תערוכת IFA 2011 ננעלה -חלק 1 [IFA]

תערוכת האלקטרוניקה הגדולה באירופה ננעלת. אנחנו עושים סדר מה היה ולאן אנחנו הולכים. חלק 1 מתוך 2.

מקור: ניוזגיק בשערי הכניסה ל-IFA 2011

תערוכת האלקטרוניקה הגדולה באירופה שנערכה השבוע בברלין ננעלה. חברות רבות ניצלו את הבמה ב-IFA כדי להשיק מוצרים חדשים וחדשניים וכעת, עם סיום התערוכה, העיניים של כולם נשואות מערבה, אל עבר לאס-וגאס, שם אמורה להתקיים במהלך חודש ינואר הקרוב תערוכת האלקטרוניקה גדולה עוד יותר, CES. ריכזנו עבורכם את החדשות העיקריות מ-IFA, כפי שנקלטו בעדשותינו.

תלת-ממד מכל מסך

מגמת התלת-ממד התחילה הרבה לפני IFA 2011. את הרעיון של להעביר את חוויית תלת-הממד מאולמות הקולנוע אל הסלון הביתי כבר ראינו בעבר, אך השנה במסגרת תערוכת IFA, יצא לנו לראות דרכים חדשות בהן היצרניות השונות בחרו לשלב את עולם התלת-ממד בחיינו. כל יצרנית בחרה בגישה אחרת, וכדי לעשות מעט סדר בכמות המוצרים שהוכרזו במסגרת IFA, נחלק את הסקירה לפי היצרניות השונות.

אפסון

מקרן אפסון EH-TW9000. הקצה העליון של מקרני תלת-ממד

גולת הכותרת של אפסון בתערוכת IFA 2011 היא ההכרזה על ליין שלם של מקרנים חדשים לשוק הבייתי. המקרנים החדשים מביאים עימם טכנולוגית תלת-ממד, שתאפשר לכם להקרין תכנים תלת-ממדיים על גבי כל מסך או קיר. בתוך ליין המקרנים כללה אפסון מקרן ייעודי לגיימרים, כמו כן מקרן עם תחנת עגינה ייעודית לאייפון/אייפד/אייפוד המאפשר לנגן תכנים ישירות מתוך המכשיר. בהדגמה של האחרון ראינו אותו מקרין תוכן תלת-ממדי מתוך אייפד על גבי מסך בגודל 120 אינץ’ באיכות של HD, ללא אבדן משמעותי של איכות.

יתרון נוסף עבור המקרנים החדשים של אפסון הוא שילוב של טכנולוגיה בתוך המקרן שתאפשר לכם להפוך כל תוכן דו-ממדי לתלת-ממדי על גבי המסך. המקרנים משלבים בתוכם את טכנולוגית ההמרה, אשר פותרת הלכה למעשה את אחת הסוגיות החמות בעולם התלת-ממד והיא הצורך להתאים תכנים דו-ממדיים לפורמט החדש. כעת אפסון משחררת אתכם מהדאגה הזאת ומאפשרת לכם להפוך כל סרט או מדיה דו-ממדית שיש לכם, לתלת-ממדית באמצעות המקרנים החדשים שלה.

אפסון MG-850HD, הכולל תחנת עגינה לאייפון/אייפד/אייפוד. מקור: יח"צ

בנוסף לליין המקרנים, הציגה חברת אפסון ליין של מדפסות, הן למגזר הביתי והן לשוק המוסדי. החברה הציגה מדפסות רגילות ומדפסות משולבות, אשר מהוות למעשה את עיקר המוצרים שאפסון ידועה בהן בציבור הרחב כאן בארץ. כעת, עם השקת המקרנים החדשים, כנראה שאיפיון המותג על-ידי הציבור ישתנה, שכן המקרנים שהוצגו בתערוכה נמצאים בקדמת הטכנולוגיה בכל הקשור לאיכות תמונה (תחשבו על הקרנה על מסך בגודל של 120 אינץ’ ומעלה באיכות HD עם נורה חזקה במיוחד). עובדה זו תאפשר לאפסון להתמודד בארץ מול יתר חברות ייצור המקרנים, ואם ניקח בחשבון שה-EH-TW9000 שבתמונה צפוי לעלות באירופה 3200 יורו (מחיר סביר אם תשוו למסך טלוויזיה בגודל שהמקרן יודע לשדר), מעניין יהיה לראות כיצד תתמחר אותו החברה בארץ.

LG

סטארקראפט 2 לאחר שהומר לתלת-ממד

במסגרת התערוכה חשפה חברת LG מספר יישומים מעניינים לטכנולוגיית תלת-הממד שלה. אחד היישומים שצדו את עינינו היה ה-dual-play, שהוא רעיון כל כך פשוט וגאוני שחייבים לשאול, איך לא חשבו על זה קודם. LG החליטה לפתור את הסוגיה של שני שחקנים שרוצים לשחק אחד נגד השני עם משחק קונסולה המחובר לטלוויזיה ומצאו לו פתרון חדשני בטלוויזיות תלת-הממד שלהן; החברה משתמשת בטכנולוגיית תלת-הממד כדי לשדר לכל שחקן את המסך שלו, על פני כל המסך. אין עוד צורך במסך מפוצל, אלא כל שחקן מקבל את הגרסה שלו על פני מסך מלא.

כדי לאפשר את זה, יש להצטייד במשקפיים מיוחדות, אשר מאפשרות למסך לשדר עבור כל שחקן בנפרד. התוצאה היא, מהניסיון שלנו בתערוכה, חוויה של משחק במסך מלא, כאילו אתה השחקן היחיד שצופה במסך, בעוד שבפועל גם השחקן המתחרה שיושב לידך בסלון מקבל תמונה ענקית גם הוא. יש לציין שהמשחק שהוצג בתערוכה הוא פיתוח ייחודי של LG עם מיקרוסופט כמשחק תלת-ממדי.

בנוסף, LG הציגה מספר עמדות מחשבים (ראו תמונה) אשר הציגו יכולת להמיר תכנים של משחקים קיימים לתלת-ממד. בתערוכה הוצגו מגוון משחקים, ביניהם גם Starcraft 2, אשר הומרו לתלת-ממד.

משקפיים פאסיביות של LG

לגבי הטכנולוגיה התלת-ממדית באופן כללי, יש לציין כי מרבית היצרניות משתמשות היום בטכנולוגיה של תלת-ממד אקטיבי. כלומר, אתם צופים במסך עם משקפיים אשר מייצרות חיתוך אקטיבי של התמונה שאתם רואים, לפי סנכרון של המשקפיים מול הטלוויזיה. אותו חיתוך של צמצם הוא אחד מהגורמים האפשריים לכאבי הראש שחשים חלק מהאנשים הצופים בתכנים תלת-ממדיים, אם כי טרם נמצאה תשובה וודאית מה הגורם לך.

ב-LG לא ממתינים וכבר מציאים לכם תלת-ממד פאסיבי, מה שאומר שהמשקפיים של LG אינן חותכות את התמונה. בכך, אתם אמורים להרגיש פחות את תחושת האי-נוחות המלווה את חלק מהאנשים הצופים בתכנים תלת-ממדיים.

בנוסף, הציגה החברה מספר דגמים של מסכי טלוויזיה משולבי מגע. מסכים אלה מתפקדים גם כטלוויזיה אך ניתן גם להפעיל תוכנת ציור ולקשקש על המסך, כמו כן עוד אפשרויות רבות ומגוונות. צפינו במשך מספר דקות בהדגמה של המסכים הללו בתערוכה ואחד הדברים שמהר מאוד שמים לב אליו הוא שהם עדיין לא מוכנים לקלט של מספר נקודות מגע בו-זמנית, מה שעשוי להפחית את היעילות שלהם עם ילדים. בנוסף, את ההדגמה עשו עם סטיילוס ייעודי, אך ניתן גם לגעת במסך באצבעות והוא יקבל את הקלט. כנראה שזה אחד הכיוונים האפשריים של התפתחות טכנולוגיות מסכי טלוויזיה, אם כי יש עוד על מה לעבוד.

סמסונג

הכרום-בוק של סמסונג מציג את דף הבית של ניוזגיק

סמסונג ב-IFA זינקה קדימה בכמה ראשי-חץ בו זמנית. זה התחיל ביום לפני IFA, אז יצא לנו לראות את מצלמות הסטילס החדשות של החברה, כולל אחת מיוחדת עם מסך אחורי שיכול להסתובב עד ל-180 מעלות. במקביל, סמסונג הציגה סדרה חדשה של מחשבים נישאים, דקים מתמיד, עם ביצועים תחרותיים.

בדוכן של סמסונג ראינו גם את הכרום-בוק מתוצרת החברה, אשר בינתיים טרם נמסר להפצה באירופה. ראש החץ השלישי, ואולי האחד שחיכינו לו יותר מכל, הוא תחום הסלולר והטאבלטים. סמסונג הציגה ב-IFA כמה מכשירים סלולריים חדשים, כולל אחד מיוחד בשם NOTE, הכולל מסך בגודל 5.5 אינץ’ וסטיילוס מובנה (ראו סרטון התרשמות ראשון שלו). ההתרשמות הראשונית שלנו, לגבי המסך והרעיון של הסטיילוס, היא שהמסך בגודל נוח, למרות שחלקכם אולי חושבים שהוא טיפה גדול. עדיין ניתן להחזיקו בכף היד וגודל התצוגה משפר את שטח הפנים שניתן להציג בו אפליקציות ומידע של הטלפון, דבר שבמסך קטן נראה יותר דחוס.

הסטיילוס עצמו הוא דווקא רעיון חיובי, לדעתנו. זאת, במיוחד לאור העובדה שעבור אנשים רבים ההקלדה על מקשי מקלדת ווירטואלית קטנים היא בעייתית בחלק מהזמן וגורמת לטעויות כתיב רבות, שלא לדבר על טעויות שנגרמות בגלל ה-autocorrect, במידה ומופעל במכשיר. אז, מי שרוצה, יוכל להוציא את הסטיילוס מתוך השקע הייעודי שלו ולהשתמש בו ומי שמעדיף שלא, יוכל להשאיר את הסטיילוס חבוי בחלקו האחורי של הטלפון, ולהשתמש בו כמו כל מכשיר אנדרואידי אחר.

בנוסף אליו, יצא לנו לראות גם את הגלאקסי טאב החדש, בגודל 7.7 אינץ’, אשר הוצא מחוץ לתערוכה לאחר מספר ימים בעקבות פעולות משפטיות שנקטה חברת אפל נגד סמסונג במהלך ימי התערוכה.

וידאו: סמסונג מציגה את ה-MV800 במיוחד לניוזגיק

פוגופלאג

את פופופלאג הצגנו כבר לפני מספר ימים. החברה חשפה במסגרת אירוע ShowStoppers שקדם ל-IFA את המוצר הגדול הבא שלה, Pogoplug Mobile, שיאפשר לכם לסנכרן מידע בין מכשירים סלולריים ומחשבים דרך הענן שלהם. כך תוכלו לסנכרן ספריית מדיה שלמה, ולקבל אותה דרך אפליקציה ייעודית בסטרימינג, במקום לנסות ולשמור כמה עשרות ג’יגהבייטים של מידע על כל אחד מהמכשירים שלכם.

המוצר החדש צפוי להגיע לחנויות בתחילת אוקטובר, והחלה ההרשמה המקדימה לרכישתו באתר החברה.

כאן מסתיים חלקו הראשון של סיכום תערוכת IFA 2011. חלקו השני של הסיכום יפורסם מחר, ויכלול התייחסות ליתר חברות הטכנולוגיה הגדולות, כגון טושיבה וסוני, אילו הפתעות הציגה פיליפס בדוכן שלה, מה היה משותף לנוקיה ולבלקברי בתערוכה ועוד.

נדב דופמן-גור היה אורח חברת אפסון בתערוכת IFA 2011 בברלין. לצפייה ביתר הכתבות על התערוכה לחצו כאן.

נדב דופמן-גור

עו"ד העוסק בתחומי דיני הטכנולוגיה, דיני פרטיות וקניין רוחני. מרצה ומנטור לסטארטאפים, ובעל ניסיון רב-שנים בפיתוח ווב (http://about.me/nadavdg).

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: