אירוע ההכרזה של פייסבוק [פוסט מתעדכן]

הצטרפו אלינו לפוסט מתעדכן אודות אירוע ההכרזה שמקיימת פייסבוק במטה החברה בקליפורניה.

צילום: יח"צ, עיבוד תמונה

הערב בשעה 10:00 שעון פסיפיק (20:00 שעון ישראל) תקיים פייסבוק אירוע הכרזה ממטה החברה בקליפורניה.

במהלך השבועות האחרונים נעו הדיווחים הנוגעים לאירוע המתקרב בין שמועות המתייחסות לשיתוף פעולה עם סקייפ להטמעת שיחות וידאו ברשת החברתית להשקתה של אפליקציה רשמית המותאמת למכשיר האייפד שנעדרה ממנו כבר למעלה מ-14 חודשים.

השקתה של גוגל+ שבוע שעבר נטלה מפייסבוק את אור הזרקורים והאירוע הקרוב צפוי בין היתר לעורר שוב את הבאזז שנלקח ממנה לטובת ענקית החיפוש.

ניוזגיק יעביר סיקור חי לאירוע יחד עם פתיחתו של הכנס בפוסט הנוכחי, הצטרפו אלינו.

[20:05] האירוע יחל מייד ממטה החברה בפאלטו אלטו, קליפורניה, עדיין ממתינים.

[20:12] כולם ישובים, עדיין ממתינים לנציג החברה שיעביר את הדברים.

[20:15] מארק צוקרברג תופס את המקום על הבמה [ר.ל: מניח את המקבוק שלו על הפודיום].

[20:16] צוקרברג: "אנחנו עובדים בחודשים האחרונים על כמה פרויקטים שונים. אנחנו מתרגשים לראות אתכם כאן איתנו"

[20:17] הרשתות החברתיות נמצאות בנקודת מפנה, הן עסקו עד עתה סביב הסוגיה של "לקשר בין אנשים". לרוב האנשים היו שאלות פתוחות האם רשתות חברתיות יצליחו לסחוף אנשים רבים וכולם ירצו להשתמש בהם, או לא. החלק הזה בהיסטוריה של רשתות חברתיות הסתיים, לדעתי.

[20:18] אנחנו נמצאים במצב בו העולם מאמין שרשתות חברתיות יחבקו עולם שלם ויחצו את קו המיליארד בין אם זה אנחנו או רשת אחרת. ב-7 השנים האחרונות, המרוץ היה אחר כמות המשתמשים. השאלה היא מה ממתין לנו ב-5 השנים הבאות? לדעתי, זה לא יהיה לגבי לחבר את שאר העולם או כל העולם, אלא איזה אפליקציות מגניבות ניתן יהיה לייצר ברגע שיש לך רשת מסועפת שכזו של קשרים חברתיים.

[20:20] זה מזכיר לי את המפות של האינטרנט והרשתות שמרכיבות אותה. חברות רבות שוקלות היום לעבור לפורמט של אפליקציות, ולהתחיל להציע את המוצר או השירות שלהם דרך הרשת החברתית זה מה שחמש השנים הקרובות כוללות לטעמי. אם ב-5 השנים האחרונות דאגנו לכמות משתמשים פעילים, ב-5 השנים הבאות הדגש יעבור מעבר למיליארד משתמשים פעילים ברשת. אחד הטרנדים המעניינים שאנחנו עוקבים אחריהם הוא הקצב בו אנשים משתפים יותר ויותר תכנים. אם ננסה למפות את הקצב, הקצב גדל בקצב אקספוננציאלי.

[20:22] אם נסתכל על המקום בו פייסבוק נמצאת עכשיו, התופעה של גידול אקספוננציאלי מתרחשת במקביל גם במקומות אחרים. יש לנו מעל 750 מיליון משתמשים פעילים כמות השיתוף וכמויות התוכן שכל אחד משתף גדלים מהר מאוד גם כן.

[20:25] חוק מור דחף את תעשיית הטרנזיסטורים והמעבדים ואנחנו בפייסבוק מביטים בגדילה דומה המיוחסת לשיתוף. אנחנו שואלים את עצמנו מה אנשים ירצו בעתיד לשתף עם אנשים אחרים ואנחנו מנסים לתכנן אפליקציות שיאפשרו את השיתוף שאנשים ירצו בעתיד.

מצהירה על שיתוף פעולה עם סקייפ

[20:28] אנחנו נמצאים במצב מעניין מאוד באבולוציה של הרשתות החברתיות. הפיתוחים של החודשים האחרונים מבוססים על מה שהיה עד כה אך בחצי השנה האחרונה עבדנו על מספר דברים חדשים. היום 4 מיליון פריטים משותפים בין אנשים בפייסבוק ואנחנו נייחס חשיבות לתקשורת בין אנשים ברמה אישית יותר.

[20:30] שיחות קבוצתיות, עיצוב חדש ושיחות וידאו קבוצותיות היו כלי יעיל לבערך חצי מהמשתמשים של פייסבוק ואנחנו נביא אותם כעת למשתמשים. הבנו שעדיף ליצור לאנשים ממשק שיחיל בתוכו גם רשימה של חברים שהם אונלין וגם את הממשק הרגיל (קיר וכו').

סקייפ תספק שיחות וידאו בפייסבוק אנחנו נבנה אפליקציות חברתיות על גבי התשתית הזו. גם אם אין למישהו את הפלגאין מותקן, יקפוץ לו חלון, והוא יוכל לקבל את השיחה. הדבר אפשרי רק בזכות שהמערכת קיימת ויכולה לתמוך בזה. אנחנו משתמשים בטכנולוגיה הטובה ביותר היום לשיחות וידאו – סקייפ. אנחנו מאמינים שהרשת החברתית היא תשתית חשובה ולכן נתרחב גם באמצעות אפליקציות ייעודיות.

[20:35] בפייסבוק אנחנו מאמינים שמפתחים עצמאיים שמתרכזים בדבר אחד יעשו תמיד עבודה טובה יותר מחברה שמנסה לעשות מלא דברים במקביל. (פיטר דיינג מתחיל להדגים את פיצ'ר השיחות הקבוצתיות). 50% מהמשתמשים משתמשים ב"קבוצות" בגלל שהקבוצות הן בממוצע בעלות אנשים שהאופי שלהם דומה. אם החברים שלכם הם אונליין, הם יראו את השיחה בזמן אמת אם הם לא אונליין, הם יראו את הסיכום שלה לאחר מכן כשהם יתחברו.

לגבי העיצוב החדש: העיצוב יתחשב בגודל הדפדפן. הוא יראה את הסרגל הצדדי רק אם יש מסך מספיק רחב. ברשימת החברים תוכלו לראות אינדיקציה אם החברים מחוברים בזמן אמת לפייסבוק או לא. שיחות הוידאו יהיו זמינות החל מהיום.

צילום: צילומסך

[20:40] בלחיצת כפתור אחת ניתן לבצע שיחת וידאו ולאחר לחיצת הכפתור לוקח כמה שניות שהמערכת מסתנכרנת ואז פשוט מתחילים לדבר ולראות אחד את השני (בחלון שנפתח רואים בקטן את הלוגו של סקייפ). השאלה הגדולה היא האם מישהו שאין לו ידע טכני יוכל  להשתמש בזה? התשובה היא לחלוטין כן.

[20:45] נציג סקייפ: זו הדרך הקלה ביותר לבצע שיחות וידאו ולאחר ההתקנה של האפליקציה ניתן להתקשר לכל אנשי הקשר שלכם בפייסבוק. זה מספק מאוד לראות את המוצר שיש לנו זמין ברשת החברתית הגדולה ביותר. אני רוצה לדבר על סקייפ ועל וידאו. המשימה של סקייפ היא להפוך את התקשורת לפשוטה וקלה ביותר? יש לנו היום 300 מיליון דקות וידאו ביום והשת"פ עם פייסבוק התחיל כשהבנו מה החלק של רשתות חברתיות ושילוב עם IM, כשחשבנו לאן ניתן להוביל את זה הגענו כבר אל הסלון באמצעות שילוב במכשירים שונים.

[20:47] צוקרברג בתגובה לשאלה: עבדנו כבר בעבר עם סקייפ. היום סקייפ היא חלק ממיקרוסופט, והשת"פ עם סקייפ מתחזק. היום אנחנו עובדים על תקשורת צ'אט אחד על אחד, מדובר במוצר מנימליסטי ומגניב, וחשוב מאוד שיהיה פשוט. מה שתראו בשנים הקרובות הוא שחברות שטרם חשבו להיכנס לרשתות החברתיות נכנסות אליו. למשל, נטפליקס פתאום גילתה שזה יהיה נוח/טוב/יעיל עבורם לספק את השירות שלהם דרך הפלטפורמה של הרשתות החברתיות. כל אפליקציה תהיה חברתית. התפקיד של פייסבוק הוא לבנות את התשתית הכי טובה לזה, כי אחרת מישהו אחר יעשה את זה.

מנכ"ל סקייפ: אנחנו לא דואגים לגבי אפשרות שאנשים יעזבו את התוכנה העצמאית שלנו ויעברו לשימוש בלעדי דרך פייסבוק. מבחינה מסחרית, זה אפילו עדיף לנו שהם יעברו דרך פייסבוק.

צילום: צילומסך

[20:50] עדיין מנכ"ל סקייפ: היתרון הכלכלי לסקייפ בשיתוף הפעולה הזה היא לא רק לאפשר למשתמשים בעתיד שירותים בתשלום. כרגע אנחנו מתרכזים בשירותים בחינם דרך פייסבוק.

צוקרברג: במובייל אין עדיין את שיחות וידאו מתוך פייסבוק. העיצוב במובייל יהיה טיפה שונה ולגבי שיחות קבוצתיות, את זה כן תוכלו לעשות גם מתוך הסמארטפון.

[20:55] צוקרברג: אנחנו חושבים יחד עם סקייפ לאן אפשר לקחת את השת"פ מכאן והלאה, טוני כבר גילה לכם שיהיו בהמשך הדרך שירותים בתשלום לגבי החלק של מיקרוסופט לאחר הרכישה, בפייסבוק אנחנו עובדים איתם כפי שעבדנו גם בעבר. העובדה שסקייפ תחת מיקרוסופט מספקת לפייסבוק יציבות בהתקשרות עם סקייפ.

מנכל סקייפ: שימו לב שהעסקה עם מיקרוסופט טרם אושרה על-ידי הרגולטורים ולכן אנחנו עדיין חברה עצמאית אבל אנחנו מקווים שנקבל את האישור לעסקה בקרוב.

צילום: צילומסך

[20:58] צוקרברג: כאשר אנשים משתפים מידע יש כמה גורמים משפיעים, לא רק הכמות הגדולה של המידע. תהיינה בעתיד עוד אפליקציות שתאפשרנה לשתף יותר תכנים עם יותר משתמשים בקנה מידה גדול. אספקט אחר הוא ניידות – נוכל לעשות את כל מה שפייסבוק יודעת להציע גם בדרכים, או מהסלולר.

ההגדרה שלנו לקבוצה: קבוצה של אנשים בה כל אחד מכיר את יתר החברים בקבוצה.

אחת הסיבות שאנחנו רוצים לפשט את התהליך והעשייה בתוך הרשת החברתית היא שגילינו שלאנשים רבים קשה לעשות פעולות, אפילו פעולות פשוטות כמו לאשר חברים. לכן, אנחנו מפתחים מנגנון שהרשת תוכל לעזור לכם לעשות את זה בשבילכם. המובייל דוחף אותנו ואת הפיתוח הזה גם לעתיד.

[21:00] סרטון תדמית מציג את שיחות הוידאו באמצעות פייסבוק וסקייפ, האירוע מתקרב לסיום.

[21:05] האירוע הסתיים. סקייפ מעדכנת את האתר הרשמי שלה ומכריזה אף היא על שיתוף הפעולה עם פייסבוק.

צילום: צילומסך

מסכמים

אפליקציה לאייפד לא היתה שם, אך דיווחים שונים ברשת גורסים כי פייסבוק וסקייפ שתיהן עובדות על אחת כזו הנמצאת בשלבי פיתוח מתקדמים. לפני שבועיים דלף סרטון לרשת שהציג פרסומת של סקייפ לאפליקציית אייפד ייעודית וגם שמועות המגיעות היישר ממפתחיה של פייסבוק טוענים כי אפליקצייה יעודית כבר בדרך.

כדאי לזכור כי שיתוף הפעולה בין פייסבוק לסקייפ הוא למעשה שיתוף פעולה בין פייסבוק למיקרוסופט. ההשפעה המיידית צפויה להגיע אל שוק המובייל. האם אנו צפויים לזכות להטמעה רחבה של פייסבוק במערכת ההפעלה Windows Phone 7?

ומכל מקום מעניין לראות שהמלחמה בין הרשתות החברתיות ובשוק הסמארטפונים מתמקדת לאחרונה בפיצ'ר שקיים כאן כבר שנים אך מעולם לא באמת אומץ על ידי קהל המשתמשים: שיחות וידאו.

להפעלת שירות הוידאו החדש של פייסבוק לחצו כאן (הורדת פלאגין היא חלק מהתהליך).

 

 

רועי לטקה ונדב דופמן-גור

הגב

11 תגובות על "אירוע ההכרזה של פייסבוק [פוסט מתעדכן]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
שרית
Guest

מיפוי התכנים שממייצרים אנשים זה נשמע סופר מאיים ופוגע בפרטיות כשזה מגיע ממארק צוקרברג.

זיו
Guest
אדיר
Guest

תודה

מתן
Guest

הם ציינו מתי הולך להיכנס השירות של שיחות ודיאו?

אדיר
Guest

אמרו שזה יהיה היום, לא אמרו מתי.

רועי לטקה
Guest

שיחות הוידאו כבר בתוקף, שימו לב ללינק בסוף הפוסט, הורידו את הפלאג אין וזה יעבוד.

גבי
Guest

זה מעניין שיחות הווידיאו התחילו להתחזק כאשר אפל החלו עם ה facetime זה מדהים שהם מעוררים כל פעם השוק עם דברים שהיו קיימים אבל בצורה רצינית ויציבה והשוק נגרר אחריהם..

אייפוד אייפון אייפד שיחות ווידיאו…נגנים למניהם..

אלון
Guest

הם פיספסו את משתמשי הלינוקס – אין אפילו זיהוי של מערכת ההפעלה – הקובץ שיורד הוא קובץ EXE.
זה עובד באופן תקין במק…

אבי
Guest

חכה השירות רק עלה, אני מניח שכרגע אין זיהוי מערכת הפעלה, סביר להניח שבעתיד יהיה..
כי סקייפ לא מקפחת מערכות הפעלה שונות, עובדה שיש סקייפ ללינוקס כבר שנים, אני מקווה שסקייפ יאפשרו להתחבר לתוכנה שלהם עם פייסבוק אקאונט כמו שפייסבוק מאפשרים לנהל שיחת וידאו בדפדפן, כי עד כה מה שהרתיע אנשים להשתמש בסקייפ זה הצורך הכרוך בפתיחת חשבון… אז עכשיו שזה חלק מפייסבוק ואין צורך בפתיחת חשבון מיוחד, זה יתרון… והקשר העיסקי ותוצאותיו יתרמו ל2 החברות… מה שמטריד קצת זה מי מהן אוגרת את המידע שלנו ;)

אבי
Guest
אפל לא קשורים לזה, שיחות הוידאו כשלו בתפיסה הסלולרית כי אנשים ראו בזה מטרד שכל אחד יכול לצלצל אלייהם בשיחת וידאו בכל זמן נתון גם אם הם בעבודה או כל פעילות אינטימית אחרת (שירותים, עם בת הזוג, מקלחת וכו'…) אבל לעומת זאת כשמדובר באפליקציה, בין אם זה למחשב, לסמארטפון או בדפדפן זה יותר נוח, כי אתה שולט על: מתי יחייגו אלייך, כי אתה קובע מתי אתה מחובר ובעצם זמין לשיחות וידאו, אתה שולט במי רואה אותך (נגיד בפייסבוק אם הגדרת רשימת חברים בצ'ט אז משפחה וחברים יראו אותך ואם בחרת להסתתר מהבוס אז הוא לא יראה אותך) וגם בתוכנה של… Read more »
אלון
Guest

אבי, עובדה שיש זיהוי למק, זה די פשוט (ובסיסי) להוסיף זיהוי גם למערכות שכרגע לא נתמכות (לינוקס למשל) ולספק הודעה כלשהי – כרגע בלינוקס ברירת המחדל היא הורדה של קובץ ההתקנה.
וסקייפ מאחרת מאוד בתמיכה בלינוקס ונענית לכך רק בגלל תחרות – כאן דווקא יש לי אמון גדול יותר בפייסבוק כי הם מבינים אינטרנט ואת החשיבות של מערכות לכל הפלטפורמות.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: