ארגון יזמיות מציג: 5 סטארטאפים עם כוח נשי

במסגרת אירוע שערך ארגון יזמיות בשיתוף עם מיקרוסופט, זכו חמש נשים להציג את המיזם שלהן ולהתחרות על מקום בתכנית ההאצה של החברה. על הסטארטאפים שהציגו שם עוד נשמע רבות.

מקור: יח"צ

השבוע ערך ארגון יזמיות תחרות מיוחדת בחסות מיקרוסופט, במהלכה זכו חמש יזמיות להציג את הסטארטאפים שלהן ולנסות לזכות בכניסה מהירה יותר לתכנית ההאצה של מיקרוסופט. בואו להכיר את הנשים מאחורי המיזמים והאירוע :

כוח נשי

ארגון יזמיות הוקם על ידי הילה אוביל-ברנר, אורנית שנער, רותי קידר ועינת מצר וחברות בו כ-300 נשים שהינן יזמיות בפועל או כאלה המתעניינות בתחום ורוצים לעשות את צעדיהן הראשונים בו. במסגרת הארגון, מוענקים לאותן נשים כלים במגוון תחומים, כגון פיננסי, תקשורתי או אפילו חברתי, כאשר כל החברות עוזרות ותומכות אחת בשניה, על מנת לעזור להן להגשים את חלום היזמות.

השבוע, ערך ארגון יזמיות מפגש מיוחד במרכז הפיתוח של מיקרוסופט ישראל, במהלכו נערך פאנל בהשתתפות מספר נשים מובילות בתחום היזמות, שכלל את יעל גבעון, מנכ"לית ומייסדת סטיבי, הילה אוביל ברנר, מייסדת Keydownload, לימור לחיאני, מנהלת בקבוצת NEXT במרכז הפיתוח של מיקרוסופט, ד"ר דפנה קריב, מומחית בחקר יזמיות בינלאומית ודונה אברהם, יועצת תקשורת אסטרטגית.

במהלך הפאנל, דנו היזמיות על האתגרים העומדים בפנים נשים המבקשות לעסוק בתחום היזמות בהקמת חברה וניהול הסטארטאפ, לצד תהליך גיוס הכספים והצגת נקודות מפנה בהצלחה. הנשים נתנו טיפים מועילים לעוסקות ביזמות והסבירו להן מדוע הקמת סטארטאפ אינו צריך להיות תהליך מפחיד או מאיים, כפי שרבות חושבות.

בסיום הפאנל, וכחלק משיתוף הפעולה של הארגון עם מיקרוסופט, זכו חמש יזמיות בחמש דקות על הבמה, במהלכן הציגו את הרעיון ואת הפיץ' שלהן. בואו להכיר את ארבע הנשים (החמישית העדיפה להשאר מתחת לראדר התקשורת) שהתמודדו על האפשרות להכנס לתכנית ההאצה של מיקרוסופט:

מקור: יח"צ

Lingua.ly

חברת לינגואלי נוסדה על ידי היזמים ד"ר יאן אימלס וד"ר אורלי פורמן, במטרה להפוך את הגלישה באינטרנט לחווית לימוד שפה מותאמת אישית. בניגוד למוצרים אחרים, Lingua.ly אינה יוצרת תכני לימוד מקוריים, אלא מתאימה עבור המשתמשים תכנים אמיתיים מרחבי הרשת, בזמן אמיתי. מנוע החיפוש שפיתחה החברה מסוגל לנתח אוטומטית את הרמה ואת תחומי העניין של כל משתמש, ולמצוא תכנים מתאימים שיעזרו לקדם את הידע שלו ויעניינו אותו.

רוב פתרונות לימוד שפה מתבססים היום על יצירת תוכן, כך שהיכולת שלהם לתת מענה אישי לאורך זמן הינה מוגבלת. לינגואלי מעוניינת להוציא את תהליך הלימוד ממערכת סגורה ומלאכותית של קורס או ספר, ומשלבת אותו בחווית הגלישה הטבעית של המשתמש, תוך כדי הצגת תכנים המעניינים אותו באמת

מנוע החיפוש של החברה מתעדכן בכל פעם שהמשתמש קורא באמצעות המוצר, כך שבפעם הבאה יקבל הצעות מתקדמות יותר, שיחשפו אותו למילים אותן מנסה ללמוד, בהקשרים חדשים. על מנת להשלים את תהליך הלימוד, המערכת עוקבת אחר המילים שהמשתמש אוסף תוך כדי קריאה, ועוזרת לו לתרגל אותן באמצעות מערכת התראות.

מקור: יח"צ

LibriWise

ליבריוויז נוסדה על ידי איילת גבע, והינה פלטפורמה אינטרנטית המאפשרת החדרה של רכיבי מדיה שונים כגון תמונות, מוזיקה, קטעי וידאו ותוכן שיווקי בין המילים והפסקאות של ספרים אלקטרונים. הרכיבים השונים הללו מוטמעים על בסיס שייכות קונטקסטואלית, במטרה לייצר עוד חשיפה לספר ולהעשיר את חווית הקריאה של המשתמש.

מנוע החיפוש של הפלטפורמה יסרוק את תוכנו של הספר ויציף מילות קישור ואסוציאציות התואמים את תוכנו של הספר, כאשר על סמך התוצאות שיציג, יסרק מאגר המדיות הקיימות ויציף את התכנים הרלוונטים, כגון יצירות האומנות התואמות אותן. התוצאות ישולבו בתוך הספר, כאשר הקורא ייחשף אל עולם תכנים גדול משמעותית מזה שהיה לו עד היום בתחום הספרים האלקטרוניים.

מאחורי הקלעים, שיתוף הפעולה בין האלמנטים השונים הללו ירחיב את אפשרויות החשיבה של האמנים ויעזור לשפר את הרווחיות של הספר. החשיפה המורחבת תתבצע על ידי מתן קרדיטים הדדיים בתוך התכנים המופיעים בספר, כך שהקוראים ימשיכו להחשף לתכנים חדשים והאמנים יוכלו להציע למעריציהם עולם תוכן חדש, הנמצא בתוך הספר האלקטרוני עמו משתפים פעולה.

מקור: יח"צ

Bazaart

בזארט נוסדה על ידי סטס גופרמן, דרור יפה, אורי קוגן וגילי גולנדר ומציעה קטלוג אופנה המותאם בדיוק לסגנון ולטעם האישי שלכם. הקטלוג יציג את המותגים, הצבעים, הגזרות והסגנונות המועדפים עליכם, כאשר דפיו יתחדשו על בסיס יומי והוא אף יאפשר את רכישת הפריטים – וכל זה ישירות ממכשיר הטאבלט שלכם.

עם המעבר של עולם האופנה מקטלוגים מודפסים לאתרי מסחר מקוונים, חלק מהכיף וההשראה אבדו. אך עם עלייתם של הטאבלטים ונסיקתה של הרשת החברתית הויזואלית פינטרסט, בזארט זיהתה הזדמנות לשלב אופנה, סגנון וטכנולוגיה לחווית קניה חברתית ייחודית.

הגרסה הראשונה של בזארט מציעה אפליקציית אייפד המאפשרת "להוציא מהארון" את פריטי האופנה אותם אנו רואים בפינטרסט, להתאים אותם אחד לשני, ליצור מראות אופנתיים כקולאז'ים ולפרסם אותם בחזרה בפינטרסט. בנוסף, האפליקציה מציעה אפשרות לגילוי פריטים אהובים חדשים בקולאז'ים שנוצרו על ידי משתמשים אחרים, ואף נמצאת בתהליכי שיתוף פעולה עם מספר אתרי מסחר במטרה להציע אפשרות רכישה לקולאז'ים האהובים על המשתמשים.

מקור: יח"צ

MakeMyPlate

MakeMyPlate נוסדה על ידי אלין קופרמן במטרה להעניק חוויה חדשה לעולם התזונה. המוצר שפיתחה החברה מאפשרת לחבר בין משתמשים המעוניינים לשפר את התזונה היום-יומית שלהם לבין אנשי מקצוע, באמצעות מערכת ויזואלית ואינטרקטיבית, המייצגת כל ארוחה בעזרת צלחות וירטואליות.

באמצעות המערכת, המשתמשים יכולים להרכיב צלחת וירטואלית המשקפת את האחרונה שלו ומחשבת את הערכים התזונתיים, כאשר אותם משתמשים יכולים באופן אינטואיטיבי לשנות ולהתאים את כמות האוכל על הצלחת, עד להשגת המינון הרצוי.

לרשות המשתמשים עומדים מגוון צלחות, תפריטים ומתכונים שנוצרו על ידי אנשי מקצוע, כאשר אלה מציעים גם פגישות ייעוץ אישיות באמצעות המערכת. איש המקצוע בוחן מצידו את הצלחת של המשתמש, מציע פידבק המותאם אישית אליו ועוזר לו להרכיב תפריט מאוזן, המוצג גם הוא על גבי אותן צלחות. כך, לומד המשתמש לשנות את הרגלי התזונה שלו, ואף לשאוב השראה מצלחות שנוצרו על ידי משתמשים אחרים.

והזוכה היא…

לאחר שכל היזמיות הציגו את המוצרי שלהן, היה על חברות הפאנל לבחור את הזוכה הגדולה, שתזכה במכשיר סלולרי מבית מיקרוסופט ומועמדות לתכנית ההאצה של החברה. החברה שהצליחה לתפוס את תשומת ליבן של חברות הפאנל וזכתה במקום הראשון היא Bazaart, שכעת מועמדת לתכנית ההאצה של מיקרוסופט הנמשכת ארבעה חודשים, מעניקה לחברות הנמצאות בתחילת דרכן סביבת עבודה מסודרת, גישה למנטורים ולכלים הזקוקים להן על מנת להצליח – וכמובן גישה לשלל מוצרי מיקרוסופט בתחום הענן, האינטרנט והמובייל.

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: