מעבר לעמק הסיליקון: סטארטאפים מארצות מוצא קצת שונות

חידושים טכנולוגיים כבר לא מגיחים באופן אקסקלוסיבי מתוך עמק הסיליקון בקליפורניה, אלא צצים גם במזרח אסיה – בסין ובהודו ובמדינות שבעבר לא החזיקו נציגים בתחום. הצצה לשלוש חברות שהגיעו משם

flickr, cc by jbachman01

העולם הוא שטוח, כך מספרים, והוא ממשיך להשתטח משנה לשנה. חידושים טכנולוגיים כבר לא מגיחים באופן אקסקלוסיבי מתוך עמק הסיליקון בקליפורניה, אלא צצים גם במזרח אסיה – בסין ובהודו ובמדינות שבעבר זוהו יותר עם מחזות של שייקספיר ודברי מאפה מאשר עם טכנולוגיה, כמו דנמרק.

די רק לבחון את החברות שזכו בארץ מוצאן בגמר המקומי של תחרות SmartCamp השנה כדי להתרשם. אלה גם החברות מולן יצטרכו להתמודד החברות הישראליות בשלבים השונים של תחרות ה-Smartcamp.

הכר את האויב: שלוש דוגמאות למתחרים

מרכז תמיכה טכני ברשת – חברת YonyX ההודית, למשל, כבר זכתה באירוע האזורי של SmartCamp בבנגלור שבהודו, לפני כחודש. YonyX פיתחה טכנולוגיה המאפשרת לחברות לספק שירותי תמיכה טכנית עצמית ברשת. התוצאה היא מערכת תמיכה המספקת מענה מיידי, 24/7, החוסכת 90% מעלויות התפעול של מרכזי תמיכה טכנית מסורתיים. אם עד עכשיו הורגלנו למרכזי תמיכה ברחבי העולם שהועברו להודו, בקרוב נצטרך להתרגל לטכנולוגיה ההודית שתהפוך אותם למיותרים.

ארגון מסד הנתונים – חברת YonyX היא לא החברה היחידה אשר ניגשה לתחרות עם יישום שמטרתו הבסיסית היא לארגן מחדש ולעשות סדר בנתונים. חברה נוספת הרוכבת על הטרנד הזה היא חברת CanvasDropr הדנית, אשר זכתה באירוע שנערך בקופנהגן ביוני האחרון. CanvasDropr פיתחה יישום מבוסס דפדפנים המאפשר לכמות בלתי מוגבלת של משתמשים מרחבי העולם להציג קבצי תמונות וקבצי וידאו על גבי משטח וירטואלי דמוי קנבס. היישום מאפשר לחקור דרכים חדשות ומסקרנות להציג כמויות גדולות של נתונים ומידע בזמן אמת.

טכנולוגיה ירוקה – JouleX נבחרה מבין המשתתפות באירוע במינכן, אשר נערך ביוני. JouleX עוסקת בתחום הנחשב ללוהט במיוחד בתחום ההייטק, ניהול נכון של אנרגיה וטכנולוגיה ירוקה. החברה נבחרה להשתתף לאחר שהציגה סדרה של פתרונות תוכנה המאפשרים ניהול חכם יותר של האנרגיה המושקעת בהרצת חדרי שרתים ומתקני תאגידים.

מאמצים את הגישה האמריקאית, הרוח נשארת ישראלית

העובדה שחברות סטארטאפ מרחבי העולם מתמודדות האחת אל מול השניה בגמרים האזוריים ובגמר העולמי יוצרת תהליך מעשיר ומרגש עבור כל המעורבים.

“האווירה בתחרות ובין כל החברות הייתה נהדרת” אומר פרופסור עירד בן-גל, מנכ”ל ואחד ממייסדיה של חברת C-B4, הזוכה הישראלית בתחרות SmartCamp בשנת 2011, אשר השתתפה בגמר הגלובלי בעמק הסיליקון. “עוד במהלך התחרות נוצרו קשרים עם חברות מתחרות אחרות שרצו להמשיך בשיתוף פעולה עסקי לאחר התחרות ולקדם יחד איתנו את תחום האנליטיקה”. החברה הציגה בתחרות את טכנולוגיית ניתוח הביג דאטה שלה, המבוססת על אלגוריתם חדשני ליצירת מודלים התנהגותיים.

“פגשנו בחו”ל קבוצה נהדרת של אנשים, מרקעים שונים ומגילאים שונים”, אומר פרופ’ בן-גל: “חוץ מאיתנו, הפיינליסטיות הגיעו מספרד, ברזיל, סין, הודו, אירלנד וארה”ב”.


.

פוסט זה בחסות IBM SmartCamp

.


יבמ משיקה, זו השנה השלישית, את ה-SmartCamp – תחרות סטארטאפים בינלאומית, ומזמינה סטארטאפים ישראלים להשתתף. המתמודדות הישראליות בסמארטקמפ מתחרות על ההזדמנות להתמודד בגמר האזורי שיתקיים בברלין. החברה שתיבחר בברלין תמשיך לגמר העולמי, שיתקיים בארה”ב בתחילת 2013.

אילו סטארטאפים מתאימים? ההשתתפות בתחרות פתוחה בפני חברות המחפשות גישה למימון, שותפויות ולקוחות בינלאומיים. חברות בנות פחות מ-5 שנים, אשר מחזורן השנתי נמוך מ-10 מיליון דולרים, עם פיתוח העומד בקנה אחד עם האסטרטגיה היבמית: להפוך את העולם לחכם יותר.

מה מקבלים? החברות הזוכות מקבלות סיוע ותמיכה מיבמ, וחשיפה בינלאומית בפני משקיעים, מנטורים, שותפים עסקיים ולקוחות פוטנציאליים. כל החברות המתמודדות בתחרות זוכות גם הן לייעוץ ותמיכה, להזדמנות ליצור קשרים עם יזמים נוספים ומשקיעים מכל העולם ולגישה לשלל מוצרי ושירותי יבמ.

להגשת מועמדות ולפרטים נוספים נא לפנות באימייל: miriam-berger@il.ibm.com

כתב אורח

אנחנו מארחים מפעם לפעם כותבים טכנולוגים אורחים, המפרסמים כתבות בתחומי התמחות שלהם. במידה ואתם מעוניינים לפרסם פוסט בשמכם, פנו אלינו באמצעות טופס יצירת קשר באתר.

הגב

Be the First to Comment!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
wpDiscuz

תגיות לכתבה: