האירוע הגדול של אפל מתרחש היום: איך צופים ומה צפוי?

אירוע ההכרזה החגיגי של אפל יתקיים היום – ריכזנו לכם את כל הפרטים

תמונה: אפל

היום בשעה 20:00 (שעון ישראל) תחשוף אפל את האייפון (או בעצם אייפונים?) החדש שלה, לצד עוד כמה מוצרים מסקרנים. כל זאת בשידור חי מהאולם ע״ש סטיב ג'ובס בקמפוס החדש של אפל. חודשים של מאות שמועות וידיעות מתנקזים לכדי אירוע אחד, שכמו בכל שנה, הוא האירוע החשוב ביותר בתולדות אפל בפרט, ואחד האירועים החשובים לעולם הטכנולוגיה ככלל. לצד ההכרזות על תאריכי יציאות העדכונים למערכות ההפעלה השונות לאייפון, שעון, אפל טי וי ולמק, יושקו כמובן המכשירים המצופים ביותר של השנה: האייפונים החדשים.

איך צופים באירוע?

בשנים האחרונות אפל עושה לכולנו את החיים קצת יותר קלים ומאפשרת (כמעט) לכולם לצפות באירועי החשיפה שלה בשידור חי. בכדי לצפות ממכשיר iOS יש לוודא שיש ברשותכם את גירסאת iOS 9.0 ומעלה. בכדי לצפות ממחשב מק תצטרכו להחזיק בגירסא 10.11 ומעלה. גם משתמשי 10 Windows לא נשארים מקופחים, ויכולים לצפות באירוע באמצעות דפדפן Edge. כל אלו יוכלו לצפות באירוע באתר הרשמי של אפל.

שימו לב: אם ברשותכם מכשיר Apple TV מהדור השני והשלישי ניתן לצפות באירוע כל עוד אתם בגירסא 6.2 ומעלה, ובמידה ואתם בעלי Apple TV מהדור האחרון (או ליתר דיוק, הדגם האחרון לפני הדגם שככל הנראה יושק הערב), ניתן לצפות באירוע באמצעות אפליקציית Apple Events שזמינה להורדה מהאפסטור.

אייפון X ואייפון 7S/8

תמונה: אפל

גולת הכותרת של הערב צפויה להיות כמובן השקת האייפון החדש, אך הפעם יתכן ונזכה לראות יותר מאייפון אחד שנחשף על הבמה. הדיווחים העדכניים ביותר כבר עוסקים בהשקה של מספר מכשירים: האייפון X, אייפון 8 ואייפון 8 פלוס.

האייפון X מסמל (גם בשמו) את שנת העשור לאייפון, ואמור להציג שינויים דרמטיים לעיצוב המכשיר: מסך Edge-To-Edge שבעצם יכסה כמעט את כל חזית המכשיר. בכך, אפל גם צפויה להפרד מכפתור הבית הפיזי שלה, ולהסתפק בכפתור בית וירטואלי (בדומה להרבה מכשירי אנדרואיד).

היעדרות כפתור הבית גם יוצרת אי וודאות סביב אחד הפיצ'רים המוצלחים והנוחים של אפל: Touch ID. השמועות הראשוניות דיווחו על כך שאפל שואפת להטמיע את מערך הזיהוי הביומטרי מתחת לתצוגה הראשית, אך נכון להיום נראה כי אפל לא הצליחה לבצע את הפעולה המורכבת. ידיעה זו משאירה שתי אפשרויות: או שרכיב ה-Touch ID יעבור לגב המכשיר (מהלך לא סביר), או שנאלץ להפרד מזיהוי טביעת האצבע (סביר יותר). הפרידה מ-Touch ID נראית סבירה מתמיד, וזאת כיוון שאפל עומדת להשיק מנגנון ביומטרי חדש המבוסס על זיהוי פנים. על פי גירסאת iOS 11 הסופית שהודלפה, זיהוי הפנים יקרא Face ID. מאחר וזיהוי הפנים הוא לא דבר חדש בתחום הסמארטפונים, האתגר האמיתי של אפל הוא להפוך את זיהוי הפנים לשמיש גם בתנאי תאורה לא אופטימליים.

טכנולוגיית המיפוי התלת מימדי של המצלמה הקדמית צפויה גם להוליד דור חדשים של אמוג'ים: אופציית ה-Animoji תאפשר למשתמש לבחור אמוג'י, להנפיש אותו על פי תנועות פניו, ולשלוח אותו לחברים.
אפל ככל הנראה זונחת לראשונה מאז האייפון 5 את האלומיניום (על אף התענוג בהאזנה לג'וני אייב אומר "אלומינום") כחומר העיקרי בגב המכשיר, וחוזרת להשתמש בזכוכית. חוץ מהאלמנט העיצובי, הזכוכית עומדת לאפשר את קיומו של אחד הפיצ'רים המרכזיים של אפל באייפון החדש: אפשרות לטעינה אלחוטית, כאשר המטען האלחוטי צפוי להימכר בנפרד מהאייפון החדש, ובדומה ל-Airpods, להיות מושק רק בהמשך השנה.

המצלמות האחוריות (שוודאי יזכו לשיפורים בפני עצמן) צפויות להיות ממוקמות בצורה אנכית על גב המכשיר שאמורה לתרום לאיכות צילום משופרת ובפונקציונליות של ARKit. כמו כן, נראה כי אפל תאפשר לבחור בסוגי פלאש שונים בצילום בכדי לקבל אפקטים מסוימים בתמונות.

על אף שנראה כי האייפון X עומד להיות מכשיר מרשים ומשוכלל, המחיר שלו עלול להרתיע לא מעט משתמשים. על פי השמועות והערכות של אנליסטים, מחיר האייפון X עלול להגיע לכ-1,000 דולרים. יתכן והידיעות על המחיר הגבוה מקושרות לדגמים עם נפח אחסון גדול יותר, או אולי ציפוי מיוחד לאייפון לכבוד מהדורת העשור (שעשוי להיות מכונה iPhone Edition), אך השקות של מכשיר פרימיום יוקרתי כמו ה-Note 8 עלולות לקבוע ולאשרר את רמת המחיר החדשה למכשירים המתקדמים בשוק.

האייפון X עתיד להיות מוצג לצד דגמי iPhone 8 ו-iPhone 8 Plus שככל הנראה יחליפו את דגם ה-"S" המסורתי. השמועות גורסות כי האייפונים "הרגילים" יגיעו עם שיפורים במצלמות ומעבד חדש, בדומה לדגמי ה-S הקודמים, וככל הנראה יכילו גם הם את אפשרות ההטענה האלחוטית העתידית.

ה-Apple Watch Series 3 עומד לתמוך בתקשורת סלולרית

תמונה: אפל

אין ספק שהשעון של אפל הוא לא מוצר מושלם. אחת הסיבות לכך היא התלות שלו באייפון. בשנה שעברה אפל החלה את תהליך ההפרדה של השעון מהאייפון על ידי הטמעה של GPS ישירות בשעון (מה שאפשר למשתמשים להשאיר את האייפון בבית כשהם יוצאים לריצה או אימון), אך השנה אפל הולכת צעד אחד קדימה ועומדת להשיק את הדור השלישי של השעונים שלה, הפעם עם יכולת תקשורת סלולרית. מאפיין זה יאפשר לשעון להיות יישות עצמאית כמעט לחלוטין, ללא תלות באייפון ותאפשר שימוש נרחב ומהיר יותר בשעון.

עדויות לקיומו של השעון עם יכולות LTE החלו להופיע בגירסת ה-Firmware של הרמקול החכם של אפל, ה-HomePod, שבו הופיעו מחרוזות המרמזות אודותיו. בגירסת ה-GM של iOS 11 אשר "הודלפה" בטרם עת כבר נמצאו עדויות חותכות יותר לקיום השעון ואפילו עיצובו (שמלבד נקודה אדומה ב"כתר הדיגיטלי" שלו, לא צפוי לקבל שינוי משמעותי). כמו כן, סביר להניח שהשעון החדש יזכה לתצוגה יותר בהירה וחדה במקצת ובתקווה גם בחיי סוללה ארוכים יותר.

ה-Apple TV מקבל תמיכה ב4K

תמונה: אפל

אחד ממוצרי הנישה של אפל הוא ה-Apple TV. אותו סטרימר שרק לפני שנים בודדות קיבל מתיחת פנים גדולה, ממשק חדש לחלוטין וחנות אפליקציות משלו, מצא את עצמו שוב מפגר מאחורי ההתפתחויות הטכנולוגיות של השנים האחרונות, ובעיקרן ה-4K. בעוד שרוב הסטרימרים והמכשירים המקבילים ל-Apple TV יוצאים לשוק עם תמיכה ב-4K ולעיתים ב-HDR, המכשיר של אפל סבל מרזולוציה מקסימלית של 1080P. אפל סופסוף עומדת להשלים את הפער ולהשיק גירסה מעודכנת של ה-Apple TV שעתידה לתמוך ב-4K וב-HDR.

אפל החלה בעדכון של חלק מהתכנים בחנות ה-iTunes לאיכות 4K, ובאותה גירסה של ה-HomePod נמצאו מחרוזות קוד שמאשרות כי אפל עובדת על מכשיר שתומך ב-HDR וכמו כן ב-Dolby Vision. באחת מגירסאות הבטא של iOS 11 אף נמצאו עדויות שמאשרות את שם הקוד של המכשיר החדש ואת התמיכה שלו בתקנים החדשים.

מלבד השדרוגים ברזולוציה ובתכנים, סביר להניח כי אפל תשתמש במכשיר במעבד חדש (ככל הנראה A10 או A10X) וב-3 גיגה זכרון RAM.

האם נשארו לאפל עוד הפתעות?

בכל מה שקשור לאבטחת מידע פנימי של החברה, נראה שאפל היו מעדיפים לשכוח (ושאנחנו נשכח) את החודשים האחרונים. נראה שכמעט כל המידע אודות האירוע הערב כבר דלף בטרם עת. בין אם מפסי הייצור של המכשירים, "הדלפות" של גירסאות מתקדמות של מערכות הפעלה ועדויות שמפתחים הצליחו לחלץ מקודים של גירסאות קושחה. בין אם ההדלפות הללו מכוונות או לא, נראה שיהיה קשה לאפל לייצר את אלמנט ההפתעה הערב. אפל מנסה להפוך שוב לסטנדרט של תעשיית הסמארטפונים ובשנה שבה רוב היצרניות משיקות מכשירי פרימיום מצוינים, המשימה הזו הופכת קשה יותר ויותר. כעת נותר לראות האם האייפון X והאייפון 8/7S יספיקו לאפל כדי להחזיר אותה לפסגה, והאם אולי יש לה עוד קלפים בשרוול ודרכים להפתיע את כולנו. מה שבטוח, עיני העולם הטכנולוגי יהיו נשואות הערב ב-20:00 לקופרטינו.

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

1 תגובה על "האירוע הגדול של אפל מתרחש היום: איך צופים ומה צפוי?"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Jacob
Guest

??

wpDiscuz

תגיות לכתבה: