תשכחו מחדרי בריחה, ביקרנו ב׳חדר הפעולה׳ הראשון שנפתח בישראל

אחרי טרנד חדרי הבריחה מגיעים לראשונה גם חדרי הפעולה לישראל. הקונספט שונה ותצאו משם מזיעים, אבל החוויה עוצמתית פי כמה. ביקרנו ושרדנו כדי לספר לכם

זה היה הרי רק עניין של זמן עד שבאבולוציה של חדרי הבריחה יוולד משהו אחר לחלוטין. חדרי פעולה (action rooms) הוא תחום חדש יחסית שפורח ברוסיה בימים אלו וזכה להופעת בכורה ראשונה בישראל בדרום תל אביב. בניגוד לחדרי בריחה שדורשים מוחות מחודדים, כאן החידות פשוטות יותר אבל נדרש מכם מאמץ גופני. גם הזמן מקבל משמעות קצת שונה מאחר ואתם לא צריכים לסיים את החדר (או החדרים) כמה שיותר מהר, אלא עם הניקוד הגבוה ביותר. למעשה, חדרי פעולה הם מתחם שכולל חדרים שונים שבכל אחד מהם תצטרכו לבצע משימה מסויימת בזמן קצוב. אם תעמדו במשימה תקבלו נקודות בהתאם לביצועים שלכם, אם לא – תצאו מהחדר ללא ניקוד. השלמת המשימות תדרוש מכם מאמץ גופני ושימוש באסטרטגיות שונות וזה מהנה בדיוק כמו שזה נשמע.

השבוע נפתח חדר הפעולה הראשון בישראל העונה לשם TLV 2048 הכולל למעשה מתחם בגודל 450 מ״ר מעוצב בקפידה בסגנון סייבר פאנק. הסיפור כאן קצת פחות מהודק ומציג את תל אביב בעתיד, בעידן שבו מרד מחשבים הותיר את העיר מקום מפוקפק עם אוכלוסיה מעטה ששרדה ושני מעמדות שמזכירים במידה רבה את ״משחקי הרעב״. אתם למעשה נמצאים בבסיס אימונים שנועד להכין אתכם לעולם החדש, לתל אביב העתידנית והמסוכנת.

רגע לפני שנפתח לקהל הרחב הגענו לבקר ב-TLV 2048 ויצאנו משם בעיקר עם רצון עז לחזור. בהמשך תוכלו לקרוא על החוויה של כל אחד מאיתנו אבל רגע לפני הנה כמה דגשים חשובים בנוגע לקונספט של חדרי פעולה:

  • מדובר בפעילות פיזית מאומצת. לא קשה, לא מתישה, אבל כזו ששוות ערך לאימון אירובי קל. תתלבשו בהתאם, וכשאנחנו אומרים בהתאם אנחנו אומרים: כמו לריצה או לחדר כושר.
  • לפני שתכנסו למתחם תתבקשו לחבוש קסדה ומגינים – ודאו שהם מונחים כמו שצריך, אתם תזדקקו להם.
  • בכניסה לחדרי בריחה נדרשים המשתתפים לרוב להניח בחוץ את הסמארטפון, הארנק ויתר הפריטים שהם נושאים. רובנו מבריחים איזה פריט ולא ממש מקשיבים להנחיות. עשו לעצמכם טובה ואל תכנסו עם שום דבר לחדר פעולה, זה יקשה עליכם ויחבל בחוויה.
  • ברגע שאתם נכנסים לחדר וודאו קודם מה המשימה ואז תתחילו, בחלקם תגלו שאסטרטגיה נכונה היא שם המשחק.

עידן בן טובים

לפני שאתם נכנסים, תשכחו את המושג "חדר בריחה". שום דבר לא הצליח להכין אותי לחוויה של TLV 2048 (בטח לא הכנה פיזית). זאת אטרקציה שונה לגמרי מכל מה שהכרתי עד כה, והיא כיפית לגמרי.

כשמפעילי החדר אומרים שזה "חדר אקשן" פיזי, הם מתכוונים לזה: בשעה אחת הזעתי יותר מאשר בכל בוקר ממוצע בחודש אוגוסט. החדר הזה דורש מכם להפעיל את כל השרירים בגוף (כולל קצת את המוח) ולעבוד בשיתוף פעולה מגבש עם כל יתר חברי הקבוצה. כולם צריכים לרוץ, לזחול, לקפוץ ולתקשר כדי להשיג את התוצאה הטובה ביותר. אם יש לכם חברים עצלנים שבדרך כלל הולכים אתכם לאטרקציות כאלה, החדר הזה הוא הזדמנות מצוינת למצוא חברים אקטיביים.

קצת פחות התחברתי לחידות ה"בונוס" שמופיעות בחדר, אבל הן רק רגעים ספורים מתוך עשרות רגעים קורעים מצחוק ומותחי שרירים.

החוויה הזאת גורמת לחדרי בריחה להרגיש יחסית איטיים וחסרי אנדרנלין. לתחושתי, TLV 2048 מביא בשורה חדשה לעולם האטרקציות שמתחיל להישחק, ורוב הסיכויים שנראה עוד חדרים בסגנון שיפתחו בהמשך.

רועי לטקה

מודה שהגענו למתחם של TLV 2048 עם לא מעט ספקות. כל אחד מאיתנו הגיע עם היסטוריית ביקורים עשירה של למעלה מ-20 חדרי בריחה והיכולת לחדש או לגוון היתה נשמעת לנו מפוקפקת, כך גם הבקשה להגיע עם בגדי ספורט מאחר ומדובר בחדר שמשלב מאמץ גופני לכל אורכו.

לקח לנו בערך 10 שניות להתבדות ו-4 דקות להתנשף ולהבין שמדובר בקונספט אחר לחלוטין. למעשה, הקשר לחדרי הבריחה כאן רופף במקרה הטוב. אין כאן חידות מסובכות ולא תדרשו להפגין כאן הבנה מעמיקה אלא יותר לפתור משימות בצורה האפקטיבית והמהירה ביותר. הפעילות כאן מגבשת הרבה יותר והיא מגובה במאמץ פיזי ממוצע ומעלה – זה תלוי כמה תחרותיים אתם. התפאורה המושקעת והירידה לפרטים ברמת המשחקיות מעידה על עבודה רצינית שנעשתה שם ברקע ותרמה רבות להנאה שלנו לאורך כל השהות במתחם.

זקני השבט שזוכרים את חלוצות תוכניות הריאלטי ״המבצר״ יגלו שהקונספט מאוד דומה – נכנסים לחדר ויש משימה שצריך לפתור עם שעון מתקתק. המשימות מאתגרות ודורשות מאמץ גופני והן מהנות במיוחד.

בשורה תחתונה: אם אתם חובבי ספורט, אפילו ברמה מינימלית, Action rooms ובעיקר TLV 2048 הוא לא פחות מחובה עבורכם.

רינת קורבט

בשנת 1987 יצא סרט בשם "הנרדף" בכיכובו של ארנולד שוורצנגר שתיאר את העולם העתידני של שנת 2017 (שאנחנו חיים בו). בעולם הדיסטופי המתואר בסרט, התפתחה חברה טוטליטרית הנשלטת על ידי כנופיות. בטלוויזיה רצה תוכנית ריאליטי בשם "הנרדף" שבה אסירים יכולים למצוא את דרכם אל החופש אם רק יצליחו לברוח מחסלים מאומנים שרודפים אחריהם. כן, זה מזכיר את עלילת משחקי הרעב שבה גם כן מתמודדים נאלצים להילחם על חייהם להנאת הקהל צמא הדם על מנת לברוח מתנאי חייהם הקשים. TLV 2048 שואבת השראה מכל הסרטים בסגנון ומז'אנר הסייברפאנק שמתאר אף הוא עתיד דיסטופי בו התאגידים ובעלי השררה שולטים ובני האדם עסוקים בשקיעה בעולמות וירטואליים, משתילים בגופם טכנולוגיות שונות ונלחמים נגד המערכת.

אז בוא נדבר על המתחם עצמו. ראשית כל, הוא מעוצב בצורה מעוררת השתאות – הוא מלא באיורים יפייפיים בסגנון הסייברפאנק ומכיל חלקי מכונות ועיצוב תעשייתי כדי להכניס אותנו לאווירה. צריך להבין שלא מדובר בחדר בריחה, קונספט שאליו אנחנו כבר מורגלים, אלא בחדר אקשן – למעשה מסלול מכשולים עם סיפור. בתור צופה אובססיבית ב-American Ninja Warrior הבנתי מהר מאוד שקל לצפות אבל קשה לעשות. הצוות שאנחנו חלק ממנו יעטה קסדות, מגיני ברכיים ומרפקים ויצטרך להזדחל במעברים, לקפוץ, לטפס ולהתמודד עם מכשולים שונים (כולל חידות זיכרון ותשומת לב) וכל זה – בלחץ זמן. אבל מה, זה כיף. מאוד. צריך להיות מודעים היטב למה נכנסים – זה דורש כושר ונכונות לצאת מאיזור הנוחות שלנו ולהתאמץ פיזית במידה ניכרת (תלוי כמובן בכמה אתם תחרותיים).

המתחם אינו קטן ובשעה תספיקו לגמוע חדרים רבים ולרצות לחזור לעוד כדי לשפר את הביצועים שלכם. אנו חשנו כי יש מקום לאיזון בין הדרישות של המקום מבחינת זמן והחידות לבין היכולת הריאלית של אנשים לבצע אותם. אני מקווה שזוהי סוגיה שבעלי המקום יאזנו בעתיד וכמו כן – ידאגו למים הכה נדרשים באיזור לאחר המאמץ הפיזי. בסה"כ מדובר בבילוי מאתגר, כייפי, תחרותי וממכר שאני חוזה שיביא אליו קבוצות שונות של חברים, חברות ואנשים לפני צבא.

______________________________________________________________________

שם המתחם: TLV 2048
מקום
: דרך בן צבי 88 תל אביב
שעות פתיחה: כל ימות השבוע מ-10:00 בבוקר עד חצות
מספר משתתפים: בין 2 ל-5
מחיר: בין 120 ש״ח לאדם (5 משתתפים) ל-145 ש״ח לאדם (2 משתתפים)
דגשים: הגעה עם בגדי ספורט, גיל 14 ומעלה, נדרש מאמץ גופני ממוצע

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

הגב

11 תגובות על "תשכחו מחדרי בריחה, ביקרנו ב׳חדר הפעולה׳ הראשון שנפתח בישראל"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Tom
Guest

נראה מגניב!
לא מצאתי באינטרנט שום דבר על חדרי פעולה בחו"ל… אפשר קישור לחדרים דומים שקיימים במקומות אחרים?

איליה כיטוב
Guest

שלום טום!
יש שני משחקים שTLV2048 לוקחת השראה מהם:
http://cityquest.ru/action
joyment.ru

ויש גם משחק ששמו msk2048 שהוא שילוב של משחק פעולה ופרפורמנס.
כל שלושת המשחקים נמצאים במוסקבה.

שגית
Guest

מחיר לא ראיתי. חבל…

רם יניב
Guest

מה שזה אומר זה שטיפוס אורבני ברחובות שהוא קיר טיפוס הקדים את הז'אנר.
זהו חדר הבריחה היחיד בעולם בקיר טיפוס.
החידות אצלינו אגב, לא פשוטות.
הביקורות מעולות.
בואו לנסות וכיתבו גם עלינו.
http://www.escape-rooms.co.il/rooms/bombardier/

איש קש
Guest

"זקני השבט שזוכרים את חלוצות תוכניות הריאלטי ״המבצר״ יגלו שהקונספט מאוד דומה…" WTF?!

זקני השבט האמיתיים זוכרים את התוכנית הבריטית המעולה ״מבוך הקריסטל״ משנות ה-90 עם המנחה הקירח, שהייתה ההשראה לכל חדרי הבריחה/פעולה שקיימים היום.
אם היו פותחים מתחם כזה בארץ הייתי עושה בו מנוי

רונית
Guest

מגניב ממש!!! כיף לשמוע על החידושים בתחום. רק חבל שהמחירים של החדרי בריחה/חדר פעולה ממש עלו בזמן האחרון…. למה 150 ש"ח לשעה? הייתי שמחה אם המחירים היו יותר סבירים לפחות במשך השבוע, כך שאם אנחנו מגיעים משפחה לא נצטרך לקחת משכנתאות.

אלון
Guest

נשמע ממש נחמד ומגניב, אבל פשוט יקר מדי.

itamar
Guest

לאיזה גילאים זה מתאים?

אנדריי
Guest

היי
יש אתר המרכז את חדרי האקשן
https://actionroom.co.il

שמואל
Guest

בנוסף לכל החדרי בריחה האלה יש עוד מלא דברים שאפשר לעשות.
https://www.hang-out.co.il

itzchak
Guest

תגובות כאלו *תימחקנה* מיד (ולא "יימחקו").
בהצלחה

wpDiscuz

תגיות לכתבה: