בלעדי לניוזגיק: 2Tangos משיקה בנק זמן ייחודי ללימוד [סטארטאפ]

שעה תמורת שעה, כך תוכלו ללמוד כל דבר תמורת האפשרות ללמד מישהו אחר. עסקת חליפין חברתית מציעה להניח את הכסף בצד תמורת לימוד הדדי

מקור: יח"צ

ערוץ הסטארטאפים בניוזגיק מפורסם בחסות תוכנית Microsoft Bizspark, המשתפת פעולה עם ניוזגיק במסגרת תוכנית Geekspark. רוצים לחשוף גם את הסטארטאפ שלכם בניוזגיק ולהיכנס לתוכנית Bizspark של מיקרוסופט? הכנסו לכאן לפרטים נוספים.


מה קורה כאשר אתם רוצים ללמוד משהו חדש, ולא בטוחים אם יש לכם את המוטיבציה או המשאבים הכלכליים להשקיע בו? במקרים רבים, אלה יכולים להיות גורמים שימנעו מכם את הלמידה לחלוטין. כדי להתגבר על מכשולים אלה, שמענו בשנים האחרונות על סוגים שונים של פתרונות, כאשר הבולט ביניהם היה רעיון של בנק זמן.

ללא כסף

בבנק הזמן, כל משתתף יכול להציע שעה אחת מזמנו ומכישוריו, בתמורה לשעה מזמנו ומכשרונו של אחר. שמו של הבנק ניתן לו לאור העובדה שאין מדובר בסחר חליפין של כסף או סחורות, אלא בסחר חליפין של זמן וכשרון, שעה תמורת שעה. כך יכול משהו שהוא שרברב להעניק שירותי שרברבות במשך שעה למשתמש אחד, ולקבל ממשתמש אחד שעה של הוראה פרטית לאנגלית עבור אחד מילדיו.

למרות הצלחתה, עדיין יש לשיטת בנק הזמן מספר חסרונות עבור המשתמשים, כאשר הבולט בהם הוא שאין הבטחה שתמצאו את מבוקשכם בקרב האנשים הרשומים באותו הבנק. כך, יכול להיות שאתם תעניקו שעה ועוד שעה, ועוד שעה מזמנכם, אבל אין אף משתמש המסוגל לספק את השירות לו אתם מחכים.

כעת, סטארטאפ ישראלי חדש בשם 2Tangos ניגש לבעיה מכיוון אחר, ומציע פתרון חדשני לסוגיה. ב-2Tangos בחרו בגישה של אחת תמורת אחת, שעה תמורת שעה. כל משתמש שרוצה להרשם לשרות מתבקש לפרט 3 דברים שהוא היה רוצה ללמוד, ובמקביל מציע 3 דברים שהוא (או היא) יכול ללמד. כמובן שאפשר לציין רק דבר אחד, אבל ככל שתרשמו יותר דברים תגדילו את הסיכוי למצוא לכם את השותף המתאים ביותר, ותוכלו להתחיל ללמוד יותר מהר.

ללמוד וללמד

המערכת עצמה של 2Tangos פועלת, לאחר ההרשמה, לאתר בסביבה הקרובה אליכם, ורצוי שזה יהיה משהו מאותה העיר, שמעוניין ללמוד את אחד הדברים שאתם יכולים ללמד. כאשר מתגלה התאמה בין משתמשים, של משהו שכל אחד מהם רוצה ללמוד מהשני, המערכת יוצרת קשר אוטומטית איתם, ללא דיחוי, ושולחת להם את הקישור לפרופיל הפומבי של הצד השני ברשתות החברתיות.

לכן, כדי לקיים את השירות, תתבקשו במהלך הליך ההרשמה להוסיף קישור אל הפרופיל שלכם בפייסבוק, טוויטר, גוגל פלוס או כתובת דואר אלקטרוני, על מנת שהצד השני יוכל לפנות אליכם בשלב מאוחר יותר.

בדומה לרעיונות אחרים, גם ברעיון של 2Tangos אין כסף שעובר ידיים, והחברה גם לא לוקחת עמלה על ההתאמות הללו. למעשה, המודל של 2Tangos  כלל אינו מבוסס על רווחיות, אלא על החזרה לקהילה. כדי להבין את השוני הזה בין כל כך הרבה חברות אחרות, דיברנו עם אילן דורות, אחד ממייסדי החברה:

מקור: יח"צ

בריאיון לניוזגיק סיפר לנו דורות, כי אכן לחברה אין שאיפה כרגע לגבות כספים בכל צורה שהיא, והיא אינה ממוקדת בהשאת רווחים. החברה החלה את דרכה כרעיון בין חברים, בין דורות, לבין ארבעה חברים נוספים. החמישה פזורים על פני תל אביב, וינה ודבלין. אחד החברים ישב בוינה והיה צריך עזרה בלימודי השפה הסינית. משם הם יחדיו פיתחו את הרעיון, על איך לענות על הצורך של אנשים ללמוד משהו. הגענו למסקנה שדרך הטובה ביותר תהיה לעשות המרה של עזרה בלימוד בתמורת עזרה, והחלטנו לממש אותו כאתר אינטרנט שיעזור לאנשים למצוא אחד את השני, כאשר הקרבה הגיאוגרפית היא מוקד חשוב בין האנשים.

"לאחר תקופת פיתוח, עלינו עם האתר לפני שבוע, בהשקה שקטה. כבר עתה יש אלפי יוזרים שנכנסים, עם אחוזי המרה מרשימים. אנחנו כבר רואים עשרות רבות של אנשים שמצאו התאמה תוך זמן מינימלי, תוך פחות משבוע. מדובר בהישג, שכן זה לא ברור מאליו שאנשים ימצאו תוך כמה ימים משהו שרוצה ללמוד מהם את מה שהם יכולים ללמד, ויכול ללמד אותם את מה שהם רוצים ללמוד, וששני הגורמים יהיו בקרבה גיאוגרפית אחד לשני".

לקצר את התור

אחת הדרכים לקצר את זמן ההמתנה, בצורה משמעותית, היא לא רק לציין מספר דברים שאתם רוצים ללמוד ויכולים ללמד, אלא בעיקר להפיץ ברשתות החברתיות גם לחברים שלכם את השירות. זה אמנם משרת גם את הפופולאריות של האתר, אבל מחזיר את עצמו בצורה ישירה גם לכם, כאשר משך הזמן שתמתינו עד למציאת שותף מתאים יתקצר בצורה משמעותית.

מקור: יח"צ, עיבוד תמונה

"אחד ממקורות ההשראה של החברה הוא מאמר של אריקה סוואלו, על כלכלת השיתוף, והצלחותיהן של חברות סטארטאפ שונות בתחומי החינוך, כגון Skillshare, Coperly ו-Tutorspree בהחלט מהוות אינדקציות חיובית. אבל, בשונה ממתחרים אלה, המודל שבחרנו מתמקד לגמרי בחווית הקישור בין אנשים שונים, שלא הכירו קודם לכן, לצורך הלימודים. לאחר הקישור בין האנשים, הם חופשיים להחליט אם להיפגש בעולם הפיזי, להמשיך להיפגש או שלא. האינטרס שלנו הוא לעזור להם עם הקישור הראשוני, ומעבר לכך, הנושא בידיים שלהם", כך הסביר בראיון דורות.

"קהל היעד העיקרי לשירות הוא אנשים שהצורך היומיומי הוא ללמוד משהו. זה אמנם עשוי להיות מעט ממוקד, כמו אוכלוסיה של סטודנטים שיכולים לעזור אחד לשני. אבל, הגישה שלנו היום היא יותר כללית, ולא רק סטודנטים יכולים ליהנות מהפלטפורמה שמציעים, אלא כל אחד. החיבורים שאנחנו רואים כבר עכשיו, אחרי כמה ימים בודדים של הרצה של האתר, הם של אנשים מכל הגילאים ושלבי החיים, שמוצאים אחד את השני ועוזרים אחד לשני ללמוד תחומי עניין משותפים."

פרטים נוספים על החברה והשירות ניתן לקרוא באתר החברה, www.2tangos.com.

וידאו: 2Tangos בדרך אליכם


בחסות תוכנית Bizspark


Microsoft Bizspark היא תוכנית גלובלית שפותחה במטרה לסייע להצלחת סטארטאפים בשלבים המוקדמים על-ידי אספקת מספר משאבי מפתח, בזמן שהכי צריך אותם:

תוכנה – במסגרת התוכנית, תקבלו גישה מלאה למגוון הרחב של כלי הפיתוח, הפלטפורמות השונות ורשיונות לכל מוצרי מיקרוסופט לשימוש מיידי למשך 3 שנים, לצורך פיתוח וחדירה לשוק של פתרונות וטכנולוגיות חדשות. כל אלו, יחד עם כל ההטבות האחרות בתוכנית, מגיעות ללא תשלום.

תמיכה – התחברו לשותפים נוספים בתוכנית מרחבי העולם – חממות, משקיעים, יועצים, משרדי ממשלה וספקי הוסטינג – כולם מעורבים ומושקעים באופן שווה בתחומי החדשנות והיזמות בתחום התוכנה והאינטרנט ומציעים מגוון רחב של פתרונות שיוכלו לסייע לכם בפתרון בעיות טכנולוגיות ועסקיות.

חשיפה – מעבר לשיתוף הפעולה עם ניוזגיק, תוכנית Bizspark חושפת את הסטארטפים החברים בה לקהל רחב של משקיעים, לקוחות ושותפים פוטנציאליים. כחברים בתוכנית Bizspark של מיקרוסופט, תזכו לגישה לאקו-סיסטם עשיר של עמיתים למקצוע, שותפים ומגבים משאבי תמיכה מכל העולם, אשר יסייעו לכם לגדול ולהצליח. Microsoft Bizspark זו הדרך המהירה ביותר להזניק את הסטארטאפ שלכם קדימה.

נדב דופמן-גור

עו"ד העוסק בתחומי דיני הטכנולוגיה, דיני פרטיות וקניין רוחני. מרצה ומנטור לסטארטאפים, ובעל ניסיון רב-שנים בפיתוח ווב (http://about.me/nadavdg).

הגב

1 תגובה על "בלעדי לניוזגיק: 2Tangos משיקה בנק זמן ייחודי ללימוד [סטארטאפ]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
דניאל
Guest

אם אני מבין נכון הלימוד מתבצע פיזית – כלומר, צריך להיפגש עם הצד השני, שזה נשמע נחמד אבל לא פונציאלי מכיוון שהפרוצדורה מתבצעת מחוץ לפלטפורמה.

לדעתי צריכים לתת כלים אנטראקטיביים לנהל את הלימוד ההדדי, לפחות כערך מוסף…

wpDiscuz

תגיות לכתבה: