Blinxbox: תכנים בזמן אמת באמצעות ווידג’טים [גיקספארק]

מהיום, אתם יכולים לצרוך תוכן עשיר בצורה חכמה, עם אפליקציה מודולרית שתתאים את עצמה אליכם.

מקור: יח”צ

בכל שבוע נפרסם כאן סקירת סטארטאפ אחת מתוכנית ה-Geekspark שלנו, המאפשרת לסטארטאפים צעירים לקבל חשיפה בניוזגיק ולהתקבל לתוכנית הסטארטאפים של מיקרוסופט Microsoft Bizspark. רוצים לחשוף גם את הסטארטאפ שלכם במסגרת תוכנית Geekspark ולהיכנס לתוכנית Bizspark של מיקרוסופט? הכנסו לכאן לפרטים נוספים.

שם: Blinxbox

פיץ’ במשפט: שירות ערוצי תוכן חדשני לסלולרי.

רעיון גאוני: שירות שיירכז עבורכם תוכן עשיר ממגוון מקורות, כולל מהמעגלים החברתיים שלכם, ויאפשר לכם להתעדכן מבלי להפעיל אפליקציה ייעודית אחת.


בסמארטפונים של היום אנחנו נהנים לרוב להגדיר ולהתאים את ממשק המשתמש לצרכינו. משתמשים רבים בוחרים להזיז אייקונים ממסכי הפתיחה, להוסיף ווידג’יטים (widgets) למיניהם, להזיז את השעון, ועוד.

ערוץ שידור אישי

בבלינקסבוקס (Blinxbox) עובדים על העשרת אפשרויות ההתאמה שלכם בסמארטפון, ומפתחים קופסאות חכמות, מעין טלוויזיות, שתוכלו להתקין כמו ווידג’יטים. דרך הקופסאות הללו תוכלו לצרוך תכנים, מבלי להפעיל אפליקציות כלשהן.

במהלך השבוע האחרון השיקה החברה את הקופסא הייעודית הראשונה, פרי פיתוחה, שתספק לכם תכנים מאינסטגרם (קישור ישיר לפליי). תוכלו להתחבר לחשבון שלכם ולצפות דרך הקופסא בתמונות מתעדכנות מכל האנשים שאתם עוקבים אחריהם. בנוסף, כבר מתוך הקופסא תוכלו לבצע את כל הפעילויות החשובות שאתם בדרך כלל עושים דרך הממשק הוובי או דרך האפליקציה הרשמית של אינסטגרם, כמו סימון תמונות מועדפות, ועוד.

יוצאים אל אוויר העולם

השקת הקופסא הראשונה לשוק האנדרואידי מגיעה לאחר שנה של פיתוח מתחת לראדאר. השאיפה של החברה היא שהקופסא תהפוך להיות מקור תוכן דמוי טלוויזיה, שיספק לכם תכנים זמינים ומתחדשים של תמונות, וידאו, תכנים חברתיים ועוד. הטכנולוגיה שפיתחה החברה מאפשרת לה לשאוב תכנים מתוך פייסבוק, טוויטר, פינטרסט (Pintrest) ועוד. הקופסא הראשונה שהחברה משחררת היא קופסא ייעודית לאינסטגרם בעקבותיה צפויה לשחרר קופסאות ייעודיות נוספות.

הקופסא הבאה של החברה, שצפויה לצאת כבר במהלך השבועות הקרובים, היא קופסא ייעודית לתכנים של המשחקים האולימפיים, לקראת תחילת התחרויות באולימפיאדת לונדון 2012. בהמשך השנה צפויה Blinxbox לשחרר קופסא ייעודית עבור תכני פייסבוק.

מקור: תמונות מסך מעמוד האפליקציה בפליי, עיבוד תמונה

את החברה ייסדו ניר שגב, המכהן כמנכ”ל החברה ואפי מרדלר-קרביץ, המכהן כ-CTO של החברה, ועד כה גייסה הון ממשקיעים פרטיים. בריאיון לניוזגיק סיפר ניר, כי “קהל היעד הכללי שלנו הם משתמשים שניזונים ממספר מקורות מידע ברמה יומיומית. בעצם, הם כיום נדרשים לעשות את זה דרך משיכת תכנים ממספר אפליקציות. בלינקסבוקס מנגישה את התכנים הללו ישירות אליהם, ללא צורך בפתיחת דפדפן או אפליקציה”.

“אנחנו מספקים ערך משמעותי לאנשים שיש להם תשוקה לתכנים שלהם, בין אם הם יצרני התוכן בעצמם ובין אם הם צורכים תוכן שאחרים יוצרים. החזון שלנו הוא לייצר מיקרו-טלוויזיה שמונחת בשולחן העבודה של הסמארטפון, ושתציג את התכנים שמעניינים את המשתמש. מתוך אותה מיקרו-טלוויזיה, המשתמש יוכל לצרוך מגוון רחב של תכנים, במקום המצב הנוכחי בו נדרשות מספר רב של אפליקציות לכך”.

ערוצי תוכן מותאמים אישית

קישור ישיר להורדת Blinxbox בחנות האפליקציות של גוגל, Play

“אנחנו, כצרכנים, פונים היום לתוכן עשיר, שבא מוכן מהמסך. מי שמחפש רק טקסט אמנם יכול להשתמש ב-RSS, אך בשונה מ-RSS, אנחנו יכולים ללוות את המשתמש לאורך היום ולספק לו חטיפי תוכן עשיר (לא רק טקסט) מהמעגל החברתי שלו או מספקי תוכן”.

“אנחנו מתכננים ב-Blinxbox להוציא בקרוב בוקס ייעודי שיעניק למשתמשים עדכונים מהאולימפיאדה. דרכו יוכל המשתמש לקבל את המידע המתעדכן על המשחקים האולימפיים, כפי שהם מפורסמים בכלי התקשורת השונים בעולם. קופסא זו תוצע לזמן מוגבל. בשלב עתידי, אחרי ההשקה של הבוקס האולימפי, אנחנו נשיק את הבוקס הייעודי לפייסבוק”.

נשפר לכם את חוויית הפייסבוק

“הבוקס הייעודי שלנו לפייסבוק מאפשר למשתמש לדלג על פרקי זמן ההמתנה של טעינת התכנים, וינגיש את המידע עצמו למשתמש. בנוסף, חשוב להבהיר, שהבוקס הייעודי של תוכן כלשהו, כגון פייסבוק או האולימפיאדה, יתעדכן בתוך האפליקציה שלנו, כך שהמשתמש יוכל לבחור את ערוצי התוכן שמעניינים אותו, כולם מתוך אותה אפליקציה.

“המטרה שלנו היא לייצר שכבה חברתית באמצעות הקופסאות שלנו. בתוכן, אנחנו נשלב גם אירועים שהמשתמש מעוניין בהם, כמו האולימפיאדה, ואף נוכל להציע לספקי תוכן לייצר קופסאות תוכן שלו, אותן הוא יוכל לשלוח בזמן אמת לצרכני המידע שלו. המטרה שלנו לעזור לדור ה-Y לצרוך את המידע שלו, מידע שאתה מחובר אליו ורוצה שיגיע אליך, במקום שאתה תגיע אליו. זו המטרה. בשלב הזה אנחנו נמצאים בשוק האנדרואידי. במהלך השנה הקרובה אנחנו צפויים להתפשט גם אל עולם ה-iOS ואל עולם ה-Windows Phone”.


Microsoft Bizspark היא תוכנית גלובלית שפותחה במטרה לסייע להצלחת סטארטאפים בשלבים המוקדמים על-ידי אספקת מספר משאבי מפתח, בזמן שהכי צריך אותם:

תוכנה – במסגרת התוכנית, תקבלו גישה מלאה למגוון הרחב של כלי הפיתוח, הפלטפורמות השונות ורשיונות לכל מוצרי מיקרוסופט לשימוש מיידי למשך 3 שנים, לצורך פיתוח וחדירה לשוק של פתרונות וטכנולוגיות חדשות. כל אלו, יחד עם כל ההטבות האחרות בתוכנית, מגיעות ללא תשלום.

תמיכה – התחברו לשותפים נוספים בתוכנית מרחבי העולם – חממות, משקיעים, יועצים, משרדי ממשלה וספקי הוסטינג – כולם מעורבים ומושקעים באופן שווה בתחומי החדשנות והיזמות בתחום התוכנה והאינטרנט ומציעים מגוון רחב של פתרונות שיוכלו לסייע לכם בפתרון בעיות טכנולוגיות ועסקיות.

חשיפה – מעבר לשיתוף הפעולה עם ניוזגיק, תוכנית Bizspark חושפת את הסטארטפים החברים בה לקהל רחב של משקיעים, לקוחות ושותפים פוטנציאליים. כחברים בתוכנית Bizspark של מיקרוסופט, תזכו לגישה לאקו-סיסטם עשיר של עמיתים למקצוע, שותפים ומגבים משאבי תמיכה מכל העולם, אשר יסייעו לכם לגדול ולהצליח. Microsoft Bizspark זו הדרך המהירה ביותר להזניק את הסטארטאפ שלכם קדימה.

נדב דופמן-גור

עו"ד העוסק בתחומי דיני הטכנולוגיה, דיני פרטיות וקניין רוחני. מרצה ומנטור לסטארטאפים, ובעל ניסיון רב-שנים בפיתוח ווב (http://about.me/nadavdg).

הגב

6 תגובות על "Blinxbox: תכנים בזמן אמת באמצעות ווידג’טים [גיקספארק]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Erez Yerushalmi
Guest

תעקבו אחריהם. כדאי לכם

Ziv Kitaro
Guest

עכשיו לבעלי אנדרואיד יש סוג של משהו מעניין לעשות עם המכשיר שלהם

Or Cohen
Guest

כי עד עכשיו לא היו ווידג'טים באנדרואיד?

Ziv Kitaro
Guest

לא, לא כאלו. נראה לך שהיו מוציאים כתבה על סתם ווידג'ט?

Yair Mohr
Guest

תיקון: עכשיו לבעלי אנדרואיד יש עוד סוג של משהוא כמעט-מעניין לעשות עם המכשיר שלהם.

Natalie Feldman
Guest

מעלילות אחי המוכשר…

wpDiscuz

תגיות לכתבה: