ברוכים הבאים: 8 טיפים מומלצים לחלונות 8

אספנו עבורכם 8 טיפים מומלצים לעבודה עם חלונות 8, שיקלו עליכם את המעבר ויגרמו לכם לאמץ את מערכת ההפעלה במהירות

תמונה: יח"צ

המעבר מחלונות XP / ויסטה / 7 הותיקים לממשק החדש שמציעה חלונות 8 יתגלה כפשוט משחשבתם, אבל כמו כל דבר חדש, גם פה תגלו דברים חדשים ומפתיעים שמומלץ יהיה להכיר מבעוד מועד. על מנת שתחוו מעבר חלק לסביבה החדשה, ליקטנו 8 טיפים שימושיים לעבודה מהירה ונוחה, כדי שתוכלו להתרגל במהירות למערכת ההפעלה החדשה.

גישה מהירה למסך ההגדרות

מתחת לממשק האריחים החדש של חלונות 8 מצויים מרבית מכלי העזר הישנים של חלונות 7, שלא נעלמו לשום מקום. עם זאת, ייתכן כי לא תצטרכו לגשת אליהם לעתים קרובות בשל ממשק ההגדרות החדש של מערכת ההפעלה. אתם יכולים לגשת אל ממשק הגדרות החדש על ידי חיפוש של המחרוזת PC Settings בתיבת החיפוש או באמצעות לחיצה על צירוף המקשים Win + I, ובחירה ב-Change PC Settings בתחתית התפריט.

הממשק החדש של ההגדרות מאפשר לכם להתמודד עם הגדרות בסיסיות הנוגעות לקישוריות רשת, פרטיות, התקנים מחוברים וכו'. עד עכשיו, זוהי הדרך המהירה לשנות הגדרות בסיסיות במערכת. כמו כן, בתפריט הקופץ אחרי לחיצה על צירוף המקשים ניתן להעניק למחשב פקודות נוספות, כמו כיבוי, שינוי בהירות המסך, ועוד.

מקור: צילום מסך

סגירת אפליקציות בממשק האריחים

כן, סגירת יישום. נשמעת פעולה פשוטה למדי, לא? אחלה. אם תנסו לשים לב, לחלק גדול מהיישומים אשר נמצאים בממשק האריחים אין כפתור סגירה. מדוע? מיקרוסופט מעודדת את המשתמשים לא לסגור את האפקליציות ולהשאיר אותן רצות ברקע, זאת מכיוון שצריכת המשאבים מינימאלית, ועדיין הן יוכלו להיות נגישות בכל עת.

עם זאת, במידה ואתם מתעקשים לסגור את האפליקציה, הדבר יתאפשר באמצעות לחיצה על העכבר אפשהו באפליקציה וגרירה כל הדרך אל החלק התחתון של המסך. בעת הגרירה, היישום יתמזער לתמונת Thumbnail, ומשם ייסגר. לחילופין, אתם יכולים להשתמש בצירוף המקשים המוכר Alt+F4 או להרוג את המשימה בעזרת מנהל המשימות.

לחפש בלי להתווכח

פונקציית החיפוש הממוקמת בסרגל הכלים מלאת כוח בגירסא החדשה של חלונות, ומאפשרת לכם לחפש לא רק קבצים ותיקיות במערכת ההפעלה, אלא גם יישומים מותקנים, הגדרות מערכת, הודעות דואר, ואפילו חיפוש בשירותים חיצוניים כגון חנות האפליקציות של חלונות או שירותי המפות של בינג. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את מילת המפתח שברצונכם לחפש, ומערכת ההפעלה תמצא את התוצאות הרלוונטיות עבורכם, באופן מסודר להפליא. ועוד משהו, בכלל לא צריך לגשת למסך החיפוש על מנת לחפש. במממשק האריחים, פשוט התחילו להקליד, והמערכת תחפש עבורכם.

מקור: צילום מסך

קביעת התוכניות שירוצו בעת הפעלת המערכת

זוכרים את MSCONFIG שבה היינו משתמשים בה במידה והיינו מעוניינים למנוע מיישום מסויים או ממשימה מסויימת לרוץ עם הפעלת המערכת, לאחר שלא ניתנה אפשרות כזו מתוך היישום עצמו? כעת ניתן לעשות את אותו הדבר בעזרת תפריט Ctrl+Alt+Del ובחירה במנהל המשימות. לאחר מכן, יש ללחוץ על More Details בכדי להרחיב את החלון הקטנצ'יק של מנהל המשימות, ולבחור בכרטיסיית Startup אשר תופיע בחלק העליון של המסך.

 

מקור: צילום מסך

פירמוט? רענון

עד עכשיו, היינו שומעים לרוב תסריט שיחה כזה:
– "המחשב שלי איטי"
– "תפרמט"

אם המערכת שלכם מרגישה טיפה איטית, ייתכן שהגיע הזמן לרענן אותה. בעבר הפעולה הראשונה שהיינו עושים לאחר כמה חודשים של שימוש היא גיבוי, ולאחר מכן אתחול של הכונן הקשיח והתקנה חדשה ונקייה של חלונות לקבלת תחושה "רעננה" של מערכת ההפעלה. מעכשיו, חלונוות 8 מאפשרת לכם לבצע התקנה טרייה של חלונות מתוך מערכת ההפעלה, זאת מבלי לאבד נתונים מהדיסק הקשיח.

על מנת לבצע את הרענון, עברו למסך ההגדרות ומשם ללשונית Change PC Settings, כפי שהוסבר בסעיפים הקודמים של המדריך. בחרו בכרטיסייה General ומצאו שם את הפונקציה Refresh your PC without affecting your files. בחרו Get Started ומשם Refresh. לאחר כמה דקות המחשב יבצע אתחול, וברשותכם מערכת "רעננה" מתמיד של חלונות 8.

מקור: צילום מסך

ואפשר גם להקפיא אריחים

כאשר אתם מתבוננים בשפע האריחים בממשק המטרו של חלונות 8, הם מלאי חיים. חלק מהעניין בממשק החדש, הוא שכל אריח ואריח מסוגלים להתעדכן במידע המגיע בזמן אמת לפי נושא האריח. לדוגמא מידע על מניות, מזג אוויר, חדשות וכו'. במידה ואריח כזה או אחר פחות מעניינים אתכם, וברצונכם להפוך אותם לאייקון סטטי ולא חי, כל שעליכם לעשות הוא ללחוץ קליק ימני על האריח, ולבחור בתפריט התחתון Turn Live Tile Off. האפשרות הזו תמנע מהאריח להתעדכן, ובמקום התוכן יופיע האייקון הסטנדרטי של אותו אריח.

עבודות תחזוקה מוגדרות מראש

חלונות 8 מסוגלת להפעיל משימות תחזוקה שונות כגון עדכוני תוכנה, סריקות אבטחה, אבחוני מערכת וכדומה בשעה הנוחה לכם אשר נקבעת מראש. ברירת המחדל היא שעה מאוחרת מאוד במהלך הלילה והדבר נעשה במכוון (3 לפנות בוקר). עם זאת, במידה ואתם נוטים לשבת מול המחשב בשעות הלילה המאוחרות, תוכלו לשנות את הגדרות המערכת ולודא שהתהליכים הללו יתבצעו בזמן שאין סיכוי רב שתתיישבו מול המחשב.

בכדי לשנות זאת, יש להיכנס ללוח הבקרה, לבחור ב-System ומשם ב-Security –> Action Centre –< Maintenance. בתפריט שנפתח ניתן לבחור לבצע את עבודות התחזוקה למחשב כבר עכשיו, בעוד שבחירה ב- Change Maintenance Settings מאפשרת לכם לבחור זמן נוח לביצוע הסריקות והעדכונים, ובמידה דומה גם לבטל את הערת המחשב משינה בצורה אוטומטית לביצוע סריקות אלו אם אינכם מעוניינים בכך.

 מצב Hibernate ומצב שינה

התגעגעתם לאפשרות לשים את המחשב במצב שינה או "שינת חורף" (Hibernate)? אל דאגה, בשביל זה אנחנו כאן. כברירת מחדל, חלק מכם לא תראו בהכרח את אפשרויות מצבי השינה השונים בדיאלוג הכיבוי של חלונות 8, אך אם זאת בעיה בשבילכם, תוכלו לשחזר אותם במידה והמחשב שלכם תומך במצבים אלו. כל שעליכם לעשות הוא להפעיל את יישום אפשרויות צריכת החשמל במערכת (Powercfg.cpl) ומשם לבחור ב-Choose what the power buttons do המופיע בחלונית בצד השמאלי של המסך.

במידה ואתם רואים את האפשרות Change settings that are currently unavailable, לחצו עליה. אם מערכת ההפעלה תבחין כי המחשב שלכם תומך באפשרויות השינה, אתם תראו אותם מופיעות שם. מכאן, כל שעליכם לעשות הוא לבחור את תיבות הסימון המתאימות והאפשרויות שבחרתם יופיעו מעתה בדיאלוג הכיבוי שלכם.

אבישי בר

מנהל מוצר. מפתח Web ו-React Native, חולה גאדג'טים, הולך נגד הזרם ואוהב את כל מה שקשור לגוגל, לאנדרואיד ולקוד פתוח. עיסוקו העיקרי הוא לפרק לחלקים כל צעצוע חדש שמגיע למשרד ואז לכתוב עליו מדריך.

הגב

1 תגובה על "ברוכים הבאים: 8 טיפים מומלצים לחלונות 8"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
יעקב
Guest

שלום אבישי,
אני מקווה שתוכל לעזור לי כי לא מצאתי פתרון לבעיה שיש לי במחשב.
יש לי ווינדוס 8 בגרסה עברית, ויש בעיה במצב שינה.
אם האינטרנט מכובה אז המחשב עובר למצב שינה באופן אוטומטי לפי הזמן שהוגדר, אבל אם האינטרנט פועל המחשב לא עובר למצב שינה.
אשמח אם תוכל לעזור לי,
יעקב.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: