HP WiFi Touch Mouse X7000: ללא חיבורים מיותרים [סקירה]

עכבר המגע X7000 של HP מציע למשתמשים אפשרות חיבור ללא כבלים – אלא באמצעות רשת ה-WiFi הביתית, כמו גם משטח מגע ועיצוב ארגונומי. שווה את המחיר?

מקור: יח"צ

אם אתם משתמשים במחשב נייד או נייח, יתכן ואתם מוצאים את עצמכם עם יותר מידי חיבורים מסובכים שאתם לא מבינים למה הם טובים ומה מהם תוכלו לנתק על מנת לחבר את הכונן הקשיח, ה-USB או אפילו את העכבר.

עכבר ה-X7000 של HP נועד לפתור בעיה זו, על ידי שימוש בקישוריות WiFi ללא שום צורך בחיבור פיזי אל המחשב. בדקנו האם הוא מצליח לספק את הסחורה ולהוות חלופה סבירה לעכברים הקיימים היום.

גולשים ומקליקים

כבר כשאוחזים ביד את הקופסה של עכבר X7000 של HP, ניתן לראות שהחברה מעניקה דגש רב על עיצוב ועל חווית המשתמש. הקופסה נראית סגורה לחלוטין, אך למעשה מציעה חלון הצצה, הנסגר באמצעות מגנט ודרכו אנו יכולים לצפות בעכבר בו אנו עתידים להשתמש. נראה שמדובר במיני טיזר לרוכשים החדשים, רגע לפני שקורעים את האריזה ואוחזים במוצר בידיהם.

התקנה ראשונית

חשוב לציין שעל מנת להתחיל להשתמש בעכבר, יהיה עליכם להתקין את הדרייברים המתאימים דרך הדיסק המגיע עם המוצר. מכיוון שאין שום דונגל או כבל אותו אנו מחברים למחשב, אין אפשרות להתקין את הדרייברים אוטומטית, אלא אם כן נקדיש את הזמן לגלישה לאתר HP ומציאת הקבצים להורדה. במידה ואין לכם כונן קשיח במחשב – טרנד שהולך וגובר לאחרונה – יהיה עליכם למצוא דרך חלופית להתקנת העכבר.

העכבר תומך רק במערכת ההפעלה Windows 7 ולאחר שהכנסנו את הדיסק המתאים אל הכונן והתקנו את הדרייברים המתאימים, יכולנו מיידית להתחיל להשתמש בעכבר – באמצעות הרשת האלחוטית שלנו. לטענת HP, גם במידה ואין לכם ראוטר אך יש למחשב שלכם רסיבר WiFi – העכבר יוכל לעבוד, כמובן שבמידה ויש ברשותכם מתאמים אלחוטיים הנתמכים על ידה. על מנת לוודא לפני הרכישה שהמחשב שלכם יוכל לתפעל את העכבר, תוכלו למצוא את רשימת המתאמים הנתמכים באתר הרשמי של מיקרוסופט.

עיצוב

כפי שציינו, HP השקיעה הרבה מאוד מחשבה בעיצוב של ה-X7000 – אך לא רק בקופסה החיצונית שלו. לאחר הפתיחה גילינו שמדובר בעכבר בעיצוב ארגונומי, בצבע שחור בעל גוון מבריק בחלק העליון וגוון מט בחלק התחתון. את הגלגלת החליף משטח מגע רגיל, שעובד בדיוק באותה הצורה.

מלבד לשני כפתורי העכבר העליון ומשטח המגע, בצידו השמאלי של העכבר נמצאים שני כפתורים נוספים אותם ניתן להגדיר לפי הצרכים שלנו ועוד כפתור עליון המיועד להעניק לנו גישה מהירה אל חשבון הפייסבוק ואפשרות להעלות תמונות ישירות מ-ממשק המותקן ביחד עם הדרייברים של העכבר.

בחלקו התחתון של העכבר ניתן לאתר מקום להכנסת שתי סוללות AA, עינית לייזר, כפתור חיבור מהיר (למקרה שהמחשב צריך לזהות את החומרה בשנית) וכפתור הפעלה וכיבוי של העכבר עצמו. כמו כן, חשוב לציין כי מדובר בעכבר המיועד לימניים – למרות ששמאליים יצליחו להחזיק אותו בצורה נוחה, שני הכפתורים הצדדיים עלולים להלחץ ברגעים לא מתאימים.

מקור: Newsgeek

אופן פעולה

נתחיל בוידוי: לכותבת הסקירה יש כפות ידיים קטנות. כתוצאה מכך, אופן הפעולה שלי עם עכברים מעט שונה מה'סטנדרט' כמו גם אופן האחיזה שלי. אם האידיאל הוא להניח את האצבע על הכפתור השמאלי, את האמה על כפתור הגלילה ואת הקמיצה על הכפתור הימני, אני נוהגת להשתמש רק בשתי אצבעות להקלקה וגלילה ולהשתמש בשלישית על מנת לייצב את העכבר בצורה נוחה יותר.

לכן, היו לי לא מעט בעיות עם העכבר – או יותר נכון, עם משטח המגע שלו. מדובר במשטח רגיש במיוחד שכל נגיעה קטנה בו פותחת את תפריט הגלילה, או במידה ועמדתם על קישור מסויים – פותחת אותו בלשונית חדשה, אם לא בכמה לשוניות חדשות (בהתאם לזמן וחוזק הלחיצה). בעקבות כך מצאתי את עצמי נאלצת כל כמה דקות לסגור עשרות חלונות שנפתחו לי, או לאבד את מקומי בטקסט בעקבות גלילה מוגזמת.

מצד שני, גם כאשר העברתי את העכבר לשימוש של אחרים (גברים חסונים בעלי ידיים גדולות), אלה העידו כי לא מדובר בממשק נוח במיוחד, מכיוון שהגלילה אינה מרגישה טבעית ומבנה העכבר הוא מעט יותר מידי גדול. מצד שני, סביר להניח שלאחר שימוש ממושך, הידיים מתרגלות לצורת העבודה הנדרשת – אך עליכם להיות מוכנים לתקופת הסתגלות קצרה.

לאחר שניטרלתי את הכפתור האמצעי דרך תפריט ההגדרות, התפנתי להשתמש בעכבר בצורה אידיאלית, ללא הקלקות מיותרות. בכל הנוגע לזמן התגובה של עכבר הוא מרשים בהחלט ולעיתים אנו אף שוכחים שהוא מתבסס על רשת האינטרנט הביתית – כך שבמידה והרשת מגמגמת או נופלת לחלוטין, לוקח לנו כמה דקות להבין למה בדיוק העכבר לא עובד.

מצד שני, מכיוון שהוא מבוסס על WiFi הוא מצליח לעבור קירות וחדרים – כל עוד ניתן לקלוט בהם גם רק 'פס אחד' של רשת אלחוטית. מנסיוננו, גם כאשר ישבנו בסלון עם העכבר, הצלחנו להעיר את המחשב – שיושב קומה מתחתינו – ואפילו להפעיל את ממשק הפייסבוק המובנה. יתרון משמעותי למי שמחפש מחשב סלוני וחושש שלא תהיה לו קליטה או פעולה חלקה, בעקבות מיקום תחנת המדיה או המחשב.

רשת חברתית מובנית

HP החליטה להקדיש בדגם X7000 כפתור מיוחד עבור פייסבוק, או יותר נכון – עבור כלי העלאת תמונות אל הרשת החברתית. בפועל, לאחר לחיצה על הכפתור יפתח לנו חלון Login אליו אנו אמורים להכניס את שם המשתמש והסיסמה. לאחר מכן, נוכל לבחור מבין מגוון תמונות הנמצאות על גבי המחשב האישי שלנו (או יותר נכון, בתיקיית ה-Photos שלנו) ולהעלות אותן ישירות לפייסבוק.

למרות הנגישות, מדובר בתהליך מעט מסורבל המצריך מאיתנו לפתוח תיקיות ייעודיות ברשת החברתית, על מנת שנוכל להתחיל להעלות אליהן תמונות. בנוסף, אנו מבינים את הרצון להטמיע את הפן החברתי בשלל מוצרים כיום – אך נדמה שבמקרה הזה מדובר במאמץ מיותר, שגורם לנו לוותר על כל התהליך ואף למחוק את תוכנת העלאת התמונות מהמחשב האישי שלנו.

[flagallery gid=18 name=Gallery]

בשורה התחתונה

למרות העיצוב המרשים והטכנולוגיה המתקדמת שמציג עכבר ה-X7000, מבחינתנו הוא לא הצליח לספק את הסחורה בצורה האידיאלית והציג מספר בעיות שהקשו על השימוש השוטף, כמו גם הגביל את המשתמש למערכת הפעלה אחת ספציפית – Windows 7. את העכבר ניתן למצוא בזאפ במחיר של כ-300 שקלים, אך במידה ואתם שוקלים לרכוש אותו – אנו ממליצים לגשת לחנות פיזית ולבדוק שהוא אכן מתאים לגודל כף היד שלכם.

מפרט טכני

מימדים: רוחב: 123.5 מ"מ, עומק: 89.5 מ"מ, גובה: 46.5 מ"מ
משקל: 0.14 קילוגרם
אחריות: שנתיים

Experience the new HP X7000 Wi-Fi Touch Mouse

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

2 תגובות על "HP WiFi Touch Mouse X7000: ללא חיבורים מיותרים [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
יושי
Guest

איך אפשר לטעון שמוצר הוא ארגונומי, כאשר לא מוציאים גרסה שמתאימה לשמאליים? (שהם כ-12% מהאוכלוסיה)

guest
Guest

LIKE גדול ליושי !

wpDiscuz

תגיות לכתבה: