מצלמת האבטחה החדשה של שיאומי הופכת כל בית ל'בית האח הגדול'

שיאומי, אחת מיצרניות הסמארטפונים הגדולות בעולם, השיקה מצלמת אבטחה ביתית שהגיעה עכשיו לישראל. אותנו עניין האם ניתן לסמוך על מצלמה כל-כך זולה שתשמור על הדברים היקרים ביותר שלנו. אז לקחנו אותה לבדיקה

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

שיאומי כבר מוכרת לקהל הרחב בתור יצרנית של סמארטפונים עם מפרטים מתקדמים יחסית במחירים נמוכים במיוחד; אולם תחת מותג ה-Mi מייצרת החברה גם מוצרים רבים נוספים כמו טלוויזיות, צמידי ניטור, שעונים חכמים, אוזניות ועוד. עתה מגיעה לישראל מצלמת ה-Yi Smart camera, מצלמת האבטחה החכמה של XiaoYi (בעברית: שִיוהֶיי) שהיא חברת הבת של שיאומי. אך האם המצלמה, שמגיעה עם תג מחיר אטרקטיבי במיוחד, מספקת את הסחורה? האם נוכל להפקיד בידיה את הילדים, חיות המחמד, הבית שלנו והחפצים היקרים שבו? לקחנו אותה לבדיקה.

מה בקופסה

המצלמה מגיעה בתוך אריזה מעוצבת, שלא מאפיינת בדרך כלל מוצרים סיניים, בוודאי לא ברמת המחיר הזו. בתוך הקופסה נמצא את המצלמה עצמה, כשהיא מחוברת כבר למעמד שלה. כבל USB ומתאם לקיר, שישמשו כחיבור שלה למקור מתח; חוברת התקנה עם הוראות בעברית.

עיצוב בהשראת Nest Cam

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

אי אפשר לדבר על העיצוב של ה-Yi, מבלי להתייחס לדמיון הבולט כל-כך ל-Nest Cam (לשעבר Dropcam) מצלמות האבטחה של חטיבת Nest בגוגל: החל בגוף המצלמה, דרך העיצוב המינימלי עם נורית החיווי הבודדת וכלה במעמד המעוגל.

המעמד מאפשר לכם לשנות בקלילות את זווית המצלמה ב-180 מעלות, כך שתוכלו למעשה להניח אותה על השולחן, על השידה, להתקין על התקרה ולמעשה בכל מקום שרק תרצו ולשנות את הזווית שלה בהתאם, כך שתכסה את כל השטח שאתם רוצים. אם תרצו, תוכלו גם לתלות אותה מהתקרה ואז פשוט לסובב את העדשה כך שהתמונה שתתקבל לא תהיה הפוכה.

בחזית המצלמה נראה כמובן את העדשה מוקפת במסגרת שחורה עבה.

מתחת לעדשה, נמצא את נורית החיווי שמאפשרת לנו לדעת מה מצב המצלמה בכל רגע נתון; כך למשל כאשר הנורית צהובה, המצלמה נמצאת בשלבי הגדרה או חיפוש של WiFi זמין; כאשר נמצאה הרשת הנורית תהבהב בכחול, וכאשר המצלמה פועלת הנורית תהפוך לכחולה. אם תרצו אגב, תוכלו לבטל את החיווי, כך שהמצלמה לא תבלוט ואף אחד לא יראה שאתם מצלמים באותו רגע.

בצד האחורי של המצלמה נמצא את חריץ ההרחבה שמיועד לכרטיס Micro-SD; את חיבור ה-USB לחשמל, את המיקרופון ובגב שלה את הרמקול.

התקנה זריזה

180 מעלות. צילום: גיקטיים, אנימציה: פיקסאר

180 מעלות. צילום: גיקטיים, אנימציה: פיקסאר

תהליך ההתקנה של המצלמה הוא ידידותי ומהיר למדי; תוך פחות מ-5 דקות, כבר יכלנו לצפות בלייב במתרחש במצלמה מתוך הסמארטפון שלנו.

לאחר שהתקנו את האפליקציה, התבקשנו להזין את הסיסמה לרשת האלחוטית שתשמש את המצלמה, ולאחר מכן, היינו צריכים לצמד (Pair) בין המצלמה לסמארטפון שלנו. לשם כך, התבקשנו להציג למצלמה קוד QR מהאפליקציה. חוץ מהחיווי של הנורה, לווה התהליך גם בהוראות קוליות באנגלית שהגיעו מהרמקול של המצלמה.

איכות תמונה טובה למצלמת אבטחה. לא מעבר

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

מבחינת מפרט, כוללת ה-Smart camera חיישן ברזולוציה של 1280×720, מפתח צמצם f/2.0 ועדשה רחבה בזווית של 111 מעלות. התוצאה: איכות תמונה טובה למדי עם תמונות ברורות יחסית וצבעוניות סבירה. למעשה, מהניסיון שלנו, איכות התמונה בהחלט לא נופלת מכמה מצלמות יקרות יותר; אם גם תציבו אותה בחדר מואר, מרפסת או כניסה לבית תיהנו מתמונה איכותית יותר. גם העדשה הרחבה, בזווית 111 מעלות, סיפקה כיסוי טוב ברוב המקומות בו הצבנו אותה.

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

חסרון מרכזי במצלמה הוא הרזולוציה שלה. לטעמנו, רזולוציית Full HD ב-1080p היא פיצ'ר הכרחי במצלמות אבטחה, משום שלא פעם יש צורך להתקרב או להגדיל חלקים מסויימים כדי לזהות פנים או חפצים, ואז יש חשיבות קריטית לרזולוציה. ה-Smart camera תספק תמונה ברזולוציה נמוכה יותר של 1280×720 וזהו גם החיסרון הגדול ביותר שמצאנו במצלמה. למרות זאת, אם אתם רוצים לעשות בה שימוש כמוניטור לתינוק או להשגחה על כלב או חתול בזמן שאתם בעבודה, מדובר בחיסרון פחות רלוונטי.

ה-Smart camera כוללת גם תאורה אינפרה-אדומה (אורך גל 940mm) מה שמאפשר לה לצלם בתנאי חשיכה מלאים. בבדיקה שערכנו, גם בחושך מלא, איכות התמונה היתה טובה, ולמרות נטייה מדי פעם לכתמים או 'מריחות' של צבעים לבנים, ניתן בהחלט לזהות תנועות ואנשים. למרות זאת, קחו בחשבון שאם תרצו לזהות או להתקרב לפרטים קטנים יותר ברקע, תיתקלו בבעיה. אבל, כאמור, איכות התמונה בחושך, בדיוק כמו ביום, מספקת.

חושך מלא. צילום: גיקטיים

חושך מלא. צילום: גיקטיים

האפליקציה שמאחורי המצלמה

צילום: גיקטיים

אפליקציית Yi Home. צילום: גיקטיים

ככלל, כל ההפעלה של המצלמה נעשית בעזרת האפליקציה הייעודית שלה. מדובר באפליקציה פשוטה אך יעילה שמאפשרת לכם לשלוט בכל ההגדרות של המצלמה ומתחלקת ל-3 קטגוריות.

הקטגוריה הראשונה היא זו שתאפשר לכם גם לצפות ב"שידור החי" מהמצלמה. מהבדיקה שלנו עולה כי לעיתים קיים לאג, כלומר עיכוב קל, בין אירוע שהתרחש במציאות עד לרגע שתראו אותו בסמארטפון, אולם לרוב היה מדובר בלאג לא משמעותי שארך פחות משנייה. עוד אפשרות נחמדה בצפייה היא זום דיגיטלי בזמן אמת; בנוסף, ניתן לצלם איתה תמונת סטילס או ללכוד קטע וידאו, ואפשרות שימושית נוספת היא האפשרות ללחוץ על כפתור המיקרופון שבאפליקציה, לדבר אל הטלפון, והרמקול שבמצלמה ישמיע את הקול שלכם בזמן אמת. שימושי למשל כאשר אתם רוצים לבקש ממישהו להזדהות או סתם להמית מישהו מהתקף לב באמצע הלילה.

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

על גבי הפיד של הוידאו החי תוכלו לראות ציר-זמן; פשוט גררו את האצבע לאורכו ותוכלו לראות את כל מה שקלטה המצלמה בזמן פעילותה בכל רגע שרק תרצו. ציר הזמן גם מציג את הקטעים בהם התגלתה תנועה. יעיל מאוד.

פיצ'ר UX נחמד שאהבנו מתגלה בזמן צפייה בשידור החי במצב מאונך, כלומר לא במסך מלא. פשוט סובבו את הסמארטפון לצד ותרגישו כאילו אתם מסובבים את המצלמה פיזית לצד הזה, כשחלקים מהתמונה שהיו מוסתרים ייחשפו בפניכם. אם תרצו, אגב, תוכלו לשתף את הפיד שמתקבל מהמצלמה עם כל איש קשר שלכם, בתנאי שהוא מוריד את האפליקציה של Yi.

הקטגוריה השניה באפליקציה היא Alerts, שמאפשרת לכם מעקב נוח ומסודר אחרי כל ההתראות שהתקבלו, ולראות כך את כל הפעמים שבהן התגלו תזוזות; קטגוריית Album תציג לכם את כל התמונות שצילמתם וכל קטעי הוידאו שלכדתם בעזרת המצלמה, עם אפשרות לשתף אותם. איך לא.

אגב, אם תחליטו שאתם רוצים לרכוש יותר ממצלמה אחת, האפליקציה תומכת במספר מצלמות ותאפשר לכם לנוע ביניהן בקלות.

זיהוי תנועה מדויק ויעיל

התראה. מקור: גיקטיים

התראה. מקור: גיקטיים

אחד הפיצ'רים היותר שימושיים במצלמת אבטחה הוא זיהוי תנועה. וכאשר מדובר במצלמה חכמה כמו זו של Yi, תוכלו לקבל התראות על פעילוּת חשודה בכל פעם שתתגלה תזוזה. קיבלתם התראה? פשוט ליחצו עליה ותגיעו ישירות לוידאו שמציג את מי שגונב לכם את ארוחת הצהריים מהמקרר במשרד.

כאן גם נכנס אחד הפיצ'רים הכי חשובים של המצלמה לפעולה – הגיבוי בענן. כזכור, המצלמה עושה שימוש בכרטיס Micro-SD לצורך הקלטת הוידאו והתמונות, אולם בכל פעם שתהיה תזוזה, המצלמה גם תגבה את הוידאו שהיא צילמה על גבי ענן. הקטעים יישמרו ויהיו זמינים לצפייה חוזרת ולהורדה על ידי המשתמשים במשך שבוע – ללא תשלום נוסף. במצלמת אבטחה חכמה כמו Nest למשל תוכלו ליהנות מאיחסון בענן תמורת כ-10 דולר בחודש, אם כי שם מדובר על איחסון של כל הוידאו המצולם ולא רק התראות. הגיבוי בענן יאפשר לכם לצפות במתרחש, גם אם מסיבה כלשהי מישהו חיבל במצלמה או גנב אותה.

צילום: גיקטיים

להגדיר אזורים לסריקה. צילום: גיקטיים

כדי להימנע מהקלטה מיותרת או דפיקות לב מואצות תוכלו לשלוט ברגישות של זיהוי התנועה ואפילו להגדיר איזור מיוחד שרק הוא ייבדק על ידי המצלמה. כך שאם למשל הרוח מזיזה כל הזמן את הוילון בבית תוכלו להגדיר למצלמה להתעלם מהאיזור הזה.

סיכום: מצלמות האבטחה מגיעות לכל בית

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

ה-Yi Smart camera נמכרת בישראל תמורת 279 ש"ח ובהשוואה למצלמות אבטחה אחרות שנמכרות בארץ, אין ספק שמדובר במחיר אטרקטיבי מאוד. לא במפתיע מכרה ממנה החברה יותר מ-2.5 מיליון יחידות ב-2015.

אמנם קיימות מספר מצלמות סיניות אחרות שנמכרות במחירים תחרותיים יותר, ואפילו את ה-Yi Smart camera עצמה הצלחנו למצוא במחירים נמוכים יותר במספר אתרים. אבל אם משקללים את מחירי המשלוח והעובדה שמדובר לא פעם בגרסה הסינית, ללא אחריות מקומית, והכי חשוב, ללא האיחסון בענן, אנחנו לא בטוחים שמדובר בעסקה טובה כל-כך. השיקול שלכם.

כך או כך, מדובר במצלמה נהדרת שתעשה את העבודה היטב עבור רוב האנשים ועבור רוב הצרכים והראשונה שיכולה להנגיש את מצלמות האבטחה ולהביא אותן לכל בית: החל ממצלמת אבטחה לבית, דרך השגחה על הכלב או מוניטור לתינוק ועד מצלמה למעקב אחר מטפלת חדשה. למרות שיש עוד מקום לשיפור באיכות התמונה שהיא מספקת, הרי שהעיצוב, הפיצ'רים, האפליקציה, האיחסון בענן ובעיקר המחיר – כל אלו הופכים את המצלמה למומלצת לרכישה.

ה-Yi Smart camera מיובאת רשמית על ידי 'באג'

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים. יש לכם רעיון לכתבה? טיפ סודי? הדלפה? מחכה לכם ב[email protected]

הגב

16 תגובות על "מצלמת האבטחה החדשה של שיאומי הופכת כל בית ל'בית האח הגדול'"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
עמית
Guest

באיביי נמכרת ב130 שקל ובבאג ב279, לא ברור ההבדל העצום במחיר.

Ami Gold
Guest

באיביי – הגרסא הסינית.
בבאג – הגרסא הבינלאומית.

ההבדל – גרסא בינלאומית בעלת יכולות איחסון בענן, כשלעומת הגרסא הסינית שחסרה לה תכונה זו.
ועל כך ההפרש במחירים.

Shalom Yossef
Guest

כרגע המצלמה הזו נמכרת באלי אקספרס ב 26.94 דולר ובגרסא הנמכרת יש גיבוי לענן -אז עדיין לא ברור ההפרש הפסיכי בין 100 שקל ל 279

שמואל
Guest

יש לך לינק ודאי לגרסה עם גיבוי בענן?

RON A
Guest

היא טובה לתנאי חוץ (מים שמש) ?

ניקול
Guest

באיביי תמצא את הגרסה הסינית ולא הבינלאומית ואז אי אפשר לשמור בענן וגם צריך להכנס דרך חנות אפליקציות בסין ולהוריד אפליקציה משם שלא תומכת בעברית. חוצמזה יש כתבות שמסבירות את ההבדלים בין הגרסאות
280 ש״ח זה עדיין כסף קטן יחסית ואולי עדיף כדי לקבל חוויה מלאה

בובל
Guest

חד משמעית החברה הכי טובה כיום.
יש לי בטריה, mi4, mi4c, אוזניות ומצלמות בדרך, הכל של שיואמי.

לקוח
Guest

לגבי הטלפונים שלהם, חבל שהם ירו לעצמם ברגל ונעלו את ה-BOOTLOADER ותקעו אלפי לקוחות עם גרסה סינית שלא תומכת שפות בינלאומיות.
בזאת הוכיחה החברה הזו שהיא בוסרית וחובבנית. חבל.

Aladdin Khatib
Guest

יש לי אותה כבר חודש, קניתי אותה מאתר tinydeal ב 150 שח, הגרסה הסינית, בטח הייתי מעדיף גרסה ישראלית וזה יתרון, אבל עובדת מצויין, יש לי את שתי האפליקציות באפסטור, אחת מחנות הישראלית והשניה מהחנות הסינית, שתיהן עובדות מעולה כמו שהוזכר בכתבה, ממליץ עליה אבל כמו שאמרו, חבל שלא תומכת בHD , אולי בעתיד.
בכללי תמונה סבירה וכמעט מספקת. אני אחכה לגרסה יותר משופרת, או מצלמה שמתאימה לחוץ ועמידה.

Raviv Ornir
Guest

גם אני קניתי את המצלמה הסינית באיביי, אבל אצלי מתקבלת הודעה שאי אפשר לסנכרן בין המצלמה לאפליקציה – כי אני לא בסין! רק בסין אפשר… הזוי ברמות. איך פותרים את הדבר הזה?

מומחה עולמי
Guest

הורדת התוכנה ב APK מגוגל ולא דרך ה PLAY STORE תפתור את זה

אדם סנדלר
Guest

מי הם המתחרים שאפשר למצוא במחיר סביר באותה הרמה?

חיים
Guest

אפשר דרך הסמרטפון לשנות כיוון של המצלמה?להזיז את זווית הצילום??

Orenja
Guest

המצלמה אינה של xiaomi אלא של xiaoyi, חברה נפרדת לחלוטין מ xiaomi. בעוד xiaomi משמשת המפיצה של שתי המצלמות הראשונות של החברה בסין, המצלמה השלישית תימכר באופן עצמאי. חוזה ההפצה בארץ של באג נחתם מול xiaoyi.

ספיר
Guest

איך אני רואה מה זה צילם לי לפני שבוע נגיד? כי אני מצליחה רק עם להעביר עם האצבע בפס למטה שיש, יש עוד דרך מהירה?

אביב
Guest

האם אי אפשר לפרוץ לסמארטפון או למחשב ולראות את הבית 24 שעות ?
זה לא מסוכן ?? כי שמעתי שפרצו למצלמות אבטחה ?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: