HTC One S: ממוצע, זול, אך ללא פשרות [סקירה]

לקחנו את ילד הסנדוויץ' של סדרת HTC One ובדקנו, האם אכן הקטלוג שלו תחת המכשירים הממוצעים הוגן, או שמתחת למעטה האלומיניום מסתתר מכשיר הסמארטפון האידיאלי?

מקור: יח"צ

לצד מכשיר הדגל ששחררה HTC לפני מספר חודשים, One X, הציגה החברה עוד שני מכשירים בסדרה שמיועדים לקהל המשתמשים הממוצע, שמעוניין באנדרואיד איכותי במחיר הוגן. למרות שהחברה ייעדה את One S, האח האמצעי בסדרה, למשתמש הממוצע שאינו מחפש יותר מידי במכשיר הסמארטפון שלנו, אנחנו דווקא התרשמנו כי מדובר במכשיר הרבה יותר רציני משאר הסמארטפונים הממוצעים הקיימים בשוק.

דגם ביניים

לצד השקת מכשיר הדגל של HTC, דגם One X, השיקה החברה גם את האח הקטן שלו, One S. מדובר במכשיר המיועד למשתמש הממוצע, שאינו מעוניין להשקיע סכום כסף גבוה במיוחד על הסמארטפון שלו ומוכן להסתפק במכשיר המציע תצוגה, רזולוצייה ומעבד באיכויות נמוכות יותר משל אחיו הגדול.

אך למרות המפרט המשונמך, ניכר כי HTC יצאה מגדרה על מנת להעניק למשתמשים חווית משתמש מרשימה, נוחה, בעלת עיצוב מזמין שתגרום להם לשכוח ששילמו פחות, או שהמכשיר מיועד להתחרות עם מגוון מכשירי אמצע הקיימים בשוק – ולא ראש בראש מול מכשירי דגל. למרות שלא מדובר במכשיר המהיר ביותר בשוק, או בעל המסך הטוב ביותר, עדיין דגם One S הצליח להשאיר עלינו רושם מאוד חזק, במגוון פרמטרים שונים ומגוונים. אז מה בדיוק יש למכשיר הזה להציע? בואו נתחיל.

המכשיר הדק בישראל

בדגמים האחרונים ששיחררה לשוק, דאגה HTC לשים דגש לא רק על הממשק הפנימי, אלא גם על העיצוב החיצוני. בקו העיצובי שלה, הממשיך גם בדגם One S, מציגה החברה מכשיר העשוי כולו אלומיניום, בעל מסגרת מעוגלת והפרדה ברורה בין המסך הקדמי לבין השוליים של המכשיר.

בחלקו הקדמי של המכשיר מתפרס המסך, העשוי מזכוכית Corning Gorilla שבתחתיתה מופיעים שלושה כפתורים פיזיים: חזרה, בית ומשימות אחרונות. אנו נפרדים מכפתור ה"תפריט" שהיה מוכר עד לפני מספר דגמים במכשירי ה-HTC, לטובת עיצוב שתואם יותר לעיצוב שמכתיבה מערכת ההפעלה Ice Cream Sandwich.

בחלקו העליון ניתן למצוא את הרמקול ולצידו את המצלמה הקדמית, המופרדים מהמסך ויוצרים מסגרת קדמית למכשיר. בצידה הימני של המסגרת ממוקמים לחצני השמע, בצידה השמאלי שקע microUSB להטענה ובחלקה העליון של המסגרת ניתן למצוא את כפתור ההפעלה ולצידו את שקע האוזניות.

צידו האחורי של המכשיר נראה כאילו מורכב משלושה חלקים, כאשר רק החלק העליון המציג את המצלמה ואת הפלאש מתפרק – ומאחוריו מתגלה המקום בו ניתן להכניס את כרטיס המיקרו-סים. המצלמה, בעלת מסגרת אדומה ומודגשת, מוגבהת משאר החלק האחורי כך שבכל פעם שתניחו את המכשיר על גבו – תאלצו לחשוש האם אכן שרטתם אותה או לא.

המכשיר עצמו הוא בין הדקים המשווקים כיום בארץ, בעובי של 7.8 מילימטרים – וזה מורגש. למעשה, למרות שהמכשיר מציע אחיזה נוחה, ההרגשה היא שהוא לא ישאר יציב לאורך זמן. מצד שני, סביר להניח שאחד האביזרים הראשונים שתרכשו יהיה כיסוי, כך שמדובר בבעיה שתפתר במהירות.

במידה ואתם שוקלים לא לרכוש כיסוי, נציין כי גוף האלומיניום לא מתמודד יפה עם סימנים וכתמים ואחרי שימוש סולידי של כשבוע, כבר החלו להופיע טביעות אצבעות ושריטות קלות. כך שלמרות ש-HTC ניסתה ללכת על הצד האלגנטי, מסתמן כי בסופו של דבר מכריחה אתכם להסתיר אותו באמצעות שכבת סיליקון, או פלסטיק.

מקור: יח"צ

קודם כל, Sense

לאור ריבוי מכשירי האנדרואיד הקיימים כיום בשוק, נדמה כי על מנת להתבלט על פני השאר, דואגות היצרניות להציג שלל תוספים ותכונות ייחודיות לליין המכשירים שלה. גם HTC עושה זאת, באמצעות ממשק ה-Sense המוכר, המגיע במכשיר זה בגרסה 4 ומציע למשתמשים מגוון ווידג'טים ייחודים, התאמה טובה יותר של האפליקציות, ניהול וחווית שימוש אינטואיטיבים ומהירים בכל הנוגע למכשיר עצמו ועוד.

לדוגמה, במידה והטלפון מצלצל בעת שיחה נכנסת ולאחר שהרמתם את המכשיר אתם מגלים כי אין לכם כוח לדבר עם הצד השני, תוכלו להניח את המכשיר בחזרה על השולחן – והוא יפסיק לצלצל לחלוטין.

לדעתנו, ממשק ה-Sense הוא הממשק הטוב ביותר שקיים כיום למכשירי אנדרואיד, בזכות ההתמקדות בפרטים הקטנים הכוללים בין היתר את צורת המעבר בין מסכי הבית, תמיכה בעת נהיגה ועיצוב מהפנט ומרשים שגורם למכשיר להפוך להרבה יותר אינטרקטיבי ומעניין עבור כל משתמש בשוק, גם עבור 'מעריצי' האייפון.

את ההמחשה הראשונה לממשק המרשים ניתן לראות כבר במסך הפתיחה. בניגוד לשאר המכשירים, בהם יש להחליק את האצבע ימינה או שמאלה על גבי המסך על מנת לפתוח אותו, כאן מוצגת טבעת ומעליה 4 קיצורים מהירים לטלפון, אימייל, הודעות ומצלמה. גם בעת כניסת שיחה או הגעתה של הודעה חדשה, תוצג ההודעה על גבי המסך בשילוב הטבעת – ועלינו לגרור את האלמנט המתאים אליה על מנת לפתוח אותו.

לא עוד צעצוע לאוסף

מעבר לממשק ה-Sense שהצליח להשאיר עלינו רושם רציני, גם בעת פעולה רציפה של המכשיר, המגיע מהקופסה עם גרסת אנדרואיד 4.0.3, הוא הצליח להציג ביצועים טכניים מרשימים בכל הנוגע לעבודה יום יומית, כגון טעינה מהירה של אפליקציות, מעבר חלק ממסך אחד לשני או מהאפליקציה אל מסך הבית ותגובה אידיאלית ומהירה ללחיצות המשתמש, ללא 'המתנה' מרגע הלחיצה ועד התגובה.

לצערנו, כשניסינו להריץ משחק או אפליקציה כבדים במיוחד, המכשיר והמסך החלו לקרטע מעט ולהגיב בצורה הרבה יותר איטית ומקוטעת. מצד שני, במשך שבוע שלם של עבודה אף אפליקציה במכשיר לא קרסה לחלוטין, כך שאין ספק כי למרות שהוא מכיל רק מעבד כפול ליבה, בכל הנוגע לניהול משאבי המערכת, HTC עשתה עבודה טובה.

ואכן, אחת הבעיות הנפוצות ביותר שנתקלנו בהן במכשירי ה-HTC עד היום היו ניהול הזיכרון, שהציע בדרך כלל נפחים שעמדו על פחות מג'יגה אחד. לעומתם, מכשיר One S מציע 1 ג'יגה זכרון RAM ולמרות ממשק הסנס העילי של המכשיר – לא נתקלנו בהודעות המעידות על זכרון נמוך גם לאחר התקנה של כ-10 משחקים וניסיון להריץ אותם אחר אחרי השני.

מקור: יח"צ

המכשיר מציע סאונד טוב וחזק, גם במהלך שיחות מהמכשיר עצמו וגם בעת שימוש ברמקול החיצוני. בכל הנוגע להאזנה למוזיקה, גם כאן מצליח המכשיר להציע עוצמת ואיכות שמע גבוהים, המתוגברים בטכנולוגית Beats המובנת והתומכת בשלל אוזניות ולא רק באלה מבית Dr Dre. למרות שבעת האזנה למוזיקה מהרמקול החיצוני של המכשיר נשמעים רעשי רקע סטטים ולא מדובר באיכות אידיאלית, בימנו, מי משתמש בספיקר על מנת להאזין לשירים האהובים עליו?

כמו כן, One S 'מחביא' בחלקו העליון של המכשיר נורת חיווי, המיידעת את המשתמש במידה ופספס שיחה, קיבל הודעה, או שעליו להטעין את הסוללה, כך שלא תאלצו להדליק את המסך בכל פעם שתשכחו את המכשיר בחדר, על מנת לגלות האם התקשרו אליכם או לא.

בכל הנוגע לטלפון, שכן חלק רחב מהחברות שכחו כי בסופו של דבר מדובר באחד השימושים הבסיסיים שעל מכשיריהן להציע, גם כאן ביצעה HTC עבודה מדוקדקת, שכולל מלבד השמע החזק גם מיקרופון המבטל את רעשי הרקע, כך שהצד השני איתו אנו משוחחים יכול לשמוע אותנו בחוזקה ובבירור, גם אם אנחנו מהלכים ברחוב סואן.

היתרון החד משמעי שמציע המכשיר, הוא בסוללה. מדובר בזמן עבודה מרשים במיוחד בהתחשב בעובדה שמדובר בסמארטפון, שכן בעת שימוש כבד ואינטנסיבי שכלל שימוש בתוכנות ניווט, האזנה למוזיקה, צפייה בסרטונים ושימוש במצלמה, הצלחנו להעביר יום עבודה שלם (כ-9 שעות) מבלי להטעין את המכשיר.

בעת שימוש ממוצע שכלל שיחות, ניווט וגלישה באינטרנט עברנו את מחסום ה-24 שעות ובשימוש נמוך של מספר שיחות ביום ומעט גלישה, הצליח המכשיר להחזיק יום וחצי (ולעיתים אפילו יומיים) לפני שהבנו שעלינו להטעין אותו. אין ספק שהשוואה לשלל המכשירים הקיימים כיום בשוק, One S הוא אחד המכשירים שמציעים את זמן הסוללה הטוב ביותר, לפחות בתקופת השימוש הראשונית לאחר הוצאתו מהקופסה.

חייכו לסמארטפון

One S מגיע עם מצלמה ברזולוציית 8 מגה פיקסלים וניכר כי החברה השקיעה מאמצים רבים בייצור מצלמה איכותית, אך אין זה מפליא בהתחשב בכך שהיום מכשירי הסמארטפון מחליפים את מצלמות הכיס הזולות ומדובר באחד האלמנטים המשמעותיים בהם מתחשבים המשתמשים לפני הקנייה.

מהירות הצילום גבוהה במיוחד, כאשר אין אנימציה מצחיקה בין תמונה לתמונה. כך, אנו יכולים לצלם תמונות אחת אחרי השניה בצורה מיידית, על מנת לנסות לתפוס את הרגע בצורה האידיאלית. מצד שני, הצילום נעשה כל כך מהר שבמידה ולא התפקסתם על האלמנט המצולם לפני שלחצתם, הסיכוי שתצא לכם תמונה טובה שואפת לאפס.

המצלמה מתוחזקת בפלאש LED בוהק במיוחד, אך למרות שמסנוור את המצולמים לכמה שניות טובות, מציג תוצאות לא רעות גם בתנאי תאורה קשים במיוחד. איכות הצילום, באור יום ובחושך מוחלט גבוהה במיוחד ואנו התרשמנו ממנה לטובה, אפילו בהשוואה למכשירים המכילים מצלמות באותה האיכות ואף כאלה המתיימרות להיות טובות יותר, כגון האייפון 4S או גלקסי SIII.

המצלמה הקדמית היא באיכות VGA, כך שלא ניתן להתלהב ממנה יותר מידי. מצד שני, עבור שיחות וידאו מדובר באיכות סבירה, במיוחד אם אתם מעוניינים לדבר עם המשפחה הרחוקה שלא ראיתם כבר כמה חודשים טובים.

בכל הנוגע לצילום וידאו באמצעות המצלמה האחורית, המסוגלת לצלם באיכות 1080p, גם כאן טמונה לכם הפתעה חיובית, לא רק באיכות הצילום הגבוהה, אלא בתוספות הנלוות שמציע המכשיר כגון ייצוב תמונה אוטומטית, אפשרות לצילום תמונת סטילס באמצע צילום הוידאו ועוד. לצערנו, בעת צפייה בסרטונים על גבי המחשב ניתן לראות כי לא מדובר במצלמה מקצועית, אך עבור צילום האחיינים, ילדים, חתולים וכמובן, את עצמנו – מדובר באיכות מספקת ואף יותר מכך.

[flagallery gid=27 name=Gallery]

זהבה ושלושת הסמארטפונים

אם One X הוא גדול מידי ו-One V הוא בסיסי מידי, הרי ש-One S הוא בדיוק הטלפון המתאים. מדובר בפשרה האידיאלית בכל הנוגע לגודל המכשיר, המציע איכויות פעולה שלא נופלות ממכשירים מובילים הקיימים כיום בשוק. להערכתנו, בכל מצב אחר ה-One S היה יכול להיות מכשיר הדגל של HTC. אך עם הדרישה למעבדים מרובעי ליבות, רזולוציה שגורמת לסוללה להתרוקן בכל פעם שהמשתמש בודק מה השעה ודרישה למסך גדול, ל-One S נשאר מקום "רק" בקטגוריית המכשירים הממוצעים, וחבל.

אם אתם מתלבטים איזה מכשיר אנדרואיד לרכוש, אנחנו יכולים להגיד חד משמעית שהבחירה שלנו, נכון להיום, היא ב-One S. למרות שאי אפשר להחליף לו סוללה ולמרות שאין אפשרות להרחיב לו את הזיכרון, מדובר במכשיר מרשים וכיפי, שגרם לנו להצטער כשלקחו לנו אותו בחזרה. מחיר המכשיר מתחיל מ-2,446 שקלים בזאפ – מחיר מעט יקר למכשירים ממוצעים, אך אנחנו מבטיחים לכם שהוא הרבה מעבר לכך.

מפרט טכני

תצורת מכשיר: Candybar
מסך: מגע 4.3 אינצ' Super AMOLED
רזולוציה: 540×960
מעבד: Dual-core 1.5 GHz Krait
זיכרון: 16GB נפח אחסון, 1GB RAM
חריץ הרחבה: ללא
מצלמות: אחורית: 8 מגה פיקסל, קדמית: VGA מגה פיקסל, צילום וידאו [email protected]
רשתות: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 ,HSDPA 850 / 900 / 2100
קישוריות: Bluetooth ,WiFi b/g/n, DLNA, GPS
חיבורים: יציאת אוזניות 3.5 מ"מ, microUSB
סוללה: 1650mAh
קרינה: 0.80W/kg SAR

וידאו: HTC One S – First look

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

8 תגובות על "HTC One S: ממוצע, זול, אך ללא פשרות [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
עדי
Guest

בין ה-One S, הגלקסי 2 והאקספריה S (כולם באותה רמת מחיר), על איזה מכשיר היית ממליצה?

Ronen Groisman
Guest

איך אפשר לעשות ביקורת בלי לצלם אפילו תמונה אחת של המכשיר?

מיכאל
Guest

ביקורת לא אמינה בעליל. המחסור בתמונות והרעפת השבחים על מכשיר ממוצע ומטה כאשר סיכום הדברים הם לבחור במכשיר ללא פשרות משרים תחושה של מקבץ טקסט שיצא ישירות ממפעל משרד יחסי הציבור של HTC ושמישהו שילם הרבה מאוד כסף בעבור הכתבה הזאת.

Niv
Guest

אני משתמש ב- ONE-S מהיום שניתן היה לרכוש אותו בישראל. מסביבי יש שפע של אנשים משתמשי S3. אני יכול לומר בוודעות שה- HTC מהיר באותה המידה, מפיק תמונות טובות יותר ומחזיק טעינה זמן ארוך משמעותית.

הפצ'ר הטוב ביותר – כששוכחים את המכשיר על האוטובוס במלטה, עובדי חברת התחבורה ממהרים במכונית אחר האוטובוס ומחזירים את המכשיר אליך (או אולי זה פיצ'ר של ARRIVA המלטזית.).

בכ"ז מגרעות –

א) המסגרת מעוצבת כך שעד היום אני מתבלבל ומחזיק את המכשיר הפוך מדי פעם
ב) כפתור הכח ממוקם כך שהוא נוח יותר לפעול ביד שמאל

באמת שולי לטלפון נפלא שכזה (-:

עמר יהודה וציפי
Guest

התרשמתי שמדובר במכשיר

שחר
Guest

מיכאל, הלוואי והיית צודק והכתבה הזו, או צעדי שיווק אחרים כלשהם היו נעשים ע"י גורם שיווקי כלשהו, כי בארץ אנשים לא מכירים את HTC וחבל… הם עושים טלפונים מצויינים…

wpDiscuz

תגיות לכתבה: