Xperia ray: אנדרואיד קטן בעל יכולות גדולות [סקירה]

מכשיר ה-Xperia Ray הוא הקטן במשפחה, אך האם מלבד גודל פיזי נוח הוא כולל גם יתרונות משמעותיים נוספים? בדקנו וחזרנו עם מספר תובנות

מקור: יח"צ

סוני אריקסון הציגה לפני כחודשיים עוד מכשיר בסדרת אקספריה – Xperia Ray. סמארטפון בעל מערכת ההפעלה אנדרואיד בגרסת 2.3 שמגיע באריזה קטנה במיוחד ואידיאלית לצעירים, או בעלי ידיים קטנות. בדקנו האם הוא מספיק טוב גם עבור המשתמש הממוצע, למרות גודלו הפיזי.

חלק מהמשפחה

נדמה כי התקופה האחרונה הייתה עמוסה למדיי עבור אריקסון, למרות הפרידה מסוני, החברה התאמצה להשאר בשוק הסמארטפונים ובתודעת הציבור ושחררה סדרה שלמה של מכשירים תחת השם Xperia, שהצליחה לתפוס את תשומת ליבם של המשתמשים, שכן הציעה מכשירים המותאמים לשימושים ספציפיים, ביניהם משחקים, עסקים ועוד.

כעת, מציגה החברה מכשיר נוסף במשפחה – Xperia Ray שמתאפיין במבנה קטן ודקיק ואופן הפעלה מהיר ונוח. בדקנו האם למרות המימדים הפיזיים הקטנים, מצליח ה-Xperia לבצע את העבודה הבסיסית שאנו מצפים ממנו – שיחות, הודעות וגלישה באינטרנט, כמו גם האם מצליח לספק את הסחורה גם בתחומים נוספים, כמו שמע, משחקים ואופן פעילות יום יומית. התוצאות לפניכם.

עיצוב

הדבר הראשון ששמים לב אליו כשמוציאים את המכשיר לראשונה מהקופסה הוא הגודל, ה-Xepria קטן, מאוד. למעשה, הוא כל כך קטן שבמראה ראשוני נדמה כי לא נצליח להפעיל אותו בצורה שאנו רוצים. עובי המכשיר הוא 9.4 מילימטרים – בעוד שהסמארטפון הדק ביותר, הרייזור הוא בעובי של 7.1 מילימטרים, לא הבדל משמעותי במיוחד. בנוסף, ה-Ray הוא מכשיר קל ואולי אפילו קל מידי, משקלו הוא 100 גרם, בעוד שמוטורולה רייזור שוקל 127 גרם והגלקסי S2 שוקל 116.

לאחר ההפעלה הראשונית, ניתן להגיד שהתבדנו – גילינו כי מדובר במכשיר אותו ניתן להפעיל באמצעות יד אחת, שכן הבוהן מסוגלת להגיע מקצה אחד של המסך אל הקצה השני, ללא מאמץ או חשש שיפול. מצד שני, מבנה המכשיר נראה שברירי למדיי וכזה שלא ישרוד יותר מידי נפילות, או אפילו אחת לצורך העניין.

ה-Ray הוא בעל שלושה כפתורים פיזיים בחלקו הקדמי, כשאחד מהם – האמצעי – בולט במיוחד ומשמש גם עבור התראות והשניים האחרים נטמעים כחלק מהמסך ואילולא האייקונים המצויירים עליהם – לא היינו שמים לב שהם שם. בצידו הימני של המכשיר ממוקמים כפתורי השמע, בצידו השמאלי ממוקמת הכניסה לכבל ה-microUSB ובחלקו העליון כפתור ההפעלה ולצידו שקע האוזניות. הצד האחורי מציג את עינית המצלמה ומנורת הפלאש ובעת פתיחתו נגלה את הסוללה, כרטיס הזיכרון וכרטיס הסים.

המכשיר נראה בנוי כיחידה אחת, ללא יותר מידי מקטעים או איזורים נפתחים – וזה תורם לעיצוב הכללי, הופך אותו למקצועי ומרשים יותר, למרות שעשוי כולו מפלסטיק קשיח. כמו כן המסך הקדמי עשוי מזכוכית "נוגדת שריטות" – שאמורה להיות עמידה גם בפני זריקת המכשיר בתיק או הנחתו בחוזקה על השולחן.

מקור: יח"צ

אופן השימוש

כפי שהזכרנו קודם, מדובר במכשיר קל – כך שנוח ופשוט לסחוב אותו ממקום למקום, בין אם זה בכיס המכנס, כיס החולצה או בתיק צד קטן. השימוש דומה לכל מכשיר אנדרואיד אחר, כך שבתחום הזה לא נרשמו הפתעות מיוחדות. מצד שני, מכיוון שמדובר במכשיר קטן מימדים, המסך שלו קטן אף הוא – רק 3.3 אינץ. לצורך השוואה, גודל המסך של מכשיר האייפון 4 הנחשב סטנדרטי הוא מעט יותר גדול, 3.5 אינץ.

מקלדת העברית שמגיעה עם ה-Ray מזכירה את מכשירי נוקיה, שכן על כל ריבוע נמצאות שלוש אותיות ואנו צריכים להקליק את מיקומה של האות הרצויה. במידה ושכחתם, כדי להקליד את האות "ג" יהיה עלינו להקליד שלוש פעמים על המקלדת, כדי להגיע לאות הרצויה. בעוד שניתן לרכוש מקלדות במרקט ולהחליף אותן, בשביל המשתמש הממוצע מדובר בטרחה יותר מידי גדולה שכנראה יעדיף להמנע ממנה – ובכך יתקע עם מקלדת שניתן לקרוא לה מיושנת.

בנוסף, גלישה לאתרי חדשות או אפילו ניסיון להשתמש בתוכנות ניווט כגון Waze היו מתסכלות במיוחד – המסך קטן מידי לקריאה או לצפייה מרחוק, כך שבעוד אתרי חדשות הופכים למטרד של ממש, השימוש בתוכנות הניווט מתבסס כולו על קול, אלא אם כן יש לכם ראייה מאוד טובה לעצמים רחוקים במיוחד. גם משתמשים שאינם מרכיבים משקפיים נתקלו בבעיה של הבנת המסלול מרחוק והעדיפו לא להשתמש כלל בתוכנה, אלא לסמוך על החושים הפנימיים שלהם.

כמו כן, במידה ויש לכם אצבעות גדולות, או שיש לכם נטייה ללחוץ "ליד" ולא במיקום המדוייק של הכפתור או הקישור – סביר להניח שתתקלו בהרבה מאוד קשיים במהלך התפעול, בין אם זה לחיצה על קישור בתוך אתר אינטרנט או ניסיון לצייר סמיילי כתגובה להודעת SMS. חשוב לציין שלאחר זמן מה של שימוש במכשיר מתרגלים למכשולים הקטנים, אך תהליך הלמידה יכול להיות מייאש ומעצבן, במיוחד אם מדובר במכשיר חדש שזה עתה רכשתם.

מהצד החיובי, כפתור הבית של ה-Ray משמש גם לצרכי הודעות עבור המשתמש ומהבהב כאשר אנו מקבלים הודעה חדשה, שיחה שלא נענתה, הודעות אימייל חדשות או כל סוג התראה שהיא. כך לא נצטרך לפתוח מחדש את המסך בכל פעם שאנו חוזרים אל המכשיר כדי לגלות מה פספסנו, פשוט נצטרך להסתכל אם הוא מהבהב או לא.

אחד הדברים שהתווספו למכשיר הוא ה-Timescape. מדובר באפליקציה חברתית המוטמעת ומאפשרת למשתמש לצרוך במקום אחד ייעודי בתוך המכשיר את פיד הפייסבוק והטוויטר שלו, לצפות בשיחות שלא נענו והודעות הטקסט שהתקבלו – מכל אנשי הקשר וחבריו, המסתנכרנים ישירות אל המכשיר. כך, תוכלו לצפות ברשימת השיחות וההודעות מכלל הפלטפורמות האפשריות במקום אחד.

המשמעות היא שבמידה וחבר מסויים שלח לכם הודעה בפייסבוק, לאחר מכן ב-SMS ולבסוף התקשר – תוכלו לראות את הלוג המלא באותו המקום, מבלי הצורך לפתוח שלוש אפליקציות שונות. הממשק נוח למדיי, במידה ואכן אנו נוהגים לנהל שיחות מרובות על גבי מספר פלטפורמות שונות.

מקור: יח"צ

מפרט

מכשיר ה-Xperia Ray מגיע עם מצלמה מתקדמת בעלת 8 מגה פיקסלים ו-LED פלאש, מצלמה קדמית לשיחות וידאו ואיכות צילום וידאו של 720p. המצלמה כמו גם צילום הוידאו חושפת תוצאות מרשימות למדיי – כך שבמידה וצילום הוא אלמנט חשוב עבורכם בבחירת המכשיר, מדובר על יתרון בולט.

גם בעת צפייה בסרטונים או בתמונות ניתן להבחין באיכות צפייה גבוהה וחדה במיוחד – המסוגלת לשים מכשירים מתקדמים בכיס הקטן. ייתכן כי בעקבות כך שמעבד המכשיר הוא בעל ליבה אחת במהירות 1 ג'יגה הרץ, נתקלנו במספר "תקיעות" והאטה בעת צפייה, אך ייתכן כי מכיוון והיו אלה סרטים באיכות HD הם הצליחו להכביד במעט על המכשיר ולהקשות עליו.

בסופו של דבר, מדובר על מעבד מספיק טוב כדי להריץ את מרבית האפליקציות הקיימות כיום במרקט, כמו גם את המשחק הפופולארי Angry Birds ללא בעיות מיוחדות. אופן הפעולה גם הוא יכול להיות מהיר וחלק, כל עוד לא רצות ברקע יותר מידי אפליקציות שמכבידות על המעבד.

לסיכום

בסופו של דבר ובעיקר בזכות אפליקציית ה-Timescape מדובר במכשיר ששם דגש על הפן החברתי בחיינו. זאת בנוסף לגודל הפיזי הקטן שלו והמחיר הממוצע של כ-1,500 שקלים באתר זאפ – הופכים אותו למכשיר אידיאלי עבור צעירים. מכיוון שקריאת חדשות, ניווט, גלישה באינטרנט וקריאת מיילים מעט קשים במכשיר הנ"ל – שהרי מדובר בפעולות בסיסיות שכל בעל סמארטפון היה מעוניין לבצע מהמכשיר שרכש, אנו מציעים עבור הדור המבוגר לשקול רכישה של מכשיר אחר, או להתנסות בו לפני הקנייה כדי לוודא אם הוא באמת מתאים לכם.

מפרט טכני

תצורת מכשיר: Candybar
מסך: מגע 3.3 אינץ'
רזולוציה: 480×854
מעבד: Qualcomm MSM8255 Snapdragon 1Ghz
זיכרון: 1 ג'יגה פנימי, אפשרות הרחבה עד 32 ג'יגה
חריץ הרחבה: microSD
מצלמה: 8 מגה פיקסל
קישוריות: Bluetooth ,WiFi b/g/n, GPS
חיבורים: יציאת אוזניות 3.5 מ"מ, microUSB
סוללה: 1500mAh

וידאו: Xperia Ray

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

1 תגובה על "Xperia ray: אנדרואיד קטן בעל יכולות גדולות [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אלמוג
Guest

1.זה אחלה של פלאפון אבל שי לי בעיה באינטרנט שאני רוצה להתחבר לאינטרנט אז זה לא מוצא לי את הרשת ואני צריך כל פעם לכבות ולהדליק את הפלאפון בשביל זה
2.יש דרך לעשות ריסטארט בלחיצה ישירה (לא לכבות ולהדליק פשוט שיעשה ריסטארט)

wpDiscuz

תגיות לכתבה: