שילוב בין חדר בריחה לפעולה השתלט על כל מתחם שרונה בתל אביב

מיזם חדש שנפתח במתחם שרונה בתל אביב הופך את כל האזור לחדר בריחה ופעולה אחד גדול. התחלקנו לשתי קבוצות ויצאנו להגן עליכם ממגפה ביולוגית. זו היתה החוויה שלנו

זה לא בדיוק חדר בריחה וגם לא ממש חדר פעולה – למעשה זה לא ממש חדר. City Quest Hacktic הוא מיזם חדש שהופך את כל מתחם שרונה בתל אביב לאתגר מחשבתי ענק בו אתם מגלמים סוכני ביון שצריכים למנוע מגפה ביולוגית בתל אביב.

הפעילות מתחילה בחמ״ל בו יגייסו אתכם ויעבירו לכם הנחיות ומאותו רגע אתם צריכים לשוטט ברחבי מתחם שרונה ולפתור תעלומות שונות בדרך על מנת להשלים את המשימה. אם תתמודדו מול קבוצת חברים מתחרה (ניתן לשחק עד 12 קבוצות במקביל) תוכלו לעקוב בכל רגע נתון בנוגע להתקדמות שלהם, מה שהופך את כל התהליך להרבה יותר מעניין.

אין כאן הרבה פעילות גופנית, אם כי אנחנו חייבים להודות שכדי לנצח את הצוות השני מצאנו את עצמנו רצים לא מעט במתחם. החידות כאן מגוונות במיוחד וכולן קשורות מאוד לעלילה המרכזית.

לא תנאי מעבדה – העולם האמיתי

פרט לעובדה שלא מדובר בחדר קטן וסגור אלא במתחם רחב מימדים, מי שעומדים מאחורי המיזם קידמו שיתוף פעולה עם מתחם שרונה והטמיעו לא מעט אלמנטים שפזורים במבנים שונים. הניווט במשחק מתבסס על אייפד אותו תקבלו וישמש אתכם כדי לקבל נתונים בזמן אמת ובכדי להבין היכן נמצאת המשימה הבאה, אבל חוץ מעזרים וחפצים הפזורים ברחבי המתחם תגלו גם שחקנים הפזורים בנקודות שונות ויעזרו לכם להתקדם. המשחק מתאים לקבוצה של בין 2 ל-5 אנשים אבל יכולים לשחק בו במקביל 12 קבוצות (כלומר כ-60 אנשים סך הכל) המתחרים במספר קבוצות זה בזה. מודים שכאן גם מצאנו את העניין הרב – היכולת להגיע בפעם הראשונה מספר רב של חברים או קולגות, להתחלק לקבוצות ולהתחרות אחת בשנייה בזמן אמת.

אז איך היה לנו?

יניב אביטל – שינוי מרענן

בתור בוגרי חדרי בריחה, כולל כמה מהמיוחדים יותר, לא הופתענו יותר מדי מהחידות, רמת הקושי שלהן, העלילה או האביזרים.

ההבדל הגדול נבע מהתפאורה. את הקלסטרופוביות של חדר קטן ונעול החליף מתחם חיצוני, שבתקופה הזו של הסתיו – הוא התפאורה המושלמת למשחק. במקום לעבור ממדף למדף כדי לחפש רמזים – כאן – עוברים ממבנה אחד למבנה שני, ואחרי שמבינים את עיקרון העבודה עם האייפד, החוויה זורמת.
הבדל נוסף מחדרי בריחה רגילים, שמוסיף קצת עניין למשחק הוא האפשרות לקדם את עצמכם על ידי ריצה בין הנקודות, מה שמספק הרגשה של 'המירוץ המיליון' ויתרון מסוים לקבוצות שהן לא מאותגרות כושר כמו הקבוצה שלי. ואם מדברים על קבוצות אחרות – בניגוד לחדרי בריחה רגילים, בהם אתם לא יכולים להתחרות מול קבוצה אחרת או יכולים, אבל לא יודעים מה מצבה – ב'האקטיק' תוכלו לראות בכל רגע נתון את מצבה של הקבוצה השניה, מה שמוסיף עוד קצת אדרנלין.

כאמור החידות עצמן לא תמיד מקוריות, אבל כוללות כמה טכניקות מגניבות למדי כמו שילוב של AR (מציאות רבודה). 'כימיה' בסיסית ועוד. עם זאת, טוב היו עושים מתכנני המשחק אם היו נמנעים משילוב של מותגים או שמות של חנויות בתוך המשחק. יש מספיק דרכים למצוא מבנים במתחם שרונה (הם ממוספרים!) ושילוב חנויות כמו אופטיקנה או איידיגיטל מרגיש כמו תוכן שיווקי.

עידן בן טובים – התחרות עושה את ההבדל

החלק המהנה ביותר ב"האקטיק" הוא התחרותיות. התחלקנו לשתי קבוצות, ובגיקטיים כמו בגיקטיים, יצר התחרותיות שבנו התעורר והנחה אותנו לאורך כל הדרך (עד הניצחון). עצם הידיעה שאנחנו מנסים להתחרות על זמן ונקודות באותו הרגע גרם לנו להתרוצץ ברחבי שרונה, ולנסות לפתור את החידות במהירות האפשרית. אני רק יכול לדמיין את תחושת הלחץ שיכולה ללוות משחק עם ארבע קבוצות שרוצות לנצח. אני בהחלט ממליץ לשחק ב"האקטיק" במצב תחרותי מאשר כקבוצה בודדת.

הדבר שהיה לי חסר יותר מכל הוא אווירה. אחד הדברים המהנים בחדרי בריחה הוא התחושה שנוצרת כשרואים את התפאורה, האביזרים וכל מה שמתקשר לתמה המרכזית של החדר. במקרה של "האקטיק", אתם מסתובבים במקום מאוד מוכר: שרונה. גם אם לא הייתם בו מעולם, זה עדיין מרכז קניות. מהיפים בארץ, אבל זה מרכז קניות. זה לא שאנחנו מסתובבים ב"עיר דוד" או באיזה אתר עם מראה היסטורי במיוחד, וכתוצאה מכך התחושה היא בעיקר של "חפש את המטמון" בשרונה יותר מאשר "חדר בריחה" בשרונה. האלמנט של שילוב השחקנים היה מוצלח, מפתיע, והוסיף רובד מגניב למדי לאווירה שקצת הייתה חסרה לי.

אין ספק ש"האקטיק" מושך את תשומת הלב של רבים ממבקרי שרונה. רק בזמן שאנחנו שיחקנו נשאלנו לא מעט פעמים "מה אתם עושים?" וקיבלנו מבטים חשודים מעוברי אורח שתהו אם אנחנו עדיין משחקים ב"פוקימון גו". יש משהו מעניין בשילוב בין משחק חידות לבין העולם האמיתי, וחלק מהחידות גם מערבות אלמנטים פיזיים אמיתיים בשרונה, והתוצאה היא די מוצלחת ומפתיעה.

רועי לטקה – המירוץ למיליון גרסת שרונה

אחרי למעלה מ-20 חדרי בריחה מודה שבמקום מסויים הכל כבר דיי חוזר על עצמו. התפאורה והסיפור משתנים, אבל מבנה החידות דיי דומה והריגוש שליווה אותי בהתחלה פחת. זו הסיבה שנהנתי כל כך בחדר הפעולה האחרון בו ביקרנו וזו הסיבה שנהנתי גם כאן ב-City Quest Hacktic.

העובדה שלא מדובר בחדר או במספר חדרים מבודדים – אלא בשיטוט במרחב הפתוח הופכים את כל הסיפור הזה ל׳חפש את המטמון׳ בגרסה שמתאימה יותר ל-2017. ועם זאת, הדבר שהכי נהנתי ממנו היה ללא ספק הפן התחרותי, העובדה שאתה יכול לבדוק בכל רגע נתון מה קורה עם הקבוצות המתחרות ואיפה אתה ביחס אליהן. דבר שמדרבן אותך להצליח, לרוץ, לפתור ומהר יותר מהאחרים.

איפה בכל זאת הסיפור הופך למעט בעייתי? ובכן, כשאתם בחדר וצופים עליכם עם מצלמות, אתם מרגישים שברגע שמתעוררת בעיה או תקלה טכנית, יוכלו לעלות על זה בזמן ולסייע לכם כדי שלא תשרפו את הזמן או תרגישו מתוסכלים שאתם לא מצליחים לפתור משהו שלא באשמתכם. כשמדובר במרחב פתוח וגדול שבו המפעילים תלויים בכל כך הרבה גורמים חיצונים (שהמבנים פתוחים ונגישים, שהשחקנים במקום המתאים, שהאייפד תקין וכ״ו) הסיכוי לתקלות גבוה יותר ולעיתים אתה לא ממש בטוח אם אתה עושה משהו נכון או שמשהו פשוט השתבש בדרך.

וטיפ אחד לסיום: אם אתם רוצים לנצח, הגיעו קצת לפני לאזור וסיירו במתחם שרונה, תכירו את המיקומים של החנויות וגבולות הגזרה, זה יקל עליכם בניווט בזמן אמת.

הילה חיימוביץ׳ – לא לביישנים

בתחילת המשחק, כשריכזו אותנו בתוך חדר ההדרכה, שהוא בעצם חדר הבקרה של הסוכנים שאנו משחקים, הייתה תחושה שהולך להיות כאן משהו מגניב ונכנסתי לאווירה. אלא שמיד כשיצאנו אל מתחם שרונה העצום לעבר המשימה הראשונה שלנו, משהו בתחושה הזו התפוגג. יש כל כך הרבה גירויים מסביב, שהרגשתי שהדבר היחידי שמחבר אותי למשחק הוא האפליקציה שרצה בטאבלט והנחתה אותי. כמו כן, בגלל שמדובר במקום הומה אדם, שימו לב שהמשחק לא מתאים לביישנים מביניכם שכן הוא דורש מכם לבלוט מעט בפומבי. כמו כן, דעו כי מצופה לכם הליכה מרובה, ולי באופן אישי זה עזר להגיע למכסת הצעדים היומית שלי די בקלות.

אם להיות כנה, התחושה שלי הייתה כאילו מדובר בסיור מודרך בשרונה ומשהו שנוצר ביוזמנת מחלקת השיווק של המתחם, ולא על ידי יזמים העומדים מאחורי חדר בריחה. המשימות השונות שולחות אתכם לשוטט ברחבי המתחם, ולהיחשף פחות או יותר לכל המסעדות, הברים והחנויות שבו, וליצור עימם אינטראקציה. כתוצאה מכך החוויה הרגישה לי קצת שיווקית, שכן חלק מהמשימות הכילו בתוכן שמות מאוד ספציפיים או תמונות של מסעדות שלא השאירו מקום לספק. יש לציין אגב, שבהדרכה לא התייחסו לשום דבר על שיתוף פעולה מסחרי עם המתחם וגם אם לא מתקיים כזה בפועל, לעיתים זו התחושה המתקבלת. הדבר היחידי שמנע מאיתנו לעצור הכל ולצאת למסע שופינג או לשבת להפסקת קפה באמצע החוויה היא העובדה שנדרשנו להשאיר את התיק שבו הארנק בארונית אצלם. סוגיה נוספת שקצת פגמה לי בחוויה היא העובדה שאין "סטופ" למשחק. כלומר, עד שלא מגיעים למשימה האחרונה ומשלימים אותה בהצלחה, המשחק לא נגמר. כתוצאה מכך מצאנו את עצמנו מסתובבים כשעה וחצי, מה שהוביל לתחושה מעט מייגעת, וכמיהה לשעון עצר שיקרא לנו לחזור ברגע שיגמר הזמן (או שהקבוצה השניה סיימה).

לסיכומו של דבר, לא מדובר בחדר בריחה סטנדרטי. כן, הוא כולל חידות ומשימות שהתרגלנו לראות בפעילויות שכאלו, אבל זה מרגיש יותר כמו "חפש את המטמון". אני באופן אישי פחות התחברתי לסגנון הזה, אולי אני כבר 'מבוגרת' מידי, אבל אין לי ספק שיהיו רבים אחרים שיהנו מכל רגע.

רונה חזקיה – היתרונות והחסרונות במרחב פתוח

לחדר בריחה שהוא בכלל לא חדר יש כמה יתרונות וחסרונות. מצד אחד זה כיף להסתובב בחוץ, עם האביזרים המגניבים שמקבלים תוך כדי, התפאורה המשתנה של המשימות והמבטים הסקרניים של עוברי האורח. אך מצד שני היה לי קשה להישאר בתוך הסיפור. המשימות נמצאות יחסית רחוק זו מזו, מה שאומר שהולכים הרבה (גוגל ספר לי יותר מ-7,000 צעדים, לא בטוחה אם זה יתרון או חיסרון), ובאמצע פגשתי חברה שלא ראיתי הרבה זמן, כך שיצא שבדרך קצת שכחתי מה אמורים למצוא ומה בדיוק המשימה.

כאן הזמן להתוודות: אני זו עם הניסיון הכי דל בחדרי בריחה ולמרות שהמשימות היו מאתגרות, גם בתולים כמוני יוכלו לפצח אותן. חלק מהמשימות מסתמכות בעיקר על מחשבה, וחלקן משלבות טכנולוגיה מדליקה בכל מיני פלטפורמות.

התחרות בין הקבוצות היא יתרון עצום ל-Hacktic – התחרותיות מדרבנת להזדרז ולמצוא את המשימות מהר, מדי פעם רואים את הקבוצה השנייה בזמן משימה משלה, ואז כמובן מתחילים לדחוק בחברי הקבוצה שלך ואפילו לרוץ ברחבי שרונה. וזה הזמן לווידוי מספר 2: הייתי בקבוצה המפסידה.

בחברה מגדירים את החוויה כ-City Quest, והשינוי הזה נדרש לאור הכניסה הגוברת של מציאות רבודה לחיי היומיום, והרי הכי כיף להשתמש בה בחוץ. אמנם החוויה לא הייתה מושלמת, אך בהחלט מהנה על אף שנאלצנו להפסיד בכבוד, וסך הכל מדובר בשינוי מרענן לעומת חדרי הבריחה הקלוסטרופוביים משהו.

______________________________________________________________________

שם המתחם: City Quest Hacktic
מקום: מתחם שרונה תל אביב (מעל הלנדוור)
שעות פתיחה: אמצע שבוע מ-9:00 עד חצות. סוף שבוע מ-9:00 עד אחרון הלקוחות
מספר משתתפים: בין 2 ל-5 בקבוצה (עד 12 קבוצות במקביל)
מחיר: 2-3 משתתפים (125 ש״ח), 4-6 משתתפים (110 ש״ח), +7 משתתפים (100 ש״ח). קבוצות שכוללות 20 אנשים ומעלה – מחיר מיוחד
הנחות: 10% לחיילים ולסטודנטים, 50% בימי הולדת (בתאריך בלבד), משפחות (זוג הורים ולא משנה כמה ילדים עד גיל 18) – 360 ש״ח, ילדים מתחת לגיל 6 לא משלמים.
דגשים: בגדים נוחים, סמארטפון אחד לפחות

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

הגב

10 תגובות על "שילוב בין חדר בריחה לפעולה השתלט על כל מתחם שרונה בתל אביב"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
דן
Guest

נראה מאוד מעניין!

kuku
Guest

הייתי מעדיף למות מאשר לעשות את זה

אהרון
Guest

למות?! :)

גיל
Guest

נראה מאוד מגניב
לא כתבתם כמה אנשים יכולים לעשות את זה במקביל ?
תודה

רינת
Guest

מספר משתתפים: בין 2 ל-5 בקבוצה (עד 12 קבוצות במקביל) – כתוב בסוף

דורון
Guest
אנדריי
Guest

היי
יש גם אתר המרכז את חדרי אקשן בארץ
https://actionroom.co.il

שמעון
Guest

ראיתי באתר הזה https://www.escape-rooms.co.il חדרים כאלה ועוד באתר שמכיל המון חדרי בריחה.

moshe
Guest

בנוסף לכל החדרי בריחה האלה יש עוד מלא דברים שאפשר לעשות.
https://www.hang-out.co.il

בן ק
Guest

שיחקנו בקווסט רחוב בחיפה, היינו 5 חברים – אחלה דבר! חוץ מ-City Quest בחיפה יש עוד הרבה חדרי הבריחה טובים כמו סוכן 007 ו-שר הטבעות. הינה קישור https://www.questroom.co.il/

wpDiscuz

תגיות לכתבה: