WebbingSpot – ראוטר אלחוטי בחו”ל / סקירה

שרית עמר ללונדון וחזרה עם הסבר כיצד לשרוד בחו”ל רק עם אינטרנט וסמארטפון.

בתחילת החודש טסתי במסגרת העבודה ל-5 ימים בלונדון. עם הנחיתה וההתאקלמות הבנתי שהסמארטפון שלי מסרב בכל תוקף להתקבע על רשת סלולארית מקומית. אחרי יום וחצי ועשרות בקשות של נציגי התמיכה של פלאפון לכבות ולהדליק את המכשיר, הם נברו עוד קצת עמוק במוחם והגיעו למסקנה שהבעיה היא במכשיר שלי, ונדבר כשתחזרי לארץ. התקלה נסגרה. מעבר לתלונה הצרכנית, חשוב שתבינו את נקודת הפתיחה של הסקירה הזו – במשך חמישה ימים בלונדון הסתובבתי עם טלפון שאינו מסוגל לקבל או להוציא שיחות וסמסים.

מספר ימים לפני הטיסה, מבלי לדעת על התקלה שצפויה לי, החלטתי בהחלטה רגעית להזמין שירות שנחשפתי אליו לא מזמן – ראוטר סלולארי אלחוטי בשם WebbingSpot. המליצו לי לא להסתמך על כמויות או איכות נקודות ה-wifi ברחבי לונדון. בדיעבד הסתבר לי שמדובר היה על החלטה נכונה מפני שבזכות הראוטר הייתי מסוגלת לתקשר עם העולם באמצעות האינטרנט. אציין שפניתי לחברה בבקשה לקבל את המוצר לסקירה, והם בתמורה החליטו להעניק לי אותו בהנחה – כך שמבחינת הגילוי הנאות חשוב שאזכיר זאת (אף על פי שגיליתי כשחזרתי שחויבתי במלוא הסכום, 75 אירו עבור חמישה ימי שימוש – אבל אל תתנו לזה להפריע לכם). ועכשיו, לסקירה:

ההבטחה

באתר האינטרנט שלה מבטיחה החברה ראוטר סלולארי להשכרה על פי מחירון fixed, עם מכסת גלישה מכובדת ( 300 MB ליום). הראוטר מגיע עם שליח למזמין באמצעות שליח עם סים מקומי של מדינת היעד ואמור לאפשר גלישה פשוטה וזולה ביחס למחירים המופרעים של חברות הסלולאר. הראוטר יכול לשמש עד חמישה מכשירים בו זמנית ללא התקנה מיוחדת של תוכנה או חומרה.

בחרתי בראוטר שמציעה החברה ולא ב-netstick מפני שנסעתי עם לפטופ + סמארטפון, והיה לי חשוב כמובן שגם הסמארטפון ישמש לי לגלישה.

הזמנה ומשלוח

את ההזמנה מבצעים על פי תאריכי הטיסה באתר החברה. התשלום מבוצע באמצעות כרטיס אשראי ונתבקשתי לשלם 50 ₪ נוספים עבור משלוח עד הבית באמצעות שליח (משלוח + איסוף על ידי שליח עם החזרה לארץ).

תכולת הערכה

השליח מביא איתו קופסת פלסטיק ממותגת, קשיחה וסגורה היטב. היא מכילה את הראוטר (המכיל מבעוד מועד את הסים המקומי של מדינת היעד), כבל USB להטענה, חוברת הפעלה קצרה וחיבור לשקע קיר (מומלץ כמובן להצטייד מראש במתאם חשמלי של המדינה אליה אתם טסים – את המתאם החברה לא מספקת) .

הפעלה ראשונית ותפעול

תפעול הראוטר מסתכם בלחצן POWER יחיד המאפשר הדלקה וכיבוי. נוריות חיווי מציינות את סטטוס הפעילות – מצב סוללה, קליטת רשת סלולרית ושידור אלחוטי. נדרשות לראוטר כ-30 עד 40 שניות להידלק, להתחבר לרשת הסלולרית ולהתחיל לשדר. לא נתקלתי בבעיות קליטה מיוחדות מלבד בזמן נסיעה ברכבת התחתית.

הרשת האלחוטית שהמכשיר מייצר מוגנת באמצעות סיסמה. את ה-SSID (שם הרשת האלחוטית) והסיסמה שלה ניתן למצוא על מדבקה קשיחה בגב הראוטר. זה יופי של פתרון מפני שכך לא צריך לשנן סיסמאות או להיאבק עם קונפיגורציות מיותרות.

חווית הגלישה

באתר האינטרנט מציינת החברה שמהירות הגלישה משתנה בין מדינה למדינה, אך בדרך כלל מדובר על מהירות שנעה בין 2Mbps – 4Mbps. אני מתוודה שלא בדקתי בפועל את מהירות הגלישה, אך לא הרגשתי איטיות מיוחדת ברמה שממש הפריעה לי לעסוק בענייני בעת הגלישה. השימוש הסטנדרטי שלי בלפטופ כלל דפדפן הפתוח באופן קבוע על אתרי חדשות, ג’ימייל, פייסבוק ואאוטלוק ארגוני.

גם במהלך הלילה, בו ישנו הקולגות שלי ואני בחדרים נפרדים במלון, גילינו להפתעתנו שגם מקומה אחרת לחלוטין במלון הם מצליחים להתחבר ולגלוש במהירות סבירה ונוחה בלפטופ מהחדר שלהם.

ניצול מגבלת השימוש

ארבעה אנשים השתמשו במידה כזו או אחרת בראוטר במשך חלקים מכובדים ביום לגלישה, לג’ימייל ואאוטלוק, פייסבוק וכן גם לפחות שעה וחצי של שיחות סקייפ. לאחר חמישה ימים ניצלנו 750 מתוך 1500MB שהיו זמינים לנו.

בחישוב מהיר שעשיתי על פי הנתונים באתר פלאפון – 750MB היו עולים לי כ-6,200 ש”ח (פלאפון גובים כיום 699 ₪ עבור 80MB).
ניתן לעקוב בזמן אמת אחר ניצול השימוש בחבילה באתר החברה לאחר התחברות עם שם משתמש וסיסמה, דבר שהיה שימושי במיוחד מפני שדאגתי מאוד מחריגה.

חשמל והטענה

נושא החשמל והטעינה היה הדבר היחיד שהשאיר אותי מבולבלת מספר פעמים. על פי אתר החברה הטענה מסודרת ומלאה של המכשיר אמורה להספיק ל-4 שעות שימוש ביום. זאת משום שהראוטר נכנס למצב Sleep לאחר כ-10 דקות ללא שימוש, ובתנאי שאין מכשיר העושה שימוש ברשת האלחוטית.

הניסיון שלי מראה אחרת. היו מספר פעמים בהם גיליתי שהסוללה הזדקקה לטעינה לאחר כשעה או שעה וחצי. תחושתי הייתה שהסוללה אינה מחזיקה מעמד כפי שציפיתי, ולכן כבר מהיום השני דאגתי להסתובב עם כבלי ההטענה.

התנהגות בלתי צפויה נוספת ששמתי לב אליה הייתה שכאשר הראוטר מחובר ללפטופ או לחשמל לצורך טעינה, הוא לא נכבה לחלוטין, אלא מפעיל את עצמו מחדש לאחר כיבוי. במהלך השינה ניתקתי אותו על מנת שלא ישדר לי ליד הראש במהלך כל הלילה או ישתמש בחלק מנפח החבילה מבלי שאתכוון לכך.

שיחות סקייפ

דקות Skype Out לישראל שרכשתי בעבר איפשרו לי לבצע שיחות קול מהסמארטפון על אף התקלה של פלאפון. השתמשתי בסקייפ בשיחות היומיות שלי למשפחה וחברים באמצעות הראוטר של Webbing ואיכות השיחה הייה טובה מלבד delay קצר.

איך לשרוד בחו”ל רק עם אינטרנט וסמארטפון

לסיכום ההוצאות, מדובר על כ-470 ₪ (כולל 20 ש”ח  ששילמתי עבור Skype) המהווים פתרון לאלו מאיתנו שחווים קשיים לשרוד יום בלי אינטרנט, גם בחו”ל. חשוב לזכור שמלבד חבילת הגלישה, יש לשלם לחברות הסלולאר גם סכומים נאים ומוגזמים על חבילות השיחות והסמסים.
עם קצת תושייה הקורא הממוצע של ניוזגיק ישכיל, כמוני, להתקין אפליקציות כמו Viber ו-What’s App, וכמובן Skype ופתרתם גם את עניין המחירים המחרידים על שיחות וסמסים.

סיכום

אין לי שמץ של ספק, החיבור הסלולארי האמין של Webbing הציל אותי לא רק מהסתמכות על רשתות אלחוטיות לצורך גלישה מזדמנת, אלא גם מניתוק מוחלט בעת שהייה מחו”ל ואולי אפילו יותר חשוב מחיוב סלולארי אימתני. מהירות ואיכויות הגלישה, גם כאשר מספר משתמשים גולשים בבת אחת הוכיחו את עצמן כשימושיות גם במסגרת נסיעת עבודה. מדובר על שירות שללא ספק אשתמש בו בטיסה הבאה שלי בחודש הקרוב. אך כמובן, בעקבות החוויה שעברתי, לא הייתי ממליצה לכם להסתמך על האינטרנט בלבד. מדובר על פתרון מצוין עבור גלישה אך לא כדאי לטוס לחו”ל עם מכשיר תקול או חסום לחלוטין מגישה לרשת הסלולארית המקומית.

הייתי שמחה אם Webbing יציעו חבילות מעט קטנות או גמישות יותר – אחרי הכל אחרי בנסיעה שבה הרגשתי שבה השתמשתי לא מעט בנפח הגלישה התברר שחזרתי עם מחצית ממה ששילמתי עליו. קצת חבל לי על מחצית הסכום שנשאר ועל אי השימוש.

אמליץ לכם:

  • לשמור היטב על רכיבי הערכה שמסופקים לכם על מנת שלא יגבה מכם קנס.
  • לעקוב במידת האפשר אחר מידת השימוש שלכם על מנת שלא תחרגו מהמגבלה.
  • הקפידו להטעין את הראוטר וכן לנהל בחוכמה את השימוש – לכבות אותו לחלוטין כאשר אינכם זקוקים לאינטרנט. מומלץ גם להסתובב במהלך היום עם כבל ההטענה.
  • להנות, כמובן.

Avatar

שרית עמר

בלוגרית, מנהלת מוצר במחלקת האינטרנט ביחידת המו"פ של אורט ישראל.

הגב

10 תגובות על "WebbingSpot – ראוטר אלחוטי בחו”ל / סקירה"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
עמי סויסה
Guest

נשמע נחמד אך קצת יקר , הפתרון הזול יותר ואני לא אכנס כאן למחירים הוא Ipass , בעולם יש פריסה של אלפי נקודות גישה , לונדון פריס וניו יורק מכוסות כמעט במלואן וכמובן בתי מלון ברחבי העולם כולל ישראל

אין לי קשר ל ipass מעבר לכך שאני משתמש במוצר בחברה בה אני עובד לכן אני לא יודע את התמחור ללקוח פרטי, כמובן שיש שירותים דומים מתחרים כדוגמת בואינג.
בכל מקרה תמיד כיף לשמוע חוויות כאלה כי זה קורה לכולם ובעולמנו שחייבים להיות תמיד מחוברים זה שירות וקריטי

עמי 

אלון
Guest

פתרון פשוט וזול יותר:
ניתן לרכוש כרטיס סים מקומי (בכל מדינה אליה טסים) בדרך כלל ניתן לרכוש את הכרטיס בשדה התעופה, או בכל סופר גדול בעיר.
הכרטיס מגיע טעון בכמות כסף לפי המחיר ששולם במעמד הקניה.
במידה ויש צורך בראוטר – ניתן לרכוש אחד בדומה לזה שהכותבת השתמשה (עולה פחות מ- 75 יורו) ולהשתמש בו לכל הטיסות לחו”ל.
את כרטיס הסים ניתן לשוב ולהטעין בכסף לפי כמות השימוש.
קניית סים מקומי נראה תמיד כעניין יקר ומסובך, אבל בנסיעה האחרונה שלי לבריטניה זה בדיוק מה שעשיתי… הסים עדיין אצלי, ובנסיעה הבאה יוכל לשמש אותי שוב.

שרית
Guest

היי אלון –
הסים המקומי שאתה מדבר אליו הוא בעצם מספר טלפון שונה מהמספר הישראלי שלך, לא? משמעות הדבר הוא שאנשים צריכים לדעת את המספר שלך כדי ליצור איתך קשר? זה חיסרון בעיניי.

דבר שני, האם הסים כולל חבילת גלישה?
בנוסף, היכן רוכשים את הראוטר שהזכרת?

עינב
Guest

הי שרית, אני רוצה לחזק את האופצייה של רכישת SIM מקומי.
באנגליה קשה לי להתחייב, אבל באיטליה, SIM של Vodafone עולה עשרה יורו הכוללים דקות שיחה ו 250MB גלישה.
בגרמניה SIM של O2 עלה 20 יורו לגלישה בלתי מוגבלת (לאחר מכן טעינה חודשית 10 יורו).
הפתרון המשלים הוא לטעמי WIFI Tethering באמצעות Android/iOS.
לגבי מספר ישראלי, אני לא בטוח שמדובר בחסרון, הודעת מייל אחת סוגרת את הפינה לאחר משלוח של המספר המקומי ליקריך, מה גם שהשיחות הנכנסות (כולל שולה מהבנק) לא על חשבונך ובכל מקרה זולות במאות אחזים.
אפשר גם לשקול עקוב-אחרי (לא תומך ב SMS אני חושב).
0.2$ שלי.

שרית
Guest

אחלה, תודה עינב! :)

אייל
Guest
כאחד שהיה בלונדון לאחרונה, ובחן את כל האופציות, אני מרשה לעצמי להגיב. אציין שלא עבדתי ואיני עובד באף אחד מהנ”ל: 1. הפתרון של וובינג ופתרונות דומים הוא הכי נוח למי שצריך לגלוש הרבה, ורוצה לשמור על המספר הישראלי. וובינג יחסית יקרים למתחרים (מבדיקה שלי), אבל הפתרון נוח. החסרון הוא שניתן להתקשר רק לאנשים עם פתרונות VOIP (כפי שציינה הכותבת), ולא לכולם זה אפשרי (הורים שלא מבינים במחשבים וכו’). חיסרון נוסף הוא שאם לא ניצלתם בדיוק את כל החבילה, אז החישוב של עלות למגהבייט יותר גבוה ממה שתכננתם (ואם חרגתם, אז בכלל). דבר אחרון: הסוללה מחזיקה מעמד בערך 4-8 שעות (מנסיון… Read more »
שרית
Guest

היי אייל מסיכמה עם הכל מלבד החיסרון שציינת ברמת שיחות VOIP- שיחות הסקייפ שביצעתי היו Skype Out למספרים נייחים ונייידים בארץ. המחיר בסקייפ היה 6.20$ עבור שישים דקות שיחה לארץ. התקשרתי לבית של ההורים ולנייד שלהם וכו’ כי הם לא יודעים להשתמש בסקייפ, כך שזה פתיר.
מסכימה איתך בנושא חוסר ניצול מוחלט של החבילה.

יוסי
Guest

השתמשתי גם כן בשירות של וובינג בעבר.
מעט יקר לטעמי, ולדעתי עדיף סים מקומי (ממילא החלפתי לסים מקומי שקיבלתי מהעבודה – פשוט ללא חבילת גלישה). ספציפית לא היה אכפת לי מהמחיר בגלל שהעלות הוכנסה לחשבון ההוצאות.
יתרונות הוובינג – אותו מכשיר שימש שני אנשים, בניגוד לסים פר אדם במידה ורוצים סים מקומי, ויכולנו להתחבר גם מהסמרטפונים וגם מהלפטופים.
חסרונות – הסוללה לא החזיקה זמן רב בכלל, והיה קצת מרתיע להסתובב עם הדבר הזה בכיס כשהסתובבנו בעיר.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: