מדריך האקסלרטורים הישראלי המלא לשנת 2017 [מתעדכן]

בישראל פועלים המון אקסלרטורים ומספרם גדל מדי שנה, חלקם מתרכזים בסטארטאפים מתחומים מסוימים, חלקם בחברות בשלבים שונים. איך תדעו איזה מהם מתאים לכם? ריכזנו ברשימה אחת את כל השמות והפרטים לנוחיותכם

כך זה נראה מבפנים, Hatch בסן פרנסיסקו. עשרות יזמים מפוזרים בחלל אחד ענק. צילום: גיקטיים

כך זה נראה מבפנים, Hatch בסן פרנסיסקו. עשרות יזמים מפוזרים בחלל אחד ענק. צילום: גיקטיים

מדריך האקסלרטורים שלנו זמין מעתה באתר מתעדכן וידידותי בשם גיקטייים אקסל

אקסלרטורים נועדו להגביר את התקדמות הסטארטאפ בצורה משמעותית, בתוך פרק זמן מוגדר מראש. רוב התכנית המקומיות עובדות באותה הדרך ומציעות ליזמים חלל עבודה, גישה למנטורים ובעלי ידע שנועד לעזור לפתח את המוצר בצורה הטובה ביותר וכמובן להעניק גישה למשקיעים פוטנציאלים ולקהל היעד אליו מכוונת החברה.

בפוסט הנוכחי לא תמצאו חממות, Co-Working Spaces או תוכניות מנטורים כאלו ואחרות. אנו מגדירים אקסלרטורים כארגונים היוצרים תוכניות המיועדות להאצת קצב התפתחותו של סטארטאפ לעבר גדילה. מה שמבדיל אקסלרטורים מתוכניות mentoring או חללי עבודה משותפים הוא שהם פועלים בשיטה של מחזורים קצובי-זמן שבהם כמות מסוימת של חברות עוברות את התהליך או שהסטארטאפים נמצאים בהם לתקופה קצובה של זמן. 

היות שקיימים היום כ-90 אקסלרטורים פעילים בישראל ייתכן שפספסנו חלק מהנתונים. לא מצאתם את האקסלרטור שלכם או שתרצו לעדכן/לשנות את פרטי האקסלרטור המופיעים כאן? אנא מלאו את הפרטים המעודכנים בטופס הבא (יש למלא את הפרטים בעברית ובגוף שלישי).

האקסלרטורים

g8200 EISP

תוכנית היזמות של יוצאי 8200 – EISP היא אקסלרטור ללא מטרות רווח, שפועל מטעם עמותת בוגרי 8200 שהינה מלכ"ר. התוכנית הוקמה בשנת 2011, היא מראשוני האקסלרטורים בישראל ופועלת מתוך חזון לקדם יזמי Early Stage ישראלים – גם כאלה שאינם בוגרי היחידה – תוך שימוש בהון האנושי, ברשת הקשרים ובידע של בוגרי 8200.

התוכנית נפרסת על פני 6 חודשים (מינואר עד יולי, מדי שנה), ובמסגרתם מתקיימים 14 ימים מלאים של סדנאות, הרצאות ומפגשים עם יזמים סדרתיים, משקיעים ואנשי מקצוע אחרים. כל מפגש מתמקד בסוגיות ובעיות שונות בחייו של סטארטאפ בתחילת דרכו. ימים אלה נפרסים כאמור על פני ששת חודשי התוכנית, ואינם מתקיימים ברצף. בכל מחזור מתקבלים כ-20 סטארטאפים שונים, משלב הרעיון ועד שלב ה-Seed, מכל התעשיות (ללא הגבלה).

מלבד אלה זכאים הסטארטאפים המשתתפים בתוכנית לשלל שירותים והטבות, לרבות חלל עבודה משותף ב-WeWork תל אביב, תהליך ליווי אישי (מנטורינג) מקבוצת יזמים ותיקים אשר מסייעים לסטארטאפים המשתתפים בתוכנית, וכן Office hours (שעות ייעוץ מקצועי) עם שותפי התוכנית השונים ועם אנשי מקצוע ויזמים אחרים על גיוסי הון סיכון, מוצר, שיווק, סוגיות פיננסיות ועוד. בנוסף, היזמים חוברים לרשת בוגרי 8200 של עמותת בוגרי היחידה, המונה כ-15 אלף בוגרים. הסטארטאפים המשתתפים בתוכנית יכולים להשתתף באירועי הנטוורקינג של העמותה, לחפש עובדים ושותפים ועוד. התוכנית מסתיימת בדמו-דיי שנערך מדי שנה בחודש יולי ואליו מגיעים כ-350 משקיעים.

התוכנית גובה מהחברות המתקבלות דמי השתתפות סמליים בסך של 1,000 ש"ח. (תשלום חד פעמי) כמו כן היא לא לוקחת אקוויטי או בעלות על הקניין הרוחני של הסטארטאפים המשתתפים.

בשורה התחתונה: שישה חודשים, דמי השתתפות של 1,000 ש"ח לכל מיזם, מקום בחלל עבודה משותף, ללא מימון ישיר והשקעה אך עם לא מעט חשיפה.

סטטוס: התוכנית נמצאת במהלך המחזור ה-8 שלה, אשר החל בינואר השנה ויסתיים בחודש יולי 2017. אפשר כבר להירשם למיונים למחזור ה-9 של התוכנית, והם יחלו בספטמבר 2017.

פורטפוליו: Lacoon Security, NextPeer, Keeperz, Desti, Zuznow, Carambola, PQEyewear, Evolero, Yeloha, Navin.

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

g8200 Social Program

התוכנית הוקמה במטרה לקדם פתרונות טכנולוגיים לבעיות חברתיות ולקדם את תחום היזמות החברתית בישראל, וזאת תוך שימוש בהון האנושי של בוגרי 8200. מספר החברות המשתתפות במחזור נע בין 10 ל-13 מיזמים.

כל מחזור אורך 4.5 חודשים, ובו היזמים מקבלים תכנים מרוכזים במגוון תחומים הנחוצים להם ושירותים רבים, כמו שעות פיתוח אפליקציה, פיתוח UX-UI, ייעוץ משפטי, ייעוץ עסקי, סיוע בהגשת בקשות למדען הראשי, אימון בתחום הפיצ'ינג ועמידה מול קהל, ייעוץ בנושא קמפיינים למימון המונים, וכן ייעוץ בנושאי אבטחת מידע, בניית תכניות עבודה, שיווק ויחסי ציבור. החברות זכאיות גם למנטורינג אישי ממנטורים המכהנים בתפקידים שונים במגוון תחומי התמחות: טכנולוגיה, עסקים, משפט, מגזר שלישי, קרנות השקעות, ניהול סיכונים, פרסום, שיווק ועוד. התוכנית היא ללא מטרות רווח, ולא נלקח מהחברות המשתתפות בה הון, באף שלב שהוא, ואף לא דמי השתתפות.

במסגרת האקסלרטור נחשפות החברות לרשת הקשרים הענפה של בוגרי 8200, וכל מחזור מסתיים באירוע Pitch שבו החברות מציגות את עצמן בפני משקיעים פוטנציאליים, לרבות בפני גורמים בכירים בעולם ההשקעות הפרטיות ובעולם קרנות הון הסיכון. המיזמים שסיימו את התוכנית כבר הספיקו לגייס השקעות, לזכות בתחרויות בינלאומיות, להשיק פיילוטים מול חברות מובילות ולקבל מענקים מהמדען הראשי.

סטטוס: ההרשמה המוקדמת למחזור 2017 פתוחה.

פורטפוליו: Eyecontrol, VoiceItt, O'Daddy, Communeteer.

8200 Social

מקור: התוכנית החברתית של עמותת 8200

A3i

מאיץ יחיד מסוגו ליזמות בתחום טכנולוגיה מסייעת. A3I נולד מיוזמה משותפת של PresenTense ובית איזי שפירא, והוא שילוב של ניסיון עשיר בהרצת מאיצים טכנולוגיים וחברתיים, עם גישה לידע נרחב בפיתוח והטמעה של טכנולוגיה מסייעת. המאיץ בהשתתפות קרן משפחת רודרמן והפדרציה היהודית של לוס אנג'לס.

בשורה התחתונה: שישה חודשים הכוללים פגישות שבועיות, ללא השקעה וללא לקיחת אחוזים מהחברה, אך עם תשלום דמי רצינות של בין 1,500 ל-2,000 ש"ח מצד היזמים.

סטטוס: תכנית חדשה אמורה להיפתח בקרוב. מומלץ להתעדכן באתר.

פורטפוליו: Sesame Enable, EasyStroll, Gemon, Just4Me, AbiliSense, Paratrek, Handy Bag.

A3I

מקור: A3i

AltaLab

האקסלרטור הוקם על ידי קרן ההון סיכון AltaIR במטרה לאתר מיזמים הנמצאים בשלבים מוקדמים ולהשביח את הרעיון שעומד בבסיסם. האקסלרטור אורך שלושה חודשים וכולל ליווי צמוד, חלל עבודה וכן אופציה להשקעה של 200 אלף דולר על ידי הקרן תמורת 3% ממניות הסטארטאפ. ההשקעה תלויה בהישגי המיזם במהלך התוכנית. הסקטורים המועדפים הם אינטרנט, מובייל, Adtech, Fintech ותחום הבריאות.

בשורה תחתונה: 3 חודשים, ליווי צמוד באווירת חממה ואופציה להשקעה תמורת אחוזים.

סטטוס: אפשר להגיש בקשות לאורך כל השנה, והעבודה היא עם עד 3 חברות בפרק זמן קצוב מראש.

פורטפוליו: Estateya, SayYeah.

מקור: AltaLab

AtoBe

האקסלרטור שייך למכללה אקדמית להנדסה בירושלים (המכללה היא עמותה) וממוקם בקמפוס המכללה ברמת בית הכרם בירושלים. לרשות היזמים עומדים מגוון המתקנים של המכללה להנדסה, לרבות מעבדות משוכללות, חומרים מתקדמים, מדפסות תלת-ממד, ספרייה מקצועית, סטודנטים מתמחים משנה ד' במכללה ועוד. המחזור הראשון החל פעילות בשנת 2014. בנוסף לתמיכה אקדמית, האקסלרטור מספק גם מרחבי עבודה חדשים – שולחן קבוע לכל צוות, תמיכה ממגוון שותפים ותוכנית מלאת פעילויות כמו הרצאות, מפגשים וייעוץ פרטני עם מנטורים. אורך כל מחזור הוא 6 חודשים, וישנן 7 חברות בכל מחזור. האקסלרטור לא לוקח אקוויטי או כל עלות אחרת.

סטטוס: ההרשמה למחזור הרביעי כבר החלה, ותהיה פתוחה עד חודש יולי 2017. 

פורטפוליו: EZSave, Airscort, The Elegant Monkeys, KeepItApp, Tukuoro, Keeper, Check-In, Valera.

מקור: AtoBe

Barclays Accelarator

תוכנית אקסלרטור של חברת ברקליס נמשכת 13 שבועות ומעניקה לעשר חברות מתחום הפינטק ואבטחת הסייבר הזדמנות לקחת חלק בנטוורקינג פעיל, חונכות ופיתוח וכן אפשרות לבלות חלק מזמן התוכנית באתרים גלובליים אחרים של ברקליס. במקביל למחזור בישראל, שמתקיים במתחם Rise תל אביב, יש מחזור פעיל בניו יורק. התכנית מופעלת בשותפות עם Techstars, שבוחן השקעה של עד 120,000 דולר בסטארטאפים המשתתפים. בנק ברקליס אינו משקיע בסטארטאפים המשתתפים בתכנית.

בשורה התחתונה: ללא דמי השתתפות, 13 שבועות עם מתחם עבודה, נטוורקינג וליווי.

סטטוס: תכנית חדשה החלה בתחילת חודש פברואר, ותסתיים בדמו דיי שייערך ב-10 במאי 2017.

פורטפוליו: Wisor, Samurai, SlidePiper, Vala, B2B Pay, Civilize

ברקליס

מקור: צילום מסך

Basecamp

בייסקמפ מתמקד בהצמחת סטארטאפים מהאקדמיה על ידי חיבור של מחקרים אקדמאיים פורצי דרך, צורכי התעשייה ובניית צוות מתאים – כך שגם יזמים ללא מיזם יכולים לפנות לבייסקמפ. התחומים הרצויים באקסלרטור הזה הם הגנת המולדת (HLS), סייבר, AI, רובוטיקה ו-IoT.

בכל שנה בוחנים בבייסקמפ מאות מחקרים אקדמאיים ועשרות מיזמים מחוץ לכותלי האקדמיה, אך בתכנית עצמה יש מקום רק לבודדים מתוכם. התכנית כוללת שני שלבים:
1. שלב אקסלרציה: בניית צוות, תכנית עסקית, מפגשים עם מנטורים בכירים מחברות בינלאומיות מובילות, וכן עם משקיעים ושותפים פוטנציאליים.
2. שלב חממה: בייסקמפ שומרת לעצמה את הזכות הראשונית להשקיע בסטארטאפים שיסיימו בהצלחה את שלב האקסלרציה.

בייסקמפ פועלת בפארק ההייטק של באר שבע, שהוגדר בין היתר על ידי המגזין פורבס, "הסיליקון ואלי של המזרח התיכון". בפארק פועלות חברות בינלאומיות, כגון: PayPal, אלביט, DELL-EMC, מעבדות דויטשה טלקום, Wix, תעשייה אווירית, IBM, מטה הסייבר הלאומי ועוד.

בשורה התחתונה: 5-3 חודשים לשלב האקסלרציה, ולאחר מכן אפשרות להשקעה.

סטטוס: ניתן כיום להגיש מועמדות כיזמים ולהצטרף לסטארטאפ, או כחברה שמעוניינת להצטרף לתכנית.

פורטפוליו: HCvision, Cerebro, IVO, CyberOptix, Vehicon, DISPA, COUCOU, MicSense

מקור: Basecamp

מקור: Basecamp

BizTEC

תכנית BizTEC מתקיימת זו השנה ה-12 בטכניון. התכנית פתוחה לצוותי Early Stage של סטודנטים ובוגרים טריים מכל הארץ ומכל התחומים, ומתקיימת במשך חצי שנה. מתוך כלל הנרשמים, 30 צוותים נבחרים לשלב הראשון, ובמהלכו הם עוברים סדנאות הכוללות הרצאות, ומקבלים Open Space וליווי צמוד של מנטורים מהתעשייה ומהטכניון. באירוע חצי הגמר מוכרזות 12 החברות שיעברו לשלב ה-Summer Accelerator, שנערך במהלך חודשי הקיץ. גם חברות אלו מקבלות ליווי, הדרכה, גישה למשקיעים ועוד. באוקטובר מתקיים ה-Demo Day, ובו ההכרזה על הקבוצה המוצלחת ביותר שזוכה ב-10,000 דולר. התכנית אינה לוקחת אחוזים ואינה גובה דמי השתתפות.

בשורה התחתונה: חצי שנה בטוטל, 3 חודשים באקסלרטור לאחר הזכייה בתחרות; ללא דמי השתתפות, ללא לקיחת אחוזים וללא השקעה.

סטטוס: ההרשמה נסגרה. מחזור 2017 החל בחודש מרץ.

פורטפוליו: AvantGuard, Faceit, Vandelay, Meerkat, LifeBond

Brainnovations

האקסלרטור הראשון שמיועד ליזמים בתחילת דרכם בתחום טכנולוגיות המוח. התוכנית נוסדה על ידי Israel Brain Technologies עם חברות שותפות כגון טבע, Boston Scientific, פועלים היי-טק, חברת הייעוץ הפיננסי PWC, משרד עורכי הדין קצנל דימנט פרנק, קבוצת הקניין הרוחני ריינהולד כהן וחברת פיתוח החדשנות SIT. התכנית מלווה את היזמים בשלבי גיבוש הרעיון והתכנית העסקית, ומשתתפיה יקבלו הכשרה ותמיכה מקיפה וליווי אישי של מנטורים מהארץ ומחו"ל. המפגשים נערכים פעמיים בשבוע בקמפוס תל אביב של חברת גוגל.

בשורה תחתונה: ליווי אישי ומפגשים שבועיים, ללא דמי השתתפות או לקיחת אחוזים ואופציה להשקעה.

סטטוס: ההרשמה למחזור השלישי פתוחה. התכנית תחל בחודש מאי ותסתיים בספטמבר 2017.

BRAINNOVATIONS

מקור: Brainnovations

Citi

האקסלרטור, שממוקם במרכז החדשנות של סיטי בקריית עתידים, כולל חיבור למנטורים רלוונטיים לחברה מתוך סיטי העולמית, אפשרות לשבת במתחם של המרכז, סיוע בתהליך פיתוח מוצר אפקטיבי עבור תעשיית הפיננסים הגלובלית, חשיפה למנהלים בכירים בסיטי שיסייעו לחברות הסטארטאפ להגיע לשלב הבא ושבירת חסם הכניסה עבור חברות סטארטאפ בשלבים מוקדמים לעולם בנקאי גלובלי. התכנית אינה מתחייבת להשקיע ואינה דורשת הענקת אחוזים בתמורה להשתתפות היא נמשכת ארבעה חודשים, מחפשת יזמים מצוינים בעלי טכנולוגיות בתחום הפיננסי, הן מצד הגופים והן מצד הצרכן והממשקים ביניהם. הגשת מועמדות רלוונטית עבור חברות סטארטאפ מכל תחומי הטכנולוגיה הפיננסית, כגון תשלומים, שווקים, דאטה, מסחר ואנליזות.

שורה תחתונה: ארבעה חודשים, ללא דמי השתתפות, השקעה ואחוזים. אופציה למקום עבודה, חיבור וסיוע בכניסה לעולם הפיננסיים העולמי דרך הקשרים של סיטי.

סטטוס: טרם פורסם מועדי ההרשמה ותחילת המחזור הבא.

פורטפוליו: PayBox, Mycheck, Ryzyco, Pronto.ly, ThetaRay, Wayerz.

citi

מקור: Citi

Cockpit

תכנית חדשנות להאצה ותמיכה בסטארטאפים מהארץ ומהעולם בתחומי התעופה והתיירות של חברת התעופה אל-על. התוכנית, שנמשכת שנה, מיועדת לחברות בשלבים שונים החל משלב מוקדם של אב-טיפוס ועד לחברות בשלב צמיחה. התוכנית כוללת גישה למערכות אל-על לצורכי פיתוח ואינטרגרציה בשלב Beta עם אפשרות שאל-על תהפוך ללקוח הראשון של הסטארטאפ, מימון ראשוני של 100-25 אלף דולר, ייעוץ בתחומיה של אל-על, חשיפה ופתיחת דלתות לשוק המקומי והעולמי לרבות עם שותפים אסטרטגיים של Cockpit (בהן ענקיות טכנולוגיה כגון יצרניות מטוסים, חממות טכנולוגיה ואוניברסיטאות) ומנטורינג.

בנוסף, התוכנית תקצה מקום עבודה לחברות המעוניינות בכך וטומנת בתוכה פוטנציאל להשקעה של עשרות אלפי דולרים בתצורה של Convertible note וכן בהטבות נוספות. במידה ותרצו להגיש מועמדות התוכנית מחפשת סטארטאפים עם מוצרים בעלי פוטנציאל רב לפריצת דרך בתחום התעופה והתיירות, החל משלב תכנון הנסיעה, שירותים בשדה התעופה, חווית הטיסה דרך שירותים במהלך החופשה ועד נושאי ליבה של חברות תעופה (כגון תחזוקה, מטענים, שירות לקוחות, ביטחון ועוד).

שורה תחתונה: תוכנית הנמשכת על פני שנה, ללא דמי השתתפות, כוללת מימון ראשוני, מקום עבודה ופוטנציאל להשקעה.

סטטוס: טרם פורסם מועדי ההרשמה ותחילת המחזור הבא.

פורטפוליו: Shopnfly, Bid Flyer.

מקור: צילום מסך

COM.UNITY

האקסלרטור קומ.יוניטי הוקם בשנת 2014 על מנת לקדם מיזמים בתחום הסושיאל טק (טכנולוגים-חברתיים). קומ.יוניטי הוא מלכ׳׳ר המתמחה ב-10 מיזמים בכל מחזור, ועל כן גם לא נלקחים אחוזים כלל. תנאי הקבלה הם ברמת המיזם המוצע ואין דמי השתתפות. המיזמים שבהם יעסוק מועדון היזמות בבינתחומי יתמקדו השנה בגיל השלישי ובסוף התכנית יוצגו המיזמים בפני משקיעים וקרנות הון סיכון. במהלך התכנית המיזמים מקבלים הרצאות וסדנאות, ליווי צמוד של שני מנטורים (עסקי וטכנולוגי) מהמובילים בשוק, האקתונים וחבילת שירותים (שרתים, תקציבים לשימוש בפלטפורמות שונות ועוד).

סטטוס: המחזור הבא ייפתח באוגוסט 2017 וההרשמה פתוחה עד ה-30 ביוני.

פורטפוליו: Roots, Awearness, Apella.

COM.UNITY

מקור: COM.UNITY

Create Tel Aviv

תוכנית של חצי שנה בשיתוף קרן הון הסיכון Terra, עיריית תל אביב, VISA, BOSCH, EDP ולאומי קארד. התוכנית עוזרת לפתור צרכי שוק אמיתיים על ידי קישור בין יזמים יוצאי דופן (לפני-רעיון ולפני-צוות) עם גורמים בינלאומיים. התוכנית מתחלקת לחודשיים של bootcamp ועוד ארבעה חודשים אקסלרטור. אין בה דרישה לדמי השתתפות או לקיחת אחוזים, ויש אופציה להשקעת Pre-seed עד ל-50 אלף דולר לקבוצה. הקבוצות יצאו עם מוצר גרסת אלפא עובד.

עם סיום האקסלרטור, הסטארטאפים מתמודדים על האפשרות לקבל השקעה של עד מיליון דולר וכן לבצע פיילוטים עם תאגידים בינלאומיים. התוכנית כולל מנטורינג, שותפויות עסקיות והזדמנויות לנטוורקינג וישיבה במתחם עבודה. בתוכנית מחפשים יזמים מנוסים שמוכנים להקים את הסטארטאפ הבא שלהם (אין צורך ברעיון ו/או צוות). תחומי העניין הם energy and cleanweb, smart cities, autonomotive and smart transportation, industrial internet and IoT, food and agriculture.

בשורה התחתונה: יזמים שיקימו סטארטאפ במשך 6 חודשים, ללא לקיחת אחוזים ודמי השתתפות אך עם אופציה להשקעת pre-seed וכן לאחר התוכנית להשקעת seed.

סטטוס: ההרשמה למחזור הבא נפתחה ב-1 באפריל 2017, והתכנית תסתיים בתחילת דצמבר.

CREATE

מקור: CREATE

Crossrider Innovations

קרוסריידר, המפתחת פלטפורמות פרסום עם יכולות לניתוח התנהגות משתמשים במחשבים ובמובייל באמצעות Big data, מפעילה תכנית האצה לסטארטאפים מבטיחים הנמצאים בשלבים של פרה-סיד וסיד לצורך ופעולים בתחומי המסחר האלקטרוני, הפרסונליזציה וה-Big Data. במסגרת התוכנית תספק קרוסריידר לכ-30 יזמים חלל עבודה מודרני בסמוך לשדרות רוטשילד בת"א, ייעוץ ותמיכה טכנולוגית ללא תשלום, סיוע בפיתוח עסקי וכן שירותים משפטיים וחשבונאיים ללא כל תשלום או התחייבות מצד היזמים. בנוסף, התוכנית מציעה לסטרטאפים חניכה אישית באמצעות מנטורים מובילים בתחומי הטכנולוגיה מטעם החברה, שיסייעו ליזמים בקידום ומימוש רעיונותיהם. לאחר תקופה של כמה חודשי פעילות, ניתן לבחון עם מנהלי האינקובטור אפשרויות השקעה שיותאמו לאופי הסטארטאפ, אך ללא כל מחויבות של היזמים.

השורה התחתונה: 3 חודשים, ללא עלות/אקוויטי, אופציה להשקעה.

סטטוס: בשבועות הקרובים ייפתח מחזור חדש, וטופס ההרשמה פתוח 365 ימים בשנה, כך שניתן להגיש מועמדות בכל עת.

מקור: Crossrider Innovations

מקור: Crossrider Innovations

Excel Ventures

אקסל ונצ'רס היא תוכנית המחברת בין יזמים בוגרי מוסדות אקדמיים מובילים בארה"ב עם ישראלים בוגרי מוסדות אקדמיים ויחידות טכנולוגיות צבאיות. במהלך 10 שבועות בקיץ המשתתפים יוצרים צוותי עבודה ומתחילים תהליך עבודה מואץ שבו הם מקימים מיזמים טכנולוגיים. התכנית מעניקה למשתתפים חלל עבודה במרכז ת"א, גישה לרשת מנטורים ענפה וכן חיבור לחברות עסקיות מובילות במשק לבחינת הפתרונות הטכנולוגיים. התוכנית היא חלק מזרוע המנהיגות העסקית של ארגון תגלית העולמי – תגלית אקסל. בתכנית לא לוקחים אקוויטי, אין עלות השתתפות וניתנת מלגת קיום למשתתפים ישראלים לפי עמידה בקרטריונים. בכל מחזור משתתפים 10 ישראלים ו-10 אמריקאים היוצרים בין 6 ל-8 חברות. קיימת אופציה למתן מענק Pre-Seed בסוף התוכנית בתמורה לכמות אקוויטי מופחתת משמעותית מתנאי השוק.

חברות נבחרות מהפורטפוליו: Speakeza, Sourcify, StarJungle, Virtuka

סטטוס: ההרשמה למחזור 2017 נסגרה, המחזור הבא יתחיל ב-29 במאי ויימשך עד ה-4 באוגוסט.

מקור תמונה: יח"צ

מקור תמונה: יח"צ

FastLane by DRIVE TLV

תוכנית האקסלרציה של דרייב נקראת FastLane והיא מיועדת לסטארטאפים בתחומי הניידות ותחבורה חכמה. התוכנית, שנמשכת חצי שנה, מיועדת לסטארטפים בשלבים מוקדמים ומאפשרת לחברות לעשות ולידציית שוק במטרה להתקדם לעבר שיתוף פעולה אסטרטגי עם אחד מהשותפים של דרייב. השותפים של דרייב בארץ הם קבוצת מאיר ואיתורן, השותפים העולמיים של דרייב כוללים את Honda Silicon Valley Lab, Volvo Cars, Hertz International, CU-ICAR.

כל מחזור נמשך חצי שנה וכולל בין 8-5 חברות. החברות של FastLane מקבלות מימון ראשוני של בין 50 ל-100 אלף דולר, מקום עבודה, ייעוץ ומנטורינג אישי ממובילי התעשייה בארץ ובחו״ל, חשיפה ופתיחת דלתות לשוק המקומי והעולמי, מימון מלא של roadshow בחו״ל, התאמת תוכנית אישית ועוד. בנוסף, דרייב הקימה זרוע השקעות שעובדת במקביל לתוכנית האקסלרציה ומאפשרת השקעה פיננסית בסטארטאפים מבטיחים מתוך התוכנית.

שורה תחתונה: תוכנית של חצי שנה שכוללת מימון ראשוני, מקום עבודה, פוטנציאל השקעה ופוטנציאל למציאת שותפים אסטרטגיים.

סטטוס: המחזור הראשון של FastLane נפתח ב-23 באפריל 2017. מועמדים למחזור הבא מוזמנים ליצור קשר דרך האתר.

HAC – Herzliya Accelerator Center

HAC הוא האקסלרטור האורבני והמוניציפלי הראשון בישראל, והוא יוזמה מלאה ובלעדית של עיריית הרצליה. האקסלרטור מעניק גישה לבסיס הנתונים העירוני, הזדמנות להוציא לפועל POC או פיילוט ראשון, ואף מייצר קשר בין סטארטאפים לעירייה כלקוח ומציע תכנית חילופי סטארטאפים עם לייפציג, גרמניה. הסטארטאפים נבחרים לפי הפוטנציאל של HAC לעזור להם באמצעות הכלים המקצועיים של האקסלרטור ושל העירייה. התכנית היא פרו-בונו, ומטרתה לקדם סטארטאפים בשלב המוצר וליצור מפגש וחיבור בין סטארטאפים לעירייה, לקהילות, למוסדות ולעסקים בעיר.

באקסלרטור נעשה שימוש בקשר הערים התאומות של הרצליה לטובת שיתופי פעולה בינלאומיים עבור הסטארטאפים. האקסלרטור מתמקד בחדשנות אורבנית; ערים חכמות ולייפסטייל, טכנולוגיות אזרחיות, IoT, קהילות חכמות, מדיקל, ומסתיים באירוע "דמו דיי" – הצגה בפני משקיעים. העלות היא 150 שקלים לכל יזם המשתתף בתכנית לחודש.

בשורה התחתונה: בין שלושה לחמישה חודשים, דמי השתתפות בסך 150 שקלים לכל יזם לכל חודש. אין חלוקת אקוויטי והשקעה.

סטטוס: בקרוב יפתח מחזור 5 בשיתוף מדיקל סנטר, שיעסוק בסטארטאפים מתחום המדיקל. כרגע פועל מחזור בשיתוף סלקום שמתמקד ב-IoT ותקשורת בערים חכמות.

פורטפוליו: GreenQ, WayCare, SayVu, SafeLane, Axonize, Doorbill, AgroFuture, Aciist, Sowillo Energy, Sensetive Parking, Hoopo, Telicomm, Intelici, AbiliSense, SeismicAI

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

Hamitham / StartHub

"המתחם" הוא מתחם עבודה משותף ליזמים. מדובר בתכנית אימון ייחודית באקדמית תל אביב-יפו המיועדת ליזמים ולתאגידים. התוכנית פתוחה בפני כל יזם ויזמת עם או בלי תואר אקדמי, ואין הכרח להיות סטודנט או בוגר המכללה. התוכניות נמשכות 6-3 חודשים, ובהם היזמים מקבלים ליווי של מנטורים אישיים, גישה למאגרי מידע ייחודיים והרצאות עומק וסדנאות.

בשורה התחתונה: מסלול של 6-3 חודשים ללא אחוזים או השקעה, אין כרגע מידע אודות דמי השתתפות.

סטטוס: טרם פורסם מועדי ההרשמה ותחילת המחזור הבא.

פורטפוליו: Trekkingin, SportCube, Remini.

מקור: צילום מסך, עיבוד תמונה

מקור: צילום מסך, עיבוד תמונה

HATCH

האצ' פועל בשיתוף מרכז הצעירים בחדרה ומהווה קהילה, האב ומאיץ ליזמים וחברות סטארטאפ בשלביהם הראשונים מאזור חדרה, עמק חפר, פרדס חנה, אור עקיבא, בנימינה והאזור. הפעילות של האצ' כוללת מפגשים, הרצאות ומנטורינג עם בכירים מתעשיית ההייטק בישראל. כחלק מהפעילות, האצ' מחברת בין הסטארטאפים לספקי שירותים וחברות מקצועיות אשר מסייעות להם בתחומים שונים.

האצ' מהווה עוגן טכנולוגי לקידום סצנת סטארט-אפים ייחודית באזור, הכוללת אירועים, הרצאות, כנסים ותחרויות שנערכים לקהל הרחב ומיועדים להעשרה ועידוד תרבות היזמות והחדשנות הטכנולוגית באזור, תוך ביסוס חדרה כמוקד הפועם והמרכזי באקו-סיסטם הטכנולוגי של האזור. האצ' מקדם את האקו-סיסטם, מגבש ובונה גרעין של יזמים וסטארטאפים שיהווה את ליבת הפעילות של האזור.

כל השירותים שאנו מעניקים הם ללא עלות וללא אחוזים, כשהמטרה והחזון שאנו פועלים לממשו הוא בניית אקו-סיסטם וסצנה טכנולוגית משמעותית באזור, תוך השארת יזמים מוכשרים ויצירתיים באיזור.

סטטוס: מומלץ להתעדכן במחזורים החדשם בעמוד הפייסבוק.

פורטפוליו: HandWallet, JobyTube, Torso Stepper, Steak TzarTzar, PMM.

Hatch_accelerator

מקור: Hatch

Hubanana

ה-Hubanana פתחה את שעריה לראשונה בינואר 2014 ביוזמה משותפת של עידן מאיר ומינהלת העסקים של עיריית רעננה, שהיא גם הבעלים של תכנית ההאצה. ההתמחות של Hubanana היא בסטארטאפים בשלבים מוקדמים מתחומי המובייל והאינטרנט. Hubnanana אינה פועלת במחזורים קצרים, אלא במחזורים ארוכים של חצי שנה או שנה. מספר החברות המקסימלי למחזור יכול להגיע גם ל-60, אולם נכון להיום השיא היה 45 וזה נחשב המספר האופטילי לפעילות. דמי ההשתתפות הם דמי רצינות בלבד בסך 250 שקל לחודש ליזם ואין לקיחת אקוויטי. נכון להיום אין השקעה שמבוצעת במיזמים, אך ייתכן שנושא זה ישתנה בקרוב.

סטטוס: אפשר לפנות לאורך כל השנה ולהגיש בקשת הצטרפות.

פורטפוליו: Zikit, Karamba Security, TROPHiT.

מקור: Hubanana

מקור: Hubanana

HUstart

מרכז היזמות של האוניברסיטה העברית הוקם ב-2015 על ידי הפקולטה למדעי הטבע, בית הספר למינהל עסקים וחברת יישום, ומטרתו לעודד ולתמוך בסטודנטים, בוגרים, עובדים וחוקרים של האוניברסיטה העברית בהקמת סטארטאפים. המרכז מפעיל שני אקסלרטורים – האחד למיזמים בתחום הדיגיטל, והשני למיזמים מבוססי מדע עם מיקוד ב-Materials Science and Engineering.

התכניות כוללות מפגש אחד בשבוע ונמשכות 8 חודשים, מינואר ועד אוגוסט. לא מבוצעת השקעה ולא נלקח equity מהמיזמים. התכניות מותאמות לעובדה שמשתתפים בהן סטודנטים שעדיין לומדים, ולכן מתאימות גם לאנשים עובדים. התכניות מסייעות לימזים מתחילים צעד אחר צעד – משלב גיבוש הצוות והקונספט העסקי, דרך הכנת מסמכים למשקיעים ופיתוח הגרסה הראשונה של המוצר, ועד לשלב בו הצוותים מוכנים להתחיל במסע לגיוס השקעה.היזמים מקבלים מקום בחלל העבודה של HUstart בקמפוס גבעת רם של האוניברסיטה העברית.

בשורה התחתונה: 8 חודשים, ללא דמי השתתפות, ללא לקיחת אחוזים ושתי תכניות מותאמות לסטודנטים.

סטטוס: הרישום למחזור הבא ייפתח באוקטובר 2017.

פורטפוליו: Convizit, Mathodix ,Say2eat, Gamitee, Talklet.

HUstart-3_black_fonts

מקור: HUstart

HuStart אוניברסיטת חיפה

התוכנית הוקמה בשנת 2015 במטרה ליצור פלטפורמה לקידום יזמויות באוניברסיטה הצפונית בישראל, ולהעניק הכוונה מקצועית לסטודנטים-יזמים בתחילת דרכם. בשל אופיה ההומני של אוניברסיטת חיפה, מרבית המיזמים המלווים על ידי המרכז מוטים לפיתרון בעיות חברתיות.

בשלב זה התכנית מתקיימת במתכונת של "מנבטה", ומלווה את היזמים בשלבים הראשוניים של גיבוש הרעיונות והצוות ו/או ליווי של יזמים בעלי רעיונות בשלבים ראשוניים. בסוף התכנית היזמים משתתפים בערב משקיעים, והמצטיינים שבהם מקבלים עדיפות בכניסה לאקסלרטור החדש העתיד להיפתח בקמפוס האוניברסיטה.

לכל מחזור מתקבלים כ-25 יזמים, ואורכו של כל מחזור הוא 9 חודשים הפרושים על שני סמסטרים אקדמיים (חורף ואביב). הסמסטר הראשון מוקדש לסדנאות מקצועיות, גיבוש הרעיונות וגיבוש הצוותים, והסמסטר השני מוקדש לקידום המיזמים באופן פרטני מול כל מיזם. לתכנית שיתופי פעולה הדוקים עם גופי ההייטק, המשפט והפיננסים שפועלים בחיפה.

התכנים שעליהם המרכז שם דגש הם: קווים לדמותו של היזם, אסטרטגיה עסקית, ידע משפטי ופיננסי, הצגה בפני משקיעים וגיוס הון, שיווק, חוויית משתמש, שימוש נכון בנטוורקינג.

בשורה התחתונה: 9 חודשים בטוטל, אופציה לאקסלרטור למיזמים המצטיינים, חשיפה ישירה לתעשייה, ללא דמי השתתפות, ללא לקיחת אחוזים.

סטטוס: ההרשמה למחזור 2017 (השני) הסתיימה ב-14 במרץ 2017.

IBM Alpha Zone Accelerator

התכנית מקדמת פתרונות לשוק הארגוני, עם דגש על חברות המשלבות טכנולוגיות מעולם ה-Big Data Analytics, Cloud, Mobile, Security, Internet of Things, Smarter Commerce ו-Cognitive Computing. במסגרת התכנית, שתימשך 24 שבועות, יקבלו היזמים גישה לטכנולוגיות של החברה כולל כלי הפיתוח, תוכנות ותשתיות ענן, ייעוץ מצד החוקרים, המפתחים והמומחים המועסקים על ידי החברה וכדומה. בפני החברות עומדת האפשרות לשבת בשטח העבודה של החברה בפתח תקווה, ו-IBM מבהירה כי לא תיקח אחוזים מהחברות ולא תגבה עבור ההשתתפות בתוכנית. מטרת התוכנית היא ליצור שיתוף פעולה טכנולוגי ועסקי על ידי שילוב טכנולוגיות של IBM כחלק מהפתרון שהסטארטאפ מביא לשוק ומתן גישה ללקוחות בעולם עבור החברות הישראליות. בכל מחזור מתקבלים 10-6 סטארטאפים.

בשורה התחתונה: 20 שבועות, אפשרות לישיבה במשרדי החברה בפתח תקווה, ללא השקעה וללא לקיחת אחוזים מהחברה.

סטטוס: ההרשמה למחזור השישי החלה, והתכנית תצא לדרך ב-18 ביוני.

iHLS Accelerator

iHLS Accelerator הוא מאיץ הסטארטאפים הראשון מסוגו לתחומי הביטחון והגנת המולדת. האקסלרטור שם דגש על קידום מיזמים טכנולוגיים ועל פיתוחם והעצמתם בכל שלב. IHLS הוא מאיץ שמרכז עיסוקו הוא הסקטור הביטחוני והדואלי והוא מעניק לסטארטאפים הפונים לשווקים אלו הכרה, חשיפה בינלאומית וגישה למשקיעים בתחומי התעשיות הביטחוניות המובילות בעולם ובארץ, גורמי צבא, ביטחון ומשטרה, אינטגרטורים ועוד.

האקסלרטור מיועד לסטארטאפים בתחום הטכנולוגיה הביטחונית, כל עוד יש בהם חידוש טכנולוגי ואוריינטציה ביטחונית, ובפרט טכנולוגיות דואליות מהעולם האזרחי והביטחוני. בין התחומים: HLS, ביג-דאטה, IoT, מערכות בלתי מאוישות, רובוטיקה, סייבר, הגנה ואבטחת גבולות, הגנה ואבטחת מתקנים אסטרטגיים, deep learning, ננו-טכנולוגיה, אלקטרואופטיקה, ביטחון אזרחי, אווירודינמיקה, וידיאו אנליטיקס, עיבוד תמונה, זיהוי פנים, הגנה אווירית, עיר בטוחה/חכמה, AR/VR ואימונים וסימולציות.

בשורה התחתונה: תכנית של 4 חודשים שנתפרה עבור חברות סטארטאפ לאחר בדיקת היתכנות, דמי השתתפות סמליים ומקום במרחב עבודה תומך ומפרה; חשיפה בינלאומית באירועים, בתערוכות ובכנסים שעורכת חברת iHLS, והזדמנויות B2B, חיבור עם לקוחות פוטנציאליים, מנטורים ועוד.

סטטוס: ההרשמה למחזור השלישי החלה בחודש אפריל 2017 והמיונים ייערכו בחודש מאי. 

פורטפוליו: One Zeroing Shot, 3DOR, Faception, Listenapp, SafeLand, DSIT, Sensority, Ensura, Impleotv, Viisights, Tetatech.

 Inno-Negev

מאיץ טכנולוגי שמהווה מסגרת תמיכה ליזמים בנגב. התוכנית נפרסת על פני ארבעה חודשים ומספקת כלים משמעותיים ליזמי הייטק, בדגש על פיתוח היכולות היזמיות האישיות של היזם וקידום מיזמים. המאיץ הוקם ומנוהל על ידי מרכז בנג’יס ליזמות וחדשנות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, בשיתוף ב.ג. נגב טכנולוגיות (חברת הטכנולוגיות של אוניברסיטת בן-גוריון).

המאיץ מכוון למיזמים בתחילת דרכם מכל הארץ, שלהם צוות מבטיח עם טכנולוגיה או רעיון שאותם כבר החלו לגבש והם זקוקים לסיוע, הכוונה, יצירת קשרים ותמיכה עסקית. המאיץ מציע למתקבלים מתחם עבודה 24/7, 60 מנטורים מובילים במגוון תחומים (עסקיים וטכנולוגיים), סדרת הרצאות וסדנאות, התנסויות פעילות בהצגה בפני משקיעים, חבילת מחשוב ענן בשווי 5,000 דולר, חבילת שירותים בתחומי קניין רוחני, חוק ומשפט, פיננסים וניהול ועוד.

המאיץ פועל בכמה מחזורי פעילות, כל אחד מתמקד בתחומים שונים. לכל מחזור מתקבלים 10-6 צוותים. עד כה הושגו השקעות בהיקף של קרוב ל-4 מליון דולר על ידי המחזור הראשון.

בשורה התחתונה: ארבעה חודשים, מקום בחלל עבודה משותף ומסגרת תמיכה מקיפה. ללא דמי השתתפות ונדרשת לקיחת אחוזים מהחברה.

סטטוס: טרם פורסמו מועדי ההרשמה ופתיחת המחזור הבא.

פורטפוליו : Skyfall Technologies, Mathodix, Magic in Bits, Goodies, CyBellum, AgroWatcher

 

Logo - Inno-Negev (640x233)

מקור: Inno-Negev

Intango AdTech Accelerator

האקסלרטור הוקם על ידי Intango, שהיא חברת Ad Exchange גלובלית המפעילה משרדים בתל אביב, לוס אנג'לס וניו יורק. מטרת האקסלרטור היא לאתר ולהשביח טכנולוגיות ומיזמים בשלבי Early Stage ולשלב אותם בתוך סל המוצרים שמוצע ללקוחות והשותפים של Intango בארץ ובעולם.

האקסלרטור הוקם בסוף 2017 והוא מיועד לסטארטאפים בתחילת דרכם, אשר בונים מוצר בתחום ה-AdTech ובתחומים קרובים כמו: Big Data, Machine Learning ועוד (רשימה מפורטת ניתן למצוא באתר האקסלרטור).

התוכנית אורכת שישה חודשים ובהם הסטארטאפים המשתתפים מקבלים מקום בתוך המשרדים של Intango, מנטורינג טכנולוגי ועסקי והשקעה של 50,000 דולר – 30,000 כהשקעה ו-20,000 דולר כתקציב פרסום. מטרת התוכנית היא להביא את הסטאראפ למצב שבתום התקופה יש לו מוצר עובד שמייצר הכנסות. בתמורה להשתתפות באקסלרטור Intango לוקחת מעט מניות בחברה וכן אופציה להשקעת המשך עתידית בסוף תקופת האקסלרטור.

בשורה התחתונה: שישה חודשים, מנטורינג עסקי וטכנולוגי, 20,000 דולר לתקציב פרסום, קשרים לבסיס הלקוחות והשותפים של Intango ומקום לשבת בתוך משרדי החברה. המיזם נדרש לתת מעט מניות בחברה, ויש אופציה לקבל השקעה בסוף תקופת האקסלרטור.

סטטוס: אפשר להגיש בקשות לאורך כל השנה. העבודה היא עם מספר מצומצם של חברות במקביל.

Intel Ingenuity Partner

תוכנית הסטרטאפים של אינטל פתוחה לכ-12 חברות ומציעה כ-8-6 חודשי ליווי מקצועי לשיפור המוצרים והפיתוחים שלהן, תוך שהן מסתייעות במשאבים הטכנולוגיים, בפריסה הגלובלית וברשת הקשרים הענפה של אינטל כדי להתכונן לפריצה לשוק. התוכנית היא חלק מ-Intel Capital – קרן ההשקעות הגדולה ביותר בעולם, דבר המאפשר ליזמים גישה ישירה למסלול זה.

תוכנית הסטארטפים החלה לפעול ב-2014 וליוותה כבר 30 חברות, שגייסו יחד כ-214 מיליון דולר בשלוש שנים וחצי. 93% מהחברות עדיין פעילות. אינטל אינה דורשת לוקחת equity או אחוזים.

מסגרת התוכנית מבוססת על דמו/POC הנבנה על הגדרת מטרות פרויקט משותפות לחברה ולאינטל. החברה מקבלת ליווי צמוד של מיטב המוחות מטעם הארגונים העסקיים של אינטל, חשיפה למוצרים החדשים ביותר, תשתית לימודית ואירועים מקומיים ובינלואמיים.

אינטל מעוניינת לשלב במחזור הבא חברות סטרטאפים בתחומים מגוונים כגון AR/VR, AI, 5G&Connectivity, Cyber, Fintech, Smart Building & IOT, Data Analytics.

פורטפוליו: Airobotics, Argus, Tracxpoint, AmenityAnalytics, GreenQ, Gemsense, PetPace, .GreenIQ, VocalZoom

JUMP

ארגון הסטודנטים ליזמות וחדשנות STARTER בנגב וקהילת היזמים TECH7 פתחו את JUMP – מאיץ לסטודנטים ובוגרים מהנגב לקידום ולפיתוח יזמות עסקית. אל המאיץ הצטרפו משקיעים שונים מהאקדמיה ומתעשיית ההייטק, ובהם אוניברסיטת בן גוריון בנגב, ענקית התקשורת CISCO ו-BUSINESS COMMANDO. במסגרת התכנית מוזמנים סטודנטים מכל מוסדות האקדמיה בנגב ובוגריהם להציע את רעיונותיהם לפיתוח מיזם טכנולוגי-עסקי. אל התכנית צפויים להצטרף סטארטאפים מתחילים ברמת הרעיון ועד סטארטאפים שנמצאים בשלבים מתקדמים.

המשתתפים ייהנו מליווי והכשרה מקצועית במסלול ייחודי ישיארך כ-3 חודשים ויכלול תמיכה וליווי אישי, מפגשים עם אנשי מקצוע בכירים ויזמים מנוסים, הכנת תכנית שיווק, סיוע בגיוס כספים. התכנית תגיע לסיומה באירוע הדמו דיי בהשתתפות משקיעים, מנהלי קרנות הון סיכון, משקיעים פרטיים ונציגים של קרנות ואקסרלטורים מהתעשייה הישראלית. באירוע יקבלו המשתתפים את ההזדמנות להציגאת המיזם שלהם.

ססטוס: ההרשמה פתוחה עד 18.2.18, ההשתתפות אינה כרוכה בתשלום

Kamatech

האקסלרטור של קמא-טק נמצא בבעלות עמותת קמא-טק, עמותה ללא כוונת רווח, ומיועד ליזמים חרדים. האקסלרטור פועל במודל מיוחד שבו חברות סטארטאפ גדולות ומצליחות מארחות במשרדיהן למשך 4 חודשים סטארטאפים חרדים צעירים בתחילת דרכם. היזמים בתכנית מקבלים מקמא-טק מענק של 20 אלף שקל, מעטפת עשירה של מנטורים ומומחים בשלל תחומים, קשרים עם משקיעים ודמו דיי בישראל וגם בארצות הברית מול משקיעים מובילים מהעולם. האקסלרטור הוקם בשנת 2015 ואורך חיי כל מחזור הוא 4 חודשים. אין תשלום וא לקיחת אקוויטי מחברות.

בשורה תחתונה: ארבעה חודשים, מרחב עבודה בחברת סטארטאפ הכוללת שימוש במתקנים של החברה. אין דמי השתתפות ואחוזים. מענק של 20,000 שקל לכל סטארטאפ וטיסה לשלושה על חשבון האקסלרטור ל-Demo-Day בלונדון, ניו יורק ובסיליקון וואלי. האקסלרטור מיועד ליזמים חרדים בלבד.

סטטוס: מועד ההרשמה למחזור הבא ייפתח באפריל 2017, והמחזור עצמו ייפתח באמצע חודש מאי.

פורטפוליו: Cognilyze, Work Capital, DMC, Brillianet, Pojo, Bontact.

camtech

מקור: יח"צ

Keyrus Innovation Factory

אקסלרטור הממוקם ברמת גן, פריז ושנגחאי והוקם בשנת 2013. התכנית מיועדת לסטארטאפי B2B בשלב הסיד או ה-Series A, שיקבלו השקעה של בין 25 אלף דולר ל-200 אלף דולר ב-Convertible Loan.

סטטוס: ההרשמה למחזור הבא תחל במאי 2017, והתכנית עצמה תצא לדרך בספטמבר.

פורטפוליו: Finnovest, Vicomi, Reactful, Cabara, Affinity Engine.

Keyrus

מקור: Keyrus

 LEAP Haifa

תכנית LEAP היא אחת מ-12 תוכניות יוקרתיות של ארגון PresenTense אשר מתקיימות במקביל ב-10 ערים בעולם. התכנית נועדה למנף מיזמים פעילים ולאפשר להם לבצע את הקפיצה שתביא אותם שלב הבא בהתפתחות המיזם. היא כוללת קבוצה מצומצמת של חמישה מיזמים חברתיים ללא מטרות רווח או עסקים חברתיים, ובמסגרתה יקבלו היזמים ליווי צמוד על ידי יועץ בכיר, מנטורשיפ 360 מעלות של חברה מבוססת, תכנים מקצועיים במתכונת של חמישה סמינרים מרוכזים, חיבור לאנשי מפתח, תמיכה של גופים מובילים ועוד.

בשורה תחתונה: הכנה להשקעה שנייה, דמי השתתפות של בין 1,500-2,000 שקל, ללא לקיחת אחוזים, סמינרים מרוכזים על בסיס חודשי למשך חצי שנה.

סטטוס: המחזור הנוכחי יסתיים ב-24 במאי 2017.

פורטפוליו: הבוידם, שבוס, מכנה משותף, אגודה אחת, בשותף.

leap

מקור: LEAP

Made in Jaffa

אקסלרטור שמיועד ליזמים תושבי יפו ולעסקים חדשניים בעיר, ומופעל על ידי PresenTense,
עיריית תל אביב, Citi Bank, מרכז צעירים יפת 38 ,חסוב, גוגל, פייסבוק, Fiverr ומיקרוסופט. בכל מחזור מתקבלים 10 מיזמים מכל התחומים.

סטטוס: המחזור הראשון ייפתח בחודשים יוני-יולי 2017, וניתן להירשם. פרטים נוספים אפשר לקבל באתר של  PresenTense או בעיריית תל אביב.

Made in Lod

Made in Lod הוא האקסלרטור הראשון בלוד ומיועד למיזמים חברתיים, עסקיים קטנים, ומיזמי והייטק. המאיץ מופעל בשיתוף עם PresenTense, עיריית לוד, ומרכז הצעירים בלוד, ונתמך על ידי Applied Materials. התוכנית נמשכת חמישה חודשים ובמהלכה היזמים עוברים הכשרה מקצועית קבוצתית וכן ליווי אישי של מנטור בכיר לכל יזם.

בשורה תחתונה: דמי השתתפות של בין 1,000-500 שקל, ללא לקיחת אחוזים, פגישות שבועיות למשך חצי שנה.

סטטוס: המחזור השני יצא לדרך בתחילת מרץ 2017.

Made-in-Lod

מקור: Made in Lod

Madgera

המדגרה היא למעשה MicroVC, כלומר על הזמן בוחנים חברות וכשמוצאים חברה מתאימה היא מתקבלת, בונים איתה תכנית עבודה, מספקים לה מנטורים ומידת הצורך מממנים לה מגורים ומחייה (בקיבוץ) ונותנים לה כמה עשרות אלפי שקלים להוצאות שיווק, עיצוב וכדומה. בתום תקופת המדגרה החברה צריכה להגיע להוכחת היתכנות שיווקית, ואם אכן היא עשתה זאת משקיעים בה ביחד עם משקיעים שותפים.

לתקופת המדגרה וההשקעה הראשונית יש עלות משמעותית, אך במדגרה לא מבקשים תשלום ולא אחוזים, אלא מתייחסים לעלות זו כהלוואה מהירה אשר ניתן להחזיר בכסף או באופציות לאחר שהמיזם מגייס סכום משמעותי. במקרה שהמיזם לא מתקדם ולא מגייס, אין חובה על היזמים להחזיר את הכסף.
נוסף על החזר ההשקעה הראשונית במדגרה מבקשים אופציה להשתתף בסיבוב ההשקעה הראשון.

התוכנית אורכת עד 9 חודשים ונבנית אישית עבור כל מיזם. סך הכל מתקבלים עד 6-5 מיזמים בכל זמן נתון. המאיץ ממוקם בקיבוץ רביבים שברמת הנגב ומאפשר ליזמים להתמקד ולפתח את המיזם במסגרת של Bootcamp. לכל מיזם מתוכננת תוכנית עבודה אישית ולפיה נקבע גם הלו"ז. החברות המשתתפות מקבלות מבנה מגורים ומשרד, והמדגרה מכסה את כל ההוצאות (שכר דירה, ארנונה, מים, חשמל, אינטרנט, כבלים, אוכל, כביסה, משרדיות, ועוד). החברות יקבלו סיוע והכוונה כוללים – החל בבניית החברה, דרך פתירת בעיות ועד התנהלות עם הסכמים וליווי של מנטורים במגוון תחומים. התחומים המועדפים הם Web ומובייל. בסיום ה-Bootcamp ייצאו היזמים לרואד שואו..

בשורה תחתונה: עבודה עם קרן MicroVC ואפשרות להלוואה והשקעה ראשונית.

סטטוס: ההרשמה פתוחה כל השנה וניתן להתקבל בכל עת.

פורטפוליו: Goodies, UPSCLE, LYNX, Calead, Wedit, MyIndie

מעוף הייבריד

תוכנית היזמות מעוף הייבריד מתוקצבת על ידי משרד הכלכלה, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים והרשות לפיתוח כלכלי במשרד לשוויון חברתי, ומנוהלת על ידי המעוף. מטרת העל של התוכנית הינה עידוד היזמות טכנולוגית בחברה הערבית,ולכן היא פונה לכל הסטארטאפים שיש להם לפחות מייסד אחד מהמגזר הערבי.

התוכנית מופעלת בשיתוף עמותת בוגרי 8200, ומורכבת משני מסלולים:

1. מסלול האצה (אקסלרטור) ליזמים בשלבים הראשוניים Early stage, שנמשכת שבעה חודשים (בדרך כלל מחודש אפריל עד נובמבר) הקול קורא מפורסם במהלך חודש ינואר.

2. מסלול הצמחה: מיועד לכל בוגרי מסלול ההאצה ולאחרים, ומטרתו להמשיך לתמוך בחברות על ידי סבסוד של שירותי מומחים עד לקבלת השקעה, מענק, POC או Design Partner.

היות שהתוכנית היא ממשלתית אין לה מטרות רווח והיא גם לא לוקחת אקוויטי, אלא מאתרת הזדמנויות חדשות בפריפריה, חושפת אותם לתעשייה ושוקדת על שילובם האקטיבי. התוכנית ייחודיות מבחינת תקופת האינקובציה (כמעט שנתיים), וצורת העבודה של המנטורים, המחוייבים ל-20 שעות בחודש לפחות עם היזם. בנובף, המשתתפים בתכנית יקבלו 20 ימי סדנה ארוכים, office-hours, ושירותים נוספים שהשותפים לתוכנית מספקים.

הפעילות נעשית בתל אביב, אך משום שהיזמים מגיעים מכל הארץ התוכנית מאפשרת ליזמים לקבל עמדת עבודה בהאבים ומרחבי עבודה רבים ברחבי הארץ.

התוכנית גובה מהחברות המתקבלות דמי רצינות, שגובהם נקבע על ידי משרד הכלכלה, ונהנית מהיתרון שיש לה ביכולת גיוס מענקים מהרשות לחדשנות, במסלול חברות מתחילות למיעוטים.

סטטוס: בינואר תיפתח תוכנית ההצמחה scale-up, והיא תמשך עד סוף השנה. לתוכנית ההאצה יפורסם קול קורא במהלך ינואר, הרישום יהיה פתוח עד תחילת אפריל והתוכנית תפתח במהלך אפריל ותימשך נובמבר.

MassChallenge Israel

מאסצ׳לאנג׳ הוא ארגון ללא מטרות רווח אשר אינו לוקח אחוזים מהסטארטאפים וחושף אותם לנטוורק גלובלי רחב, מנטורים בינלאומיים ומעניק פרסים בשווי מיליון שקלים. האקסלרטור נמשך שלושה חודשים בלב הסצינה הירושלמית והוא פתוח לכל הסטארטאפים שנמצאים בשלב מוקדם ושגייסו פחות מחצי מיליון דולר או הרוויחו פחות ממיליון דולר ב-12 החודשים האחרונים. בארץ רואים את התכנית כ-Hub גלובלי אשר ימשוך עשרות חברות בינלאומיות בשנה לישראל. האקסלרטור מאיץ 50 חברות בשנה.

עד היום השתתפו ב-MassChallenge כ-1,211 חברות שגייסו יותר מ-1.8 מיליארד דולר, ייצרו כ-60,000 מקומות עבודה והכנסות של 700 מיליון דולר. 83% מכלל החברות עדיין פעילות. בנוסף, מגזין הטכנולוגיה TechCrunch, הגדיר את המאיץ כגוף השקעות הסיד המוביל בעולם לחברות בהובלת נשים בהשקעות שנעשו בין השנים 2015-2010, ולאחרונה הושקה בארץ רשת לנשים מייסדות, עם יותר מ-408 חברות בהובלת נשים, ובשיתוף פעולה עם קהילות הנשים המובילות בארץ.

סטטוס: ההרשמה בישראל נסגרה ב-28 במרץ והתכנית עצמה תתחיל במאי 2017.

MassChallange Israel

מקור: MassChallenge Israel

Microsoft Accelerator

האקסלרטור של מיקרוסופט היא תוכנית גלובלית שנועדה להעצים סטארטאפים בדרך לבניית חברות מצוינות. התכנית מיועדת לסטארטאפים בשלב בוגר יותר במחזור החיים שנמצאים בשלבי גיוס A שלהם. בהתאם לאופי הבוגר של החברות, כל סטארטאפ מקבל תכנית מותאמת לצרכיו, בפן הטכנולוגי והעסקי כאחד. אורך התכנית הוא ארבעה חודשים, ובמהלכם החברות מקבלות גישה ורישוי לכל מוצרי מיקרוסופט השונים, לצד שימוש בפלטפורמת הענן של מיקרוסופט Azure, וכן כלים, משאבים, קשרים, ידע ומומחיות שיאפשרו להם להפוך לחברות מוצלחות.

המטרה של התכנית היא לעזור לסטארטאפים לצמוח לחברות בשלות המוכנות לעבוד עם תאגידים בינלאומיים, על ידי חיזוק כל אחד מההיבטים העסקיים שלהם. האקסלרטור אינו לוקח מהיזמים דמי השתתפות או אחוזים מהחברה.

לאחר סיום התכנית הסטארטאפים מצטרפים לתכנית הבוגרים, שמונה למעלה מ-500 בוגרים, המלווה את היזמים בשנים הבאות ומהווה משאב שמאפשר ליצור הזדמנויות עסקיות ושותפיות מסביב לעולם.

סטטוס: התוכנית פועלת בשני מחזורים בשנה החל משנת 2012, המחזור העשירי החל במרץ 2017, והמחזור הבא יחל באוקטובר 2017.

פורטפוליו: Appsflyer, WSC, Solebit, Coralogix.

MindCET

תכנית האקסלרטור של MindCET מיועדת לסטארטאפים בתחום ה-Edtech, מייסודו של המרכז לטכנולוגיה חינוכית (מט"ח), שהינו מלכ"ר. התוכנית נמשכת חמישה חודשים ובמסגרתה מציעים ליזמים ליווי מקצועי, חיבור לשוק ולמשקיעים ושיתוף פעולה עם האקו-סיסטם. בכל מחזור משתתפים בין 10-8 מיזמים. ל-MindCET שני מרכזים, בתל אביב ובירוחם. המרכז בירוחם משמש בין היתר כ-Beta Site המאפשר ליזמים לעשות בדיקות שמישות ופיילוטים של המוצרים מול משתמשים פוטנציאלים.

לתוכנית שני מסלולים: חלקי, הכולל יומיים בשבוע ללא השקעה; ומסלול מלא, הכולל השקעה בסך 20 אלף דולר, ומחייב את היזמים לחמישה ימי עבודה בשבוע במתחם האקסלרטור. המסלול המלא מתאים למיזמים במצב מתקדם יותר. התוכנית כרוכה בתשלום המגיע בדמות אחוזים בבעלות על המיזם בהתאם למסלול: 4 אחוזים לחלקי ו-8 אחוזים למסלול המלא.

בשורה התחתונה: חמישה חודשים באחד משני מסלולים, בהתאם לשלב שבו נמצאת החברה. מהחברה יילקחו 4 או 8 אחוזים, כשבמקרה השני מציעה MindCET השקעה של 20 אלף דולרים.

סטטוס: טרם פורסמו מועדי הרשמה ותחילת מחזור חדש.

פורטפוליו: Dadaviz, Compoze, Codemonkey, Simplisico, Mobilesson.

מקור: MindCet

מקור: MindCet

Momentum

תוכנית מומנטום היא תוכנית מנטורינג והאצה של מועדון היזמות במרכז הבינתחומי הרצליה. התוכנית הוקמה בשנת 2014 ופונה לסטודנטים מהמרכז הבינתחומי הנמצאים בשלבים הראשונים של הקמת סטארטאפ. מומנטום מקבלת בכל מחזור כ-10 מיזמים ומעבירה אותם תהליך של כשלושה חודשים הכולל מנטורשיפ מבכירי תעשיית היזמות הישראלית וסדנאות קבועות בהן יינתנו ליזמים הכלים הנדרשים לקחת את הסטארטאפ שלהם לשלב הבא. התוכנית היא ללא עלות ואינה לוקחת equity כלל. כל מטרתה לקדם את היזמים והמיזמים אשר מגיעים אליה.

בשורה תחתונה: שלושה חודשים עם מפגשים שבועיים קבועים לסדנאות. במהלך התוכנית ניתנת נגישות לכלל המנטורים. אין דמי השתתפות והתוכנית אינה לוקחת אחוזים מהמיזם. התוכנית מיועדת לצוותים עם חבר צוות שהוא סטודנט פעיל במרכז הבינתחומי הרצליה.

סטטוס: ההרשמה פתוחה למחזור שיחל בספטמבר 2017.

פורטפוליו: Solupix, Woffice, Cliquik, Whatsdue.

Momentum


Mubadren

מובדרן הוא המאיץ הבדואי הראשון והוא פועל בעיירה חורה שבנגב. המאיץ פועל בשיתוף המועצה המקומית של חורה ונתמך על ידי הקרן החברתית של JFNA. למועצה המקומית בחורה יש שותפות עם ארגן PresenTense, המאפשרת לקהילה המקומית להאיץ פרויקטים המעשירים את הכלכלה המקומית ואת הקהילה ביישוב.

בשורה התחתונה: דמי השתתפות של כ-500 שקל, ללא לקיחת אחוזים, פגישות שבועיות למשך חצי שנה.

סטטוס: טרם פורסמו מועדי הרשמה ותחילת מחזור חדש.

פורטפוליו: מוקד 106, Cupcake House.

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

NOVUS

האקסלרטור הוקם בראשון לציון ב-2012, והוא פועל במסגרת המסלול האקדמי של המכללה למנהל. יש כ-10 מיזמים המשתתפים בתוכנית "המאיץ" ו-10 נוספים בתוכנית "חממת היזמות" המקבילה. כל מחזור פועל לאורך 2 סמסטרים אקדמיים (נובמבר–יוני) . דמי השתתפות הם  7,000-6,000 שקל ואין לקיחת אקוויטי. לא מבוצעת השקעה במסגרת האקסלרטור.

מרכז היזמות הוקם בהתאם לחזונה של פרופסור דפנה קריב, אשר החליטה כי חייבים להקים מקום שיזמים יוכלו ללמוד ולהתנסות בו ביזמות, ללמוד את התעשייה, לתת מענה לרעיונות שנוצרים באקדמיה ולתת לאנשים בכירים מהתעשייה את היכולת לעזור, ללמד ולמנטר את היזמים הצעירים.

מטרת העל של מרכז היזמות זה ללמד יזמות, לתת לצעירים את האופציה לטעום מעולם היזמות ולהעניק להם כלים להתמודד עם העולם הפכפכך הזה. במסגרת האקסלרטור של נובוס, מגיעים היזמים למפגשים שבועיים שבהם מיישמים תוכן אקדמי ומודלים מעולם היזמות, מקדמים את המיזמים שלהם ונחשפים להרצאות אורח מעוררות השראה. היזמים עוברים מספר אבני דרך ואירועים משמעותיים במהלך האקסלרטור, כמו האקתון, אירועי ספיד דייטינג, פאנל שיווק, פאנל מימון ודמו דיי.

סטטוס: המחזור הקרוב של תכניות החממה והמאיץ ייפתח עם תחילת סמסטר סתיו (אוקטובר), וההרשמה למיונים וליום החשיפה יתחילו בחודש יוני 2017. קוראי גיקטיים שמתעניינים בתכנית מבקשים להשאיר הודעה ב[email protected] לצרכי תיאום ליום חשיפה ומיונים.

פורטפוליו: PayBox, re:charge, BOSSEE.

 Oracle Startup Cloud Accelerator

תוכנית האקסלרטורים של אורקל בישראל נפתחה ממש לאחרונה, ונועדה לקדם ולתמוך בחדשנות מקומית מבוססת ענן.

התוכנית תספק לסטארטאפים שישה חודשים של מנטורינג מטובי המומחים הטכנולוגיים והעסקיים בעולם, טכנולוגיה עדכנית, שטחי משרד לעבודה משותפת, גישה למאגר הלקוחות הגלובלי של אורקל (מעל 400,000 לקוחות ברחבי העולם), כולל שותפים ומשקיעים, וגישה חופשית לכל שירותי הענן של אורקל. בנוסף, מציעה התוכנית רשת הולכת וגדלה של סטארטאפים נוספים בקהילה הגלובלית.

אקסלרטור הענן של אורקל פתוח לסטארטאפים בשלבים מוקדמים (early stage) המפתחים טכנולוגיה, או שהינם מבוססי טכנולוגיה. התוכנית מנוהלת על ידי צוות המחקר והפיתוח של אורקל. מנהל התוכנית הגלובלית של האקסלרטורים הוא רג'י ברדפורד, סגן נשיא בכיר באורקל העולמית ויזם סדרתי בעברו, ומנהלת האקסלרטור בארץ היא נועם ענבר.

סטטוס: ההרשמה לאקסלרטור החלה ב-15 במרץ ותימשך עד 18 יוני 2017.

Predix startup program

תוכנית הסטארטאפים והפרטנרשיפ של GE Digital היא לא בדיוק אקסלרטור, אלא מתמקדת בעיקר ביצירת שת"פים עם סטארטאפים בשלבים מתקדמים, ומטרתה למצוא פתרונות תוכנה שיעלו למרקטפלייס של Predix. התכנית מעניקה ליווי ותמיכה בפרדיקס – הפלטפורמה של GE לאיסוף וניתוח מידע שזורם מהמכונות הגדולות והתעשייתיות, כמו טורבינות, מנועים של מטוסים, קטרים ועוד – וכן קשרים עסקיים עם היחידות השונות של GE וליווי צמוד ממומחים.

שיתופי הפעולה יכולים לצאת לפועל לאורך כל השנה, אך יש ימים מרוכזים שבהם ניתן ליווי מקצועי ופגישות שמטרתן יצירת קשרים עסקיים. אין הגבלה על מספר הסטארטאפים בכל מחזור. התכנית מיועדת לסטארטאפים בעלי פתרונות תוכנה בתחומים: Industrial Internet, Digital Health, Cloud Computing, Cyber Security, Big Data Analytics, Energy, Advanced Manufacturing, Smart Cities & Intelligent Environments, Machine Learning.

בשורה התחתונה: אפשרות לשיתוף פעולה עם תאגיד ענק ולהשקעה מ-GE Venture.

סטטוס: המחזור הבא עתיד להיפתח באפריל 2017.

פורטפוליו: Plataine, Spark Beyond, ThetaRay, Equalum, Mobideo, N-join, Precog, Genoox, mPrest, RayCatch, Ayyeka, Perception Point, Check Point, Mobileye, IQP-IoT

Q-Start

Q-Start הוא האקסלרטור הראשון באזור המשולש לאוכלוסייה הערבית בצפון הארץ. המאיץ מופעל בשיתוף PresenTense ומכללת אל קסאמי ונתמך על ידי Citi Foundation.

Q-Start ממוקם בבקאה אל גרביה ומיועד למיזמים חברתיים, עסקיים קטנים, ומיזמי ביוטק והייטק. התוכנית נמשכת חמישה חודשים ובמהלכה היזמים עוברים הכשרה מקצועית קבוצתית וכן ליווי אישי של מנטור בכיר לכל יזם.

בשורה התחתונה: דמי השתתפות של בין 1,000-500 שקל, ללא לקיחת אחוזים, פגישות שבועיות למשך חצי שנה.

סטטוס: טרם פורסמו מועדי הרשמה ותחילת מחזור חדש.

פורטפוליו: FeelAgain, Katkuti, Junior Guard, Ataa Center.

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

SifTech Accelerator

האקסלרטור הראשון בירושלים אשר פועל בשיתוף פעולה של גופים מובילים בעיר כמו JVP, OurCrowd ובתמיכה ומימון של הרשות לפיתוח ירושלים, גופים פילנטרופיים בינלאומיים וגופים מסחריים מקומיים כמו LeumiTech.

התכנית פועלת במתכונת לא מובנית, אשר מתחשבת בעובדה שלכל מיזם יש אתגרים שונים וקצב צמיחה משתנה בהתאם לסביבה ולשוק בו הוא צומח. למעשה, זו יותר פלטפורמה מאשר תכנית הצה, והמטרה היא ללוות באופן אישי כל מיזם ולהעניק לו את התמיכה הרלוונטית – קשרים, ייעוץ מקצועי מקיף, עזרה בפיתוח עסקי והכנה וקישור למשקיעים לפי בשלות ומוכנות המיזם לתהליך הגיוס. במסגרת התכנית היזמות והיזמים עובדים מחלל העבודה המשותף אשר ממוקם ברובע המדיה JVP, ונחשפים לעשרות קבוצות ומשלחות עסקיות אשר מבקרות במתחם. ניתן לקרוא עוד על רוח התכנית וכיצד היא פועלת כאן.

לאחרונה, השיקה Siftech יחד עם משקיעים פרטיים את fresh.fund, קרן ההשקעות הסטודנטיאלית הראשונה בישראל, אשר משקיעה במיזמים של סטודנטים ובוגרים טריים. כחלק ממעטפת התמיכה של Siftech תהיה אפשרות למיזמים אשר עומדים בקריטריונים של הקרן לבחון גיוס דרכה.

השורה התחתונה: מסגרת גמישה של בין 6-4 חודשים, ללא לקיחת אקוויטי, דמי השתתפות בסיסיים, תמיכה וליווי מקצועיים מותאמים אישית והכנה וקישור למשקיעים רלוונטיים.

סטטוס: המחזור השישי נפתח בימים אלה, המחזור הבא צפוי להיפתח באוקטובר ותהליך הגשת המועמדות פתוח באופן רציף כל השנה.

פורטפוליו: Modli, Zore, Gradtrain, Exigence, Bitemojo, ShapeDo, Inpris, Breezometer

מקור: צילום מסך

SigmaLabs

האקסלרטור SigmaLabs הוקם כתכנית פרו-בונו מתוך הצורך והחזון לעזור לחברות סטארטאפ ישראליות בשלבים מוקדמים לפרוץ ולממש את הפוטנציאל הטמון בהן, תחת אג'נדה ציונית. המטרה המרכזית של האקסלרטור היא לסייע לסטארטאפים בתחילת דרכם להאיץ את פיתוח המוצר, ההתאמה לשוק, המכירות, להכינם להשקעה, לגדילה מהירה ולהגדיל את סיכויי ההצלחה של החברה. האקסלרטור פועל ללא מטרות רווח ולא לוקח אקוויטי או כל תשלום אחר מהיזמים.

האקסלרטור מחפש חברות טובות עם צוות מלא הכולל מפתח/ת, עם מוצר עובד, POC או MVP, בשלבים מוקדמים, ששואפים ויכולים להפוך לחברות מוצלחות. המודל של האקסלרטור בנוי על מסלול של שלושה חודשים בטכניקה ייחודית של Deep Mentoring, כאשר כל חברה מקבלת גורו אישי – יזם/ת מנוסה שהקימו חברה טכנולוגית והיו למנכ"לים שהשלימו את תהליך המכירה או ההנפקה של החברה. בנוסף לאלו, חברות המתקבלות לתכנית יהנו מליווי קבוע של CTO, CMO ו-CPO בקבע, כולם יזמים סדרתיים.

האקסלרטור אינו דורש אקוויטי מהחברות ולא מציע השקעה, אך מאפשר מספר אופציות מימון בסוף מחזור, הטבות מיוחדות ליזמי התכנית וחלל עבודה משותף וחודש נוסף במשרדי האקסלרטור מיום סיום התכנית. השותפים המייסדים של התכנית הם Entree Capital ויאהו תל אביב. שותפים נוספים שהצטרפו למשימה ותומכים ביזמי התכנית הם Amazon, לאומי קארד ו-Samsung Next.

שורה תחתונה: אקסלרטור פרו בונו בת"א, המביא יזמים למימוש פוטנציאל, התאמה לשוק וגיוס.

סטטוס: המחזור הבא יחל ב-7 במאי ויימשך עד 7 באוגוסט 2017.

פורטפוליו: Shopic, Robotrailer, TrendiGuru, Cast Plus, SentiDio, MyQuest, Fly Money, Homeppl, Nyala, OptimalQ, WeTrip, PureSec, ActionBar, Buddi, ChatLeap, StreamElements.

מקור: Sigmalabs

מקור: Sigmalabs

SocialTechLab

מטרת התוכנית היא חיזוק היזמות הטכנולוגית-חברתית והכשרת יזמים לבנייה וביסוס של חברות טכנולוגיות עם אימפקט חברתי בעיר. התוכנית מיועדת ליזמים בעלי רעיון טכנולוגי אשר עונה על צורך חברתי ב-6 תחומים עיקריים: מיזמים בתחום הטכנולוגיות הרפואיות לחיזוק וניטור הרצף הטיפולי, כלכלה משתפת, חינוך והוראה, ביטחון אישי במרחב, סביבה והגיל השלישי. המאיץ הוא פרי שת״פ של שותפות חיפה-בוסטון, בסיוע התוכנית החברתית של עמותת בוגרי 8200, EY ישראל, בנק הפועלים ונטקראפט אקדמי.

התוכנית תיפרס על פני 12 חודשים. בשלב הראשון, שייארך 4 חודשים, יבוצע תהליך בדיקה ותיקוף של הרעיון, וייבנו מודלים עסקיים, שיווקיים ופיננסיים. בנוסף, היזמים יזכו לסיוע בבנייה ומיתוג המיזם. בסופו של השלב הראשון יתכנסו היזמים לבניית מודל ואבטיפוס ראשוני, אשר ייבנה וייבחן בשלב השני וכן תינתן עזרה והכוונה לגיוס הון ראשוני, חתירה ללקוחות ופנייה למשקיעים רלוונטיים. השלב השני ייארך 5 חודשים ובסופו יושק המוצר. המתאימים יזכו להאצת הפרויקט על ידי התקשרות עם לקוחות ראשוניים, בעלי עניין ומשקיעים פוטנציאליים. בוגרי התוכנית יזכו לליווי אישי ומותאם.

שורה תחתונה: 12 חודשים בשני שלבים עבור מיזמים עם אימפקט חברתי.

סטטוס:טרם פורסמו מועדי הרשמה ותחילת מחזור חדש. מומלץ להתעדכן באתר.

פורטפוליו: FerriFree, SeatBack,Gradio,Papayona.

12593682_1673316699552534_1587573435179789949_o

מקור: SocialTechLab

StartOno

הקריה האקדמית אונו פרוסה על פני 3 קמפוסים בארץ – בירושלים, באור יהודה ובקרית אונו. StartOno Accelerator הוא מאיץ המיזמים המופעל על ידי מרכז היזמות בקריה האקדמית אונו. המאיץ החל את פעילותו ב-2016 והוא משלב סטודנטים מהמכללה, בוגרים, ויזמים מחוץ למכללה.

המאיץ מתמקד במיזמים עסקיים וחברתיים, ובמהלך התכנית מוצמדים לכל מיזם מנטורים מהתחום שבו עוסק המיזם, שנותנים חניכה אישית לכל מיזם. בתכנית 10 מפגשי סדנאות והרצאות, חלקן ניתנות על ידי המרצים הבכירים בתכנית ה-MBA של המכללה, המשלבות עבודת צוות של כל קבוצות המאיץ יחד. במחזור נכללות 10-7 חברות והוא אורך כ-4 חודשים, שבמהלכם מתקיימים 10 מפגשי למידה ומפגשי חניכה עם המנטורים. מרכז היזמות פועל ללא מטרות רווח. אין דמי השתתפות, לא נלקחים אחוזים מהמיזמים ולא מתבצעת השקעה.

סטטוס: ההרשמה למחזור הבא תיפתח באוקטובר 2017.

פורטופוליו: ITsMine, Meeba, Legati, Leading Index, WolfBet, Skoobi, WhatGigs.

 

Startau

StarTAU הוקם בשנת 2009 במטרה לגשר על הפערים ביכולתה של האקדמיה להציע תמיכה למיזמים בשלבים מוקדמים הצומחים בתוך הקמפוס. המרכז מפעיל כ-32 תוכניות האצה לשלבים שונים של כל מיזם, ותכניות המרכז כוללות מרכיבים תיאורטיים ומעשיים, תוך מתן דגש על חיבור בין מנטורים מנוסים ליזמים, ליווי אישי צמוד, יצירת קשרים עסקיים ארוכי טווח וחיבור לקהילה הגלובלית כבר בשלב מוקדם. המרכז אינו למטרות רווח ולא לוקח אחוזים מהיזמים. המרכז גם אינו משקיע בסטארטאפים.

שורה תחתונה: תכניות האצה רבות בתוך הקמפוס, ללא לקיחת אחוזים, אך גם ללא השקעה.

סטטוס: מחזור ה-21 של תכנית יזמות עילית Launch החל בסוף חודש מרץ 2017; תכנית יזמות עילית Ignition תחל ב-20 באפריל.

מקור תמונה: יח"צ

Streets Hub

רן סטיר, יובל וינר ועומר ורד יזמו את Streets Hub בעיר רחובות, מתוך מטרה לבנות קהילה ובית ליזמים צעירים בתחילת דרכם (טרום גיוס ממשקיע מוסדי) מהאזור, ולחבר את רחובות לקטר הכלכלי של מדינת ישראל.

היזמים יקבלו מתחם עבודה, ליווי מקצועי על ידי מנטורים ומרצים וייהנו משיתופי פעולה עם חברות גדולות מעולם ההייטק והיזמות הישראלי וכן מגופים בינלאומיים. התמיכה היא אישית עבור כל יזם מתוך הבנה שכל מייסד הוא שונה וזקוק לחבילת תמיכה שונה. הצוותים שיתקבלו לתכנית יקבלו מקום עבודה נוח ברחובות במחיר סמלי ותמיכה מקהילת היזמים, המנטורים והמתנדבים. חשוב לציין כי המיקוד הוא במיזמים בתחום החדשנות אורבנית, וכן מיזמים הקשורים לחיים בעיר, ערים חכמות, קהילות חכמות, חיי קהילה בעיר ועוד.

בשורה התחתונה: משך התוכנית הוא שנה, דמי רצינות סמליים בלבד לכל יזם לכל התקופה. הישיבה במרכז היזמות ברחובות. אין חלוקת אקוויטי והשקעה.

סטטוס: ניתן להגיש מועמדות לכל אורך השנה. 

2

The Streets Hub

TechCode

האקסלרטור הוא בבעלותו של Techcode Corporate, והוא פונה לסטארטאפים בתחום המכשירים הרפואיים שמעוניינים להתרחב לשוק הסיני. התוכנית מתנהלת לאורך 3 חודשים וישנם 10 סטארטאפים בכל מחזור. האקסלרטור לוקח 5% אקוויטי עבור 50 אלף שקלים או אופציה ראשונה לקנות אקוויטי בזמן השקעה. באקסלרטור יש שתי תכניות – AI+ ו-MEDTECH SCALERATOR.

סטטוס: תכנית AI+ סגורה כעת להרשמה, אך ניתן להשאיר פרטים למחזור הבא; MEDTECH SCALERATOR תחל במאי, וההרשמה למחזור זה טרם החלה. מומלץ להתעדכן באתר.

מקור תמונה: צילום מסך

מקור תמונה: צילום מסך

Techforgood 

התכנית מקדמת יזמים אשר עושים שימוש יצירתי בטכנולוגיה על מנת לפתור סוגיות חברתיות וסביבתיות שונות, לצד יצירת רווחים כלכליים גבוהים. התוכנית בת ה-6 חודשים מציעה לסטארטאפים נבחרים תכנית ייחודית, מותאמת אישית, הכוללת תמיכה מקהילת המנטורים ומומחי התוכן מהתעשייה, גישה להון, שותפים אסטרטגיים פוטנציאליים, בניית מודל אימפקט, מרחב עבודה, חשיפה ואירועי קהילה וכן גישה לרשת הבינלאומית של TechForGood. התוכנית ממוקמת במשרדי TechForGood בדרום תל אביב, וההצטרפות כרוכה בדמי רצינות של 3,000 שקל ללא equity.

בשורה התחתונה: תכנית פרטנית למיזמי social-tech, עם דמי השתתפות של 3,000 שקל וללא equity.

סטטוס: אפשר לפנות במשך כל השנה.

פורטפוליו: AclarTech, VR Physio, Connectoo, Emerald.

מקור: TechForGood Ralley

TechnoArt

חממת טכנוארט משקיעה בפיתוח מייזמים הנוגעים לעולם המדיה והתוכן, כגון מוזיקה, וידיאו, AV/VR, אופנה, שיווק, פרסום ועוד, וכן פלטפורמות ואפליקציות כגון Steaming, Second Screen, IOT, Distribution, curation ועוד. מיזמים המתקבלים לחממה מקבלים עד 100 אלף דולרים במימון ושירותים שווי ערך, לרבות חללי עבודה, שרתים, פיתוח טכנולוגי, ייעוץ עסקי, משפטי ופיננסי. שיווק ויחסי ציבור, פיתוח עסקי, גישה למנטורים ועוד.

האקסלרטור משקיע משאבי פיתוח, ייעוץ משפטי, פיננסי ושיווקי בשיתוף כמה שותפים: פירמת הייעוץ העסקי UNIK, PayPal, Deloitte, וחברות נוספות. קרן ההשקעות האמריקאית Socialterminals מנהלת את האקסלרטור ומספקת ידע ניהולי ואפשרות לשיווק בינלאומי. במסגרת הפעילות, הקרן מעוניינת להתחבר לגופים הנושקים לעולמות הטכנולוגיה והאמנות המעוניינים לתרום לפיתוח מיזמים טכנולוגיים העתידים לשנות את עולם האמנות ולבנות מודלים כלכליים המשרתים את עולם האומנים.

כמו כן, מדי שנה יזמי האקסלרטור מקבלים הזדמנות לקחת חלק בתכנית הלימודים של TechnoArt המתקיימת במוזיאון תל אביב. התוכנית כוללת מפגשים שבועיים עם הצוות המקצועי ועוסק בפן העסקי והשיווקי, בשילוב מנטורים מתחום האמנות. במסגרת התוכנית יקבלו המשתתפים הכוונה, השראה וכלים מעשיים להקמת מיזם טכנולוגי בעולם האמנות. המפגשים מיועדים ליזמי האקסלרטור וליזמי טכנולוגיה ותרבות בארץ ובעולם. מסגרת הלימודים מכסה את הפן המשפטי והפיננסי, יחד עם פיתוח עסקי נכון וחיבור לחזון אמנותי. מטרתו של המפגש המסקרן בין העולם הטכנולוגי העסקי לקהילה היוצרת הוא לבנות קרקע יציבה לשיתופי פעולה ולמודלים ברי קיימא בתחום.

סטטוס: המחזור הבא יתחיל ב-13 ביוני 2017, וההרשמה אליו פתוחה עד 31 במאי.

מקור תמונה: יח"צ

מקור תמונה: יח"צ

Technion DRIVE Accelerator

הטכניון האיץ בחודש מרץ 2017 מאיץ סטארטאפים חדש, שבו הושקעו כ-2.5 מיליון דולר ויאפשר לפרויקטים שיתקבלו להתפתח בתוך אקוסיסטם הייחודי שמציע הטכניון. המאיץ יעניק לפרויקטים גישה למשאבי ההון האנושי של החוקרים, הסטודנטים והבוגרים ולתשתיות המחקר והפיתוח הטכנולוגי המתקדמות, וכן הדרכה ממיטב המנטורים בתחום ובהם יוחי סלונים, דודו מימרן, דיויד רינג וגיל בן ארצי.

מדובר במסגרת פרמיום של תשעה חודשים למיזמים שנמצאים לפני או אחרי השקעה ראשונית (Pre-Seed, Seed). המסגרת מיועדת לפרויקטים של חברי סגל, סטודנטים ובוגרי הטכניון בתחומי הבריאות הדיגיטלית (Digital Health), מציאות רבודה (Augmented Reality), פינטק, ICT, ביג דאטה, רובוטיקה, רכבים אוטונומיים וחומרים. למסגרת היוקרתית יתקבלו לכל היותר 10 פרויקטים בשנה, שיהיו זכאים להשקעה של עד 100,000 דולר.

המאיץ, שנפתח בטכניון בחיפה ומשתרע על פני 300 מ"ר, נולד כדי להגשים את חזון הטכניון למצב את עצמו כזרז ליצירה של יזמויות טכנולוגיות חדשניות. החברות שיתקבלו ייהנו מיתרונות האקוסיסטם של מוסד הטכניון למחקר ופיתוח: הון אנושי מהמעלה הראשונה (חוקרים, סטודנטים ובוגרים), סיוע והדרכה עסקית מרשת ענפה של מנטורים ומומחים ומרחב עבודה וגישה מועדפת למשאבי הטכניון, ובהם מתקני מחקר, מעבדות וציוד.

בשורה התחתונה: 9 חודשים בטכניון, 10 פרויקטים בכל פעם, ואפשרות להשקעה של עד 100,000 דולר בסיום התכנית.

סטטוס: האקסלרטור הושק בסוף חודש מרץ 2017 וניתן למלא טופס הרשמה למחזור הראשון.

The Hive

התכנית היא מטעם עמותת "גבהים", נמשכת חצי שנה וזמינה בתל אביב ובאשדוד. לכל תכנית מתקבלים בין 8 ל-10 סטארטאפים. התכנית בתל אביב מתמקדת בעולים חדשים, אך גם יזמים ישראלים מוזמנים להצטרף אליה. בתכנית באשדוד יש התמקדות בעולים לצד תושבי אשדוד והאזור – ישראלים, עולים חדשים ועולים ותיקים. החברות שמתקבלות לתכנית מקבלות מקום במתחם עבודה משותף, ליווי על ידי קרוב ל-100 מנטורים ויועצים עסקיים. בתכנית יש ליווי אישי צמוד לכל מיזם, וקשר הדוק גם עם היזמים הבוגרים.

דמי ההשתתפות בתכנית הקרובה עומדים על 800 שקל בחודש עבור כל מיזם, והמיזם מתבקש להתחייב לתרום 1.5 אחוזים מסבב הגיוס במקרה שהוא מתבצע עד שנתיים לאחר סיום התכנית. התכנית מתמקדת בחברות הנמצאות בשלבים מוקדמים, אך לא רק.

בשורה התחתונה: חמישה-שישה חודשים, דמי השתתפות בסך 800 שקלים מדי חודש לחברה והתחייבות לתרום 1.5 אחוזים מסבב הגיוס הראשון עד שנתיים לאחר סיום התכנית.

סטטוס: TheHive Ashdod – תכנית מס' 6 תפתח במאי 2017.
TheHive Tel Aviv – תכנית מס' 7 תסתיים באפריל 2017.

פורטפוליו: Bilbeo , Tevatronic, Parko, Bilbeo , Dogiz, Bablic, Tevatronic, Parko.

The Junction

לפי מודל התכנית הזו, שאותה מפעילה קרן הסיכון F2 Capital (בעבר חלק מג׳נסיס פרטנרס), 5 החברות אשר מתקבלות לתוכנית (בת 6 חודשים) מקבלות אופציה ל-100 אלף דולר בתנאי Uncapped Convertable Note Agreement. בנוסף, מקבלות החברות תוכן מנטורינג ספציפי ומותאם אישית, ואפשרות לשיתופי פעולה אקטיביים עם חברות ענק דוגמת HP MunichRE, Enel, SAP, המהוות שותפות אסטרטגיות של התוכנית ומטרתן לייצר פיילוטים עם הסטארטאפ. התוכנית מחפשת חברות עם בידול טכנולוגי בשוק שאליו הן פונות, במודל B2B ובעיקר בתחומים Cyber ,Big data, analytics, BI ,IOT ,Fintech, 3D imaging, Digital Health, Drones, Robots, Autonomous devices ועוד.

בשורה התחתונה: שישה חודשים עם תכנים המותאמים אישית לכל חברה. לכל חברה יש האפשרות להחליט אם לקחת לפחות 100 אלף דולר מטעם הקרן בתנאי uncapped CLA ובעיקר לקבל סביבת עבודה אקטיבית עם שותפים אסטרטגיים.

סטטוס: ההרשמה למחזור ה-17 פתוחה עד מאי 2017.

פורטפוליו: AppsFlyer, EatWith, Meerkat,  Appsflyer, KitLocate,  Honeybook, ClarityRay, Vodio, Yevvo, CyberX.

מקור:

מקור: צילום מסך

TLV Generator

TLV Generator היא תוכנית הסטרטאפים הראשונה אשר כוללת פיתוח מוצר ראשוני, שמאפשר מדידות משתמשים ללא צורך בשותף טכנולוגי, ובדגש על פריסה מול לקוח ראשון שמחובר לצוות במהלך התכנית.

בתחום הטכנולוגי מטפל צוות בעל ניסיון רב בסטארטאפים בשלב מוקדם, בראשות אלי סוויד, טכנולוג ואיש מוצר המתמחה בתחום ה-MVP (מוצר תקף מינימלי). הפיתוח כולל אפיון ועיצוב, וכן פיתוח מוצר ראשוני ואיסוף מלוא הנתונים לשם הצגתם למשקיעים ושותפים פוטנציאליים.

תוכנית ההכשרה מנוהלת בידי טל כתרן, שהקים למעלה מעשרה מאיצים ו-Hubs. ההכשרה כוללת מפגשים, התאמת מנטורים, ייעוץ משפטי וחשבונאי, סדנאות פרזנטציה וכמובן Demo Day למשקיעים.

עלות ההשתתפות במחזור הראשון עומדת על 150 אלף שקל לצוות לארבעה חודשים, בגילום הנחה של כ-20% ממחירה המיועד של התוכנית. המחיר כולל שטח משרדי, תוכנית הכשרה, פיתוח מוצר, חיבור ללקוח ראשוני שיתנסה במוצר, איסוף נתונים ומדידה, דמו דיי מול משקיעים.

סטטוס: ניתן להגיש בקשה לאורך כל השנה.

toDay Ventures

טודיי היא תכנית האצה לחברות סטארטאפ צעירות בסביבת B2B שיצאה לדרך בינואר 2016. בטודיי יש צוות רחב שממלא קשת של תפקידים ועובד בצמוד עם היזמים על יישום תכנית העבודה לגיבוש המוצר, השגת יעדי הפיתוח העסקי והובלה לגיוס השקעת סיד. קבוצת המשקיעים של טודיי מלווה את היזמים כבר מהיום הראשון של התוכנית, כך שהיזמים עשויים להשיג השקעה ראשונית עוד במהלך התכנית. על מנת לאפשר לכל החברות לעמוד ביעדי התכנית, גם לאלה שטרם גייסו השקעה ראשונית, טודיי מציעה כאופציה קבלת השקעת פרה-סיד בסך 30,000 דולר עם הכניסה לתכנית.

טודיי היא תכנית "בוטיקית" ובכל מחזור קולטת 3 חברות בלבד. כדי להתקבכל היזמים צריכים להיות מחויבים לחלוטין למיזם, בעלי כישורים טכנולוגיים מוכחים וניסיון בפיתוח ובעבודה משותפת של צוות היזמים בחצי השנה האחרונה לפחות. הצוות נדרש להציג מוצר ראשוני העונה לבעיה אמיתית בשוק בינוני-גדול.

במהלך 6 חודשי התכנית, הסטארטאפים מתארחים במשרדי toDay בתל אביב, והיזמים נדרשים לעבוד יחד עם הצוות ובצמוד לתכנית העבודה. בתמורה להשתתפות, בטודיי מבקשים 5% ממניות הסטארטאפ.

בשורה התחתונה: 6 חודשים לחברות סטארטאפ צעירות בסביבת B2B, עבור 5% ממניות הסטארטאפ ואפשרות להשקעה ראשונית.

סטטוס: ההרשמה למחזור הקרוב פתוחה עד יוני 2017, והתכנית עצמה תחל ביולי 2017 ותסתיים בינואר 2018. 

 

מקור תמונה: יח"צ

מקור תמונה: יח"צ

ToolBox

ToolBox הוא אקסלרטור משותף לעמותת רוח חדשה ולרשות לפיתוח ירושלים, שמטרתו לסייע ליזמים מקומיים בהקמת עסקים יצירתיים בירושלים. התכנית מיועדת לבוגרי המוסדות האקדמיים, בעלי זיקה יזמית המעוניינים להקים עסק יצירתי בתחומי העיצוב הגרפי והניו מדיה. לאקסלרטור יש 2 מסלולים:
מסלול עיצוב גרפי המיועד למעצבים ומאיירים הרוצים להקים סטודיו עצמאי ומסלול מדיה המיועד ליזמים שמקימים עסק בתחום השיווק במדיה חברתית. כל מחזור נמשך 5 חודשים וכולל הכשרה מקצועית, מנטורינג אישי וחלל עבודה צבעוני ומלא השראה. האקסלרטור ממוקם בבית הנסן – מרכז לעיצוב מדיה וטכנולוגיה. דמי השתתפות הם 1,000 שקל למשתתף.

בשורה התחתונה: 5 חודשים מפגשי הכשרה, ליווי של מנטורים ובסיום התכנית תינתן עזרה במציאת לקוחות ושיווק העסק, וכן יש אפשרות להמשיך לעבוד מההאב המשותף. מיזמים ועסקים מבטיחים יהיו חשופים למערך שיווק ומאגר לקוחות והמשך ליווי.

סטטוס: במרץ נפתח מסלול תקשורת חזותית המיועד למעצבים גרפיים, אנימטורים ומאיירים; מסלול עיצוב וטכנולוגיה לבוגרי עיצוב תעשייתי ייפתח בנובמבר 2017.

 

מקור: Toolbox

מקור: Toolbox

Treehouse

תכנית Treehouse נפתחה בתחילת יולי 2016 והסטארטאפים קיבלו חלל עבודה אטרקטיבי במשרדיה של MyHeritage למשך ארבעה חודשים. החלל כולל שירותי משרד נלווים וגישה לכל ההטבות העומדות לטובת עובדי החברה ובהן אירועים חברתיים, חדר כושר משוכלל, מטבחון מאובזר ועוד. לכל סטארטאפ נתפרה חליפת מנטורינג אישית המותאמת לצרכיו, לצד פגישות שוטפות עם בכירי החברה מכל המחלקות: פיתוח, תמיכה, BI, שיווק ומכירות, גיוס ועוד. MyHeritage לא גובה תשלום או אחוזים תמורת ההשתתפות בתכנית.

תכנית Treehouse מתמקדת בסטארטאפים בתחום Consumer Web ובסטארטאפים המפתחים טכנולוגיות או מוצרים ייחודיים בתחומים הבאים: DNA research & analysis, Big Data, Machine learning, Mobile, Image processing, ותחומים נוספים.

סטטוס: ההרשמה למחזור הנוכחי הסתיימה. מומלץ להתעדכן באתר לגבי המחזורים הבאים.

מקור תמונה: צילום מסך

מקור תמונה: צילום מסך

TRI/O Tech

האקסלרטור הוקם ב-2016 בכפר קאסם והוא פרי שיתוף פעולה של "צופן" ופורום היזמות של MIT. האקסלרטור מיועד עבור יזמים ערבים או סטארטאפים שבהם לפחות מייסד אחד הוא ממוצא ערבי. בכל מחזור יש 10-6 חברות וכל מחזור נמשך 6 חודשים. אין דמי תשלום (ממומן ע"י MEPI) ואין לקיחת אקוויטי. קיימת אופציה להשקעה.

סטטוס: טרם פורסמו מועדי הרשמה ופתיחת מחזור חדש.

מקור: TRI/O

מקור: TRI/O

Tyco Innovation Tel Aviv

התכנית של תאגיד הביטחון Tyco מחברת סטארטאפים ישראליים, בשלבים מוקדמים ועד חברות גדלות ומתרחבות, למאות שווקים ברחבי העולם ומאפשרת להם לקדם שיתופי פעולה עסקיים ולצמוח גלובלית. מטרת התוכנית היא שמימוש הטכנולוגיה יוביל להסכם מסחרי – הפצה, הסכם שימוש או שותפות, ועד השקעה או רכישה. החברות שיתקבלו יבצעו פיילוט להטמעה של הטכנולוגיה שלהן בסביבות חכמות (ערים, בניינים, בתים, חנויות ומבנים מסחריים) אצל לקוחות ו/או יחידות עסקיות של Tyco ברחבי העולם. כמו כן, הן ילמדו ממומחי התאגיד את השוק, יגדירו יחד את הפיילוט ויישמו אותו במשך מספר חודשים.
במהלך התוכנית, שנמשכת חצי שנה, יקבלו המיזמים ליווי של מנטורים, גישה למעבדות ניסויים מתקדמות, אפשרות להתמודד על השקעה מ-Tyco Ventures והטבות נוספות. התכנית מוצעת ללא עלות ואינה דורשת מהסטארטאפים אחוזי בעלות.

התכנית מיועדת לחברות עם מוצר משלב האבטיפוס ועד מכירות מתקדמות, המחפשות שותף אסטרטגי, בתחומים: Internet of Things (IoT) and Smart Connected Devices; Retail/Store Solutions; Sensing and Detection; Image Processing, 3D Modelling and Video Analytics; Tracking and Location; Big Data and Machine Learning.

בשורה תחתונה: 6 חודשים, ללא אחוזים ועלות, מקום לפגישות, ליווי ופיילוט, עם אופציה להתמודד על השקעה.

סטטוס: המחזור הבא יחל בחודש מאי 2017 ויסתיים באוקטובר השנה. ההרשמה פתוחה.

פורטפוליו: ContinUse Biometrics, Vayyar, ArtSys360, StoreSmarts, Safer Place, RedCap, 3rdEye, Magos, Trekeye.

Tyco Innovation Tel Aviv

מקור: Tyco

Vertical Engine

תוכנית בת 12 שבועות, ובה כל מחזור יתמקד בתחום ספציפי על מנת להעניק ערך רב יותר לסטארטאפים המתקבלים. הסטארטאפים ייהנו מתכנים מקצועיים, מנטורים ויועצים מובילים מהתחום, חיבור ישיר לתאגידים בעלי תובנות עסקיות, גישה לשוקי היעד של החברה וכן מקום ישיבה לאורך תקופת התוכנית. אין דרישה ל-equity או התחייבות עסקית, אך סטארטאפים שיתקבלו לתוכנית יתבקשו לשלם 1,000 שקלים דמי רצינות לכל התקופה, פר צוות. כל סטארטאפ שמתקבל הופך לחבר קהילה ייחודית וממשיך ליהנות מתמיכה גם לאחר סיום התוכנית.

בשורה תחתונה: 12 שבועות שבהם מתמקדים בתחום אחד, 1,000 שקל דמי רצינות למתקבלים, ליווי וייעוץ עד לשלב הבשלה, ללא equity.

סטטוס: ההרשמה למחזור הבא תיפתח ב-27 ביולי ותהיה פתוחה עד 27 בספטמבר 2017.

Logo Vertical Engine

מקור: Vertical Engine

Yazamim

אקסלרטור ליזמות חברתית וחברתית-עסקית ליזמים בירושלים. המאיץ מופעל על ידי PresenTense Israel, ובתמיכת קרן ליכטאג ומרכז צעירים ירושלים. יזמים הוקם ב-2010 וכבר סיים 6 מחזורים של המאיץ.

המטרה של "יזמים" היא להאיץ מיזמים אשר יקדמו את הכלכלה המקומית, יעשירו את חיי הקהילה בירושלים ויפתרו אתגרים שורשיים בקהילה. התוכנית נמשכת חמישה חודשים ובמהלכה היזמים עוברים הכשרה מקצועית קבוצתית וכן ליווי אישי של מנטור בכיר לכל יזם.

בשורה התחתונה: דמי השתתפות של 1,000-500 שקל, ללא לקיחת אחוזים, פגישות שבועיות למשך חצי שנה.

סטטוס: המחזור הבא, השביעי, ייפתח בסוף אפריל 2017.

פורטפוליו: הביאנלה בירושלים, הישיבה החילונית בירושלים, אקו-טק, אמאקדימה, לתת פה, מכון אילן, חיבורים.

yazamim

מקור: יזמים

Yazamiot

יזמיות הוא מאיץ היזמות הראשון בישראל אשר מיועד לנשים חרדיות. המאיץ נולד מתוך הצורך לסייע ליזמיות חרדיות בתחום העסקי להתגבר על חסמים העומדים בפניהן – חברתיים ועסקיים כאחד – ולממש את הפוטנציאל הרב הטמון בעשייה יזמית בחברה החרדית ולפתח עסקים בני קיימא. המאיץ נוסד בשיתוף עמותת "תמך" אשר מקדמת תעסוקה בקרב נשים חרדיות, קרן הדסה ובתמיכתה של ועדת היגוי המורכבת ברובה הגדול מנשים מהתחומים הרלבנטיים.

בשורה תחתונה: דמי השתתפות של 1,000-500 שקל, ללא לקיחת אחוזים, פגישות שבועיות למשך חצי שנה.

סטטוס: המחזור הרביעי החל לאחרונה.

פורטפוליו:  צעד משלים, טווילינג, StartUp Roots.

yazamiot

מקור: יזמיות

Zell Entrepreneurship Program

תכנית "זל" ליזמות פועלת זו השנה ה-15 במרכז הבינתחומי בהרצליה, כחלק מבית הספר "אדלסון" ליזמות, והודות לתרומתו של איל העסקים והפילנתרופ האמריקאי סם זל. מדי שנה מתקבלים לשורות התכנית כ-24 סטודנטים נבחרים, כולם בשנה האחרונה ללימודיהם לתואר הראשון.

במהלך שנת הפעילות (אשר נמשכת במקביל לשנת הלימודים האקדמאית) נחלקים הסטודנטים לקבוצות ומקימים מיזמים במגוון רחב של תחומים, כאשר צוות התכנית מלווה אותם לכל אורך הדרך – החל בשלב גיבוש הרעיון ועד לפנייה למשקיעים וגיבוש אסטרטגיה שיווקית. הסטודנטים נהנים ממגוון רחב של הרצאות וסדנאות, ליווי צמוד של מנטורים בדמות יזמים מנוסים ואנשי מקצוע מובילים בתעשיית היזמות הישראלית. עם סיום התכנית נוסעים הסטודנטים לשבועיים לארה"ב, שם הם נפגשים עם בכירים בתעשיית היזמות העולמית ועם סם זל עצמו. לאחר סיום התכנית רבים מהסטודנטים בוחרים להמשיך לקדם את החברות שהקימו, כאשר המיזמים שייכים להם באופן בלעדי (התכנית אינה לוקחת Equity). עד כה הקימו בוגרי התכנית 85 חברות אשר גייסו למעלה מ-400 מיליון דולר, 46 מהן עדיין פעילות בארץ ובעולם.

סטטוס: התכנית פועלת במקביל לשנת הלימודים האקדמאית במרכז הבינתחומי בהרצליה. תהליך המיון אורך מספר חודשים ומתחיל (לרוב) כבר בחודש מרץ. 

פורטפוליו: Feex, The Gifts Project, roomer, Wibbitz, Bizzabo, Argus, FairFly, Engie, Zebra Medical.

כמו כן, יש עוד לא מעט אקסלרטורים שטרם ענו על בקשתנו לתיאור התוכנית. הנה הרשימה שלהם:

BuildUp (Shikun & Binui Innovation Community)

Daka90 Labs

EcoMotion

Eilat Hub

IDC Entrepreneurship Club (IEC)

iHLS accelerator

IncrediBuild

InovGate

JFE Accelerator

TEMA -Publicis Accelerator

The Bridge – Coca Cola

Publicis TEMA accelerator

StartupEast

תכנית עם ניחוח של חו"ל

לצד התכניות המקומיות שגדלו וצמחו בארץ, מספר תכניות אקסלרציה עולמיות החליטו לפתוח מרכזים בנקודות שונות ברחבי העולם, כשישראל היא אחת מהן. בואו להכיר את התכנית שהתבססו במדינות שונות והחליטו כי גם לישראלים יש מה להציע כשזה מגיע לסטארטאפים ויזמות.

DreamIt

במסגרת התכנית יקבלו היזמים שטח עבודה ומנטורינג לתקופה של 4 חודשים. בחודש הראשון ישבו היזמים בישראל ובשלושת החודשים שלאחר מכן יעבדו בניו יורק. Term Sheet יוענק בעבור 9 אחוזים ממניות החברה ותמורת סכום שיגיע עד ל-25 אלף דולרים. התכנית מאפשרת הרשמה כיזם בודד או כחברה המסוגלים ליצור אבטיפוס, מוצר בטא או מוצר מוכן לשוק בתום שלושה חודשים.

בשורה התחתונה: ארבעה חודשים, מתוכם חודש בישראל ושלושה חודשים בניו יורק, לצד מימון של עד 25 אלף דולרים תמורת 9 אחוזים מהחברה.

סטטוס: ההרשמה פתוחה לשתי תכניות ממוקדות – EdTech ו-Health Tech.

פורטפוליו: Yevvo, InstruMagic, Mimoona.

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

IcoNYCLabs

האקסלרטור פועל בניו יורק ומסייע לסטארטאפים ישראליים בהגעה לשוק האמריקאי. האקסלרטור עוזר לסטארטאפים לעצב את האלמנט הקריטי ביותר של העסקים שלהם – הוכחת היתכנות והתאמה בין המוצר לשוק האמריקאי, בדגש על השוק בניו יורק. התוכנית הושקה באפריל 2015, והדגש בה הוא על פיתוח עסקי, האצת המימון ועזרה תפעולית.

פורטפוליו: DandyLoop, Myndlift, Clickspree, Flux, Gaonic.

מקור: ICONYClabs

מקור: ICONYClabs

Jemm Ventures Accelerator

תוכנית עבור סטארטאפים ישראליים בתחום ה-B2B הממוקמת בסן פרנסיסקו. הוקמה ב-2016 ומקבלת 5 חברות פר מחזור. התוכנית כוללת הסדרי לינה ושטח משרדי ונמשכת 3 חודשים. האקסלרטור מספק השקעה של 70 אלף דולר ולוקח בתמורה 7 אחוזי אקוויטי.

סטטוס: ההרשמה פתוחה.

מקור תמונה: יח"צ

מקור תמונה: יח"צ

NFX

גילדה של חברות בתחום ה-Networks ו-Marketplaces, אליה ניתן לפנות בהזמנה בלבד. התכנית, שהקימו ג’יימס קורייר, סטן צ’דנובסקי וגיגי לוי, נמשכת שלושה חדשים ונערכת פעמיים בשנה בעמק הסיליקון. בכל מחזור משתתפות כ-15 חברות והיא פתוחה לחברות אמריקאיות וישראליות בשלבים שונים (החל מלפני סיד וכלה בחברות אחרי סבב A). התכנית כוללת פעילויות שונות, ובהן Office Hours עם השותפים ומנטורים שונים; Topic Gems – שבועיים שבהם דנים בנושאים הרלוונטיים לחברות בתחומים הללו; ארוחות ערב שבועיות עם דמויות מפתח בעולם הטכנולוגי; פגישות עם מומחים חיצוניים; ועוד.

בשורה התחתונה: כפי שהשם NFX מרמז (Network Effects), לתכנית מתקבלים רק סטארטאפים בהם קיים אפקט רשת (Netorks) או שווקים (Marketplaces). החברות המתקבלות לתכנית מקבלות השקעה של 120,000 דולר ותמורתה מקבלת NFX אחוזים על פי המפתח הבא: חברות לפני השקעת סיד – 7%; אחרי סיד – 5%; אחרי סבב A – 2%. התכנית אינה מספקת מקום מגורים או משרד משותף, אך מסייעת לחברות המצטרפות במציאת משרדים ומגורים.

סטטוס: ההרשמה למחזור הבא פתוחה עד 4 באפריל, והתכנית עצמה תתחיל ב-22 במאי.

פורטפוליו: Joinhonor, Honeybook, Therooster, Ivymark, Zengaming, Finrise,Outdoorsy.

nfx

מקור: NFX

Plug&Play

אקסלרטור של תאגיד המדיה אקסל שפרינגר, המזמין חברות ישראליות לקחת חלק בתכנית שלו. במסגרת התכנית, הנמשכת שלושה חודשים, היזמים יתגוררו בברלין ויקבלו מענק בסך 25 אלף יורו. לצד המגורים, היזמים יעבדו בחלל עבודה משותף, וכמובן ייהנו מגישה למנטורים, מנחים, יועצים וכדומה. גם לאחר ה-Demo Day התכנית תמשיך לעזור ליזמים. באקסלרטור מבהירים כי מספר חברות נבחרות אף יזכו להגיע לסיליקון ואלי, על מנת להמשיך בתכנית ההאצה ולפגוש עוד משקיעים.

בשורה התחתונה: שלושה חודשים בברלין, 25 אלף יורו ופוטנציאל להמשיך את התכנית גם בתום התקופה.

סטטוס: ההרשמה נסגרה ב-26 במרץ, והתכנית הבאה תתחיל במאי 2017.

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

 

StartupBootcamp

מדובר בתוכנית המחזיקה כמה אקסלרטורים ברחבי הגלובוס. התוכנית שפעלה בישראל נסגרה, אך שאר התוכניות פתוחות להרשמה גם לסטארטאפים ישראליים. כל התוכניות נמשכות 3 חודשים וכוללות מאגר של יותר מ-400 מנטורים, משקיעים ופרטנרים, גישה לשוק האירופאי, האסייתי והאמריקאי ושטח עבודה למשך חודש-שלושה חודשים. בנוסף, כל קבוצה תזכה להשקעת Seed של 15 אלף יורו, חבילת מוצרים ושירותים טכנולוגיים בשווי של 450 אלף יורו, קשרים וגישה למשקיעים וכניסה לארגון הבוגרים של התוכנית. בתמורה החברות מעניקות Equity בשווי של 8 אחוזים מהחברה.

בשורה התחתונה: 3 חודשים, השקעה ראשונית של 15 אלף יורו תמורת 8 אחוזים מהחברה.

סטטוס: ההרשמה פתוחה כיום לתכניות Digital Health CHENGDU ו-FinTech MEXICO CITY

פורטפוליו: 12mass, Voiceitt, Videostir.

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

Upwest Labs

האקסלרטור ממוקם בסן פרנסיסקו ומשקיע בחברות בשלב מוקדמים במגוון סקטורים, לפני או אחרי מימון ראשוני, שמטרתן לפתוח פעילות עסקית בארה"ב. כל מחזור מונה 12-10 חברות, אך רק חלקן זוכות להשקעה. האקסלרטור משקיע עשרות אלפי דולרים לכל אורך השנה ב-12-10 חברות לאורך חייהן, ומטרתו לעודד חברות לבסס פעילות עסקית בארה"ב.

מעבר להשקעה, החברות מקבלות שטח עבודה ומגורים וגישה ללא מעט קשרים חשובים וחיבור ישיר למשקים וקרנות הון סיכון, מנטורים, יועצים ולקוחות פוטנציאליים. במסגרת התכנית ולאחריה יסייעו לחברות בגדילה ובהשתלבות בשוק האמריקאי.

התכנית מחפשת חברות הנמצאות בשלבים מתקדמים יחסית, שבהן יזמים שהספיקו להתבשל וליצור את המוצר הראשוני שלהם.

בשורה התחתונה: ארבעה חודשים בסיליקון ואלי והשקעה של 300-25 אלף דולר.

סטטוס: מקבלים חברות לכל אורך השנה.

פורטפוליו: SlickLogin, Qlika, SentinelOne, HoneyBook, Keywee, Neura, Drippler, CyberX.

מקור: צילום מסך, עיבוד תמונה

מקור: צילום מסך, עיבוד תמונה

אקסלרטורים נוספים בחו"ל אשר טרם שלחו לנו פרטים הם:

Accelerator Frankfurt

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

הגב

7 תגובות על "מדריך האקסלרטורים הישראלי המלא לשנת 2017 [מתעדכן]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אחד שלא יודע
Guest

לא יאומן, אם הייתם עושים רשימה של אפליקציות ״רשת חברתית״ הרשימה היתה קצרה יותר..

Daniel
Guest

כל הפרטים לגבי The Junction לא נכונים, לא צריך לעשות חצי עבודה.. קודם תבדקו עד הסוף את הפרטים
מאמין שיש טעויות גם באחרים

a b
Guest

ביזטק כבר התחילו. ההרשמה של 2017 סגורה.

קסם
Guest

מרוב עצים לא רואים את היער .
מלא פלצנות ולוגויים יפים כולם נהיו weworkim אבל הראשונים היו ונשארו צנועים כדאיים וגדלים באימא של המושבות : exodus hub בפ״ת
תבדקו בעצמכם יש סיכוי ששם בלי תכנית האצה תהה לכם ההאצה !

תום
Guest

שלום לכם
האם ידוע לכם עם אקסלרטור בתחום ה insurance tech ?
נאמר לי כי קיים אחד בתמיכת מדנס חברה לביטוח אבל לא מצאתי שום מידע עליו באינטרנט.
כמו כן אודה לשמות של אקסלרטורים ייעודיים בתחום הפינטק .
תודה מראש
תום

אלירן
Guest

היי תום,
אכן ישנו.
נא צור עימי קשר [email protected]

אוסקר
Guest

לדעתי תמצאו את הקישור הבא מאוד מעניין :
https://972vc.com
רשימה של 600 אקסלטורים VC ואינקובטורים בישראל

wpDiscuz

תגיות לכתבה: