אלו הם הזוכים הגדולים ב-5th Annual Geekawards

מי זכה בתואר סטארטאפ השנה, מיהו יזם ומיהי יזמת השנה ומהי קרן הון הסיכון המובילה בישראל לשנת 2017? הנה כל הזוכים הגדולים בטקס GeekAwards 2017 שהסתיים ממש עכשיו

עשרות אלפי הצבעות שהתלוו לבחירתם של 24 שופטים בכירים מעולם ההייטק והיזמות בישראל קבעו יחד מיהם הדמויות והגופים שעשו את זה ובגדול השנה. בטקס חגיגי שהתקיים הערב במרכז נא לגעת ביפו בנוכחות בכירי קהילת ההייטק והסטארטאפים בישראל נחשפו הזוכים ב-14 קטגוריות שונות, הנה הם:

סטארטאפ השנה הוא Appsflyer

מקור: AppsFlyer

חברת AppsFlyer פיתחה מערכת לניטור ומדידת יעילותם של קמפיינים פרסומיים במובייל. בעזרת הטכנולוגיה מפתחי אפליקציות מותגים ומשרדי פרסום למדוד קמפיינים על גבי למעלה מ-800 רשתות פרסום לרבות פייסבוק, גוגל וטוויטר. ביכולתה לסייע למפרסמים באמצעות מגוון יישומיים המאפשרים מדידה, ניתוח ואופטימיזציה של הפרסום במובייל בכל מקורות המדיה, בין היתר עבור מקורות בתשלום, מקורות אורגניים, ויראליים וחברתיים. AppsFlyer הוקמה בשנת 2011 על ידי אורן קניאל ורשף מן, והיא מעסיקה ב-12 המשרדים שלה בעולם מאות עובדים. בשבוע שעבר היא הודיעה על גיוס של 56 מיליון דולר שמעמידים את סך גיוסיה עד כה על 82 מיליון דולר.

התמודדו על התואר: Playbuzz, Lightics, VIA ו-Similar Web

הסטארטאפ החדש של השנה הוא Lemonade

מייסדי Lemonade דניאל שרייבר ושי וינינגר.

Lemonade (למונייד) הוא אמנם סטארטאפ צעיר, אבל זה לא מפריע לו לעלות למגרש של הגדולים ולנסות להתחרות בחברות הביטוח, מהשחקנים החזקים והמבוססים ביותר בעולם הפיננסי האמריקאי. הביטוח שמציעה Lemonade הוא ביטוח P2P, כלומר, ‘ביטוח עמית-לעמית’, מודל פעולה חדש, עם כמה תכונות מייחדות. את Lemonade הקימו ב-2015 שני יזמים סדרתיים: שי וינינגר, שהקים את Fiverr ודניאל שרייבר, שהקים את PowerMat.

התמודדו על התואר: AIdoc, Misbeez, Innoviz Technologies, Inception VR

סטארטאפ הבוטסטראפ של השנה הוא Roundforest

 

Roundforest רוצה לסייע לצרכנים ברחבי העולם לגלות מוצרים רלוונטים עבורם ולקבל החלטות רכישה טובות יותר באמצעות ביג דאטה. החברה נוסדה ב-2014 על ידי אלון גמזו ויונתן לויט (Leowidt) שעבדו לפני כן בגוגל ואינטל ויש לה כיום עשרות מיליוני משתמשים מידי חודש.

התמודדו על התואר: Wikids, Arbe Robotics, SaferVPN ו-Fitness22

מנכ״לית השנה היא מאיה גורה, Missbeez

מאיה גורה, צילום: מתוך עמוד הפייסבוק

מאיה גורה היא יזמית סדרתית מצליחה, ממייסדי The Gift Project שנמכרה ל-eBay בשנת 2011 תמורת עשרות מיליוני דולרים, ומהוגי Picscout שנמכרה ל-Getty Images גם היא בשנת 2011. המיזם האחרון שלה, אפליקצית Missbeez , מאפשר להזמין שירותי טיפוח מקצועיים ישירות לבית או למשרד. קהל היעד העיקרי של האפליקציה הן נשים עסוקות, אמהות או נשות הקריירה, שבעזרת האפליקציה הן יכולות להתמודד עם ׳משאב הזמן הנעלם׳ והנטייה להזניח את כל נושא הטיפוח למועד אחר.

התמודדו על התואר: אורלי שואבי (SafeDK), אורית חשאי (Brayola), איריס שור (Oribi) וליאת מרדכי הרצנו (24me)

מנכ״ל השנה הוא ניר ארז, Moovit

ניר ארז, מקור: Moovit

מרגע תחילת פעילותה בשנת 2011 ייעודה של Moovit היה לסייע לנוסעי התחבורה הציבורית להגיע אל היעד בדרך הקלה והמהירה ביותר. כתוצאה מכך, האפליקציה מעודדת את צמצום השימוש ברכב הפרטי, זאת במטרה להפוך את הרחובות לירוקים יותר. החברה נוסדה על ידי ניר ארז ביחד עם רועי ביק וירון עברון. לפני מוביט ארז ייסד ומנכ״ל את OptimalTest.

התמודדו על התואר: דניאל רמות (VIA), שאול אולמרט (Playbuzz), דניאל שרייבר (Lemonade) ותומר טגרין (Yotpo)

מנהלת הפיתוח והטכנולוגיה של השנה היא פלייר בר, זברה מדיקל

מקור: עמוד הלינקדאין

לפני כשנה וחצי פלייר בר נכנסה לתפקיד בחברת Zebra Medical, אשר פיתחה פלטפורמת מחקר בתחום הדימות הרפואי שתאפשר לאבחן את המידע בצורה יעילה ומדויקת יותר.

התמודדו על התואר: דבורה כהן (Webydo), עינת אור (Similar Web), הילה נוגה (HelloHeart) ואנה אגמון (TrailQuest)

מנהל הפיתוח והטכנולוגיה של השנה הוא יובל בן יצחק, אאוטבריין

מקור: יח״צ

יובל בן יצחק נכנס לתפקיד ה-CTO בפלטפורמת המלצת התכנים אאוטבריין (Outbrain) במאי 2015. לפני כן בן יצחק היה CTO בחברת AVG ובחברת אבטחת הסייבר פינג׳ן. טכנולוגיית המלצות התוכן שפיתחה אאוטבריין מציעה למשתמשים תכנים נוספים ברחבי הרשת, כאשר המלצות אלה מבוססות על היסטוריית הגלישה, נתונים דמוגרפיים ומידע אישי הנוגע להרגלי צריכת התכנים של כל משתמש ומשתמש.

התמודדו על התואר: ליאור סיון (Bringg), יואב לנדמן (Jfrog), פרופסור זאב זלבסקי (ContinUse Biometrics) ומאיר קלינר (Airobotics)

קרן ההון סיכון של השנה היא Bessemer Venture Partners

חלק מהפורטפוליו המכובד.

מאז הקמתה של הקרן האמריקאית בשנת 1911 ביצעה הקרן יותר מ-600 השקעות ביותר מ-300 חברות. הסניף הישראלי של קרן ההון סיכון העולמית, שמשקיעה בחברות ממגוון תחומים ובכל השלבים מנהלת כיום כ-1.6 מיליארד דולר. בשנת 2016 BVP הייתה הקרן הפעילה ביותר מבחינת הנפקות ואקזיטים; ניתן למנות עסקאות כמו מכירת CloudLock לסיסקו תמורת 293 מיליון דולר, מכירת Leaba גם כן לסיסקו, תמורת 380 מיליון דולר, מכירת Ravello לאורקל תמורת כחצי מיליארד דולר, ו-2 עסקאות קצת פחות רווחיות: מכירת DensBits ל-Avago תמורת כ-15 מיליון דולר ומכירת Billguard ל-Prosper תמורת כ-50 מיליון דולר.

התמודדו על התואר: סקויה, TLV Partners, Singulariteam, מגמה

המיקרו VC של השנה היא Lool Ventures

Lool Ventures של יניב גולן ואביחי ניסנבאום מתבססת על מודל קצת שונה מקרן הון סיכון ׳סטנדרטית׳; מדובר בקרן שהיא קטנה באופן יחסי לקרנות שאנו מכירים. בנוסף, אף על פי שמדובר בקרן שעונה להגדרה של Micro-VC, או קרן הון-סיכון קטנה יותר, אופי ההתנהלות של הקרן מזכיר הרבה יותר את מה שאנחנו מכירים מחממות ותוכניות ההאצה השונות. ההתמקדות שלה היא בחברות הנמצאות בשלבים מוקדמים אך עליהן לספק פרוטוטייפ או Proof Of Concept למוצר שלהן. בפורטפוליו שלה ניתן למצוא בין היתר את Zooz, Medisafe, LawGeex ו-Dronomy.

התמודדו על התואר: Stage One, Maverick Ventures ו-Firsttime Ventures

המשקיעה של השנה היא רונה שגב, TLV Partners

קרדיט: יורם רשף, עיבוד: ירמי אריאלי

רונה שגב החלה כיזמת, אולם בהמשך הפכה למשקיעה ב-BRM ולאחר מכן הפכה לשותפה כללית בקרן Evergreen. ב-2004 עברה שגב לקרן Pitango ושם שימשה כשותפה עד 2015, כאשר פרשה והקימה יחד עם איתן בק את קרן TLV Partners. הקרן מתמקדת בחברות טכנולוגיה מתחומי תוכנה ארגונית ומובייל, ולאחרונה גייסה כ-115 מיליון דולר. שגב נחשבת כיום לאחת ממשקיעות ההון-סיכון המובילות בישראל ואחראית למספר גדול של הצלחות בהן אחת מההנפקות הישראליות המדוברות של השנה בנאדסק, חברת Varonis שהנפיקה לפי שווי של חצי מיליארד דולר.

התמודדו על התואר: ענת נשיץ (אורבימד), שולי גלילי (UpWest Labs), פיונה דרמון (JVP) וליאת אהרונסון (Marker LLC)

המשקיע של השנה הוא אדם פישר, BVP

מקור: BVP

אדם פישר הוא שותף בכיר בקרן ההון סיכון Bessemer Ventures Partners ואחראי על ההשקעות בישראל ובאירופה. פישר נמצא בקרן מאז 2007 וההתמחות שלו היא בתחום האינטרנט, SaaS, דאטה-סנטר וטכנולוגיות אלחוטיות. השקעות בולטות של פישר הן ב-Wix, MyHeritage, Fiverr ו-Billguard שנמכרה לאחרונה על ידי Prosper האמריקאית.

התמודדו על התואר: גיגי לוי, טל ברנוח, זוהר גילון ורן אחיטוב

אקסלרטור השנה הוא Microsoft Ventures

מקור: Microsoft Ventures

האקסלרטור מיועד לחברות בשלבים מתקדמים והוא חלק מתוכנית האקסלרטורים הבינלאומית של מיקרוסופט ונצ’רס, שפעילה בשבעה אתרים בעולם.התכנית של מיקרוסופט מיועדת לסטארטאפים בשלבי גיוס מוקדמים, עם התמקדות בחברות המפתחות פתרונות ממוקדי תוכנה. אורך התכנית הוא ארבעה חודשים, במהלכם יושבות החברות במרכז מיקרוסופט בהרצליה וכמובן מקבלות גישה ורישוי לכל מוצרי מיקרוסופט השונים, לצד שימוש בפלטפורמת הענן של מיקרוסופט, Azure ושירותים נוספים. כמו כן התוכנית מציעה ליזמים הדרכה וליווי של למעלה מ-100 מנטורים מבכירי ההיי-טק והמגזר העסקי, והיא מסייעת לסטארטאפים לבצע קפיצת מדרגה מהירה לשוק העולמי, בעזרת גישה ללקוחות ושותפים אסטרטגיים בעולם. מיקרוסופט אינה משקיעה ישירות בחברות וגם אינה נוטלת אחוזים מהחברה, אך כן מפגישה את היזמים עם משקיעים פוטנציאלים.

התמודדו על התואר: NFX, TheHive Ashdod, The Bridge ו-IBM Alpha Zone Accelerator

חלל העבודה המשותף של השנה הוא WeWork

צילום: גיקטיים

Wework היא חברה אמריקאית שהוקמה על ידי היזם הישראלי אדם נוימן ומיגל מקלבי בשנת 2010, הגיעה לישראל ב-2014 וכיום מפעילה בה 6 סניפים בתל אביב, הרצליה ובאר שבע.

התמודדו על התואר: Mindspace, SOSA, Hubanana ו-MESH

התרומה לקהילה של השנה היא של קמא-טק

הצליח להם.

———————————————————————————————————————

תודה מיוחדת לנותני החסות שלנו לאירוע: IBM ,Blonde2.0, אלטשולר שחם בנפיטס ו-LeumiTech, חברת United Airlines וכן KPMG.

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

הגב

13 תגובות על "אלו הם הזוכים הגדולים ב-5th Annual Geekawards"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
kuku
Guest

אפשר הסבר מה היה הקרטריון לבחירת מנכלית או מנהלת פיקול של השנה?

ר.צ
Guest

לכאורה, הטבה כספית הוצעה ללקוחות החברה כדי לעזור בתחרות. יש שיאמרו, זוגיות מחץ, יש שיאמרו, זוגיות יח”צ

יניב פלדמן
Member

המדד לזוכים הייתה בחירה של למעלה מ-70 אלף גולשים (50%) ועוד בחירה של 40 שופטים (שמותיהם מפורסמים באתר האירוע בכתובת http://www.geekawards.co.il) הכוללים יזמים, מנהלים ומשקיעים מהתעשייה (50% נוספים).

Analog
Guest

בספקי תוכן אחרים שמסקרים את התעשייה יש בכלל מועמדים אחרים.

נראה לכם הגיוני שבאוסקר ובגלובוס הזהב יהיו מועמדים שונים?

מי בחר את מי?
Guest

פששש….הפכו את עולם התוכנה ותעשיית ההיטק של ישראל לסוג של כוכב נולד
עכשיו המסיבה נגמרה- הגיע הזמן לחזור לתקן באגים ולקנפג קרנלים

מפקפק
Guest

מה המדד? כמה שהאנשים הקרובים אוהבים את המשתתפים?

יניב פלדמן
Member

מפקפק שלום,

המדד לזוכים הייתה הצבעה של למעלה מ-70 אלף גולשים (50%) ועוד בחירה של 40 שופטים (שמותיהם מפורסמים באתר האירוע בכתובת http://www.geekawards.co.il) הכוללים יזמים, מנהלים ומשקיעים מהתעשייה.
ואם כל כך הרבה אנשים + האנשים שמובילים את התעשייה הזו אוהבים אותך, אז כנראה שמגיע לך לזכות :)

משה
Guest

רק אני לא מבין את ההגיון בקטגוריות נפרדות למנכ”ל ומנכ”לית או מנהל ומנהלת פיתוח? ברכותיי, גיקטיים, הוכחתם שאפשר לעסוק בהייטק גם עם הראש שלכם נשאר בשנות השבעים.

יניב פלדמן
Member

הי משה, אתה לא היחיד שלא מבין, אבל כמו שהסברנו גם בטקס עצמו וגם בכל הכתבות שפרסמנו לפני האירוע, המטרה שלנו היא לייצר מודעות לשילוב של נשים בהיי-טק על-ידי זה שאנחנו בוחרים שכן לחלוק את הכבוד לנשים שהצליחו בהיי-טק בנפרד. במידה ולא היינו עושים את ההפרדה, בגלל אחוז השיתוף הנמוך שיש כרגע, לא היו מופיעות נשים בכלל (כפי שקרה באירוע הגיק אוורדס הראשון שערכנו) וכך היינו חוטאים למטרה פעמיים (גם בניסיון לא מוצלח שלא להפלות וגם בעובדה שלא היו נשים בפועל).

Joeri
Guest

Congrats to the AppsFlyer team !

אחד שיודע
Guest

האקסלרטור של מיקרוסופט עבר מהרצליה ל Wework אבן גבירול

ר.צ
Guest

תגידו, אם נגיד חלק מהזוכים הציעו הטבה כספית למצביעים, זה כשר? טוב נו, מה איכפת כשזה מקורבים. האתר הזה קצת מאבד את זה, הגיע הזמן לאתר קצת יותר אוביקטיבי

יניב פלדמן
Member

הי ר.צ, כמובן שאפשר לעשות מניפולציה לכל דבר, אבל מאחר והזוכים נקבעו 50% על ידי הקהל ו-50% על-ידי וועדת שופטים (שעליה יהיה קצת יותר קשה לעשות מניפולציה) אז בסופו של יום, עדיין יחסית קשה לזכות גם אם “הצעת הטבה כספית למצביעים” (לא אומר שבלתי אפשרי, אבל מאוד קשה).
באם אתה יודע על הדברים הללו כעובדה ולא כ”הערה אנונימית” ששמעת ממישהו ומוכן גם לספק הוכחות, בהחלט נשמח לבחון את הנושא לעומק.

תודה,
יניב

wpDiscuz

תגיות לכתבה: