אקזיט: Inneractive הישראלית נרכשת על ידי RNTS הגרמנית ב-72 מיליון דולר

Inneractive ממפתחת טכנולוגיות לפרסום במובייל ומחזיקה בין היתר בבורסה עצמאית (Exchange) למסחר בשטחי פרסום. בשל הרכישה, יספקו 2 החברות שירותים ללמעלה ממיליארד משתמשים

inneractive2

מקור: Inneractive

בוקר חמישי שמח לחברת Inneractive הישראלית אשר חתמה על הסכם מחייב לרכישתה על ידי RNTS Media NV, חברת האם של Fyber GmbH הגרמנית. Inneractive מפתחת טכנולוגיות לפרסום מודעות וידאו ו-Native במובייל, ומציעה בורסת פרסום בזמן אמת.

השתיים חתמו על הסכם לרכישת 100% מהון המניות של החברה הישראלית בסך 46 מיליון דולר שישולמו במזומן ובאופן מיידי. כמו כן, קובע ההסכם יעדי הכנסות ל-3 השנים הקרובות, כך שסכום התשלום הפוטנציאלי הכולל עבור העסקה יעמוד על 72 מיליון דולר. העסקה תושלם במלואה במהלך הרבעון השני של 2016.

בורסת פרסום

המוצר של Inneractive מציע למפתחי אפליקציות מערכת פרסום ייעודית, בעזרתה יוכלו למצוא את המודל העסקי שיאפשר להם להרוויח כמה שיותר מפרסום באפליקציה שלהם. באמצעות הטמעת SDK, יכולים המפתחים לערוך מכרזים בין מפרסמים ותגמולים שונים, וכך למעשה לבחור את הרווחיים ביותר עבורם ולהציג אותם למשתמשי האפליקציה.

כך למעשה, יכולים מותגים, יצרני מכשירים, ספקים סלולריים וכמובן המפתחים להשיק את שירות המודעות האישי שלהם, המופעל על ידי החברה הישראלית. היא זו שמבצעת את “העבודה השחורה” מאחורי הקלעים הכוללת אינטגרציה עם רשתות הפרסום, ואף מציעה מערכת סליקה משלה. החברה תומכת במגוון הפלטפורמות הסלולריות הקיימות כיום בשוק, הכוללות את iOS, אנדרואיד וחלונות.

הפלטפורמה של Inneractive משלימה את זו של Fyber, המגיעה ללמעלה מ-500 מיליון משתמשים ייחודיים בחודש. שיתוף הפעולה בין שתי החברות יחד הוא בעל פוטנציאל עצום, ומהווה מהלך אסטרטגי ומשמעותי ביותר בעולם הפרסום הדיגיטלי.

מהקמתה של Inneractive בשנת 2007 על ידי זיו אלול ועופר יהודאי גייסה החברה כ-11.5 מיליון דולר ממשקיעים שונים, בהם קרן Evergreen והמשקיעים מודי כידון, משה תאומים, מבעלי משרד הפרסום גיתם ואודי הילמן. כיום הפלטפורמה שפיתחה החברה מגיעה ל-630 מיליון משתמשים יחודיים בחודש ב-180 מדינות. בשנת 2015 הציגה החברה רווחיות משמעותית וצמיחה בהכנסות הברוטו שלה ב-110% לכ-43 מיליון דולר. במשרדיה בישראל (בהם ביקרנו לאחרונה) הממוקמים בפתח תקווה מועסקים כ-80 עובדים והיא מחזיקה משרדים נוספים בסן פרנסיסקו, ניו יורק ולונדון.

מנכ”ל Inneractive זיו אלול התייחס לרכישה ואמר: ״זהו הישג גדול עבורנו ואני מאוד גאה ומודה לצוות העובדים המסור ולמשקיעים שלנו. אנחנו עובדים עם Fyber ועם צוות ההנהלה החזק שלה במשך זמן רב ואנחנו שמחים להצטרף למשפחת RNTS ונלהבים מהפוטנציאל של העתיד המשותף, שיתוף הפעולה והסינרגיות האפשריות בין חברות הקבוצה״.

וידאו – Inneractive at a Glance

הילה חיימוביץ׳

כתיבה הייתה עבורי מאז ומתמיד הרבה מעבר לתחביב, אך את חיבתי העזה לגאדג׳טים וטכנולוגיה גיליתי יחסית באיחור. כנראה שהגיקית שבי הייתה חבויה זמן רב, ורק חיכתה לרגע הנכון לפרוץ. בכל מקרה – היא כאן, ובכל הכוח.

הגב

Be the First to Comment!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
wpDiscuz

תגיות לכתבה: