שמרו על עצמכם: אפליקציות לשעת חירום [אפליקציות]

ארבע אפליקציות שיעזרו לכם להודיע, לנטר ולהקליט את המיקום המדוייק שלכם במידה ותקלעו לכל צרה שהיא

כל אחת ואחד מאיתנו נתקלים במצבים בהם היינו רוצים שתהיה לנו קצת יותר שליטה, הגנה או פשוט כלים להתמודד עם אותו מצב אליו נקלענו. בעוד שלימודי קרב מגע הם אפשרות סבירה עבור חלקכם, מה קורה במידה ואתם רוצים לדעת מה קורה לדור המבוגר יותר – שאמנם יש לו סמארטפון, אבל לא תמיד זוכר להרים אליכם טלפון ולהודיע שהכל בסדר?

אנו מציגים לכם ארבע אפליקציות שימושיות במיוחד, שיוכלו לעזור לכם לקבל מעט יותר שליטה, להודיע לאנשי הקשר שלכם שאתם בצרה וזקוקים לעזרה – או שפשוט יעזרו לחבריכם ומשפחותיכם לעקוב אחר הפעולות השונות שאתם מבצעים, ולוודא שאתם בטוחים בכל מקום או בכל אירוע אליו תקלעו. העיקר שתשמרו על עצמכם.

iNeedHELP!

מקור: דף האפליקציה

מחיר: 3.90 ש”ח – מפתח: Lehavi Solutions – הורדה לאייפון

אפליקציה שתאפשר לכם להשאר בשליטה גם במצבי חירום. לאחר התקנת האפליקציה יהיה עליכם להגדיר את הפרטים האישיים שלכם לצד רשימה של אנשי קשר, איתם תהיו מעוניינים ליצור קשר במקרה חירום. לאחר שתגדירו את כתובת האימייל ומספר הטלפון של אנשי הקשר, האפליקציה למעשה תהיה מוכנה לפעולה – ולא תדרוש מכם יותר מידי עבודה על מנת להזעיק את מי שצריך, אל המיקום בו אתם נמצאים.

לאחר פתיחת האפליקציה בשנית יופיע לכם כפתור אדום עם הכיתוב HELP, כאשר לחיצה עליו תשלח אימייל לאנשי הקשר שלכם, המכיל את השם המלא, מספר הטלפון שלכם וקישור אל אתר אינטרנט שיציג את מיקומכם המדוייק מהרגע שפתחתם את האפליקציה – ועד שזאת נסגרה. כלומר, אנשי הקשר שלכם יוכלו לעקוב אחריכם בלייב אחר המיקום בו אתם נמצאים, ובמידה ואתם זזים – לדעת מה מיקומכם החדש.

יתרון: בעוד שלא נעים לחשוב על מצב בו נהיה זקוקים לעזרה מיידית, מדובר באפליקציה שיכולה להיות שימושית במיוחד במקרים קיצוניים לצעירים ולמבוגרים כאחד.

חסרון: להערכתנו, האפליקציה מציגה שני חסרונות עיקריים – הראשון הוא העובדה שהיא מבקשת עזרה באמצעות אימייל, ולא באמצעות שיחת טלפון או שליחת SMS, שיכול להיות תהליך מהיר הרבה יותר, לצד העובדה שהמכשיר זקוק לחיבור לרשת סלולרית על מנת לשלוח את הודעת המייל – ובחניונים או במקומות ללא קליטה האפליקציה הופכת ללא רלוונטית.

מקור: דף האפליקציה

iHelpMe

מקור: דף האפליקציה

מחיר: חינם – מפתח: IoDevTeam – הורדה לאייפון

האפליקציה פותחה במטרה לעזור למשתמשים לשמור על עצמם, ולהודיע לשלושה מכרים קרובים במידה ונתקל בבעיה כלשהי שמצריכה עזרה. בדומה לאפליקציות אחרות, גם כאן אנו מתבקשים ללחוץ על כפתור אחד על מנת להפעיל את מצב המצוקה, אך בשונה משאר האפליקציות הפועלות בצורה אוטומטית ברקע, כאן יהיה עלינו ללחוץ בשנית על מנת לשלוח את הודעת ה-SMS לחברינו, כדי שאלה ידעו שאנו בצרה.

לצערנו, לאחר שבדקנו את האפליקציה כמה וכמה פעמים שמנו לב כי לא רק שאינה מדייקת בכתובת (במיוחד אם אנו לא נמצאים באיזור פתוח), אלא גם שאינה פועלת בצורה אידיאלית עם משתמשי אייפון בעלי מערכת ההפעלה iOS 6, שכן למרות שיש להם את אפליקציית Google Maps במכשיר, לאחר קבלת ההודעה ולחיצה על מיקומו של המשתמש במצוקה, מתבקשים להוריד את אפליקציית המפות בשנית.

יתרון: היתרון הוא בקונספט של האפליקציה, שמיועדת לעזור לנו לדווח במהירות על מיקומנו במידת הצורך, ולהודיע לחברנו שאנו בצרה.

חסרון: מבחינתנו שני החסרונות המשמעותיים באפליקציה הוא שאין אפשרות להוסיף אנשי קשר, אלא רק להקליד מספרי טלפון (וכיום רובנו לא זוכרים מספרים בעל פה, מה שמעט מסרבל את התהליך), לצד העובדה שגם במידה וה-SMS לא נשלח, האפליקציה עדיין מתנהגת כאילו כן נשלח – ואנו עלולים למצוא את עצמנו בצרה עוד יותר גדולה, מצפים לעזרה שלא עתידה להגיע בזמן הקרוב.

מקור: דף האפליקציה

WatchOverMe

מחיר: חינם – מפתח: Developer SECQME

מקור: דף האפליקציה

הורדה לאנדרואיד – הורדה לאייפון

לפעמים לא צריך לחכות לרגע קריטי או מסוכן על מנת להושיט יד אל עבר הסמארטפון ולקרוא לעזרה – שכן לעיתים אנו מתבלבלים, נכנסים לפאניקה או פשוט שוכחים שהסמארטפון יכול לעזור לנו. האפליקציה הנוכחית תוכל להתריע בפני החברים או בני המשפחה במידה ואתם בסכנה, בצורה פשוטה יותר מאי פעם. האפליקציה עובדת על ידי נענוע המכשיר, לחיצה על כפתור המצוקה או על פי פרק זמן קבוע מראש, המפעיל הודעת חירום שתשלח לאנשי הקשר שהגדרתם באמצעות SMS, אימייל ואפילו טוויטר או פייסבוק.

הדבר היחיד שתתבקשו לעשות הוא להפעיל את פונקציית Watch Over Me ולקבוע מתי תרצו שתפעל (בוקר, צהריים, ערב וכדומה), כאשר גם במידה ובסוף פרק הזמן שהגדרתם לא לחצתם על כפתור האישור, האפליקציה תיידע את אנשי הקשר שלכם שמשהו לא בסדר. חשוב להבהיר כי על מנת שהאפליקציה תעבוד כמו שצריך יהיה עליהם לדאוג כי ה-GPS פועל, וכמובן שיש לכם חיבור אינטרנט פעיל.

יתרון: היתרון המשמעותי כאן הוא האפשרות למעקב רציף אחר המשתמש, שאינו דורש מאיתנו לחיצה על כפתור מסויים או ביצוע פעולה ספציפית על מנת להודיע כי משהו אינו קשורה. מדובר על יתרון לא רק עבור נשים, אלא גם עבור מבוגרים בעלי סמארטפון שנוטים להעלם לכמה שעות טובות ולשכוח ליצור קשר עם בני המשפחה – וכך תוכלו לדעת בדיוק היכן הם נמצאים.

חסרון: לצד העובדה שחייבים להרשם לשירותי החברה (בחינם), או לחילופין להתחבר באמצעות חשבון הפייסבוק שלנו, במידה והטלפון מונח בתיק, סביר להניח שהוא עלול להתנועע בחופשיות – מה שעלול להפעיל את הודעת החירום ללא שום צורך. בנוסף, קישור הפייסבוק והטוויטר אל האפליקציה עלול לעורר הרבה יותר בהלה מאשר בטחון בקרב המשתמשים, כך שאנו ממליצים לחשוב פעמיים לפני שאתם מודיעים לכולם היכן אתם נמצאים, גם אם אתם בסכנה.

מקור: דף האפליקציה

anti-Kidnap SOS Voice+

מקור: דף האפליקציה

מחיר: חינם – מפתח: A+ design, Inc. – הורדה לאנדרואיד

לפעמים הליכה ברחוב חשוך יכולה להיות מפחידה במיוחד, ולמרות שאנו מחזיקים חזק את מכשיר הסמארטפון שלנו, לפעמים כל מה שאנחנו צריכים הוא רעש חזק על מנת להרתיע טיפוסים מפוקפקים שעלולים לאיים עלינו. למרות השם המעט מאיים של אפליקציית Anti-Kidnap, היא מציעה שלוש אפשרויות שימושיות במיוחד: אפשרות להשמעת קול אזעקה חזק, אפשרות לשליחת SMS לעד שלושה אנשי קשר והאפשרות האהובה עלינו – הקלטת קול ואפשרות שליחה של קובץ הקול באמצעות אימייל.

האפליקציה עצמה מאפשרת לנו לבצע התאמות אישיות, כגון קביעת הטקסט שיופיע בהודעות ה-SMS הנשלחות לחברינו, אפשרות לשנות את הטקסט לעברית (מה שהתגלה כשימושי במיוחד עבור אנשי הקשר שלנו שלא היו בטוחים מה כתבנו להם באנגלית) ואפילו אפשרות לשנות את צליל האזעקה הנשמע מהמכשיר. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להפעיל את האפליקציה רגע לפני שאתם מתחילים בהליכה – כאשר זאת פועלת באמצעות שלושה כפתורים בסיסיים, שכל אחד מהם מפעיל אפשרות שונה.

יתרון: צליל אזעקה חזק הוא משהו שעתיד להפחיד כל מי שיתקרב אליכם, ולזכות בתשומת לב מהעוברים והשבים. בנוסף, אפשרות הקלטת הקול יכולה גם היא להתברר כשימושית במיוחד, אך אנחנו מקווים שלא תצטרכו להשתמש בה.

חסרון: בעוד שאפשרות הקלטת הקול נוחה, אפשרות השליחה היא מעט מסורבלת ודורשת מאיתנו לפתוח את התוכנה המתאימה להמרת הקובץ, המיקום בו נרצה לשמור אותו ולאחר מכן את האפליקציה בעזרתה נרצה לשלוח אותו. בנוסף, אם מכשיר הטלפון שלנו על שקט, או שעוצמת השמע נמוכה במיוחד – האעזקה תהיה נמוכה גם היא, מה שעלול לגרום לנו לפאניקה ולחץ עוד יותר גדולים מלכתחילה.

מקור: דף האפליקציה

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

2 תגובות על "שמרו על עצמכם: אפליקציות לשעת חירום [אפליקציות]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
שגיא
Guest

יש אפליקציה ישראלית , הצילו! לאנדרואיד

גבי
Guest

אתם מוזמנים לנסות אפליקציית חירום ישראלית נוספת שנקראת SOS GPS FJ אשר נמצאת בקישור הבא בחנות של גוגל:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mag.sosgps

wpDiscuz

תגיות לכתבה:

נותרו עוד
00
ימים
:
00
שעות
:
00
דקות
:
00
שניות
לכנס המפתחים הגדול בישראל