אנדרואיד N החדשה זמינה כבר להורדה; לקחנו אותה להתנסות ראשונה

בזמן שרוב המכשירים כיום עדיין מריצים אנדרואיד 5 לוליפופ, משחררת גוגל את גרסת אנדרואיד N להתנסות של מפתחים; התקנו אותה ובדקנו מהם הפיצ'רים והעדכונים החדשים. רוצים גם?

נוטלה? מקור: גיקטיים

נוטלה? עיבוד תמונה: גיקטיים

גוגל הפתיעה אותנו וכמעט את כל עולם הטכנולוגיה, כאשר הכריזה שגרסת אנדרואיד N החדשה זמינה להורדה ולהתנסות של מפתחים (כרגע למכשירי נקסוס בלבד). אנחנו ציפינו שגוגל תחשוף את הגרסה החדשה, כפי שעשתה עד עכשיו, ב-Google I/O, כנס המפתחים שלה שייערך השנה בחודש מאי. התקנו את אנדרואיד N (נוטלה?) ואלו הפיצ'רים והעדכונים המרכזיים בה.

ריבוי משימות ומסך מפוצל

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

נכון, לסמסונג יש את הפיצ'ר הזה כבר כמה שנים, אבל עכשיו סופסוף הוא מגיע גם לגרסת אנדרואיד הבסיסית. לאחר שתלחצו על כפתור האפליקציות, תקבלו כרגיל תצוגה של כל האפליקציות האחרונות שבשימוש. עכשיו כל שנותר לנו הוא לבחור מביניהן את האפליקציות שאנחנו רוצים שיהיו פעילות במקביל, גוררים את האפליקציה הראשונה לחלקו העליון של המסך ואחר-כך בוחרים את האפליקציה השנייה שתעבוד במקביל וזהו. אפשר להתחיל לעבוד ב-2 האפליקציות במקביל. הפיצ'ר עובד גם כשהמסך במצב אופקי והוא מאוד נוח כאשר אתם למשל עובדים על מייל, ורוצים להעתיק נתונים מהדפדפן, או כאשר אתם צריכים לשלוח מייל ולהתכתב בווטסאפ במקביל; החלוקה אגב לא חייבת להיות חצי מסך לכל אפליקציה, ותוכלו לשנות את הגדלים של כל אפליקציה לפי הצרכים שלכם.

מסך התראות משודרג

 

צילום מסך: גיקטיים

צילום מסך: גיקטיים

מסך ההתראות עבר גם הוא עדכון רציני וניתן לראות את זה כבר במראה. השינוי העיקרי הוא הוספת אפשרויות לתגובה מהירה כבר מחלון ההתראות על כל התראה שמגיעה. כך שאם קיבלתם למשל מייל תוכלו לבחור כבר בחלון ההתראות האם לזרוק אותו, לשמור אותו בארכיון או לענות עליו. ברגע שבוחרים באפשרות המענה, מגיעים ישירות לג'ימייל או לאפליקציית המייל שלכם. כאשר אפליקציות כמו ווטסאפ למשל יוסיפו תמיכה בפיצ'ר הזה, נוכל גם לענות להודעות ישירות מחלון ההתראות, מבלי להיכנס לאפליקציה עצמה.

צילום מסך: גיקטיים

צילום מסך: גיקטיים

עוד שינוי הוא באייקונים של ההגדרות שנמצאים בוילון ההתראות. לאחר תנועת סווייפ אחת תופיע שורת אייקונים מינימליסטית, כך שתוכלו לכבות ולהדליק את ה-WiFi או הפנס למשל ועוד משיכה כלפי מטה תחשוף את כל ההגדרות. אתם תוכלו כמובן לקבוע אילו אייקונים יופיעו במסך ההגדרות המהיר, כשאם יהיו לכם יותר מ-9 הגדרות, יתווספו דפים נוספים אליהם תוכלו להגיע בתנועת סווייפ לצדדים.

אם אתם מקבלים מספר התראות מאותה אפליקציה, למשל פייסבוק, המערכת תציג לכם אותן בקבוצה. סווייפ של 2 אצבעות וכל התראה תוצג בנפרד.

הגדרות

צילום מסך: גיקטיים

צילום מסך: גיקטיים

מסך ההגדרות כולל עכשיו הרבה יותר פירוט. מתחת לכל קטגוריה של הגדרות נוכל לראות מלבד השם גם פריט מידע רלוונטי שיחסוך לנו לא פעם לחיצות. כך שבמקום שרק יופיע כפתור להגדרות ה-WiFi, כבר מופיעה מתחת למילה WiFi הרשת אליה אנחנו מחוברים; מתחת למילה Apps, נוכל לראות כמה אפליקציות מותקנות ומתחת למילה Data Usage יופיע חיווי על כמה דאטה צרכנו בתקופה שהוגדרה.

צילום מסך: גיקטיים

צילום מסך: גיקטיים

ואם אנחנו כבר מזכירים צריכת נתונים, גוגל שילבה פיצ'ר חדש ושימושי מאוד שנקרא Data Saver. לאחר שתפעילו אותו תקבלו רשימה של כל האפליקציות שמותקנות על המכשיר ותוכלו לבחור אפליקציות שיהיו מוגבלות בצריכת הנתונים שלהן וכאלו שיוכלו לצרוך ללא הגבלה. ההרגשה שלנו היא שהפיצ'ר יהיה מאוד שימושי בזמן נסיעות מחוץ לישראל, כשאנחנו רגישים מאוד לצריכת הנתונים של המכשיר.

סוללה

צילום מסך: גיקטיים

צילום מסך: גיקטיים

באנדרואיד מרשמלו פגשנו את פיצ'ר ה-Doze, שמשיג חיסכון ניכר בחיי סוללה. בקצרה, המכשיר מזהה שאנחנו לא בתנועה במשך הרבה זמן, למשל כשאנחנו ישנים, ואז הוא מפחית את כמות העדכונים ההתראות שאנחנו מקבלים. באנדרואיד N שודרג הפיצ'ר ועכשיו הוא גם יוכל לחסוך לנו סוללה גם בזמן תנועה. בנוסף, השתנה העיצוב של מסך הסוללה וצריכת האנרגיה.

בקטנה

  • אם אפליקציה כלשהי קרסה. ההודעה המוכרת של "האם אתם רוצים להמתין לאפליקציה או לצאת ממנה" התחדש ועכשיו הוא כולל גם אופציה לאתחל את האפליקציה ולהפעיל אותה מחדש.
  • שנו את גודל ורזולוציית המסך – פיצ'ר חשוב לכל מי שמתקשה לקרוא פונטים זעירים: בעזרת Display Size נוכל לשנות את גודל הפונטים.
  • מנהל קבצים – לא הרבה יודעים אבל כבר במרשמלו כללה גוגל 'מנהל קבצים' שמתחבא אי-שם בתפריט האיחסון. עתה, מנהל הקבצים המובנה מקבל עוד יכולות כמו העברה, שינוי שם ויצירת קובץ.
  • System UI Tuner – ממשק הגדרות ה-UI המורחב של המרשמלו שמאפשר לנו יותר התאמה אישית על הממשק קיבל עוד כמה אפשרויות חדשות
  • מצב לילה – אתם יכולים להגדיר שורה של שינויים בממשק שייכנסו לתוקף כל לילה. כך למשל תוכלו לקבוע את הבהירות של המכשיר, לקבוע שכל ה-UI יעבור למצב כהה, לקבוע גוון אדמדם נעים יותר שפחות יציק לכם וימנע שינה ועוד.

רוצים גם? רק אם יש לכם נקסוס

יש לא מעט חידושים, אם כי עדיין לא ראינו קילר פיצ'ר שעשוי לגרום לכם לשדרג מכשיר. רוב הפיצ'רים מופיעים בממשקי ה-UI של היצרניות השונות כמו סמסונג, LG או HTC או במסגרת אפליקציות צד ג'. למרות זאת, בגוגל מסבירים שפיצ'רים רבים ייחשפו במהלך השבועות הקרובים וכמובן במסגרת כנס המפתחים שלה, כך שיש בהחלט למה לצפות.

העדכון החדש זמין רק למכשירים מסדרת הנקסוס: סמארטפונים מסוג 5X, 6P, 6; מחשב ה-Pixel C; טאבלט הנקסוס 9 וה-Nexus Player. יש לכם 2 אפשרויות להורדה: האפשרות הראשונה היא הורדה של קובץ IMAGE שימחוק את כל המידע הקיים אצלכם על המכשיר להתקנה נקייה והאפשרות המומלצת יותר היא הצטרפות לתוכנית הבטא או המפתחים של גוגל (כל אחד יכול) ועדכון ב-OTA. מרגע שתצטרפו תקבלו הודעת פוש שמציעה לכם את העדכון. העדכון עצמו בגודל של כ-1.3 גיגה-בייט ותהליך ההתקנה מהיר יחסית ושומר על כל המידע שקיים אצלכם בטלפון. להצטרפות לתוכנית הבטא ולהורדה, לחצו כאן.

דיסקליימר: אנחנו ממליצים לכם בחום לא להתקין את הגרסה החדשה על המכשיר העיקרי שלכם. גם אנחנו התקנו אותו על מכשיר הבדיקות שלנו, מכיוון שהמערכת לא יציבה ונתקלנו בלא מעט באגים. לשיקולכם.

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים. יש לכם רעיון לכתבה? טיפ סודי? הדלפה? מחכה לכם ב[email protected]

הגב

12 תגובות על "אנדרואיד N החדשה זמינה כבר להורדה; לקחנו אותה להתנסות ראשונה"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
דודו מצליח
Guest

נוטלה ? נו בחייכם… איך לא עליתם על זה …Nexus !!!
חברת גוגל רוצה לקדם את מכשיר הבית שלה ולתת עדיפות שיווקית נסתרת בשוק המאוד תחרותי הזה !
תנו לי לנחש שהדגם הבא של נקסוס אחרי 6p יהיה N.

Genady Timakh
Guest

כן נוטלה, מאז הגירסא הראשונה אנדרואיד בנוסף למספר גירסא מקבל שם של ממתק, לא זכור לי שיש ממתק נקסוס…

נסוינל
Guest

זה או נוטלה או נוגט.. תלוי כמה נוטלה יסכימו לשלם?

איתי ק
Guest

קוראים לה N כי ״אין״ לה שם עדיין (Not named).
ככה כתב הירושי לוקהיימר, סגן נשיא גוגל האחראי על פיתוח מערכות ההפעלה שלה:
https://medium.com/google-developers/n-as-in-so-early-it-s-not-named-yet-f06bbde8c390#.g5bs3y2ib

אז לא, לפחות כרגע, זה לא נוטלה ולא נוגט.

יניב
Guest

הי איתי,
נכון שאין שם רשמי. אבל רמזים כבר יש.
אפילו בפוסט של הירושי לוקהיימר :)

חזקיהו
Guest

android nothing

tamir
Guest

הכי חשוב זה שגוגל חזרו בהם ומגירת הישומונים נשארת.אם הסקתי נכון מהכתבה :)

Daniel Cohen Gindi
Guest

שוב גונבים פיצ׳רים מהאייפון… מה חדש באמת?

שגב
Guest

מענה מהיר
העתקה מאייפון (ios 9.1 ומעלה)
אבל כל הכבוד

רוני
Guest

אם התקנתי ….איך מוחקים ? :/

ארי
Guest

יש את זה באל גי 4

אבי ג
Guest

מתי ישחררו את העדכון באופן רשמי?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: