מוזילה מציגה: התנסות ב-Firefox OS באמצעות הדפדפן שלכם

מוזילה משחררת גרסאת אלפא למערכת ההפעלה העתידית שלה למובייל, והמשתמשים מוזמנים לנסות לשחק איתה, תחת דפדפן פיירפוקס.

 

מקור: הבלוג של מוזילה

מוזילה שיחררה אבטיפוס למערכת ההפעלה החדשה שלה למכשירים ניידים, Firefox OS בגירסאת אלפא, אשר זמינה גם להורדה ולהדגמה עבור ציבור המשתמשים הרחב. השיחרור הנוכחי מאפשר למשתמשים להריץ את מערכת ההפעלה כתוסף לדפדפן הפיירפוקס על המחשב, ויעניק לכם טעימה של מערכת ההפעלה, מבלי להתקין אותה באופן ממשי על הטלפון הנייד שברשותכם.

פיירפוקס OS היא מערכת הפעלה פתוחה, אשר היעד השיווקי המרכזי שלה, לפחות בתחילת הדרך כפי שהוגדר על ידי מוזילה הוא שווקים מתפתחים. כיום החברה עורכת מחקר בברזיל בכדי ללמוד כיצד מעמד הביניים במדינה משתמש בטלפונים הניידים שברשותו, זאת על מנת להתאים אישית את חוויית המשתמש של מערכת ההפעלה החדשה, ולענות על הצרכים הרלוונטים.

תחרות באנדרואיד וב-iOS

“בדומה לגירסאות שונות של פיירפוקס, הרעיון הכללי כאן הוא פרימיום ואיכות, בדגש על עיצוב, במערכת הפעלה שתהיה נגישה לכלל האוכלוסייה.” פטריק אדמזיק, אחד ממפתחי חוויית המשתמש במוזילה, מסר בתחילת השנה כי “הדגש של מוזילה בבניית מערכת ההפעלה הוא על איכות גבוהה ועיצוב ייחודי בשוק.”

Firefox OS למכשירים ניידים מבוססת על פרוייקט “Boot to Gecko”, אשר מטרתו לעקוף מגבלות רבות בפיתוח האינטרנטי למובייל, ומאפשר ליישומי HTML5 גישה ליכולות הבסיסיות של הטלפון, יכולות אשר היו זמינות בעבר ליישומים מקומיים בלבד. כעת, כל תכונות המכשיר הבסיסיות בה, כגון החייגן, השיחות, ההודעות, המשחקים וכו’, הם למעשה יישומים המבוססים על HTML5. בתחילת השנה, חברת Telefonica איחדה כוחות עם מוזילה בכדי לקדם את הפרוייקט ולהציג את הפלטפורמה החדשה.

מכשירי פיירפוקס OS ראשונים צפויים לצוץ בתחילת שנת 2013 תחת המותג המסחרי של טלפוניקה, Vivo, ובמוזילה כבר התחילו לעבוד לקראת השקה ראשונית של מכשירים בעלי מערכת ההפעלה החדשה. יצרניות הסלולר הסיניות ZTE ו-TCL, הנחשבות גדולות למדי, כבר הצהירו כי בכוונתם ליצור מכשירים המבוססים על מערכת ההפעלה של פיירפוקס. הסמארפונים הללו ישתמשו במעבדי Snapdragon של קוואלקום, שהם למעשה אותו הסוג של שבבים הנמצא ברוב הסמארטפונים הפופואלריים כיום בשוק.

לקחנו לסיבוב ראשון את הגירסא הראשונה של פיירפוקס OS על אמולטור שנבנה לדפדפן הפיירפוקס, הנה מספר תמונות ראשונות של מערכת ההפעלה, שעדיין, יש להדגיש, נמצאת במחקר ועתידה לא ברור. את התוסף לפיירפוקס, אגב, ניתן להוריד מכאן ולשחק איתו בעצמכם.

[flagallery gid=55 name=”firefox-os”]

אבישי בר

מנהל מוצר. מפתח Web ו-React Native, חולה גאדג’טים, הולך נגד הזרם ואוהב את כל מה שקשור לגוגל, לאנדרואיד ולקוד פתוח. עיסוקו העיקרי הוא לפרק לחלקים כל צעצוע חדש שמגיע למשרד ואז לכתוב עליו מדריך.

הגב

Be the First to Comment!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
wpDiscuz

תגיות לכתבה: