבנד לגרסה חדשה יותר.

להתקנה יש להוסיף את ה- source של Ultrasn0w מהכתובת http://repo666.ultrasn0w.com. מדריך מפורט להתקנת Ultrasn0w ניתן למצוא כאן.

Blacksn0w – אפליקציה שמותקנת ישירות ע"י Blackra1n (למי שפרץ באמצעות Blackra1n) או דרך Cydia  באמצעות הוספת ה- source הבא מהכתובת http://blackra1n.com. הפריצה הזו מתאימה לבייסבנד 05.11.07 וגרסת קושחה 3.1 עד 3.1.2 (יתכן שניתן גם להשתמש בקושחה בגרסה 3.1.3 שעודכנה ללא עדכון בייסבנד, כלומר קושחת 3.1.3 שנפרצה והושארה גרסת בייסבנד קודמת של 05.11.07. אבל זה לא בטוח – מומלץ להישאר עם 3.1.2) ולמכשירי iPhone 3G/3GS בלבד. לא מתאימה לקושחה 3.1.3 "רגילה" שעדכנה את הבייסבנד לגרסה 05.12.01.

הוראות מפורטות להתקנת Blacksn0w ניתן באתר iPhoneWorld או באתר Techapp.

כל כך הרבה אפשרויות. מה אבחר?

כדי לעשות סדר בבלגאן, הכנו תרשים זרימה שיעזור להחליט באיזו תוכנה ניתן להשתמש:

 1. האם המכשיר פתוח לכרטיסי סים חיצוניים (simfree)?
  כן: המשיכו לסעיף 2
  לא: המשיכו לסעיף 3
 2. אתם יכולים להשתמש בטלפון אולם ברצונכם להתקין אפליקציות צד שלישי. מאיזה דגם המכשיר שבידיכם?
  דגמים ישנים (iPhone 1G, 2G, iPod Touch 1G): השתמשו ב- Redsn0w לעדכון לגרסת קושחה 3.1.2 ומטה, או בגרסה חדשה של Sn0wbreeze לעדכון לגרסת קושחה 3.1.3 (ובתנאי שהקושחה הנוכחית נמוכה מ- 3.1.3).
  דגמים חדשים (iPhone 3GS, 3G, iPod Touch 2G/3G) – תוכלו לבחור בין התוכנות לפי היתרונות והחסרונות שפורטו. כל תוכנה שמבצעת פריצה תהיה טובה, מכשירכם עקרונית אינו זקוק לפתיחת לכרטיסי סים "זרים".
 3. מכשיר שאינו פתוח לכרטיסי סים חיצוניים: מק או חלונות?
  מק – Pwnage tool
  חלונות
  אם גרסת הקושחה הנוכחית שלכם היא 3.0 – 3.0.1, או גרסה מאוחרת יותר אבל בייסבנד בגרסת 04.26.07 – תוכלו להשתמש ב- Redsn0w או Sn0wbreeze
  אם גרסת הקושחה הנוכחית שלכם היא 3.1.2 (או שאתם משדרגים אליה), השתמשו ב- Blackra1n או Sn0wbreeze
  אם גרסת הקושחה הנוכחית שלכם היא 3.1.3 (או שאתם משדרגים אליה בלי לעדכן בייסבנד) וגרסת בייסבנד ישנה, השתמשו ב- Sn0wbreeze
  אם גרסת הקושחה הנוכחית שלכם היא 3.1.3 ובייסבנד חדש (05.12.01) – אתם בבעיה. ניתן לפרוץ אבל אין עדיין פתיחה לכרטיסי סים "זרים".

פתיחת המכשיר לכרטיסי סים "זרים"

המכשיר צריך להיות כבר "פרוץ". יש לקרוא את גרסת הבייסבנד דרך "הגדרות->כללי->אודות":

אם גרסה 04.26.08 – ניתן להתקין Ultrasn0w (כל גרסת קושחה) דרך Cydia, או Blacksn0w דרך Cydia או דרך אפליקציית Blackra1n.

אם גרסה 05.11.07 – יש להתקין Blacksn0w.

אם גרסה 05.12.01 – יש להתעדכן ברשת למציאת פתרון ;-)

הערות כלליות ואזהרה

בשל מגוון הכלים והשיטות, לפעמים פריצה לא עולה יפה או שישנן בעיות. בהרבה מקרים הבעיה היא טעות של משתמש שלא קרא את ההוראות והאזהרות בעיון. לפעמים, פשוט ישנן תקלות – לדוגמה, במכשיר Simfree שלי עדכנתי מגרסת קושחה 3.0.1 (בייסבנד 04.26.07) לגרסת קושחה 3.1.3 באמצעות Sn0wbreeze. עדכון הקושחה דרך iTunes נתקע (תופעה מוכרת) אחד הצלחנו לפתור זאת באמצעות iReb (לפי ההוראות שמופיעות בסעיף הבא). אחרי הפריצה, משום מה בטלפון לא היתה גישה לסלולר, אף הצלחנו לפתור גם את הבעייה הזאת באמצעות התקנת Ultrasn0w (למרות שעקרונית לא היה צריך). חשוב לציין כי בחרנו בשיטה ששומרת על בייסבנד ישן וכך לא היתה בעיה עשות unlock. ברוב המקרים, אם נזהרתם ולא עדכנתם הבייסבנד, תוכלו להחזיר את הטלפון למצבו המקורי באמצעות restore דרך iTunes. לפעמים, כנראה במקרים נדירים, התוצאה לא יוצאת כמו שציפינו ולכן, אני ממליץ לשמור קובץ קושחה שמתאים לגרסה שקיימת במכשיר שלכם כרגע וכמובן לבצע סינכרון וגיבוי מלא ותקין לפני הפריצה.

במידה ומשהו משתבש, נכנסים למצב DFU או restore ומחזירים לקושחה ישנה נקיה באמצעות iTunes.

עוד בעיות שיכולות לצוץ: בעיות של restore להשבת הנתונים הקודמים אחרי פריצה באמצעות Redsn0w. באחד המקרים של ניסיון הפריצה של המכשיר, סנכרנו בצורה רגילה את המכשיר, אך למרות זאת הלכו לאיבוד נתונים כמו הודעות טקסט, הגדרות דואר ורשת שהיינו צריכים להזין מחדש. גם בעייה זאת ניתנת לפתרון באמצעות restore לאחר התקנת הקושחה ולפני שימוש ב- Redsn0w או Blackra1n. עם Sn0wbreeze לא היתה בעיה לשחזר את הטלפון לאחר התקנת הקושחה הפרוצה.

הערות ופתרון תקלות

תיקון בעיות 16xx ו- 21 במהלך עדכון קושחה ב- iTunes: http://www.iphoneheat.com/2009/10/download-iphone-os-3-1-2-custom-firmware-ipsw-files-for-iphone-3gs-3g-2g (הפסקה האחרונה)

שיטה נוספת לפריצה: עדכון קושחה ב- iTunes ישירות לקבצי קושחה פרוצים מראש: http://www.iphoneheat.com/2009/10/download-iphone-os-3-1-2-custom-firmware-ipsw-files-for-iphone-3gs-3g-2g/

עדכוני קושחה למכשירים חדשים שנתקלים בבעיות – ניתן לנסות את השיטות שבלינקים הבאים:

SHSH: http://modmyi.com/guides/restore-iphone-3gs-3-1-2-using-shshs-file-cydia-windows ובגרסה למק: http://modmyi.com/guides/restore-iphone-3gs-3-1-2-using-shshs-file-cydia-os-x/

נספח – כיצד לבצע גיבוי ידני למידע חשוב באייפון:

יש להתחבר ב- SSH (או ע"י תוסף ל- TotalCommander) – הוראות מפורטות דרך תפריט הבית של Cydia – ולהעתיק את תוכן התיקיות הבאות:

/var/mobile/Library/AddressBook – Contacts

/var/mobile/Library/Calendar

/var/mobile/Library/Notes

/var/mobile/Library/Safari – bookmarks & cookies

/var/mobile/Library/SMS

אחרי העדכון ניתן להעתיק את הקבצים חזרה. כנ"ל לגבי wallpapers, אפליקציות שהותקנו ידנית וכו'.

שחר דומאי

עורך-דין, הי-טקיסט ויזם. צלם ועיתונאי לעת מצוא. בעל ניסיון עסקי חובק עולם: הן כעורך-דין בשוק ההון וההשקעות, והן כמנהל פיתוח עסקי ופרויקטים בחברות הזנק. גדל כילד קומודור, וכיום מתמקד בפיתוח עסקי וניהול מוצרי תוכנה. אתר הבית: www.sdumai.com

הגב

3 תגובות על "המדריך השלם לפריצת אייפון – חלק ג' – פתיחת מכשירי אייפון לכרטיסי SIM "זרים""

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
bobipsy
Guest

שחר שלום…
יש שלי שאלה אז ככה, יש לי אייפון 3G שעבר עידכון ל3.1.3 בטעות!
הבנתי את הטעות רק אחר כך בכל אופן… הצלחתי אחרי מאמצים רבים לעשות לו "downgrade" בעזרת ה"snowbreeze" הבייסבנד שלו עכשיו הוא 05.12.01 אבל עם גירסת קושחה 3.1.2
*יש לציין שזה אייפון שהיה פרוץ והיה פתוח לכרטיס סים זר לפני העידכון הארור!!
אוקיי אז האייפון כרגע פרוץ יש עליו "cydia" גירסה 3.1.2 עם בייסבנד 05.12.01
מה שחסר לי זה הכרטיס זר.
מה האופציות שלי ???? בבקשה !!
אשמח לתשובה ולטיפולך המהיר, יום טובבב

יהודה
Guest

אני בעל IPON 4 וכל פעם שאני סוגר את הפלא הוא ננעל. מה אני צריך לעשות כדי לפתוח אותו לא נפתוח .אפשר עזרה בנושא תודה יהודה

יהודה
Guest
wpDiscuz

תגיות לכתבה: