הרשת החברתית גוגל פלוס יוצאת לדרך / סקירה

התשובה הגוגלית לפייסבוק יוצאת לדרך. הכירו את גוגל פלוס, קצת יותר מרשת חברתית.

מקור: תמונת מסך מעמוד האפליקציה באנדרואיד מרקט

הרשת החברתית של גוגל, שהיתה במחתרת בשנה האחרונה, זוכה סוף סוף לצאת אל אור הזרקורים. ענקית החיפוש מציגה סוף סוף את ה-"גוגל פלוס". בהכרזה רשמית של גוגל אתמול בערב (שלישי), גוגל מספרת לנו על הניסיון האחרון שלהם להשיק פלטפורמה חברתית חדשה, שתנסה להשתוות או להתעלות על הרשתות החברתיות שאנחנו מכירים.

לשתף מידע

אחד הדברים הראשונים, ואולי הדבר המרכזי מאחורי הפרויקט השאפתני הזה הוא הניסיון של גוגל לתקן את חווית שיתוף המידע היום ברשת. לפי גוגל, הדרך שבה אנו משתפים היום את החברים, המשפחה, והעמיתים לעבודה במידע היא מגושמת במקרה הטוב, ובמקרה הפחות טוב, היא פשוט לא עובדת.

גם היום, אחרי שאתם פותחים משתמש בפייסבוק, תוך כמה שעות תגלו שאנשים רבים סביבכם כבר מחוברים לרשת, ואולי אפילו תקבלו את בקשות החברות הראשונות שלכם. אלה יכולות להיות מחברים, עמיתי לעבודה, או קרובי משפחה. אחרי שתאשרו לאנשים שאתם מרגישים קרובים אליהם להיות חברים שלכם בפייסבוק (פייסבוק כדוגמא מייצגת לרשתות החבריות הפופולריות), תגיעו למצב שכל משתמש ממוצע בפייסבוק מגיע אליו מהר מאוד – ההתלבטות, האם לפרסם משהו בפייסבוק, או שלא. האם להעלות תמונות מחופשה משפחתית, או שזה לא כדאי כי הבוס חושב שאתם בבית חולים.

וידאו: גוגל פלוס

Circles

כאן בדיוק נכנס אחד המאפיינים החדשים של גוגל פלוס לפעולה –  מעגלים (Circles), שמאפשר לנו להגדיר מעגלי הכרויות, ולשייך את אנשי הקשר שלנו לפי מעגל ההכרות שאליו הם שייכים לפי בחירה. בתוך גוגל פלוס, נוכל לחלק את אנשי הקשר שלנו לקבוצות השונות שדרכן הם קשורים אל חיינו. כך יהיה קל יותר לשלוט באיזה מידע נרצה לשתף איזו קבוצה.

המצב עשוי להפוך לבעייתי אפילו יותר אם יש לכם כמות חברים מכובדת ברשת החברתית. אז, כמעט כל ציוץ (ולפעמים גם תרתי-משמע) הופך להיות פומבי, או לפחות פומבי הרבה יותר ממה שחשבתם או קיוויתם. אם יש לכם הרבה חברים שאתם נהנים לשמור איתם על קשר דרך האינטרנט, ובמיוחד אם יש לכם חברים מכל שלבי החיים, מהעבודה, מהשכונה, ממחנה הקייץ, מעגלי החברות של גוגל פלוס יכולים לעזור לעשות לכם סדר ברשימה, ולשלוט בזרימת המידע.

וידאו: מעגלי חברות

 

ניצוצות (Sparks)

ניצוצות היא הדרך החדשה שחשבו עליה בגוגל לשיתוף תוכן מעניין שאנחנו מוצאים ברשת. השיתוף, שמתחיל בקישור יהיה משויך לנושא מסוים, ואותו נושא, או קטגוריה, יתווספו לרשימה של ניצוצות שמעניינים אותנו. כך נוכל לשתף אנשים אחרים בקטגוריות שמעניינות אותנו, ולהיחשף לקישורים שאנשים רבים אחרים מצאו ושיתפו תחת אותן קטגוריות. השיתוף, כאשר הוא נעשה תחת מטרייה של קטגוריה, עוזר לנו לקבל מידע שיותר רלוונטי אלינו, ולשתף מידע שיהיה יותר רלוונטי אל אנשים אחרים שאנחנו בקשר איתם.

וידאו: ניצוצות בדרך אליכם

 

Hangouts

בגוגל ישבו וחשבו כיצד הם יכולים להעביר אל המרחב הדיגיטלי של גוגל פלוס את החוויה של יציאה מהבית לשכונה, לבית קפה אהוב קרוב, ולדמות מפגש עם חברים. במרחב הווירטואלי, הרשתות החברתיות הקיימות מאפשרות גרסה מוגבלת לבילוי החברתי הזה, וגם אם אנשים רשומים בתוכנת מסרים מיידיים או רשת חברתית כלשהי כזמינים, זה לא אומר שהם ברקע לא עסוקים מאוד, בעבודה או בבית, ואם תפנו אליהם אתם עשויים להפריע.

כדי להתגבר על האתגרים הללו, ולייצר חוויה קרובה הרבה יותר למציאות, יצרו בגוגל את Hangouts. המערכת החדשה תאפשר לכם להזמין לשיחה את החברים והמכרים. מי מהם שבאמת זמין ופנוי באותו רגע לקשקש, יוכל להצטרף אליכם. ההצטרפות, אגב, כוללת יכולות של שיחת ועידה בוידאו מרובה משתתפים.

וידאו: גוגל רוצה לעזור לכם להיפגש, עם Hangouts

להעצים את הסלולרי שלכם

למי שהיה צריך חיזוק נוסף לתחזית שב-2012, תמשך מגמת העלייה במכירות של סמארטפונים, צפוי לשמוח מאוד הערב. גוגל מציגה כי אחד מכיווני הפיתוח שלה סביב הגוגל פלוס הוא במכשיר הסלולרי שלנו כמקור מידע עצום.

בנוסף לקיצור התהליך של העלאה ושיתוף מידע, תמונות וטקסטים מהסלולרי, בגוגל גם מדגישים את האפשרות לשייך (או שלא לשייך) את המידע שאנחנו מעלים לגוגל פלוס למיקום שבו אנחנו נמצאים. אנחנו יכולים לקשר את התמונה שהרגע העלנו למקום מסוים, ואז לזכות להתייחסות מצד חברים לרשת, המקושרת ספציפית לא רק לתמונה אלא גם למיקום.

בנוסף, בגוגל ייצרו מנגנון שיעזור לנו להעלות תמונות לגוגל פלוס מיד כאשר אנחנו מצלמים אותם. במקום שנצטרך להכנס להגדרות של הסלולרי, לבחור את האפליקציה הנכונה, ולהמשיך משם לכל רשת חברתית בנפרד, בגוגל מציעים לנו מנגנון אוטומטי להעלאה מיידית לתמונות. התמונות מועלות אל הענן של גוגל, שם הן יתויגו בתיקייה פרטית, עד שנחליט עם איזה מכשירים נוספים נרצה לסנכרן אותן.

וידאו: להעלות דברים מהנייד

מפגש Huddle

המושג Huddle מגיע אמנם מפוטבול אמריקני ומציין את ההתכנסות של הרכז עם יתר השחקנים לתכנן את המהלך הבא של המשחק, ובאיזה תרגיל הם יבחרו הפעם, אך בגוגל משתמשים בו לתיאור מפגשים ספונטניים עם חברים. במסגרת השירות החדש, תוכלו להשתמש בגוגל פלוס כדי לקיים התכתבויות ב-IM בצוות או לשלוח מסרים קבוצתיים בתוך קבוצה סגורה של אנשים שבחרתם. אותה קבוצה תהיה האנשים שאמורים או יכולים להגיע לאותו מפגש Huddle, וכך תוכלו לקבל, ולו לרגע, מעין חלון להתכתבויות בלעדיות שלכם עם החברים או המשפחה.

וידאו: מפגש Huddle


לכו למרקט

מקור: תמונת מסך מעמוד האפליקציה במרקט

החל מיום שלישי (אתמול) תוכלו להוריד גם אפליקציה למכשיר האנדרואיד שלכם (קישור ישיר להורדה). מי שיוריד את האפליקציה, יוכל לקבל גישה לחלק מהמאפיינים החדשים של הרשת החברתית החדשה – גוגל פלוס.

כשמרבית ההכנות הטכניות כבר מאחוריה, גוגל מתחילה לפתוח את שעריה עבור משתמשים מרחבי העולם, אל תוך הגוגל פלוס. השימוש באפליקציה הייעודית החדשה, לצד הפעלת חשבון הגוגל פלוס, אמורים לאפשר לכם לנצל את המאפיינים החדשים של הרשת החברתית החדשה כבר עתה.

ובכל זאת, ההפעלה עדיין איננה אוטומטית. בגוגל עדיין רוצים לשלוט בכמות האנשים שייכנסו לשירות אשר מוגדר בינתיים כבטא, ולכן יש להרשם כדי לקבל הזמנה.

בנוסף, בגוגל רומזים כבר בשלב זה כי הם משחררים לציבור רק חלק מהמרכיבים של הגוגל פלוס, רמז לכך שבעתיד ייתכן ונוכל להינות ממאפיינים חדשים נוספים, שיעשירו את חווית השימוש ברשת החברתית החדשה של גוגל.

עדכון

מי שרוצה להצטרף לרשת החברתית החדשה של גוגל, יוכל לגלוש אל הדף הראשי שלה, או לגשת ישירות לדף ההרשמה לבטא.

נדב דופמן-גור

עו"ד העוסק בתחומי דיני הטכנולוגיה, דיני פרטיות וקניין רוחני. מרצה ומנטור לסטארטאפים, ובעל ניסיון רב-שנים בפיתוח ווב (http://about.me/nadavdg).

הגב

12 תגובות על "הרשת החברתית גוגל פלוס יוצאת לדרך / סקירה"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Anony
Guest

ההורדה כרגע לא זמינה למשתמשים מישראל.
ניתן להשתמש ב MARKET ENABLER ולבצע את ההורדה.

בהצלחה

אלמוני
Guest

בכל מקרה, גם אחרי שהתקנתי את האפליקציה – הוא אומר שצריך הזמנה.

איתי חורב
Guest

אני מניח שגם נראה שם משחקים מקוריים בקרוב, בהתחשב במודעת הדרושים שגוגל פרסמו לא מזמן:
http://gamerdaddy.newsgeek.co.il/google_gaming/

Amir
Guest

חייב להודות זה מאוד דומה למה שאנחנו עושים…
יהיה מעניין זה בטוח

אורן
Guest

סיקור נפלא! עשיתם לי סדר בראש.

רועי
Guest

משיהו יכול להזמין אותי למייל הזה[email protected]

אליהו
Guest

ניסיתי את זה, ואני יכול להגיד לכם דבר אחד שתבינו מה העתיד של השירות הזה.
השירות הזה יהיה היורש של google buzz ו google wave

צביקה אבנרי
Guest

יצרתי מדריך עם טיפים בעברית למתחילים ומתקדמים – מוזמנים לשתף
http://www.smo.co.il/google-plus-israel/

תהנו
צביקה

need4steer
Guest

תודה רבה.
אחלה מדריך.

need4steer
Guest

תודה רבה על הכתבה הנהדרת.
כל הכבוד ל- google על כך שדאגו להקים רשת חברתית עם הרבה מחשבה על התאמה מירבית למשתמשים. ממש אהבתי את כל הסרטונים.

חביבה
Guest

מתי יוצאים לדרך?

אליס
Guest

ממש שווה לחכות לגוגל פלוס .. יש לי הרגשה שזה הדבר הבא ….

wpDiscuz

תגיות לכתבה: