בגלל השריפות: Airbnb מתגייסת למען הישראלים ומאפשרת אירוח חינם

ענקית השכרת הדירות והחדרים האמריקאית הקימה דף מיוחד שמאפשר לישראלים שפונו מאיזורי השריפות למצוא קורת גג. הישראלים נענים בחיוב וכ-100 בעלי דירות כבר מציעים אירוח חינם למפונים. Airbnb מעניקה כיסוי ביטוחי בחינם במקרה של נזקים

מקור: cc0-by-Pixabay

מקור: cc0-by-Pixabay

גם ענקיות הטכנולוגיה מתגייסות לעזרת אזרחי ישראל בעקבות גל השריפות חסר התקדים שמכה במדינה בימים האחרונים. אתמול (ה’) הפעילה פייסבוק את פיצ’ר ה-Safety Check שלה, שמאפשר לנוכחים באיזור פיגוע או אסון טבע להודיע לכל חבריהם ומכריהם שהם בטוחים והחל מאתמול יכולים משתמשי פייסבוק באיזורי השריפות לעדכן שהם בטוחים. היום (ו’), מתגייסת גם Airbnb, ענקית השכרת הדירות, למען האזרחים הישראלים עם יוזמה משלה.

כ-100 בעלי נכסים כבר מציעים אירוח בחינם

Airbnb הקימה דף מיוחד שנועד לקשר בין בעלי דירות וחדרים באיזורים בטוחים לבין תושבים באיזורי השריפות, שנאלצו לפנות את ביתם בהוראת כוחות ההצלה. החברה מאפשרת לכל מי שמעוניין להציע דירה או חדר בחינם להירשם ובמקביל היא מאפשרת לאזרחים שפונו מאיזורי האסון לחפש ולמצוא מקלט זמני – כמובן ללא תשלום. במקביל, הודיעה החברה כי לא תגבה עמלות או כל תשלום כלשהו מהמשתמשים בשירות.

>> הקהילה הטכנולוגית מאחדת כוחות ועוזרת לנפגעי ומפוני השריפות [פוסט מתעדכן] <<

החברה אף הגדילה לעשות ושלחה למשתמשים בישראל מייל עם בקשה לפתוח את דלתותיהם בפני משתמשים אחרים שזקוקים לאירוח. החברה מדגישה, כי למרות שהשירות יינתן ללא תשלום ולמרות שהיא לא תגבה עמלות, המארח עדיין יזכה ליהנות מהכיסוי הביטוחי המורחב שלה, שמכסה נזקים של מתארחים.

צילום מסך

צילום מסך

נכון לעכשיו נראה שהיוזמה מצליחה ורשומים בה כבר כ-100 בתים, דירות וחדרים של ישראלים שמעוניינים לארח אזרחים שזקוקים לקורת גג. הפעם הקודמת ש-Airbnb הפעילה את היוזמה הזו היתה לפני כשבוע בזמן רעידת האדמה בניו זילנד.

לכניסה לדף האירוח

לקריאה נוספת:

הקהילה הטכנולוגית מאחדת כוחות ועוזרת לנפגעי ומפוני השריפות [פוסט מתעדכן]

מטייל שביטל חופשה ב-Airbnb בשל המצב, זכה לתגובה מפתיעה

בשל הביקורת, פייסבוק תפעיל את Safety Check לעיתים תכופות יותר

ההודעה שהפיצה airbnb לבעלי הדירות בישראל

airbnb

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים, ובזמנו החופשי גיק, קופירייטר, אבא, חולה על גאדג'טים וקוד, לא בהכרח בסדר הזה

הגב

הגב ראשון!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* שימו לב: תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, לרבות דברי הסתה, הוצאת דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב ו/או בניגוד לדין ימחקו. Geektime מחויבת לחופש הביטוי, אך לא פחות מכך לכללי דיון הולם, אתיקה, כבוד האדם והדין הישראלי.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: